Page 465 of 644 FirstFirst ... 365415455461462463464465466467468469475515565 ... LastLast
Results 11,601 to 11,625 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #11601
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Budući Mitropolit u prvoj poslanici zaklinje braću na mir. Pri tome vjerovatno misli na ispravnu braću i braću sa greškom (autor izvjesni Raković čija je djela pohvalio). Nigdje pominjanja Crnogoraca, već samo braća. Prosta matematika izbornog rezultata govori da su i ova nepoželjna braća (kopilad - autor Đedo) takođe učestvovala u litijama i prevagnula u borbi na crkvenu stranu. Ili to ide sve u službu ispravljanja pogrešnog koda kod nepoželjne braće.
    Nisam čitao poslanicu, ali eto prema tebi nit je spominjao Crnogorce, a ni Srbe, već samo braću i to je potpuno ispravno, niko i ne spori da su na litijama učestvovali i Srbi i Crnogorci, vjerovatno u minimalnom procentu i neki manjinski narodi, ali eto da je u poslanici pominjano i nacionalno raslojavanje ne sumnjam da bi tebi nešto opet smetalo.

    Opet kažem, najispravnije je spominjanje braće, jer bi svi Hrišćani trebali biti braća u Hristu.


    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nekako mi toplo pri srcu kad se sjetim ekumenizma pristalica SPC tamo gdje su većina i hardlajneri, a gdje je CPC pokušala u park napraviti obred.

    http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiv...02010706.shtml

    Simpatičan detalj, onako baš bratski.

    Pristalice SPC su, kao što se navodi, upućivali preteće poruke pristalicama CPC, nazivajući ih "ustašama, a potporu su im davali trubači iz Srbije, kao i rafali iz pištolja i automatskog oružja".

    Ko li je tada ono bio vladika u Berane zbilja? Pa zamolio ljude na idu na braću sa oružjem... Oh, wait...

    Iduće godine su bili miroljubiviji kad su ih tjerali, Ne pominju se rafali. Mada, pisanje je Novosti, za razliku od prethodnog iz 2002 gdje je Glas preuzeo iz Vijesti. Tako da računajte na malo romansiranja.

    Dakle, Cetinjani su dviljaci, za razliku od ekumenskih Beranaca, npr...

    https://www.novosti.rs/vesti/naslovn...i-bez-badnjaka

    Nikada nikome ranije nije narod onemogućavao vjerski obred. Važi...





    I naravno, opet porediš babe i žabe kako bi pokušao da dokažeš neku svoju poentu, ali bezuspješno.

    Dakle porediš pokušaj ometanja nekog vjerskog obreda tamo dje on i pripada, u ovom slučaju to je manastir na Cetinju, sa ometanjima istog na platou gradskog parka i na privatnom imanju...
    Bravo ti se, genijalno.
    Ako imaš kakvu livadu pretpostavljam i da ti ne bi smetalo Sajentolozi da ti banu da vrše avoje obrede, lagano vi to završavajte momci.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #11602
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    ...ali eto da je u poslanici pominjano i nacionalno raslojavanje ne sumnjam da bi tebi nešto opet smetalo...
    Kad možemo očekivati da će Mitropolit pomenuti (prevaliti preko usta) termin Crnogorac (u bilo kom kontekstu, ne mora da bude nacionalni, može i geografski)? Kad je počela tirada "ja sam odavde itd..." zamišljam da je rekao ja sam Crnogorac (opet ne mora da bude nacionalni prefiks, može i geografski). Da li misliš da bi to nešto značilo za "braću i pomirenje među njima", da li bi tada te riječi imale dublji smisao ili je to (po mom ličnom osjećaju) prokužena i zabranjena riječ u SPC i da se odnosi samo na zabludjele ovce iz stada? Kad misliš da će Crkva uraditi nešto na pomirenju braće (da ne pominjem današnju Porfirijevu izjavu npr) i šta bi to trebalo da bude?

    Poslanica je bila digitalna, intervju za tv. I izvini ako malo karikiram ove stvari, lako mi je sa strane šaliti se i praviti neke komparacije a stičem dojam da te moja lična zapažanja trigeruju a to su samo moja zapažanja, bez želje da provociram bilo koga. Ako bih gledao po izgovorenim riječima i ako u njima (zbog skepse koju imam) ne bih tražio dublji smisao, izjava o miru među braćom je naizgled mudra i sasvim na mjestu, ima težinu jer je data u zahtjevnom momentu. Popovima (da baš i isključivo popovima) ne vjerujem kad nešto pričaju i za to imam više nekih razloga vezanih za devedesete i ono što je pocijepalo jednu državu i uništilo mnoge mladosti i rastavilo braću (e sad da li samo braću u Hristu ili braću u nekom drugom smislu, zavisi kako se gleda, samo mala digresija da tada nije bilo poziva na mir među braćom u Hristu npr). Ima na toj dugačkoj listi još krivaca ali ovo je crkvena tema a od tih popova i sa mojim nekim shvatanjem religije, očekivao sam nešto drugo od onoga što je tadašnje pravoslavlje propagiralo a i u zadnje vrijeme neke izjave su iz moje vizure i dalje na fonu devedesetih. Izjave sam naučio da prihvatam sa dozom skepse i traženja dubljeg smisla i u tom kontekstu sam ovo i komentarisao. Da sumiram, vjerovatno si u pravu, zakačio bih se ja za nešto drugo...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  3. #11603
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Kad možemo očekivati da će Mitropolit pomenuti (prevaliti preko usta) termin Crnogorac (u bilo kom kontekstu, ne mora da bude nacionalni, može i geografski)? Kad je počela tirada "ja sam odavde itd..." zamišljam da je rekao ja sam Crnogorac (opet ne mora da bude nacionalni prefiks, može i geografski). Da li misliš da bi to nešto značilo za "braću i pomirenje među njima", da li bi tada te riječi imale dublji smisao ili je to (po mom ličnom osjećaju) prokužena i zabranjena riječ u SPC i da se odnosi samo na zabludjele ovce iz stada? Kad misliš da će Crkva uraditi nešto na pomirenju braće (da ne pominjem današnju Porfirijevu izjavu npr) i šta bi to trebalo da bude?

    Poslanica je bila digitalna, intervju za tv. I izvini ako malo karikiram ove stvari, lako mi je sa strane šaliti se i praviti neke komparacije a stičem dojam da te moja lična zapažanja trigeruju a to su samo moja zapažanja, bez želje da provociram bilo koga. Ako bih gledao po izgovorenim riječima i ako u njima (zbog skepse koju imam) ne bih tražio dublji smisao, izjava o miru među braćom je naizgled mudra i sasvim na mjestu, ima težinu jer je data u zahtjevnom momentu. Popovima (da baš i isključivo popovima) ne vjerujem kad nešto pričaju i za to imam više nekih razloga vezanih za devedesete i ono što je pocijepalo jednu državu i uništilo mnoge mladosti i rastavilo braću (e sad da li samo braću u Hristu ili braću u nekom drugom smislu, zavisi kako se gleda, samo mala digresija da tada nije bilo poziva na mir među braćom u Hristu npr). Ima na toj dugačkoj listi još krivaca ali ovo je crkvena tema a od tih popova i sa mojim nekim shvatanjem religije, očekivao sam nešto drugo od onoga što je tadašnje pravoslavlje propagiralo a i u zadnje vrijeme neke izjave su iz moje vizure i dalje na fonu devedesetih. Izjave sam naučio da prihvatam sa dozom skepse i traženja dubljeg smisla i u tom kontekstu sam ovo i komentarisao. Da sumiram, vjerovatno si u pravu, zakačio bih se ja za nešto drugo...
    Ne trigerujem se vala nešto, nego eto diskutujemo.
    Kad će (valjda budući?) Mitropolit pomenuti Crnogorce, nije mi poznato, kao ni to da li ih je do sad pominjao, ili eskivirao taj pojam, ne bavim se puno religioznim dešavanjima, evo i za ovu poslanicu sam od tebe informisan, tako da bi ti prava adresa za to pitanje bio upravo budući Mitropolit :-
    Mada, ero opet kažem, u nekom duhu Hrišćanstva, po meni su pravi pojmovi braća, a ne Crnogorci, Sebi i ovi ili oni.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #11604
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Sta radi paranoja, majko mila....

    Nikad srece i uvijek cemo biti na ivici ratnog stanja dok god jedni misle da bi ih drugi ******* cim okrenu ledja i obratno... jer drugi za prve misle isto sto i prvi za druge u to ne sumnjajte.
    Dere paranoja na sve strane i cuvena - napadni prvi, ili pojedi ili ces bit pojeden...

    E kako nikome na'm ne padne da ovaj drugi ne bi mozda nista uradioili cak sta vise, mozda bi ruku pruzio i pomogao... ima i toga, ali paranoja to ne vidi, ne.

    Sent from Povrsni usputni komentator using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  5. #11605
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Vidim da sam ponekoga malcice zazuljao.
    Pleasure is mine
    Al naravno nije isto kao kad, onako hriscanski, rafalima i automatskog oruzja tjeras ljude iz parka gdje su htjeli da se pomole, sa molitvom u manastiru.
    Mada se to automatsko oruzje nekako uvijek pojavi blizu ovih hodajucih svetaca iz SPC.
    Vole monasi gvozdjuriju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  6. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  7. #11606
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ovo je bio odgovor Tripleti, nego zaboravih da kvotujem

    Sent from Povrsni usputni komentator using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  8. #11607
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Vidim da sam ponekoga malcice zazuljao.
    Pleasure is mine
    Al naravno nije isto kao kad, onako hriscanski, rafalima i automatskog oruzja tjeras ljude iz parka gdje su htjeli da se pomole, sa molitvom u manastiru.
    Mada se to automatsko oruzje nekako uvijek pojavi blizu ovih hodajucih svetaca iz SPC.
    Vole monasi gvozdjuriju


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Evo ce ovaj sekularno i gradjanski da ih spasava do zadnje kapi njihove krvi.
    Oce li se otvoriti za bocu vode ili ce im prodati ko gorivo Ratku Mladicu za Srebrenicu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #11608
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Dje ti zivis druze moj.. Dosta si stariji od mene i treba da znas da toga nema u 95% slucajeva, samo lijepa prica i mazanje dok se ne okrenu ledja Toga si valjda svjestan, kakva braca muslimani i bakraci, hahaha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znash dje zivim,a stariji sam toliko da se nisam zayebavao chitavi zivot,ti bi mi mogao biti neki nestashan sin sad...

    Da ne palamudim sad jer mozda nekom ovo ispadne kao floskula,a to su fraze tj. izrazi koje najvishe mrzim,ali...sa ovog foruma recimo konkretno znam makar 3 momka za koje bih ja uradio sve shto bih i za rodjenog brata,eto tako,ukratko.
    ...

  10. The Following 3 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  11. #11609
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,108
    Thanks Thanks Given 
    248
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post

    Evo ce ovaj sekularno i gradjanski da ih spasava do zadnje kapi njihove krvi.
    Oce li se otvoriti za bocu vode ili ce im prodati ko gorivo Ratku Mladicu za Srebrenicu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

    Bogomi kad mi je otac isao na Dubrovnik nije bilo popova da ih pozdravljuju nego Milo i Momir u duetu

  12. The Following 2 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  13. #11610
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Bogomi kad mi je otac isao na Dubrovnik nije bilo popova da ih pozdravljuju nego Milo i Momir u duetu
    Da taju osvježimo pamćenje:
    "Crnogorski mitropolit Amfilohije Radović je bio na dubrovačkom ratišu zajedno sa paravojnim formacijama i guslao, a postoje dokumenta da je držao govore, i ta umiješanost jerarha u ratna zbivanja je činjenica.
    Ali to što vi pitate, to je mnogo ozbiljnije - zašto nema nikakvog odjeka?
    Moj odgovor bi bio da još uvijek nemamo hrabrosti da nekim činjenicama pogledamo u oči.
    To je vrijeme kad je izašao zbornik Jagnje božje, koji je uredio Amfilohije Radović i u kome se rat otvoreno brani. Štaviše, vladika izlaže svoje ratne ciljeve."
    - Mirko Đorđević, novembar 2002
    Radio televizija Vojvodina
    februar 2011

    Dubrovčani "na barikadama" zbog Amfilohija

    Radio Slobodna Evropa
    februar 2011
    Amfilohije nepoželjan u Dubrovniku
    Najava da bi se u Dubrovniku, na međunarodnoj Skupštini pravoslavlja koja je u utorak počela, mogao pojaviti mitropolit-crnogorsko primorski Amfilohije, dovela je do žestokog negodovanja dubrovačkih vlasti za koje je srpski mitropolit nepoželjan zbog uloge u ratnim zbivanjima 90-ih.
    Iz mitropolije su oštro reagovali optužujući dubrovačku upravu za klevetništvo.
    No, skup pravoslavaca ipak je počeo bez Amfilohijevog prisustva.

    Djelovanje mitropolita Amfilohija obilježili su ekstremistički i nacionalistički stavovi koji su suprotni hrišcanskoj etici, a služili su podsticanju sukoba koji su doveli do krvoprolića i ratnih zločina, navele su gradske vlasti Dubrovnika u prvoj reakciji na najavu kako će na Međunarodnu Skupštinu pravoslavlja u tom gradu doći poglavar Srpske Pravoslavne crkve u Crnoj Gori Amfilohije.
    Last edited by ASC; 03-09-21 at 07:59.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  15. #11611
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default


  16. The Following 4 Users Say Thank You to nenocopy For This Useful Post:


  17. #11612
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da taju osvježimo pamćenje:


    Radio televizija Vojvodina
    februar 2011

    Dubrovčani "na barikadama" zbog Amfilohija

    Radio Slobodna Evropa
    februar 2011
    Amfilohije nepoželjan u Dubrovniku

    Neka nemoj, tajo nije bio tako duboko u Dubrovnik kao Amfi zato ga nije vidio. Amfi je bio u prve borbene redove a tajo pozadinac
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #11613
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Amfilohije je guslama dizao moral borcima za srpsku Jugoslaviju i naravno proklinjao dezertere

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  19. #11614
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Zato što je to bila još uvek JNA i SFRJ, gde je stvarno crkva bila marginalizovana i izdvojena iz struktura, te je mogla samo i isključivo da se bavi duhovnom komponentom.
    Na Cetinju se neće ništa bitno desiti osim hirotonisanja mitropolita, jer kako vatrogasci kažu "u trouglu požara nedostajaće jedan element, a čim jednog elementa nema - nema ni požara".
    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Bogomi kad mi je otac isao na Dubrovnik nije bilo popova da ih pozdravljuju nego Milo i Momir u duetu

  20. #11615
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Dok vi pretresate postupke, izjave i slike aktera od prije 30 godina, situacija se usložnjava.

    Svi akteri devedesetih su prljavi, al za razliku od Amfilohija i onog Atanasija koji su pokojni, Milo još žari i pali. Nemojte mi reći da on nije kriv za devedesete i da nema krv na rukama iz vremena služenja Miloševićevoj ideologiji.

    Sad je on kao na nekoj drugoj strani, isto ko i Veljović, Rajo Božović i ostali, a vi bi da se borite za njih. Zašto? Jer će vjerska zajednica da obavi vjersku ceremoniju u manastiru koji su nesmetano koristili i kad je DPS bio na vlasti?

    Jel se neko stvarno prima na ovu priču o odbrani Cetinja na čelu sa DPSom? Ili je u pitanju samo povod za pokušaj odbrane sitnih privilegija?


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. The Following 8 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  22. #11616
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Amfilohije je guslama dizao moral borcima za srpsku Jugoslaviju i naravno proklinjao dezertere

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Evo na ovaj post mi nekakav limun ili neki drugi citrus daje infrakciju i jos me zacudjeno pita "humor ?" eto sa kim mi odje diskutujemo, u sto ono vjeruje kad ne zna sto je bilo prije nepune trideset godina, sad da mu napisem da nije humor nego istina bi se uvrijedio i proglasio me za nevjernika . . .

  23. #11617
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Dok vi pretresate postupke, izjave i slike aktera od prije 30 godina, situacija se usložnjava.

    Svi akteri devedesetih su prljavi, al za razliku od Amfilohija i onog Atanasija koji su pokojni, Milo još žari i pali. Nemojte mi reći da on nije kriv za devedesete i da nema krv na rukama iz vremena služenja Miloševićevoj ideologiji.

    Sad je on kao na nekoj drugoj strani, isto ko i Veljović, Rajo Božović i ostali, a vi bi da se borite za njih. Zašto? Jer će vjerska zajednica da obavi vjersku ceremoniju u manastiru koji su nesmetano koristili i kad je DPS bio na vlasti?

    Jel se neko stvarno prima na ovu priču o odbrani Cetinja na čelu sa DPSom? Ili je u pitanju samo povod za pokušaj odbrane sitnih privilegija?


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ovi sad akteri su cisti kao suza, pogotovo dritanovi koalicioni partneri i ruku na srce spc je prije mnogo toga nego sto je vjerska zajednica i daleko od toga da dps brani sitne privilegije, da su oni prigrabili sitne privilegije ne bi ni izgubili izbore.

    Evo je cetinjska ura protiv, evo je i ura sva protiv, ali kad ste ustupili vlast popovima onda napadaj sve zivo samo da su oni bezgresni

  24. #11618
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,770
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Znash dje zivim,a stariji sam toliko da se nisam zayebavao chitavi zivot,ti bi mi mogao biti neki nestashan sin sad...

    Da ne palamudim sad jer mozda nekom ovo ispadne kao floskula,a to su fraze tj. izrazi koje najvishe mrzim,ali...sa ovog foruma recimo konkretno znam makar 3 momka za koje bih ja uradio sve shto bih i za rodjenog brata,eto tako,ukratko.
    Ne zamjeri Tripiju.Olako se procentima gađe tamo đe procente ni pod razno ne pokušavati računati.
    Kad mi je majci zbog operacije trebalo dati krv,priskoči 7-8 drugova put Zavoda.Dvojica dadoše ostale vratiše(nije više trebalo).Jedan od ove dvojice je bio muhamedanske vjere.E aj sad ti tu računaj procente...znam da su svih osam ljudi a je li krv dalo 50% muhamedanaca ili je nije (stiglo,moglo) dati 75% hrišćana ili...glava bi mi pukla kad bi o tome razmišlja.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #11619
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Ne kaže se muhamedanac nego musliman

    Sve je to normalno džoni,da je sreće naravno.
    Nažalost ima istine u ovome sto tripleta priča,samo sto taj procenat nije toliki,srecom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #11620
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,770
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Ma nisam reka' muhamedanac no muhamedanske vjere,mada,moga sam i islamske vjere.Mnogo ti u moje društvo ne polažemo na terminologiju,bitno je razlikovat loj od masti a za ostalo se ne śekiramo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  27. #11621
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Ne znam po kojem osnovu se ljudi islamske i rimokatolicke vjerpispovijesti u CG bave kanonima i dogmama u pravoslavlju? Jel to duh predaka zivi u njima? Da ne bi da se vrate korjenima?
    Sa druge strane, zasto na CT svako suocavanje misljenja mora da ide tezom linijom (prijetnje, pozivanje na krv)? Realno ovo je samo razlika u misljenjima. Pravoslavni vaseljenski svijet je rekao svoje odavno. Vladari crnogorski isto tako. Istorija takodje (izuzev Serba i Novaka).
    Nego, koliko vas ovdje sto bivstvuje pisuci svakakve gluposti i ocjenjuje IQ ne samo pojedinca vec i cjelih grupa/naroda, ima platu preko 1000e?!

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to konzul For This Useful Post:


  29. #11622
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Ne znam po kojem osnovu se ljudi islamske i rimokatolicke vjerpispovijesti u CG bave kanonima i dogmama u pravoslavlju? Jel to duh predaka zivi u njima? Da ne bi da se vrate korjenima?
    Sa druge strane, zasto na CT svako suocavanje misljenja mora da ide tezom linijom (prijetnje, pozivanje na krv)? Realno ovo je samo razlika u misljenjima. Pravoslavni vaseljenski svijet je rekao svoje odavno. Vladari crnogorski isto tako. Istorija takodje (izuzev Serba i Novaka).
    Nego, koliko vas ovdje sto bivstvuje pisuci svakakve gluposti i ocjenjuje IQ ne samo pojedinca vec i cjelih grupa/naroda, ima platu preko 1000e?!

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Koliki uvod da bi pokušao da sazna kolika vam je plata, što je pitati jako nepristojno

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  30. The Following 3 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  31. #11623
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Ne znam po kojem osnovu se ljudi islamske i rimokatolicke vjerpispovijesti u CG bave kanonima i dogmama u pravoslavlju? Jel to duh predaka zivi u njima? Da ne bi da se vrate korjenima?
    Sa druge strane, zasto na CT svako suocavanje misljenja mora da ide tezom linijom (prijetnje, pozivanje na krv)? Realno ovo je samo razlika u misljenjima. Pravoslavni vaseljenski svijet je rekao svoje odavno. Vladari crnogorski isto tako. Istorija takodje (izuzev Serba i Novaka).
    Nego, koliko vas ovdje sto bivstvuje pisuci svakakve gluposti i ocjenjuje IQ ne samo pojedinca vec i cjelih grupa/naroda, ima platu preko 1000e?!

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Neki primaju i dvije pa pošto primaju dvije htjeli bi i dvije vjere dva obraza dvije verzije predaka dvije istorije dvije kuce (stana) itd
    Jedna im je za preko dana druga za preko noći
    Neki bi sa nvo cpc da nameću gdje ce ko da se moli i da se rukopolozi, a neki bi da ostatku drzave (izvan grada u kojem cvjetaju ruže i rđaju stari frizideri) nameću gdje ce se i kome crnogorci prikloniti kanonskoj crkvi ili nekanonskoj sekti koja u svom nazivu nosi pravoslvna crkva i to jos crnogorska a koju priznaje samo nekoliko zaluđenike iz iste opštine a ostali vaseljenski i cijeli hrišćanski svijet smatraju nista drugo do sektom poput Jehovinih kaši ašrama crnih i crvenih ruža i ostalih


    Poslato je nadam se

  32. #11624
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Drzava, kao prvo mora obezbijediti SPC da obavi ustolicenje.
    I obavice se, nadam se, i vjerujem bez neke velike natege.
    Druga strana ce protestovat i to je sasvim OK.
    Realno ova prica postojecoj opoziciji ide u prilog, da je lopta na nacionalnom terenu.
    Homogenizuje svoje.
    Ne vidim razlog za poviku na njih. Rade samo ono sto je radila postojeca vlast kad je bila opozicija. Uz to, da ne dizu tenzije, koji bi imali benefit. Samo bi bili vise gazeni. I politicari, a mozda i dio od one polovine Crne Gore koja ne spava mirno od gradjanskih politicara.
    Svakako, cijennen si onoliko koliko mozes drugome napraviti problem, posto druga strana slabo zna probleme rjesavat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  33. #11625
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Najveci huskaci u svemu ovome su mediji iz Srbije i vlast tamosnja. Evo mjesec dana se takav pritisak pravi, od jutra do mraka, da je to strasno.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  34. The Following 2 Users Say Thank You to laciale For This Useful Post:


Page 465 of 644 FirstFirst ... 365415455461462463464465466467468469475515565 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •