Page 354 of 644 FirstFirst ... 254304344350351352353354355356357358364404454 ... LastLast
Results 8,826 to 8,850 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #8826
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    na prvo ti mogu odgovoriti. gradjani CG su rupu u lose koncipiranoj odluci iskoristili maksimalno. sada je ta odluka promijenjena i odnosi se na to gdje si bio zadnjih 14 dana. ukoliko si im sumnjiv pitace kolege iz susjedne drzave gdje si usao u BiH u ovom slucaju. tako se zna sta i kako.
    rozajci su iskoristili otvorenu granicu sa kosovom za prelazak u srbiju, na isti nacin kao i ovi bosnu.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Dakle, postoji mogucnost/vjerovatnoca da je ovaj djakon pokusao da iskoristi tu rupu u propisu, te da su na granici nakon provjere dobili informaciju da je bio u Srbiji. Ako je zaista pokusao da izigra propise, manje mi ga je zao (njega licno). Ali, zao mi je te djece i porodice ukupno.

    Naravno, ostaje sijenka da se ovo radi zbog politickih razloga.

  2. #8827
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Bitno je da ne znamo kako nešto funkcioniše, ali ćemo zato pljuvat i vikat da nam otimaju državu.

    Što se tiče korone na sjeveru CG, valjda je svima jasno da je uvezena sa bajramskih proslava i molitvi.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Mislim da je bila neka svadba u Tutinu. Tako je barem javljeno. No, to je nebitno. Utakmica, svadba, vjerske proslave - ni jedno ne moze biti opravdanje za probleme koje su ti ljudi svojom nedogovornoscu napravili drugima.

    Ako je djakon zaista pokusao da izigra propise, onda nije u redu da izigrava zrtvu.

    Ima tu dosta "ako". Ako se ne znaju informacije i detalji, treba pokazati malo uzdrzanosti.

    U svakom slucaju, treba pokazati malo humanosti prema toj porodici, pa makar da djakon i sin provedu dvije nedjelje u karantinu. Nije strasno. Ne znam da li i to neko ne dozvoljava? Ako to nasa policija ne dozvoljava, onda je to zaista maltretiranje.

  3. #8828
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da niko normalan vise ne moze da tvrdi da vlasti ne progone SPC, tj tretiraju svestenike i citavu organizaciju daleko gore nego ostale vjerske zajednice, pa i obicne gradjane.
    Opet ih tretiraju neuporedivo bolje nego što ta organizacija i njeni radnici tretiraju zakone Crne Gore, i nju samu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #8829
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Što se tiče korone na sjeveru CG, valjda je svima jasno da je uvezena sa bajramskih proslava i molitvi.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Kako korona može da se uveze molitvom ?! Jedino ako su toj molitvi prisustvovali stranci pa da kažeš da je uvoz . A prije nego što porediš litije sa bajramom, bajram se slavi u krugu familije i tu se ne okuplja hiljade ljudi od kojih su dobar dio stranci
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #8830
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Opet ih tretiraju neuporedivo bolje nego što ta organizacija i njeni radnici tretiraju zakone Crne Gore, i nju samu
    To je bilo Milosevicevo opravdanje za diskriminisanje Albanaca.

    Drzava ne moze opravdati diskriminaciju vjerske zajednice zato sto ova drzavu "lose tretira" ili je "nelojalna". Za to postoje zakoni pa sudi pojedincima koji su krivi. Diskriminacijom citave SPC drzava Crn Gora flagrantno krsi vlastiti ustav i zakone.

  6. #8831
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    1,859
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    132 Posts

  7. #8832
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Bitno je da ne znamo kako nešto funkcioniše, ali ćemo zato pljuvat i vikat da nam otimaju državu.

    Što se tiče korone na sjeveru CG, valjda je svima jasno da je uvezena sa bajramskih proslava i molitvi.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Bajram je bio prije više od mjesec dana druže,dosad bi svi pomrli,ne znam kako možeš tako da pričaš...meni je jedan momak iz rožaja prije 2 dana rekao da je neko iz tutina prenio virus,valjda je bio u tazbinu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8833
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Bajram je bio prije više od mjesec dana druže,dosad bi svi pomrli,ne znam kako možeš tako da pričaš...meni je jedan momak iz rožaja prije 2 dana rekao da je neko iz tutina prenio virus,valjda je bio u tazbinu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uracuna se u jednacinu vrijeme inkubacije (jer u prvih 14 dana od zaraze osoba ne mora biti prenosioc, a moze) i prenosa sa covjeka na covjeka i nove inkubacine i eto ti.
    Kako mogu tako da pricam?
    Je li to čim neko pipne u muslimane odma' jad neki?
    Jeste li vi to nesto bezgrijesni, da vam se ne smije prigovorit nista, a?
    Evo mi je komsija bio gore isto da obidje rodbinu, ostao 15-ak dana, pa mu je frka sad, ne mice se iz kuce.
    Ne pricam sto ne znam.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 01-07-20 at 14:28.
    Those about to rock, we salute you!

  9. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  10. #8834
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Mnogi govore da je svadba bila u pitanju,čak mi je i jedna rozajka rekla isto,vjerovatno to čula,ali mislim da ovaj momak koji živi u rožaje ipak bolje zna situaciju jer zna i ko su zaraženi...
    znam da ti smetaju muslimani,ali nije to od bajrama,posto ti to oćeš sad da porediš sa litijama.
    a sto se litija tiče,samo krajnje neodgovorne osobe mogu da idu sad,kad se svaki dan u prosjeku pojavi po 20-30 ili više slučajeva,a to nije malo u odnosu na broj stanovnika ove drzave,a zbog takvih će broj samo rasti,pa udrite,ionako smo u kanalu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #8835
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Evo ja ništa za litije ne rekoh, niti sam probao da poredim situaciju, ali tebi bi bilo nešto da nisi napravio tu gadnu paralelu.
    Prva stvar, ako hoćeš da se gađamo, onda pogledaj malo koliko je zaraženih bilo u gradovima na nekoliko litija, a koliko sa "jedne svadbe u Tutinu".
    Druga stvar, činjenica je da su Rožajci odili gore (preko brda ili Kosova) uprkos svim zabranama i eskivirali karantin. To je, koliko znam, ugrožavanje javnog zdravlja i trebalo bi možda i da se krivično odgovara malo? Ispravi me ako griješim.
    Treća stvar, nemam ja protiv muslimana ništa (iako su me sa ognjišta poćerali, isto zapalili, bacali granate u dvorište, umalo ubili strica i pobili dobar dio komšija, rođaka i prijatelja - jer nisam tako odgojen, a kao što vidiš imam milion razloga da bude suprotno), čak mi je jedan tetak, a drugi kum. I njima govorim isto što i tebi - ako težite toliko ka nacionalnoj i vjerskoj ravnopravnosti, nemojte da izigravate bijele međede i glumite ugroženost i neko ispoljavanje netrpeljivosti AMA BAŠ SVAKI PUT kad dobijete kritiku na vaše postupke, odluke, greške, činjenje i slično. To nije ravnopravnost niti je fer, konstantno izigravati žrtvu i zauzimati stav "nas niko ne voli". To mi jako, jako smeta kod vas. Čast izuzecima, kojih ima, ali nažalost ne u dovoljnom broju da se ta, slobodno ću reći, iskrivljena samosvijest ispravi.

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 01-07-20 at 14:52.
    Those about to rock, we salute you!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  13. #8836
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    To sto si ti doživio je isto ono sto su mnogi muslimani na prostoru bivse jugoslavije i zao mi je zbog toga,to je naša nesreća,da je neki okupator došao pa to radio razumio bih možda,ali izmedju sebe to radit je sramno...

    Ja pričam u svoje ime,ne izigravam ništa,niti tražim neka posebna prava,ali samo me interesuje kako sa tolikom sigurnošću možeš da kažeš da je taj virus došao “sa bajramskih proslava i molitvi”?
    prije svega,koliko znam muslimani su se pridržavali preporuka Nkt-a da se ne ide masovno u džamije i ostalo,za razliku od ljudi koji su išli na litije,a druga stvar ako nisi znao kod nas se ne proslavlja kao kod vas kad se ide na slave,već jedni druge posjecujemo,obično to bude kratko jer se ide na više mjesta...

    Sto se litija tiče,podržavam narod koji ne želi da da milu to sto traži,jer je to možda i poslednje sto je ostalo da se opustosi,ali ove litije mnogo više lice na političke skupove nego na vjerske okupljanja,ali kako god valjalo bi da se ljudi strpe makar dok se ovo ne smiri,inače kao sto rekoh i u prethodnom postu,u kanalu smo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  15. #8837
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Da,nije tema,samo bih rekao za Pazarce i ostale koji se nisu pridržavali dok ostatak Srbije jeste-sami pali,sami se ubili,zao mi je ali tako je,do skoro su mislili da je sve ovo zaebancija,isto tako misle i ljudi koji bi i povrh svega išli na litije i ovih dana,polakoTe...

    Ps. čim sam napisao NKT,valjda je bilo jasno da sam mislio na nas u cg
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by AdO_pG; 01-07-20 at 16:16.

  16. #8838
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    slazem se. nije poenta bila oko litija iskreno. kao ateista gledam na svaku isto sa strane nekih ubjedjenja, ali nije da se ijedna religija nesto pridrzavala mjera ni ovdje ni u srbiji nesto posebno.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. #8839
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Gluposti. Znacajan broj svestenika porijeklom iz CG sluzbuje po SPC eparhijama van CG. Obrnuto je takodje slucaj.

    Iscudjavati se tome je kao da se iscudjavas sto si u JNA imao oficire iz drugih republika na sluzbi u CG.
    Mislim da bolje poredjenje nisi mogao izabrati. Taman im je i djelovanje oficirsko.

  18. #8840
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    nisi znao kod nas se ne proslavlja kao kod vas kad se ide na slave,već jedni druge posjecujemo,obično to bude kratko jer se ide na više mjesta...



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rekoh ti da znam jer je komšo išao i masa drugih ljudi. Ako ćeš ti da vjeruješ da je tolika masa ljudi išla na svadbu - bujrum, knock yourself out.

    A ovo za slave i to, pa koja je razlika bilo 30-40 ljudi kod jednog domaćina doma ili 30-40 porodica koje se medjusobno obilaze?

    Sent from my HD1903 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  19. #8841
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Svešteniku SPC-a i njegovom sinu odobren ulazak u Crnu Goru



    Svešteniku Mitropolije crnogorsko primorske, đakonu Konstantinu Dojiću i njegovom sinu sinoć je oko 21,30 čas odobren je ulazak u Crnu Goru.


    Oni su od četvrtka 25. juna na graničnom prelazu Ilino brdo čekali da im bude dozvoljen ulazak u Crnu Goru,.
    “Nakon dugih sedam dana i noći, provedenih na pomenutom graničnom prelazu, đakonu Konstantinu Dojiću i njegovom sinu, izdato je rešenje o 14-dnevnoj izolaciji prema važećim propisima nadležne zdravstvene organizacije”, navedeno je na sajtu MCP..

    Iz MCP podsjećaju da je Konstantin Dojić, koji vjersku službu već osam godina obavlja pri Sabornom hramu u Nikšiću i ima kanadsko državljanstvo, iz porodičnih razloga bio van Crne Gore.
    “Pri povratku za Nikšić, sanitarna inspekcija, na graničnom prelazu Ilino brdo, im je najprije dopustila da uđu u Crnu Goru i trebalo je da se odluči da li idu u karantin ili samoizolaciju. Međutim, policija je donijela rešenje o zabrani ulaska, iako prema mjerama Nacionalnog koordinacionog tijela Crne Gore, koje važe od 21. juna, stranci koji žive ili rade u Crnoj Gori, mogu uz mjere karantina ili samoizolacije da uđu u ovu državu”, navode u MCP.
    Period od četvrtka 25. juna đakon Kosta je sa sinom, proveo u kolima na ničijoj zemlji.

    https://m.cdm.me/hronika/svesteniku-...k-u-crnu-goru/


    Заврши се и ова прича.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #8842
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To je bilo Milosevicevo opravdanje za diskriminisanje Albanaca.

    Drzava ne moze opravdati diskriminaciju vjerske zajednice zato sto ova drzavu "lose tretira" ili je "nelojalna". Za to postoje zakoni pa sudi pojedincima koji su krivi. Diskriminacijom citave SPC drzava Crn Gora flagrantno krsi vlastiti ustav i zakone.
    1. Crna Gora je sekularna država i bilo koja vjerska organizacija je ništa drugo do organizacija koja nema(ne bi smjela da ima) veća prava od bilo koje druge nevladine organizacije i s'toga je podložna svemu, pa i odnosu kao prema neprijateljskoj organizaciji (što SPC činjenično jeste)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #8843
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    1. Crna Gora je sekularna država i bilo koja vjerska organizacija je ništa drugo do organizacija koja nema(ne bi smjela da ima) veća prava od bilo koje druge nevladine organizacije i s'toga je podložna svemu, pa i odnosu kao prema neprijateljskoj organizaciji (što SPC činjenično jeste)
    Takve optuzbe se dokazuju po sudu a ne po subjektivnom utisku.

    Inace drzava moze da kaze da si ti cinjenicno gledano neprijatelj Crne Gore i prisloni te uza zid negdje.

  22. #8844
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Takve optuzbe se dokazuju po sudu a ne po subjektivnom utisku.

    Inace drzava moze da kaze da si ti cinjenicno gledano neprijatelj Crne Gore i prisloni te uza zid negdje.
    Jeste, dokazuje se na sudu. Još kada bi DPS mario za državu i imalo dva pršljena kičme da tuži bivšeg ratnog druga


    Što se tiče činjenice da je SPC neprijateljska organizacija u odnosu na državu Crnu Goru tu nema ničeg subjektivnog. Sami zapošljeni te organizacije to otvoreno kažu na svakom koraku
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #8845
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ...

    Što se tiče činjenice da je SPC neprijateljska organizacija u odnosu na državu Crnu Goru tu nema ničeg subjektivnog. Sami zapošljeni te organizacije to otvoreno kažu na svakom koraku
    Opet sasvim nebitno. Mozes ti da pricas da si ubica po cio dan, opet te ne mogu otjerati u zatvor dok se sudjenje ne obavi.

  24. #8846
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Opet sasvim nebitno. Mozes ti da pricas da si ubica po cio dan, opet te ne mogu otjerati u zatvor dok se sudjenje ne obavi.
    Ne ali me možeš zatvoriti zbog prijetnje ubistvom, i to u dosta (da ne kažem većini) civilizovanih zemalja. Da i ne pominjem pozivanje na ubistvo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #8847
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/pavlicic-...nosenje-stava/

    Caro Pavlicic je Crnogorac, ne podrzava SPC, ali ustao u odbranu prava kolega da izraze stav. Korektno.

  26. #8848
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,644
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...azemo-molebane


    Episkopski savjet Srpske pravoslavne crkve (SPC) u Crnoj Gori saopštio je danas da privremeno odlaže molebane koji se u Crnoj Gori održavaju u znak protesta protiv Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

    "Uoči sjutrašnje nedjelje 5. jula i u njoj najavljenih molebana u crkvenim portama širom Crne Gore, obavještavamo sveštenstvo, vjernike i građanstvo, da takva sabranja privremeno odlažemo. Ovo činimo zbog ozbiljnosti opšte zdravstvene situacije u zemlji i povratka zloćudnog virusa koji opet, ovdje u Crnoj Gori, odnosi ljudske živote. Iako smo imali mogućnost da molebane održimo ispred hramova, i čvrstu namjeru da tom prilikom ispoštujemo naredbe zdravstvenih institucija, cijenimo da su okolnosti takve, da osim poštovanja propisa treba pokazati primjer uzdržanja i strpljenja. Formalno-pravno imamo proglašen kraj epidemije, i pravno utemeljenje da naše opravdane proteste nastavimo, ali faktički, bolest se vratila među nas i ona trenutno napreduje", ističe se u saopštenju.

    odličan i ispravan potez MCP, sve pohvale


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #8849
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    SPC se oglasila povodom udara na ono sta je njima najsvetije. Pare.

    "Na praznik Rođenja svetoga Jovana Preteče i Krstitelja, dnevni list Danas objavio je tendenciozni tekst pod naslovom Vladika Grigorije: Usmeriti novac u bolnice, a ne u crkve. Ne iznenađuje nas pisanje ovog antisrpskog lista, kao što nas ne iznenađuje ni izjava rečenog vladike, ali smo zgroženi nad činjenicom da se teška epidemiološka situacija u Srbiji i nesreća svih nas zajedno koristi za političke obračune i napad na Srpsku pravoslavnu crkvu. Žalosti nas i činjenica što se jedan od episkopa Srpske pravoslavne crkve svrstao na stranu onih koji su do sada jasno pokazali ko su i šta su i da ne žele dobro Srpskoj pravoslavnoj crkvi, a samim tim ni srpskom narodu."

    Sto bi popularno rekli:"NE DAMO SVETINJE"

    Onda ide poslastica na kraju. Ko je jamio, jamio...

    "Pošto i nepozvan i kanonski nenadležan ume da deli lekcije patrijarhu srpskom, Svetom Sinodu i svima redom, vladika Grigorije bi mogao i da javno pokaže koliko je bolnica do sada izgradio ili makar da objasni zašto to nije činio ranije, u vreme dok je, umesto bolnicâ, po Hercegovini gradio vinarije, hotele, ergele i tome slično, i to od sredstava koja je izdašno dobijao kako od Republike Srpske tako i iz budžeta Srbije. Zar su tada bolnice bile mnogobrojnije i opremljenije, a vrtića i škola više nego sada? Zašto je problem izgradnja Spomen-hrama u Beogradu, a nije izgradnja velelepnih hramova u Mostaru, Trebinju ili Prebilovcima, koju je svesrdno pomogla Srbija? Treba li navoditi činjenicu da je svojevremeno vladika Grigorije, zbog obimnosti graditeljske delatnosti, osnovao Komisiju za izgradnju hramova i objekata u Eparhiji zahumsko-hercegovačkoj? Ovde nećemo navoditi njegove druge biznismenske i menadžmentske podvige, sa kojima je javnost dovoljno upoznata i kojima se on lično ponosi i hvali."

    I poruka na koju bi da se i sami Crnogorci zamisle.

    "Na kraju, sa žalošću konstatujemo i činjenicu da je vladika Grigorije ovom nesrećnom izjavom iz Nemačke (p)ostao perjanica antisrpskih i anticrkvenih krugova u Srbiji, ali ga ipak sa ljubavlju podsećamo na davno izrečenu istinu: Dobar pastijer, jer što kaže inom – i sâm svojijem potvrđuje činom."

    Toliko za sada od Centralnog komiteta SPC.

  28. #8850
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,644
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    čitao sam ovo i ne mogu da vjerujem da ovako napadaju ovoga čovjeka. čitajući neke komentare ispod vijesti ljudi izreda brane Vladiku Grigorija i optužuju SPC da ovo više liči na pamflet SPC. @Mstislav bolje zna vjerovatno jer je on upućen o ovome čovjeku, ja sam gledao mali dio emisije u kojoj je bio gost Ivana Ivanovića i baš me oduševio. ali u Srbiji je izgleda problem i kad sveštena lica ne misle kao ovi iz SNSa


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 354 of 644 FirstFirst ... 254304344350351352353354355356357358364404454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •