Page 408 of 645 FirstFirst ... 308358398404405406407408409410411412418458508 ... LastLast
Results 10,176 to 10,200 of 16104

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #10176
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,262
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default


  2. #10177
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Ima li kakav link za tv vijesti uzivo? Ocu da slusam Gojka Perovica

  3. #10178
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

  4. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  5. #10179
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

  6. #10180
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Evo Amfilohije dospio na 9GAG
    https://9gag.com/hot/a43g3EZ
    If you could reason with religious people, there would be no religious people

  7. #10181
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Evo Amfilohije dospio na 9GAG
    https://9gag.com/hot/a43g3EZ
    Sad sam vidio ovo.Darvin ovo ono u komentarima
    Last edited by Markys; 06-11-20 at 14:10.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  8. #10182
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

  9. #10183
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ja o ovom konkretnom slučaju zna samo ovo što pišu pro dps mediji kojima naravno ne vjerujem, ali ovo cutanje od strane SPC kao i cutanje ođe na forumu stvara sumnju da je ovo istina.

  10. #10184
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Meni je nevjerovatno cime se mi bavimo i oko cega se svadjamo u 2020. godini. Reko bi covjek da nam je top sve drugo pa lijecimo dosadu.

  11. #10185
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Stizu placenici iz rusije, sirije i jermenije. Grupisu se na teritoriji srbije i cekaju eskadrilu desant padobranaca iz spc-a, znak ce biti kad halejeva kometa preleti manastir moracu, ali tako da joj rep dolazi iz pravca Ostroga.
    To sam već vidio po ponašanju majke i brata koji su Srbi i ne daju mi da se vratim kući, a i stric mi je sumnjiv sluša svaku noć, iza ponoći neki radio iz Čačka i ne gasi tešu tešanovića.
    Ja sam spreman, našao sam šlem.


    Poslato je nadam se

  12. #10186
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Sad već ne sumnjam da će SPC napravit ljepšu i stariju nadgrobnu ploču, sa prikladnim natpisom.

  13. #10187
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Sad već ne sumnjam da će SPC napravit ljepšu i stariju nadgrobnu ploču, sa prikladnim natpisom.
    Uz konstantne deklarativne postove o tome da su i sveštenici ljudi pa griješe, niko da prizna da crkva ima problem sa svojim ostrašćenim pripadnicima, da se pristojno izrazim. Sve se svodi na "neće više 30% ljudi biti smatrani građanima drugog reda". Bojim se da postoje vjernici drugog reda, ali to nije predmet istog nivoa kritike.

  14. #10188
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,805
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Mještani Brčela u Crmnici protestovali su danas zbog navodnog skrnavljenja grobnice mitropolita Arsenija Plamenca u manastiru.

    Oni tvrde da je Srpska pravoslavna crkva preko sveštenika Jovana Plamenca, "neovlašteno i protivzakonito prekopala grob mitropolita Crnogorske pravoslavne crkve".

    Sveštenik Jovan Plamenac dao je izjavu barskoj poiliciji u svojstvu građanina.

    Vikarni episkom u Mitropoliji crnogorsko-primorskoj Metodije izjavio je da je na grobno mjesto, gdje se pretpostavlja da počiva mitropolit Arsenije Plamenac, trebalo staviti krst i natpis i da se zbog utvrđivanja da li je još neko tu sahranjen podigla ploča.

    Poručio je da sestre, sveštenstvo i MCP deceijama brine i pazi o ovom manastiru i sve što se radi je za unapređenje, a ne skrnavljenje svetinje.

    On tvrdi da se u krugu manastira nije desilo ništa alarmantno, niti zlonamjerno, da bi nekoliko vidio razlog za ovoliku ujdurmu.

    "Sve što se bude radilo biće u saglasnosti sa Upravom za zaštitu kulturnih dobara, odnosno svim nadležnim institucijama i uz njihov nadzor", kazao je episkop.

    Predsjednik Udruženja Crmničana 13. jul, Zoran Leković, kazao je da je par mještana reagovalo na iskopavanje grobnog mjesta koje je trebalo da posluži utvrđivanju identiteta sahranjenih i da su na skup došli I ljudi sa strane.

    "Mi smo odani crkvi i državi i uvijek smo znali pametno i umno da razmišljamo, došao sam ako bi bilo kakvih ekcesa da pokušamo da razjasnimo ovako kako je to uradio naš uvaženi vladika”, kazao je Leković.

    Predsjednik Udruženja Crmničana Jovan Lekić poručio je da su se okupili na svetom mjestu da kao Crmničani i Crnogorci izraze protest zbog vandalskog, antihrišćanskog i anticivilizacijskog čina.

    "Protest protiv skrnavljena groba svetog našeg mitropolita. Volio bih da vjerujem da je ovo izolovan slučaj, međutim istorija nas uči da nije tako", rekao je Lekić.

    Poručio je da neće dozvoliti skrnavljenje crnogorske kulturne i istorijske baštine.

    Mještanin Nenad Nikaljević kazao je danas na protestu da je čuo da se izvode radovi i da je ušao u manastir sa druge strane i vidio da je devastiran grob Arsenija Plamenca.

    "Nisam vjerovao da se takav bezumni akt mogao uraditi. Bojim se da to nije slučajno urađeno i da to nije čin obične devastacije, zato što je ovaj objekat 1950. zaštićen kao nepokretno kulturno blago Crne Gore. Niko nije imao pravo da uđe, a da ne kontaktira državne organe, to se moralo uraditi po protokolu. Liči mu na scenario koji smo gledali poslednjih decenija.. Plan je da se makne grob Arsenija Plamenca, a već je prethodno napravljen grob “sasvim beznačajne istorijske ličnosti” Elikonide. Ja se nadam da će državni organi preduzeti sve da se vrati na stanje kako je zakonom propisano", kazao je Nikaljević.

    On je odgovorio da nije podnio prijavu.

    “Ono što mene kao Crnogorca zabrinjava je što u Crnoj Gori postoji 650 manastira i nijedan nije moj crnogorski”, kazao je.

    Nikaljević je rekao i da nema informaciju ko stoji iza ovog čina, ali da može da se pretpostavi.

    "Mislim da organi vlasti znaju ko je uradio to, da je napravljena šteta i da je dio blaga odatle pokraden. Zahtjevi su da se vrati sve što je oteto i vratiti sve u prvobitno stanje”, kazao je Nikaljević.

    Ranije danas mandatar za sastav Vlade Zdravko Krivokapić osudio je skrnavljenja grobnice mitropolita Arsenija Plamenca u porti manastira Gornji Brčeli.

    "Skrnavljenje bilo kog objekta, posebno sakralnog, u Crnoj Gori uvijek je izazivalo jednak odnos kao da udarate na neku svetinju. Svaki taj spomenik je, prvo lično, odnos svakog pojedinca prema njegovoj porodici. Smatram da je to nešto što ne treba da se dešava u Crnoj Gori. Oni koji to rade ne mogu da se opravdaju bilo čime", rekao je Krivokapić za Antenu M.

    Dodao je i da zaštita sakralnih objekata mora u Crnoj Gori biti generalni stav.

    "Ja nemam nikakvu moć ili vlast da bih, u ovom trenutku, bilo što radio, ali mislim da sve treba jasno procesuirati. Sve što je neko griješio, mora da bude procesuirano u skladu sa zakonom, bez obzira ko je on. Mi moramo da krenemo jednom drugom pričom, da je zakon iznad svakog čovjeka i svakog pojedinca bez obzira kako se on zove i ko je on", rekao je Krivokapić za Antenu M.

    izvor: www.vijesti.me

    Ja neću da komentarišem jer sam pun safre (ja sam iz tih krajeva), no, nije prvi put...



    Sent from my Motorola 8400

  15. #10189
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Wulfy ja sve čekam da nam neko ko je iz Crmnice kaže što je u pitanju.

  16. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  17. #10190
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,680
    Thanks Thanks Given 
    3,570
    Thanks Thanks Received 
    8,647
    Thanked in
    4,661 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tvu-gradjanina


    Policija je uhapsila sveštenika Jovana Plamenca i njegovog sina Krsta zbog krivičnog djela povreda groba.

    Portrparol barskog tužilaštva Radovan Đurišić rekao je Televiziji Vijesti da će oni sjutra biti saslušani.

    https://fosmedia.me/mobile/infos/pol...li-zlonamjerni

    evo se javio i Mandić

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by outline; 08-11-20 at 17:03.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #10191
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,303
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,621
    Thanked in
    2,433 Posts

    Default

    Evo je izaslo i ovo u etar pa koga zanima neka cita...



    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  20. #10192
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Dakle, ođe se i ne zna đe je grob mitropolitu Arseniju i da li je zaveden kao kulturno dobro države a kamoli što drugo.
    Nema veze al ajde da hapsimo popove.

  21. #10193
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Skranvljenje grobova nije dozvoljeno, bili oni zavedeni kao kulturno dobro ili ne...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  23. #10194
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default


  24. #10195
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    E ukljucili su se marko milacic i mandic... dje je dajko zna li ko


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #10196
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,866
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ало људи....ово је чисто призивање хаоса од стране ових Црмничана који појма немају о чему се ради..Потпуно је нормална ствар да се при намјери обнављања гробнице мора провјерити да ли је ту сахрањен митрополит.А то може само ако се нађу одежде,односно омофор који само епископи носе....Не мијешајте бабе и жабе,посебно не атеисти и агностици...

    Послато са sm-n975f помоћу Тапатока

  26. #10197
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Skranvljenje grobova nije dozvoljeno, bili oni zavedeni kao kulturno dobro ili ne...

    Sent using Tapatalk
    Skrnavljenje je svakako nešto što je za svaku osudu, ne znam dal je regulisano zakonski sobzirom da porodice mogu otvarati i premještati kosti predaka. To znam da se u narodu radi.
    Otac Jovan je izjavio da nije dirao kosti. Otvorio je grom da bi se utvrdilo jel tu sahranjem mitropolit a ako bi se utvrdilo da se postavi krst i obilježje.

  27. #10198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Svakako da je svakome razumnome stalo da se strasti smire i da se ovo čim prije raščisti. Meni lično je utisak da priča sa onih snimaka i ova izjava kao da nijesu u vezi sa istim događajem... Kako god... Spustiti tenzije i razjasniti čim prije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  28. #10199
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Ало људи....ово је чисто призивање хаоса од стране ових Црмничана који појма немају о чему се ради..Потпуно је нормална ствар да се при намјери обнављања гробнице мора провјерити да ли је ту сахрањен митрополит.А то може само ако се нађу одежде,односно омофор који само епископи носе....Не мијешајте бабе и жабе,посебно не атеисти и агностици...

    Послато са sm-n975f помоћу Тапатока
    A jesu čoče, sve ateisti i agnostici al su u isto vrijeme branioci nazovi tradicije i ''narodnih'' paganskih običaja.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  30. #10200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Skranvljenje grobova nije dozvoljeno, bili oni zavedeni kao kulturno dobro ili ne...

    Sent using Tapatalk
    Onda moje citavo selo treba pohapsiti jer prebacuju kosti iz grobnica posle nekog vremena.

Page 408 of 645 FirstFirst ... 308358398404405406407408409410411412418458508 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (1 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •