Page 566 of 644 FirstFirst ... 66466516556562563564565566567568569570576616 ... LastLast
Results 14,126 to 14,150 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #14126
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,680
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ulazak u crkvu i ponasanje je procedura kao i svuda.preporucljivo je da se udje u dugim gacama a zene pristojno obucene .
    ali kad god sam isao ili u crk sv djordja ili pod ostrog gledao sam i ljude oskudno odjevene u trik majicama i zene u minicima.nije moje da im zamjeram niti me se to tice, ali poenta price je da nikad nisam vidio da su ikoga vratili ili opomenuli.ovo vazi i za ove bukadzije koje vjeru ili crkvu ne postuju ali bi da naprave haos dernjavom vrijedjanjem ili omalovazavanjem.logicno je da takve budale nemaju sta da traze tu, jer niti su vjernici niti su dosli sa normalnom namjerom.nikome na celo ne pise niti vjera niti pripadnost tako da lazinjanje da se "crnogorci"vracaju su lazi i podmetcine.dolaze pod ostrog 12 maja i muslimani i katolici pa to je milina gledati kako se postuje svetinja od drugih vjera. ulazio sam i u dzamiju i u katedrale svuda sam se ponasao s postovanjem prema tudjoj religiji.
    ovo vazi i za drzavne ustanove imas propisana pravila niti mozes uci u sorcu a bogami ni ka tarzan urlicuci i preskakajuci lijane

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  2. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  3. #14127
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    1,759
    Thanks Thanks Received 
    400
    Thanked in
    207 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ne to Zuma
    Nego kao da imaju potrebu da mene ubijede sto sam i ko sam. Nisam detaljisao. Ali sad svi ljudi kojima je plafon bio 6.5 prosjek na racunare ili na fakultete barske i beranske sve znaju po datumu i dogadjaju. Znaju i da je sigurno mojsije razdvojio more. I kaze ima dokaza
    Jbm ti

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    To je već nešto drugo. Tu se slažem. Imam i ja takvog kuma ako ti je lakše.
    Ceasar napisa dosta pravih stvari na ovu temu.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Zuma For This Useful Post:


  5. #14128
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Tačno je da SPC ne pravi razliku između Srba i Crnogoraca, za nju su svi oni Srbi.

  6. The Following 9 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  7. #14129
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tačno je da SPC ne pravi razliku između Srba i Crnogoraca, za nju su svi oni Srbi.
    A jesu li srpske ili pravoslavne vjere ? Zna li se šta ?
    Love, peace and respect.

  8. #14130
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,359
    Thanks Thanks Given 
    1,337
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Napisao bih malo duzi post no nisam u mogucnosti, pa cu sto krace

    Za mene i moje shvatanje je religija a u ovom slucaju crkva nesto sto bi trebalo da miri ljude i da ih ne djeli na milogorce, belvederce itd, vec da bude tu za svakog podjednako i da ako neko stvarno dodje u crkvu da se pomoli i obrati za pomoc, ne bude pitan od svestenih lica je li Srbin, Crnogorac ili Marsovac, nego da udje u crkvu pomoli se, zapali svijecu, poprica sa nekim, dobije savjet, dusevnu mir i da odatle izadje spokojan, produhovljen, prociscenih misli i da osjeti u sebi da je crkva ono sto bi trebala biti - Bozija kuca, a ne mjesto gdje se prica ko je u kojoj partiji, ispred koje se kriminalci slikaju sa popovima, gdje se pusta neka rok muzika, gdje se pali zastava druge drzave itd.

    I dok se iz crkve bude izlazilo sa namjerom da se neko makne sa vlasti, da se krene u protest protiv necega, da se slikaju i sakrivaju kriminalci i ratni profiteri od te crkve i duhovnog mira njenog naroda nema nista.

    Ta ista crkva je i u Srbiji, pa pogledajte sto se sve desava kod njih svakodnevno - ubistva, samoubistva, abortusi, prostitucija, gej parade, gej na vlasti, silovanja od strane "obicnih ljudi", silovanja djece od strane svestenih lica, ljudi koji umiru od raznih droga, od gladi itd.

    Sa moje tacke gledista crkva je tu totalno zakazala, jer umjesto da probaju nekako da sprijece sve ovo gore navedeno, oni se bave politickim stvarima kako svoje, tako i drugih drzava u okruzenju, pa valjda ako si svestenik, pop, amfilohije, fratar, hodza, papa i ne znam jos koja titula trebas da radis ono za sta si se odlucio a to je da sluzis Bogu i pomazes narodu u duhovnom smislu, da im "otjeras" lose misli iz glave, "usadis" one dobre, da ne razmisljaju da ukradu, da siluju, da ubiju...
    Za politiku imamo politicare, oni su se kao skolovali za to pa neka oni to i rade, valjda znaju bolje.

    Sto se tice tih gore navedenih abortusa, silovanja itd...

    Znam da je neko istrazivanje bilo i da u Srbiji bude godisnje preko 20 000 abortusa, a preko 90% su u prvih par nedelja trudnoce i da prednjace u tome u Evropi.
    Pogledajte ubistva po selima, tamo gdje bi crkva trebala da ima jak uticaj, dosta jaci nego u gradovima - Sin ubije majku, babu, djeda. Brat ubije brata zbog zemlje. Zena ubije muza zbog ljubavnika pa ga kuva u loncu ili uzida u kucu. Unuk ubije sjekirom djeda i babu jer mu nisu dali 5 eura za cigare, pa poslije ubistva ode da igra kladionicu.
    Silovanja su postala dosta cesta, kako djece tako odraslih.
    Sto kazu srpske starlete - od ovih postenih ne mozemo za 'leba zaradit. I to je tacno svaka djevojcica danas masta da bude starleta sa naduvanim usnama i sisama. Djevojcice ulaze u seksualana iskustva sa 11-12 godina, sa 13-14 abortiraju, sa 14-15 vec prave orgije, sa 20 su prosle vise kilometara nego Lisa Ann i lice na lutke na naduvavanje. Dakle totalno odustvo duhovnosti i ponasanje nalik zivotinjama, s tim sto zivotinje ne ubijaju svoje mlade.

    Imalo bi tu jos dosta da se pise no se nema vremena, ali ne moze se bolje ocekivati kad se politicari bave kriminalom, crkva politikom, a Zeljko Mitrovic kulturom, obrazovanjem, naukom i vjeronaukom citavog naroda koji je danas vise udaljen od Boga nego dok je Tito bio na vlasti.


    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. The Following 4 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  10. #14131
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    A jesu li srpske ili pravoslavne vjere ? Zna li se šta ?
    Suvišno pitanje, srpske naravno.

  11. #14132
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Не једном сам видио да улазу у храм окачи државна застава када су свадбе, исто тако и друге застава. Такође државне заставе су биле и литијама. И никада никоме није сметала. Ово што се дешава сада је само покушаји да се неко испровоцира и изазову нереди.
    А нико више не унижава ту исту заставу од ових који се куну у њу.

  12. #14133
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,916
    Thanks Thanks Given 
    14,910
    Thanks Thanks Received 
    3,678
    Thanked in
    2,627 Posts

    Default

    Ne veličaju svi Srbi Dražu i njegovu ideologiju,ali spc mu drži parastose.

    I dan danas.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  13. #14134
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ne veličaju svi Srbi Dražu i njegovu ideologiju,ali spc mu drži parastose.

    I dan danas.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Evo jos jedan danas. Mic po mic.

    https://www.cdm.me/svijet/region/val...kolu-kalabica/
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  14. #14135
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,916
    Thanks Thanks Given 
    14,910
    Thanks Thanks Received 
    3,678
    Thanked in
    2,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Znam.

    (postavila sam na drugoj temi o tome.)
    Samo ne znam dokle će da nas prave budalama.
    Organizacije koje veličaju ratne zločince i fašističke ideologije po zakonu treba ugasiti, kakvo crno mirenje i okupljanje pod istu strehu.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  15. #14136
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ko god od drustva se primakao crkvi i poceo da ide redovno postade srbin i kako rece vratio se korjenima. Tako da i te kako tamo se nesto propovijeda sto ih vremenom dovodi do price koja veze sa mozgom nema.
    Mada realno i kumara mi ide redovno na filmove ja mislio u bioskop kad on u hram. Ja rekoh pa sta se pusta kad on veselo odgovara stradanje srpskog naroda. I on bijase crnogorac, slavili smo zajendo 2006e...Da se razumijemo ispira se mozak i te kako. No ajd, svako zivi kako misli da treba. Ja ono sto vidim jeste da neko pokusava nekom strategijom da napravi republiku srpsku dva. Crkva je krenula odlucno u to a ne fali stranih kolaboranata i prodanih isprdaka.
    Da se razumijemo smatram da je dps uveliko doprinio tome ali narod je najveci problem vrijeme je pokazalo. Teski raspad od naroda nastanjen na ovim prostorima

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Vidis, sad pokusavas da glumis nekog intelektualca sa nekim "cinjenicama" a ustvari si bas fin primjer Sase Zekovica.

    Komplet narativ ti se bazira oko toga da je to sto se tamo pusta "ispiranje mozga", totalno nedokazano, cak sta vise ni ne znas sta se tamo pusta ali si siguran da je tako kako ti kazes. Sa obzirom da ste svi sto pisete odje stariji da ce bit 10-15 god od mene, kolko ja znam(a to je lako dokazivo) zivljeli na jugoslovenskim partizanskim filmovima pa vam je od malena prat mozak na max, cudno kako tad niste dali nekom sa strane da vam rece da vam se peru mozgovi(a nije da ih nije bilo), nego je to manje sad bitno, toliko svakako o tvom, na cinjenicama baziranom, ispiranju mozga

    Po cemu vidis da neko zeli da napravi republiku srpsku? Nije valjda neko ubio nekog srbina na svadbi pa da se zaratilo? Opet, narativ i citav tvoj argument se bazira na totalnim glupostima iz tvoje glave, nidje nicime da asociras na to sto mislis ali zato TI znas kako jes i sta se desava. Zasto smetaju srpska stradanja mogu li da znam?

    Po cemu je vrijeme pokazalo da je narod najveci problem? Jer neko nije kako tebi odgovara? To me podsjeca na neke ljude(hint ne vole Boga) al nisi ti iz te price

    Al opet mi se da primjetiti kako si totalno promasio ono sto sam ja pisao, kao da nisi ni citao. I da je sve tako kao sto si napisao, a nije nista bukvalno, udji u tu crkvu brate i podji kod tih vjestaka i vjestica tamo i sa njima na fin nacin raspravljaj, budi uporan pa mozda uspijes.

  16. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  17. #14137
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Besplatno nece niko.
    Ne bi bilo prikladno da napisem ko ce kaciti zastave.

    Njima je kao popit casu vode uci unutra i krenuti da se svadjaju/biju itd sa popovima i ostalim crkvenim licima.

    Ovaj sto je ovo objavio gore - fine parice uzima na mjesecnom nivou.
    To što ti svoju političku orijentaciju prilagođavaš materijalnom interesu ne znači da i ostali imaju ništavni integritet i moralna načela poput tebe.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  19. #14138
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,359
    Thanks Thanks Given 
    1,337
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    To što ti svoju političku orijentaciju prilagođavaš materijalnom interesu ne znači da i ostali imaju ništavni integritet i moralna načela poput tebe.
    Sto je najgore najvise je takvih poput bizbija, a sto je jos gore takvi su nam i politicari.
    Cast izuzecima, ali je jako malo.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  21. #14139
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,916
    Thanks Thanks Given 
    14,910
    Thanks Thanks Received 
    3,678
    Thanked in
    2,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Komplet narativ ti se bazira oko toga da je to sto se tamo pusta "ispiranje mozga", totalno nedokazano, cak sta vise ni ne znas sta se tamo pusta ali si siguran da je tako kako ti kazes. Sa obzirom da ste svi sto pisete odje stariji da ce bit 10-15 god od mene, kolko ja znam(a to je lako dokazivo) zivljeli na jugoslovenskim partizanskim filmovima pa vam je od malena prat mozak na max, cudno kako tad niste dali nekom sa strane da vam rece da vam se peru mozgovi(a nije da ih nije bilo), nego je to manje sad bitno, toliko svakako o tvom, na cinjenicama baziranom, ispiranju mozga
    Ne,tamo potiču na kulturu,nauku,kritičko mišljenje i antifašizam.

    Uz neke kosturske zastave,možda su pirati sa Kariba.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  22. #14140
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,336
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Vidis, sad pokusavas da glumis nekog intelektualca sa nekim "cinjenicama" a ustvari si bas fin primjer Sase Zekovica.

    Komplet narativ ti se bazira oko toga da je to sto se tamo pusta "ispiranje mozga", totalno nedokazano, cak sta vise ni ne znas sta se tamo pusta ali si siguran da je tako kako ti kazes. Sa obzirom da ste svi sto pisete odje stariji da ce bit 10-15 god od mene, kolko ja znam(a to je lako dokazivo) zivljeli na jugoslovenskim partizanskim filmovima pa vam je od malena prat mozak na max, cudno kako tad niste dali nekom sa strane da vam rece da vam se peru mozgovi(a nije da ih nije bilo), nego je to manje sad bitno, toliko svakako o tvom, na cinjenicama baziranom, ispiranju mozga

    Po cemu vidis da neko zeli da napravi republiku srpsku? Nije valjda neko ubio nekog srbina na svadbi pa da se zaratilo? Opet, narativ i citav tvoj argument se bazira na totalnim glupostima iz tvoje glave, nidje nicime da asociras na to sto mislis ali zato TI znas kako jes i sta se desava. Zasto smetaju srpska stradanja mogu li da znam?

    Po cemu je vrijeme pokazalo da je narod najveci problem? Jer neko nije kako tebi odgovara? To me podsjeca na neke ljude(hint ne vole Boga) al nisi ti iz te price

    Al opet mi se da primjetiti kako si totalno promasio ono sto sam ja pisao, kao da nisi ni citao. I da je sve tako kao sto si napisao, a nije nista bukvalno, udji u tu crkvu brate i podji kod tih vjestaka i vjestica tamo i sa njima na fin nacin raspravljaj, budi uporan pa mozda uspijes.
    Evo da ja tebe pitam sinak
    Pusta li se u hram film stradanje srpskog naroda? Ne bi me cudilo kako sire ljubav da puste i daru iz jasenovca
    Ja sam za sebe dovoljan intelektualac da vjerujem u mir, zdrav razum i realnost
    Vjerovanje cu ostavit svakome
    Dok crkva je raspirivac mrznje a odje od kad je nova steuktura to je dovedeno na novi nivo. Pa evo vjerujem ove rehabilitacije da ti pune dusu. Ono kad se cuvao ratko mladic, docekivao arkan. To su vrijednosti crkve. No eto ako sam sta slagao ti meni reci
    Da nisu naoravili koju skolu, bolnicu, pomogli koje dijete da se izlijeci?
    Pa tim vjernivima koja je nedelja sveti crveni dan pekara im radi kodhrama prijatelju. Samo pare da namlate
    Evo neka dodje kojegod svesteno lice i neka kaze u ovom postu ima li jedne lazi.


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  23. The Following 3 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  24. #14141
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ovaj tip je nedavno pričao kako je TU formalnost, obični dokument koj uredjuje religijsko pitanje i bla bla ...
    Osrednji advokat, vrlo primitivnog javnog nastupa i same pojave, izgleda loš političar kad danas kaže "GUBITNICI".
    Znači ipak imamo gubitnike, samim tim i pobjednike ovih dešavanja.

    https://www.portalanalitika.me/clana...vnih-gubitnika

  25. The Following 2 Users Say Thank You to funky^junkie For This Useful Post:


  26. #14142
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Evo da ja tebe pitam sinak
    Pusta li se u hram film stradanje srpskog naroda? Ne bi me cudilo kako sire ljubav da puste i daru iz jasenovca
    Ja sam za sebe dovoljan intelektualac da vjerujem u mir, zdrav razum i realnost
    Vjerovanje cu ostavit svakome
    Dok crkva je raspirivac mrznje a odje od kad je nova steuktura to je dovedeno na novi nivo. Pa evo vjerujem ove rehabilitacije da ti pune dusu. Ono kad se cuvao ratko mladic, docekivao arkan. To su vrijednosti crkve. No eto ako sam sta slagao ti meni reci
    Da nisu naoravili koju skolu, bolnicu, pomogli koje dijete da se izlijeci?
    Pa tim vjernivima koja je nedelja sveti crveni dan pekara im radi kodhrama prijatelju. Samo pare da namlate
    Evo neka dodje kojegod svesteno lice i neka kaze u ovom postu ima li jedne lazi.


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Ne postoji film stradanje srpskog naroda, dara iz jasenovca je bazirana na stvarnim dogadjajima, potkrijepljenim sa 10 puta vise cinjenica nego tvoje intelektualna prica. Ne zaboravi da mi u sledecem postu napises sto smeta dara iz jasenovca.

    Ne vjerujes ti u mir i ostalo sto sebi ponavljas u glavi kad prvenstveno svoje sunarodnike zoves raspadima itd(a mogu i da se iscimam da nadjem jos par izraza kojih se sjecam).

    Pricas kao da crkva odje ratuje sa nekim, ne osporavam da tu ima nekih glupih/losih/nepromisljenih poteza medjutim ne razmisljamo niti smo na istom intelektuelnim nivou ja, ti, neko bitan iz crkve samim tim se ne slazem sa nekim od stavova/poteza crkve. To kada se cuvao ratko mladic(na kojeg ti gledas na jedan nacin, ja na drugi, a crkva na treci) i docekivao arkan(na kojeg opet ti gledas na jedan nacin, ja na drugi, crkva na treci) nema veze sa onim sto se sad desava, naravno to odgovara tvom neutemeljenom narativu vezan za pricu na koju si se nakacio pa sad pokusavas da se uhvatis za bilo sta moguce ne bi li nekako svoju pricu pogurao, opet to je jadno i lose ti ide. Slagao si dosta stvari, napisao sam vec.

    Eh sad da konacno kazem nesto sto sam oduvjek htio, Crna Gora je SEKULARNA drzava. Samim tim sto je drzava sekularna, crkva je odvojena od drzave i ne funkcionise kao drzavni organ te samim tim NIJE zaduzena da pravi skole, bolnice, niti pomogne da se neko dijete izlijeci vec je za to zaduzena drzava. Medjutim, kako si to pokusao da iskoristis u svoj krivi narativ moram te ispraviti. Dok drzava ne podize skole(a ministarstvo u raspadu) i ne podize bolnice(a ministarstvo u raspadu) i ne pomaze djeci da se lijece(vec salje pomoc ukrajini lol).

    Mada kad si pomenuo, kolko me sjecanje sluzi 1992. je Bogoslovija na Cetinju ponovo pocela da radi, pogodi koje godine joj je zabranjen rad(1945. kako interesantno hmm). To je skola, sto se tice bolnica u januaru ove godine je MCP donirala aparat KCCG-u u vrijednosti od 30 hiljada eura koji naravno KCCG do sad nije imao(oh ne kako sokantno). Mislim da nema potrebe da pominjem humanitarne akcije koje je MCP organizovala, prosle(ili mozda je to bilo preprosle) godine se za Hrvatsku skupljalo, u vise navrata za bolesnu djecu. Naravno, radi i vise narodnih kuhinja, kolko se sjecam jedna u hramu u pg, ima jedna i na cetinju mada ih vjerovatno ima jos. Medjutim, sve ovo sto ja nabrojah nema nikakve veze jer naravno to nije posao crkve, mozda nekad davno kada je bila u sklopu drzave jeste bio pa su se crkve i koristile kao skole al sad su druga vremena.

    Da, siguran sam da pekara kod hrama radi iskljucivo da bi uzela tih 100-200e nedeljom, grdnih para su se namlatili.

    Ne mora da dodje svesteno lice, tvoji postovi su cista budalastina i bukvalno si ono za sta optuzujes druge. Na opran mozak mislim naravno.

    I ako bi vec da pises, daj brate udostoji se i citaj sta neko pise pa na to odgovaraj, nemoj mi ispricas jedno ja ti odgovorim fino i onda predjes na drugo i napravis se lud, postajes kao Bluemoon.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  28. #14143
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,336
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Da ne ulazim u price jer ne mogu
    Ne znam nista o crkvi bez iznosim cinjenice koje znam
    Samo cu se osvrnut na to da je crkva u danasnjem vremenu remetilacki faktor
    Drugo tebi je okej da zemlju u kojoj zivis a ocigledno ne osjecas svojom zenmljom ne priznaje ta crkva?
    I jos samo ovo na sta ocekujem oodgovor nadji sta sam slagao? To mi je bitno veoma posto postoji film i pusten je u hramu jer sam ja vozio kuma i suprugu na taj film
    Drugo daru iz jasenovca nisam gledao jer smatram da gledanje tog filma 2022 godine ne donosi nista dobro. Neko sa ciljem ne zeli mir ovdje. No zna se i ko

    I da zavrsimo ako ti gledas drugim ocima ratka mladica, arkana onda nemamo ja i ti sto da pricamo i iskreno duboku zal nosim za tvojom mladoscu


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 07-08-22 at 18:18.

  29. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  30. #14144
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ta ista crkva je i u Srbiji, pa pogledajte sto se sve desava kod njih svakodnevno - ubistva, samoubistva, abortusi, prostitucija, gej parade, gej na vlasti, silovanja od strane "obicnih ljudi", silovanja djece od strane svestenih lica, ljudi koji umiru od raznih droga, od gladi itd.
    Znači, sad je crkva kriva i za gej parade...
    A kad se crkva oglasi po pitanju gej parada,gej brakova, abortusa...u momentu skoči jevropska gradžanština da mršika crkvu i poručuje joj da gleda svoja posla, da se ne mješa u sekularno uredjenje države i briselske integracije.

  31. #14145
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,916
    Thanks Thanks Given 
    14,910
    Thanks Thanks Received 
    3,678
    Thanked in
    2,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Mislim da pogresno tumacis izjavu Nikolaja Velimirovica(a mozda ja grijesim ali mi je ovo logicnije). Ne znam iz kog kog konteksta je izvuceno, tj. je l ovo sve sto je rekao.

    Elem, mislim da on ovdje prica sta je Hitler bio za njemacki narod i kakvu su njemci imali sliku o njemu. Ukoliko izuzmemo sve nakon 1939(a mozda cak i ne moramo napad na poljsku, unifikaciju sa austrijom i djelovima cehoslovacke) i nacisticku ideologiju realno stanje ti je da za njemce on i bio svetitelj, heroj i genije. Posle ww1, pored ekonomske krize, ocajnog socijalnog stanja, gubitka teritorije i progona njemaca te i katastrofalne industrije, covjek je uzdigao drzavu na rank 1 u svijetu po svemu. Naravno, ovo nije detaljna analiza svega sto je uradio u periodu izmedju 2 rata(muka mi je pisati sve ali mogu ako oces). Kad sagledas kompletnu sliku u tom periodu onda je ocekivano da ga njemci glorifikuju. Ponavljam da ga to ne opravdava i iskljucivo pricam o periodu izmedju dva rata i stanju u drzavi izmedju dva rata, takodje mogu postaviti ako treba kako su neki tadasnji zvanicnici pricali o njemu prije rata(pozitivno naravno)
    I šta kažeš postaje ko bluemoon?

    Moguće.

    Nego,sve bi neki fino sa drugima,radi zone komfora.

    Meni realno takva ne treba.
    (ni ovdje ni na bilo kojem drugom mjestu)
    Posebno ne sa onima koji pravdaju djelo Nikolaja Velimirovića a sve kroz Hitlera.

    "I ako bi vec da pises, daj brate udostoji se i citaj sta neko pise pa na to odgovaraj, nemoj mi ispricas jedno ja ti odgovorim fino i onda predjes na drugo i napravis se lud, postajes kao Bluemoon."

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 07-08-22 at 18:33.
    No pasaran!

  32. #14146
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Da ne ulazim u price jer ne mogu
    Ne znam nista o crkvi bez iznosim cinjenice koje znam
    Samo cu se osvrnut na to da je crkva u danasnjem vremenu remetilacki faktor
    Drugo tebi je okej da zemlju u kojoj zivis a ocigledno ne osjecas svojom zenmljom ne priznaje ta crkva?
    I jos samo ovo na sta ocekujem oodgovor nadji sta sam slagao? To mi je bitno veoma posto postoji film i pusten je u hramu jer sam ja vozio kuma i suprugu na taj film
    Drugo daru iz jasenovca nisam gledao jer smatram da gledanje tog filma 2022 godine ne donosi nista dobro. Neko sa ciljem ne zeli mir ovdje. No zna se i ko

    I da zavrsimo ako ti gledas drugim ocima ratka mladica, arkana onda nemamo ja i ti sto da pricamo i iskreno duboku zal nosim za tvojom mladoscu


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Cinjenice iznio nisi, to cu morati da sacekam da vidim.

    Remetilackih faktora u CG imas kolko oces, da li je crkva isto? U jednu ruku da u drugu ne, ali svakako imaju poteza koji se mogu tako gledati i to stoji.

    Zamolicu bez tih fora ako moze, nidje nisam rekao sta mi je okej a sta ne. A to koliko je tebi to ocigledno, dovoljno govori koliko zivis u svojoj glavi sto dokazah sa 2 posta prije, posto sa cinjenicama dodirnih tacaka nemas.

    Na pitanje da li crkva priznaje Crnu Goru kao drzavu mislim da je budalasto odgovarati, naravno da priznaje ali mozda se ne slazu sa tim kako izgleda drzava danas sto je opet totalno normalno razmisljanje. Nekome se ne svidja sto smo u NATO i to je sasvim normalno, nekome se to svidja i to je normalno svako ima svoj stav i bori se za njega. Ono u sta sam siguran je da i crkva i onaj koji se ne slaze sa njom u sustini Crnoj Gori na svoj nacin misle dobro i da oce da Crnu Goru vide u svojem dobru a ne u dobru onog drugog. Naravno, to ne mislim za DPS, ove kvazi novinare i ostale gluposti, to su ljudi tu samo zbog para i nekih benefita i tjt al to je manje bitno.

    Naravno da cu odgovoriti, slagao si u kompletnom narativu. Baziras svoje misljenje na nedokazanim i netacnim izjavama, a sa obzirom da je komplet temelj price netacan ni prica nema smisla.

    O kojem se filmu tacno radi? Siguran sam da film srpsko stradanje ne postoji, koliko ja znam. Filmovi o srpskim stradanjima postoje, ima ih malo ali polako se povecava broj sto je i najbitnije.

    Po cemu ne donosi nista dobro? Film je baziran, ponovicu opet, na dogadjajima koji su se desili i na cinjenicama. Jedini ljudi kojima taj film moze smetati jesu neki koji mozda imaju veze sa nekim karakterima iz filma ili gradzanistima poput Ljuba Filipovica kao sto rekoh. Medjutim, ako zaista mislis da taj film ima za cilj da neki mir(koji odje ne postoji svakako samo se prikriva) srusi onda brate moras malo sebe da propitas iskreno jer nisi dobro.

    Sasvim je normalno da ja gledam drugacije na Ratka Mladica, ne bi me bilo da nije bilo njega.

  33. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  34. #14147
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,336
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Ne znam ali ja ponavljam da navedes laz a ti opet neka siroka prica. Opet nazva me ti lazovom kao vjernik a ja tebe nista slicno kao neko ko ne vjeruje ali ima neka nacela zivota koja su za razliku od vjernika cista.
    Nismo druze isto vaspitani, moje su cetnici raznosili po kolasinu kao trofeje kad su ih pobili i po njima se zovu neke skole u cg a za razliku od tebe koji kazes da treba gledat dare i slicno mene je to loze sto je ostalo ucilo da treba se pomirit i ic naprijed. Ti i svi vi koji ste velikocrkvenici ste trebali biti tako odgojeni a ne na foru mi smo ubijali ali to je dobro a lose je kad su nas ubijali.
    Ne mozemo nastavit pricu.
    Ali da ve crkva digne krenuli bi dostina u krstaske ratove, sreca pa smo u nato. Eto
    Samo naprijed u divnu buducnost

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  35. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  36. #14148
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Najjači su argumenti pravoslavnog življa i svještenih lica u odbrani crkve Srbije i svog članstva:
    Zločinci - toga ima i u drugim konfesijama;
    Extremi (chat-nici, fašisti) - to je zanemarljiva brojka;
    Pedofili (u crkvi i van) - toga ima i u drugim konfesijama;
    Klevetanje svog naroda - komentari i izgovori su razni i "opravdani";
    Nepriznavanje postojanja svog naroda (crnogoraca) - argument, crnogorci ne postoje, komunistički nakot i td. ;
    Ratni zločinci - "oni" su branili svoj narod tako što su napadali i ubijali đecu i žene i sve one koji nijesu srbi;
    I tako možemo u nedogled.
    Dok gođ ove stvari ponavljaju i drže se toga, ja ću bit protiv takvih organizacija.

  37. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  38. #14149
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Nismo druze isto vaspitani, moje su cetnici raznosili po kolasinu kao trofeje kad su ih pobili i po njima se zovu neke skole u cg
    Ovo su najjači argumenti.

    Ja sam Bane, unuk narodnog heroja...

    Malopre si pominjao Arkana u nekoliko navrata.

    Znaš li ti druže da je Arkanov otac bio učesnik 13.julskog ustanka,komunistički ilegalac na Cetinju, nosilac partizanske spomenice, politički komesar, pukovnik JNA avijacije...?

    A Arkan je završio u popravnom domu, a dalje znamo kako je bilo.

    I otac Ratka Mladića je poginuo kao borac partizanske 49.hercegovačke divizije

    Shvataš li koliko je šuplje svoje vaspitanje prikazivati kroz prizmu biografije predak?
    Last edited by Massaro; 07-08-22 at 19:37.

  39. #14150
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kad je parastos Kalabiću zna li se?

    Комуњаре лажу, лажу, да си издо Чича Дражу

  40. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


Page 566 of 644 FirstFirst ... 66466516556562563564565566567568569570576616 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •