Page 43 of 645 FirstFirst ... 333940414243444546475393143543 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 16122

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #1051
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa jes, bila jednom Italija monarhija, postala republika i samim tim danasnja Italija nije pravni sljedbenik predratne Italije. I to jos ima veze s crkvenom imovinom?

    Daj, stavrno, ne zagadjuj ovaj forum takvim budalastinnama. No sam ja grdji sto se upustam u raspravu.
    Ovako obično reaguje čovek u strahu od nepoznatog.
    U tvom slučaju to je strah od tebi nepoznatog saznanja i plus nagrdjujem mitomanske koncepcije o hiljadugodišnjem državno-pravno kontunitetu Crne Gore, od Duklje, preko Zete do Crne Gore i današnjih dana.

    Ovde pričamo o Crnoj Gori, a ne o Italiji.
    U Italiji se revolucijom desio diskontinuitet sa unutrašnjim pravnim poretkom, ali je medjunarodnopravni kontunitet ostao isti. Slično je bilo i u Nemačkoj.
    Ali Crna Gora je potpuno nestala kao država i na unutrašnjem i na medjunarodnom planu. Nula. Ne postoji više. Čak ni kao pojam u Kraljevini Jugoslaviji 20 i kusur godina. Taman kako i Srbija.
    Federalne republike koje su komunisti formirali tokom WWII su bili potpuno novi subjekti. Oni su odbacili sve veze sa prethodnom Kraljevinom Jugoslavijom i suspendovali sve njene zakone.
    SR Crna Gora svoju državnost ni slučajno nije crpila iz Nidžove kraljevine, već iz odluka Drugog zasedanja Antifašističkog veća ZAVNO Crne Gore i Boke iz 1944. To je današnja Crna Gora. Pravni sledbenik te tvorevine. Ono što je od tada bilo državno, nije isto što je bilo državno u Kraljevini Crnoj Gori. Jer su to dva različita pojma.

    Da je dosledan Milo Djukanović bi tražio i državnu imovinu Kraljevine Crne Gore na Metohiji, jer i to je neposredno pre 1918 godine bilo državno crnogorsko. Ali znamo da to neće iskati.

  2. #1052
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Dobro došao na forum, baš nam je falio jedan nezavisan pogled sa strane. Veliš nije spc u CG, nego je to Amfilohije umislio? Onda je Amfi, kao svaki dobar čukundeda vrač, uspio da svoje halucinacije prenese na cijelu spc, pošto spc obavještava o dešavanjima eparhija na svom sajtu. E sad, da li je moguće da i spc u Srbiji smatra svojim eparhijama ove 4 u CG?

    http://www.spc.rs/sr/mitropolit_amfi...na_budutshnost


    A i nešto mi malo čudno kad patrijarh SPC canja o položaju crkve u Crnoj Gori koji je, po njegovim riječima, gori od onoga u ndh. A i malo mi čudno kako niko iz Srbije nije opomenuo Amfija da se ne kiti spc perjem kad on nije u spc. Evo će brzo 30 godina otkad to radi.

    EDIT: Zaboravih da dodam, pitanja imovine nisu kanonska pitanja, makar da ja znam. Osim toga, istorija je puna vladara koji su se bavili kanonskim pitanjima. Kako ono bješe Lazar postao car?

    Naravno da Patrijarh takodje misli da je Crkva u Crnoj Gori deo SPC ali već sam objasnio, to su kanoni, to su njihova interna pravila koja nemaju nikakav efekat na regularni pravni sistem niti su definisana u pravnom sistemu koji važi za nas, pogotovo ne utiču na to ko je vlasnik crkava i manastira.
    Ponavljam, vlasnik nije SPC niti to ikada može da bude.

    Vladari se jesu bavili crkvama ali uglavnom pre 100 i vise godina, pogotovo je nešto od pre 500 i više godina loš primer ... danas se to uglavnom ne radi.

  3. #1053
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Stravičan zločin na Cetinju: Krivokapić ubio majku?
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...pic-ubio-majku.
    Kuku

    Послато са Mi Note 3 помоћу Тапатока

  4. #1054
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nemanjići jesu okupirali Crnu Goru i 1918. jeste bila godina okupacije i preteča ukidanja cpc, ali se tvoja izjava o učenju neke vaše istorije nije odnosila na te periode, nego na učenje da su četnici bili jednako antifašisti kao i partizani. Na konstataciju da cijela Evropa uči jednaku istoriju, kad je 2. svjetski rat u pitanju, odnosno fašisti loši, antifašisti dobri, vaša lokal-patriotska istorija ni to nije bila sposobna da iznese. Ali neka si se ti napravio blesav.
    Ovo je najobičnije karikiranje i podmetanje.
    Bar dve-tri laži si izneo u ovom postu.
    Pre svega NIKADA tema polemike nije bila odnos prema fašizmu i antifašizmu. Ne znam čime si ponukan da podmećeš kako se u Srbiji uči da je fašizam dobar, a antifašizam loš.
    Stvarno nemam reči za takvo ponašanje.

    Odnos prema četnicima, ravnogorskom pokretu ili JVuO je nešto sasvim drugo. Tu vi pišite šta hoćete u svojim istorijskim udžbenicima, ali vaše vidjenje istorije u tom pogledu nikog ne obavezuje. Mi ćemo o njima učiti svoju istoriju. I to ni izbliza neće biti relativizovanje njihove uloge, kao što recimo savremena crnogorska misao pokušava relativizovati ulogu Sekule Drljevića, Krsta Popovića, njihovih sledbenika i njihove tvorevine u vreme WWII.
    Znači...i vi u Crnoj Gori učite neku svoju istoriju.

    Daleko od toga da cela Evropa vidi četnike kao fašiste. Čak je i Jelko Kacin, kojeg se ne može nazvati nekim srboljupcem, šuknuo Šukoviću u onoj njegovoj emisiji kada se povela polemika na tu temu. U najmanju ruku, JVuO nikako ne ide u isti koš sa ostalim pokretima koje je komunistička literatura sve zajedno zvala domaćim izdajnicima i saradnicima okupatora.







    Neću komentarisat ostale gluposti iznijete u ovom postu, ali ovo boldovano ipak zaslužuje da se pomene. Crkva i država nisu bile isto. To što je država Crna Gora bila teokratska, odnosno vladar države je istovremeno bio i crkveni poglavar, ne znači da su država i crkva isto. Spojenost crkve i države ne znači da su država i crkva isto. Vladike nisu bili poglavari crkve zvane Crna Gora, nego poglavari crkve i vladari države Crne Gore. Ali neka si se ti napravio blesav.
    A bože ti sačuvaj...Verujem da ni sam ne znaš šta si napisao.

    Mitropolstvo Crna Gora je svakako bila više crkvena jedinica nego država.
    Kao država nije ni bila priznata, a kao crkvena eparhija jeste. Kao država je funkcionisala neformalno, a kao mitropolija formalno.
    Ali u suštini je to bilo jedno te isto.

    Ne znam stvarno šta pokušavaš reći.

  5. #1055
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    A ovamo rekoste da vam je smijesna deklaracija o Podgorickoj Skupstini?
    Jel to hocete da pisete o Krfskoj deklaraciji 1917 odrzanoj bez ucesca I znanja CG Skupstine o namjerama da se ukine drzavnost CG? I to sve podmuklo spakovano 1914. od strane tkz. Jugoslovenskog odbora bez ijednog Crnogorca u sastavu … finansiranog od… he
    Jeste da ovdje ima djece sto pisu I citaju, ali tu propaganda I negiranje CG sa kojom ste krenuli, olabavite.
    Prosli smo mi te gluposti odavno. Stvarno mislite da su Crnogorci toliko neobrazovani, da mozete da prodajete istu maglu?

    Hvala Lepo
    Draga gospodjo, nisam imao nameru pisati o Krfskoj deklaraciji.
    Možda bi crnogorska skupština na neki način učestvovala u donošenju Krfske deklaracije 1917 godine, samo da je u tom trenutku postojla.
    Ali nije.
    Ni crnogorska skupština, ni crnogorska vlada koja je potpisala kapitulaciju i tako suspendovala državu.

    Dotadašnji predsednik vlade Andrija Radović formirao je političko telo koje se zvalo Crnogorski odbor za ujedinjenje. Taj odbor se svojom deklaracijom sa Krfskom deklaracijom.

  6. #1056
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    E ako ne dodjete do rimskih katakombi, ili bar do Konstantinovog politickog procesa iz Nikeje tj. do Istocnog Rimskog Carstva i istrebljivanja paganstva.... nista..
    Jer po tome sve ovo je imovina rimskih naslednika, jel?
    Do kojeg vremena unazad se ide?
    Koja je nulta tacka od koje pocinje svojatanje materijalnih dobara?
    Hvala Lepo

  7. #1057
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    E ako ne dodjete do rimskih katakombi, ili bar do Konstantinovog politickog procesa iz Nikeje tj. do Istocnog Rimskog Carstva i istrebljivanja paganstva.... nista..
    Jer po tome sve ovo je imovina rimskih naslednika, jel?
    Do kojeg vremena unazad se ide?
    Koja je nulta tacka od koje pocinje svojatanje materijalnih dobara?
    Hvala Lepo
    Nulta tačka je ona koju odredi aktuelna skupštinska većina.
    Sutra neka druga to može promeniti, po volji i svetonazorima.

  8. #1058
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hocete reci da je srpska skupstina postojala, hrvatska, slovenacka, pa su poslali izabrane predstavnike? Sto se pravite neznaveni da su bili clanovi kluba organizovani od koga, placeni od koga? Setnje po Rimu, Parizu, Londonu, od 1914?
    CG je bila nistavna za iste, pa su ignorisali I isplanirali svojom odlukom kako da preuzmu CG bez pitanja ikoga iz CG?
    Prelistajte to jos malo..
    Zna se ko je stajao iza te organizacije, ko je finansirao, I sta je bio cilj, a to nema veze sa MCP do jedne ure.. Ne bi voljeli da tu uru zapocinjemo kao temu.

    Hvala Lepo

  9. #1059
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Bravo, Daco. Odlican ti je pokusaj skretanja s teme rasprave.
    Ali pitanja odnosa Crkve Srbije i njezine filijale u CG su vasa interna pitanja. Stvarno ne razumijem zasto ih na neki nacin povezivas s pravom neovisne Drzave Crne Gore usvajati zakone na nacin propisan Ustavom.
    Stovise, tvrdis da danasnja Drzava Crna Gora nema kontinuitet poslije pause 1918.-2006. pa kao primjer navodis "kontinuitet" jedne Crkve koja je stvorena tek u listopadu 1920. (rijecima: tisuca devetsto dvadesete) godine, a koja ni u kojem obliku nije postojala sve od 1766. godine.
    Last edited by A+A; 18-12-19 at 10:54.

  10. #1060
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,896
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,421
    Thanked in
    2,226 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ovo je najobičnije karikiranje i podmetanje.
    Bar dve-tri laži si izneo u ovom postu.
    Pre svega NIKADA tema polemike nije bila odnos prema fašizmu i antifašizmu. Ne znam čime si ponukan da podmećeš kako se u Srbiji uči da je fašizam dobar, a antifašizam loš.
    Stvarno nemam reči za takvo ponašanje.

    Odnos prema četnicima, ravnogorskom pokretu ili JVuO je nešto sasvim drugo. Tu vi pišite šta hoćete u svojim istorijskim udžbenicima, ali vaše vidjenje istorije u tom pogledu nikog ne obavezuje. Mi ćemo o njima učiti svoju istoriju. I to ni izbliza neće biti relativizovanje njihove uloge, kao što recimo savremena crnogorska misao pokušava relativizovati ulogu Sekule Drljevića, Krsta Popovića, njihovih sledbenika i njihove tvorevine u vreme WWII.
    Znači...i vi u Crnoj Gori učite neku svoju istoriju.

    Daleko od toga da cela Evropa vidi četnike kao fašiste. Čak je i Jelko Kacin, kojeg se ne može nazvati nekim srboljupcem, šuknuo Šukoviću u onoj njegovoj emisiji kada se povela polemika na tu temu. U najmanju ruku, JVuO nikako ne ide u isti koš sa ostalim pokretima koje je komunistička literatura sve zajedno zvala domaćim izdajnicima i saradnicima okupatora.





    A bože ti sačuvaj...Verujem da ni sam ne znaš šta si napisao.

    Mitropolstvo Crna Gora je svakako bila više crkvena jedinica nego država.
    Kao država nije ni bila priznata, a kao crkvena eparhija jeste. Kao država je funkcionisala neformalno, a kao mitropolija formalno.
    Ali u suštini je to bilo jedno te isto.

    Ne znam stvarno šta pokušavaš reći.

    Što me rodi, majko...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #1061
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Cini mi se, citajuci pisane CG medije, da u CG bez pomoci iz regiona nema znanja ni iskustva. Takva "pomoc" lici na davanje dozvole za prepisivanje zakona I propisa neznalici i lenjivcu koji ne zna ili ne zeli da shvati potrebe svog naroda i svoje Drzave. Elem, svaki dan cete vidjeti u medijima izjave funkcionera tipa - Tako je u Zagrebu, tako je u Srbiji, isto je tamo, isto ovamo, a sta je potrebno CG_i, e ta pitanja preskacu. Sve u svemu, stice se utisak da se toliko reklamira c/p tudjih resenja koji su u korist drugih gradjana, druge culture, religije I obicaja.
    Da li CG ima strucna lica koje placa narod CG, a koji imaju toliko znanja da im nije potrebno kopiranje tudjih ideja I resenja? Nema? Za sta su placeni onda? Za prepisivanje?
    Primjecujete li da se javno utrkuju ko ce prije izjaviti da to sto predlazu da je isto u ZG, isto je u BG, SA.. I dalje. Nevjerovatno. Kao da namjerno namecu misao nama obicnim gradjanima da su nesposobni da resavaju sami potrebe CG naroda. Samo fali da kazu "sto ce ovo nama I nek drugi razmisljaju o tome?"
    Ni malo "drzavno"...


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-12-19 at 11:21.

  12. #1062
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Cini mi se, citajuci pisane CG medije, da u CG bez pomoci iz regiona nema znanja ni iskustva.
    Jes da nema veze sa temom, ali me zanima vaše mišljenje - šta mislite, zašto je to tako?

  13. #1063
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Jes da nema veze sa temom, ali me zanima vaše mišljenje - šta mislite, zašto je to tako?
    Mislim da jeste tema "Iz raznih novina", jer je ovo utisak koji se namece preko sredstava informisanja.
    Ne znam da li I vas zbunjuju takve izjave nemoci nashih funkcionera, jer ne znam kako drugacije shvatiti njihovo slavljenje kopiranja tudjih ideja I propisa koje implementiraju nasim gradjanima.
    Kao da su CG funkcionere birali politicari I gradjani drugih drzava, a ne gradjani CG?

    Hvala Lepo

  14. #1064
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Mislila sam moja upadica možda nema veze sa temom, ali ipak da se nadovežem na onaj dio "neznalici i lenjivcu"

    Koordinacija i učinkovitost akcija i pokreta su naučeni kvaliteti, ne samo za ljude nego i za mnoge životinje, koji se stiču tokom igara u ranoj mladosti. Kad dijete ima emocionalne probleme - to učenje se ne odvija prirodno i potpuno. Ne dam se zbuniti, niti me zbunjuju vaši postovi - jer znam sa kog izvora dolazi sve što Maja ispiše/ispoljava.
    Mada padnem ponekad, ali opet se vratim. Mislim da mi imamo kolektivno anksioznost od padanja. A to nije ništa strašno.

  15. #1065
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne razumijem..
    "
    jer znam sa kog izvora dolazi sve što Maja ispiše/ispoljava."?


    Hvala Lepo

  16. #1066
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Bravo, Daco. Odlican ti je pokusaj skretanja s teme rasprave.
    Ali pitanja odnosa Crkve Srbije i njezine filijale u CG su vasa interna pitanja. Stvarno ne razumijem zasto ih na neki nacin povezivas s pravom neovisne Drzave Crne Gore usvajati zakone na nacin propisan Ustavom.
    Stovise, tvrdis da danasnja Drzava Crna Gora nema kontinuitet poslije pause 1918.-2006. pa kao primjer navodis "kontinuitet" jedne Crkve koja je stvorena tek u listopadu 1920. (rijecima: tisuca devetsto dvadesete) godine, a koja ni u kojem obliku nije postojala sve od 1766. godine.
    Kao prvo, ja ne znam tačno šta je to Crkva Srbije, a primećujem da koristiš taj izraz.
    U Srbiji ima više registrovanih crkvi, tako da je izraz Crkva Srbije u najmanju ruku neprecizan.

    Pravoslavna Crkva u Crnoj Gori nije stvorena 1920 godine, već je nedavno obeležila 800 godina postojanja. A Mitropolija praktično bez prekida postoji od njenog uzdizanja u taj rang 1346 godine.
    Za razliku od drzave, to je uvek bila ista crkva. Njeni kanoni se nisu menjali.
    Iz nje je i nikla država Crna Gora koja će nestati 1918 godine.
    Ova danas Crna Gora fakticki postoji od 1945 godine.

  17. #1067
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Hocete reci da je srpska skupstina postojala, hrvatska, slovenacka, pa su poslali izabrane predstavnike? Sto se pravite neznaveni da su bili clanovi kluba organizovani od koga, placeni od koga? Setnje po Rimu, Parizu, Londonu, od 1914?
    CG je bila nistavna za iste, pa su ignorisali I isplanirali svojom odlukom kako da preuzmu CG bez pitanja ikoga iz CG?
    Prelistajte to jos malo..
    Zna se ko je stajao iza te organizacije, ko je finansirao, I sta je bio cilj, a to nema veze sa MCP do jedne ure.. Ne bi voljeli da tu uru zapocinjemo kao temu.

    Hvala Lepo
    Ako mislite na Krfsku deklaraciju, tamo nije bilo ni predstavnika hrvatskog sabora, ni nekakve slovenacke skupstine.
    To je dokument koji su potpisali Pašić i Trumbić.
    Ne mislim zaista da je Krfska deklaracija neki posebno značajan dokument.

  18. #1068
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne razumijem..
    "
    jer znam sa kog izvora dolazi sve što Maja ispiše/ispoljava."?

    Hvala Lepo
    Sa izvora ljubavi prema CG Majo, kako već napisah u repu.

    Da bi se znalo kako danas, mora se preraditi jučerašnje zašto.
    Mi odbijamo da preradimo zašto aspekt, pa nam je onda kako aspekt (kako nešto radimo, djelujemo, akcije koje preduzimamo) u fazonu c/p.
    Šteta.

  19. #1069
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Sa izvora ljubavi prema CG Majo, kako već napisah u repu.

    Da bi se znalo kako danas, mora se preraditi jučerašnje zašto.
    Mi odbijamo da preradimo zašto aspekt, pa nam je onda kako aspekt (kako nešto radimo, djelujemo, akcije koje preduzimamo) u fazonu c/p.
    Šteta.
    Hvala za + rep..

    Bezinteresna ljubav prema narodu I drzavi CG jeste izvor koji imamo svi, nebitno koliko pojedini suzbijali tu emociju iz raznih trenutnih "razloga"..
    CG narod je vrijedan najboljeg, I cemu kopiranje I nametanje tudjih resenja. Nisu ta resenja radjena za korist CG naroda.
    Samo obratite paznju na intervjue i na TV debate. Nevjerovatno. Cega se obrazovan stidi...


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-12-19 at 12:39.

  20. #1070
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Kao prvo, ja ne znam tačno šta je to Crkva Srbije, a primećujem da koristiš taj izraz.
    U Srbiji ima više registrovanih crkvi, tako da je izraz Crkva Srbije u najmanju ruku neprecizan.

    Pravoslavna Crkva u Crnoj Gori nije stvorena 1920 godine, već je nedavno obeležila 800 godina postojanja. A Mitropolija praktično bez prekida postoji od njenog uzdizanja u taj rang 1346 godine.
    Za razliku od drzave, to je uvek bila ista crkva. Njeni kanoni se nisu menjali.
    Iz nje je i nikla država Crna Gora koja će nestati 1918 godine.
    Ova danas Crna Gora fakticki postoji od 1945 godine.
    Dr. Deretic likes that
    Si ozbiljan? Ili ovo ti je neki skec za korporativnu zurku?
    Last edited by A+A; 18-12-19 at 12:48.

  21. #1071
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ako mislite na Krfsku deklaraciju, tamo nije bilo ni predstavnika hrvatskog sabora, ni nekakve slovenacke skupstine.
    Quote Originally Posted by Dača View Post
    To je dokument koji su potpisali Pašić i Trumbić.
    Ne mislim zaista da je Krfska deklaracija neki posebno značajan dokument.
    To je znacajan document jer govori o perfidnoj odluci da se ukine drzavnost CG od strane vlasti tudje drzave, samozvanih predstavnika CRO I SLO, bez ucesca CG predstavnika, da se CG drzavnost okonca nakon poraza Austrougarske Monarhije I da se prisajedini istoj.
    Vi rekoste da nemate nikakve veze sa CG I zato vjerujem da vama taj dokaz o prljavoj igri I ignorisanju zrtava CG u tom ratu nista ne znaci, jer je vama u korist?

    Onda treba da vam znaci I zasto su se isti poigrali sa Karadjordjevicima?


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-12-19 at 12:53.

  22. #1072
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,688
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,650
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    nervno je mala beba za ovo




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #1073
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ma naravno, sad je point zero - nista prije MPC? Aooooooooo...

    Pitah li ja da li je MCP nosilac prava nad CG od vremena Rimskog Carstva, tj Konstantina, ili od dana njegove vladavine nad Istocnim Rimskim Carstvom? Od Nikejskog Sabora, od majke Konstantina Helene/Jelene, dolaska Slovena, pokrstavanja pagana nasilnim putem, od Grka Cirila I Metodija, ili ili?
    Manite se politikanstva - po licnoj potrebi.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-12-19 at 13:04.

  24. #1074
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    To je znacajan document jer govori o perfidnoj odluci da se ukine drzavnost CG od strane Vladara tudje drzave, samozvanih predstavnika CRO I SLO, bez ucesca CG predstavnika I da se prisajedini istoj.
    Vi rekoste da nemate nikakve veze sa CG I zato vjerujem da vama nista ne znaci, jer je vama u korist?

    Hvala Lepo
    Nije crnogorska državnost ukinuta Krfskom deklaracijom.
    Deklaracijama se obično iskazuju neki stavovi i namere, a one same nemaju pravni značaj.
    Crnogorska drzavnost je ukinuta de facto Podgoričkom skupštinom. A ne može se reći da se tu nije pitao nijedan Crnogorac.

    A opet ponavljam, stvaranjem Kraljevine SHS, ukinuta je i državnost Srbije, odnosno nestala je i Srbija kao medjunarodni subjekt.

    Mnogi se danas ne bi složili da nam je to bilo u korist.
    Ali tako je bilo.
    Besmisleno je da neka današnja vlast u Srbiji poništava odluke vlade tadašnje Kraljevine Srbije. Pre svega, jer nije ista država u pitanju.
    To je isto kao da poništava odluke Karadjordjeve vlasti ili Stefana Prvovenčanog.

  25. #1075
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Dr. Deretic likes that
    Si ozbiljan? Ili ovo ti je neki skec za korporativnu zurku?
    Samo pitaj šta ti nije jasno.

Page 43 of 645 FirstFirst ... 333940414243444546475393143543 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •