Page 592 of 645 FirstFirst ... 92492542582588589590591592593594595596602642 ... LastLast
Results 14,776 to 14,800 of 16122

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #14776
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Svako ozbiljnije seosko pokajanje sa noćnim dvorenjem mrca ima par standardnih rituala.
    Jedan od rituala jeste i tirada brastveničkog istoričara.
    Brastvenički istoričar je obično i autor rodoslova bratstva koji ima detaljno objašnjene veze sa pretkosovskim plemstvom (i epskim ciklusom), ali ponekad nedostaje neka grančica sa nekim likom čije postojanje dokazuje forografija.
    Elem, sa dolaskom kasnih sati i češćim obilascima onih koji služe kafu, rakiju i cigare, plemićki status bratstva postaje sve uzvišeniji, a junaštvo na jataganu brastveničkih heroja nadvisuje i meni omiljenog Leksa Saičića koji je samuraja iskida. I plemić nikad nije Branković ili neki kmet.
    Mrc koji leži na astalu u prostoriji gdje se priča istorija jedina je barijera da se zagudi, a bogomi i zapjeva. Doduše, barijere postoje da bi se rušile.
    Eo’ viđu da se i na forum narod loži na rodoslove i da mi imamo istoričara zvijezdu pokajanja.
    Mada, narod kojega ubija vjetar kroz kuću (promaja), ne pali mašinu na crveno slovo, misli da ga krstača na retrovizor čuva da se ne suturiše realno vjeruje u rodoslove istoričara sa pokajanja.
    U zemlji đe je tek austrijski okupator donosio novitet matičnih knjiga, ljudi vjeruju u pretke 800 godina unazad.
    A niko nema datum rođenja 100 godina unazad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #14777
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Jbg 30.08 se sve mijenja za lucketa
    Mada nije jedini

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  4. #14778
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,658
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Jbg 30.08 se sve mijenja za lucketa
    Mada nije jedini

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    znaš što je najjače - da DPS nije donio zakon, pješke bi dobio izbore. a lucke, bizbi i masa istih ka oni bi i dalje slavili iz štabova i glasali za partiju koja je ovo napravila od države

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. The Following 7 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  6. #14779
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ima... otidjite i trazite originalne maticne knjige.. Zar vi Gagarin zaista smatrate da ono sto vi ne znate da to ne postoji?
    desilo mi se da trazim rodoslov nekoliko generacija nazad.. i od
    prve z abezeknutosti sam pocela da se smejem.. Pradjedovi jugosloveni
    sve datumi, knjige precizne, ali to sve prije 1890. upisano kao jugosloveni,jer su podobni partijci prepisivali podatke.. Osim tog bisera, uputice vas u manastire za podatke, iako je pranje istorije imalo velikog partijskog udjela.
    Srecom nisam opterecena prolaznim ideologijama pa sam se potrudila znatizelje radi.
    Postoji sve.. i lose kopije i originali .
    Provjerite sami ako vas interesuje. Nismo ovdje da se ubjedjujemo.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-10-22 at 19:14.

  7. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  8. #14780
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znaš što je najjače - da DPS nije donio zakon, pješke bi dobio izbore. a lucke, bizbi i masa istih ka oni bi i dalje slavili iz štabova i glasali za partiju koja je ovo napravila od države

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ti si prvi ovdje promovisao onu kultnu. PLEME
    Jbg…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  9. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  10. #14781
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Nađi se u stablo…




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  11. The Following 5 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  12. #14782
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    14,916
    Thanks Thanks Received 
    4,193
    Thanked in
    2,122 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Mislim da nisam mogla biti preciznija a i opet si počeo sa prozivanjem ljudi druge vjeroispovijesti od tvoje.
    Uostalom epilog ti je poznat pa sad vidi da li ti ide u prilog to pominjanje koga koliko ima.Koliko god da koga ima on je ravnopravan član zajednice no ti to nikad nećeš razumjeti ali naučićeš vremenom.
    Vidi sam no se meni čini da si se uželio odmora ovakvim narativom devedesetih.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Ti svako malo pa nekom prijetiš. Ono milicija trenira strogoću?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  13. #14783
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Ja sa tragom od 11 (jedanaest) koljena, bez ikakve veze sa bilo kojom plemićkom familijom (da ne kažem sa onima plave krvi) sam jedan obični rab, taman ka' i preci mi. Šta ćeš, nije nas htjelo.
    Volimo (crnogorci) tu mistiku i da nam bude blizu neko od elite, kako samo prihvatismo Šćepana Malog (sa sve pečatom).
    Htjeli mi ili ne, neki pisani trag o ljudima (neka vrsta popisa) koji ne pripadaju eliti se može naći tek kada ovo bijaše Skadarski sandžakat (prije nekih 400 god.) i realno niko ne može tvrditi (na osnovu dokaza) da ima korene starije od ovoga.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  14. #14784
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nevjerovatno... jednom pismeni ne postoje do mletaka, drugi do Sandzakata... ako ste hriscani a ne znate o hriscanskim manastirima, ucenicima crkve.. E zaista nam ni Obodska stamparija prije cc 550godina nije trebala... 40 god posle Gutembergove stamparije????.. Nepismeni svestenici? Crkve gradili onako, manastiri.. . Sta je ovo? Ne mogu da vjerujem... Komunizam ili partijska blokada info?
    Tuzno...
    Pa Ivan Crnojevic bio ozenjen francuskinjom..pisao joj pjesme..
    Jeste li vi svjesni ciju CG nosite ili vam je sve ispod nivoa?

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-10-22 at 20:01.

  15. #14785
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Početna teza, sa kojom se spori, ovđe nije bila ko od kada ima dokazano porijeklo. Nego da, koliko god ga čoek imao, sve se svodi na vjekove borbe za vjeru i crkvu pravoslavnu.

    Što je od istine daleko koliko i ja od trećeg krša od sunca. Nesretni (budući) Crnogorci su se, nakon Crnojevića, više tukli među sobom no sa bilo kime drugim. Uz postojanje istorijskih dokaza o istom.

    Što svakako baš i ne podržava tezu da su crkva i vjera stvorili ovu državu, od koje smo ovđe načeli.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  16. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  17. #14786
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Svako ozbiljnije seosko pokajanje sa noćnim dvorenjem mrca ima par standardnih rituala.
    Jedan od rituala jeste i tirada brastveničkog istoričara.
    Brastvenički istoričar je obično i autor rodoslova bratstva koji ima detaljno objašnjene veze sa pretkosovskim plemstvom (i epskim ciklusom), ali ponekad nedostaje neka grančica sa nekim likom čije postojanje dokazuje forografija.
    Elem, sa dolaskom kasnih sati i češćim obilascima onih koji služe kafu, rakiju i cigare, plemićki status bratstva postaje sve uzvišeniji, a junaštvo na jataganu brastveničkih heroja nadvisuje i meni omiljenog Leksa Saičića koji je samuraja iskida. I plemić nikad nije Branković ili neki kmet.
    Mrc koji leži na astalu u prostoriji gdje se priča istorija jedina je barijera da se zagudi, a bogomi i zapjeva. Doduše, barijere postoje da bi se rušile.
    Eo’ viđu da se i na forum narod loži na rodoslove i da mi imamo istoričara zvijezdu pokajanja.
    Mada, narod kojega ubija vjetar kroz kuću (promaja), ne pali mašinu na crveno slovo, misli da ga krstača na retrovizor čuva da se ne suturiše realno vjeruje u rodoslove istoričara sa pokajanja.
    U zemlji đe je tek austrijski okupator donosio novitet matičnih knjiga, ljudi vjeruju u pretke 800 godina unazad.
    A niko nema datum rođenja 100 godina unazad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ti si tikva bez korijena umjesto da si uokvirio stablo od prvog gena na zidu iznad natkasne u sobi, i sačuvao vlas čuk..čuk..čuk nešto pa balzamovao na polici pored ajvara.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  19. #14787
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hmmm... Ajmo sad o plemenima i kodeksima casti vijeca staraca, e to i da se kulminira oko trvenja za katune itd... Da su Crnogorci bili ovakvi kao danasnji, ne bi imali i dan danas nepisane dogovore koji vaze i dalje. Bez ugovora, jasna linija. Nijesu se mijesale partije ni crkva.. i sami su sve sredjivali na rijec.
    Danas... he..
    Politicari vode kolo pa od ratova do ratova " civilizovano" dakako... he
    Slava tom namucenom CG narodu. Ovi danas ufff...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-10-22 at 20:28.

  20. #14788
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Vidim da ste i dalje zarobljeni prošlošću. Izmišljenim i lažnim postavkama koje nemaju autoritet nada mnom i koje odbacujem. Ono što je meni važno je da se ne pokoravam i ne klanjam lažnim bogovima, religijama, programima i slično.

    Odbacujem sve ono, što na našim prostorima, programiraju od malih nogu. Ja sam ono što jesam, čovjek, ljudsko biće. Vjerujem u dobro za čovječanstvo, za dobro porodice, prijatelja, komšija itd. Za napredak. Ne vjerujem da komšiji crkne krava.

    #Idiefree
    Love, peace and respect.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to mneonly For This Useful Post:


  22. #14789
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,261
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    2 GODINE OD UPOKOJENJA MITROPOLITA AMFILOHIJA

    Za života obnovio i sagradio više od 650 crkava, hramova i manastira u CG.
    Od najkomunističkije države u sfrj u kojoj su ubijali sveštenike a od crkava pravili štale, napravio je za 30 godina drustvo dje se pravoslavnoj vjeri otvoreno vratilo na popisu 72% stanovnika CG, i dje danas niko ne smije da poprijeko pogleda ka crkvi!


    Cist dokaz da crnogorci nikad nisu bili vjernici.

    Ko su bili komunisti u CG?
    Ko je ubijao svestenike?
    Ko je od crkava stale pravio?
    U kojoj su vjeri bili prije nego ih je Amfilohije preobratio?
    Stvarno mi tesko da povatam pa ako moze obijasnjenje, i nabroji te 650 crkava cisto reda radi.


    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  23. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  24. #14790
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Nemoj molim te ima svako veče po jednu da postavi uz laku noć i srculence naravno.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  25. #14791
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Iz linka kojeg Gagarin postavi:

    Nedavno se u medijima pojavila vest o knjizi zagrebačkog agronoma dr Ivana Jurića Genetičko podrijetlo Hrvata. Koristeći podatke navodno dobijene genetičkim analizama haplogrupa Hrvata, dr Jurić iznosi tvrdnje da Hrvati nisu Sloveni koji su se na teritoriju koju danas naseljavaju doselili tokom VII veka nove ere, već drevni narod koji područje Hrvatske naseljava još od vremena paleolita i nema nikakve srodnosti sa svojim istočnim susedima, Srbima.
    Auh. Je li moguce da ce Hrvati ici toliko daleko da tvrde da su nacija starija od Srba?

    Daleko se kazalo

  26. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  27. #14792
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,861
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    samo su hrvati vece budale od srba sto dovodi do zaključka da imaju istog pretka

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  29. #14793
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,424
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Dobar mi drug, iz Kuča, kad je turistički došao u Tursku odmah su sa njim prozborili turski - izgled ga odade.
    Moju tetku su Kinezi vec par puta svojatali za svoju, jew neudata je ali to nije razlog. Razlog su kose, sitne oci koje taj dio sa majcine strane ima, a i ja sam sa ti 16:9 pogledom na svijet, doduse manje izrazenom. A nesto mi se ne cini da su Kinezi ovladali Dalmacijom bez ako nismo imali neku babu od prije par stoljeca sa egzoticnim pogledima na svijet.
    Stari mi je ponosan na zvucno prezime koje su genracijama nosili popovi dok su cuvali jednu crkvu, kasnije i (vjerovatno najmanji) manastir u jednoj od (i dalje) vukojebina na sjeveru. A kad vidim rodbinu vidim da nismo mnogo odmakli od prije par vjekova. A nije mi ni stari.

    Svi bi da se razlikujemo od drugih, a rodoslovi nam puni rupa dje se ne zna ko je koga nacinio. Balkanska posla
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  30. The Following 3 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  31. #14794
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Jedan prijatelj, Srbin sa sjevera CG, u USA uradio jedan od onih DNK testova porijekla, i pokazalo mu oko 10% keltskog porijekla. Pa se češao za glavu. Ali primjetih da ima kroz CG dio riđokosih tako da...
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  32. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  33. #14795
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,244
    Thanks Thanks Given 
    15,160
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Jedan prijatelj, Srbin sa sjevera CG, u USA uradio jedan od onih DNK testova porijekla, i pokazalo mu oko 10% keltskog porijekla. Pa se češao za glavu. Ali primjetih da ima kroz CG dio riđokosih tako da...
    Samo da se to ne popularizuje kod nas e će neki da nas ubjeđuju da su direktni potomci džingis kana..

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  34. #14796
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Jedan prijatelj, Srbin sa sjevera CG, u USA uradio jedan od onih DNK testova porijekla, i pokazalo mu oko 10% keltskog porijekla. Pa se češao za glavu. Ali primjetih da ima kroz CG dio riđokosih tako da...
    Švrljali su kvalitetno Kelti Balkanom tako da to nije ništa čudno.
    Kao ni da npr. u Mojkovac nađeš neke germanske gene jer su rudnik Brskovo hendlali Sasi.
    Ili da na jugu nađeš neke Normanske gene jer su bili preko Jadrana, a i u Draču i sjevernije koju stotinu godinu.
    Na kraju, sva naseljavanja uzorkovala su miješanje stanovništva. I? Ličimo li više na nekoga Albanca ili na nekog Putina, ruskog plavušana (od Vikinga) sa malo zakošenim očima (Mongoli)?
    Edi Rama moga bi proć lagano ka naš, između ostalog po zajebanciji i fukarluku, a po izgledu 1/1.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  35. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  36. #14797
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,806
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,961
    Thanked in
    2,324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Iz linka kojeg Gagarin postavi:



    Auh. Je li moguce da ce Hrvati ici toliko daleko da tvrde da su nacija starija od Srba?

    Daleko se kazalo
    ,,šovinistička farsa" (Predrag Ejdus i Josif Tatić u glavnim ulogama) je pozorišna predstava upravo na tu temu (mnogi takav narativ ozbiljno shvatite, ne znaju da je to komedija, zato se vraća kao tragedija). Elem, tamo kažu, da su prvo bili Srbi, pa Hrvati, pa Jevreji, pa amebe...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  37. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  38. #14798
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Свима који славе Светог Луку, срећна слава!

  39. The Following 4 Users Say Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  40. #14799
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znaš što je najjače - da DPS nije donio zakon, pješke bi dobio izbore.
    Cistu sumnjam. Oni su taj zakon donijeli jer nisu imali nista da ponude gradjanima cije zivote i buducnost su urnisali. Bila im je potrebna jos jedna svjeza podjela. Samo su se malo preracunali. Povjerovali su u legendu o svojoj nenadjebivosti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  41. The Following 3 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  42. #14800
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ti si tikva bez korijena umjesto da si uokvirio stablo od prvog gena na zidu iznad natkasne u sobi, i sačuvao vlas čuk..čuk..čuk nešto pa balzamovao na polici pored ajvara.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Najavio Putin tešku zimu, pa ja stablo motorkom u ćepanice lagano.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

Page 592 of 645 FirstFirst ... 92492542582588589590591592593594595596602642 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •