Page 387 of 646 FirstFirst ... 287337377383384385386387388389390391397437487 ... LastLast
Results 9,651 to 9,675 of 16139

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #9651
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Koji je sistem počeo nijesam upućen?

    Sent from my Telefunken
    hmmmm... nazovimo ga Crkva iznad svega... Majstore ne očekuješ da će se bilo ko sa političke scene, izuzev Pipuna zbog nekih drugih motiva, usuditi da ide kontra crkve nakon svega? Da neće ko snosit posledice zbog ovoga? Da neće popovi biti kažnjeni zbog kršenja zdravstvenih propisa? Da neće lepetnut sa rabote ovu nastavnicu što je dobila uslovni otkaz posle trobojnih štrumpfova koje je kačila na fejsbuk?


    Računajte za par godina, a možda i ranije obavezan vjeronauk u školi. Za početak... Tako ide kuvanje žabice, a možda dobacimo do vjerske policije Krivokapićevog idola Ahmedinedžada...

    Prisjetimo se popova u budvanskoj opštini. I Alekse koji reče da na obredu nije bilo Demokrata i da on to osuđuje. I onda slike gdje su demokrate na obredu. I posledica laganja je bila zero. Al dobro, bila je to mala laž... Znamo svi kako je masno DPS lagao.[/QUOTE]



    Što Ahmadinedžad kada u susjednoj Hrvatskoj, koja je u EU, imaš vjeronauk u školama kao izborni predmet. Neka svako uči što hoće samo se treba pridržavati mjera zbog trenutne situacije.

  2. #9652
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,265
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Učiteljica je vjerski fanatik a takvi imaju razmišljanje da vjerski zanos koji ona ima moraju svi da imaju zato daje sebi za pravo da šalje ovakve pozive, kao takvoj joj nema mjesta u prosvjeti, nek jpj crkva nađe angažmanu u nekoj bogosloviji ali njoj nije mjesto u opštoj školi i to u radu sa najmlađima

  3. The Following 2 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  4. #9653
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,175
    Thanked in
    1,617 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Učiteljica je vjerski fanatik a takvi imaju razmišljanje da vjerski zanos koji ona ima moraju svi da imaju zato daje sebi za pravo da šalje ovakve pozive, kao takvoj joj nema mjesta u prosvjeti, nek jpj crkva nađe angažmanu u nekoj bogosloviji ali njoj nije mjesto u opštoj školi i to u radu sa najmlađima
    Kad je sa đacima crtala štrumpfove na trobojkama i stavljala slike na fejsbuk tokom litija dobila je uslovni otkaz. Tada je bila pomama da vlast proganja neistomišljenike da se slučajno ne otpusti. A vlast će sad vjerovatno reagovat "evo je vama sad momci pa je otpuštajte".

    A žena je samo kreten.

  5. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  6. #9654
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,175
    Thanked in
    1,617 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maksimilovan View Post
    hmmmm... nazovimo ga Crkva iznad svega... Majstore ne očekuješ da će se bilo ko sa političke scene, izuzev Pipuna zbog nekih drugih motiva, usuditi da ide kontra crkve nakon svega? Da neće ko snosit posledice zbog ovoga? Da neće popovi biti kažnjeni zbog kršenja zdravstvenih propisa? Da neće lepetnut sa rabote ovu nastavnicu što je dobila uslovni otkaz posle trobojnih štrumpfova koje je kačila na fejsbuk?


    Računajte za par godina, a možda i ranije obavezan vjeronauk u školi. Za početak... Tako ide kuvanje žabice, a možda dobacimo do vjerske policije Krivokapićevog idola Ahmedinedžada...

    Prisjetimo se popova u budvanskoj opštini. I Alekse koji reče da na obredu nije bilo Demokrata i da on to osuđuje. I onda slike gdje su demokrate na obredu. I posledica laganja je bila zero. Al dobro, bila je to mala laž... Znamo svi kako je masno DPS lagao.


    Što Ahmadinedžad kada u susjednoj Hrvatskoj, koja je u EU, imaš vjeronauk u školama kao izborni predmet. Neka svako uči što hoće samo se treba pridržavati mjera zbog trenutne situacije.[/QUOTE]

    Ahmedinedžad jer ga je mandatar Krivokapić pominjao kao nekog na čiji bi se politički rad ugledao. Nije pominjao Hrvatsku.

  7. #9655
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ako postoji ikakav zakon u ovoj zemlji, "učiteljica" će vrlo brzo na zavod za zapošljavanje... Eto prilike novoj vlasti, i ministru prosvete, da pokažu da je zakon isti za sve...
    Ne brini zaposliće je mitropolija odma.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  8. #9656
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Да остане без посла јер је на молебан позвала. Бистар си ти.
    Fact No1 : Crna Gora je po procentu novoinficiranih per capita prva u Evropi

    Fact No2 : Pomenuta učiteljica je već uslovno kažnjena zbog davanja zadataka djeci koja su imala političku poruku

    Fact No3 : Učiteljica je preko viber grupe kojom komunicira sa roditeljima i djecom pozvala iste da učestvuju u aktivnostima koje nemaju nikakve veze sa nastavnim planom i programom, a one koji su se odazvali izložila riziku u nikad goroj epidemiološkoj situaciji.

    Meni ne možeš pripisati licemjerstvo. Na isti način sam osuđivao i "patriotski skup" i hapšenje djevojčice u Danilovgradu i slične pojave sa druge strane.

    Ovakav postupak, počev od učiteljice, je potpuno van pameti.

    Naravno da zaslužuje otkaz!

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  9. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  10. #9657
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,175
    Thanked in
    1,617 Posts

    Default

    Momci&đevojke, pokušaću da napišem nešto na ovu temu Crkve na crkvama, i predviđanju gdje bi realno mogle da odu stvari u budućnosti.
    Čak i u teološkom smislu, crkva ima dualnost jer je sa jedne strane Božije tijelo na zemlji, a sa druge institucija koju čine ljudi, koji su grešni, pa je posledično i crkva grešna. Istorijski gledano, što je bila u većoj milosti vlasti, odnosno dio vlasti, crkva je pravila veće svinjarije. Kao što smo vidjeli prethodnih dana, počeli su popovi da kade opštine, da djeca idu na molebane i sl. Posledično, time će odbiti dio ljudi od sebe, i to moguće baš one najpravdoljubivije koji su bili uz nju tokom litija baš zbog pravednosti. Rekao sam već, nema istorijskog slučaja da se crkva sama, kada je stekla neki društvenog uticaj, odrekla tog uticaja, pa neka otac Gojko 100 puta veli da je crkva završila svoju političku misiju.
    Ok, kada sam iznio premise, kako vidim dalji razvoj?
    Crkva će postati neka vrsta DPS-a. Može i bez njih ali ide puno teže i izvjesno je da ćeš biti marginalizovan.
    Npr. Vjeronauk će ući u škole, vjerovatno na dobrovoljnoj osnovi. I? ne mora ti dijete ići na vjeronauk ako neće. Ali tih 45 minuta trećeg časa moraće da sjedi ispred učionice na hodniku i da bude tiho da ne bi ometalo nastavu. I biće 5 takvih možda od 30 koji će biti stigmatizovani, a djeca na finjaka nahuškana od popova da su ovi drugačiji. A vi se prisjetite kako većina u školi zna biti surova prema manjini. Ah da, zaštitiće ih nastavnici. How yes no. Ovaj primjer je vjeronauka u Hrvata.
    Slično će biti i sa odraslima. Imajući u vidu kakvi smo tiskoprci vjerovatna je društvena marginalizacija ako ne pušeš u goozu nekog lokalnog popa. Čak i oni kojima je sve to gadno, iz oportunizma će osveštati auto sa popom "može to osveštanje i za 20 eura, ali ti ništa neće valjat" i dati mu 50 da skinu s vrata tu obavezu. Ovo shvatite kao stav kako oportunistički riješiti stvar sa najmanje glavobolje, ne kao bukvalnu radnju tihe većine.
    Laicizam i sekularizam stečen tokom vremena "brozomore, bogomržnje i bratoubistva" primamo zdravo za gotovo. Zato ćemo ga se i lagano odreći, na veliku radost kritičara brozomore. Inače tokom te "brozomore" smo napravili najveću civilizacijsku deltu u našoj istoriji. Al dobro sad.
    Ova priča o vjeronauku i stigmatizaciji & marginalizaciji nevjernih Toma po meni je dosta realana scenario za običnog građanina. A koji su sve scenariji vremenom možemo dobaciti do Irana.
    Takođe, nije loše pogledati prvu sezonu "Sluškinjine priče" da vidite za koliko nestane tanka doza sekularizma.
    Da Bog da ja bio u krivu, ali...
    Last edited by Gagarin; 06-10-20 at 12:31.

  11. #9658
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Evo, hvala Bogu, roditelj sam.
    Prvo moras sa ovom fotografijom poci kod predstavnika ove vjere i pitati sta znaci i odakle vuce ovaj obicaj.
    Pa ako ne razumijes, isti mozes staviti u javnost na preispitivanje.
    Zamisli da sada osudjujemo klanjaje kod muslimana? Ili neke druge obicaje kod drugih konfesija.
    Neko je nize postavio link sa fotografijama iz hrama u Baru. Vidim mnogo poznatih lica, zaista dobrih ljudi, od kojih nikome ne moze lose doci.
    Dok se ne bih slozio sa fotografijama iz staba DPSa, ili SDa, ili mozda DFa.
    Poziv uciteljice na moleban je glupost, i treba biti sankcionisana za to. Ko zna sto prica na casu ako poziva ovako. Svako mora da osjeca svoju vjeru na sebi svojstven nacin, i da tudju ne dovodi u pitanje.
    Pustite se vjera i obicaja ljudi. Zaista smo bogati zbog razlicitosti, i da je srece da smo malo svjesniji, uzivali bi ici kod prijatelja na Bajram, Vaskrs i Uskrs.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Nema toga predstavnika bilo koje vjere koji bi me ubijedio da naćeram dijete da puzi i ljubi pločice, zemlju, parket, ili bilo što ispred njega, zato sam i tražio mišljenje roditelja, a odakle se vuče običaj me ne zanima, jer iz Crne Gore nije sigurno.

  12. The Following 5 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  13. #9659
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,697
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default

    evo roditelji brane ovo. kakav je to nivo svijesti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #9660
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Od Njegoševih "Crnogorci ne ljube lance" do:



    Last edited by johnny bravo; 06-10-20 at 12:46.
    In vino veritas

  15. #9661
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Glasali ste gledajte(mo)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  16. #9662
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nema toga predstavnika bilo koje vjere koji bi me ubijedio da naćeram dijete da puzi i ljubi pločice, zemlju, parket, ili bilo što ispred njega, zato sam i tražio mišljenje roditelja, a odakle se vuče običaj me ne zanima, jer iz Crne Gore nije sigurno.
    Metenisanje, na ove prostore došlo iz Rusije. Nije se praktikovalo u crnogorskim (ubijeđen sam i srpskim) hramovima. Rusi tvrde da je to običaj još iz Jerusalima. Poenta, uvezeno, kao i, recimo, plivanje za krst.

    Sent from my Motorola 8400

  17. The Following 4 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  18. #9663
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,175
    Thanked in
    1,617 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Sam si kriv za dozu arogancije koja slijedi Margarita.

    Kao prvo ne znaš šta je SISTEM.

    Kao drugo podvaljuješ lošu zamjenu teza :

    "ne očekuješ da će se bilo ko sa političke scene (...) usuditi da ide kontra crkve nakon svega?"

    Metalka na Rumiji? Finansiranje hrama u PG? Građevinsko partnerstvo? etc

    "Nakon svega" kažeš?

    E sad se ponovo vrati na moje pitanje pa mi bez velike filozofije i demagogije odgovori : Koji je sistem počeo?

    Sent from my Telefunken
    Ajde ovako da definišem:

    Prethodni sistem je trgovao, a za ovaj ne očekujem ni da će trgovati nego samo skidati gaće kad mu kažu popovi. Ili prošli su tolerisali prasičluke crkve, ovi će ih ohrabravit da prave prasičluke.

    I ako su prethodni nešto radili, da li to treba da bude vječno opravdanje i za nove? Reče li Aleksa mojih nije bilo na kađenje opštine i mi to osuđujemo. A što bi kad se vidješe njegovi na slike? Jel se izvinio što je slaga? Oće li njegovi odgovarat na bilo koji način? Neće. Što je razlika u konkretnoj situaciji u odnosu na prethodnike? Smije li ko prnut crkvi?

  19. #9664
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,697
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Glasali ste gledajte(mo)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    za ovo ljudi nisu glasali, da se odma’ razumijemo

    pominje se gore okretanje ka’ Zapadu i kako je propuštena šansa. od 2006. godine se imalo itekako vremena i mogućnosti da se država izvuče iz kaljuge zvane Balkan. jednim nakaradnim zakonom se to nikako ne može uraditi. a ako ćemo pravo nije bilo ni neke želje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #9665
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Glasali ste gledajte(mo)...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uffff

    Đe si ti bio da osudiš i jednu pljačku naše imovine, da naše jer državna imovina je imovina svih građana, i državne kase?

    Mnogo veće posljedice trpimo zbog prethodnika na vlasti, svi mi, nego što to ikad možemo zbog ovakvih gluposti, a koje su van pameti da se razumijemo.

    Jel crkva uvijek težila da ima što veći broj vjernika? Jeste! Može li mene ko natjerat da dijete vodim da kleči pred bilo kim? Ne, nikad!

    Da li je učiteljica napravila glupost? Jeste, i treba joj uručiti otkaz.

    Da li je ova ista učiteljica pravila gluposti i za vrijeme prethodne vlasti? Jeste.

    Mali podsjetnik za tebe...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 06-10-20 at 12:58.

  21. #9666
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default



    Jugonostalgija:anonymous:

  22. #9667
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Uffff

    Đe si ti bio da osudiš i jednu pljačku naše imovine, da naše jer državna imovina je imovina svih građana, i državne kase?

    Mnogo veće posljedice trpimo zbog prethodnika na vlasti, svi mi, nego što to ikad možemo zbog ovakvih gluposti, a koje su van pameti da se razumijemo.

    Jel crkva uvijek težila da ima što veći broj vjernika? Jeste! Može li mene ko natjerat da dijete vodim da kleči pred bilo kim? Ne, nikad!

    Da li je učiteljica napravila glupost? Jeste, i treba joj uručiti otkaz.

    Da li je ova ista učiteljica pravila gluposti i za vrijeme prethodne vlasti? Jeste.

    Mali podsjetnik za tebe...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


    Ali Milo je patriota, njemu se sve prasta.

  23. #9668
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ajde ovako da definišem:

    Prethodni sistem je trgovao, a za ovaj ne očekujem ni da će trgovati nego samo skidati gaće kad mu kažu popovi. Ili prošli su tolerisali prasičluke crkve, ovi će ih ohrabravit da prave prasičluke.

    I ako su prethodni nešto radili, da li to treba da bude vječno opravdanje i za nove? Reče li Aleksa mojih nije bilo na kađenje opštine i mi to osuđujemo. A što bi kad se vidješe njegovi na slike? Jel se izvinio što je slaga? Oće li njegovi odgovarat na bilo koji način? Neće. Što je razlika u konkretnoj situaciji u odnosu na prethodnike? Smije li ko prnut crkvi?


    Što bi ko imao prnut crkvi kad crkva ništa o odlučuje? Ona nije izvršna vlast, ne donosi zakone, ne zapošljava...što te toliko tangira mišljenje crkve? Imaju pravo na mišljenje o svim pojavama.

    U Crnoj Gori se najmanje pita crkva od svih država u ovom dijelu svijeta. Pogledaj kako je tek u Hrvatskoj i Srbiji. Italija sa Vatikanom koji je država u državi, zatim Grčka koja je praktično klerikalna država. U SAD predsjednik se inaguriše zakletvom nad Biblijom, u GB je kraljica ujedno i crkveni poglavar, Putin u Rusiji posebno prima Patrijarha u odnosu na ostale vjere. A dje je Bliski Istok sa S.Arabijom, Emiratima...koje nijesu sekularne države


    I onda je najveći problem što je svojevoljno mandatar poljubio ruku jednom crkvenom velikodostojniku pa ti na osnovu toga zaključuješ da se crkva pita o svemu? Crkva se u Crnoj Gori ne pita ništa i ne odlučuje ni o čemu.

  24. #9669
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Uffff

    Đe si ti bio da osudiš i jednu pljačku naše imovine, da naše jer državna imovina je imovina svih građana, i državne kase?
    Dje je bio Gdin Krivokapic da se probudi,da mu proradi savjest i digne glas usljed najstrasnijeg pljackanja i pustosenja dobara ove drzave u periodu 2007-2017?
    A da,bio je na lomijevim jaslama,na celu vladinog akreditacionog tijela u 2 mandata
    Dobro je da ga je makar ovo trglo 2020 godine,jer od vjere se zivi a ne od ekonomije.
    Last edited by Sidewinder; 06-10-20 at 13:17.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  26. #9670
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Na kraj ce Krivokapic bit kriv za ovih poslednjih 30 godina vladavine DPS-a ahhahaah, e sta se sve ovdje moze procitati. Sto je najjace jos nije ni poceo mandat, a vec je kriv... sve se zna kako ce da zavrsi i vec vidjeno postajemo crkva umjesto drzave, pa se cudimo dje smo...

  27. #9671
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Dje je bio Gdin Krivokapic da se probudi,da mu proradi savjest i digne glas usljed najstrasnijeg pljackanja i pustosenja dobara ove drzave u periodu 2007-2017?
    A da,bio je na lomijevim jaslama,na celu vladinog akreditacionog tijela u 2 mandata.
    Dobro je da ga je makar ovo trglo 2020 godine,jer od vjere se zivi a ne od ekonomije.


    Bio je tamo dje je i crkva bila, a to je u koaliciji sa DPS-om.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to maksimilovan For This Useful Post:


  29. #9672
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Dje je bio Gdin Krivokapic da se probudi,da mu proradi savjest i digne glas usljed najstrasnijeg pljackanja i pustosenja dobara ove drzave u periodu 2007-2017?
    A da,bio je na lomijevim jaslama,na celu vladinog akreditacionog tijela u 2 mandata.
    Dobro je da ga je makar ovo trglo 2020 godine,jer od vjere se zivi a ne od ekonomije.
    Pa ne znam, čovjek se jednostavno nije politički angažovao. Vjerovatno je zakon bio kap koja je prelila čašu i on se aktivirao.

    Nekome je bilo to, nekome srranje u BD (vidjeli smo rezultate izbora dolje), nekom plan da se prodaju aerodromi, nekom nešto... bitno je da nas je bilo dovoljno kojima je svega bilo preko glave.

    Kolega @acs piše na forumu baš odavno i poznati su njegovi stavovi..... tako da sam njega pitao zašto ovo kritikuje a ćutao je na ogromne društvene devijacije, a sa Krivokapićem nemam baš neku komunikaciju.

    Valjda ođe raspravljamo i dijelimo i sukobljavamo stavove i mišljenja, a ne vodimo imaginarne dijaloge sa ljudima kojih nema na forumu.

    Nijesi ni ti bio tu, makar te ja ne primijetih, kad su bili Oduprise protesti da rečeš koju, ali evo sad kuknjava za državom i traženje dlake u jajetu za čovjeka koji još nije ni stupio na dužnost.







    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 06-10-20 at 13:23.

  30. #9673
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,175
    Thanked in
    1,617 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maksimilovan View Post
    Što bi ko imao prnut crkvi kad crkva ništa o odlučuje? Ona nije izvršna vlast, ne donosi zakone, ne zapošljava...što te toliko tangira mišljenje crkve? Imaju pravo na mišljenje o svim pojavama.
    Ništa sem što može da te dovede na vlast ili skine sa vlasti. Nikakav drugi uticaj nema. A kad te dovede na vlast, otkačiš ih postaneš tvrdi sekularista, ništa im ne duguješ

  31. #9674
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    evo roditelji brane ovo. kakav je to nivo svijesti


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja uporno pricam da forum nije nikakvo mjerila ni za sta u Crnoj Gori. Ovdje ima njih 5 koji su isti kao ti roditelji, ostalih par cuti i dijeli negativne reputacije neistomisljenicima, ali generalno narod ovo odobrava. Pustite forum, kao sto rekoh, nikad nije niti ce biti mjerilo za bilo sta. Teska je ovo rupa od drustva


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  32. #9675
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Да остане без посла јер је на молебан позвала. Бистар си ти.
    Vazda sam htio da te pitam, jesi li ti Spasoje? Ako nijesi "naš" Spasoje onda si sigurno neki podgorički Spasoje.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  33. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


Page 387 of 646 FirstFirst ... 287337377383384385386387388389390391397437487 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •