Page 179 of 644 FirstFirst ... 79129169175176177178179180181182183189229279 ... LastLast
Results 4,451 to 4,475 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #4451
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,657
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default Crkva nad Crkvama…

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Zvoncice, da prostis, nama pola drzave cine mjesoviti brakovi srb-mne. Slavimo iste slave, iste svece, lomimo kolac, volimo njihove zene, oni nase.. Fala bogu da ce ovdje uvijek biti potpuno druga prica, jer su jednostavno prejake niti koje nas spajaju sa Srbima. Ne moze se to nasilno kidati svakakvim sramnim zakonima, priznavanjima Kosova, sankcijama Rusiji i slicnim gadostima ove vlade. Te veze ce nadzivjeti i Mila i DPS i Srba ce uvijek odje biti puno, za neke i previse. To nikakve veze nema sa Hrvatskom...
    Meni je zena iz Srbije. Tako bi je izbio ponekad al mi stalno pokazuje nož sa drškom od ružinog drveta sto smo dobili za prezentaciju Kirbija i kaže da ne mogu bit budan stalno. Malo me je stra’ al ok bitno je da se volimo.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following 6 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  3. #4452
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zasto sa domaćim Srbima nemaju problema? Što misliš? Kako žive "domaći" Srbi u Hrvatskoj? Kao građani Hrvatske lojalni Hrvatskoj, ne mašu zastavama niti Kosovom i nato paktom...valjda i hrvatski Srbi imaju istu istoriju i tekovine? Ili ne? Ovu priču ovdje završavam jer nije tema-!

    Nije tema ali nece nam cinovi opasti ako o tome prozborimo par rijeci.


    Ocigledno da nijesi upucena u tamosnja zbivanja. Srbi iz Hrvatske su toliko lojalni drzavi da im u Saboru srpski predstavnici javno govore da je drzava Hrvatska rezultat UZP nastala na genocidu. To je zvanican stav predstavnika Srba. Po Kninu i Vukovaru se jos puca iz pusaka kada Crvena Zvijezda da gol. Da ne pisem sad detalje, ali jedno deset puta gore se ponasaju nego crnogorski Srbi.

    Medjutim, Hrvatska je mnogo demokratskija drzava od nase i Hrvati se ne zele sukobljavati sa domacim Srbima. Oni verbalno napadaju drzavu Srbiju.

    U Crnoj Gori nije bilo rata. Srbi se nijesu bas toliko lose ponijeli 90.ih da bi ovolika hajka bila. Ne razumijem toliku averziju prema Srbima. Razmisljam sto bi tek pisali i kako bi se ponasali da su crnogorski Srbi 90.ih strijeljali 100 Crnogoraca, kao sto su npr. uradili Hrvatima na Ovcari.

  4. #4453
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,734
    Thanks Thanks Given 
    1,989
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    559 Posts

    Default

    Najgore je kada se vjera i politika spoje...

  5. #4454
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post



    Ne mogu da dozvolim da niko ne vidi ništa lijepo u tome što su ljudi odlučili da se odupru ovom ''zakonu''.
    Koliko mogu da vidim iz tvog pisanja, ti si jedna od onih osoba kojima nikada neće biti povoljno da izađu na neki protest. Uvijek ćeš tražiti razloge zašto ne i uvijek ćeš naći za sebe opravdanje a u suštini samo ti nedostaje hrabrosti. Izvini, ali ja sam u svom pisanju stoprocentno iskren i pišem ono što zapažam i mislim (ne mora značiti da je tačno).

    Meni kao građaninu dovoljan razlog da podržim te ljude je onaj koji sam opisao u svom prvom postu na ovoj temi. Tuđi razlozi me ne interesuju niti želim da ih analiziram. Dok god su litije mirne, bez prisustva bilo kakve opozicione/pozicione garniture i dok god imaju obrise demokratskog protivljenja imaće moju punu podršku.

    Ne, ja sam jedna od onih osoba koja nikad nije niti će izaći na bilo koji masovni skup na ulici...tu si u pravu, ali griješiš ako misliš da podržavam ili ne nešto zbog nedostatka ili viška hrabrosti...kontradiktorno je malo, složićeš se, kriti se iza nekih nick-name-ova i pričati o hrabrosti? Podržaću protest ako vidim nešto dobro u njemu!
    Zar ja moram da se izvinjavam ako ne vidim što i ti u ovom protestu/litiji? Protest, veliš, jer se ljudi odupiru zakonu i zalažu se za vladavinu prava? Prvo, nešto se ne sjećam da su tako zdušno na svaku nepravilnost reagovali a nije da ih nije bilo? Dalje, oćeš da kažeš da su svi učesnici litije pravno osviješćeni toliko da poznaju dobro i zakone i njihov značaj za dalji suživot u Crnoj Gori kao i da su upućeni tačno u način donošenja nekog zakona pa sad oni znaju da su prekršena pravila ova ili ona?
    I ti i ja znamo da je veliki broj učesnika u litijama UBIJEĐEN da nastupa dan D za vjernike SPC da će im raspop ponijet crkve neđe i da oni više neće imat đe da se mole...nijesu se vala previše ni dosle molili ali eto...




    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Prvi dio posta ne bih komentarisao jer je totalno bezvrijedan. Bilo kakva kategorizacija crnogorskog društva je u totalnoj suprotnosti sa građanskom inicijativom i predstavlja karcinom koji metastazira svake četiri godine.

    Što se tiče ovog dijela oko zakona, i on je netačan. Niti jedan jedini zakon u Crnoj Gori nije donijet na ovaj način. Nikada.
    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    a što je netačno oko toga da nas nijesu pitali ni za druge zakone? A stotine su ih donijeli potonjih par godina.
    Na koji je tačno način ovaj zakon trebao biti donešen da bi procedura bila ispoštovana pošto imaš ako shvatam dobro problem sa procedurom, pošto sa većinom ne možeš imati? Da je usvojen u toku radnog vremna od 8 do 4 manje bi štetan bio? Moram se nasmijat jer ako se dobro sjećam skupština je danima radila poslanici su imali jedan od rijetkih trenutaka da zarade svoje plate, malo se i svađali dramatizovali, neki završili u 'aps, ne velim, to je sve bilo neuobičajeno, ali znala je skupština da donosi zakone ovako noću samo nam nijesu bili bitni ko ovaj i nijesu se svađali samo su donosili i potvrđivali...
    Sad bez šale, popto vidim da se razumiješ, šta tačno, koji član je sporan? Ja sam ga pročitala i nijesam pravnik ne znam koja to rupa u ovom zakonu postoji koja pravi poligon za malverzacije vlastima?


    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Uopšte se ne radi o SPC, CPC, Islamskoj zajednici ili narodnoj crkvi svih građana Crne Gore. Radi se o nečemu mnogo opasnijem, no da se ne ponavljam. Možda sam ostao malo nedorečen, s obzirom da sam neko ko je građanski orijentisan u principu sam i legalista. Apsolutno sam za regulaciju svake pore ovog društva, pa tako i crkvenih pitanja. Samo, ovo nije način. Cilj ne opravdava sredstvo i tačka.
    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Ako je tvoje mišljenje da ovdje nije problem religija nego su problemi dublji i kompleksniji, ok, možemo se složiti tj mogu t shvatiti i prihvatiti to...ali ako tvrdiš da narod na litijama nije zbog SPC CPC onda si gadno omašio....
    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Tvoje privatne odluke o stvarima kao štu su krštenje, odlazak u crkvu i slično me uopšte ne interesuju. To je kao da me interesuje šta ti radiš u slobodno vrijeme, a to je za mene relevantno taman koliko li lanjski snijeg. Meni je (hipotetički) jedino bitno kako se ponašaš u situacijama gdje si u mogućnosti da napraviš potez ili pokreneš inicijativu iz koje može da se rodi nešto dobro i društveno korisno.
    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    eto vidiš....ali te interesuje da izađem na litiju SPC ili MCP kao neko ko NIJE vjernik, koga ne zanima crkva i kao neko ko nije kršten? Eto zato sam to pomenula....između ostaloga ako se organizuje litija, moleban, molitva i šetnja povodom crkvenih praznika, bogosluženje, prelicemjerno je da ja kao ateista potrčim na moleban....meni baš nije mjesto tu...moje prisustvo bi moglo biti protuačeno kao provokacija...i ne znam kako drugačije da tumačim one koji su na litiji i molebanu a nijesu vjernici?


    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Najlakše se predati. Ali onda nemoj makar da truješ mlade ljude i one koji imaju vjeru u bolje sjutra s ovakvim porukama da im je sve uzalud. Jednostavno priznaj sebi i svima ostalima da nisi mogla ili nisi htjela ili nisi imala hrabrosti ni da pokušaš išta da promijeniš. Šta god hoćeš. Samo nemoj da pričaš mladim ljudima da je sve uzalud i unaprijed ih obeshrabruješ u pokretanju bilo kakvog projekta, inicijative ili ideje o građanskoj Crnoj Gori, koja živi u miru i u kojoj svi imaju svoje mjesto pod suncem, bez obzira u koju crkvu idu i kako se ona zove.
    eto opet imamo pata pata situaciju...ja mislim da ti truješ mlade ljude pozivom na litiju i moleban...ako nijesu vjernici SPC....

    nekako mi ne ide uz građansku orijentaciju poziv na crkveno okupljanje...neću ulaziti u folklor i muzičku tradiciju koju baštine spc i slične organizacije...gosn Amfi ima svoje tekstove za mnoge narodne pjesme koje baštini srpski narod.....privatne tekstove rekla bih, mada on veli da su izvorni....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #4455
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Zvoncice, da prostis, nama pola drzave cine mjesoviti brakovi srb-mne. Slavimo iste slave, iste svece, lomimo kolac, volimo njihove zene, oni nase.. Fala bogu da ce ovdje uvijek biti potpuno druga prica, jer su jednostavno prejake niti koje nas spajaju sa Srbima. Ne moze se to nasilno kidati svakakvim sramnim zakonima, priznavanjima Kosova, sankcijama Rusiji i slicnim gadostima ove vlade. Te veze ce nadzivjeti i Mila i DPS i Srba ce uvijek odje biti puno, za neke i previse. To nikakve veze nema sa Hrvatskom...
    I vazda ih bilo! I moj je mješovit! Samo je nevjerovatno da usvajanje zakona o slobodi vjeroispovijesti smatraš nožem koji će te niti pokidati? Ulazak u nato isto? Priznavanje Kosova? Pa i vrapci na grani znaju da će i Srbi jednom priznati Kosovo (zar ne nastupa Kosovo već kao država na takmičenjima) a crna gora će još o kosovu mrčit...Mene iskreno, baš briga i za Kosovo (ja sam imala prilike da boravim tamo za razliku od svih vas, dok je Kosovo bilo AP i nikad mi tamo nije bilo prijatno....što bih sad žalila za nečim đe mi nije bilo lijepo?) i za Rusiju kao i za Ameriku, ka i nju što zabolje za nas a što se Srbije tiče, vazda sam za to da imamo više nego dobre međususjedske odnose i jesu nam najbliži po mome uvjerenju,tamo sam više "kući" nego u bilo kojoj drugoj zemlji u okruženju...nadamo se da oće, osim ako milaš ne poželi da živi milion godina
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #4456
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ti to pravdas poteze nase presvijetle vlade? Kao, zasto da ga ne priznamo, pa jos medju prvima, da se dokazemo nasoj braci Srbima kakva smo gofna? Zajebavas ti to mene? I nato, da.. i Rusija, koja nam je tradicionalni prijatelj bila.. i Kosovo, dje smo ispali djubrad.. I naravno, ovaj zakon. Sve su to potezi vlade koja zeli sto vise da isprovocira, pokida veze, produbi jaz izmedju Srba i Crnogoraca. I to sto ti i tvoji vrapci znaju, ja bas ne znam. Koliko ja znam, Kosovo je stotinama godina bilo Otomanska imperija, pa se nije zaboravilo, odustalo od njega. Ne ide to tako glatko kao sto ti percipiras. Milas i DPS su te naucili da je dovoljno jednom nesto presjeci i gotovo za sva vremena. Nije gotovo, Zvoncice.. Mnoge stvari koje je ova nasa vlast uradila s ciljem da ih okonca jednom za vazda i, kao po nekom pravilu, na sto bezobrazniji i fukarskiji nacin, nisu gotova prica. Daleko od toga da je tu ista gotovo. Ni ja se u Tuze ne osjecam nesto najprijatnije. Iskreno, nije mi lijepo tamo. I sad da Albanija prisvoji cijelu tu teritoriju, ja sa tvojim mozgom bi trebalo da kazem: "Bas me briga, neka im ga." Vazi, kako je...


  8. #4457
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    [/COLOR][COLOR=#333333]eto opet imamo pata pata situaciju...ja mislim da ti truješ mlade ljude pozivom na litiju i moleban...ako nijesu vjernici SPC....

    nekako mi ne ide uz građansku orijentaciju poziv na crkveno okupljanje.......
    Kako truje ?
    Ti ako ne vidiš problem u ovom zakonu i ako misliš da se ne treba na ulicu zbog svega što nam se dešava - tvoj problem ali mislim da je ovo sve mnogo krupnije a evo i zašto.

    Banovan sam sa ovog foruma najmanje 3 puta zbog SPC, zbog mojih tvrdih stavova i oštrih riječi i dalje stojim pri istim ali stani malo.

    Daj čisito malo činjenice da posložimo :


    1. 5 godina je 'pripreman' zakon i aktivirali su ga u izbornoj godini.
    2. 2016 niko nije pričao o ovom zakonu u predizbornoj godini jer nijesu smjeli da ga usvoje 2015 jer ne bi dobili na izborima a i nijesu smjeli da rizikuju nerede.
    3. Zakon je diskriminatorski, neustavan, protivpravan
    4. Usvojen je u 3 ujutro poslije hapšenja 17 poslanika
    5. 65+% građana CG su protiv ovog zakona
    6. Zakon je donesen isključivo iz 2 razloga : 1. Otimanja preko milijardu eura vrijedne imovine da bi DPS mogao da je iskrčmi 2. Da nacionalne tenzije podignu
    ....

    Ne znam jesi li ispratila da je prošle godine donešen zakon o eksproprijaciji gdje 'država'(čitaj DPS) može bilo šta da proglasi javnim interesom(iako ne postoji zakon kojim je javni interes definisan) i da to od tebe uzme po cijeni koju oni odrede.
    Ti možeš da se buniš ali to ne odlaže izvršenje.
    Do sad ovo nijesu sprovodili u djelo ali poslije ovog zakona o otimanju od crkve svima nam je imovina ugrožena.


    I još jedna stvar...

    Državu je svima ogadio DPS.
    Ne vjerujem da Srbi žele da unište CG nego DPS. A crtanje trobojki je svojevrstan bunt. Histerija crtanja je počela kad je policija prefarbala mural u DG i onda krenulo svuda po CG.

    Podsjetiću da niko ne smije da dohvati 2 albanske zastave ogromne iscrtane jedna kod Karvera druga ispod mosta na Cijevnoj. Jer se ova 'država' Albancima ne smije živa čuti.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. The Following 8 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  10. #4458
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Državu je svima ogadio DPS.
    Ne vjerujem da Srbi žele da unište CG nego DPS. A crtanje trobojki je svojevrstan bunt. Histerija crtanja je počela kad je policija prefarbala mural u DG i onda krenulo svuda po CG.

    Podsjetiću da niko ne smije da dohvati 2 albanske zastave ogromne iscrtane jedna kod Karvera druga ispod mosta na Cijevnoj. Jer se ova 'država' Albancima ne smije živa čuti.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Koliko je paradokaslno da imaju kampanju "Nikad više 1918" a upravo trobojku kraljevine CG ( 1910-1918 ) oni kreče dje god vide !!! Očigledno se USA ambasadi ta zastava ne dopada jer ih podsjeća na Republiku Srpsku ili najsvježije Novorusiju dje su dobili po pikici ( da proste ovi stariji učesnici forima kojima se ne diže ) !!! Iskreno ne vidim drugo objašnjenje za ovu histeriju ...
    deuscroix

  11. The Following User Says Thank You to night_silence For This Useful Post:


  12. #4459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Koliko je paradokaslno da imaju kampanju "Nikad više 1918" a upravo trobojku kraljevine CG ( 1910-1918 ) oni kreče dje god vide !!! Očigledno se USA ambasadi ta zastava ne dopada jer ih podsjeća na Republiku Srpsku ili najsvježije Novorusiju dje su dobili po pikici ( da proste ovi stariji učesnici forima kojima se ne diže ) !!! Iskreno ne vidim drugo objašnjenje za ovu histeriju ...
    Mislim da se previše pažnje stavlja na "strane ambasade".


    Mi smo mala zemlja u samom srcu Evrope.

    Evropa i SAD ne gledaju političku situaciju kako gledaju građani ili opozicija CG.
    Pa dozvoli evo da objasnim njihove stavove :


    1. EU i SAD priznaju vlast koja je izabrana na izborima. Tačka. Oni pošalju na biračka mjesta posmatrače - kroz DIK i zarobljene institucije sistema ti izbori se legalizuju - opozicija ih svaki put prizna tako što ne vrati mandate. Zloupotreba na biračkim mjestima je vrlo malo - evoluirala je mašinerija pa se više ne ubacaju unaprijed ispunjeni listići itd. Čak ni mrtvi više ne glasaju.
    99% posla DPS završi van biračkog mjesta - ucjenama - kupovinom glasova itd.

    2. EU i SAD ne zanima šta se dešava van biračkog mjesta. Ali ako opozicija drži mandate i učestvuje u političkom životu kako na lokalnom tako i na državnom nivou - znači da opozicija svaki put aminuje pobjedu zbog ličnih interesa (zapošljavanje na lokalnom nivou, milioni iz budžeta svake godine, plate, penzije itd).

    3. EU i SAD su od nezavisnosti naovamo (a i prije toga) u CG uložile preko milijardu eura bespovratne pomoći kroz renoviranje škola, bolnica, institucija, puteva itd

    4. U međuvremenu Rusija je samo iznijela odavde kroz loše privatizacije (omogućene od strane DPS), pranja para, vještački dizanja cijena nekretnina i koštali su nas ko zna koliko milijardi (samo KAP - Željezaru i Boxite što su uništili dosta je )

    5. Ako u jednom trenutku evo konkretno izbori 2016 godine imaš DF 20% + SNP 4-5% + Danilovića itd ili neko 30% biračkog tijela iz opozicije koji su otvoreno proRuski a većina i antiEU kao DF. Kako se očekuje konkretnija pomoć? I kako da ne vide DPS stabilokratiju kao jedini ispravan put ? Izmedju 2 zla biraju manje...

    6. Ako CG opozicija nije sposobna da na izborima osvoji vlast, ospori izbore ili se makar izbori za bolje uslove - kako da pomogne EU i SAD ?

    7. Kako da pomognu partijama (opet neko 30% ukupnog biračkog tijela) koje više zanima nacionalizam i proRuski uticaj i sebi naprave medveđu uslugu tako što će imati Rusiju u samom srcu EU ?



    Znači ponoviću još jednom. Sve dok nacionalizam i nacionalističke priče budu činile dobar dio opozicije DPS će da vlada a sve su prilike biće to još mnogoooo mnogoooo godina.


    Zamisli opoziciju koja je poslije afere koverat (i pripadajućih afera u 2019) ostala u parlamentu...
    Zamisli opoziciju koja je poslije svega toga pristala da uđe u tamo neke odbore sa vinovnicima brojnih afera (Gvozdenović) WTF.


    Meni je trebalo duže od decenije da se pomirim sa činjenicom da je sadašnja opozicija i vlast u stvari jedno te isto.
    Sistemskih promjena neće biti dok se ne penzioniše 50% vlasti i 50% opozicije...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. The Following 7 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  14. #4460
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    У смртну прашину
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Парола "безбожници уразумите грешнике" на дјелу:

    "знаш ја нијесам вјерник, нисам крштен и не идем у цркву...али литијама не иду прави вјерници...мало ко тамо пости макар петком, мало ко се редовно исповеда, треба обратит пажњу знају ли црвена слова сва..." :lolblue:

  15. #4461
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Inace trobojka je istorijska CG zastava, koja je zasticena Ustavom CG. Tako da zaista ne znam zasto ikome smeta trobojka Kraljevine CG?
    Ispricavam se na off-u, ali zamolio bih da preciziras kojim je to "Ustavom CG" trobojka Kraljevine CG "zasticena kao istoriska CG zastava"?
    Bez zezanja pitam

  16. #4462
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ispricavam se na off-u, ali zamolio bih da preciziras kojim je to "Ustavom CG" trobojka Kraljevine CG "zasticena kao istoriska CG zastava"?
    Bez zezanja pitam

    Zakonom o državnim simbolima

    V​​ ISTORIJSKI SIMBOLI
    Član 28
    Državni i vojni simboli Knjaževine Crne Gore i Kraljevine Crne Gore, simboli Narodne Republike Crne Gore i Socijalističke​​ Republike Crne Gore i simboli Republike Crne Gore utvrđeni Zakonom o Grbu i Zastavi Republike Crne Gore ("Službeni list RCG", broj 56/93) uživaju zaštitu, kao i državni simboli utvrđeni ovim zakonom.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  17. #4463
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...Znači ponoviću još jednom. Sve dok nacionalizam i nacionalističke priče budu činile dobar dio opozicije DPS će da vlada a sve su prilike biće to još mnogoooo mnogoooo godina....
    Slažem se, nacionalizam na ovim prostorima nikome nije ništa dobro donio. A ipak braniš proteste koji su isprva imali umjeren karakter a sada po meni sve više dobijaju nacionalni da ne kažem nacionalno-šizofrenični predznak (iako se jedan dio klera trudi da bude umjeren i pomirljiv). Kako očekuješ da ti protesti koji sve više imaju nacionalno u sebi (složićeš se valjda da narod ovdje poistovjećuje crkvu i naciju) mogu da donesu građansko blagostanje nakon promjene vlasti koja bi uslijedila zbog protesta? Ako ovo i potraje do izbora, nacionalni kanali će opet da dominiraju i svako čuva svoje pozicije. A sukobi sa policijom,zastave koje crta maštovita omladina (nisam znao da je Milačić kreativna osoba) po meni ne spadaju u građansku neposlušnost već su vrsta da kažem nacionalne neposlušnosti, a sve što je nacionalno se lako otrgne kontroli a lakše održava na duže staze.

    Ovdje su sistemski propadale sve građanske alternative vlasti,bilo kupovinom od strane vlasti bilo asimilacijom u nacionalnu opoziciju. Energija za građansku promjenu se troši (potrošila) tako da od ovih izbora ne očekujem ništa, bojim se da će dio građanske opozicije biti opet marginalizovan pogotovo u kampanjama u kojima dominiraju zastave.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  18. #4464
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Brate ti možeš da je zoveš DPS ali DPS nije država i ja je ne poistovjećujem!
    bukvalno DPS postapalica koja se koristi kad su argumenti tanki a pritisak veliki. sluzi za obeshrabljivanje kolebljivih u situacijama kriticnim za rezim.
    uglavnom je koriste ljudi koji takodje svaki napad na DPS nazivaju napadom na drzavu.
    i zvonci, zadnji put kad smo imali ovakvog vladara, koji je htio da bude otac slovenske nacije, trebalo nam je 100 godina da vratimo drzavu.
    onima rodjenim u medjuvremenu nije bas toliko vjecno izgledala.
    nemojte da opet pomijesamo ego pojedinaca sa okruzenjem

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #4465
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica
    kontradiktorno je malo, složićeš se, kriti se iza nekih nick-name-ova i pričati o hrabrosti?
    Mislim da nisi razumjela o kakvoj hrabrosti ja govorim. Ne sumnjam da bi bila hrabra onog momenta kad bi neka pojava/odluka/zakon pogodila tvoje lične interese ili interese nekog do koga ti je stalo. Tada bi zaboravila sve razlike koje su ti sada ''nepremostive'' i krenula u borbu. Pričao sam o građanskoj hrabrosti koja se graniči bukvalno sa psihološkom pojavom koja se naziva empatija. Suština takve hrabrosti se ogleda u tome da ćeš podržati i pomoći nekom ko se bori protiv nečeg za šta postoje ozbiljne indicije da je nepravedno, zbog toga što znaš da je danas u problemu Babbo Natale, ali isto tako bi sjutra mogla biti i ti, te bi ti njegova pomoć bila dobrodošla, iako ga u tom momentu možda tvoj problem ne bi tangirao. Da ne bude zabune, pošto vidim da voliš da izvrćeš riječi i spinuješ, litije koje se odvijaju proteklih sedmica me uopšte ne tangiraju niti mi mijenjaju život odvijale se ili ne, međutim građanska solidarnost i zdrav razum mi nalažu da podržim te ljude jer je postoje ozbiljne indicije da način na koji država želi da uredi ovo pitanje nije pravedan. Svako je u litiji zbog nekog svog razloga. Ja ovdje pričam o građanskom, objektivnom razlogu. To je ono što ti ne razumiješ i meni je zbog toga jako žao. Trudim se da budem što jasniji i od pomoći.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    Zar ja moram da se izvinjavam ako ne vidim što i ti u ovom protestu/litiji? Protest, veliš, jer se ljudi odupiru zakonu i zalažu se za vladavinu prava? Prvo, nešto se ne sjećam da su tako zdušno na svaku nepravilnost reagovali a nije da ih nije bilo? Dalje, oćeš da kažeš da su svi učesnici litije pravno osviješćeni toliko da poznaju dobro i zakone i njihov značaj za dalji suživot u Crnoj Gori kao i da su upućeni tačno u način donošenja nekog zakona pa sad oni znaju da su prekršena pravila ova ili ona?
    I ti i ja znamo da je veliki broj učesnika u litijama UBIJEĐEN da nastupa dan D za vjernike SPC da će im raspop ponijet crkve neđe i da oni više neće imat đe da se mole...nijesu se vala previše ni dosle molili ali eto...


    Totalno nebitan dio posta. Opet ulaziš u tuđe razloge zbog čega je neko u litiji, da bi opravdala svoje neprisustvo bilo kakvom masovnom protestu. Ovo je toliko, da oprostiš, glupa priča i bukvalno jednaka onoj koju sam slušao u toku ''Odupri se'' protesta, gdje su ljudi govorili nešto tipa (parafraziram) ''Zašto bi ja izašao na proteste, dobro živim, nisam nezadovoljan. Neka idu ovi koji primaju po 200 eura plate, ja svoju zonu komfora ni ne pomišljam napustiti zbog njih''. Problem je u tome što dostina ljudi ne shvata da ono što se dešava komšiji sjutra može da se desi i njemu. Tako da, okej, razumijem. To što su nečija građanska prava garantovana Ustavom i zakonom povrijeđena (ozbiljne insinuacije, sa više relevantnih adresa) za tebe nije dovoljan razlog da pružiš podršku. To si ti i ja po tom pitanju više nemam šta da dodam. Cijenim što si to iskreno rekla.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    a što je netačno oko toga da nas nijesu pitali ni za druge zakone? A stotine su ih donijeli potonjih par godina.
    Na koji je tačno način ovaj zakon trebao biti donešen da bi procedura bila ispoštovana pošto imaš ako shvatam dobro problem sa procedurom, pošto sa većinom ne možeš imati? Da je usvojen u toku radnog vremna od 8 do 4 manje bi štetan bio? :grin: Moram se nasmijat jer ako se dobro sjećam skupština je danima radila poslanici su imali jedan od rijetkih trenutaka da zarade svoje plate, malo se i svađali dramatizovali, neki završili u 'aps, ne velim, to je sve bilo neuobičajeno, ali znala je skupština da donosi zakone ovako noću samo nam nijesu bili bitni ko ovaj i nijesu se svađali samo su donosili i potvrđivali...
    Sad bez šale, popto vidim da se razumiješ, šta tačno, koji član je sporan? Ja sam ga pročitala i nijesam pravnik ne znam koja to rupa u ovom zakonu postoji koja pravi poligon za malverzacije vlastima?


    Ako mi navedeš još samo jedan zakon koji je donešen u Crnoj Gori na isti način kao Zakon o slobodi vjeroispovjesti, ja ću otići sa ovog dijela foruma i više jednu riječ neću napisati.
    Što se tiče samih nepravilnosti u Zakonu, dovoljno je da ti sjećanje doseže nekih pola godine unazad.

    Pomoći ću ti:

    - Istorijska i činjenična pozadina članova 62 i 63 Zakona o slobodi vjeroispovjesti prilično je neordeđena i nejasna. To je bio komentar Venecijanske komisije iz juna mjeseca 2019. godine, te da su im po pitanju ovih članova (njima) bila izložena prilično različita odnosno kontradiktorna tumačenja.
    - Iako je delegaciji VK predočeno da dokazi, koji uključaju kako pisana dokumenta tako i svedočenja, mogu biti pribavljeni od starne vjerske zajednice kako bi dokazala vlasništvo u upravnom i sudskom postupku, Zakon ne pominnje koji se to standardi dokazivanja mogu koristiti u tim postupcima. Naime, nacrt ne potvrđuje da li se dugoročno ''bona fide'' posjedovanje može smatrati dokazom ili da li se registracija kod katastra (kao takva) može posmatrati kao početak dokazivanja. Suština je da nacrt tih odredbi mora u sebi da sadrži i obezbijedi ključne standarde dokaza koji mogu da se primjenjuju u upravnim i sudskim postupcima, sa ciljem dokazivanja imovinskih prava.
    - Delegacija VK je tada preporučila da izričito navede pravo vjerske zajednice da bude obaviještena i da učestvuje u upravnom postupku pred katastrom onog momenta kada javni organ podnese zahtjev o prenosu vlasništva na Državu, pri čemu naglašavaju da bi se registracija državne imovine mogla ostvariti tek nakon donošenja konačne odluke
    - I na kraju VK je preporučila, iako su ih iz Vlade uvjeravali (pretpostavljam usmenim putem) da prenos objekata i zemljišta iz crkvene u državnu imovinu neće uticati na upotrebu istih od strane vjerske zajednice, to u društvu ne predstavlja apsolutno nikakvu garanciju, odnosno da takva garancija pravno ne proizilazi iz nacrta Zakona. Zbog toga je VK preporučila da Država izričito navede u tekstu zakona da sama činjenica da je Država proglašena vlasnikom te imovine neće uticati na već postojeće
    pravo na korišćenje te imovine od strane vjerske zajednice.

    I tu se sva priča završava. Ukoliko ti je i dalje nejasno, nemam rješenje. Uvijek možeš da kažeš da si nezadovoljna odgovorom, ali to je već nešto što niti mogu da komentarišem niti na šta mogu da utičem.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    ali ako tvrdiš da narod na litijama nije zbog SPC CPC onda si gadno omašio....


    Uopšte nisam rekao da narod nije na litijama zbog SPC/CPC/Narodne crkve. Rekao sam da to, za mene, uopšte nije ključni razlog djelovanja u ovoj situaciji. Postoje ozbiljne indicije da se radi o nepravdi, a to treba svakom građaninu da bude dovoljan razlog da podrži borbu. Kako će kasnije Država regulisati svoje ''probleme'' sa Crkvom, mene iskreno ne interesuje. Mene interesuje da se to postigne na način koji je adekvatan, bez ikakvih sumnji, vela tajni, procjena ustavnosti. Želim da se to reguliše na način gdje će objektivna strana procijeniti da je sve u redu, te eliminisati svaki mogući poligon za eventualne nelogičnosti i nepravilnosti. Tome služe zapravo sugestije VK.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    eto vidiš....ali te interesuje da izađem na litiju SPC ili MCP kao neko ko NIJE vjernik, koga ne zanima crkva i kao neko ko nije kršten? Eto zato sam to pomenula....između ostaloga ako se organizuje litija, moleban, molitva i šetnja povodom crkvenih praznika, bogosluženje, prelicemjerno je da ja kao ateista potrčim na moleban....meni baš nije mjesto tu...moje prisustvo bi moglo biti protuačeno kao provokacija...i ne znam kako drugačije da tumačim one koji su na litiji i molebanu a nijesu vjernici?


    Opet dio posta u kojem tražiš opravdanje zašto da ne podržiš ljude koji se bore protiv (postoje ozbiljne indicije) nepravde. Ne moraš više to da radiš, shvatio sam iz tvog pisanja da ne bi građanski djelovala dok nešto što se događa ne pogodi striktno tebe ili nekog do koga ti je stalo. Meni je žao što je to tako, ali razumijem. Većina ljudi u Crnoj Gori je takva i to je upravo polje na kojem treba da mijenjamo sopstvenu svijest.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    eto opet imamo pata pata situaciju...ja mislim da ti truješ mlade ljude pozivom na litiju i moleban...ako nijesu vjernici SPC....


    Ovo je pakleno maliciozan spin. Niti u jednom svom postu nisam nikog trovao niti pozivao da ide na litiju ili moleban, a da nije vjernik. Samo sam rekao da ljudi treba da podrže djelovanje. Hoće li to neko uraditi tako što će prošetati u litiji, otići na moleban ili jednostavno pružiti podršku u vidu novinskog članka, dijaloga ili običnog razgovora sa (ne)istomšljenicima, individualna je stvar. Nemoj ovo da radiš, jer ako ćeš ovime da se baviš na kraju, onda razgovor sa tobom nema apsolutno nikakvog smisla.

    Quote Originally Posted by zvoncica
    nekako mi ne ide uz građansku orijentaciju poziv na crkveno okupljanje...neću ulaziti u folklor i muzičku tradiciju koju baštine spc i slične organizacije...gosn Amfi ima svoje tekstove za mnoge narodne pjesme koje baštini srpski narod.....privatne tekstove rekla bih, mada on veli da su izvorni....


    Spin part II. Ne zaslužuje komentar.

    Pozdrav.
    Last edited by Babbo Natale; 27-01-20 at 08:55.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  21. #4466
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ispricavam se na off-u, ali zamolio bih da preciziras kojim je to "Ustavom CG" trobojka Kraljevine CG "zasticena kao istoriska CG zastava"?
    Bez zezanja pitam
    Izvinjavam se, moja greska.
    Ustav ne precizira, ali zakon od drzavnim simbolima da.
    Clan 28 pomenutog zakona.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  22. #4467
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Slažem se, nacionalizam na ovim prostorima nikome nije ništa dobro donio. A ipak braniš proteste koji su isprva imali umjeren karakter a sada po meni sve više dobijaju nacionalni da ne kažem nacionalno-šizofrenični predznak (iako se jedan dio klera trudi da bude umjeren i pomirljiv). Kako očekuješ da ti protesti koji sve više imaju nacionalno u sebi (složićeš se valjda da narod ovdje poistovjećuje crkvu i naciju) mogu da donesu građansko blagostanje nakon promjene vlasti koja bi uslijedila zbog protesta? Ako ovo i potraje do izbora, nacionalni kanali će opet da dominiraju i svako čuva svoje pozicije. A sukobi sa policijom,zastave koje crta maštovita omladina (nisam znao da je Milačić kreativna osoba) po meni ne spadaju u građansku neposlušnost već su vrsta da kažem nacionalne neposlušnosti, a sve što je nacionalno se lako otrgne kontroli a lakše održava na duže staze.

    Ovdje su sistemski propadale sve građanske alternative vlasti,bilo kupovinom od strane vlasti bilo asimilacijom u nacionalnu opoziciju. Energija za građansku promjenu se troši (potrošila) tako da od ovih izbora ne očekujem ništa, bojim se da će dio građanske opozicije biti opet marginalizovan pogotovo u kampanjama u kojima dominiraju zastave.
    Razumijemo se donekle.

    Ali nije li crkva pozvala više puta da se ne donose nacionalna obilježja ?
    Nije li ušla u otvoren obračun sa opozicionim partijama i liderima koji su ovo htjeli da okrenu u svoju korist ?


    Kako može crkva da zabrani političkim partijama, grupama građana i omladini da crtaju murale ?

    Znači ne ulazim u to ko je pokrenuo.
    Sve je krenulo iz Donje Gorice pa kad je tamo prekrečen krenulo je svuda.
    Uhapšena su 2 sjajna momka Luka Tapušković i Brdža Brković i određeno im je zadržavanje 72 sata jer su, pazi sad, "pozivali na otpor".

    Problem je što u ovom trenutku CG nema opoziciju koja ima dovoljno snage da ovo usmjeri dje treba i kako treba i ujedini CG pod jedan antiDPS barjak.
    Ne može crkva obaliti vlast. Nemoguće je. A vlast je tamo đe želi da bude - "na braniku države" a brani državu gle čuda - od svojih građana.


    I kakva je to 'građanska opcija' kojoj su građani svi bez Srbi ?
    Ako ne ruše državu - ne pale zastave CG - ne uništavaju imovinu - šta je to toliko problematično ?

    Kako sjutra sa bilo koja opcija očekuje podršku od tih 30ak% građana ako im sad ne pomognu i stanu uz njih ?
    Kako da se vlast promijeni bez tih 30% ?


    Znači trenutno se nalazimo u tako dubokom mulju da nema vađenja, ako se nešto brzo ne promijeni gledamo opet jahanje DPS-a još 4 godine samo što više nema prikrivene diktature već je otvorena.

    Hapsi se zbog statusa - zbog crtanja trobojke Alo - shvatio BiH da je neko kukasti krst crtao ili nešto slično - ali trobojka alo... Imadosmo li je prije 14 godina kao državnu zastavu ?

    Ovo je mračno doba CG.

    Gašenje države i bježanje svega što je normalno van.
    Ja lično poslije više godina odbijanja odlučio sam da se odselim iz CG jer ođe ne vidim budućnost za đecu....
    ne vidim izlaz iz ovog vrzinog kola.

    A eo i što :


    1. Scenario 1 - energija je utihla i litije prestaju. Gasi nas potpuno sledeće 5 godina - pobjeda DPS
    2. Scenario 2 - litije prerastaju u nekontrolisan haos kad ljudima dosadi. To se guši za dan ili 2... Pobjeda je DPS
    3. MCP i DPS sjedaju i dolaze do nekog dogovora - pobjeda DPS
    Last edited by Gandalf_White; 27-01-20 at 09:02.
    One Ring to Rule them all...

  23. #4468
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Izvinjavam se, moja greska.
    Ustav ne precizira, ali zakon od drzavnim simbolima da.
    Clan 28 pomenutog zakona.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Hvala lijepa.
    I jos jednom: nije mi bila namjera da se za**bavam

  24. #4469
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Bogme ako su ovo samo nacionalni protesti, onda Srba ima masu više od 30%.

  25. #4470
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Razumijemo se donekle.

    Ali nije li crkva pozvala više puta da se ne donose nacionalna obilježja ?
    Nije li ušla u otvoren obračun sa opozicionim partijama i liderima koji su ovo htjeli da okrenu u svoju korist ?


    Kako može crkva da zabrani političkim partijama, grupama građana i omladini da crtaju murale ?

    Znači ne ulazim u to ko je pokrenuo.
    Sve je krenulo iz Donje Gorice pa kad je tamo prekrečen krenulo je svuda.
    Uhapšena su 2 sjajna momka Luka Tapušković i Brdža Brković i određeno im je zadržavanje 72 sata jer su, pazi sad, "pozivali na otpor".

    Problem je što u ovom trenutku CG nema opoziciju koja ima dovoljno snage da ovo usmjeri dje treba i kako treba i ujedini CG pod jedan antiDPS barjak.
    Ne može crkva obaliti vlast. Nemoguće je. A vlast je tamo đe želi da bude - "na braniku države" a brani državu gle čuda - od svojih građana.


    I kakva je to 'građanska opcija' kojoj su građani svi bez Srbi ?
    Ako ne ruše državu - ne pale zastave CG - ne uništavaju imovinu - šta je to toliko problematično ?

    Kako sjutra sa bilo koja opcija očekuje podršku od tih 30ak% građana ako im sad ne pomognu i stanu uz njih ?
    Kako da se vlast promijeni bez tih 30% ?


    Znači trenutno se nalazimo u tako dubokom mulju da nema vađenja, ako se nešto brzo ne promijeni gledamo opet jahanje DPS-a još 4 godine samo što više nema prikrivene diktature već je otvorena.

    Hapsi se zbog statusa - zbog crtanja trobojke Alo - shvatio BiH da je neko kukasti krst crtao ili nešto slično - ali trobojka alo... Imadosmo li je prije 14 godina kao državnu zastavu ?

    Ovo je mračno doba CG.

    Gašenje države i bježanje svega što je normalno van.
    Ja lično poslije više godina odbijanja odlučio sam da se odselim iz CG jer ođe ne vidim budućnost za đecu....
    ne vidim izlaz iz ovog vrzinog kola.

    A eo i što :


    1. Scenario 1 - energija je utihla i litije prestaju. Gasi nas potpuno sledeće 5 godina - pobjeda DPS
    2. Scenario 2 - litije prerastaju u nekontrolisan haos kad ljudima dosadi. To se guši za dan ili 2... Pobjeda je DPS
    3. MCP i DPS sjedaju i dolaze do nekog dogovora - pobjeda DPS
    Po meni najvjerovatniji ishod je prvi ali mislim da bi bojkot izbora,uslovljen između ostalog i opcijom 3 mogao da donese nešto. Promjena izbornih uslova plus dijalog sa MCP da bi se učestvovalo na izborima. Znam da to zvuči naivno,ali se slažem sa Dritanom koji kaže da je potpuno nebitno da li je u parlamentu 81 ili 42 poslanika DPS-a. Političko nasilje iz te perspektive je potpuno isto, usvajaće se šta im padne na pamet a promjena suštinskih neće biti.

    On topic, crkva se jeste distancirala od stranaka, poruke koje šalju pojedini sveštenici imaju dozu duhovnog i iz moje vizure onoga čime bi crkva trebala istinski da se bavi,suštinskim pomirenjem i vjerom. A vrhovni poglavar i dalje iste gusle svira,da ne kažem minira miroljubive pozive i poruke koje šalje rektor...

    Sa druge strane mi je demagogija oko trobojki smiješna, podsjeća me na trobojku na baston zgradi od prije nekih pola godine, kreće maštovita akcija farbanja,tu je model crnogorske trobojke sa sve grbom, stanari valjda zvali policiju jer su znali o čemu se radi i šta će ipak završiti na trobojci kao što je isti model bio na košu u dvorištu zgrade,policija došla prekinula ih nakratko, sjutradan na trobojci umjesto cg grba nešto sasvim drugo...

    A šta misliš o Gandijevskom (umalo napisah Gandalfskovom) modelu, npr. policija prefarba trobojku, građani je ponovo vrate? Takav vid protesta bi svakako bio žestoko spinovan od strane vlasti (i podložan manipulacijama) ali bi bio istrajniji i možda više upadao u dozu"građanskog" od trenutnog koji rezultira konfrontacijama i dizanjem tenzija. A na trobojkama npr da stvarno bude cg obilježje? I da se takva CG trobojka vidi na litijama? Nemoguća misija...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  26. #4471
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Bogme ako su ovo samo nacionalni protesti, onda Srba ima masu više od 30%.
    Ja kao neko ko smatra da je crnogorac, vjernik SPC, se nadam da su gradjanski protesti, i da medju ovim silnim narodom ima svih vjeroispovjesti i etnickih i nacionalnih manjina.
    U ovoj zemlji moze svih 640hiljada dusa da uziva u zivotu, a ne da se pati i razmislja sta ce jesti sjutra, u sta ce dijete obuci... ili ne daj Boze, radi li mu ko o glavi, bio to klan ili drzavna politika.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  27. #4472
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Imam jos jedno pitanje bez ikakvog zezanja u vezi prosvjeda u odbranu "ugrozene" Pravoslavne Crkve Srbije u Crnoj Gori:
    Ima odredjeni broj forumasa koji vatreno podrzavaju odluke (po meni dosta sramotne) tzv "Velike podgoricke Skupstine srpskog naroda u Crnoj Gori" koja je sluzbeno ukinula suverenitet Crne Gore i napravila od nekad neovisne drzave sitnu izbornu jednicu u sastavu Kraljevinie Srbiji, ali istovremeno oni isti forumasi stalno pisu kako upravo ona zastava bivse Kraljevine CG jedina je istinita i "pravilna" za danasnju CG.
    Poi meni u svemu tome ima dosta kontradiktornosti, ne?
    Jos jednom se ispricavam na laickim pitanjima
    Last edited by A+A; 27-01-20 at 09:47.

  28. #4473
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post

    A šta misliš o Gandijevskom (umalo napisah Gandalfskovom) modelu, npr. policija prefarba trobojku, građani je ponovo vrate? Takav vid protesta bi svakako bio žestoko spinovan od strane vlasti (i podložan manipulacijama) ali bi bio istrajniji i možda više upadao u dozu"građanskog" od trenutnog koji rezultira konfrontacijama i dizanjem tenzija. A na trobojkama npr da stvarno bude cg obilježje? I da se takva CG trobojka vidi na litijama? Nemoguća misija...
    Najbolje bi bilo da se pored trobojke crta i CG zastava ali male su šanse


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  29. #4474
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    I vazda ih bilo! I moj je mješovit! Samo je nevjerovatno da usvajanje zakona o slobodi vjeroispovijesti smatraš nožem koji će te niti pokidati? Ulazak u nato isto? Priznavanje Kosova? Pa i vrapci na grani znaju da će i Srbi jednom priznati Kosovo (zar ne nastupa Kosovo već kao država na takmičenjima) a crna gora će još o kosovu mrčit...Mene iskreno, baš briga i za Kosovo (ja sam imala prilike da boravim tamo za razliku od svih vas, dok je Kosovo bilo AP i nikad mi tamo nije bilo prijatno....što bih sad žalila za nečim đe mi nije bilo lijepo?) i za Rusiju kao i za Ameriku, ka i nju što zabolje za nas a što se Srbije tiče, vazda sam za to da imamo više nego dobre međususjedske odnose i jesu nam najbliži po mome uvjerenju,tamo sam više "kući" nego u bilo kojoj drugoj zemlji u okruženju...nadamo se da oće, osim ako milaš ne poželi da živi milion godina
    Kako se cudno pise “pozivio nama milas milion godina”...
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  30. #4475
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Imam jos jedno pitanje bez ikakvog zezanja u vezi prosvjeda u odbranu "ugrozene" Pravoslavne Crkve Srbije u Crnoj Gori:
    Ima odredjeni broj forumasa koji vatreno podrzavaju odluke (po meni dosta sramotne) tzv "Velike podgoricke Skupstine srpskog naroda u Crnoj Gori" koja je sluzbeno ukinula suverenitet Crne Gore i napravila od nekad neovisne drzave sitnu izbornu jednicu u sastavu Kraljevinie Srbiji, ali istovremeno oni isti forumasi stalno pisu kako upravo ona zastava bivse Kraljevine CG jedina je istinita i "pravilna" za danasnju CG.
    Poi meni u svemu tome ima dosta kontradiktornosti, ne?
    Jos jednom se ispricavam na laickim pitanjima


    Nikakve to veze nema sa danasnjicom. Inace, Karadjordjevici su izbrisali i ukinuli Srbiju, a ne samo Crnu Goru. Nije postojala Srbija u toj drzavi.

    Nije mi jasno zasto spominjes 1918.godinu, zastave, istorijske nepravde..? Radi se o tome da jedna partija vlada 30 godina i da medjusobno dijele privilegije dok obican narod jedva prezivljava.

Page 179 of 644 FirstFirst ... 79129169175176177178179180181182183189229279 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •