Page 40 of 40 FirstFirst ... 303637383940
Results 976 to 981 of 981

Thread: Crkva nad Crkvama…

Bijah par dana u guzvi, ali obecah da cu se vratiti. Da rezimiramo neke stvari i vidimo dje smo.

Dača

A šta je to Srbija konkretno radila da spreči nezavisnost Crne Gore? Mislim, baš konkretno.
    Voleo bih da čujem.
    Ostoja
    … dajem ti konkretno:
    "Objašnjavajući odluku svog ministarstva da obezbedi besplatan prevoz ka Crnoj Gori glasačima, ministar Ilić je rekao da je ljudski pomoći: "Pokret za zajedničku državu tražio je od nas da organizujemo prevoz, a oni su skupili donatore i sponzore. Mi smo izašli u susret i velikom broju studenata. Fakulteti su tražili, studenti, razne grupe, nevladine organizacije itd. Oni su se bojali da nemaju nekih problema, da ne budu zaustavljeni vozovi i autobusi. Mi smo im obećali da ćemo im napraviti jedan direktan kontakt da dođu do odredišta gde će glasati...."
    Dača

Ha ha...
    Ma šta veliš? Besplatne vozne karte za crnogorske studente iz Beograda.
    Baš podmuklo što je omogućeno nekim Crnogorcima da odu glasati u Crnu Goru.

I uopšte iz priloženog ne vidim da je to organizovala vlada Srbije.
    Nije se našlo za shodno ni da se srede birački spiskovi, kako bi se tačno utvrdilo koliko ljudi živi u Srbiji, a rodjeno je u Crnoj Gori i imaju pravo na crnogorsko državljanstvo.
    Ovo je klasican primjer nacina na koji razmislja jedan rasni srpski nacionalista. Prvo trazi da mu das konkretan dokaz da se Srbija mijesala u referendum U Crnoj Gori Ti mu das izjavu ministra Velje Ilica u kojoj objasnjava zasto je njegovo Ministarstvo za kapitalne investicije (a to je, jel’te, Vlada Srbije) pomoglo, u koordinaciji s Pokretom za zajednicku drzavu (Ljuba Tadic & Matija Beckovic) odlazak iz Srbije u Crnu Goru na glasanje. Ta pomoc je ukljucivala logisticku podrsku: “Mi smo im obećali da ćemo im napraviti jedan direktan kontakt da dođu do odredišta gde će glasati...."
    I kad ovako najkonkretnije moguce das podatke o tome da je Vlada Srbije aktivno uzela ucesce na strani bloka za zajednicku drzavu, reakcija je

“Ha ha... … I uopšte iz priloženog ne vidim da je to organizovala vlada Srbije."

Ministarstvo za kapitalne investicije nije Vlada Srbije? Dačo?! I kako onda voditi raspravu s ovakvim likovima? Bilo kakva smislena rasprava nije moguca, iz jednostavnog razloga da se radi o ljudima kojima je nacionalizam kontaminirao mozak. Oni prihvataju samo jednu filtriranu“istinu” a to je ona koja podrzava “srpsku stvar”. Tako kontaminirani mozak jednostavno nije sposoban da absorbuje bilo koju informaciju koja bi se kosila s onim sto se percipira kao “srpski interesi”. Das mu konkretno da svako moze da vidi da se radilo o ministarstvu Srbije, odgovara se sa spinom da nema dokaza da je to organizovala Vlada Srbije. Da podsjetim, pitanje je bilo : “šta je to Srbija konkretno radila da spreči nezavisnost Crne Gore?” Sad, kad se pokazalo da je Vlada Srbije ipak nesto konkretno radila, ide se sa spinom “ne vidim da je to organizovala vlada Srbije.” Mislim, stvarno….jeftini trikovi kojima se pokusava pobjeci od pitanja koje je sam postavio, pa uhvacen u...hmmm... raskoraku...pokusava da se izvuce. Nece moci

Referendum nije bio prije sto godina, pa da se moze svasta pisati. Ljudima kojima nije stavljen filter na mozak, a imali su dovoljno godina da pamte kampanju vodjenu iz Srbije, nema potrebe objasnjavati i dokazivati. Ovim drugima, koji imaju filter programiran tako da propusta samo odredjenu vrstu informacija, dzabe je pricati i dokazivati. Biseri & svinje.
    Click image for larger version. 

Name:	pearls_before_swine-300x172.jpg 
Views:	34 
Size:	10.2 KB 
ID:	163470

Tako se moglo i desiti da Dača napise i ovo:
    “Nije se našlo za shodno ni da se srede birački spiskovi, kako bi se tačno utvrdilo koliko ljudi živi u Srbiji, a rodjeno je u Crnoj Gori i imaju pravo na crnogorsko državljanstvo.”

Posto se dobro sjecam da je Kostunica nosio u Brisel nekakav spisak s gradjanima Crne Gore koji zive u Srbiji, trebalo mi je minut-dva da nadjem na netu informaciju o spisku od “264.802 državljanina Crne Gore koji imaju prebivalište u Srbiji” kojeg je Kostunica predao komesaru EU Renu.
    https://www.vreme.com/cms/view.php?id=419796

Pa jos jednom:

A šta je to Srbija konkretno radila da spreči nezavisnost Crne Gore? Mislim, baš konkretno.
    Voleo bih da čujem.
    Moze li nesto konkretnije od ovog? Predjednik Srbije nosi spisak drzavljana Crne Gore s prebivalistem u Srbiji? Sto veli Vasic, otkud ovaj spisak? Pao s neba? Srbija ni luk jela nit luk mirisala?

Mislite da Dača neci i na ovo naci neki odgovor? Nesto u stilu, da nema dokaza da je to organizovala Vlada Srbije

Exrtravaganca

Ostoja, zašto Amfilohija povezuješ sa Srbijom?
    Mislim, stvarno. Jedanko kao da me pitao kave veze ima SPC sa Srbijom.

Zaista trebaju dobri zivci pa voditi raspravu na ovakav nacin. Moram priznati da sam u jednom trenutku dosao u iskusenje da napisem: “Zlatili se DPS I Milo Djukanovic”. I potpuno razumijem ljude koji tako misle. Koji je ovo mrak… 'bem ti lebac... Ipak, uzdrzao sam se da to ne napisem, svjestan da su u upravo DPS i Milo Djukanovi doprinijeli ovakvoj polarizaciji Crne Gore. Ne vidim nacin da se ista moze nabolje promijeniti s ovakvim narodom. Samo cu jos jednom ponoviti, prje nego se iskljucim iz rasprave na ovoj temi:

Narod Crne Gore zasluzuje ovakvu vlast i ovakvu crkvu. Trazili ste, gledajte.

Over & out.
    Last edited by Ostoja; 13-07-19 at 05:34.

Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Over & out.
    Svaka čast kad imate strpljenja sa ovakvima kao DačA kojima su svi u CG bili Srbs do 1945. iako to jasno nije istina i kojima su ti studenti kojima je organizovan prevoz 2006-e studenti koji nisu išli da glasaju nego koristili priliku da se vrate malo kući. I to nije organizovala Vlada Srbije, nego eto neko nebitno Ministarstvo.

Nema, kad se ne prihvataju argumenti, samo može over & out, ignorisanje.
    СУТЈЕСКА 1920 НИКШИЋ
    X4

Je li Zakonom o slobodi vjeroispovijesti predvidjeno da objekti i zemljista svih vjerskih zajednica postanu drzavna? Pitam jer se buni samo jedna vjerska organizacija.
    Last edited by Platinum; 16-07-19 at 09:41.
    Interesna dobrovoljnost deviznog uhljebljenja radi kupovine odlicnosti.

Da, sve za koje se može dokazati vlasništvo.

Pa nisam baš siguran jer sa Islamskom zajednicom i Rimokatoličkom već postoje ugovori.

Sa Islamskom bi trebao da je ovo: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...RYfDhmReET6xPR

a sa Rimokatoličkom je još onomad Fićko potpisao Konkordat, a još se i šuška da su se lobisti iz vlasti razlećeli po CG.. al nećemo o šuškanju, jel. Čini mi se da je i ovo dovoljno da zacementira situaciju, dok u odnosu na SPC ostaje samo Zakon iz 1974. koji je svakako zastareo... pa neka svako tumači kako mu odgovara.

Kakva lobotomija od emisije "Crnogorsko crkveno pitanje" na prvom programu RTCG-a. Scenario Živko Andrijašević, reditelj Senad Šahmanović. Hmm.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 40 of 40 FirstFirst ... 303637383940

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)