Page 65 of 644 FirstFirst ... 155561626364656667686975115165565 ... LastLast
Results 1,601 to 1,625 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #1601
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    koliko je odje nevjernika na jednoj slici
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  3. #1602
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Strasno je koliko se mrzite izmedju sebe na ovom topiku, nijedna strana nema opravdanje za ovakvo sijanje mrznje. "Oko sta se ova dva pobise, jedan drugom oci iskopase..."

  4. The Following User Says Thank You to DavidM For This Useful Post:


  5. #1603
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ata-odgovornih
    http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/2...anski-rat.html

    Mandić: Ima puno zakopanog oružja, kada padne prva kap krvi...
    Amfilohije: Ako Zakon prođe, moguć je građanski rat

    Ovo podsjeća na ono:

    "Idemo u rat da se bijete"

  6. #1604
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Iskreno...zašto je državi potreban ovaj zakon u kojoj država postaje vlasnik crkvene imovine???Zbog novca,ali ne i poreza!Jer da su htjeli mogli su donijeti zakon u kojem će dogovoriti poresku stopu i to je to.Milo (čitaj Država) hoće crkvene nepokretnosti koje će kasnije kada manastiri opuste zbog svakakvih progona i torture da prodaju raznim bjelosvjetskim krimosima za velike pare da bi postali kockarnice,hoteli itd...

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

  7. #1605
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Druga strana je okupatorska srpska klika. Nemogu dočekat dan kad će ono zlo da se iseli iz Cetinjskog Manastira.
    Zakon vazi podjednako i za one koje volis i za one koje mrzis. Razlika izmedju demokratskog drustva i Crne Gore i jeste u tome sto vecina nasih gradjana, eto kao to ti, misle da je "neprijatelj" zasluzuje toljagu, a ne zakonsku zastitu.

  8. #1606
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NovakRamov View Post
    Iskreno...zašto je državi potreban ovaj zakon u kojoj država postaje vlasnik crkvene imovine???Zbog novca,ali ne i poreza!Jer da su htjeli mogli su donijeti zakon u kojem će dogovoriti poresku stopu i to je to.Milo (čitaj Država) hoće crkvene nepokretnosti koje će kasnije kada manastiri opuste zbog svakakvih progona i torture da prodaju raznim bjelosvjetskim krimosima za velike pare da bi postali kockarnice,hoteli itd...
    Regulativa u Francuskoj
    Sve sagrađeno do 1905. je vlasništvo države ili opština

    Uporedna analiza odnosa države i vjerskih zajednica u evropskim državama pokazuje da je Prijedlog zakona o slobodi vjeroispovijesti, kojim se reguliše i status i pitanje imovine nad vjerskim objektima u Crnoj Gori, baziran na iskustvima i standardima kakvi postoje u Evropi.









    Objavljeno: 24. 12. 2019 - 07:14Promjenite veličinu teksta:



    Komentari (4)
    Autor:


    Izvor: Pobjeda

    Francuska, jedna od država osnivača EU, regulisala je odnose države i crkve, kao i status vjerskih objekata, usvajanjem dva bitna akta – Zakona o razdvajanju crkve i države iz 1905. i Zakonom o vršenju vjerske službe iz 1907. godine.
    Nije poznato da li su crnogorski zakonopisci imali na umu francuski primjer, ali je zanimljivo da su i Francuzi odredili vremensku odrednicu, neku vrstu vododjelnice za određivanje titulara svojine nad vjerskim objektima.
    Dva pomenuta zakona u Francuskoj definišu da su vjerska zdanja sagrađena prije 1905. godine – vlasništvo države, koja ih stavlja na raspolaganje predstavnicima vjerskih zajednica radi obavljanja vjerskih službi.
    U Francuskoj postoji oko 40.000 parohijskih crkava sagrađenih prije 1905. godine i sve su vlasništvo opština. One izgrađene nakon 1905. su u potpunosti u vlasništvu onih koji su ih sagradili – biskupija, eparhija ili vjerskih udruženja.
    Sve katedrale koje su sagrađene prije Francuske revolucije – njih 87 od 154 – vlasništvo su države, a preostalih 67 većinom su u vlasništvu lokalnih uprava.
    Glavni grad Pariz je vlasnik 96 vjerskih objekata: 85 crkava, devet protestantskih hramova i dvije sinagoge. Njih 68 ima status zaštićenih istorijskih spomenika.
    Nijedna vjerska zajednica nije dovodila u pitanje državno ili lokalno vlasništvo nad vjerskim objektom u Francuskoj, niti su tražene izmjene zakonskih rješenja iako su na snazi duže od 110 godina.
    Last edited by Marcus Aurelius; 24-12-19 at 10:26.

  9. #1607
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Niesmo se sasvim razumjeli. Moja pretpotstavka da SPC ne bi prihvatila sudske odluke koje nijesu u u njenu korist sadrzi veliku dozu vjerovatnoce zasnovane na dosadasnjoj praksi i odnosu SPC prema postovanju zakona ove drzave. Da ne idemo nasiroko, samo jedan dobro poznati primjer:
    Kriva je drzava sto nista nije uradila u slucaju Rumija. Ali te prethodni grehovi ne lisavaju pravne zastite. To sto je SPC spustila crvku na Rumiji ne znaci da sad treba protiv nje da se primijeni jedan ocigledno diskriminatorski, pristrasan i sustinski neustavan zakon. Svaki gradjanin Crne Gore bi trebao da se takvom protivi, jer je skodljiv ne samo za SPC vec i za sve nas. Kakvu drzavu to pokusavamo da pravimo?

    Taj isti covjek je vise puta vrijedjao islam nazivajci ga "laznom vjerom".


    Izvor, molim.

    Znam da ce biti onih koji ce me proglasiti "Dukljaninom" ili "Mirasevim sljedbenikom".


    Boze sacuvaj. Ja cu samo reci da si licemjeran. Lako je od drzavne nepravde braniti prijatelje i rodbinu. Teze je braniti one koje ne postujes i koje ne volis. Zato u nas Romi i zive tako kako zive.

    Zato je nisko ono sto Uljarevicka sad radi, ili razni NVO koji cute jer ne podnose SPC. I zato postujem Steva Muka koji istupi sinoc da kaze da je zakon "naopak, nesaglasan sa postojećim pravnim sistemom, uvodi pravnu nesigurnost i suštinski nije pravičan". Ne voli Stevo Amfilohija, ali razumije da pravda i pravo sa ljubavlju nemaju veze.

  10. #1608
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    996
    Thanks Thanks Given 
    164
    Thanks Thanks Received 
    69
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Mene je neshvatljivo da neko u 21. vijek može biti vjerski fanatik...pored svih silnih otkrića u oblasti svemirskih istraživanja... dovoljno je pomenuti da je klasifikovano na desetine planeta poput naše Zemlje koje se nalaze u tzv. "nastanjivoj zoni" ...da ne dužim.

    Mislim, ok je biti neki blagi vjernik, i sam pripadam toj grupi, sve u nadi da je i globalna nauka i istraživanje na pogrešnom putu i da će se dokazati da smo sami i jedini u svemirskom beskraju(što je nemoguće!),a time bi i život,stvaranje i rađanje,pa i vjera imala potpunog smisla...

  11. #1609
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Strasno je koliko se mrzite izmedju sebe na ovom topiku, nijedna strana nema opravdanje za ovakvo sijanje mrznje. "Oko sta se ova dva pobise, jedan drugom oci iskopase..."
    Ne mrze se. Malo ljudi umije da voli ali isto tako malo i da mrzi. Samo imaju „overdeveloped“ identitet. A znaš kad imas identitet onda je um uramljen i moze biti i IQ250 al i dalje funkcionise u granicama identiteta. Tako ce smisliti briljantne stvari kao da zaebu suprotnu stranu ali opet nece biti u stanju da istu briljantnost primjene šire od toga. Šešelj je divan primjer. Šta bi UNHCR dao da je imao covjeka tog intelekta na vrhu. I tako vele ako imas jak identitet onda si klalj mača, a u stvari to ne moze biti dalje od istine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  13. #1610
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Evo ja baš ne znam, znate manje više da nemam baš blagonaklon pogled na SPC.

    Da budem precizan, nervira me komercijalizacija crkvene imovine i etnofiletizam. Sa druge strane ne cijenim CPC ali baš ni malo. Ona je sve to samo još i partijska.

    Na stranu sve to... gledam sad snimak na portalu vijesti dje svještenici pjevaju ispred skupštine. Ne bio u koži poslanika koji dignu ruku za ovaj zakon.

    Evo, ako bude Amfi pozvao da narod dodje 26. ispred skupštine, ako bude moguće zbog posla pojaviću se da podržim narod, bez obzira na sve što mislim o SPC. Jednostavno osjećam da bi to bilo ispravno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #1611
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Evo ja baš ne znam, znate manje više da nemam baš blagonaklon pogled na SPC.

    Da budem precizan, nervira me komercijalizacija crkvene imovine i etnofiletizam. Sa druge strane ne cijenim CPC ali baš ni malo. Ona je sve to samo još i partijska.

    Na stranu sve to... gledam sad snimak na portalu vijesti dje svještenici pjevaju ispred skupštine. Ne bio u koži poslanika koji dignu ruku za ovaj zakon.

    Evo, ako bude Amfi pozvao da narod dodje 26. ispred skupštine, ako bude moguće zbog posla pojaviću se da podržim narod, bez obzira na sve što mislim o SPC. Jednostavno osjećam da bi to bilo ispravno.
    Da podržiš "narod" da crnogorske svetinje budu vlasništvo tudje (Srpske) Pravoslavne Crkve? Ti ne samo da nijesi za obnovu ukinute autokefalnosti Crnogorske Crkve, no bi i tudjincima preda naše crkve i svetinje. Najprije će od svega bit da ni sam ne znaš što činiš i što se odje dogadja. No, možda si Srbin, pa bi da si uz svoj narod, onda te shvatam.

  16. #1612
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Vi ste svi strani agenti i domaći izdajnici. Samozapaliću se ka Milan Knežević.

  17. #1613
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne mrze se. Malo ljudi umije da voli ali isto tako malo i da mrzi. Samo imaju „overdeveloped“ identitet. A znaš kad imas identitet onda je um uramljen i moze biti i IQ250 al i dalje funkcionise u granicama identiteta. Tako ce smisliti briljantne stvari kao da zaebu suprotnu stranu ali opet nece biti u stanju da istu briljantnost primjene šire od toga. Šešelj je divan primjer. Šta bi UNHCR dao da je imao covjeka tog intelekta na vrhu. I tako vele ako imas jak identitet onda si klalj mača, a u stvari to ne moze biti dalje od istine.
    Mislis na izjave poput ove?
    Mnogi i danas prigovaraju kako je to smio vladika Danilo. Jeste da je strašno pobiti ljude, međutim, još je strašnija duhovna smrt koju siju oko sebe ti lažni ljudi, sa lažnom vjerom. Zato je, blagodareći toj žrtvi, vladika Danilo spasio Crnu Goru.
    Da se to nije dogodilo, danas ne bi bilo pravoslavnog uha u Crnoj Gori, i to treba imati u vidu
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...sila-crnu-goru
    Buduci da sam furest ,nisam niti na jednoj, niti na drugoj strani, ali citajuci izjave poput one citirane jasno vidim izvor ... jedan od izvora te napetosti i negativne energije koja se akumulirala u drustvu. Ne daj boze da dodje do "kratkog spoja"
    Last edited by A+A; 24-12-19 at 11:30.

  18. #1614
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Je li Risto bača kake šurikene jutros?

  19. #1615
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    To je Amfilohije opravda Istragu ******** iz Gorskog Vijenca. Ta Istraga ******** je gori zločin bio od onoga u zločina u Srebrenicu, jer su u Srebrenicu ubijali samo muškarce, ali ne i djecu ispod 14 godina, a u Istragu ******** su se ubijali svi, uključujući i bebe. No, po Amfilohijevom shvatanju to je dobro jer samo mrtav musliman je dobar musliman.

  20. #1616
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    koliko je odje nevjernika na jednoj slici
    kakva je ovo izjava, uf. ne moraš bit vjernik al napisati nešto ovakvo nidje veze


    https://m.portalanalitika.me/clanak/...eroispovijesti

    kako će u četvrtak i raspravljat o predlogu i glasat’ za isti to mi nije jasno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #1617
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Regulativa u Francuskoj
    Sve sagrađeno do 1905. je vlasništvo države ili opština

    Uporedna analiza odnosa države i vjerskih zajednica u evropskim državama pokazuje da je Prijedlog zakona o slobodi vjeroispovijesti, kojim se reguliše i status i pitanje imovine nad vjerskim objektima u Crnoj Gori, baziran na iskustvima i standardima kakvi postoje u Evropi.









    Objavljeno: 24. 12. 2019 - 07:14Promjenite veličinu teksta:



    Komentari (4)
    Autor:


    Izvor: Pobjeda

    Francuska, jedna od država osnivača EU, regulisala je odnose države i crkve, kao i status vjerskih objekata, usvajanjem dva bitna akta – Zakona o razdvajanju crkve i države iz 1905. i Zakonom o vršenju vjerske službe iz 1907. godine.
    Nije poznato da li su crnogorski zakonopisci imali na umu francuski primjer, ali je zanimljivo da su i Francuzi odredili vremensku odrednicu, neku vrstu vododjelnice za određivanje titulara svojine nad vjerskim objektima.
    Dva pomenuta zakona u Francuskoj definišu da su vjerska zdanja sagrađena prije 1905. godine – vlasništvo države, koja ih stavlja na raspolaganje predstavnicima vjerskih zajednica radi obavljanja vjerskih službi.
    U Francuskoj postoji oko 40.000 parohijskih crkava sagrađenih prije 1905. godine i sve su vlasništvo opština. One izgrađene nakon 1905. su u potpunosti u vlasništvu onih koji su ih sagradili – biskupija, eparhija ili vjerskih udruženja.
    Sve katedrale koje su sagrađene prije Francuske revolucije – njih 87 od 154 – vlasništvo su države, a preostalih 67 većinom su u vlasništvu lokalnih uprava.
    Glavni grad Pariz je vlasnik 96 vjerskih objekata: 85 crkava, devet protestantskih hramova i dvije sinagoge. Njih 68 ima status zaštićenih istorijskih spomenika.
    Nijedna vjerska zajednica nije dovodila u pitanje državno ili lokalno vlasništvo nad vjerskim objektom u Francuskoj, niti su tražene izmjene zakonskih rješenja iako su na snazi duže od 110 godina.
    Autori teksta malo i prećutkuju ne činjenice.
    Kao prvo, jesu Francuzi donošenjem zakona odredili referentnu godinu, ali to je bila data godina kad se zakon donosio...1905 godina. A nisu se zakonskim rešenjima vraćali jedan vek unazad.

    Kao drugo, svi crkveni objekti pre 1905 godinu u Francuskoj su zaista bili državni.
    Iz prostog razloga jer je država nakon Francuske revolucije, 1789 godine, konfiskovala svu crkvenu imovinu. Kad se Rimo-Katolička crkva usudila pobuniti se, francuska vojska se nacrtala pred Vatikanom i otela neposlušnog Papu.

    Francuska je personifikacija gradjanske države u Evropi i kao takva je danas često uzor i primer mnogim zemljama koji teže da se nazivaju gradjanskim.
    Ali mnogi zaboravljaju ili ne znaju da je istorija te francuske gradjanske države bila brutalna.
    Brojni ratovi,kolonijalizam, maltretiranje cele Evrope, otmice Papa, javna giljotiranja, zatiranje brojnih etničkih skupina u Francuskoj i njihovih jezika...Sve to stoji iza današnje francuske gradjanske države.
    E sad, možda je Milo umislio da je novi Napoleon.

  22. #1618
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    SKOJ
    Kriva je drzava sto nista nije uradila u slucaju Rumija. Ali te prethodni grehovi ne lisavaju pravne zastite. To sto je SPC spustila crvku na Rumiji ne znaci da sad treba protiv nje da se primijeni jedan ocigledno diskriminatorski, pristrasan i sustinski neustavan zakon. Svaki gradjanin Crne Gore bi trebao da se takvom protivi, jer je skodljiv ne samo za SPC vec i za sve nas. Kakvu drzavu to pokusavamo da pravimo?
    Naravno da je kriva drzava. Zato i ne vjerujem da ce ista uraditi i da se ovaj zakon usvoji. Jer, cilj DPS-a nije "otimanje". Vec sam napisao da ce crnogorski nacionalisti biti prevareni. Ponovo. Nije problem da ja osudim usvajanje ovog zakona. To sam na neki nacin vec uradio. Nije problem da to uradim i direktno, jer zaista mislim da se radi o kvarnoj igri DPS-a. Problem je kad bih ja tebe bitao da li bi podrzao uklanjanje bespravno podignutog objekta na Rumiji. Ne vjerujem da ces to uraditi. Barem ne iskreno. E, to je licemerje.

    Taj isti covjek je vise puta vrijedjao islam nazivajci ga "laznom vjerom".


    Izvor, molim.
    Hm...Stvarno ne znas, ili se pravis? Izvor je lako naci - za manje od minuta guglanja sam nasao:
    http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/6...muslimane.html

    I, sto cemo sad? Kako nazvati covjeka koji nekog uvrijedi, pa ga onda moli da mu nesto pomogne?

    Ja cu samo reci da si licemjeran. Lako je od drzavne nepravde braniti prijatelje i rodbinu. Teze je braniti one koje ne postujes i koje ne volis.
    Vec sam pisao vise puta da nema sanse da ce imovina SPC biti ugrozena. Zasto bih branio ono cemu ne prijeti opasnost? Da je DPS htio da nesto radi po ovom pitanju, nije mu trebao novi zakon. A usvajanje novog je samo sijanje magle. Moja glavna kritika je zajednicki usmjerena na DPS i SPC koji su, zajednicki, kancer Crne Gore, kako to neko odje nazva.

    Ja se ne libim da kazem sto mislim, iznosim svoj stav - kome pravo, kome krivo, znam da mnogima ne prija to sto kazem i ne pokusavam da se drugima dopadnem, ne stedim od kritike svoj narod i svoje najblize i sa veoma malo ljudi se potpuno slazem. Licemjer? Hm...nijesam siguran da li ti uopste znas sto znaci licemerje. Kada licemjer dijeli drugima lekcije o licemjerstvu to se u psihologiji naziva “ dvostruka licemerska petlja”.

  23. #1619
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    glasanje ipak danas


    https://fosmedia.me/mobile/infos/pol...eroispovijesti


    Mandić je kazao i da "ako za šta vrijedi poginuti i stradati to je za svoju crkvu i svoju vjeru".

    "Htjeli smo u ovoj Skupštini, kako bi naš narod rekao, da napravimo Bugarsku skupštinu. To je ona Skupština koja ne može da se održi i imali smo dovoljno snage", kazao je Mandić, ali su kako je dodao odustali nakon molbe mitropolita Amfilohija da to ne čine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #1620
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Da podržiš "narod" da crnogorske svetinje budu vlasništvo tudje (Srpske) Pravoslavne Crkve? Ti ne samo da nijesi za obnovu ukinute autokefalnosti Crnogorske Crkve, no bi i tudjincima preda naše crkve i svetinje. Najprije će od svega bit da ni sam ne znaš što činiš i što se odje dogadja. No, možda si Srbin, pa bi da si uz svoj narod, onda te shvatam.
    Nijesam Srbin, Crnogorac sam, hrišćanin, pravoslavac. Nijesam poštovalac SPC, iz ranije navedenih razloga, a još manje ove i ovakve CPC. Mitropoliju cijenim kao važan činilac naše istorije.

    Smatram da nacija nema nikakve veze sa vjerom. Najsrećniji bih bio kada bi se pravoslavna i katolička crkva ujedinile u jednu hrišćansku.

    Sa ostrašćenim ljudima, kakav si ti, nesvrsishodno je razgovarati argumentima.

    Imaš stav, ali taj tvoj stav je u debeloj manjini. Po svim istraživanjima Mitropolija je institucija kojoj najviše građana ove naše države vjeruje. I sad treba udariti na nju da bi tebi, Stevu Vučiniću i Novaku Adžiću bilo toplo oko srca?

    Neke stvari treba mijenjati, ali ne na ovaj način.
    Narod je protiv ovoga, ne može se želja manjine sprovoditi po svaku cijeni.

    Da se sjutra održi referendum mislim da bi mnogo ispod 20% stanovništva bilo za davanje bogomolja ovoj i ovakvoj CPC sa Mirašem na čelu.

    Ko što rekoh ranije, mnogo toga zamjeram SPC, etnofiletizam i valorizacije prije svega, al to mi ne smeta da podržim da se ispoštuje volja većine naroda, jer.... demokratija.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 24-12-19 at 12:02.

  25. #1621
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nijesam Srbin, Crnogorac sam, hrišćanin, pravoslavac. Nijesam poštovalac SPC, iz ranije navedenih razloga, a još manje ove i ovakve CPC. Mitropoliju cijenim kao važan činilac naše istorije.

    Smatram da nacija nema nikakve veze sa vjerom. Najsrećniji bih bio kada bi se pravoslavna i katolička crkva ujedinile u jednu hrišćansku.

    Sa ostrašćenim ljudima, kakav si ti, nesvrsishodno je razgovarati argumentima.

    Imaš stav, ali taj tvoj stav je u debeloj manjini. Po svim istraživanjima Mitropolija je institucija kojoj najviše građana ove naše države vjeruje. I sad treba udariti na nju da bi tebi, Stevu Vučiniću i Novaku Adžiću bilo toplo oko srca?

    Neke stvari treba mijenjati, ali ne na ovaj način.
    Narod je protiv ovoga, ne može se želja manjine sprovoditi po svaku cijeni.

    Da se sjutra održi referendum mislim da bi mnogo ispod 20% stanovništva bilo za davanje bogomolja ovoj i ovakvoj CPC sa Mirašem na čelu.

    Ko što rekoh ranije, mnogo toga zamjeram SPC, etnofiletizam i valorizacije prije svega, al to mi ne smeta da podržim da se ispoštuje volja većine naroda, jer.... demokratija.

    Sad razumijem bolje tvoje stavove. Ono dje se ne slažem s tobom je tvoje ne zalaganje za ispravljanje istorijske nepravde učinjene Crnoj Gori i Crnogorcima 1918-e godine, a to je bilo ukidanje Crnogorske Crkve i stavljanje naših svetinja pod upravom Beogradske Patrijaršije. Crnogorska Crkva (ovim ne mislim da Miraševu CPC) treba da se obnovi kao što se obnovila crnogorska država. Ovo ima više veze sa istorijskim i kulturnim nasljedjem crnogorskog naroda, no sa ičim drugim.

  26. #1622
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    glasanje ipak danas


    https://fosmedia.me/mobile/infos/pol...eroispovijesti


    Mandić je kazao i da "ako za šta vrijedi poginuti i stradati to je za svoju crkvu i svoju vjeru".

    "Htjeli smo u ovoj Skupštini, kako bi naš narod rekao, da napravimo Bugarsku skupštinu. To je ona Skupština koja ne može da se održi i imali smo dovoljno snage", kazao je Mandić, ali su kako je dodao odustali nakon molbe mitropolita Amfilohija da to ne čine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Valjda je rasprava danas a glasanje 26.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. #1623
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Valjda je rasprava danas a glasanje 26.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Zakonodavni odbor Skupštine Crne Gore danas je, sa sedam glasova za i dva protiv, podržao Predlog zakona o slobodi vjeroispovijesti. Predlog su podržali poslanici vladajuće koalicije, dok su protiv bila dva poslanika Demokratskog fronta (DF).
    https://portalanalitika.me/clanak/354656/odbor-podrzao-predlog-zakona-pazin-jednaka-prava-za-sve-zogovic-zakonom-se-konfiskuje-imovina-mcp

  28. #1624
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Valjda je rasprava danas a glasanje 26.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    pogrešno sam ja pročitao, ja sam mislio da je sve danas jer su ovi iz df napustili parlament.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #1625
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Evo Medojevic u Skupstini vrlo lijepo i konkretno pricao o smisljenom nametanju crkvenog pitanja dok se krade kao nikad, pa nabrojao sve silne milione opljackane u ovom periodu koji su nam uzeti, koji su zaduzeni.. Ali posto nije bitno sta je receno, vec ko je rekao, ajmo da se pravimo gluvi...


Page 65 of 644 FirstFirst ... 155561626364656667686975115165565 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •