Page 226 of 644 FirstFirst ... 126176216222223224225226227228229230236276326 ... LastLast
Results 5,626 to 5,650 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #5626
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ma, nisam ja ovo povezivao sa litijama, vec konkretno o smjeni vlasti sa ulice pricam. Zato je los primjer 2015-a, kao i "Odupri se".. jer nije zapad iza protesta. Ako dodje dan da je zapadu dosta samozivog manijaka na celu ove mrcene zemlje, da vidis sto ce ga spasit vaskolika policija i vojska. Svi ce ga poslusnici odjebati u trenu.
    Da je od 2006 naovamo i u jednom trenutku opozicija jasno bila proevropski i prozapadno orijentisana sa jasnim ciljevima i stavovima - Milo bi pao da ne trepneš, jer koliko je on za CG teret toliko je i za EU. Primorani su da podrže diktatora i stabilokratiju što se kosi sa svim načelima i principima EU. Čak je za predsjedničke traženo od EU i SAD da se ne kandiduje a on je prelomio u zadnjem trenutku .
    Ista je situacija i sada.


    Kako bilo ko može da očekuje da zapad jednu državu preda u ruke onima koji su načelno protiv zapada - NATO-a i euroskepticima ?

    Na koji način to može da se izvede ?

    DPS i sateliti su jedno, i ne moze se očekivati da će bilo ko iz koalicije promijeniti stranu(da ne objašnjavam sad što znamo dobro).


    A sa druge strane najjači opozicioni blok (u ovom trenutku a sve su prilike i poslije novih izbora) koji ima 22(18DF + Danilović, Milić, Pavićević, Radonjić) od 39 poslanika opozicije koji su otvoreno proRuski, proSrpski i skoro svi od ovo 22 su antiEu.

    Kad se god osudi zapad što podržava stabilokratiju treba se sjetiti ovog podatka - jer zbog čega bi smijenio nekoga ko ti koliko toliko služi da bi doveo nekoga ko ne protiv tebe?

    Prije ovoga sa litijama DF je imao oko 10%(čak i ispod) sve je išlo na ruku CG i zapad je krenuo da se miješa - stvorili su pritisak za izmjenu izbornih zakona.
    Medjutim sad kad će DF imati koaliciju od nekih 20-22% - mislim da ne treba previše da se izdano u zapad.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 09-02-20 at 10:40.
    One Ring to Rule them all...

  2. #5627
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Pa nista, onda zapadu ne preostaje nista drugo, nego da pogura ideju kreiranja nove DPS crkve u Crnoj Gori. Bogome ce veselo biti...


  3. #5628
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post

    Ne mogu da vjerujem sta citam od nekog ko zna da koristi smart telefon i aplikaciju za forum.. Zaista....
    Jeste da Crnogorci imaju chudnu i neobicnu sujetu (u odnosu na ostatak svijeta) i da ne postuju ljude koji su obrazovaniji itd.. Ali ne znajuci osnove istorije intelektualne CG - svoje drzave.. i napisati :

    Tuzno...

    Hvala Lepo
    oprosti Majo ponavljam popovi se nikad nisu posebno cijenili u staroj crnoj gori, popovska imanja su uvijek bila najbogatija i svi su isli na mobe kad popovima odgovara to jest kad je vrijeme obradjivanja a ostalima kad zapadne...ima tu jos primjera no im nije mjesto odje za razgovor...
    dosta starijih ljudi bi to potvrdilo no izgleda nema se ko ni pitati vise...
    A ima dosta mojih istomisljenika sto idu u crkvu kod sveca da se pomole, u crkvi nadju 5 minuta mira za sebe i svoje porodicu a ne zbog crkvenih lica i savjetovalaca ...kao sto bi neko rekao hram bozji je u tebi.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. #5629
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Opa, sve neki 'građanski' ljudi nastrojeni ka napretku niti za vlast niti za opoziciju,moderni čoče kako možemo da pričamo i falimo se ovim/onim stvarima u 21. vijek a dijele se ljudi na normalne i nenormalne, lijepo lijepo.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #5630
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ... :

    Žugić napisao tačno onako kako se većina normalnih osjeća u CG
    Ludački pokret
    https://www.vijesti.me/kolumne/ludacki-pokret

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Licno, odvratan mi je taj jeftini elitisticki Zugicev trik, obije strane su jednako lose, avaj meni graždanisti pomedju njih.

    Zna on da su jedni pokrenuli citavu krizu i otimaju ovim drugima nezakonito crkve, ali su mu ovi drugi, njegovi sugradjani i rodbina, suvise neoprani, suvise krezubi i sujevjerni, suvise ispod njegovog nivoa, da bi Zugic mogao da ih podrzi iz svoje kule od slonovace.

    Nego okrene svemu ledja, udje sa balkona, zatvori dupla vrata da ne cuje viku napolju i zavali se sklopljenih ociju da slusa Šopenovu 11-u etidu dok sve prodje. Sve lagano masirajuci korijen nosa u dubokom civilizacijskom razocarenju.

    Đubre.

  6. #5631
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Nesložni smo do zla boga.

  7. #5632
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prije ovoga sa litijama DF je imao oko 10%(čak i ispod) sve je išlo na ruku CG i zapad je krenuo da se miješa - stvorili su pritisak za izmjenu izbornih zakona.
    Medjutim sad kad će DF imati koaliciju od nekih 20-22% - mislim da ne treba previše da se izdano u zapad.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Na početku svega ovoga sam rekao da ne donose zakon zato što je dobar i što vraće Crnoj Gori njenu imovinu već da bi digli iz mrtvih svog najboljeg saveznika
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #5633
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zna on da su jedni pokrenuli citavu krizu i otimaju ovim drugima nezakonito crkve
    Opet ta nezakonitost i protivustavnost. A kad pitaš đe je ta nezakonitost i protivustavnost dobiješ odgovor "nje lijepo"
    Last edited by Rakun; 09-02-20 at 11:25.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #5634
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Opet ta nezakonitost i protivustavnost. A kad pitaš đe je ta nezakonitost i protivustavnost dobiješ odgovor "nje lijepo"
    Odgovoreno ti je deset puta. To sto se tebi odgovor ne svidja pa se pretvaras da ne cujes nije moj problem.

  10. #5635
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Opet ta nezakonitost i protivustavnost. A kad pitaš đe je ta nezakonitost i protivustavnost dobiješ odgovor "nje lijepo"
    Zato, sa druge strane, ''renomirani pravnici'' se utrkuju sa izjavama kako je zakon ustavan.
    Da ne pričam o tome da su svi manje-više spremni da izađu javno na nekoj od televizija i objasne zašto je ustavan, a ne neustavan.

    Ranko Krivokapić, čovjek koji je napisao Ustav Crne Gore, ne smije dati javno mišljenje o ustavnosti zakona na TV Vijesti kada ga Komnenić direktno pita.

    Slabo je to Rakune, nisi zaradio dnevnicu.

  11. #5636
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa nista, onda zapadu ne preostaje nista drugo, nego da pogura ideju kreiranja nove DPS crkve u Crnoj Gori. Bogome ce veselo biti...
    Mislim da ne razumiješ o čemu pričam ili nijesi čitao ono što sam na ovu temu pisao.


    Mislim da je svima jasno da će zakon biti suspendovan do odluke Ustavnog suda ili Strazbura ako ne to onda će biti potpuno povučen .

    Ali to ne rješava uzrok problema. Znači sva ova energija na litijama usmjerena je ka suspenziji zakona o vjeroispovijesti.
    Bez obzira što neki na littije idu zbog političkog nezadovoljstva, a naširoko sam to objasnio - organizatori su više puta izjavili da je za njih zakon o slobodi vjeroispovijesti jedini razlog litija - i u slučaju povlačenja zakona one staju.


    Ok - uzmimo da su stale litije.


    Šta onda ?

    Onda se borba prebaca na političku ravan i u toj borbi opozicija je ta koja vodi borbu za građane.
    U toj borbi im je potreban moćan saveznik - recimo EU (koja ni u ludilu neće podržati antiEU opoziciju tj. Jedan njen dio). A bez tog moćnog saveznika - opozicija će samo nastaviti poraze kao do sada jer nemaju kapaciteta a ni zdrave politike da oslobode i demokratizuju društvo.

    U ovom trenutku pola opozicije se nalazi u prosrpskom korpusu (ovo se može nekim čudom promijeniti )

    Ali evo da uzmemo da opozicija nekim čudom osvoji većinu na unaprijed pokradenim izborima - Slobo Milošević scenario - gdje i pored izborne kradje nije mogao da pobijedi. Šta onda ?


    1. DF sa koalicionim partnerima predlaže mandatara zato što su pojedinačno osvojili najviše glasova. Uzimaju premijera - resor prosvjete - MUP i još 2 važna resora (recimo ekonomiju i rad).
    Njihova agenda je vraćanje srpskog jezika u škole, izmjena zastave, povlačenje priznanja Kosova i mislim da će teško odstupiti od svih tih zahteva kako bi opravdali podršku.
    Ono što je definitivno neće nas približiti EU već udaljiti od iste. Kako će na ovo reagovati proEU opozicione partije ? Mislim ne pozitivno i neće moći da formiraju vladu što će dovesti do jednog od 3 moguća scenarija :
    A) ponavljanje izbora
    B) ukoliko nekim čudom SDP predje cenzus zna se da će dati podršku vladi DPS i to debelo naplatiti.
    C) manjinska Vlada neke opozicione proEU partije sa DPS-om ili manjinska Vlada DPS-a sa nekom opozicionom partijom koja na taj način izvršava političko samoubistvo poput Pozitivne. Bojkot parlamenta od strane ostatka opozicije - protesti i opet blokade.

    Ja četvrti scenario ne vidim.
    Ako ga neko vidi molim da me prosvijetli

    P.S.

    Tj. Vidim taj scenario a to je da DF sa koalicionim partnerima nije najjača partija u opoziciji što ako se litije i progoni vlasti ne završe ubrzo nije vjerovatna opcija
    One Ring to Rule them all...

  12. #5637
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ma kakav crni DF, valjda ih je vise svak zivi prozreo.
    To su politicki lesevi i oni ne prelaze 12-15% glasova.
    Koliko pokusavaju da se prislepaju da su doveli oni ovoliko narod na lotije, toliko ih prvo Amfi distancira od te teorije, kao i sami litijasi.
    A i vidjeli smo na bezbroj primjera do sad (pogotovo na Balkanu)da se vodi jedna politika i plan i program partije mimo vlasti, cim se dodje do iste da ta politika umije da napravi dobar zaokret, ako ne i od 180°, jer vlast igra kako veliki kazu, koja god to bila.
    Last edited by technus; 09-02-20 at 13:16.
    Forever young, i want to be forever young

  13. #5638
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ma kakav crni DF, valjda ih je vise svak zivi prozreo.
    To su politicki lesevi i oni ne prelaze 12-15% glasova.
    Koliko pokusavaju da se prislepaju da su doveli oni ovoliko narod na lotije, toliko ih prvo Amfi distancira od te teorije, kao i sami litijasi.
    A i vidjeli smo na bezbroj primjera do sad (pogotovo na Balkanu)da se vodi jedna politika i plan i program partije mimo vlasti, cim se dodje do iste da ta politika umije da napravi dobar zaokret, ako ne i od 180°, jer vlast igra kako veliki kazu, koja god to bila.
    Ne čitaš šta pisem...

    DF 13% + SnP 3% + milača 2% + Danilovic 1% = 19% + sinergija i nemogućnost prosipanja glasova 2-3% - koalicija predvođena DF-om ima 20-22%.

    Kreiranje ove koalicije je neminovno ( možda milača bude zatezao) upravo zbog korišćenja litija kao paravana i stavljanje ovog zakona u fokus.
    Olakšaće im DPS upravo - ne povlačenjem zakona nego suspenzijom i ovi će na tome bazirati političku kampanju :

    - mi ako dodjemo na vlast povući ćemo zakon... I voila eto ga
    Last edited by Gandalf_White; 09-02-20 at 13:24.
    One Ring to Rule them all...

  14. #5639
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    1. DF sa koalicionim partnerima predlaže mandatara zato što su pojedinačno osvojili najviše glasova. Uzimaju premijera - resor prosvjete - MUP i još 2 važna resora (recimo ekonomiju i rad).
    Njihova agenda je vraćanje srpskog jezika u škole, izmjena zastave, povlačenje priznanja Kosova i mislim da će teško odstupiti od svih tih zahteva kako bi opravdali podršku.
    Ono što je definitivno neće nas približiti EU već udaljiti od iste. Kako će na ovo reagovati proEU opozicione partije ? Mislim ne pozitivno i neće moći da formiraju vladu što će dovesti do jednog od 3 moguća scenarija :
    A) ponavljanje izbora
    B) ukoliko nekim čudom SDP predje cenzus zna se da će dati podršku vladi DPS i to debelo naplatiti.
    C) manjinska Vlada neke opozicione proEU partije sa DPS-om ili manjinska Vlada DPS-a sa nekom opozicionom partijom koja na taj način izvršava političko samoubistvo poput Pozitivne. Bojkot parlamenta od strane ostatka opozicije - protesti i opet blokade.
    ...
    Manjinska vlada umjerene opozicije koju bez ucestvovanja podrzava DF, uz dogovor da se za godinu zakazu izbori, a ta godina posveti demontazi DPS-a.

    DF je vec jednom pristao na nesto slicno 2016-e. Danas mislim da tesko da bi, osim pod pritiskom crkve.

  15. #5640
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    213
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne vjerujem da ce DF imati neki preveliki uspjeh na predstojecim izborima, cak sto vise msm da ce panuti sa glasovima,a onda se uzdici neka druga vecinska opozicija (koliko god to smijesno zvucalo)
    a to sve odrzava vlast tu gdje jeste a i nas gradjane zajedno sa njom. Jer kad ti nemas konkretno nekog protivnika tebi je otvoren put da radis sto god oces a to smo vidjeli sa ovim zakonom.

  16. #5641
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Manjinska vlada umjerene opozicije koju bez ucestvovanja podrzava DF, uz dogovor da se za godinu zakazu izbori, a ta godina posveti demontazi DPS-a.

    DF je vec jednom pristao na nesto slicno 2016-e. Danas mislim da tesko da bi, osim pod pritiskom crkve.
    Da DF da demokratama i kome god apsolutnu ali bukvalno apsolutnu vlast ?
    Malo vjerovatno - vidi se na lokalu kakav kapacitet imaju u pregovorima

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #5642
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    kako neće imat kad su prema Mandiću oni pokrenuli sve ovo i branioci su pravoslavlja. njima je bitnije nego išta da imaju 15 do 17 mandata. za narod ih zabolje ona rabota


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #5643
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne čitaš šta pisem...

    DF 13% + SnP 3% + milača 2% + Danilovic 1% = 19% + sinergija i nemogućnost prosipanja glasova 2-3% - koalicija predvođena DF-om ima 20-22%.

    Kreiranje ove koalicije je neminovno ( možda milača bude zatezao) upravo zbog korišćenja litija kao paravana i stavljanje ovog zakona u fokus.
    Olakšaće im DPS upravo - ne povlačenjem zakona nego suspenzijom i ovi će na tome bazirati političku kampanju :

    - mi ako dodjemo na vlast povući ćemo zakon... I voila eto ga
    Mislim da im svima precjenjujes sposobnosti, odnosno mogucnost broja glasova.
    Snp je skoro vidkse i benigna partija, da nije Pluzina ne bi se znalo ni da postoje. Milacic je cirkusant i tako ga ljudi i vide (bar po mojoj nekoj procjeni i interakciji sa ljudima).
    Mozda i grijesim, al to je moja percepcija.
    I opet, kazem ti, sve i da ti balvani dodju na vlast, mislis li da bi odrzali tu retoriku i taj plan i program njihovih stranaka?
    Ili bi raznorazni pritisci ucinili svoje?
    Ne bi bili ni prvi ni poslednji (hint: Milo)koji bi napravili zaokret, a strane sluzbe o svakome imaju neki prljavi ves. Naravno, ovo sve pricam u domenu naucne fantastike da ta koalicija ikad moze i doci na vlast.
    A sto kaze SKOJ, Df je vec nudio manjinsku vladu bez ucestvovanja u istoj, tako da bi to moglo biti neko prelazno resenje.


    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako neće imat kad su prema Mandiću oni pokrenuli sve ovo i branioci su pravoslavlja. njima je bitnije nego išta da imaju 15 do 17 mandata. za narod ih zabolje ona rabota


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Cus prema Mandicu?
    Pa pita li se on za sve, pa ce sam sebi upisat te glasove?
    Kakva je reakcija ljudi na te njegove izjave?
    Ja sam u vecini vidio samo pljuvanje po liku i djelu Milovog kuma.
    Last edited by technus; 09-02-20 at 13:39.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #5644
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Valjda je autenticno

    upload images free
    Forever young, i want to be forever young

  20. #5645
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Mislim da im svima precjenjujes sposobnosti, odnosno mogucnost broja glasova.
    Snp je skoro vidkse i benigna partija, da nije Pluzina ne bi se znalo ni da postoje. Milacic je cirkusant i tako ga ljudi i vide (bar po mojoj nekoj procjeni i interakciji sa ljudima).
    Mozda i grijesim, al to je moja percepcija.
    I opet, kazem ti, sve i da ti balvani dodju na vlast, mislis li da bi odrzali tu retoriku i taj plan i program njihovih stranaka?
    Ili bi raznorazni pritisci ucinili svoje?
    Ne bi bili ni prvi ni poslednji (hint: Milo)koji bi napravili zaokret, a strane sluzbe o svakome imaju neki prljavi ves. Naravno, ovo sve pricam u domenu naucne fantastike da ta koalicija ikad moze i doci na vlast.
    A sto kaze SKOJ, Df je vec nudio manjinsku vladu bez ucestvovanja u istoj, tako da bi to moglo biti neko prelazno resenje.





    Cus prema Mandicu?
    Pa pita li se on za sve, pa ce sam sebi upisat te glasove?
    Kakva je reakcija ljudi na te njegove izjave?
    Ja sam u vecini vidio samo pljuvanje po liku i djelu Milovog kuma.
    Ja BiH iznad svega volio da si ti u pravu inace


    Ali Uzmi ovako :

    Od parlamentarnih 2016 do lokalnih 2018 DF je izgubio 53% biračkog tijela. Što ih je sa 20% za samo godinu ipo dovelo do neko 10% (i što je za budućnost CG bilo sjajno).
    Pravili su greške pri početku ovih litija i dali sebi veliki broj autogolova(priča o paljenju skupštine, divljanje u parlamentu, avion Srbije, laži da ih je Irinej blagoslovio, pokušaj preuzimanja zasluga o litijama itd.).
    Ali ako pogledaš to njihovo "tradicionalno" biračko tijelo koje se prelilo u Demokrate i dalo toj partiji vjetar u leđa polako se vraća DF-u jer jedino oni imaju narativ i jasan stav oko litija. Dok Demokrate pokušavaju da balansiraju i nijesu se najbolje snašli dobar dio biračkog tijela vraća se DF-u uglavnom stariji i tradicionalni birači SNP-a.

    Tako da oni ispod ovo 13% baš teško mogu sami.

    SNP sa druge strane ima svoje biračko tijelo. Ja znam više glasača SNP-a koji su uglavnom stariji ljudi i govore da će ih glasati dok su Živi. Oni svoje uporište imaju na sjeveru zemlje i u najgore imaju to 10k glasova što je 2-3% mislim da i pored svega i Jonice itd jednostavno ne mogu ispod toga + sva im istraživanja rađena zadnje W godine daju 2-4%.

    Milačić je cirkusant i do skoro nijesam znao nikoga ko bi imao nesto dobro da kaže za njega. Ali agresivna online kampanja, hapsenja, non stop u medijima učinilo ga je vođom krajnje desnice u CG (vjerovali ili ne) postao je čovjek koji je desno i od DF-a.
    Sva istraživanja mu daju 1.5-3%.

    Danilović ima to 1% to je neko 3-4k glasova.


    Uzmi još jednu stvar u obzir.
    Daka je već finansirao pokušaj koalicije da svako ima Danilović - SnP i to. Medjutim od toga nista nije bilo.
    Po onome što sam do sada vidio mislim da će Daka da se politički aktivira(Iako se povukao bio iz javnog života i rekao da je bolestan od srca). Moguće i kao nosilac ove koalicije.
    Što bi bilo i realno jer ima keša, provjereni je Srbin i opozicionar, ovo ranjavanje ga je ucinilo mučenikom a on sam ima jaku podršku običnog naroda u NK (Iako svi znaju da je ratni profiter itd).
    Uzmi da po D'ontu u ovom scenariju nema prosipanja glasova što ti je dodatnih 2-3% na količnik i eto ga 20-22%.


    ------

    Demokrate sa druge strane su ugasile svoj koalicioni kapacitet - usisali su Pavićevića i razbili Crnogorsku koja nikad nije mogla imati preko 1%. A Pavićević sa svom ekipom ne moze im donijeti preko par stotina glasova a već je vidjeno da ga planiraju kao 2-3 na listi tako da će taj mandat skupo platiti (10 puta više nego što vrijedi).
    Od URA su se razveli još krajem 2018.
    Jedino što će najvjerovatnije učiniti je usisati i dinosaurusa Lekića i staviti ga u prvo 5-8 i taj mandat isto skupo platiti jer Lekić ima 500 glasova Max.
    Njihov kapacitet u ovom trenutku je izmedju 13 i maximalnih 15% Iako su da su pametnije vodili politiku lagani(ali najlaganije) mogli do 25% od izbora do izbora.

    -------

    SDP vrlo teško do cenzusa SD ih je skrkao na istoku CG gdje su bili dosta jaki + sve ostalo tako da nemaju cenzus.

    ---------

    URA mi je velika nepoznanica i neću da pretjerujem sa procentima prije ovog sa litijama bli su ko cenzusa mislim da su sad oko 5%.
    Imaju veliku šansu da okupe nestranačke ljude i prošire taj gradjanski front i urade nešto sa gradjanskom opcijom ali to je na njima.




    -
    Reci mi šta je odje nerealno ?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 09-02-20 at 14:11.
    One Ring to Rule them all...

  21. #5646
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da DF da demokratama i kome god apsolutnu ali bukvalno apsolutnu vlast ?
    Malo vjerovatno - vidi se na lokalu kakav kapacitet imaju u pregovorima
    Ne mozes imati apsolutnu vlast sa manjinskom vladom, to je makar jasno. Da ne pominjem sto Demokrate ne bi znale sta ce sa apsolutnom vlascu, sem da zakupe 24 sata dnevno na svim televizijama, da konacno upoznaju narod sa promo-ponudom naseg gospoda i spasitelja.

    Jedino sto tu stuca je da li bi DF bio voljan da da takvu ponudu. Mislim da ne bi, pa makar nikad DPS-u ledja ne gledali. Jedino ako MDj nastavi da se tvrdoglavi oko ove izgubljene crkvene bitke pa Amfilohije udje u izbornu kampanju i natjera DF da odraste malo.

    Ali tu bi vec opoziciji prakticno posao bio zavrsen, samo da dodju na gotovo i pokupe glasove.

  22. #5647
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...

    Danilović ima to 1% to je neko 3-4k glasova.
    ...
    Opet cu ti reci, sva ti je racunica dobra i racionalna, ali ako crkva pozove na glasanje protiv DPS i zaprijeti duhovnim posljedicama glasacima i potomcima, niko u ovoj drzavi ne moze da predvidi sta ce se na izborima desiti.

  23. #5648
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne mozes imati apsolutnu vlast sa manjinskom vladom, to je makar jasno. Da ne pominjem sto Demokrate ne bi znale sta ce sa apsolutnom vlascu, sem da zakupe 24 sata dnevno na svim televizijama, da konacno upoznaju narod sa promo-ponudom naseg gospoda i spasitelja.

    Jedino sto tu stuca je da li bi DF bio voljan da da takvu ponudu. Mislim da ne bi, pa makar nikad DPS-u ledja ne gledali. Jedino ako MDj nastavi da se tvrdoglavi oko ove izgubljene crkvene bitke pa Amfilohije udje u izbornu kampanju i natjera DF da odraste malo.

    Ali tu bi vec opoziciji prakticno posao bio zavrsen, samo da dodju na gotovo i pokupe glasove.
    Ne apsolutnu na taj način već da uzmu 50-60% resora u Vladi

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Opet cu ti reci, sva ti je racunica dobra i racionalna, ali ako crkva pozove na glasanje protiv DPS i zaprijeti duhovnim posljedicama glasacima i potomcima, niko u ovoj drzavi ne moze da predvidi sta ce se na izborima desiti.
    A ti znaš vrlo dobro da se to neće nikada desiti(makar direktno) jer bi to bilo miješanje crkve u politiku što je nedopustivo po svim mjerilima.

    Juče sam dao racunicu gdje je DPS pao sa 41% na 33% i mislim da je dio naroda nezadovoljan aferama drugi dio ovo sa crkvama i da je to najniže što u ovom trenutku DPS može da padne.

    To 8% pada od afere snimak do afere crkva - moje skromno mišljenje - je to o čemu ti pričaš .
    Ti koji se lome i kojima je dosta.

    I ovdje BiH volio da nijesam u pravu.
    Ali evo pogledaj - imaš 2 odbornika u Pljevljima koja su otvoreno stali protiv zakona.
    Zbog čega ne podnesu ostavke i napuste partiju ?
    Zbog čega Babović to ne uradi ?
    Zbog čega ne cijepaju članske masovno ?

    Zato što dižu sebi cijenu - vrlo lagano - zatežu i dižu cijenu
    Last edited by Gandalf_White; 09-02-20 at 14:19.
    One Ring to Rule them all...

  24. #5649
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    imajte u vidu jednu stvar - kad se završi ovo oko zakona i što budu bliži izbori da će DF tokom kampanje pričati da nije bilo nas i našeg branjenja interesa Srba ništa od ovoga ne bi bilo. što je smiješno jer koliko ja vidim mnoge ljude boli briga za DF i smeta im što uporno prisvajaju ovo što MCP radi. ali ovi vole da centriraju jel te


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 09-02-20 at 14:22.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #5650
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    imajte u vidu jednu stvar - kad se završi ovo oko zakona i štobbudu bliži izbori da će DF tokom kampanje pričati da nije bilo nas i našeg branjenja interesa Srba ništa od ovoga ne bi bilo. što je smiješno jer koliko ja vidim mnoge ljude boli briga za DF i smeta im što uporno prisvajaju ovo što MCP radi. ali ovi vole da centriraju jel te


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mislim da je realnija kampanja - mi nećemo dati svetinje - kao i do sad bićemo uz našu majku crkvu - spremni smo da damo život - to smo dokazali- povuci ćemo zakon čim dodjemo na vlast Bla Bla....

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 226 of 644 FirstFirst ... 126176216222223224225226227228229230236276326 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 21 users browsing this thread. (0 members and 21 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •