Page 254 of 341 FirstFirst ... 154204244250251252253254255256257258264304 ... LastLast
Results 6,326 to 6,350 of 8520

Thread: Crkva nad Crkvama…

Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    10 Posts

Quote Originally Posted by običan View Post
    U BG postoji crkva RPC sa njihovim sveštenstvom, zašto ne bi bilo i u Rusiji SPC sa našim sveštenstvom?
    Uporedjujes jednu crkvu sa stotinama? Gdje ima vjernika odredjenih grupacija treba da postoje crkve sa njihovim svestenstvom, a ja ti pricam o monopolu SPC u CG. Spc i nasim? Tvoji mozda da, ali moji ne sigurno.

Thanks Thanks Given 
    991
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    143 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jeste, toliko je istina da se najiskrenije nadam po jednoj reprizi svakog dana na RTCG.

Istina, postaje gotovo fizicki nemoguce izvesti vise ljudi na litije ali RTCG daje sve od sebe. Bez sale, zasluzuju jednu od onih zlatnih povelja Sv Vasilija Ostroskog za doprinos crkvi.
    A pusti ih života ti neka sami sa sobom polemišu. Vjeruj mi da na ove bljuvotine ne treba odgovarati uopšte. Samo će teže da im bude.
    O zakonu je već sve rečeno. Neustavan i tačka. Litije sve masovnije i masovnije, a opet mirne i dostojanstvene. MCP radi odličan posao. Kako bi i trebalo. I samo toga se treba držati. A ovi veliki crnogorci koji mrze sve oko sebe neka nastave sa tim. Svakako ih je vrlo malo. Srećom.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

3. The Following 3 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    343
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    12 Posts

Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Tragično je što je jedan mitropolit satanizovan jer je raščinjen od strane vaseljenskog patrijarha zbog toga što je osnovao CPC, i to mu jedina mrlja u CV-u, , dok ovoga drugog proglašavaju za Sveca iako cijelog života sije govor mržnje, kune i zavađa narod. Nađite mi jednu Miraševu izjavu sa oštrom retorikom poput Amfilohijeve, pa da pričamo o nečemu.
    Ovo je pokušaj obmane i neistinu prikazati kao istinu. Miraš Dedaić je raščinjen pre formiranja NVO organizacije (nove crkve ako ti je draže) i nikakve veze nema sa njegovim angažmanom u CPC.
    Evo šta kaže Vaseljenski patrijarh Vartolomej:
    "- Miraš Dedeića nikada ne može da dobije bilo kakvu autokefaliju za tu njegovu lažnu crkvu. I kako bismo nešto tako dozvolili nekome koga smo raščinili. Kako ja sada mogu da dam autokefalnost nekome koga sam raščinio? Za nas je Dedeić samo raščinjeni sveštenik koji je ekskomuniciran iz crkve. Ponavljam, nikada nećemo dati autokefaliju takozvanoj CPC."

Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    101 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Misliš na Daku Davidovića?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    I njega kao izvrsioca i Velikog Vodju kao naredbodavca.

Da je Daka i rekao "necu" nasao bi se neki drugi da izvrsi naredjenje.

Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    42 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    fala johny što si mi objasnio da sam živio u zabludi da sam Crnogorac i da sam ja ipak Srbin koji podržava SPC tako što je u nedelju prošetao malo

Sent from my iPhone using Tapatalk
    O tvojoj nacionalnoj pripadnosti jedne ne nepisah. Naprotiv, ona je samo tebi relevantna i samo ti je neprekidno pokušavaš da nametneš kao temu.
    Kako god hoćeš.
    In vino veritas

Thanks Thanks Given 
    359
    Thanks Thanks Received 
    618
    Thanked in
    216 Posts

Bili smo dužni 700 miliona€.

U medjuvremenu smo rasprodali sve živo i urbanistički uništili neke gradove, Budvu prije svega, pregradili i uništili dobrim dijelom planinske pitke rijeke, krčimo šume i izvozimo građu, betonirasmo obalu, sipamo u prsli MNA 165 milki a dajemo aerodrome za 100, ogroman procenat imovine i obale u stranom vlasništvu, CRBC može da nam plijeni imovinu ako ne budemo vraćali kredit za put koji kasni, ulažemo 200 miliona u skijališta bez sistema za osnježavanje u vrijeme globalnih klimatskih promjena, sve bez ikakve logike itd. itd....

Sada smo, nakon rasprodaje silne imovine, dužni 3 milijarde i 700 miliona€, a slabo što više ima da se proda.

I sad treba da takvim "domaćinima" da damo da upravljaju crkvenom imovinom??

Mislim, da imamo neku normalnu vlast pa prosti jadi, da čovjek i razmisli šta je bolje za državu, ovako ovim ekspertima dati nešto na upravljanje.... neka hvala.

Meni kao Crnogorcu puca ona rabota za 90% stvari o kojima drve sa državne televizije. Samo želim normalnu državu i društvo u kom bi odrastala moja djeca, a ne klijentelističku i partijsku državu i institucije. Ne tražim ništa drugo. Ok?

Last edited by kimmi; 19-02-20 at 12:16.

8. The Following 6 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    181
    Thanks Thanks Received 
    411
    Thanked in
    221 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    I njega kao izvrsioca i Velikog Vodju kao naredbodavca.

Da je Daka i rekao "necu" nasao bi se neki drugi da izvrsi naredjenje.
    A presvijetli daka je znači bio ucijenjen da se bogati od rata? čudo kako se jedan takav veliko mučenik se nije odupro prljavim parama.

Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    374
    Thanked in
    172 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Bili smo dužni 700 miliona€.

U medjuvremenu smo rasprodali sve živo i urbanistički uništili neke gradove, Budvu prije svega, pregradili i uništili dobrim dijelom planinske pitke rijeke, krčimo šume i izvozimo građu, betonirasmo obalu, sipamo u prsli MNA 165 milki a dajemo aerodrome za 100, ogroman procenat imovine i obale u stranom vlasništvu, CRBC može da nam plijeni imovinu ako ne budemo vraćali kredit za put koji kasni, ulažemo 200 miliona u skijališta bez sistema za osnježavanje u vrijeme globalnih klimatskih promjena, sve bez ikakve logike itd. itd....

Sada smo, nakon rasprodaje silne imovine, dužni 3 milijarde i 700 miliona€, a slabo što više ima da se proda.

I sad treba da takvim "domaćinima" da damo da upravljaju crkvenom imovinom??

Mislim, da imamo neku normalnu vlast pa prosti jadi, da čovjek i razmisli šta je bolje za državu, ovako ovim ekspertima dati nešto na upravljanje.... neka hvala.

Meni kao Crnogorcu puca ona rabota za 90% stvari o kojima drve sa državne televizije. Samo želim normalnu državu i društvo u kom bi odrastala moja djeca, a ne klijentelističku i partijsku državu i institucije. Ne tražim ništa drugo. Ok?

Iz Jugoslavije smo, da budemo precizni, naslijedili 290 miliona eura duga koji je, realno, trebao biti manji (umanjen za neko zlato u SAD, klirinški dug,...) ali ovi naši nisu ništa uradili po tom pitanju. https://forum.cdm.me/showthread.php?...%23263%3Bnost-!

Sve više sam uvjeren da je zakon ispunio svoju svrhu. Ne trebaju podzakonska akta, ne treba ništa...

Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    194
    Thanked in
    110 Posts

Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    31 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    fala johny što si mi objasnio da sam živio u zabludi da sam Crnogorac i da sam ja ipak Srbin koji podržava SPC tako što je u nedelju prošetao malo

Pa Milo i kompanija oće da nas konačno podijele, odnosno stvaraju još veći razdor i mržnju, oće silu na sramotu da nas stave u srpski ili crnogorski koš. Oni koji šetaju za njih su Srbi. Jer Crkva je Srpska. A to što je i pravoslavna, i hrišćanska, i kanonska, i to što ta organizacija ne poznaje naciju ni politiku to njima nije bitno.
    Njima je bitna samo nacija, kao da je nacija bog. Osviješćenima je jasno da su nacije politički pojam koji nema nikakvu životnu suštinu već samo pravljenje razdora i podjela.
    Tako kod nas imate dva rođena brata koji su nacionalno podijeljeni. To dokazuje svu besmisao nacije.

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    15 Posts

Quote Originally Posted by običan View Post
    Ovo je pokušaj obmane i neistinu prikazati kao istinu. Miraš Dedaić je raščinjen pre formiranja NVO organizacije (nove crkve ako ti je draže) i nikakve veze nema sa njegovim angažmanom u CPC.
    Evo šta kaže Vaseljenski patrijarh Vartolomej:
    "- Miraš Dedeića nikada ne može da dobije bilo kakvu autokefaliju za tu njegovu lažnu crkvu. I kako bismo nešto tako dozvolili nekome koga smo raščinili. Kako ja sada mogu da dam autokefalnost nekome koga sam raščinio? Za nas je Dedeić samo raščinjeni sveštenik koji je ekskomuniciran iz crkve. Ponavljam, nikada nećemo dati autokefaliju takozvanoj CPC."
    Pa eno sam izbacio citavo izlaganje Vartolomeja. Miras je jos dok je bio u Rimu zagovarao osnivanje CPC, zato je i rascinjen, jer po kanonu ne smije svjestenik da se odmetne i osniva svoju crkvu. Problem je samo sto je tada bio u pravu.
    Nije Hardcore umro, samo ja sam se oladio.

Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    69
    Thanked in
    56 Posts

Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    i to što ta organizacija ne poznaje naciju ni politiku to njima nije bitno.
    Ne poznaje naciju !!! Koji si ti gejnije to je neviđeno

Kažeš organizacija koja u svom imenu ima ime jedne nacije ne poznaje naciju,
    kažeš da organizacija iz koje su se čule izjave poput "Crnogorska nacija je kopile" ne poznaje naciju
    kažeš da organizacija koja je jedan od glavnih činilaca ratova u EX YU ne poznaje politiku
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thanks Thanks Given 
    181
    Thanks Thanks Received 
    411
    Thanked in
    221 Posts

Odličan prilog o Amfilohiju, kamera ne zaboravlja ljubav prema Crnoj Gori i braći crnogorcima eee ko vas ne zna.

16. The Following User Says Thank You to kupus For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    21 Posts

Quote Originally Posted by kupus View Post
    Odličan prilog o Amfilohiju, kamera ne zaboravlja ljubav prema Crnoj Gori i braći crnogorcima eee ko vas ne zna.
    Наш народ има памћење рибице из акваријума и треба га редовно освјежавати, јер ако оставимо да нам памћење "освјежавају" Пинк, Хепи, ДФ, СПЦ и слични, имаћемо озбиљан проблем, који се у неком мањем обиму већ манифестује.Само ни другарима из власти не одговара то освјежавање памћења, знамо зашто.Уз Радована, Риста, Аркана, бјеше и Килибарда.А неко је убио 50.000 цивила.

Углавном одлична емисија, и таквих треба да је што више.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

18. The Following 3 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    455
    Thanked in
    242 Posts

Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Pa eno sam izbacio citavo izlaganje Vartolomeja. Miras je jos dok je bio u Rimu zagovarao osnivanje CPC, zato je i rascinjen, jer po kanonu ne smije svjestenik da se odmetne i osniva svoju crkvu. Problem je samo sto je tada bio u pravu.
    Mirash je ljudina,lichno sam razgovarao sa njim par puta i ima se shta chut,da ne bude zabune i za Rista sam chuo da je prijatan sagovornik,od ovoga poznanika shto se pogadju oko placa.
    ...

Thanks Thanks Given 
    653
    Thanks Thanks Received 
    659
    Thanked in
    271 Posts

Da neće za Mila kakvu emisiju sličnu snimit...?

Sent using Tapatalk
    #fakenews

Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    31 Posts

Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne poznaje naciju !!! Koji si ti gejnije to je neviđeno

Kažeš organizacija koja u svom imenu ima ime jedne nacije ne poznaje naciju,
    kažeš da organizacija iz koje su se čule izjave poput "Crnogorska nacija je kopile" ne poznaje naciju
    kažeš da organizacija koja je jedan od glavnih činilaca ratova u EX YU ne poznaje politiku
    Апостол Павле у својој Посланици Ефесцима цркву дефинише на следећи начин: „Црква је Тело Христа Спаситеља, Главе, Онога Који све испуњава у свему“(Еф. 1, 22). У Посланици Јеврејима он пореди Цркву са Небеским Јерусалимом, где заједно бораве Анђели и душе праведника.
    https://sr.wikipedia.org/wiki/Хришћанска_црква

Znaš ti dobro na što sam mislio, niko te ne pita koje si nacije kad oćeš u Crkvu.

Thanks Thanks Given 
    225
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    252 Posts

Demokratija u punom sjaju.

Dakić za CdM: Vojnicima nije mjesto na protestima gdje su samo zastave druge države
    Izvor: CdM16:31(126)
    Dragutin Dakić
    348
    SHARES
    Svaki vojnik dužan je da bude bezuslovno lojalan Crnoj Gori i štiti njen integritet i suverenitet. Niko vojnicima ne zabranjuje da praktikuju vjeru na način kako se to vrši, ali učestvovanje na protestima na kojima ima vidljivih primjesa politike, na kojima se mogu vidjeti samo zastave druge države je nedopustivo, kazao je za CdM brigadni general Dragutin Dakić, načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore u odgovoru na pitanje da li je pripadnicima VCG zabranjeno da prisustvuju litijama.

Portal Večernjih novosti objavio je danas informaciju da bi ripadnici Vojske Crne Gore trebalo bi da utiču na članove svojih porodica i da ih odvrate od prisustva na protestima protiv Zakona o slobodi vjeroispovijesti.

“Protiv pripadnika Vojske koji budu prisustvovali litijama biće pokrenut disciplinski postupak i biće – udaljeni iz službe”, navode Novosti.

Ovu informaciju su prenijeli brojni srpski i neki mediji u Crnoj Gori.

Sve navode Novosti Dakić demantuje i pojašnjava koja su prava i obaveze zaposlenih u crnogorskoj Vojsci. Između ostalog Novosti u navele da je 6. februara ove godine održan kolegijum načelnika Generalštaba, ali Dakić tvrdi i da ta informacija nije tačna.

“U sklopu redovnog obilaska jedinica, kao što je javnost pravovremeno obaviještena, 22.01, 29.01 i 07.02 informisao sam vojnike o aktuelnoj situaciji u državi. U cilju doprinosa suprotstavljanju širenja lažnih vijesti koje plasiraju portali poput Novosti i njima slični iz Republike Srbije i Crne Gore, a zbog objektivnog i istinitog informisanja javnosti, želio bih da Vam ukažem na nekoliko principa koji proizilaze iz Kodeksa vojne etike. Svi pripadnici Vojske Crne Gore dužni su da se ponašaju u skladu sa Kodeksom vojne etike koji propisuje da sva lica u službi u Vojsci Crne Gore službu vrše u skladu sa Ustavom i Zakonom o Vojsci Crne Gore”, kaže Daskić za CdM.

On naglašava da onaj je ko je angažovan u Vojsci je u obavezi da se u javnom i privatnom životu pridržava etičkih principa, a naročito izražavanju lojalnosti državi Crnoj Gori, vrijednostima crnogorske Vojske koje proističu iz patriotizma kao osnovne zajedničke vrijednosti i ostalih načela koje Kodeks propisuje.

Prema njegovim riječima Kodeks propisuje da lice u službi u Vojsci ne smije da prisustvuje događaju ili aktivnosti koja promoviše netrpeljivost prema drugim licima ili diskriminaciju, kao ni da učestvuje u aktivnostima ili događajima iz kojih proizilaze poruke mržnje, uvrede ili se izražava netolerancija prema drugim licima.

Načelnik Generalštaba VCG je u izjavi za CdM jasno iznio lični stav u vezi aktuelnih protesta povodom Zakona o slobodi vjeroispovijesti i to vrlo precizno i jasno.

“To što portal Novosti iznosi, predstavlja samo nastavak agresivne kampanje dezinformisanja koja se vodi u i protiv Crne Gore, a koja je podržana radikalnim elementima na političkoj i vjerskoj sceni Crne Gore. Svaki vojnik, počevši od mene, dužan je da bude bezuslovno lojalan Crnoj Gori i štiti njen integritet i suverenitet. Devedesetih godina bili smo svjedoci kada su crkva i vojska rame uz rame učestvovale u događajima na prostorima bivše Jugoslavije i vidjeli smo kako se to završilo. Ratovi, razaranje, siromaštvo i nazadovanje cijelog društva. Taj ko misli da treba da brani crkvu od zakona, tome nije mjesto u Vojsci Crne Gore, jer se od istog tog vojnika očekuje da brani državu u skladu sa zakonima i Ustavom”, poručio je Dakić.

On naglašava da niko vojnicima ne zabranjuje da praktikuju vjeru na način kako se to vrši, ali učestvovanje na protestima na kojima ima vidljivih primjesa politike, na kojima se mogu vidjeti samo zastave druge države je nedopustivo.

“Posebno kada se najavljuju “postrojavanja ratnih drugova”, a Crna Gora i nacionalni Crnogorci nipodaštavaju, vrijeđaju i satanizuju. Dakle, da rezimiram, dokle god budem na čelu Vojske, neću dopustiti da se sa pripadnicima Vojske manipuliše u političke, vjerske, nacionalne i bilo koje druge svrhe, ali isto tako ću zahtijevati od svakog oficira, podoficira, vojnika i svih koji su na službi u Vojsci da službu vrše časno, dostojanstveno, nepristrasno i politički neutralno. Za sve one koji žele da se bave politikom nije i neće biti mjesta u Vojsci”, jasan je Dakić.

Crna Gora, kako je istakao, danas predstavlja zemlju koja je članstvom u NATO i progresima u okviru pregovora sa Evropskom unijom daleko iza sebe ostavila političku retoriku 90-tih godina, kao što je i daleko odmakla od društava koja se nalaze u konstantnom vrtlogu tranzicije, jasno se opredijelivši za vrijednosti na kojima počiva Alijansa.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

23. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    157
    Thanked in
    118 Posts

https://www.kurir.rs/region/crna-gor...-lekciju-video

"Citavu Pivu ćemo prefarbati u SRPSKE zastave..."

Najjace da ih 10 000 pitaš , 9990 ne bi znalo što mu ne odgovara kod zakona i kako ga ugrožava....

Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

Quote Originally Posted by stefke View Post
    https://www.kurir.rs/region/crna-gor...-lekciju-video

"Citavu Pivu ćemo prefarbati u SRPSKE zastave..."

Najjace da ih 10 000 pitaš , 9990 ne bi znalo što mu ne odgovara kod zakona i kako ga ugrožava....
    to smo doktorirali...
    dub_c `исто тако поред тога што смо срби, ми смо и црногорци`

Thanks Thanks Given 
    602
    Thanks Thanks Received 
    1,055
    Thanked in
    545 Posts

Default Crkva nad Crkvama…

e ovo su već ti ekstremi o kojima ne treba puno raspravljati. to je ono što je posledica ovakvog zakona. zbog toga se nadam da će se ovo pitanje ubrzo riješiti, jer je ludilo mozga klasično u društvu

Last edited by outline; 19-02-20 at 19:04.
    Само њежно према себи.

Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    101 Posts

Quote Originally Posted by stefke View Post
    ...

Znaju oni odlicno. Kome bi radije povjerili manastir, DPSu ili SPC? Sve je narodu tu jasno i ne moze ih zbuniti nikakva Pazinova palamudjenja o 16 nivoa pravne zastite.

Ali znas ko veze nema o zakonu? Onih 42 poslanika sto su ga izglasali u 3 ujutru. Nista o zakonu ne znaju sem da im je receno da se Sefu ne pojavljuju na oci ako ne oposle to.

28. The Following 5 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    225
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    252 Posts

Nego @kenneth, jesi li se napokon pomirio da smo NATO clanica, ili i dalje mislis da je to zlocinacka organizacija u kojoj nam nije mjesto?
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    54 Posts

21 вијек срце Европе, искључујућу се телевизије да се не би чуло што се очито не смије. Спаваш ли мирно Сјеверна Кореја!?

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

Internet nisu ugasili. Još.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)