Page 168 of 644 FirstFirst ... 68118158164165166167168169170171172178218268 ... LastLast
Results 4,176 to 4,200 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4176
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    To gde kune je u stvari citat reči Sv.Petra Cetinjskog
    Izvor?

    Gdje je to Petar I Petrović Njegoš rekao ili zapisao: "Proklet bio svaki onaj Crnogorac tri puta i tri hiljade puta koji ne bio vjeran majci Rusiji"?

  2. #4177
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Izvor?

    Gdje je to Petar I Petrović Njegoš rekao ili zapisao: "Proklet bio svaki onaj Crnogorac tri puta i tri hiljade puta koji ne bio vjeran majci Rusiji"?
    Petar I Petrovic je jos bio žešći u svojoj kletvi, rekao bih.
    To su u stvari reči iz njegovog testamenta i zaveštanja.

    "Исто тако да Бог даде и ономе који би вас од вјерности к благочестивој и христољубивој Русији одлучити поискао и свакојему, ако би се који из вас Црногорацах и Брђанах нашао да помисли одступити од покровитељства и наде на јединородну и јединовјерну нашу Русију да Бог да јаки те од њега живога месо отпадало и свако добро временито и вјечно одступило“ – последње су речи у тестаменту Светог Петра Цетињског.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Dača For This Useful Post:


  4. #4178
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Noćas ogroman narod na ulice Podgorice.

  5. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  6. #4179
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    U Podgorici nocas rekordan broj ljudi...bravo.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  7. #4180
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pun pogodak što se krenulo iz Donje Gorice, odnosno sa Krusa, Bera pa iz Donje Gorice.

  8. #4181
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Potpuno je nebitno i da je Petar I doslovno citiran, isto kao što je nebitno i da je Irinej stvarno samo bio slikovit kad je rekao da je položaj crkve i Srba i Crnoj Gori gori nego u doba ndh. Koliko ljudi iz one razularene mase koja se zalijetala na ambasadu uopšte poznaje "stvaralaštvo" Petra I? Ili koliko je njih uopšte upoznato sa konceptom slikovitog opisa? Koliko od ovih koji šetaju po Crnoj Gori? Tvrditi da će zapaljive riječi ljudi kojima se služe, kako i ovdašnja i ondašnja istraživanja pokazuju, religijski funkcioneri kojima se najviše vjeruje biti shvaćene u nekom metaforičkom i intelektualnom smislu ili je maloumna ili podmuklo neiskrena.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #4182
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Znam da volish da se pravish blesav i naivan,ali lijepo ti rekoh svoj stav na to 2 sata prije nego si postavio pitanje,a prilichno sam siguran da si ga prochitao,ali naravno ti ne bi bio ti ako ne bockash evo sad po vjerskoj osnovi,da islamske sam vjere ali pod broj 1 Crnogorac!
    I stav cu ti pojasniti poshto vidim da ti se svidja,da ne treba da bude srpska vec crnogorska!
    Srpska u Srbiju,nasha u nashu,poz.
    Sta si mi ti to odgovorio, druze komesare? Ja pitam koja? Koja crkva, koje svestenstvo, koji ljudi?? Crkva se ne pravi preko noci. Mora da ima svoje mantije i svoje vjernike. I da, ti stalno guras nacionalnu pricu, a ja vjersku, iako sam sigurno manji vjernik od tebe. Jer ovo je vjersko pitanje, ne nacionalni projekat. Crkva je nadnacionalna, a to bi trebalo da znaju i isledbenici islama i katolicke denominacije. Nego tu dolazimo do one cuvene nacionalnost i etnicka pripadnost. Neki smatraju da je to jedno isto, neki bas i ne.


  10. #4183
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Sta si mi ti to odgovorio, druze komesare? Ja pitam koja? Koja crkva, koje svestenstvo, koji ljudi?? Crkva se ne pravi preko noci. Mora da ima svoje mantije i svoje vjernike. I da, ti stalno guras nacionalnu pricu, a ja vjersku, iako sam sigurno manji vjernik od tebe. Jer ovo je vjersko pitanje, ne nacionalni projekat. Crkva je nadnacionalna, a to bi trebalo da znaju i isledbenici islama i katolicke denominacije. Nego tu dolazimo do one cuvene nacionalnost i etnicka pripadnost. Neki smatraju da je to jedno isto, neki bas i ne.
    Gledam Nachisto i Euroligu,n m sad,pojasnih ti ukratko u CG treba i valjda ce biti PCCG.
    ...

  11. #4184
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa zar nije raspop?
    I nije li bas raspop prije par dana govorio kako je moguc gradjanski rat?
    Skoro sve ovo mozes preslikat na Mila, pa ga opet ti i tebi slicni bezpogovorno branite i kujete u zvjezde, samo s razlikom sto je Risto svesteno lice, pa nije licno moga donijet nijednu drzavnu odluku, dok je Milo 30 god na vlasti i licno je on (sa svojim pajtosima, bivsim ili sadasnjim) odgovoran za slanje vojske na Dubrovnik i granatiranje istog, deportacije muslimana iz Cg, sirenje mrznje medju narodima ex-Yu, pljacku drzave i ko zna sta sve ne.
    Licemjerno, zar ne?

    Iskreno, ne znam i s obzirom da nisam vjernik, ne zanima me. Znam samo da je prilčno nerelavantan u cijeloj priči, za razliku od mnogo krupnijih i opasnijih igrača, a opet su mu i poruke i misija neuporedivno progresivnije od Amfilohijevih. Primjera radi, u pitanju je poglavar, koji je u nekoliko navrata odao poštu žrtvama genocida u Srebrenici, za razliku od Amfilohija, koji je, nudio Karadžiću i Mladiću utočište, Srebrenicu nazvao "nesrećnom posljedicom zločina nad Srbima/osvetom za srpske gubitke" i indirektno inspirisao, a direktno relativizovao taj zločin i podržavao (i dalje podržava) politiku koju je dovela do njega.

    S druge strane, "Risto", kako ga ti nazivaš, je samo strogo-formalno svešteno lice, a suštinski je aktivniji i uspješniji političar od kompletne opozcije. U pitanju je čovjek koji je zadnjih 30 godina mitropolitsku pozciju (zlo)upotrebljavao za par ekselans političku, klero-nacionalističku i šovnističku agendu velikosrpskog hegemonizma. Događaji od 31. decembra prošle godine su samo ogolili činjenicu da je u pitanju najmoćnija opoziciona figura u Crnoj Gori.

    Što se Đukanovića tiče, biće da si me pomiješao sa nekim ili samo maliciozno podmećeš. A kad ih već porediš i tjeraš me da očigledno objašnjavam, ogromne su razlike između Đukanovića i Amfilohija. Da nisu, ne bi sada bili dva najveća politička protivnika.
    In vino veritas

  12. The Following 3 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  13. #4185
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Nocas u Baru ogroman narod na litiju. Respect!


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  14. #4186
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    како тоооо толико народа, а нико не види сем ових 5-6 форумаша, чудо једно.

    лијепо је што ево мјесец дана све с анђелима пролази, ваљда неко нешто види, научи и промијени.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  15. The Following User Says Thank You to dub_c For This Useful Post:


  16. #4187
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Petar I Petrovic je jos bio žešći u svojoj kletvi, rekao bih.
    To su u stvari reči iz njegovog testamenta i zaveštanja.

    "Исто тако да Бог даде и ономе који би вас од вјерности к благочестивој и христољубивој Русији одлучити поискао и свакојему, ако би се који из вас Црногорацах и Брђанах нашао да помисли одступити од покровитељства и наде на јединородну и јединовјерну нашу Русију да Бог да јаки те од њега живога месо отпадало и свако добро временито и вјечно одступило“ – последње су речи у тестаменту Светог Петра Цетињског.
    To nisu riječi iz njegovog testamenta, već iz poslanice upućene arhimandritu Arseniju Gagoviću iz Pive, u kojoj kletvama prijeti onima koji bi da odstupaju od ruskog pokroviteljstva u kontekstu 1804. godine.
    Testament glasi ovako:


    Amfilohije ga nije citirao. Riječi i kletve koje je iznio su njegove sopstvene.
    Last edited by ASC; 23-01-20 at 21:28.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  18. #4188
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Potpuno je nebitno i da je Petar I doslovno citiran, isto kao što je nebitno i da je Irinej stvarno samo bio slikovit kad je rekao da je položaj crkve i Srba i Crnoj Gori gori nego u doba ndh. Koliko ljudi iz one razularene mase koja se zalijetala na ambasadu uopšte poznaje "stvaralaštvo" Petra I? Ili koliko je njih uopšte upoznato sa konceptom slikovitog opisa? Koliko od ovih koji šetaju po Crnoj Gori? Tvrditi da će zapaljive riječi ljudi kojima se služe, kako i ovdašnja i ondašnja istraživanja pokazuju, religijski funkcioneri kojima se najviše vjeruje biti shvaćene u nekom metaforičkom i intelektualnom smislu ili je maloumna ili podmuklo neiskrena.
    Evo sad ce dva meseca kako litije traju i nije bilo nikakvih problema.
    Nema potrebe da potcenjuješ vernike,niti da preuveličavaš zapaljivost izjava sveštenstva.

    Ljudi su prozreli podle namere režima Mila Djukanovića i shvataju da pravoslavna crkva u ovom trenutku nigde nije ugrožena kao u Crnoj Gori. Možda na Kosovu samo, jer su tamo pravoslavne crkve i manastiri pod bodljikavom žicom...ono što nije porušeno i devastirano.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Dača For This Useful Post:


  20. #4189
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Iako su ova dva gorenavedena primjera iz zadnjih par mjeseci, konstatacija je validna za svaku zapaljivu izjavu iz zadnjih 30 godina za koje se, istinito ili neistinito, tvrdilo da su citati iz potpuno drugog istorijskog konteksta, koje teško da prosječan vjernik ili "vjernik" može da razumije na bilo koji drugi način osim bukvalno. Izlišno je govoriti da li vinonvici takvih izjava znaju kakav će efekat postići.

    Uostalom, takve izjave su dovele i do onog divljanja po Beogradu. Koliko god da je to druga država, valjda se ne mora dokazivati da su događaji povezani.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:

    A+A

  22. #4190
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Iskreno, ne znam i s obzirom da nisam vjernik, ne zanima me. Znam samo da je prilčno nerelavantan u cijeloj priči, za razliku od mnogo krupnijih i opasnijih igrača, a opet su mu i poruke i misija neuporedivno progresivnije od Amfilohijevih. Primjera radi, u pitanju je poglavar, koji je u nekoliko navrata odao poštu žrtvama genocida u Srebrenici, za razliku od Amfilohija, koji je, nudio Karadžiću i Mladiću utočište, Srebrenicu nazvao "nesrećnom posljedicom zločina nad Srbima/osvetom za srpske gubitke" i indirektno inspirisao, a direktno relativizovao taj zločin i podržavao (i dalje podržava) politiku koju je dovela do njega.

    S druge strane, "Risto", kako ga ti nazivaš, je samo strogo-formalno svešteno lice, a suštinski je aktivniji i uspješniji političar od kompletne opozcije. U pitanju je čovjek koji je zadnjih 30 godina mitropolitsku pozciju (zlo)upotrebljavao za par ekselans političku, klero-nacionalističku i šovnističku agendu velikosrpskog hegemonizma. Događaji od 31. decembra prošle godine su samo ogolili činjenicu da je u pitanju najmoćnija opoziciona figura u Crnoj Gori.

    Što se Đukanovića tiče, biće da si me pomiješao sa nekim ili samo maliciozno podmećeš. A kad ih već porediš i tjeraš me da očigledno objašnjavam, ogromne su razlike između Đukanovića i Amfilohija. Da nisu, ne bi sada bili dva najveća politička protivnika.
    Isti Miras je podrzavao Sloba, pljuvao po Hrvatima i sve sto ide uz to dok mu je odgovaralo, nego s obzirom da su ga mrsnuli iz svake crkve dje je sluzio radi kradja i slicnih djela, s obzirom da je oportunista i da mu je samo materijalno bitno, vidio je priliku da odje osnuje NVO i obrne plocu rltj. pricu.
    Sto se tice Rista, koliko god on imao postovanje kod naroda, on je i dalje svesteno lice, tako da on nikakvu drzavnu vlast nema niti moze donijet neku drzavnu odluku, moze je samo podrzati kao bilo koji stanovnik CG, dokle Djukaj se pita eo 30 godina sa drzavom i onda ljudi nalaze krivce u drugima za stanje u drzavu.
    Forever young, i want to be forever young

  23. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  24. #4191
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To nisu riječi iz njegovog testamenta, već iz poslanice upućene arhimandritu Arseniju Gagoviću iz Pive, u kojoj kletvama prijeti onima koji bi da odstupaju od ruskog pokroviteljstva u kontekstu 1804. godine.
    Testament glasi ovako:


    Amfilohije ga nije citirao. Riječi i kletve koje je iznio su njegove sopstvene.
    Na tom videu narator nije pročitao kompletan tekst testamenta.
    Ovde se može pročitati u celosti:
    http://https://www.rastko.rs/rastko-cg/povijest/sveti_petar_cetinjski-testament.html

  25. #4192
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default


  26. #4193
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/audio-o-gojko-p...-gore-bez-nas/
    Свака част оче Гојко.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Brk For This Useful Post:


  28. #4194
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Malo nas je

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  29. #4195
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,345
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    https://www.in4s.net/audio-o-gojko-p...-gore-bez-nas/
    Свака част оче Гојко.
    svijet bi bio ljepše mjesto kad bi više ljudi razmišljalo (i bilo) kao on


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #4196
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Opet ABA liga, Milo, Karadzic, Arkan, Srebrenica, Dubrovnik... eto ne znam bez da vam nacrtam koja je tema ovdje... Bog s' vama, koji god da je.

    Usput... da iskoristim...

    ZABRANJENO je omalovazavati, provocirati ili vrijedjati bilo kakve predstavnike vjerskih organizacija, ma koja bila u pitanju. Mozete postavljate klipove sta je ko rekao, dati neke konstruktivne analize ili sto vec ali se provokacije i vrijedjanja NECE tolerisat' ni prema Mihailu ni prema Amfilohiju ni prema bilo kojem drugom.

    Ovo pise moderator ateista kojeg ne zanima ni jedan ni drugi (ni koliko ih ima) ali nece dozvolit' ikakva provociranja po forumu. Da je neki drugi momenat mozda bih bio fleksibilniji ali posto je stvar dosta delikatna, ocigledno ima ekstremnih slucajeva na obije strane i netrpeljivost je NAZALOST na dosta visokom nivou kod odredjenih grupacija cije predstavnike imamo i na ovom forumu. Takvi imaju opciju da se suzdrze, da biraju rijeci i nacin ucestvovanja u diskusiji ili ce dobit' neplaceni odmor od foruma.

    Toliko. (necu ponavljat', sigurni budite)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  31. #4197
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Opalih nocas par slika I video snimaka, poslije toga koljenica u Munich 3. Mogao bih zivjet zivot Andrije Mandica lagano.

    Nerealna brojka bas u PG. Najvise Zabjelcana Konicana i Ljesnjana. Kolona od hrama do pocetka toloske. Sve cetiri trake.
    Sve u svemu neko se zajebao. A boga da mole ovi sto im ovo mir remeti da MCP ne pozove sve u PG is drugih gradova. Ne bi se moglo doc do omiljene kafane da se posrka dojc

  32. #4198
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Džabe (zaludu) šeta`u...

  33. The Following 2 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


  34. #4199
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Mene iskreno su poceli da smaraju sa ovom pricom i na fb cu pocet da brisem ljude. Nisam vjernik i postujem vjernike svih religija.

    Nego imam jedan problem, neko je do juce bio ateista, irska plesacica i sta znam, a preko noci odjednom svi vjernici i srbi.

    I da, smetaju mi ovi sa trobojkama tj lose namjere nekih ljudi te prema tome stavljam se na stranu DPS, pa i neka kradu do kraja zivota, bolje no alternativa....

    Eto tako!

  35. The Following 3 Users Say Thank You to _posmatrac For This Useful Post:


  36. #4200
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Opalih nocas par slika I video snimaka, poslije toga koljenica u Munich 3. Mogao bih zivjet zivot Andrije Mandica lagano.

    Nerealna brojka bas u PG. Najvise Zabjelcana Konicana i Ljesnjana. Kolona od hrama do pocetka toloske. Sve cetiri trake.
    Sve u svemu neko se zajebao. A boga da mole ovi sto im ovo mir remeti da MCP ne pozove sve u PG is drugih gradova. Ne bi se moglo doc do omiljene kafane da se posrka dojc
    Биће и позив за пг, полако. Па ћемо виђет шета ли се џабе хехе

Page 168 of 644 FirstFirst ... 68118158164165166167168169170171172178218268 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •