Page 375 of 644 FirstFirst ... 275325365371372373374375376377378379385425475 ... LastLast
Results 9,351 to 9,375 of 16099

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #9351
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Много очекујете од људи који нису прочитали ни устав, а много више им ствари у животу организује него библија.
    Нит смо гори ни бољи вјерници од других православаца, фала богу имамо 10ак и нешто вјерских заједница у цг, ако све упру можда се нешто и деси од нас.
    Да не причам да је црквени и духовни живот био у ренесанси током 45 година на овим просторима па смо имали од кога да учимо о хришћанству, а да не помињем да је у цг 1989 остало 10ак попова.
    Zanimljivo je da se crkvena (ne bih rekao duhovna) "renesansa" poklopila sa periodom najveće opšte društvene i ekonosmke emancipacije na ovim prostorima ikada.
    Kauzalnost ili korelacija?
    In vino veritas

  2. #9352
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,410
    Thanks Thanks Received 
    4,497
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Crkvena renesansa za vrijeme komunizma...?
    #fakenews

  3. #9353
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Mstislav je ironično taj period nazvao renesansom, odatle i navodnici (pretpostavljam da aludira na "progon" religije i ono što Đedo naziva "brozomorom").

    S druge strane, znamo da se period buđenja crkve i prave "crkvene renesanse" poklopio sa periodom najmračnijih politika i bratoubilačkog rata od Drugog svjetskog rata. Što bi rekao Krivokapić, slučajnost.
    Last edited by johnny bravo; 24-09-20 at 12:29.
    In vino veritas

  4. The Following 4 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  5. #9354
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Zanimljivo je da se crkvena (ne bih rekao duhovna) "renesansa" poklopila sa periodom najveće opšte društvene i ekonosmke emancipacije na ovim prostorima ikada.
    Kauzalnost ili korelacija?
    Добро питање.
    Да бирам сад друштвену и економску еманципацију зарад скорог уништења духовнох живота, изабрао бих то.
    Само што су неке земље одрадиле исту ствар без затирања цркве, а нама је друго суђено.


    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Crkvena renesansa za vrijeme komunizma...?
    Сарказам.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  7. #9355
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Osnovna razlika je ta da CPC nema fašističkih svetaca i da nije učestvovala u etničkim čišćenjima, ima još ali i ovo je dosta.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Mislim da SPC nije ni znala za Svetog Petra Cetinjskog i Svetog Vladimira Dukljanskog do skoro. Njima su mnogo bitniji ratni zločinac srpski svetac pop Maca i kvisling srpski svetac Joanikije Lipovac.
    Last edited by Marcus Aurelije; 24-09-20 at 12:40.

  8. #9356
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Није срамота, не можемо догађаје из 19 вијека посматрат кроз норме 21 вијека.
    Клали смо, и нас су клали и то је то.
    Добро је да је завршено, и да је мирно.
    A šta je sa 20. vijekom? Ja nekako nisam spreman da crkvi prepustim da stvari budu "to je to", pogotovo ne crkvi (ili crkvama, nije SPC jedina) koja masovne ubice proglašava svecima. A "mirno" je bilo jedno 50 godina... sve dok nije bilo. A vidim da su mnogi u CG skloni takvom utopijskom razmišljanju.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  9. #9357
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Znači to dovoljno govori, a ne to što evo opet nećeš da odgovoriš na prosto pitanje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Zašto je SPC kriminalna organizacija? Ček da vidim... Mreža koja se proteže u više država pod centralnim rukovodstvom koje samo sebe kontroliše, ne podliježe brojnim mjerama kontrole koje važe za prosječne građane, i vodi finansijsku politiku van monetarnih tokova i spoljne supervizije. Uz to ima jak politički uticaj, koji ide do državnih vrhova, dovoljan da se umanje, prikriju ili čak zataškaju brojni slučajevi zlostavljanja, silovanja i pedofilije u svom okrilju. Takođe po nahođenju prikrivaju od zakona ljude protiv kojih su izdate međunarodne potjernice od strane relevantnih međunarodnih organizacija. Kad bi bilo moguće sprovesti nepristrasnu spoljnu istragu SPC, mislim da bi se lako dokazalo možda najveće pranje novca na Balkanu.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Roy Fokker For This Useful Post:


  11. #9358
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelije View Post
    Mislim da SPC nije ni znala za Svetog Petra Cetinjskog i Svetog Vladimira Dukljanskog do skoro. Njima su mnogo bitniji ratni zločinac srpski svetac pop Maca i kvisling srpski svetac Joanikije Lipovac.
    Za ovaj prvi dio ti ne može niko braniti da misliš tako, ali kult Petrovića se možda najviše zadržao kod sveštenstva MCP.

    Onaj Joanikije što je sarađivao sa Italijanima i bio na Petrovdanskom saboru sa Sekulom Drljevićem??

    Kad smo kod toga, jel za tebe Sekula Drljević fašista, i da li je za tebe Krsto Zrnov saradnik okupatora (kvisling)?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  12. #9359
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    A šta je sa 20. vijekom? Ja nekako nisam spreman da crkvi prepustim da stvari budu "to je to", pogotovo ne crkvi (ili crkvama, nije SPC jedina) koja masovne ubice proglašava svecima. A "mirno" je bilo jedno 50 godina... sve dok nije bilo. A vidim da su mnogi u CG skloni takvom utopijskom razmišljanju.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    20 вијек је друга прича, и њега можемо ближе сагледати, и понешто разумјети јер је тек прије 20 година завршен.
    Нико ти не тражи да прихватиш да су попови злочинци свеци, нити ти ко тражи да будеш вјерник уопште.
    Мирно је од 99.
    Уствари од 2001 и побуне албанаца у македонији.
    Или од 2004 и погрома на косову.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  13. #9360
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,040
    Thanked in
    836 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Много очекујете од људи који нису прочитали ни устав, а много више им ствари у животу организује него библија.
    Нит смо гори ни бољи вјерници од других православаца, фала богу имамо 10ак и нешто вјерских заједница у цг, ако све упру можда се нешто и деси од нас.
    Да не причам да је црквени и духовни живот био у ренесанси током 45 година на овим просторима па смо имали од кога да учимо о хришћанству, а да не помињем да је у цг 1989 остало 10ак попова.
    Ne očekujem od ljudi ali od crkve imam visoka očekivanja i nadanja koja će se vjerujem costvariti. Jako je to bitno isto kao što je za dijete bitno da ima dobru učiteljicu kako bi ostvarilo svoj puni potencijal. Ne bih volio da mi dijete uči kod pro-nacinalno orjentisanih učiteljica. Vjerujem u ovo zbog svojih sunarodnika na prvom mjestu a ne zbog same crkve i identiteta. Crkva ima jako bitnu ulogu u društvu, pored obrazovnog sistema po meni najbitniju. Znam da se ateisti mozda nece sloziti sa mnom al danas mnogi ljudi su izgubili kompas u zivotu i nesretni su, a crkva kakva god nudi neki oslonac i utjehu. Alternativa su psihijatri ko nadje dobrog. Taj oslonac u crkvi samo treba učinjeti čvrstim i dostupnim svima bez obzira kako se kaživaju. To trenutno nije slučaj iako deklarativno crkva kaze da jeste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Caesar; 24-09-20 at 13:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #9361
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne očekujem od ljudi ali od crkve imam visoka očekivanja i nadanja koja će se vjerujem costvariti. Jako je to bitno isto kao što je za dijete bitno da ima dobru učiteljicu kako bi ostvarilo svoj puni potencijal. Ne bih volio da mi dijete uči kod pro-nacinalno orjentisanih učiteljica. Vjerujem u ovo zbog svojih sunarodnika na prvom mjestu a ne zbog same crkve i identiteta. Crkva ima jako bitnu ulogu u društvu, pored obrazovnog sistema po meni najbitniju. Znam da se ateisti mozda nece sloziti sa mnom al danas mnogi ljudi su izgubili kompas u zivotu i nesretni su, a crkva kakva god nudi neki oslonac i utjehu. Alternativa su psihijatri ko nadje dobrog. Taj oslonac u crkvi samo treba učinjeti čvrstim i dostupnim svima bez obzira kako se kaživaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Нисам никад са свештеницима говорио о вјери тако да не знам јесу ли они прави сеоски или начитани и антинационални.
    Ако има нормалних у цркви добро јес, ако нема тражите другу.

    Како су некад говорили људи гласачи власти сваки народ има власт какву заслужује, е па ми имамо и цркву.
    И то не само једну бтв.
    Нико нема што црногорац имаде.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  15. #9362
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,849
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Pokušaću jednu ličnu vizuru oko crkve da ispišem. Nisam ateista, neđe sam otpilike pravoslavni-budista&agnostik. Uffff... Idemo dalje. Izuzev zagrobnog života crkva je prodavac utjehe i nade. Dakle, u društvima kojima dobro ide, pa i ako su siromašna, ali u uzlaznoj putanji, crkva je dosta marginalizovana. Sa druge strane glavni motiv emigracije iz krajeva bivše SFRJ beznađe (ne vraćemo kada zaradimo pare da kupimo kuću i auto i plodimo najzgodniju čobanicu, nego ostajemo sa porodicom da se nikad ne vratimo jer ovdje nema sreće). I tu dolazi crkva da prodaje nadu, utjehu i zagrobni život i ima super market. Da pokušam objasniti slikovitim primjerom.
    Haus majstor mi poslao vodoinstalatera nekog baš mladog momka. Morao sam mu par puta pomoći i nešto pridržati. I snimim, tetoviranene ruke, sveci, citati Nikolaja etc... A ima cca 19-20. Razmišljam, hebi ga, mlad lik, već spoznao da će se baviti nekim kanalizacijama u životu, a u mladost obićno baš nudi neke nade da je sve dostižno.
    Sjetim se sebe sa 19-20, Ekatarina, REM; konobarisanje na studentskom raspustu i onda kada sam upao u jedan morski bend da sviram živio sam Hollywood. Svečevi, kakve bitke bijem tetovaže i sl? Važi...
    Nemam prezir prema momku iz teksta, pomagao sam mu dok je radio, dao mu i tip, kafu, sok... I mislim da će neđe dogurat i navijam za njega, jer se bori.
    Ali... vidim koliki je ponor između onoga što je nama bio mejnstrim kada smo bili momci i sadašnjega mejnstrima. Malo konfuzno, ali se nadam da ste ukačili poentu.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  17. #9363
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Za ovaj prvi dio ti ne može niko braniti da misliš tako, ali kult Petrovića se možda najviše zadržao kod sveštenstva MCP.
    Autokefalne Crnogorske Mitropolije. Kod SPC je kult Karadjordjevića i kult Podgoričke Skupštine dje su Petrovići proćerani iz CG.


    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Onaj Joanikije što je sarađivao sa Italijanima i bio na Petrovdanskom saboru sa Sekulom Drljevićem??
    Taj

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kad smo kod toga, jel za tebe Sekula Drljević fašista,
    Puna su ti usta Sekule, pa ću te puštit da uživaš s njim.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    i da li je za tebe Krsto Zrnov saradnik okupatora (kvisling)?
    Ne, nije bio na Petrodansku Skupštinu kao onaj tvoj svetac Joanikije Lipovac. Nije sla Crnogorce na Neretvu, ka oni tvoji četnici. Sačuva je Crnogorce od zla domaćeg i nacističkog. Krsto Zrnov je najveća moralna gromada 20. vijeka. Za razliku od tvojega sveca Popa Mace koji je i nemoćne žene ubija.

  18. #9364
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelije View Post
    Autokefalne Crnogorske Mitropolije. Kod SPC je kult Karadjordjevića i kult Podgoričke Skupštine dje su Petrovići proćerani iz CG.



    Taj


    Puna su ti usta Sekule, pa ću te puštit da uživaš s njim.


    Ne, nije bio na Petrodansku Skupštinu kao onaj tvoj svetac Joanikije Lipovac. Nije sla Crnogorce na Neretvu, ka oni tvoji četnici. Sačuva je Crnogorce od zla domaćeg i nacističkog. Krsto Zrnov je najveća moralna gromada 20. vijeka. Za razliku od tvojega sveca Popa Mace koji je i nemoćne žene ubija.
    Ko što vidiš ja nemam problem da kažem da je Lipovac bio saradnik okupatora. Četnnici su mi pola familije pobili, tako da pazi što pričaš.

    Krsto Zrnov i Lipovac su oba bili saradnici okupatora. Tačka.

    Sekula je bio kućni prijatelj Anta Pavelića. Klasični fašista.

    Ne znam zašto krivite istorijske fakte.

    U svakom slučaju.... welcome to ignore.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  20. #9365
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,713
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,354
    Thanked in
    1,681 Posts

    Default


  21. The Following 13 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  22. #9366
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ima u sobi desno za 50€

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  23. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  24. #9367
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,849
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Smile Kako je bilo nekada

    Ajde da sada rizikujem da budem teški đedo (u stvari bolje starac, riječ đedo sada ima razne konotacije) i da pričam kako je bilo super kada sam bio mlad tokom brozomore, kada smo svi patili kako kaže Đedo (veliko Đ).
    Elem, učio sam u jednom razredu gdje su bili mahom sve nerdovi (kako se danas moderno kaže za štrebere i genijalce) jer je smjer bio žešće težak i nepopularan (bilo usmjereno obrazovanje, vidite kao sam star). A đe je usmjerenog, tu je i marksizam kao predmet i krunski dokaz brozomore.
    I marksizam/brozomoru predavo lik koji je bio magistar filozofije lijevog opredeljenja. A sa nama je učio i jedan Duško, koji je bio duboko zagazio u hrišćansku i religijsku priču i to nije tajio. I kao što uvijek biva đe se nađu dva suprotna mišljenja sa solidnim egom pokušaju jedan drugog da preobrate. A imali su auditorijum 15-20 nerdova, nije nas bilo puno u razredu nisu ljudi trčali da se tu upišu.
    Uglavnom, ostali su dobijali dva puta nedeljno po 20-ak minuta vrhunske teološke filozofske rasprave gdje je prštalo od Sv Tome, Sv Franja, Berđajeva, Hegela pa ćeraj do Markuzea (omiljenog kod mladog Marovića) i Habermansa (tada baš modernog). Auditorijum se pomalo uključivao i uglavnom davao ocjene. Tu smo se sreli sa pojmom slobodne volje i odgovornosti, praštanje, pokajanje, introspekcija, samospoznaja, kajanje, objašnjen nam je fenomenalno "Veliki inkvizitor". Sve nam je to bilo zanimljivo, pa smo ponukani raspravama i pomalo ufurani, obilazili neke manastire, pričali sa monasima i sa njima polemisali kao klinci, oni nam se uglavnom ljubazno smješkali, i niko nas nije kleo... Crkvice i manastiri imali su neku finu patinu i koja im je davala tonu mističnosti... Vraćali smo se kući sa tonama prirodno generisanih hormona sreće i mišlju "kako smo pametni..."
    Pravoslavlje je u popularnu kulturu, a i do nas došlo kroz album Idola "Odbrana i poslednji dani" koji je koketirao sa religijom, a koji je inače tokom brozomore proglašen za najbolji album svih vremena u SFRJ. Kome se sluša ima na jućub, uz svima znani Kenozoik, lijepe pjesme su Rusija, Jedina, Odbrana etc...
    Danas, kada je prošla brozomora, đeca od 10 godina koja se igraju i graju ispod balkona kad se igraju kunu se "Ostroga mi", upravljanje pastvom kletvama, tetovirane manastire i svece. Imamo gomile crkava gdje se glavne stvari dešavaju ispred crkve, a ne u crkvi. Umjesto patine imamo Mil Pop, Deltu City ili ne znam kako da nazovem danaÂnja arhitektonska rešenja crkava i pridodatih konaka. Recimo hram u Baru baš ima onu mediteransku dozu decentosti. Sa plavim i zlatnim kupolama ličio mi je na crkvu kakvu zamišlja neki ruski milijarder skorojević. I onda kasnije čujem da je napravljena od ruskih para, umjesto crkve za naseljene Ruse na primroju da Amfi ne gubi market. I da su dodali restoran da se tu ostave pare posle sahrane. Ali zato nema brozomore. To je važno.
    Vjera bi trebalo da bude duboko lična stvar, sa stalnim čovjekovim preispitivanjem da li je na pravom putu. Hoće li mi neko objasniti samo kako kletve imaju ikakve veze sa time? Kletve koje su etalon sujevjerja jednog kršenja prve božije zapovjedi.
    Dragi Amfi može li makar 50% da bude Novi zavjet, ljubav, praštanje, sloboda&odgovornost...? Pa ostavi ovu drugu polovinu za Stari zavjet i svoje kletve.
    Mislim da svime ovim i crkva gubi na dugi rok. Ali, ko sam ja da mislim... Tvoje je da daš prilog, a u poslednje vrijeme i glas đe ti se kaže.
    Last edited by Gagarin; 25-09-20 at 09:26.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  26. #9368
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,678
    Thanks Thanks Given 
    1,249
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/hodocasnik-...bivse-supruge/

    Ovaj “hodocasnik” mi je izlazio iz frizidera dok su bile litije a on, kako pisu, prodavao drogu po Srbiji, ucestvovao u kriminalnim obracunima, bio zenu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  27. #9369
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    MONSTRUOZNE IZJAVE TZV. PATRIJARHA PAVLA


    Pokojni Gojko Stojčević, takozvani patrijarh Pavle, predstavlja jednu od najpopularnijih ličnosti tzv. Srpske pravoslavne crkve. Čak i neki ateisti smatraju da je on na neki način bio drugačiji od Kačavende, Pahomija i ostalih bludnika i kriminalaca koji vedre i oblače ovom ratnoprofiterskom organizacijom. Međutim, njegove zastrašujuće izjave, primjerenije mračnom srednjem vijeku nego današnjem vremenu progresa i nauke, definitivno u potpunosti opovrgavaju takva mišljenja. Evo nekoliko primjera, pa sami procijenite.


    "Prirodne granice Srbije su Rt dobre nade na jugu, Severno ledeno more na sjeveru, ostrvo Hokaido na istoku i Misisipi na zapadu. Sve manje od ovoga je potpuno neprihvatljivo i puške naše vojske neće utihnuti dok se ovaj sveti cilj ne ostvari." (u pismu Butrosu Butrosu Galiju, 1991.)


    "Sekularnost je bajka, priča za malu decu, kojom Satana želi srpskom narodu na mala vrata da poturi ateizam i komunizam. To se ne sme dozvoliti. U svakoj učionici u svakoj školi treba da budu slike vladike Nikolaja Velimirovića i moje malenkosti, jer mislim da sam svojim delovanjem veoma zadužio ovaj narod." (U Božićnoj poslanici 1995.)


    "Nije pristojno to što danas može da se vidi na svakom koraku, da žene sa muškarcima zajedno stoje u crkvi. Treba da se zna da je muškarcima mesto na desnoj strani, ženama na levoj, ali još bi bolje bilo da se za njih napravi onaj tor kao što imaju muslimani u džamijama, da se zna ko je napravljen po slici Božijoj a ko se pojavio naknadno." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Ne priliči ženi da nosi pantalone, niti kratku suknju. Žena mora da bude pokrivena od glave do pete, da se u muškarcima ne bi javljale bludne misli. Muslimani greše u mnogo čemu, ali to su dobro rešili." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Ravnopravnost polova je zlo kojim Satana pokušava srpskom narodu da nametne komunizam, ateizam, zlo i masturbaciju. Molim vas, kakva ravnopravnost može da postoji između muškarca, koji je stvoren po slici Božijoj, i neke tamo žene koja je nastala od njegovog rebra? Nikakva, naravno. Svaki muškarac u svom domu mora da bude gazda i da jasno uspostavi autoritet, sve drugo Bogu nije milo." (Božićna poslanica 2001.)


    "Za skoro svako zlo na ovom svetu krive su žene. One hodaju ulicom neprikladno obučene i navode muškarce na bludne misli, zbog kojih oni zanemaruju svoje obaveze i grešno se samozadovoljavaju. Umesto da rađaju djecu, žene biraju radije da idu na posao i nešto kao rade. To ne valja, deco. Zna se ko treba da radi, a ko da kuva ručak." (U Božićnoj poslanici 1999.)


    "Za muželožnike, sektaše, narkomane, ateiste, komuniste, rukobludnike i druge neprijatelje srpskog naroda jedan je zakon - ili da se sele ili pod mač" ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Najveća tragedija komunističke okupacije Srbije započete 1945. je što je onemogućeno da se Srbija etnički očisti i postane prava država srpskog naroda" (Intervju NIN-u, 1993.)


    "Radovan Karadžić i Ratko Mladić su heroji srpskog naroda." (Intervju RTS, 2002.)


    "Kažu da se u Srebrenici desio genocid. Kakva podla laž smišljena da se napakosti srpskom narodu! Otkad se smrt nekih osam hiljada ljudi može zvati genocidom? Pa toliko bude posetilaca na utakmicama Proletera iz Teslića!" (Intervju RTS, 2002.)


    "Masturbacija je najveće zlo i direktan put u Pakao! Molim vas, dragi moji, ne dajte ni trenutka slobodnog vremena svojoj deci i vežite im ruke ako treba!" ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Mnogi ljudi se bune zbog takozvanih seksualnih afera u Srpskoj pravoslavnoj crkvi. Ali oni treba da znaju da sveštenici, kao Božji predstavnici na zemlji, imaju imunitet, pa prema tome to nije greh kao što bi bio kad to uradi neki običan čovek." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Adolf Hitler je u stvari imao neke dobre ideje i nije bio tako loš kako ga predstavljaju." (Intervju CNN-u, 1994.)


    "Nauka je đavolja rabota. Njom Satana pokušava da odvrati srpski narod od Boga." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Muž ima pravo da udari ženu samo pod uslovom da su venčani u crkvi, da je ta vaspitna mera u potpunosti zaslužena i da ne dođe do teže povrede." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)

  28. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  29. #9370
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,221
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    2,140
    Thanked in
    1,620 Posts

    Default

    Daleko bilo!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  30. #9371
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    MONSTRUOZNE IZJAVE TZV. PATRIJARHA PAVLA


    Pokojni Gojko Stojčević, takozvani patrijarh Pavle, predstavlja jednu od najpopularnijih ličnosti tzv. Srpske pravoslavne crkve. Čak i neki ateisti smatraju da je on na neki način bio drugačiji od Kačavende, Pahomija i ostalih bludnika i kriminalaca koji vedre i oblače ovom ratnoprofiterskom organizacijom. Međutim, njegove zastrašujuće izjave, primjerenije mračnom srednjem vijeku nego današnjem vremenu progresa i nauke, definitivno u potpunosti opovrgavaju takva mišljenja. Evo nekoliko primjera, pa sami procijenite.


    "Prirodne granice Srbije su Rt dobre nade na jugu, Severno ledeno more na sjeveru, ostrvo Hokaido na istoku i Misisipi na zapadu. Sve manje od ovoga je potpuno neprihvatljivo i puške naše vojske neće utihnuti dok se ovaj sveti cilj ne ostvari." (u pismu Butrosu Butrosu Galiju, 1991.)


    "Sekularnost je bajka, priča za malu decu, kojom Satana želi srpskom narodu na mala vrata da poturi ateizam i komunizam. To se ne sme dozvoliti. U svakoj učionici u svakoj školi treba da budu slike vladike Nikolaja Velimirovića i moje malenkosti, jer mislim da sam svojim delovanjem veoma zadužio ovaj narod." (U Božićnoj poslanici 1995.)


    "Nije pristojno to što danas može da se vidi na svakom koraku, da žene sa muškarcima zajedno stoje u crkvi. Treba da se zna da je muškarcima mesto na desnoj strani, ženama na levoj, ali još bi bolje bilo da se za njih napravi onaj tor kao što imaju muslimani u džamijama, da se zna ko je napravljen po slici Božijoj a ko se pojavio naknadno." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Ne priliči ženi da nosi pantalone, niti kratku suknju. Žena mora da bude pokrivena od glave do pete, da se u muškarcima ne bi javljale bludne misli. Muslimani greše u mnogo čemu, ali to su dobro rešili." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Ravnopravnost polova je zlo kojim Satana pokušava srpskom narodu da nametne komunizam, ateizam, zlo i masturbaciju. Molim vas, kakva ravnopravnost može da postoji između muškarca, koji je stvoren po slici Božijoj, i neke tamo žene koja je nastala od njegovog rebra? Nikakva, naravno. Svaki muškarac u svom domu mora da bude gazda i da jasno uspostavi autoritet, sve drugo Bogu nije milo." (Božićna poslanica 2001.)


    "Za skoro svako zlo na ovom svetu krive su žene. One hodaju ulicom neprikladno obučene i navode muškarce na bludne misli, zbog kojih oni zanemaruju svoje obaveze i grešno se samozadovoljavaju. Umesto da rađaju djecu, žene biraju radije da idu na posao i nešto kao rade. To ne valja, deco. Zna se ko treba da radi, a ko da kuva ručak." (U Božićnoj poslanici 1999.)


    "Za muželožnike, sektaše, narkomane, ateiste, komuniste, rukobludnike i druge neprijatelje srpskog naroda jedan je zakon - ili da se sele ili pod mač" ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Najveća tragedija komunističke okupacije Srbije započete 1945. je što je onemogućeno da se Srbija etnički očisti i postane prava država srpskog naroda" (Intervju NIN-u, 1993.)


    "Radovan Karadžić i Ratko Mladić su heroji srpskog naroda." (Intervju RTS, 2002.)


    "Kažu da se u Srebrenici desio genocid. Kakva podla laž smišljena da se napakosti srpskom narodu! Otkad se smrt nekih osam hiljada ljudi može zvati genocidom? Pa toliko bude posetilaca na utakmicama Proletera iz Teslića!" (Intervju RTS, 2002.)


    "Masturbacija je najveće zlo i direktan put u Pakao! Molim vas, dragi moji, ne dajte ni trenutka slobodnog vremena svojoj deci i vežite im ruke ako treba!" ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Mnogi ljudi se bune zbog takozvanih seksualnih afera u Srpskoj pravoslavnoj crkvi. Ali oni treba da znaju da sveštenici, kao Božji predstavnici na zemlji, imaju imunitet, pa prema tome to nije greh kao što bi bio kad to uradi neki običan čovek." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Adolf Hitler je u stvari imao neke dobre ideje i nije bio tako loš kako ga predstavljaju." (Intervju CNN-u, 1994.)


    "Nauka je đavolja rabota. Njom Satana pokušava da odvrati srpski narod od Boga." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)


    "Muž ima pravo da udari ženu samo pod uslovom da su venčani u crkvi, da je ta vaspitna mera u potpunosti zaslužena i da ne dođe do teže povrede." ("Da nam budu jasnija neka pitanja naše vere", Beograd, 1998.)
    Извор је страница фејсбук, атеисти србије, лажна је већина цитата.

    Више пута се јавља оваква прича и сваки пут се докаже да је подметачина.

    Мислим чак и на овој теми прије једно 30ак страна, може се потражити.

    Јокаш прати фабулу боље.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  31. The Following 8 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  32. #9372
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Манастир Прасквица-душа Паштровића


  33. The Following User Says Thank You to nenocopy For This Useful Post:


  34. #9373
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Najviše istina zaboli...
    To je dokazano.
    Koliko negativnih komentara čim se takne nešto "sveto".
    Ako je "ovaj" najbolji, kakvi su onda ovi loši, jado moj.
    Sve kako su radili (osobe iz SPC) tako će im se i vrnut i vrće im se.
    Za sve loše dobiće loše.
    Za početak im preporučujem da se drže Biblije i vide koliko su se odaljili u pogrešnom pravcu, naravno.
    Crkva, religija, odnosno svještena lica treba da budu blagonaklona, miroljubiva a ne da proklinju i šire mržnju i prave podjele.

  35. #9374
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Idemo još...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  36. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  37. #9375
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Jesam li ja dobro vidio da na onom snimku nema Mande i Pipuna, a Zdravku mjesto u čelo stola, iako po nekakvim pričama koje idu Zdravko nije baš u najboljim odnosi sa tim dvojcem.

    Nego što ćeš, nije Bato vjeverica

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Page 375 of 644 FirstFirst ... 275325365371372373374375376377378379385425475 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 17:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 14-10-07, 00:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 09:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 05:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •