Page 170 of 357 FirstFirst ... 70120160166167168169170171172173174180220270 ... LastLast
Results 4,226 to 4,250 of 8915

Thread: Crkva nad Crkvama…

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    367
    Thanked in
    166 Posts

Opalih nocas par slika I video snimaka, poslije toga koljenica u Munich 3. Mogao bih zivjet zivot Andrije Mandica lagano.

Nerealna brojka bas u PG. Najvise Zabjelcana Konicana i Ljesnjana. Kolona od hrama do pocetka toloske. Sve cetiri trake.
    Sve u svemu neko se zajebao. A boga da mole ovi sto im ovo mir remeti da MCP ne pozove sve u PG is drugih gradova. Ne bi se moglo doc do omiljene kafane da se posrka dojc

Thanks Thanks Given 
    109
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    47 Posts

Džabe (zaludu) šeta`u...

3. The Following 2 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

Mene iskreno su poceli da smaraju sa ovom pricom i na fb cu pocet da brisem ljude. Nisam vjernik i postujem vjernike svih religija.

Nego imam jedan problem, neko je do juce bio ateista, irska plesacica i sta znam, a preko noci odjednom svi vjernici i srbi.

I da, smetaju mi ovi sa trobojkama tj lose namjere nekih ljudi te prema tome stavljam se na stranu DPS, pa i neka kradu do kraja zivota, bolje no alternativa....

Eto tako!

5. The Following 3 Users Say Thank You to _posmatrac For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    35 Posts

Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Opalih nocas par slika I video snimaka, poslije toga koljenica u Munich 3. Mogao bih zivjet zivot Andrije Mandica lagano.

Nerealna brojka bas u PG. Najvise Zabjelcana Konicana i Ljesnjana. Kolona od hrama do pocetka toloske. Sve cetiri trake.
    Sve u svemu neko se zajebao. A boga da mole ovi sto im ovo mir remeti da MCP ne pozove sve u PG is drugih gradova. Ne bi se moglo doc do omiljene kafane da se posrka dojc
    Биће и позив за пг, полако. Па ћемо виђет шета ли се џабе хехе

Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    23 Posts

e bra'o ti ga.

Poslato sa LYA-L09 pomoću Tapatoka

Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    23 Posts

Quote Originally Posted by _posmatrac View Post
    Mene iskreno su poceli da smaraju sa ovom pricom i na fb cu pocet da brisem ljude. Nisam vjernik i postujem vjernike svih religija.

Nego imam jedan problem, neko je do juce bio ateista, irska plesacica i sta znam, a preko noci odjednom svi vjernici i srbi.

I da, smetaju mi ovi sa trobojkama tj lose namjere nekih ljudi te prema tome stavljam se na stranu DPS, pa i neka kradu do kraja zivota, bolje no alternativa....

Eto tako!
    E bas nas zabolje sto tebi smetaju i ovi i oni.... gledaces i dalje litije i moci ces samo da kukas po forumu kao sto i kukaju ovi DrPS vjernici....

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    35 Posts

Све више људи на литијама, бројкс не опада него расте. Прелијепо као и наша црногорска тробојка...

Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

Imaju i neku pjesmu kao mari mari da je pjeva

Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    937
    Thanked in
    439 Posts

Stavite Gojka za Mitropolita, maknite član 62 i 63 pa da se razilazi ovaj narod

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    252 Posts

Ono što ja vidim kao problem u litijama je sljedeće. Krenulo je kao branjenje od nepravde. Pozdravljam. Čak i bio na jednoj. Onda se krenulo u nacionalni diskurs, ne od crkve već od DPSa, pa onda od DFa, pa od vlasti u Srbiji, pa na kraju od patrijarha.

MCP odolijeva tome, kapa dolje za to naročito Gojku Peroviću, ali nijesam siguran da i ljudi koji se pojavljuju na litijama ne podliježu temi koja se gura u prvi plan, a to je branjenje srpstva. Ako ova ekipa uspije da ovu priču prenese na nacionalni nivo, a čini mi se da ide u tom pravcu (evo vidite da i po forumu da ne pominjem sad FB itd. se priča o ugroženosti MCP prebaci na to jesmo li mi Crnogorci Srbi ili nijesmo) onda to nikako nije dobro. Očigledno vađenje iz ove situacije DPS vidi u prebačanju na nacionalni i predreferendumski nivo podjela.

Neka što smo svi prestali da pričamo o aferama, zakonu o radu, budzetu, MNA, aerodromima, izbornom zakonodavstvu, institucijama, nego što polako prestajemo da pričamo i o zakonu kao takvom nego pričamo ko je ko po naciji. Koji vam je djavo ljudi?

Mislim, dođu ljudi sa strane ođe na forum i počnu sa pričom koja negira posebnost jedne nacije, čak nas nazivaju iščašenim i povlače znak jednakosti sa kvinslinzima, a vi koji nijeste te nacije jedva dočekaste da im date za pravo?

Ako stvarno želite približavanje pravoslavnog življa, onda se to ne radi negiranjem. Gledajte kako to radi Gojko Perović, a ne kako to radi DF ili patrijarh. Ja iskreno ne mogu da shvatim da je nekom Srbinu iz Crne Gore bliži neki Srbin iz Pirota ili Sombora od mene kao Crnogorca.

Mi smo svi u Crnoj Gori isti narod, bliski, e sad oće li se neko izjašnjavati kao Crnogorac, Srbin, na kraju krajeva i kao Bošnjak, Musliman...... manje je bitno.

Da zaključim..... nacionalnom pričom, negiranjem crnogorske nacije, insistiranjem na srpstvu, htjeli ili ne htjeli, igrate kako DPS svira, a vi viđite kako ćete.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 23-01-20 at 23:48.

13. The Following 11 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    135 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    ...Gledajte kako to radi Gojko Perović, a ne kako to radi DF ili patrijarh...
    To je i meni neshvatljivo. Osnovna matematika pokazuje da su vjernici SPC negdje pola-pola Crnogorci i Srbi, a zvanicni Beograd ipak prica iskljucivo o ugrozenosti Srba. Kao da ove hiljade Crnogoraca vjernika nisu isto toliko ugrozeni.

Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    49 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To je i meni neshvatljivo. Osnovna matematika pokazuje da su vjernici SPC negdje pola-pola Crnogorci i Srbi, a zvanicni Beograd ipak prica iskljucivo o ugrozenosti Srba. Kao da ove hiljade Crnogoraca vjernika nisu isto toliko ugrozeni.
    Nista tu nije neshvatiljivo, rade to sa jasnim ciljem, i uspjeli su 100%.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    277 Posts

@guvarana,da te ne kvotujem,ti bi da mene ne zanima shto se deshava u mojoj drzavi i prichash mi da imam rezervnu chak?
    Glupo i za odgovarat ali ajde udostojicu te,druge nemam sem ove,ako mi ti predlazesh drugu,nemoj srece ti,hvala ti,takav prijedlog cesh davat nekome kome je milija tudja od svoje CG,a imash ih vjerovatno dosta u tom tvom okruzenju,da ne duzimo dalje,nema potrebe.
    @Gandush,kad to chuh da Gojko reche,bi mi milo,no dzabe izgleda,ovaj blesavi narod ochekuje ko zna shto...chak sam napisao oviziju shteta shto ne chu Gojka.
    ...

Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    937
    Thanked in
    439 Posts

https://www.facebook.com/26618584358...4823781058231/

Predao se Steari... Iako se nijesam slagao sa većinom njegovog pisanija, uveo je novi izraz, Borio se na sebi svojstven način i kreirao mim scenu CG...

U ovom postu gore napisao je u principu dosta stvari kako se i ja lično osjećam.

Samo on sa njegove strane a ja sa ove građanske strane, gdje je borba teža i opasnija...

Neđeljama razmišljam već od kad je počelo ovo oko crkve da se i ja predam i okačim kopačke o klin, i da promjenim domovinu, čini mi se da sam prelomio i da će tako i biti...
    Jer sve su prilike da ođe budućnosti nema...

One Ring to Rule them all...

18. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    352
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    278 Posts

Nego što nego nema budućnosti, sredio nas je zajednički dps, brao mu ga.

20. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    25 Posts

Quote Originally Posted by Dača View Post
    Petar I Petrovic je jos bio žešći u svojoj kletvi, rekao bih.
    To su u stvari reči iz njegovog testamenta i zaveštanja.

"Исто тако да Бог даде и ономе који би вас од вјерности к благочестивој и христољубивој Русији одлучити поискао и свакојему, ако би се који из вас Црногорацах и Брђанах нашао да помисли одступити од покровитељства и наде на јединородну и јединовјерну нашу Русију да Бог да јаки те од њега живога месо отпадало и свако добро временито и вјечно одступило“ – последње су речи у тестаменту Светог Петра Цетињског.
    Cudim se zasto se nije obratio "najcistijim Srbima" nego "Crnogorcima i Brdjanima"...

Hvala Bogu da sv. Petar nije umao priliku upoznati se sa stavovima danasnjih pravoslavnih dostojanstvenika o Crnogorcima i Brdjanima, jer inace bi trebao napisati nesto poput "dukljanske ******", "milogorci" ili cak i "nakot i kopilad"

22. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    109
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    47 Posts

Samo neka ih štite...

Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    518
    Thanked in
    235 Posts

Ako, je li policija tu da bude u službi građana ili što?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

Thanks Thanks Given 
    109
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    47 Posts

Normalno. Trebali su ih prebačit do zgrade Vlade, Suda, Skupštine pa neka i njih "išaraju".
    Što ima veze...
    I ovđe su ih "ispratili".

Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    25 Posts

Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ĉudiš se jer je ova njegova kletva jedino što si pročitao od njega.
    Dirljivo je i prezanimljivo kako danas potomci pjesadijskog porucnika Dusan Stajica, pjesadijskog porucnika Mijuskovica i artiljerijskog porucnika Tunguza svojataju i prosto obozavaju Sv. Petra Cetinjskog kao srpskog sveca i utemeljitelja srpstva u Crnoj Gori

27. The Following 3 Users Say Thank You to A+A For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    277 Posts

Quote Originally Posted by guvarana View Post
    I dalje mi nijesi odgovorio na pitanje jer ili izbjegavas ili ti je glupo napisati istinu.

Shta ti nije jasno,u chemu je tvoj problem?Ne svidja ti se moj odgovor da me deshavanja u svojoj drzavi zanimaju i da crkva u Crnoj Gori treba da se zove Pravoslavna crkva CG da ne bude da vam bode ochi CPC?
    Cijenish li makar mishljenja Dritana Abazovica?
    Sinoc je gostovao kod Petla,pa eto vidi i njega zanimaju ista ta deshavanja jer nisu u Atini no tu ispred nosa,odmah je na pochetku to pojasnio,isto kao i ja tebi,da ne gledash chitavu emisiju.
    ...

Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    75
    Thanked in
    26 Posts

Mora da smo demokratska drzava kad glavni protivnici litija i setnji ovdje na forumu su Musliman i Hrvat. Ne daj Boze da imam ista protiv bilo koje druge vjere ali ljudi dajte pokusajte biti malo tolerantniji.

Svidja mi se kako je to napisao moj sugradjanin Milan Vujovic:

Rijetko ulazim u crkve i hramove, nisam, kako se to kaže, vjerujući. A ove zime stalno šetam u litiji. Taj protest protiv usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti nije samo pitanje vjere i potencijalnog uvođenja u tuđi posjed kanonski nepriznate crkve. Radi se i o buntu protiv vladajućeg poimanja slobode, demokratije, pristojnosti, istorije, morala, obrazovanja, dostojanstva, patriotizma, svega…
    Ove protesne šetnje ne liče na bilo koje prethodne. Ranije kad smo šetali, iz razno-raznih razloga, mnogi Barani su nas na ulici posmatrali ravnodušno, a iz usputnih kafića, rekao bih, i sa blagim podsmjehom. Sada nepreglednu kolonu mladih Barana i ozbiljnih, porodičnih ljudi, prate odobravajući pogledi, pa i respekt u vidu ustajanja od stola, kao u nekoliko barskih i ulcinjskih kafića.
    Ove šetnje trajaće dok bude bilo potrebno. A šta to podrazumijeva tek ćemo da vidimo…

30. The Following 3 Users Say Thank You to Joksim For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    518
    Thanked in
    235 Posts

Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Normalno. Trebali su ih prebačit do zgrade Vlade, Suda, Skupštine pa neka i njih "išaraju".
    Što ima veze...
    I ovđe su ih "ispratili".
    Ovo je mogao bilo ko da uradi. I jedna i druga "strana" imaju razloge za to.

Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Shta ti nije jasno,u chemu je tvoj problem?Ne svidja ti se moj odgovor da me deshavanja u svojoj drzavi zanimaju i da crkva u Crnoj Gori treba da se zove Pravoslavna crkva CG da ne bude da vam bode ochi CPC?
    Cijenish li makar mishljenja Dritana Abazovica?
    Sinoc je gostovao kod Petla,pa eto vidi i njega zanimaju ista ta deshavanja jer nisu u Atini no tu ispred nosa,odmah je na pochetku to pojasnio,isto kao i ja tebi,da ne gledash chitavu emisiju.
    Nemam ja problem nikakav, nego si nejasan totalno. Kazes da treba da se zove "Pravoslavna Crkva Crne Gore", kakva je razlika u odnosu na "Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu"? Možda si mislio na naziv "Pravoslavna Crkva u Crnoj Gori"? Da ti bude lakse i da se razgranice nacionalni i geografski pojmovi.

Tebi ocigledno bode oci prisvojni pridjev u punom imenu Mitropolije crnogorsko primorske >Srpske< pravoslavne crkve.

Misljenja sam da upravo zbog vjerskog opredjeljenja nisi kompetentan (ne samo ti, nego i ostali pripadnici ne pravoslavne vjere) da dajes takve predloge o preimenovanju, jer u samoj srzi islama ne postoji hijerarhija kao sto je ima u pravoslavlju, niti je ono centralizovani sistem poput rimokatolicke crkve, pa da svako odlucuje za sebe ili da se jedna osoba pita za sve. Stvari su malo komplikovanije nego sto se cini na prvi pogled. Ne moze se tek tako donijeti odluka o preimenovanju ili formiranju nove pravoslavne crkve i njenog rejona djelovanja.
    Za takve stvari postoji kanon koji se mora ispostovati i mora proci dosta vremena da se sve uradi po njemu, ne bi li na poslijetku sve bilo zadovoljeno i takva novoformirana crkva imala priznanje i autokefalnost.
    Na kraju, sve je to dzabe ako nema ili nece imati vjernike.
    Sam znas da je vjera u pravoslavaca jako bitan dio drustva, porodice i vjekovne tradicije koja se mlze ogledati u raznim stvarima, osobinama i obicajima. Manje ili vise lijepim i prihvatljivim posmatracima sa strane i laicima poput tebe.

Ako ti je nejasnan nacin na koji sve to funkcionise i istocnom hriscanstvu, pitaj, bicu rad da ti objasnim.

Abazovic, pa simpatican je momak, tip koji u kladionici igra cetiri para 1X i uplacuje 50 centi.

Those about to rock, we salute you!

Thanks Thanks Given 
    646
    Thanks Thanks Received 
    1,172
    Thanked in
    619 Posts

kimmi - sjajno kao i obično

ona rečenica od sinoć Gojka Perovića vrijedi (a i znači) milion puta više nego ijedna izjava od strane dfa od početka ove situacije oko zakona. i nadam se da ovako razmišlja barem 80% ljudi koji su na litijama. sve što rade u poslednjih mjesec dana je priča koja sa svim veze ima osim sa zakonom (branioci pravoslavlja, cilj je tehnička vlada) do juče kad odjednom vele birači df su najbrojniji na litijama. izborna kampanja at its best. tu uskoči Milačić (znamo svi za epizode sa RTCGa) slikanje sa zastavom Crne Gore koji se sad odjednom negator svega što ima veze sa istom. valjda stvari koje se dešavaju u Crnoj Gori treba da se tiču svih nas koji živimo u istoj, ili ja to pogrešno posmatram. volio bih da jednom prestanemo da se dijelimo a pošto ne znam da li će se to ikada desiti mnogi će samo spakovati kofere i poći odavde

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Само њежно према себи.

Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    102
    Thanked in
    48 Posts

Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stavite Gojka za Mitropolita, maknite član 62 i 63 pa da se razilazi ovaj narod

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ono što ja vidim kao problem u litijama je sljedeće. Krenulo je kao branjenje od nepravde. Pozdravljam. Čak i bio na jednoj. Onda se krenulo u nacionalni diskurs, ne od crkve već od DPSa, pa onda od DFa, pa od vlasti u Srbiji, pa na kraju od patrijarha.

MCP odolijeva tome, kapa dolje za to naročito Gojku Peroviću, ali nijesam siguran da i ljudi koji se pojavljuju na litijama ne podliježu temi koja se gura u prvi plan, a to je branjenje srpstva. Ako ova ekipa uspije da ovu priču prenese na nacionalni nivo, a čini mi se da ide u tom pravcu (evo vidite da i po forumu da ne pominjem sad FB itd. se priča o ugroženosti MCP prebaci na to jesmo li mi Crnogorci Srbi ili nijesmo) onda to nikako nije dobro. Očigledno vađenje iz ove situacije DPS vidi u prebačanju na nacionalni i predreferendumski nivo podjela.

Neka što smo svi prestali da pričamo o aferama, zakonu o radu, budzetu, MNA, aerodromima, izbornom zakonodavstvu, institucijama, nego što polako prestajemo da pričamo i o zakonu kao takvom nego pričamo ko je ko po naciji. Koji vam je djavo ljudi?

Mislim, dođu ljudi sa strane ođe na forum i počnu sa pričom koja negira posebnost jedne nacije, čak nas nazivaju iščašenim i povlače znak jednakosti sa kvinslinzima, a vi koji nijeste te nacije jedva dočekaste da im date za pravo?

Ako stvarno želite približavanje pravoslavnog življa, onda se to ne radi negiranjem. Gledajte kako to radi Gojko Perović, a ne kako to radi DF ili patrijarh. Ja iskreno ne mogu da shvatim da je nekom Srbinu iz Crne Gore bliži neki Srbin iz Pirota ili Sombora od mene kao Crnogorca.

Mi smo svi u Crnoj Gori isti narod, bliski, e sad oće li se neko izjašnjavati kao Crnogorac, Srbin, na kraju krajeva i kao Bošnjak, Musliman...... manje je bitno.

Da zaključim..... nacionalnom pričom, negiranjem crnogorske nacije, insistiranjem na srpstvu, htjeli ili ne htjeli, igrate kako DPS svira, a vi viđite kako ćete.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    @Gandalf @kimmi

Mnogo ste naivni. Kao Kralj Nikola onomad

Šta bi promijenilo postavljanje Gojka za mitropolita? Ovo me podsjeća na situaciju kao kad je DF postavio Lekića za predsjednika, da zamuti vodu i prevari birače, po principu - ako prođe, prođe (i zamalo je prošlo). Zar stvarno, pored očiju, ne prepoznajete misiju i suštinu SPC u Crnoj Gori? Čemu to samozavaravanje?

I opet vas pitam, o kojoj nepravdi govorite? Ostrog da bude vlasništvo Crne Gore - strašna nepravda! Gradili ga Crnogorci, ginuli za njega Crnogorci, a da pripada posljednjem instuticionalnom ostatku okupacije iz 1918. godine, koja je ukinula Crnu Goru. A ako je stvarno nepravda, u krajnjem ima Evropski sud u Strazburu (gdje je SPC, zajedno sa Republikom Srbijom, već jednom zbog vlasništva nad imovinom tužila državu i izgubila). Ovdje je jedina nepravda učinjena prema Crnoj Gori i Crnogorcima, ali, s obzirom da vi odavno državu poistovjećujete sa trenutnom vlašću, izgubili ste to iz vida.
    In vino veritas

34. The Following 2 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)