Page 61 of 645 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161561 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 16122

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #1501
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Maximum maximuma skupova u CG je 25k(danas je prošlo od 8 do 15:00) makar toliko ljudi

    Znači ne može više da dodje...
    Sve preko toga je apsolutni san.

    U CG od novembra do aprila živi manje od 500 000 ljudi.

    25k je preko 5% ukupne populacije.

    Let that sink in.

    To je isto za odupri se bilo. Malo je 25-30 000 ljudi.

    Ne znam šta hoçe ljudi da izadje 100 000 ?
    https://www.antenam.net/uploads/4/3/7/refer.jpg

  2. #1502
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Danas sam od političara sa državnog nivoa vidio Danilovića i to je to.
    Bio je i Bečić danas u Nikšiću. Vidio sam ga.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #1503
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja nijesam vjernik. Nijesam ulazio u crkvu i nisan se pričestio jer ne postim.
    Čak štaviše imam negativno mišljenje o SPC i politici koju baštine 30 godina.

    Danas sam od političara sa državnog nivoa vidio Danilovića i to je to.

    Manda se sigurno nije kvasio po onome nego je bio nedje drugo.

    Ja ne vjerujem da je ovaj zakon dobar, najviše zbog toga što znam da DPS imovinom koju bi oteo ne bi upravljao kako treba već bi dopala šaka investitorima.
    Plus što bi se stvorili novi incidenti kada recimo DPS odluči da u neke od crkvi ili manastita useli nekanonsku nepriznatu CPC, na čelu sa raspopom Mirašem Dedeićem.
    Ja sam danas izašao zbog demokratije - jer niko nikoga nije pitao da li ovo da se radi na ovakav način. Danas sam vidio dosta DPS-ovaca na skupu, ne funkcionera već simpatizera i oni se tome protive.
    Ne može se "otimat" nešto što je naše, crnogorske svetinje su crnogorske, a ne srpske i kraj priče. Povratićemo ono što je nama oteto poslije Podgoričke Skupštine, Crnogorsku autokefalnu Crkvu. A onome kome nije mila CPC, ni CG, ni riječi koje počinju na slovo C (kao "crnogorski jezik") neka se samozapale.

  4. #1504
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ti, i takvi kao ti ste pljnuli i dalje pljujete po Crnog Gori. Po Njegošu. Po svemu oko čega su nam se preci borili. I zalagali. Veličate familiju Đukanović i ostale slične njima. Prodali ste se za šaku para i oćete da promijenite vjeru ili ste većina nevjernici. Poznato je ko je na našim prostorima mijenjao vjeru. Sad ste to vi. Veliki Crnogorci, većina ateisti ili šta već, kakav vam je i predsjednik, i toliko ih interesuje crkva. Naravno samo zbog materijalne koristi.
    Nemoj lagat tako, zna se čiji su preci branili Petroviće, a čiji su ih proćerali. Nemoj lagat tako, misliće ljudi da si ništa roba.

  5. #1505
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Gando, zar stvarno mislis da DPS moze da otme imovinu SPCa? Naravno da ne moze, to je i vise nego jasno. Sve i da na silu proguraju zakon i fizicki milicijom krenu da ceraju SPC iz manastira, znaju da bi to izazvalo gradjanske nemire. Nisu ludi silu da primjenjuju. Znaci zakon bi ostao mrtvo slovo da papiru, I NJIMA JE TO OK.

    Pokretanje sve ove prije je zapravo zamjena za Drzavni udar iz 2016te. Ovo ispiranje mozga im pomaze da skrenu jos jednom paznju sa sustinskih ekonomskih tema. I zao mi je da vidim da im uspijeva...
    Tako su govorili i prije referenduma, to DPS samo zamajava ljude sa tim pitanjem o nezavisnosti da bi dijeli narod i uz pomoć tih podjela lakše vladali. No, malo su se prevarili (i ja medju njima) DPS je bio iskren i doveo nas je do nezavisnosti u vremenu kad su svi osim nas bili protiv toga (uključujući i EU, a pogotovo Francusku).

    NATO pakt, ista stvar.

    Crkva će bit obnovljena, pazi što ti govorim.

  6. #1506
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Slazem se. I da ih izbaci ne znam ko bi sluzio u te manastire. Miras i onaj mu ***** iz Svice. Mozda Lav Lajovic. Sve u svemu nemoguca misija.
    Ne śekirajte se oko toga, nać ćemo ljude koji će krstit Crnogorce u Cetinjski Manastir. Smijali ste se i sprdali i sa crnogorskim jezikom, pa je sad to jedini službeni jezik u CG i po javnom mnjenju danas najbrojniji. Od vaše arogancije samo vi štete imate.

  7. #1507
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Kako je lik crka, greote..


  8. #1508
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Sve je to lijepo i krasno, ali zar dps već nije imao izrađen ovaj zakon u 2015. godini pa su njihovi glasači opet glasali za njih? Nije bio spreman za usvajanje, ali ipak. Nije da im glasači nisu znalo za namjere. Ista stvar važi i za nato, evo ostaje da vidimo oće li ih kaznit glasači na izborima. Ne bih se kladio da oće.
    Ja nikad nisam bio za DPS, čak im nijesam ni vjerova dok Milo nije prizna Kosovo. Tada sam počeo da podržavam SDP. Ali poslije svega ovoga, sad kad se jasno vidi da samo DPS gura obnovu Crnogorske Crkve onda samo DPS ima moj glas od danas za dovijeka.

  9. #1509
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Moze li neko sumirat u nekoliko tacaka sta pise u predlozenom zakonu?
    Piše da će pravoslavne crkve i manastiri koji su izgradjeni prije 1918-e godine (u vrijeme autokefalne Crnogorske Crkve) bit državno vlasništvo, a ne vlasništvo neke strane, tudje Crkve (u ovom slučaju Srpske Crkve).

  10. #1510
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ove godine smo imali presudu za državni udar i sad ovo pitanje crkve. da su sad izbori df bi uzeo možda mandat ili dva manje u odnosu na 2016. godinu. jer i dalje ih njihovi glasači gledaju kao žrtve ovog sistema. ja skapirah da je df najavio okupljanje pristalica za 26., ako dodje 500 ljudi to im je nevidjeni uspjeh
    Juče smo vidjeli da ovaj zakon o slobodi vjeroispovijesti dolazi u Skupštinu 24-og, zašto je onda okupljanje DF pristalica 26-og?

  11. #1511
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Bljuvotine koje su upućene Crnoj Gori i Djukanoviću od domaćih izroda, Srbije, Republike Srpske, raznih medija iz okruženja su previše da se mogu trpjet. Ovdje u CG niko od nekadašnjih suverenista ne daje Djukanoviću podršku. Ovo je istorijska stvar koju on radi, početak obnove Crnogorske Autokefalne Crkve, a nikakvu podršku nema osim od svojih partnera na vlasti. Sam bukvalno ispravlja istorijsku nepravdu i sam prima udarce sa svih strana.

    P.S. Je li moguće da tolko "suverenista" više mrzi DPS no što vole Crnu Goru!? Pih!
    Evo se ispravljam:

    "GOVOR AMFILOHIJA RADIKALAN I DOMINANTNO POLITIČKI"Uljarević: SPC ne želi da bude dio sistema

    Predsjednik Nove srpske demokratije i jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić nedavno je pozvao poslanike islamske i rimokatoličke vjere da se ne miješaju u odnose među pravoslavnim vjernicima u Crnoj Gori, a Uljarević smatra da je to nedemokratski i neutemeljeno

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...de-dio-sistema

  12. #1512
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    https://portalanalitika.me/clanak/35...voslavne-crkve

    Traže monopol za SPC a istakli slike poglavara Crnogorske pravoslavne crkve?!


    Juče su poslanici DF-a u Skupštini Crne Gore svoj bunt protiv najavljenog Zakona o slobodi vjeroispovjesti iskazali na bizaran način. Donijeli su u skupštinsku salu desetak velikih slika mitropolita Petra II Petrovića Njegoša?!








    Objavljeno: 21. 12. 2019 - 07:42Promjenite veličinu teksta:



    Komentari (19)
    Autor:
    Miroslav Ćosović

    Izvor: Portal Analitika

    Ovim činom valjda su htjeli su da pokažu kako je Njegoš na njihovoj strani i da baštine Njegoševo djelo?!
    Petar II Petrović Njegoš je naš neprevaziđeni pjesnik i bio je poglavar autokefalne crkve, što je poznato svakome na ovom svijetu sem što to navodno ne znaju pripadnici "države u državi" - svještenstvo Srpske pravoslavne crkve, i njeni političari-vojnici.
    Uistinu, i svi oni znaju da je Njegoš bio na čelu Crnogorske pravoslavne crkve ali u ime svoje ideologije i gazda u Beogradu, moraju da govore i da djelaju u skladu sa neistinama koje kao nepresušno vrelo izviru iz Srpske crkve.
    Njegoš je našu crkvu nazvao Crnogorska pravoslavna crkva: Vladimir Jovanović je 14. juna 2013. u neđeljniku Monitor objavio Njegoševo pismo Josifu Rajačiću iz 1832. godine. Pismo je prvi put odštampano u dubrovačkom listu Srđ, br 4. od 28. februara 1907. godine.
    U pismu je Njegoš našu crkvu nazvao "Crnogorska pravoslavna crkva" možete pogledati i na faksimilu, a kompletan članak Vladimira Jovanovića imate na linku.
    Petar II Petrović Njegoš i njegov prethodnik, kao i njegovi nasljednici na mjestu mitropolita, bili su poglavari autokefalne Crnogorske crkve i ne postoje nikakva dokumenta da im se neko miješao u rad, organizaciju i sva unutrašnja pitanja crkve na čijem su čelu bili. Ako ovo nije istina pozivam DF-ovce, iza kojih stoje desetine profesionalnih istoričara, da pokažu neki dokument, neki istorijski izvor iz kog se vidi da Petar II Petrović Njegoš nije samostalno odlučivao o svim pitanjima Crnogorske crkve?
    Ako imamo na umu da su laži jako plodne i da uvijek porode desetine novih laži, još zloćudnijih, ovo i nije tako čudno. Kad je već gromoglasno, 10.000 puta ponovljena obmana - da Crnogorska crkva nije bila autokefalna, onda je u skladu sa tom pameću normalno (a zapravo je bizarno i drsko), da se tražeći monopol za u Crnoj Gori nekanonsku crkvu, pozivaš na poglavara autokefalne Crnogorske pravoslavne crkve! Ludo, zar ne?
    Rafalom, kanonadom, ispalićemo laži milion puta i usadićemo laži u svaku crnogorsku glavu, te poraziti crnogorsku naciju, sigurni su u svoju strategiju "država u državi" i njeni vojnici.

  13. #1513
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    brate zaradio si i vise od parizera.
    nego dok ne dodje ElRe dzabe pjenis, niko te ne shvata ozbiljno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  15. #1514
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    https://portalanalitika.me/clanak/35...o-obrazlozenje

    Dodik: Vraćali vjernike sa granice, tražićemo obrazloženje

    Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je , kako tvrdi, vjernike iz Republike Srpske i BiH sa graničnog prelaza prema Nikšiću, koji su jutros krenuli na crkveni sabor i poklonjenje moštima Svetog Vasilija Ostroškog i Tvrdoškog, vraćala policije, što je gest nepoštovanja i loša poruka ne samo građanima Srpske i BiH, već i regiona.








    Objavljeno: 21. 12. 2019 - 15:17Promjenite veličinu teksta:



    Komentari (41)
    Autor:


    Izvor: Agencije

    „Taj gest crnogorske Granične policije sigurno ne ide u prilog javno proklamovanim stavovima crnogorske Vlade o potrebi njegovanja dobrosusjedskih odnosa i saradnje„, rekao je Dodik.
    On je najavio da će od predstavnika Crne Gore u BiH zatražiti obrazloženje ovog postupka, prenose bosanski mediji.

  16. #1515
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Izgleda da otimamo Cetinjski Manastir od turske raje (Dodika i njegovih), pa se evo bune što ne mogu da dodju u Crnu Goru da protestuju protiv toga.

  17. #1516
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad se obnovi Crnogorska Pravoslavna Crkva, trebalo bi da širimo njenu jurisdikciju i na Hercegovinu (Trebinje, Gacko i ostale takve gradove), jer svudje dje se nosi crnogorska kapa i sviraju gusle to je crnogorski etnički supstrat.

  18. #1517
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Granice pravoslavlja, nisu granice drzave,brate
    Kako mozes da se cudis sto neko iz Bih je htio da dodje i pomoli se mostima Cudotvorca koji potice iz BiH i ostavio je toliki pecat ne na mene i tebe, no na nase djedove i pradjedove, da ne idem dalje sad- pa eto ti dokle je to doslo,izracunaj godina i generacija i kolika je to tezina. Ne vezano dal' si katolik,pravoslavac....
    Evo ti linkovi mozda ti znace nesto....

    https://stil.kurir.rs/lifestyle/zani...to-je-to-bitno



    Citam dugo temu, nisam ekstremna osoba, ali izazvao si me sa tvojim pisanjem i ja da se ukljucim, a jednostavno sam stalozeniji i manje ekstremniji i od jedne i druge strane, samo malo mozak i razmisljanje ukljucujem...



    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

  19. #1518
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovo je bio politički protest SPC u CG protiv ovog zakona o vjeroispovijesti. Ne trebaju nam stranci na političke proteste. Kratko i jasno.

  20. #1519
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,269
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default




  21. #1520
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    najviše zbog toga što znam da DPS imovinom koju bi oteo ne bi upravljao kako treba već bi dopala šaka investitorima.
    Oteo kome tačno ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #1521
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Ovo je bio politički protest SPC u CG protiv ovog zakona o vjeroispovijesti. Ne trebaju nam stranci na političke proteste. Kratko i jasno.
    E sad je kasno, kad mogu EU, NATO, Brisel, Vatikan i Kina da diriguju po Crnoj Gori, može vala i čeljade iz komšiluka doći da se pokloni moštima.

  23. #1522
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Oteo kome tačno ?
    Crnogorske svetinje od Srba. Sprdnja za što nas optužuju. No, oni treba da su srećni što je Milo na vlast, a ne ja, pa on to sve civilizovano radi, ja ih ne bi ovako mazio.

  24. #1523
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mič View Post
    E sad je kasno, kad mogu EU, NATO, Brisel, Vatikan i Kina da diriguju po Crnoj Gori, može vala i čeljade iz komšiluka doći da se pokloni moštima.
    Kad budu Kinezi i Amerikanci masovno dolazili na naše političke skupove tada će i Srbi moć na tvoje.

  25. #1524
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mislim naravno.

    Jer onda imaju podjele izmedju srba i crnogoraca po potrebi. Nema previse udbašenja i dumanja. Samo se odluči da se neka seoska crkva da na korišćenje CPC i imaš frku najstrašniju i podgrijavanje netrpeljivosti.....
    Jesi spreman da se opkladimo da nece bit otimanja? Ajd, simbolicno ja tebe 500 eura ako bude otimanja, ti mene nedjelju dana kod tebe na Zabljak ako ne bude?

    DPS ne treba da otima crkve da bi pravio razdor. Pretnje u stilu "ne zalijecite se" su sasvim dovoljne. Ko da je nas narod tesko podijelit i zavadit. DPS je bar to gradivo dobro savladao.

    Milo i Amfi su stari poslovni partneri. Kad zatreba, pomognu se. Neko pomenu referendum, kao Milo je to uspio uprkos protivljenju SPC. Ali zaboravi da se Amfi bio ucutao pred smi referendum. Cudno? Pa i nije. Sve je to gluma. Puppet show. Pozoriste za siroke narodne mase.

    Vidim tuzne komentare kako braci iz RS nije dozvoljeno da se pomole mostima u Niksicu. Namjera je bila da se pomole mostima? Ajde? Jos autobusima. Tesko im poci do Ostroga nekog drugog dana, nego je moralo bas tog dana po kisi i vjetru. Ili, su, mozda, imali namjeru da se odazovu pozivu "cobana" da dodju na protest zbog zakona?

    Koliko je, uopste, medju tim narodom u Niksicu bilo pravih vjernika? Koji postuju ono sto pise u bibliji - ne ukradi, ne prevari..._?
    Tako mi crnogorske vjere i religije.

    Znam da ce mi mngi zamjerit, brige me, ali pokvarenijeg naroda od naseg je tesko naci na kugli zemaljskoj. A obisao sam je skoro citavu. Ne idu vjera i pokvarenost zajedno.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  27. #1525
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelius View Post
    Ovo je bio politički protest SPC u CG protiv ovog zakona o vjeroispovijesti. Ne trebaju nam stranci na političke proteste. Kratko i jasno.
    Shvatas li ti i razumijes li da crkva i drzava nisu isto, da vjera i nacija nisu jedno...
    Shvatas li ti da tim ljudima ovo pripada isto koliko i ovima u Cg, i da svo pravo imaju kao i ljudi u Cg . Isto ti dodje kao da kazes Budvanin je stranac u Podgorici i nema pravo da dodje u nju jer je sa primorja. Druze on spada u granice Cg kao drzave i moze da dodje i podje dje god oce u toj drzavi, niko mu zabranit ne moze-fakticki gledano sa aspekta drzave.. Tako ti je i ovo sa vjerom, samo shvati da vjera i drzava , i nacija nisu ti isto,posebno ih gledaj i ne mijesas sa drzavom a i ni sa nacijom i eto ti objasnjenja.


    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

Page 61 of 645 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161561 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •