Page 39 of 644 FirstFirst ... 293536373839404142434989139539 ... LastLast
Results 951 to 975 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #951
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Još ne sretoh Srbina iz Crne Gore koji za sebe kaže da je isti Srbin kao ovi iz Srbije, ne znam kako bih se izrazio a da se neko ne nađe uvrijeđen, nešto tipa oni su I klasa a ovi naši su EXTRA klasa :fat:

  2. #952
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Pa nijesmo džabe srpska Sparta...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  3. #953
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Iako sam cesto zapadao u situaciju da pricam o ovim stvarima, povraca mi se vise od ove price. Ne znam zasto ljudi imaju potrebu da ubjedjuju nas Crnogorce da smo u zabludi I da smo u stvari Srbi ili sa druge strane zasto odredjeni Crnogorci imaju potrebu da ubjedjuju Srbe iz CG da to oni nisu.

    Koji vam je ljudi??

    Inace to nije tema, vec je tema crkva...

    Doduse razumijem povezanost, jer nazalost iz ista crkvenih velikodostojnika cesto mozemo cuti negiranje crnogorske nacije, a to je samo jedna od stvari koja mi smeta kod SPC. Pop Maca I pop Siljak su proglaseni svecima, a pokojni Misa Janketic je imao sta da kaze o tom dvojcu. Nikolaj Velimirovic je veoma cijenjen, a drzao je opelo Ljoticu

    http://www.princip.info/2014/06/05/v...triju-ljoticu/

    Nadam se da ovdje nema ljudi koji ce pokusati Ljotica da brane, ali je sramno sta je jedan, sada veoma citani I cijenjeni, episkop (ili vladika sta li je vec bio) govorio na odru tom zlocincu.

    "Nije mrtav Dimitrije Ljotić. On sada pripada čitavom Srpstvu. On sada pripada nebeskoj Srbiji. A mrtvi su jači nego živi. On je sada jači, nego kada je bio živ. On je sada jači, nego kada je bio živ i sputan. On sada još više radi i poseduje više snage. On tek sad radi. Hvala mu."

    Licemjerno je pljuvati po Sekuli Drljevicu a uzdizati Velimirovica I obratno.

    O karikaturi od DPS crkve, CPCu, ne bih trosio rijeci.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 11-07-19 at 15:41.

  4. #954
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Iako sam cesto zapadao u situaciju da pricam o ovim stvarima, povraca mi se vise od ove price. Ne znam zasto ljudi imaju potrebu da ubjedjuju nas Crnogorce da smo u zabludi I da smo u stvari Srbi ili sa druge strane zasto odredjeni Crnogorci imaju potrebu da ubjedjuju Srbe iz CG da to oni nisu.

    Koji vam je ljudi??

    Inace to nije tema, vec je tema crkva...

    Doduse razumijem povezanost, jer nazalost iz ista crkvenih velikodostojnika cesto mozemo cuti negiranje crnogorske nacije, a to je samo jedna od stvari koja mi smeta kod SPC. Pop Maca I pop Siljak su proglaseni svecima, a pokojni Misa Janketic je imao sta da kaze o tom dvojcu. Nikolaj Velimirovic je veoma cijenjen, a drzao je opelo Ljoticu

    http://www.princip.info/2014/06/05/v...triju-ljoticu/

    Nadam se da ovdje nema ljudi koji ce pokusati Ljotica da brane, ali je sramno sta je jedan, sada veoma citani I cijenjeni, episkop (ili vladika sta li je vec bio) govorio na odru tom zlocincu.

    "Nije mrtav Dimitrije Ljotić. On sada pripada čitavom Srpstvu. On sada pripada nebeskoj Srbiji. A mrtvi su jači nego živi. On je sada jači, nego kada je bio živ. On je sada jači, nego kada je bio živ i sputan. On sada još više radi i poseduje više snage. On tek sad radi. Hvala mu."

    Licemjerno je pljuvati po Sekuli Drljevicu a uzdizati Velimirovica I obratno.

    O karikaturi od DPS crkve, CPCu, ne bih trosio rijeci.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    potpis, pečat, ovjera kod notara... ukratko, potvrđujem.

  5. #955
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,560
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    Da neko neznaven upane na pola ove Zive istine da gleda mislio bi da je Markovic voditelj a Šupkovic gost
    Nevjerovatno. I njemu to prolazi evo toliko godina. Ustvari dok je bio na privatnim televizijama mogao je da laprda koliko oće. Ali na javnom servisu ne bi smio. Mada šta sve kod nas može, šupković je i super.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  6. #956
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Tačno je da ne žive srbi samo u Srbiji.
    U Crnoj Gori ih je vazda bilo oko 5%.
    Dok nije počela pomama za vrijeme 90-tih, rat za mir, SPC, progoni i td...
    Njegoš je bio: crnogorac, crnogorski vladar, vladika crnogorske crkve.
    To što je pisa` i pjeva` o srpstvu ne smatram ka` neki argument da je bio srbin.
    Tako da...
    Da se ne lazemo da nije Njegosa, kralja Nikole i ostalih Petrovica ne bi se Srbi danasnji imali za sta uhvatiti iz istorije. Ja ne vidim u cemu je problem da se donekle distanciramo od njih, tacnije od njihovog srbovanja. Imali su dobrih djela kao vladari, ali nijesu sveci da im moramo sve aminovati. Sv. Petar cetinjski je svetac, pa je bio zagrizeni rusofil i proklinjao one koji se Rusije odreknu, pa smo se evo odrekli Rusa, a ne da se ne mozemo odreci Nikolinog i Njegosevog srbovanja. Jedno je sta je bilo prije 100-200 godina a drugo danas.

  7. #957
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,560
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Davno su se dosti odrekli Njegoša ne brini.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #958
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Bijah par dana u guzvi, ali obecah da cu se vratiti. Da rezimiramo neke stvari i vidimo dje smo.

    Dača

    A šta je to Srbija konkretno radila da spreči nezavisnost Crne Gore? Mislim, baš konkretno.
    Voleo bih da čujem.
    Ostoja
    … dajem ti konkretno:
    "Objašnjavajući odluku svog ministarstva da obezbedi besplatan prevoz ka Crnoj Gori glasačima, ministar Ilić je rekao da je ljudski pomoći: "Pokret za zajedničku državu tražio je od nas da organizujemo prevoz, a oni su skupili donatore i sponzore. Mi smo izašli u susret i velikom broju studenata. Fakulteti su tražili, studenti, razne grupe, nevladine organizacije itd. Oni su se bojali da nemaju nekih problema, da ne budu zaustavljeni vozovi i autobusi. Mi smo im obećali da ćemo im napraviti jedan direktan kontakt da dođu do odredišta gde će glasati...."
    Dača

    Ha ha...
    Ma šta veliš? Besplatne vozne karte za crnogorske studente iz Beograda.
    Baš podmuklo što je omogućeno nekim Crnogorcima da odu glasati u Crnu Goru.

    I uopšte iz priloženog ne vidim da je to organizovala vlada Srbije.
    Nije se našlo za shodno ni da se srede birački spiskovi, kako bi se tačno utvrdilo koliko ljudi živi u Srbiji, a rodjeno je u Crnoj Gori i imaju pravo na crnogorsko državljanstvo.
    Ovo je klasican primjer nacina na koji razmislja jedan rasni srpski nacionalista. Prvo trazi da mu das konkretan dokaz da se Srbija mijesala u referendum U Crnoj Gori Ti mu das izjavu ministra Velje Ilica u kojoj objasnjava zasto je njegovo Ministarstvo za kapitalne investicije (a to je, jel’te, Vlada Srbije) pomoglo, u koordinaciji s Pokretom za zajednicku drzavu (Ljuba Tadic & Matija Beckovic) odlazak iz Srbije u Crnu Goru na glasanje. Ta pomoc je ukljucivala logisticku podrsku: “Mi smo im obećali da ćemo im napraviti jedan direktan kontakt da dođu do odredišta gde će glasati...."
    I kad ovako najkonkretnije moguce das podatke o tome da je Vlada Srbije aktivno uzela ucesce na strani bloka za zajednicku drzavu, reakcija je

    “Ha ha... … I uopšte iz priloženog ne vidim da je to organizovala vlada Srbije."


    Ministarstvo za kapitalne investicije nije Vlada Srbije? Dačo?! I kako onda voditi raspravu s ovakvim likovima? Bilo kakva smislena rasprava nije moguca, iz jednostavnog razloga da se radi o ljudima kojima je nacionalizam kontaminirao mozak. Oni prihvataju samo jednu filtriranu“istinu” a to je ona koja podrzava “srpsku stvar”. Tako kontaminirani mozak jednostavno nije sposoban da absorbuje bilo koju informaciju koja bi se kosila s onim sto se percipira kao “srpski interesi”. Das mu konkretno da svako moze da vidi da se radilo o ministarstvu Srbije, odgovara se sa spinom da nema dokaza da je to organizovala Vlada Srbije. Da podsjetim, pitanje je bilo : “šta je to Srbija konkretno radila da spreči nezavisnost Crne Gore?” Sad, kad se pokazalo da je Vlada Srbije ipak nesto konkretno radila, ide se sa spinom “ne vidim da je to organizovala vlada Srbije.” Mislim, stvarno….jeftini trikovi kojima se pokusava pobjeci od pitanja koje je sam postavio, pa uhvacen u...hmmm... raskoraku...pokusava da se izvuce. Nece moci:fat:

    Referendum nije bio prije sto godina, pa da se moze svasta pisati. Ljudima kojima nije stavljen filter na mozak, a imali su dovoljno godina da pamte kampanju vodjenu iz Srbije, nema potrebe objasnjavati i dokazivati. Ovim drugima, koji imaju filter programiran tako da propusta samo odredjenu vrstu informacija, dzabe je pricati i dokazivati. Biseri & svinje.
    Click image for larger version. 

Name:	pearls_before_swine-300x172.jpg 
Views:	57 
Size:	10.2 KB 
ID:	163470


    Tako se moglo i desiti da Dača napise i ovo:
    “Nije se našlo za shodno ni da se srede birački spiskovi, kako bi se tačno utvrdilo koliko ljudi živi u Srbiji, a rodjeno je u Crnoj Gori i imaju pravo na crnogorsko državljanstvo.”

    Posto se dobro sjecam da je Kostunica nosio u Brisel nekakav spisak s gradjanima Crne Gore koji zive u Srbiji, trebalo mi je minut-dva da nadjem na netu informaciju o spisku od “264.802 državljanina Crne Gore koji imaju prebivalište u Srbiji” kojeg je Kostunica predao komesaru EU Renu.
    https://www.vreme.com/cms/view.php?id=419796

    Pa jos jednom:

    A šta je to Srbija konkretno radila da spreči nezavisnost Crne Gore? Mislim, baš konkretno.
    Voleo bih da čujem.
    Moze li nesto konkretnije od ovog? Predjednik Srbije nosi spisak drzavljana Crne Gore s prebivalistem u Srbiji? Sto veli Vasic, otkud ovaj spisak? Pao s neba? Srbija ni luk jela nit luk mirisala?

    Mislite da Dača neci i na ovo naci neki odgovor? Nesto u stilu, da nema dokaza da je to organizovala Vlada Srbije:loyal:

    Exrtravaganca

    Ostoja, zašto Amfilohija povezuješ sa Srbijom?
    Mislim, stvarno. Jedanko kao da me pitao kave veze ima SPC sa Srbijom.

    Zaista trebaju dobri zivci pa voditi raspravu na ovakav nacin. Moram priznati da sam u jednom trenutku dosao u iskusenje da napisem: “Zlatili se DPS I Milo Djukanovic”. I potpuno razumijem ljude koji tako misle. Koji je ovo mrak… 'bem ti lebac... Ipak, uzdrzao sam se da to ne napisem, svjestan da su u upravo DPS i Milo Djukanovi doprinijeli ovakvoj polarizaciji Crne Gore. Ne vidim nacin da se ista moze nabolje promijeniti s ovakvim narodom. Samo cu jos jednom ponoviti, prje nego se iskljucim iz rasprave na ovoj temi:

    Narod Crne Gore zasluzuje ovakvu vlast i ovakvu crkvu. Trazili ste, gledajte.


    Over & out.
    Last edited by Ostoja; 13-07-19 at 06:34.

  9. #959
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Over & out.
    Svaka čast kad imate strpljenja sa ovakvima kao DačA kojima su svi u CG bili Srbs do 1945. iako to jasno nije istina i kojima su ti studenti kojima je organizovan prevoz 2006-e studenti koji nisu išli da glasaju nego koristili priliku da se vrate malo kući. I to nije organizovala Vlada Srbije, nego eto neko nebitno Ministarstvo.

    Nema, kad se ne prihvataju argumenti, samo može over & out, ignorisanje.

  10. #960
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Je li Zakonom o slobodi vjeroispovijesti predvidjeno da objekti i zemljista svih vjerskih zajednica postanu drzavna? Pitam jer se buni samo jedna vjerska organizacija.
    Last edited by Platinum; 16-07-19 at 10:41.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  11. #961
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Da, sve za koje se može dokazati vlasništvo.

  12. #962
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Pa nisam baš siguran jer sa Islamskom zajednicom i Rimokatoličkom već postoje ugovori.

    Sa Islamskom bi trebao da je ovo: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...RYfDhmReET6xPR

    a sa Rimokatoličkom je još onomad Fićko potpisao Konkordat, a još se i šuška da su se lobisti iz vlasti razlećeli po CG.. al nećemo o šuškanju, jel. Čini mi se da je i ovo dovoljno da zacementira situaciju, dok u odnosu na SPC ostaje samo Zakon iz 1974. koji je svakako zastareo... pa neka svako tumači kako mu odgovara.

  13. #963
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,560
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kakva lobotomija od emisije "Crnogorsko crkveno pitanje" na prvom programu RTCG-a. Scenario Živko Andrijašević, reditelj Senad Šahmanović. Hmm.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  14. #964
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Bila jednom 1993. i nikad više

    Iz dana u dan u svakom pogledu sve manje razumijem našeg Predsjednika. Mislila sam do mene je, sve dok noć uoči godišnjice Trinaestojulskog ustanka nije gostovao na tzv. javnom medijskom servisu.

    Dva sata priče o crnogorskoj istoriji, a jednom od najslavnijih događaja iz te istorije ni dvadeset minuta. Nešto malo o slobodi i antifašizmu, o Crnoj Gori kao primjeru u porobljenoj Evropi i - to je to.

    Dobro, jasno je da se vlastitim doprinosom slobodarskoj i antifašističkoj stvarnosti baš i ne može pohvaliti, ako izuzmemo njegovu ulogu u podizanju opštepartijskog ustanka protiv fašista i njihovih domaćih slugu u Vijestima.



    Ali, mogao je, tako to rade predsjednici povodom važnih godišnjica, koju riječ više o 13. julu. Ničim izazvan, prošle jeseni najavio je bespoštednu borbu za jačanje crnogorskog identiteta. Bojim se da bez tog ustanka ne bi imao što da jača.

    Mogao je i koju riječ o tom nevjerovatnom, istina kratkotrajnom, jedinstvu Crne Gore u borbi za nacionalno, klasno i socijalno oslobođenje. O partijskim precima koji su pucnjevima sa Virpazara i Čeva javno odbili direktivu vrha Partije da se pobuna odloži...

    ***

    Mogao je, ali nije. Izabrao je jedinu temu koja sa Trinaestojulskim ustankom nema baš nikakve veze. S namjerom, kako sam reče, da budu prevaziđene podjele u pravoslavnom biću Crne Gore. Iako je malo falilo da se, na sam pomen učešća države u obnovi autokefalnosti CPC, polovina tog bića digne na ustanak.

    Detaljno i opširno, objašnjavao je Predsjednik zašto Crnogorska pravoslavna crkva treba da bude obnovljena.

    - Neupitno je da je postojala CPC. Neupitno je da je tu crkvu hrisTovuljom osnovao gospodar Zete Ivan Crnojević 4. januara 1485. Neupitno je da je on odredio i njeno sjedište i mitropolita i mali crkveni zakonik od sedam članova - naveo je prvi dio istoriografskih argumenata...

    Liše te omaške sa hrisovuljom - bez T, jer je njeno lingvističko porijeklo vezano za zlato a ne za Hrista - stvarno je bila neupitna većina činjenica iz daleke prošlosti.

    Upitni su, međutim, ostali neki bitni detalji iz naše novije istorije.

    Prvo, je li moguće da Predsjednik još nije saznao kako je Crnogorska pravoslavna crkva obnovljena 1993. godine...

    Drugo, još važnije - zašto se Predsjednik u prvoj polovini svoje vladavine neupitno i izuzetno efikasno borio protiv tih i ostalih činjenica koje su poznate vjekovima, a u drugoj još neupitnije aktivno ćutao o njima...

    ***

    Nije ga crkvena “tema ranije zanimala u mjeri u kojoj ga sada zanima”, tako je nekako pokušao da opere dio svojih katastrofalnih državničkih odluka od početka devedesetih naovamo. Dobro, nije greda, ne zavisi Crna Gora od crkve još otkako ih je knjaz Danilo zauvijek odvojio.

    Problem je što on ni za državu ranije nije pokazivao zanimanje u mjeri u kojoj ga je zanimala 2006. A još veći, tragedija u stvari, što sudbina Crne Gore i svih u njoj već decenijama zavisi samo od onoga što njega zanima.

    ***

    Nije ga zanimalo u mjeri u kojoj ga odskoro zanima da li generali lažu kad kažu da 30.000 ustaša kreće ka Debelom brijegu. Njegova partija preventivno je uzvratila sa isto toliko rezervista i uvela Crnu Goru u najsramotniji rat u njenoj istoriji.

    Nije, u mjeri u kojoj to sad čini, držao ni do njene multietničnosti. Tek što se zapucalo izvan naše granice, etnički je očišćena pljevaljska Bukovica. Nešto kasnije utamničen i zvjerski mučen cijeli vrh tada jedine bošnjačke partije - SDA, samo zato što je stao na stranu crnogorskih suverenista.

    Izručenje bošnjačkih izbjeglica pod noževe onih od kojih su bježali još ga ne zanima u tolikoj mjeri da bi makar javnom opomenom zbog neprocesuiranja krivaca rizikovao gubitak poslušnosti crnogorskog pravosuđa...

    ***

    Na početku karijere, Predsjednika nimalo nije zanimala ni tema kojom se užurbano bavi posljednjih mjeseci.

    - Srpska crkva se u Crnoj Gori ne bavi pastirskim poslom, time da objedinjuje vjernike, da im pruži najveće vrijednosti pravoslavlja i hrišćanstva. Ona pokušava da od njih stvori poklonike nacionalnih interesa države Srbije - primijetio je izgleda tek u finišu trodecenijske vladavine.

    U prvom poluvremenu te vladavine, ne da je bio sruke toj crkvi u stvaranju poklonika tuđe države, nego je toj državi poklonio i cijelu Crnu Goru. Ostavljajući je kao taoca velike Srbije u tzv. SRJ, najkrvavijoj državolikoj tvorevini u Evropi poslije Drugog svjetskog rata.

    ***

    Sad mu jako smeta što Srpska pravoslavna crkva ne odustaje od tog posla. Što jeste dobro u razvoju jednog državnika, makar i poslije tri decenije. Loše je, međutim, što za otklanjanje tragičnih posljedica negdašnjeg saučesništva neće biti dovoljno ni narednih trideset godina.

    Naknadna pamet, makar u društvima pocijepanim po brojnim šavovima poput crnogorskog, često zna da se pretvori u - najgoru pamet. Nijesu kroz istoriju ni veći narodi često dobijali šansu za popravni.

    Zato ova današnja, suverena, nezavisna i međunarodno priznata Crna Gora samo po granicama podsjeća na onu iz snova pripadnika antiratnog i independističkog pokreta. A sve su prilike da se i ovo jačanje crnogorskog nacionalnog identiteta pretvara u karikaturu.

    ***

    - U doba Petrovića, Vladiku je birao Opštecrnogorski zbor a ne neko drugi - naveo je Predsjednik još jednu od neupitnih činjenica.

    Istovremeno je, vrlo upitno i znakovito, prećutao još jednu.

    U doba kad je on bio premijer, prvog Vladiku obnovljene Crnogorske pravoslavne crkve izabrao je takođe Opštecrnogorski zbor. I to takav da je po broju učesnika nadmašio sve one ikad održane pod Petrovićima - 15.000 Crnogoraca minimum.

    ***

    Bila je to posljednja prilika za obnovu izvorne Crnogorske crkve. Ni njoj ni Vladici Antoniju Abramoviću ovaj isti režim nije dozvolio ni da žive, ni da rade, ni da umru kako dolikuje.

    Ne pomaže tu više Predsjednikova predizborna priča o tomosima, brojnim dokumentima iz srpskih i ruskih arhiva, novo čitanje pisma carigradskog patrijarha. Naročito ne pravdanje kako “svaka tema ima svoje vrijeme” i da se “vrlo često u politici ishitri sa nekim temama”. Zato što Crna Gora uvijek i u svemu kasni...

    Istorijsku priliku da obnove CPC imali su prvo ustanici sa početka teksta, oni koji su dočekali kraj rata živi i dosljedni Trinaestojulskom proglasu. Ali, za komuniste religija je bila opijum za narod...

    Druga prilika ukazala se pola vijeka kasnije. Nasljednici komunista bili su protiv, ali ne zbog opijuma nego zbog njegovog crnogorskog porijekla.

    Treću priliku istorija ne pruža... Bila jednom 1993. i nikad više...

    P.S. Da od obnove izvorne autokefalne CPC nema ništa, priznao je i sam Predsjednik: podijeljenost unutar pravoslavnog bića biće prevaziđena formiranjem pravoslavne crkve Crne Gore?! Dakle ne obnovom Crnogorske, nego stvaranjem nove - pravoslavne. Biće u njoj mjesta, kako je najavio, za sve srpske eparhije i Mitropoliju. Što će biti sa onim jačanjem nacionalnog identiteta Crnogoraca, zbog kojih je navodno i započeo cijeli projekat - nije objasnio. Neće biti ni potrebno, samo nek mitropolita Amfilohija podrži zdravlje dok stavi bijelu kamilavku...

    izvor: www.vijesti.me

    Ratka po običaju ,,u sridu"

  15. #965
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Nije moje, nasao sam.

    Last edited by Fidel Castro; 20-07-19 at 17:38.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #966
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nije tvoje ali se slazes sa stavovima

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #967
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Au... koja zadojenost...

  18. #968
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Nije tvoje ali se slazes sa stavovima

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Sigurno bi dao neki smisleniji komentar da se slazem stavovima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #969
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nema potrebe, sve si rekao kad si ovo postavio, to sto se kao ograđuješ ......

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. #970
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Vazi, lepetanac. Navikao sam ja tvoje post-ove i razmisljanja, ne brini
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #971
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nije moje, nasao sam.

    Medijsko propagadno smece najnizeg nivoa. Ne znam sto je bio cilj postavljanja ovog klipa? Da se pokaze kako se na Crnu Goru u bratskoj nam Srbiji? I kolicinu mrznje koju generisu ovakvi mediji?

  22. #972
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ekstremna razmisljanja ili makar ekstremna predstavljanja istih situacija, sa dvije suprotne ostrice maca. Na snimku je jedna od tih ostrica. (mislim da na forumu ima predstavnika i jedne i druge ostrice)

    Nije ovaj snimak trebao da prikaze nista specijalno.. Gledao sam par emisija ovog Malagurskog koje su bile skroz okej pa mi je ova izasla kao 'suggested' kad je postavio a posto je relevantna na temu, ubacih je.

    Ne vidjeh nista novo po ovom pitanju u skorije... jel' tema (ne forumska) na pauzi?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #973
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,560
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Au... koja zadojenost...
    Meni je Ratkica više zadojena

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #974
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Vjerovatno je Milachaj ucestvovao u izradi ovog videa. Malagurski totalno izlapio.

  25. #975
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ekstremna razmisljanja ili makar ekstremna predstavljanja istih situacija, sa dvije suprotne ostrice maca. Na snimku je jedna od tih ostrica. (mislim da na forumu ima predstavnika i jedne i druge ostrice)

    Nije ovaj snimak trebao da prikaze nista specijalno.. Gledao sam par emisija ovog Malagurskog koje su bile skroz okej pa mi je ova izasla kao 'suggested' kad je postavio a posto je relevantna na temu, ubacih je.

    Ne vidjeh nista novo po ovom pitanju u skorije... jel' tema (ne forumska) na pauzi?
    I meni je Malagurski, nakon par klipova odgledanih na razne teme, bio ok.

    Medjutim, ovaj je bash desnicarski I onda uzeh da cackam pa nadjoh I njegove klipove o Skripalju, Srebrenici I Orbanu, te sam ukapirao da je lik desnicar, malo umiven ali definitivno desnicar.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


Page 39 of 644 FirstFirst ... 293536373839404142434989139539 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •