Page 499 of 644 FirstFirst ... 399449489495496497498499500501502503509549599 ... LastLast
Results 12,451 to 12,475 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #12451
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Koliko se ja sjecam, zemljiste, donacije, rad, sta god je ostavljano u amanet crkve, cesto uz kletve ako se proda i otudji od bilo koga.
    A nije se ostavljalo u amanet unucima, koliko je meni poznato.
    Zasto se onda bunite da ima bokelja koji traze da se boka otcijepi jer nikad nisu bili dio teritorije, i nisu njima djedovi glasali da CG bude samostalna.
    Nego je to izdajnistvo i jeres... Nego se odmah zvecka oruzijem, ko je taj da oduzima komad svete crnogorske zemlje....
    A situacija ista....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #12452
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Koliko se ja sjecam, zemljiste, donacije, rad, sta god je ostavljano u amanet crkve, cesto uz kletve ako se proda i otudji od bilo koga.
    A nije se ostavljalo u amanet unucima, koliko je meni poznato.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    To je to. Skroz lagano ko oće da shvati.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  3. #12453
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zasto se onda bunite da ima bokelja koji traze da se boka otcijepi jer nikad nisu bili dio teritorije, i nisu njima djedovi glasali da CG bude samostalna.
    Nego je to izdajnistvo i jeres... Nego se odmah zvecka oruzijem, ko je taj da oduzima komad svete crnogorske zemlje....
    A situacija ista....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ako je većina za to, ne se Boka slobodno otcijepi. Zašto da ne... Ali kad ih posle pregazi Hrvatska, neka traktore obrnu put Trebinja i sve je OK. A i blizu im je, naročito iz Novog.

    Deal?

  4. #12454
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Lagano, ne znam sto te boli toliko. Dje ce oni i koliko je dovoljno je ocigledno otvoreno za debatu. Mora li referendum i ko glasa ili je dovoljno da se skupi 600 dusa i "nije mi djed ovo crnogorcima ostavio"

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #12455
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    licimus malo je ipak to kompleksnije nego što si zamislio. Koliko imaš ljudi da su njihovi preci ulagali u izgradnju tih objekata, branili iste od osvajača i šta znam šta još i sad da nema pravo da je Crnogorac u svojoj crkvi jer se većina vjernika posrbila. Moraće se naći neki način, ovako kako je to ova vlada i spc zamislila ne ide, sjutra se promijeni vlast i mijenjaju se zakoni i popovi, to veze sa mozgom nema.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Evo mene jos niko nije posrbio tj posrbijančio, jer su Crnogorci svi do i jednog Srbi bili kroz vjekove i vjekove od nastanka Duklje Zete pa do Crne Gore. Meni nacija i narod nije isto, svoju naciju vezem za drzavu, sjutra cu za vjeru, preksjutra za etnos(narod) sledece nedelje za kontinent a one tamo za dio svemira u koji se zemlja nalazi jer je nacija osjecaj pripadnosti nečemu.
    Koji su se to vjernici posrbili? Kako izgledaju ti posrbljeni. Uđu kroz vrata crkve ovi ih zaspu svetom vodicom i onako mokre ih nadime tamjanom i oni su Srbi, mrze crnu goru, crnogorce i sta vec.
    Današnje "komite" moraju da shvate da crnogorci nisu nikad bili ono sto oni danas pričaju.
    Politikom i jednih i drugih danas imamo sto imamo polarizovano drustvo ili si crno ili bijelo a to je sve nedostatak svijesti.
    Od 2006 god imamo "nezavisnu" drzavu i to je fakat i nepromjenljivo. Od 2006 nas ne napada niko izvana (jer faktički ne da ne može nego ne smije) napadamo se sami između sebe izmišljanjem raznoraznih teorema zavjere protiv države naroda vjere jezika itd. Uvijek neko nas napada nikad mi ne napadamo tako zvuci floskula u cg.
    Poznavanje istorije se svodi na tumačenju raznoraznih adzica vučinića i ostalih neostvarenih ljudi koji istoriju tumače kroz sadašnju političku pricu. Idu do te mjere da njegoša nazivaju zavisnikom od ljekova za sifilis (koji mu pomračuju um) pa je u gorskom vijencu pisao da su Crnogorci Srbi kao i da je jedan takav um bio zaveden od strane sime milutinovica, da nam je zakonik knjaza Danila prekucala štamparija u BG jer smo bili toliko glupi da isti zakonik tako prekucan prihvatimo kao zvanični i da nam vladar (zeko maniti) to nije vidio jer je bio zaveden medakovicem i zenom koja ga je ocarala svojom ..kom a ona je ustvari bila tajni srpski agent.
    Ide se do te mjere da bi pricali "svojim jezikom" slova j, i, ij, ubacamo gdje mozemo pa imamo preśjednika a ne predsjednika, imamo źenicu a ne zjenicu, imamo pośu a ne podgoricu, imamo veljadun a ne kaput i to sve zahvaljući ljudima kojima je nacionalni interes toliko bitan koliko im isti služi za ličnu materijalnu korist. Što se grbo rodi ni vrijeme ne ispravi, pa evo dolazi se u to da pošto vise nema dps-a vecina osjeća da im je nacionalni interes ugrožen.
    Meni npr nije, ja cu ostat crnogorac dok god smatram crnu goru svojom državom iako mi je ista ta drzava odlucila da vise ne pricam srpskim, da ne treba da idem za spc da ja ne mogu biti crnogorac ako svoj jezik smatram srpskim i ako branim spc od stavljanja pod državnu šapu. Da ne pričamo o tome kako se došlo do zastave, himne jezika i ostalih ćiribu mađija, pojedinih koji su vladali.
    Kad je trebao ustav se gazio, pa se onda bune kad ovi koji su branili taj isti vise ne žele da ga poštuju (slučaj jezika i nk profesora iz gimnazije), pa kad dođe red na zastavu e sad će zlatni orao i crvena pozadina nikako trobojka i bijeli orao. Zašto ne udariše kompromis pa ostaviše npr bijelog orla na crvenu podlogu ili zlatnog na trobojku i sad srećni i zadovoljni i oni na belveder i oni u berane ili ovi pred pg hram, što ne vratiše himnu ubavoj nam cg nego himnu čije je stihove doradio sekula koji je sa "lipovcem i cetinjanima" birolija dočekivao, nudio krunu mihajlu pa čak isao i dotle da istu ponudi sinu savojske kao poslednju opciju.
    Što nam uradiše od jezika, arhaični izgovori i "babske uzrečice sa primjesama uličarskih žargona" nam vladaju književnim jezikom koji je stvorio priučeni lingvista sa okolnih univerziteta čije reference laicima izgledaju kao da je na sorbonu branio doktorat iz matematike ili mit-u odbranio doktorsku disertaciju iz nuklearne fizike.
    Gdje nam jednu nvo spajaju sa akademijom nauka da bi razbili taj "srpski svet" koji je branio pristup naučnim veličinama poput pokojnog brkovica i rastodera pristup istoj.
    Meni sve ovo navedeno nije ugrožavanje nacionalnih interesa nego cak čišćenje istih i vraćanje CG onamo gdje treba da bude i gdje je bila, i za vrijeme Petrovića i Crnojevića i Vojislavljevica, vracanje jedne male drzave na pravi put među uređene države koje se ne stide svoje prošlosti obicaja vjere i tradicije (pa kakva god ona bila) srpska crnogorska zetska dukljanska ilirska slovenska juznoslovenska ili kako je god oće smatrat.
    Što reče kralj Nikola "Crna Gora je Crnogoraca" a ko su i šta su Crnogorci rekao je i napisao u svojim djelima isto kao i njegovi prethodnici tj preci


    Poslato je nadam se

  6. The Following 2 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  7. #12456
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Samo da ti vidi ovo boginja

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  8. #12457
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    licmius daj obuzdaj se malo, nađi nekog da ti čita ovolike postove, ja ne mogu o tom čudu raditi.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  9. #12458
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Eno Brković juče skreće pažnju na sebe pa škraba trobojku u BG... Koja je muka sa glavom da to radiš?
    To onaj Brajan Brkovic? On je sin Balse i unuk Jevrema? Pa on srbuje gore za bolju buducnost Srba - ne mogu da vjerujem ovo je ka neki vic.
    Budite relaksirani.

  10. #12459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    @Nije bitno... "Mene CPC ne interesuje, al me interesuje rastakanje zavisnog položaja MCP u odnosu na SPC, i promjena odnosa crkve prema državi..."

    A na koji način si zamislio da se ovo dogodi? I ko si ti/vi koji to možete uređivati? A to da te CPC ne interesuje mačku o rep.
    Pa ne osjećam pripadnost Miraševoj CPC. Politički korisna privremena institucija, ništa više.

    Evo da prijateljski pokušam da ti objasnim. Moji preci su gradili, i sto puta obnovili Manastir Moraču. To nije samo manastir, to je bio stožer zajednice, oko toga se pleme okupljalo, meni je otac u školu išao u Manastir. To sve ima napismeno.

    Tako je širom Crne Gore. Za mene Morača, za nekoga neki drugi manastir ili crkva. To je moje, više nego nekoga iz Čačka, ili čak Vasojevića, bez obzira na moje stavove, i ja imam pravo glasa oko toga.

    Ti se čudiš meni, a ja se čudim tvojem pitanju. Meni je to ISTO kao da me, za vrijeme SRJ / SCG pitaš "ko ste vi što što vam se ne sviđa da smo u zajedici sa Srbijom? Kako vi mislite to da promijenite?" Ali isto...kad mi sad kažeš da pravim svoje crkve, to je kao da mi tad kažeš da se selim ako mi se ne sviđa SRJ. Nema ja šta da pravim moje crkve, ja imam moju crkvu, samo mi se ne sviđa uprava i ustrojstvo.

    Kako mislim da uređujem...vile znaju. Nije Isus Hrist rekao da naše crkve moraju biti dio SPC, i moraju biti dio SPC na ovaj način kakav su sad, to je nekad bilo drugačije - možda će bit opet, možda neće, ali nema mi druge nego da se borim, pa kolko se mogne. Ne planiram da napadam Joanikija, da ne brineš...i post na forumu je borba, šta god. Vaši argumenti "to je tako; to je tako odavno; navikavajte se" meni ne znače ništa.

    Uglavnom, najbolji odgovor na to kako ja to mislim da uređujem je - crkva kao institucija ne postoji u vakuumu, nego radi ljudi, vjernika. Sad je evo ne znam koji procenat vjernika za to da stvari ostanu kakve jesu, MCP u okviru SPC. Većina? U redu. Šta ako sjutra bude 51% da se to promijeni. Ništa, slažem se, kanoni, bla, bla. Šta ako bude 68%? Šta ako bude 79% za to da naše crkve ne budu pod okriljem SPC? Tu onda kanoni ne pomažu, priča ne pomaže, litije ne pomažu...čije ovce onoga i brdo. Ne mogu reć da sam tako zamislio, ali priželjkujem. Nerealno? Možda... Ali to što mogu za svog vakta, ako pomjerim 0,001% u pravcu ovoga za šta se zalažem - ja sam svoje odužio, pa nek nastave mlađi.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Očigledno je da ne želiš da vidiš očigledne stvari. Znam jako puno primjera obrazovanih ljudi koji nisu bili politički podobni, a koji su tokom svih ovih decenija itekako propatili. Pišeš o nekakvim tumačenjima slabosti režima Mila Đukanovića, koji je kao pružao ruku suprotnoj strani, pišeš o tome, a ja iskreno ne vjerujem što čitam. Najbolje je Montgomeri dao dijagnozu Rastočkom vođi, duhovnom lideru patriotskih mislilaca koji mrze sve što ima veze sa Srbijom. E sad, neko cijeni osobine poput Milaševih, "gine" za čast tog "patriotizma", nekome je takav čovjek jednostavno ništavilo... Dakle, Milo veliš nije izazvao podjele, on je samo tek onako prozivao svaka 2 dana neprijatelje , petokolonaše, prijetio im iz slabosti itd... nevjerovatno.
    To ima napismeno, ali sam ja odveć star da bi ratovao citatima. Uglavnom, šta god...ako vama Zdravkova vlada sa Bratićkom i ekipom ne potpiruje podjele, a Lukšićeva ih je potpirivala - ne znam kaj bi vam rekao.

    Žigosali ste manje više sve Crnogorce kao lopove, branioce nečijih miliona, koji treba da se saviju i da trpe šta god im dođe, kao katarzu za "30 godina DPS pljačke", ali to po vama nisu podjele, to je nekako prirodno. Kad baš izađe neka slika đeda sa suzama u očima na Cetinju, đe nemate obraza da spočitate da to radi zbog goriva, sendviča, i da se brani od novog tužilaštva, onda je to "cetinjska priglupa sirotinja, koja niđe ništa nema, ali glasa one koji su ih upropastili"...možda još podliji vid mržnje.

    I vi mislite da ćemo mi tu ulogu da prihvatimo? Znaš ko neće da prihvati takvo nešto? Srbi u RS, i ja to podržavam. Bošnjaci im drže Srebrenicu iznad glave, i neđe je i koriste da zamagle činjenicu da su Srbi u BiH imali legitimne interese, i da su tek jedna od strana koja je te interese branila oružjem...prika, Srbi u RS neće pristati na unitarnu BiH jer se desila Srebrenica, nisu svi oni Ratko Mladić... E pa nismo ni svi mi Milo Đukanović. I bez Mila Đukanovića i DPS bi ja bio podijeljen od glasača DF, od nosača tuđe zastava, od ovih što im je normalno da se iz Beograda diriguje našim crkvama.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  12. #12460
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Da li se Amfilohije obrće u grobu jer je primio komunističku nagradu ili je ovo paralelni univerzum?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  14. #12461
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Da li se Amfilohije obrće u grobu jer je primio komunističku nagradu ili je ovo paralelni univerzum?
    Amfilohije je sad smetnja, on se držao uspravno i vučiću, sad su na cijeni neki drugi mitropoliti, poslušni mitropoliti.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  15. #12462
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Da li se Amfilohije obrće u grobu jer je primio komunističku nagradu ili je ovo paralelni univerzum?
    Kako je meni poceo da se dopada Mayor Unisic.
    Ovo sto je uradio Brano Mandic ne bi smislio kad je najinsipirisaniji.
    Al nema veza. Makar je Mayor Unisic nafacan narodu. Eto npr Djokovicu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  17. #12463
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Jes, on je počeo sa medaljama ka kolega mu iz SK




    A to što i dalje grad urnišu lutalice i što se to pitanje rešava trovanjem istih to nikom ništa, ni 15.ta stranicama u novinama.. No to je za drugu temu.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #12464
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne vala, nisam mnogo na jade oko toga.
    Vise mw zanimalo zasto su jedni usli u jednu pricu, i sta su mislili da postignu glasanjem, a sta ovi zabranom.
    Osim mjerenja ciji duzi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Da ti ne ostanem dužan odgovor, a znam da imaš živaca za čitat, koliko god se slagali ili ne

    Preprosto pitanje koje, nažalost, objašnjava svu pravnu suštinu neistina i, vjerovatno, zlonamjera, sa svih strana, oko kojih se vrtimo od usvajanja famoznog zakona o slobodi vjeroispovjesti koji je inicirao proteste i litije.

    NE MOŽE IM SE ODUZIMATI TRAJNO PRAVO KORIŠTENJA

    Jer je titularno pravo svojine opštine Cetinje nastalo, uz ogradu- ako sam dobro razumio javne informacije od strane SPC, po osnovu Zakona o građevinskom zemljištu.
    Faktički, po svojoj suštini, takvo pravo korištenja je skoro identično pravu svojine, odnosno, ful paket osim formalne titulacije.
    Moglo se oduzimati u slučaju da nosilac prava nije nepokretnost priveo namjeni u određenom roku, inače se tumači kao stečeno pravo. Može se i prenositi na pravnog nasljednika.

    Gradska skupštinska odluka ne može tu imati uticaja. Samo sud.
    A sud je, usvajanjem nove verzije zakona o vjeroispovjesti, ostao u skroz uskom prostoru.
    Pravni lijek je da Opština, ili država, za koju znamo da ovakva to neće, pokušaju da dokažu pravo svojine prethodeće odlukama podgoričke skupštine, pa da verglaju dalje do besvijesti.
    Ali im ga realno niko trenutno osporit ne može.
    Eto praktično sve što sam imao da kažem o pravu tu.

    Što se tiče mjerenja čiji je duži....

    Vidio si dokument koji je lokalni parlament glasao. Čist politički pamflet, bez ikakvih pravnih namjera. I, najbitnije, bez pravne posljedice. Koju ne bi mogo imat ni da su najtvrđu odluku o prenosu prava na CPC donijeli.
    Oni su povukli potez kojim drže ili dozivaju glasače, i ništa više od toga. Nikakva prava nikome nisu probali prebačat, jer valjda ni sami nisu maloumni toliko da ne znaju da to ne bi ni mogli. Imaju ipak ponekog pravnika tamo.

    Katastar je katastrofa.
    Jedna vladina uprava proaktivno šalje lokalnom parlamentu dopis da ne odlučuju o manastiru, jer je crkva već podnijela zahtjeve???
    Auh kakvi gafovi. Sve i da se ne bave u tom dopisu tumačenjem i sprovođenjem odluka Ustavnog Suda CG, na šta nikakvo pravo nemaju.
    Njihov jedini posao je bio da, bilo kakav eventualni zahtjev lokalne samouprave za transfer prava na manastiru, odbiju. U dvije rečenice.
    Isto kako su morali odbit i one crkvene, jer ne mogu vodit upravni postupak kojem je epilog transfer svojinskih prava. Ovo je azbuka, i to ona najprvlja, prvi dan u školu.
    A to što im nije u opisu posla, prava i obaveza, da se unaprijed dopisuju sa jednim organom lokalne vlasti, po osnovu toga što su čuli da će se desit...
    Baš riječi nema za to. Diletantizam je tu apsolutni eufemizam.

    Vlada? Vlada je, u ovom slučaju, kataklizma.
    Direktno su prekršili Ustav, i gomilu nekakvih zakona. Da ne blebećem više o tome, to jesu krivična djela. Ne zloupotreba službenog položaja, kako ih odma prijaviše ovi matusani ( za to djelo neophodan element je nastanak protivpravne koristi za počinioca, čega ovđe nema ), ali jeste par drugih, ništa manje ozbiljnih. I mislim da će se na sud tako što i pokazat, ako se tamo bude išlo.
    Iskreno, nisam mogo vjerovat kakav su potez napravili. Nemam čak ni neki eufemizam za to.
    No, ti pitaš za motiv.
    Apsolutno jedan jedini mogući je- totalno intenziviranje nastalih podjela. I to je jasno, jer se epilog svega maltene isti momenat javno i jasno vidio.
    Oni su onakvu odluku donijeli potpuno potpuno POTPUNO nepotrebno, jer ništa pravno nije bilo ugroženo, da bi ga morali oni čuvat.
    I takvom odlukom su istog momenta posložili sve ove suprotno misleće u stroj, sa sve novim gorivom, i još viška vatre. Koliko god se SKOJ ovđe upirao da dokaže da bi, bez te odluke, oni sve živo poharali jer bi se osilili, a ovako, sa odlukom, neće moći.

    Prostije rečeno, toliko se kopa između nas, da već neđe postaje sigurno da preskakat preko nećemo. I sve više je maloumnost jedina riječ koja mi pada na pamet. I to neka pandemična vrsta.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  20. #12465
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ... Koliko god se SKOJ ovđe upirao da dokaže da bi, bez te odluke, oni sve živo poharali jer bi se osilili, a ovako, sa odlukom, neće moći.

    Prostije rečeno, toliko se kopa između nas, da već neđe postaje sigurno da preskakat preko nećemo. I sve više je maloumnost jedina riječ koja mi pada na pamet. I to neka pandemična vrsta.
    Samo ćeš mi objasniti ko je ovaj cirkus oko prenosa vlasništva nad Cetinjskim manastirom započeo? Ko ga je pokrenuo par dana nakon što im je prethodni pokušaj da zakrve narod propao u dimu automobilskih guma i suzavca?

    Ko to ne može bez identitetskih i nacionalnih priča, ko kad jedna ispari odmah izmišlja drugu?

    Nisu mogli pravno to da urade? Kao da je DPS ikad bilo briga šta može pravno da se uradi. Protivpravno je bilo i barikadiranje puteva i pucanje u vazduh pa ih protivpravnost nije spriječila. Za 10 dana bismo ih vidjeli kako se okupljaju ispred manastira da "uđemo u naše" da je ovo usvojeno.

  21. #12466
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ko to ne može bez identitetskih i nacionalnih priča, ko kad jedna ispari odmah izmišlja drugu?
    Crkva Srbije (SPC), DF, Vucic, srpski svet...

  22. #12467
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Samo ćeš mi objasniti ko je ovaj cirkus oko prenosa vlasništva nad Cetinjskim manastirom započeo? Ko ga je pokrenuo par dana nakon što im je prethodni pokušaj da zakrve narod propao u dimu automobilskih guma i suzavca?

    Ko to ne može bez identitetskih i nacionalnih priča, ko kad jedna ispari odmah izmišlja drugu?

    Nisu mogli pravno to da urade? Kao da je DPS ikad bilo briga šta može pravno da se uradi. Protivpravno je bilo i barikadiranje puteva i pucanje u vazduh pa ih protivpravnost nije spriječila. Za 10 dana bismo ih vidjeli kako se okupljaju ispred manastira da "uđemo u naše" da je ovo usvojeno.
    Najiskrenije se nauživam kad nas dvojica pripucamo

    Ipak, malo više poštuj fakte.
    Inicijativa čiji smo epilog viđeli u lokalnom parlamentu neki dan, je započeta mnogo ranije. I mnogo prije barikada i suzavaca.
    A na kraju, viđesmo i da ništa nisu nikome prebačali njome.

    Logiku bi već mogo malo više da poštuješ.
    Ako bi, kako kažeš, nakon što katastar odbije da prebači prava korištenja sa SPC na Opštinu po osnovu opštinske odluke ( koja se na kraju nije ni desila ), komite, ili kako se već zove ta ekstremna desnica, pučisti i šovinisti, ZA 10 DANA BILI ISPRED MANASTIRA DA UĐU U SVOJE....
    .... onda bi, druže, apsolutno nesumnjivo, ZA 5 DANA BILI ISPRED NJEGA AKO IM GA VLADA NEKOM PROTIVUSTAVNOM I PROTIVZAKONITOM ODLUKOM OTME.

    Iliti, jednostavnijim rječnikom, šuplji su ti ti lončići. Neke stvari čak ni ti ne možeš prefarbat
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  23. #12468
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Najiskrenije se nauživam kad nas dvojica pripucamo

    Ipak, malo više poštuj fakte.
    Inicijativa čiji smo epilog viđeli u lokalnom parlamentu neki dan, je započeta mnogo ranije. I mnogo prije barikada i suzavaca.
    A na kraju, viđesmo i da ništa nisu nikome prebačali njome.

    Logiku bi već mogo malo više da poštuješ.
    Ako bi, kako kažeš, nakon što katastar odbije da prebači prava korištenja sa SPC na Opštinu po osnovu opštinske odluke ( koja se na kraju nije ni desila ), komite, ili kako se već zove ta ekstremna desnica, pučisti i šovinisti, ZA 10 DANA BILI ISPRED MANASTIRA DA UĐU U SVOJE....
    .... onda bi, druže, apsolutno nesumnjivo, ZA 5 DANA BILI ISPRED NJEGA AKO IM GA VLADA NEKOM PROTIVUSTAVNOM I PROTIVZAKONITOM ODLUKOM OTME.

    Iliti, jednostavnijim rječnikom, šuplji su ti ti lončići. Neke stvari čak ni ti ne možeš prefarbat
    Bilo je takvih incijativa 10ak, ali se nije po njima postupalo za DPS zemana. Pitam se samo zašto.

    Ponovo, za ove sa jeftinijim ulaznicama, jedno jedino pitanje - ko je pokrenuo ovu temu par dana nakon što im je propao prethodni pokušaj da krv padne? Je li vlada, ili Joanikije, ili možda ipak DPS?

    Ono što je vlada uradila je samo blokiranje prenosa. Bez suda se ne može promijeniti vlasnik. A da nisu blokirali prenos ne bi ni odluka cetinjske skupštine opštine bila ovako "naivna" kao ova što je.

  24. #12469
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Pa ne osjećam pripadnost Miraševoj CPC. Politički korisna privremena institucija, ništa više.

    Evo da prijateljski pokušam da ti objasnim. Moji preci su gradili, i sto puta obnovili Manastir Moraču. To nije samo manastir, to je bio stožer zajednice, oko toga se pleme okupljalo, meni je otac u školu išao u Manastir. To sve ima napismeno.

    Tako je širom Crne Gore. Za mene Morača, za nekoga neki drugi manastir ili crkva. To je moje, više nego nekoga iz Čačka, ili čak Vasojevića, bez obzira na moje stavove, i ja imam pravo glasa oko toga.

    Ti se čudiš meni, a ja se čudim tvojem pitanju. Meni je to ISTO kao da me, za vrijeme SRJ / SCG pitaš "ko ste vi što što vam se ne sviđa da smo u zajedici sa Srbijom? Kako vi mislite to da promijenite?" Ali isto...kad mi sad kažeš da pravim svoje crkve, to je kao da mi tad kažeš da se selim ako mi se ne sviđa SRJ. Nema ja šta da pravim moje crkve, ja imam moju crkvu, samo mi se ne sviđa uprava i ustrojstvo.

    Kako mislim da uređujem...vile znaju. Nije Isus Hrist rekao da naše crkve moraju biti dio SPC, i moraju biti dio SPC na ovaj način kakav su sad, to je nekad bilo drugačije - možda će bit opet, možda neće, ali nema mi druge nego da se borim, pa kolko se mogne. Ne planiram da napadam Joanikija, da ne brineš...i post na forumu je borba, šta god. Vaši argumenti "to je tako; to je tako odavno; navikavajte se" meni ne znače ništa.

    Uglavnom, najbolji odgovor na to kako ja to mislim da uređujem je - crkva kao institucija ne postoji u vakuumu, nego radi ljudi, vjernika. Sad je evo ne znam koji procenat vjernika za to da stvari ostanu kakve jesu, MCP u okviru SPC. Većina? U redu. Šta ako sjutra bude 51% da se to promijeni. Ništa, slažem se, kanoni, bla, bla. Šta ako bude 68%? Šta ako bude 79% za to da naše crkve ne budu pod okriljem SPC? Tu onda kanoni ne pomažu, priča ne pomaže, litije ne pomažu...čije ovce onoga i brdo. Ne mogu reć da sam tako zamislio, ali priželjkujem. Nerealno? Možda... Ali to što mogu za svog vakta, ako pomjerim 0,001% u pravcu ovoga za šta se zalažem - ja sam svoje odužio, pa nek nastave mlađi.



    To ima napismeno, ali sam ja odveć star da bi ratovao citatima. Uglavnom, šta god...ako vama Zdravkova vlada sa Bratićkom i ekipom ne potpiruje podjele, a Lukšićeva ih je potpirivala - ne znam kaj bi vam rekao.

    Žigosali ste manje više sve Crnogorce kao lopove, branioce nečijih miliona, koji treba da se saviju i da trpe šta god im dođe, kao katarzu za "30 godina DPS pljačke", ali to po vama nisu podjele, to je nekako prirodno. Kad baš izađe neka slika đeda sa suzama u očima na Cetinju, đe nemate obraza da spočitate da to radi zbog goriva, sendviča, i da se brani od novog tužilaštva, onda je to "cetinjska priglupa sirotinja, koja niđe ništa nema, ali glasa one koji su ih upropastili"...možda još podliji vid mržnje.

    I vi mislite da ćemo mi tu ulogu da prihvatimo? Znaš ko neće da prihvati takvo nešto? Srbi u RS, i ja to podržavam. Bošnjaci im drže Srebrenicu iznad glave, i neđe je i koriste da zamagle činjenicu da su Srbi u BiH imali legitimne interese, i da su tek jedna od strana koja je te interese branila oružjem...prika, Srbi u RS neće pristati na unitarnu BiH jer se desila Srebrenica, nisu svi oni Ratko Mladić... E pa nismo ni svi mi Milo Đukanović. I bez Mila Đukanovića i DPS bi ja bio podijeljen od glasača DF, od nosača tuđe zastava, od ovih što im je normalno da se iz Beograda diriguje našim crkvama.
    Da iskoristim polušansu i prvi predah od popodnevnog razvoza đece i odgovorim prije nego bačim mozak na neke vedrije stvari po internetu...Ođe se ne bavim žigosanjem, već je odavno jasno na koje "crnogorce" se misli kada se govori o braniocima miliona, nisu to ni Crnogorci niti Srbi, već interesdžije, a besmisao se sav sveo u tome da je najveća lupeška bratija postala ogromnom procentu ljudi sinonim patriotizma. Nisam ja žigosao, već oni sami sebe... Elem, da skratim ove zimske priče, kako da se nađe kompromis u ovom paklu suprotstavljenih misli? Ja nikada neću prihvatiti da su Srbi moji neprijatelji, kao ni neprijatelji države Crne Gore. Ti si se dotakao i RS. Mene to ne zanima iskreno. Što bi ja glavu razbijao o BiH i RS? Sa svima iz okruženja jednostavno treba graditi bliske odnose, pragmatično, zbog veza koje smo imali tokom SFRJ, zbog turizma i ekonomske saradnje. Sva priča druga mene ne zanima, a niti želim da mi DPS određuje u kakvu Crkvu da idem i kojem Bogu da se molim... Svakako mi je Bratićka milija nego Adnan, kakva gođ da je.

  25. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  26. #12470
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ta ustanova ne postoji.
    I ja kazem, pogotovo ne u Crnoj Gori.

  27. #12471
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Svakako mi je Bratićka milija nego Adnan, kakva gođ da je.
    Zasto ti je milija Braticka od Adnana, ili recimo Aide? Da li oni smrde na loj, je li to razlog?
    SMRT FAŠIZMU!

  28. #12472
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    Zasto ti je milija Braticka od Adnana, ili recimo Aide? Da li oni smrde na loj, je li to razlog?
    Adnan bazdi na Gebelsa.

  29. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  30. #12473
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Modus operandi je isti, samo je smjer drugaciji.
    SMRT FAŠIZMU!

  31. #12474
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    Modus operandi je isti, samo je smjer drugaciji.
    Što žanješ, to i posiješ...

  32. #12475
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Dakle, gradzanski.
    SMRT FAŠIZMU!

Page 499 of 644 FirstFirst ... 399449489495496497498499500501502503509549599 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •