Page 483 of 644 FirstFirst ... 383433473479480481482483484485486487493533583 ... LastLast
Results 12,051 to 12,075 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #12051
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako mafija krene silom, samo silom se i moze odgovoriti.

    Je li italija bacala ruze na svoju mafiju?

    Je li americka policija, vojska i nacionalna garda ubila 6 Trampovih suludnika?

    Ja ne znam sto pricas ti. Zamisli da je nasa policija ubila 6 ljudi danas sto bi bilo?

    Je li se amerika pretrgla kad su roknuli 6 terorista?

    Znaci sa mafijom i teroristima nema pregovora i bacanja ruza, nego samo silu razumiju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Moraš naučiti da čitaš postove. Ako naučiš onda ćeš vidjeti nešto. Kao npr da je policija isto reagovala prije godinu i sad. Tada je to odgovaralo DPS nije URA-i, danas odgovara URA-i ne odgovara DPSu.
    Ako ne naučiš, onda će ti kao zaposlenom u turizmu Dubrovnik i dalje biti vukojebina od koje su čudo napravili.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #12052
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ti si taj koji na njihovu stranu svrstava i bezočno vrijeđa ljude koji sa istima nemaju nikakve veze.
    Lik je rekao da Montenegro airlines ubija djecu. Naravno da mu je Hajdukovic mafija i smece.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. The Following User Says Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  4. #12053
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Viđi, ne sumnjam ja da je tamo juče i jutros bilo ljudi koji su izašli iz uvjerenja.

    Da su ljudi sa Cetinja se organizovali i rekli "ni lopovi, ni popovi", ja bih skinuo kapu.

    Mogli bi da se složimo ili ne složimo sa tim i takvim stavovima, ali čovjek bi morao da poštuje nešto takvo kao kontinuitet onih protesta iz devedesetih. Neko bi nazvao to nacionalizmom, neko patriotizmom, kako god, ali malo ko bi imao obraza da kaže da su ti ljudi izašli da brane mafiju.

    Ipak, niko od "organizatora" nije prozvao ni jednom DPS zbog svih zlodjela koje su učinili prema prijestonici, a ima ih kolko oćeš. Svi poslanici DPS su najavljeni tamo i generalno DPS se doživljava kao organizator, iako se niko nije formalno javio da bude taj koji snosi odgovornost.

    Nadam se da ne moram da ti kačim snimke sa pjesmama "Veljoviću komandatne Crna Gora pozdravlja te" i aplauzima predsjedniku DPSa?

    Ono što je najbitnije je da niko glavu nije izgubio i to je definitivno sjajno.

    Ono što je napredak je što nije bilo pendrečenja ljudi po ulici, pendrečenja automobila i ljudi sa Cetinja koji bespomoćno leže (sjetimo se Mija Martinovića koji je baš sa Cetinja kako se proveo kad je Veljović bio direktor UP) itd.

    Ono što je jače od mene je da još jednom povučem paralelu između Mande koji je papio koljenicu u Kristalu dok su ljudi koje je on zvao na ulicu bili prebijani i rašćerivani suzavcem, sa ponašanjem vrha DPSa koji je bio na sigurnom u kafani dok je opet običan narod gutao suzavac.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Broje li se gumeni meci, ona kolicina suzavca kao i šok bombe bukvalno na covjeka koji nicim ne ugrozava policiju. Ako nisi gledao snimak rado cu ti ga poslati.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #12054
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Auh sine koliko ogorčenih ljudi, koji svoju safru pretakaju po forumu.. Sa obje strane, jedni koji se kriju iza patriotizma, drugi nacionalizma, treći iza mržnje.. Jel samo to imate da ponudite? Pa makar na forumu? I šta, neko se ne složi sa vama i odma ide brojanje krvnih zrnaca? Sve su prilike da je krajnji domet te ''borbe'' upravo na stranicama ovog foruma.. Iskulirajte malo, za pola ure je šesti i stanje redovno, vuk sit ovce na broju..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  7. #12055
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Prvo odgovor za ovo dvoje što se bune, Kliker koja je trazila da se banuje da ne čita više gadni forum maloumnika i Licmius načitani...prvo, ni jedan, jedini put nijeste nigdje rekli ni jedno ni drugo nijeste izdvojili huligane od normalnoga naroda, i rekli da su se na Cetinju okupili i oni koji se osjećaju ugroženima zbog djelovanja SPC, a koji nijesu ni mafijaši, ni narkomani, ni lopovi, nego sve vrijeme samo govorite o nekoliko hiljada maloumnika, gadova, lopova, narkomana, mafijaša, gluperdi izmanipulisanih, a drugo, normalno pišite i ne vrijedjajte ljude, i drugi su dobili infrakcije pa pretekoše!

    A nemate se čemu radovati, iako vidim da ste srećni jutros...ja nijesam...ne zbog Joanikija, to ej crkveni obred koji je morao da se obavi i lično sam kao znak pomirenja doživjela odustajanje od kulturno umjetničkog programa u kome nemaše mjesta za ijedan simbol i ijedan znak da u pravoslavni narod u Crnoj Gori ima i Crnogoraca, ali obzirom da se tokom noći dešavalo sve što se dešavalo, mislim da je Joanikije morao lično da odbije dolazak na Cetinje, a pogotovu država je morala da reaguje i izbjegne sve što se moglo izbjeći...ali ok, bilo je što je bilo, završilo se bolje nego što sam mislila ali mjesta radovanju nema...

    Interesantno je samo čitati i upoređivati...uvijek sam bila protiv protesta, pa sam i protiv ovih, zato što smatram da postoji realan rizik da se nešto iskomplikuje...

    Ruzno je da ljude koji su protiv ovolikog upliva SPC u naše živote a koji su iz svojih ideala i osjećaja ugroženosti pošli na Cetinje ovoliko vrijedjate.
    I vidim mnogi pominju Berane...ne sjećam se nešto je li se tamo organizovalo nekad nešto sa CG predznakom? Mozda jeste, ali se ne sjećam....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #12056
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ako mafija krene silom, samo silom se i moze odgovoriti.

    Je li italija bacala ruze na svoju mafiju?

    Je li americka policija, vojska i nacionalna garda ubila 6 Trampovih suludnika?

    Ja ne znam sto pricas ti. Zamisli da je nasa policija ubila 6 ljudi danas sto bi bilo?

    Je li se amerika pretrgla kad su roknuli 6 terorista?

    Znaci sa mafijom i teroristima nema pregovora i bacanja ruza, nego samo silu razumiju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Samo me zanima, jesu li za tebe mafija i teroristi i oni organizatori demonstracija ranijih godina? Ili samo ove danasnje zoves mafijom? Ja ne vidim razliku, princip je isti, ostalo su nijanse...

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mene je kao crnogorca sramota zbog toga sto smo dozvolili da svestena lica pod kevlarom i anti teroristickim jedinicama dolaze helikopterom u bogomolju.

    Umjesto da ovo danas bude praznik za sve vjernike i drzavu, da zapravo Cetinje bude centar pravoslavnog svijeta na 1 dan i to bude srecan dan za sve. A da ne pricamo o tome koliko smo turisticki mogli da prihodujemo miliona zbog ove lijepe ceremonije, kakva je trebala da bude. Da svi hoteli i restorani na 2-3 dana budu puni i sve svecano da bude.

    Umjesto toga nahuskao se narod kao psi bez mozga i napravili smo ovo sto smo napravili.


    Zarad interesa mafije. Neka nam je na obraz, no dobro, kad padne mafija pasce i tenzije.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Jel' ti stvarno vjeruješ da je ta proslava trebala da bude stvarno vjerska i da se na Cetinje održi sa svim pravoslavcima, i Srbima i Crnogorcima? Je li tebi normalno da se Cetinjem šetaju oni vjernici sa sinoćnjeg podgoričkog skupa, sa onim rekvizitima i da onakvim programom razveseljavaju sve pravoslavne vjernike u Crnoj Gori?
    Časti mi, meni se čini da ti je hakovan nalog!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. The Following 4 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  10. #12057
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,536
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Kad se pogleda šta se sve dešava sa srpskom crkvom u CG, mi Crnogorci ćemo još i za Amfilohijem plakat.
    Nijesam ga gotivio. Ali sam ubijedjen da ne bi nikad sebi dozvolio da se onako kukavicki, pognute glave, helihopterom pojavi na i napusti Cetinje pod okriljem Vuciceve zandarmerije.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  12. #12058
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post


    Jedan od vodja kokainskog kartela, u borbi da sacuva poziciju.

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    "Ekstremista i najveće ljudsko smeće" što kaže @Mojsije.



    Evo još "ekstremista i ljudskog smeća":


    Forever young, i want to be forever young

  13. #12059
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Slika govori 1000 rijeci.
    Dodao bih još i onu maglu koja se nadvila nad CT tokom ustoličenja.Kakva simbolika
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  14. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  15. #12060
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,784
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Mislim da su targetirani organizatori a ne učesnici.
    Oni su veoma dobro znali da se ne moze sprijeciti da ispod savskog mosta tece rijeka Sava pa tako ni da cetinjski Mitropolit bude ustolicen na Cetinju ali zele da iakoriste svako priliku da spoje tj stave na istu stranu SPC i URA a sebe na suprotnu stranu crnogorskih nacionalista.
    Cetinje im je u tom smislu idealno jer je to jedini grad sa pravoslavnom vecinom stanovnistva gdje se klice Veljovicu i Djukanovicu.
    Sad ce konandant jedno pola godine u Spuz makar pa ce vjerovatno umjesto Svetog Petra sledeca tura majica biti sa njegovim likom.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #12061
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,395
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Nijesam ga gotivio. Ali sam ubijedjen da ne bi nikad sebi dozvolio da se onako kukavicki, pognute glave, helihopterom pojavi na i napusti Cetinje pod okriljem Vuciceve zandarmerije.

    Koje Vuciceve zandarmerije? Znam jednoga momka sa slike ove gdje idu sa ovom pancir zavjeseom, podgoricanin ptj...

  17. #12062
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Nijesam ga gotivio. Ali sam ubijedjen da ne bi nikad sebi dozvolio da se onako kukavicki, pognute glave, helihopterom pojavi na i napusti Cetinje pod okriljem Vuciceve zandarmerije.
    Pa ne znam baš ko je tu veća kukavica, ovi što bi čoporativno da ruše ustavni poredak i zakone države koju toliko 'vole' i patriJotski 'čuvaju' (čitaj : muzu) i drugima osporavaju prava zagarantovana istim tim Ustavom, ili on koji je i pored tolikog rizika za sopstveni život ipak odlučio da se tu pojavi i održi ceremoniju, što je bila i želja većine Pravoslavnog stanovništva.
    Forever young, i want to be forever young

  18. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  19. #12063
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Auh sine koliko ogorčenih ljudi, koji svoju safru pretakaju po forumu.. Sa obje strane, jedni koji se kriju iza patriotizma, drugi nacionalizma, treći iza mržnje.. Jel samo to imate da ponudite? Pa makar na forumu? I šta, neko se ne složi sa vama i odma ide brojanje krvnih zrnaca? Sve su prilike da je krajnji domet te ''borbe'' upravo na stranicama ovog foruma.. Iskulirajte malo, za pola ure je šesti i stanje redovno, vuk sit ovce na broju..
    Ja se ne krijem iza mrznje, vec otvoreno mrzim sve strane ukljucene u ovu pricu. I Srbe i Crnogorce i crkvu i politicare
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  21. #12064
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Dodjem da uz jutarnju kafu procitam da li je napokon procitana (lose) rezirana predstava Mila&CO mafijasa ali vidim nista od toga jos...umjesto toga napada se Dritan koji je za dijalog i postovanje svih koji zive u CG. Ja jos ne cuh ni od Dritana ni od Krivokapica i Becica da nekim potezom ili ostrascenom retorikom otvoreno pokazuju da nekoga ne mogu da vide u CG. Naravno osim dps mafijaske hobotnice.
    Evo se i Mojsije napada.

    Jos je ovo zal za dps-om. Ali polako proci ce, sve vise ljudi uvidja sta su nam radili i sta jos uvijek pokusavaju da urade.
    Odoh.

  22. The Following 6 Users Say Thank You to autoput For This Useful Post:


  23. #12065
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Mislim da su targetirani organizatori a ne učesnici.
    Oni su veoma dobro znali da se ne moze sprijeciti da ispod savskog mosta tece rijeka Sava pa tako ni da cetinjski Mitropolit bude ustolicen na Cetinju ali zele da iakoriste svako priliku da spoje tj stave na istu stranu SPC i URA a sebe na suprotnu stranu crnogorskih nacionalista.
    Cetinje im je u tom smislu idealno jer je to jedini grad sa pravoslavnom vecinom stanovnistva gdje se klice Veljovicu i Djukanovicu.
    Sad ce konandant jedno pola godine u Spuz makar pa ce vjerovatno umjesto Svetog Petra sledeca tura majica biti sa njegovim likom.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    da razjasnimo prvo ovo o "tradiciji", da ne idemo dalje evo npr. Njegoš nije hirotonisan na Cetinju nego u Petrogradu, a manastir mu je bio pred kućom, tako da priče kako su se svi crnogorski mitropoliti tu ustoličili pa mora i ovaj mogu da prođu kod ovih što su osnovnu završili preko veze i imaju problem da uzmu da pročitaju nešto da ih glava ne bi zaboljela

    na CT bi ljudi izašli protiv ovako organizovanog ustoličenja i bez DPSa, to što DPS pokušava da se nametne kao jedina procrnogorska stranka (i što im URA ovakvim potezima to omogućava) je druga priča, ako živimo u sekularnoj državi i ako postoji bezbjednosni rizik država mora da odloži/premjesti ovaj događaj, šta da je bilo loše vrijeme i da helikopter nije mogao da sleti, da ne bi pucali možda u ljude da prođu popovi kroz CT?
    She is only here to annoy herself!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  25. #12066
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,400
    Thanks Thanks Given 
    14,864
    Thanks Thanks Received 
    4,165
    Thanked in
    2,104 Posts

    Default

    https://rs.n1info.com/vesti/patrijar...erskom-puskom/

    Ali neka se pojedini sprdaju sa tim kako je patrijarh došao do manastira.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  26. #12067
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da razjasnimo prvo ovo o "tradiciji", da ne idemo dalje evo npr. Njegoš nije hirotonisan na Cetinju nego u Petrogradu, a manastir mu je bio pred kućom, tako da priče kako su se svi crnogorski mitropoliti tu ustoličili pa mora i ovaj mogu da prođu kod ovih što su osnovnu završili preko veze i imaju problem da uzmu da pročitaju nešto da ih glava ne bi zaboljela

    na CT bi ljudi izašli protiv ovako organizovanog ustoličenja i bez DPSa, to što DPS pokušava da se nametne kao jedina procrnogorska stranka (i što im URA ovakvim potezima to omogućava) je druga priča, ako živimo u sekularnoj državi i ako postoji bezbjednosni rizik država mora da odloži/premjesti ovaj događaj, šta da je bilo loše vrijeme i da helikopter nije mogao da sleti, da ne bi pucali možda u ljude da prođu popovi kroz CT?
    Znači, krivi su ovi što samo žele da ostvare Ustavom zagarantovana prava, a ne divljaci koji oće da im uskrate ta prava i ruše pravni poredak države u koju se toliko zaklinju?
    Fino.
    Forever young, i want to be forever young

  27. #12068
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa ne znam baš ko je tu veća kukavica, ovi što bi čoporativno da ruše ustavni poredak i zakone države koju toliko 'vole' i patriJotski 'čuvaju' (čitaj : muzu) i drugima osporavaju prava zagarantovana istim tim Ustavom, ili on koji je i pored tolikog rizika za sopstveni život ipak odlučio da se tu pojavi i održi ceremoniju, što je bila i želja većine Pravoslavnog stanovništva.
    I litije koje su šetali protiv onakvog zakona DPS-a bi bile rušenje ustavnog poretka i nepoštovanje zakona. Negho se to tada nije gledalo. Ali ok, imamo dvostrukih aršina na sve strane.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da razjasnimo prvo ovo o "tradiciji", da ne idemo dalje evo npr. Njegoš nije hirotonisan na Cetinju nego u Petrogradu, a manastir mu je bio pred kućom, tako da priče kako su se svi crnogorski mitropoliti tu ustoličili pa mora i ovaj mogu da prođu kod ovih što su osnovnu završili preko veze i imaju problem da uzmu da pročitaju ešto da ih glava ne bi zaboljela

    na CT bi ljudi izašli protiv ovako organizovanog ustoličenja i bez DPSa, to što DPS pokušava da se nametne kao jedina procrnogorska stranka (i što im URA ovakvim potezima to omogućava) je druga priča, ako živimo u sekularnoj državi i ako postoji bezbjednosni rizik država mora da odloži/premjesti ovaj događaj, šta da je bilo loše vrijeme i da helikopter nije mogao da sleti, da ne bi pucali možda u ljude da prođu popovi kroz CT?
    Ukinudanjem Episkopskog savjeta mitropolit više nema titulu arhiepiskopa cetinjskog, pa ga eto ni to ne veže da mora na Cetinje, osim ovoga što ti još pojasni.
    Mada je čudno, da patrijarha ne ustoličiše u Pećkoj patrijaršiji nego u sred Beograda, ali za mitropolita jbg mora se.

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    https://rs.n1info.com/vesti/patrijar...erskom-puskom/

    Ali neka se pojedini sprdaju sa tim kako je patrijarh došao do manastira.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ti vjeruješ u ovo? Sve da je ovo istina, (mada možda je Vučić mu dao Belivukov snajper da se posluži u tekstu) onda su ti koji su imali snajper neviđene budale što nisu pucali na elise helikoptera npr.
    A to da je tačno, nema toga ko bi ga poveo na Cetinje niti dozvolio odlazak.
    A baš pomiriteljski post patrijarha. Zaista.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #12069
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da razjasnimo prvo ovo o "tradiciji", da ne idemo dalje evo npr. Njegoš nije hirotonisan na Cetinju nego u Petrogradu, a manastir mu je bio pred kućom, tako da priče kako su se svi crnogorski mitropoliti tu ustoličili pa mora i ovaj mogu da prođu kod ovih što su osnovnu završili preko veze i imaju problem da uzmu da pročitaju nešto da ih glava ne bi zaboljela

    na CT bi ljudi izašli protiv ovako organizovanog ustoličenja i bez DPSa, to što DPS pokušava da se nametne kao jedina procrnogorska stranka (i što im URA ovakvim potezima to omogućava) je druga priča, ako živimo u sekularnoj državi i ako postoji bezbjednosni rizik država mora da odloži/premjesti ovaj događaj, šta da je bilo loše vrijeme i da helikopter nije mogao da sleti, da ne bi pucali možda u ljude da prođu popovi kroz CT?
    ,,DF najmanje može da priča o državnom udaru" i ,,elementi van Crne Gore"... Šta je Dritan htio da kaže ovim? Možda je na tri mjesta u CG trebalo da bude ,,narodno nezadovoljstvo" jer nije bilo ustoličenje na Cetinju. Možda je Veljović mislio da još uvijek ima autoriteta nad policijom i da će dio njih da otkaže poslušnost sadašnjem rukovodstvu. Možda bi to proizvelo sukobe na nekoliko mjesta u Crnoj Gori. Možda je zbog toga bilo naoružavanja. Možda je trebalo sve te informacije procesuirati i donijeti određene odluke. Opet, možda se sve nekako samo od sebe dešavalo predhodna dva dana, a možda na osnovu svega ovoga postanu jasnija ponašanja pojedinih subjekata na noć između subote i nedjelje. Ovo je forum, pa može biti da neko (recimo ja) piše i gluposti. Evo, ne znam.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  31. #12070
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,784
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da razjasnimo prvo ovo o "tradiciji", da ne idemo dalje evo npr. Njegoš nije hirotonisan na Cetinju nego u Petrogradu, a manastir mu je bio pred kućom, tako da priče kako su se svi crnogorski mitropoliti tu ustoličili pa mora i ovaj mogu da prođu kod ovih što su osnovnu završili preko veze i imaju problem da uzmu da pročitaju nešto da ih glava ne bi zaboljela
    Tuzno je da pises takve stvari dje ti ne razlikujes hirotonisanje i ustolicavanje tako da je bespredmetno dalje da pricamo na tu temu.
    Hirotonisanje je cin u kome neki jeromonah postaje episkop a ustolicavanje je kad neki episkop preuzima upravljanje neke episkopije i to se radi u sjedistu (STOLICI) te episkopije zato se i naziva ustolicavanje.
    Sjediste konkretno ovog episkopa je na Cetinju i to je to.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  33. #12071
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    https://rs.n1info.com/vesti/patrijar...erskom-puskom/

    Ali neka se pojedini sprdaju sa tim kako je patrijarh došao do manastira.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Spremljen je i stinger bio za helikopter nego je otkazao sistem za zaključavanje mete.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ti vjeruješ u ovo? Sve da je ovo istina, (mada možda je Vučić mu dao Belivukov snajper da se posluži u tekstu) onda su ti koji su imali snajper neviđene budale što nisu pucali na elise helikoptera npr.
    A to da je tačno, nema toga ko bi ga poveo na Cetinje niti dozvolio odlazak.
    A baš pomiriteljski post patrijarha. Zaista.
    Kakav crni snajper.
    I najveća morončina kapira da bi takav maloumni pokušaj (a kamoli da ubiju nekoga) gurnuo praktično čitavu javnost na stranu crkve.

    Cilj svega ovoga je bio da se sroza ugled i uticaj SPC u Crnoj Gori, time što su ih doveli u situaciju da policija mora silom da čisti teren da ovi obave svoju ceremoniju.

    No Vučić i BIA plasiraju bajke.
    Last edited by ASC; 06-09-21 at 07:56.

  34. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  35. #12072
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    meni je milo sto se ovo zavrsilo juce jer bi se onaj rucak u plantaze ohladio. jes mi malo zao zbog krivog sto nije on mogao na cetinje da se prenemaze i ministar mu sto slabo cuje, makar jedan helihpotercic onaj mali dvosjed da njih da su obezbijedili.
    f6

  36. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  37. #12073
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    meni zao sto je Crkva vrbovala i ex njemacku ambasadorku te prosu ovaj otrov protiv osvjedocenih demokrata:


    ”Ono što se sad radi od strane bivše vlasti je pokušaj državnog udara. Evropska unija (EU) mora da reaguje”, poručila je bivša ambasadorka Njemačke u Crnoj Gori Gudrun Štajnaker.

  38. #12074
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,866
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Odje se izgleda zaboravlja da se mitropolit crnogorsko-primorski po prirodi stvari uvodi u tron S.Petra u cetinjskom manastiru.Tražiti da se to uradi negdje drugo je budalaština.
    Ali zato niko ne pominje 20-godišnju torturu DPS a i naručenih kvazi-istoričara koji su isprali mozak narodu Cetinja i CG o posebnosti,autokefalnosti, suvim bezočnim lažima.


    Poslano sa mog Oppo Find X2 Pro koristeći Tapatalk

  39. #12075
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    I litije koje su šetali protiv onakvog zakona DPS-a bi bile rušenje ustavnog poretka i nepoštovanje zakona. Negho se to tada nije gledalo. Ali ok, imamo dvostrukih aršina na sve strane.
    Baš nasuprot, litije su se pozivale upravo na Ustav i neustavnost toga zakona, tačnije dijela o nepovrijedivosti prava svojine i još nekih spornih odredbi.

    Druga stvar, čini mi se da je svaka litija bila po zakonu bila uredno prijavljena, nijedna nije bila nasilna, sa napadom na policiju itd.
    Forever young, i want to be forever young

Page 483 of 644 FirstFirst ... 383433473479480481482483484485486487493533583 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •