Page 37 of 40 FirstFirst ... 273334353637383940 LastLast
Results 901 to 925 of 998

Thread: Crkva nad Crkvama…

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nisu popovi privodili one koji su odbijali poziv za rezervu, vec CG policija i tadasnja vojska. Risto je davao duhovnu podrsku, ali je logistika i medijska podrska ipak bila DPS-ova.
    Taman nam IQ nije veci od broja cipela
    Njih dvoje su dvije strane iste medalje
    Tako da kritikovati jednoga a uzdizati drugoga je u krajnjem slucaju licemjerno. Ali kao i svaka nasa rabota.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Radi se o nekoj rusevini, iliti "arheoloskom nalazistu" . Cak je to i nebitno za ovu pricu. Ulaziti u prostor dje se nalazi to nalaziste, a dje zivi, kako je javljeno, albansko muslimansko stanovnistvo je vec provokacija, ako se zna koliko Amfilohije voli Albance. A i oni njega. Mislim, sama ideja da Amfi siri pravoslavlje medju albanskim muslimanskim zivljem i da neko u to mozed da povjeruje Ta "liturgija" ima mnogo vise veze s pisanjem kera uz banderu, nego s vjerom i religijom.

"Limenka" na Rumiji je samo ilustracija u kakvoj drzavi zivimo. I kakva su nam i vlast i crkva. Vlast stalno nesto kao prijeti, a u stvari kalkulise i manipulise, umjesto da sprovde zakon. Koji, jel'te, treba da vazi za svakog jednako. Ako se vec pozivamo na pravnu drzavu. Ali, ne! U ovoj drzavi su iznad zakona i Prva familija i Prva crkva.

A vecina naroda samo bleji. Beeeee....beeeee....puna usta crnogorstva i vjere pradjedovske, obraza i postenja. A svako bi te prevario - makar za pisljivih 50 centi - pocev od kasirke u samposoluzi - ovaj narod stvarno ne zasluzuje bolje.

Fuj!
    Znaci ne postoji dokaz da je gorepomenuta crkva pravoslavna?

Default Crkva nad Crkvama…

Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Njih dvoje su dvije strane iste medalje
    Tako da kritikovati jednoga a uzdizati drugoga je u krajnjem slucaju licemjerno. Ali kao i svaka nasa rabota.

Ovu temu izbjegavam jer sam ateista, pa mi ni crkva ni dzamija ne odredjuju identitet. Ja nisam Crnogorac jer nisam Srbin i necu biti nista ni veci ni manji zbog statusa crkve. A da ste se napisali gluposti ovuda, jeste.
    Isto tako je licemjerno da dva covjeka rade istu stvar, cak je ovaj drugi vise odgovoran. I to koristiti protiv Rista kao argument u svadji sa Milom, e to je licemjerno.
    Jedino sto si u pravu da je to ko svaka nasa rabota
    Last edited by Hell Raiser; 07-07-19 at 07:30.

Radi se o nekoj rusevini, iliti "arheoloskom nalazistu" . Cak je to i nebitno za ovu pricu. Ulaziti u prostor dje se nalazi to nalaziste, a dje zivi, kako je javljeno, albansko muslimansko stanovnistvo je vec provokacija, ako se zna koliko Amfilohije voli Albance. A i oni njega. Mislim, sama ideja da Amfi siri pravoslavlje medju albanskim muslimanskim zivljem i da neko u to mozed da povjeruje Ta "liturgija" ima mnogo vise veze s pisanjem kera uz banderu, nego s vjerom i religijom.

"Limenka" na Rumiji je samo ilustracija u kakvoj drzavi zivimo. I kakva su nam i vlast i crkva. Vlast stalno nesto kao prijeti, a u stvari kalkulise i manipulise, umjesto da sprovde zakon. Koji, jel'te, treba da vazi za svakog jednako. Ako se vec pozivamo na pravnu drzavu. Ali, ne! U ovoj drzavi su iznad zakona i Prva familija i Prva crkva.

A vecina naroda samo bleji. Beeeee....beeeee....puna usta crnogorstva i vjere pradjedovske, obraza i postenja. A svako bi te prevario - makar za pisljivih 50 centi - pocev od kasirke u samposoluzi - ovaj narod stvarno ne zasluzuje bolje.

Fuj!
    Gadni smo PREGADNI,necu napisat chast izuzecima jer yebesh 4,5 % populacije kad je 95% poshlo u kyrac,ovih ,4,5% je neprimjetno,niti shto moze promijenit.
    ...

Jel služenje te liturgije u Svaču neka stara tradicija ili je u pitanju nešto novo?

Pa ako se dva puta nesto dogodi, to je vec tradicija.
    Ubi me ovaj bolji život!

Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Znam da su prošle godine isto bile neke tenzije.
    Pa me zato interesuje jel se ta liturgija služila ranije.

Sve je to novo, liturgija je u malom broju bilo po CG do skoro a sad u svakom gradu. A ovo oko starih crkava, većina je porušena još u srednjem vijeku. Sam Svač je srušen krajem srednjeg vijeka a u to vrijeme je bio dominantno katolički grad. Ne znam o kojoj se crkvi radi al može se lako utvrditi jel i ona bila katalička tokom rušenja ili pravoslavna.
    Ubi me ovaj bolji život!

Ne da je tradicija, nego je epidemija. Mislim na zapisavanje teritorije od strane SPC. Jer, jasno je da se odje ne radi o vjeri i religiji, nego o zapisavanju teritorije. Jos ako se moze zakuciti kakva nepokretnost na dobroj lokaciji

Mediji u Srbiji bruje o progonu SPC, a ona uz pomoc vojske poperi onu konzervu na vrh Rumije na drzavnoj zemlji bez ikakve dozvole, krseci sve moguce propise i drzava se pravi da ne vidi to krsenje sopstvenih zakona. Pa SPC-u (citaj Amfi) drzava (citaj Milo) usu milion i kusur DM da se napravi hram u Podgorici. Ugrozena? Pogledajte im samo vozni park. Tako ga ja bio ugrozen

Ne da je tradicija, nego je epidemija. Mislim na zapisavanje teritorije od strane SPC. Jer, jasno je da se odje ne radi o vjeri i religiji, nego o zapisavanju teritorije. Jos ako se moze zakuciti kakva nepokretnost na dobroj lokaciji

Mediji u Srbiji bruje o progonu SPC, a ona uz pomoc vojske poperi onu konzervu na vrh Rumije na drzavnoj zemlji bez ikakve dozvole, krseci sve moguce propise i drzava se pravi da ne vidi to krsenje sopstvenih zakona. Pa SPC-u (citaj Amfi) drzava (citaj Milo) usu milion i kusur DM da se napravi hram u Podgorici. Ugrozena? Pogledajte im samo vozni park. Tako ga ja bio ugrozen
    Dobro, znači s jedne strane imamo versko , a s druge nacionalno zapišavanje teritorije, pošto vidim da Albanci iz Ulcinja tvrde da je sve to njihova nacionalna baština.

U suštini nemoć države i zadovoljstvo DPS jer opet podgrijavaju podjele. Kakve će to posledice imati po budućnost CG manje je bitno, uostalom poznato je da ne brinu o budućnosti i dobrobiti države koju vode, već samo o svom džepu.
    Ubi me ovaj bolji život!

Quote Originally Posted by Dača View Post
    Dobro, znači s jedne strane imamo versko , a s druge nacionalno zapišavanje teritorije, pošto vidim da Albanci iz Ulcinja tvrde da je sve to njihova nacionalna baština.
    Srbija je pokusala sa zapisavanjem teritorije. Pa smo vidjeli kako je prosla. Povremeno bacim pogled na srpske portale i zalosno je vidjeti da pouka nije izvucena. A to se moze procitati i na nekim komentarima na ovom forumu. Neka je to bolestina, daleko se kazalo.

Evo kako izgleda "liturgija" u Svacu:

Click image for larger version. 

Name:	65961351_433467847496498_8470891026406440960_n.jpg 
Views:	71 
Size:	13.5 KB 
ID:	163410

Ima jedno dvaes dusa, reklo bi se.

Jel Hajneken zvanični sponzor ili ... ?
    Ubi me ovaj bolji život!

Jel Hajneken zvanični sponzor ili ... ?
    Valjda, generalni spoznor

Veli pop da su dosli da osvestaju grobove. Ja dosad ne cuh da se grobovi osvestavaju. No kad mogu auta i kancelarije, sto ne bi grobovi.

I veli, donose poruku mira. Po tome je SPC, inace, poznata.

Name:	pravoslavni-ulcinj-620x350.jpg 
Views:	55 
Size:	13.1 KB 
ID:	163411

Vise auta no ljudji. Ne znam, ali ovo podsjeca na Mirasevu druzinu.

Default Crkva nad Crkvama…

Evo iz SPC najavljuju da ce se sledece godine “vjernici” okupiti kod hrama. Nevjerovatno je sto rade, trenutno najveci problem drzave, ja ne znam kako rijesiti ovu situaciju mirno kad non stop provociraju. Ovo bi i za Njemacku bio izazov. Ali za pocetak maci limariju sa Rumije muckih provokatora.
    Last edited by SERIUS.MNE; 07-07-19 at 10:49.

Ovu temu izbjegavam jer sam ateista, pa mi ni crkva ni dzamija ne odredjuju identitet. Ja nisam Crnogorac jer nisam Srbin i necu biti nista ni veci ni manji zbog statusa crkve. A da ste se napisali gluposti ovuda, jeste.
    Isto tako je licemjerno da dva covjeka rade istu stvar, cak je ovaj drugi vise odgovoran. I to koristiti protiv Rista kao argument u svadji sa Milom, e to je licemjerno.
    Jedino sto si u pravu da je to ko svaka nasa rabota
    Mislim da nema potrebe da niko nikom odredjuje identitet mislim da smo svi dovoljno odrasli da znamo ko smo i sto smo. Tako da nema potrebe da nam kaze ni RR ni MDj. A braniti i jednog i drugog je vise nego bespotrebno jer svako ko ima vise od 25 godina zna dobro koja je uloga jednog i drugog. U svakom slucaju nijedan valjan argument nismo procitali u vezi crkve u Svracu a znamo dobro na sto je RR spreman a takodje znamo da mu MDj to aminuje. Nego mrka kapa kad je RR spao da ga lgtb Brnabicka brani a evo vidim i atesti isto.

A ne branim nikoga. Ali kad se u svijetlu zadnjih poteza vlade i vjere pocne da drzi strana tako sto se kaze “da je srece za dubrovnik bi risto bio u spuzu”, vjerovatno bi i mogao, ali je realno x-ti u redu po odgovornosti u odnosu na DPS/RTVCG/Pobjeda.
    Imalo bi ih dosta prije njega nego ajde sad

Klasicno ”obiljezavanje” teritorije...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

Bilo ih je kako kaze 20tak..

Nije mi jasno kako to da u ovaj dio CG povezan si na albansku mrezu..

Ubi me ovaj bolji život!

Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Bilo ih je kako kaze 20tak..

Nije mi jasno kako to da u ovaj dio CG povezan si na albansku mrezu..

Jeste, napisao sam dvadeset, na osnovu fotografije objavljene na CDM portalu koju sam postavio. U stvari, na njoj nema vise od jedno 15 dusa. Vijesti kazu da je bilo oko 200, Mitropolija oko 300. Nebitno. Uopste ne sumnjam da je Mitropolija sposobna da dovede i 3.000, pa i 30.000 dusa. Ono sto je bitno jeste da NIKO medju tih 200 ili 300 dusa nije bio iz Svaca. Njima je bio zabranjen pristup. Da se ne bi desili incidenti koji su se desili prosle godine. Onaj ko imalo mozga ima, trebalo bi da mu je jasno da se odje ne radi o vjeri i religiji, nego o o onome sto ker radi uz banderu, kako prije napisah. Veli pop da oni pokusavaju da ih zavade s komsijama Albancima? Ko su to "oni"? Sto ne pita te "komsije Albance" sto oni misle o "liturgiji" u Svacu? Oni su to jasno kazali prosle godine. Ko sto su jasno kazali sto misle o onoj konzervi na vrhu Rumije, koja po SPC doprinosi "sabornosti". Veli pop, dosli su da donesu poruku mira. Jes, vala, SPC poznata po porukama mira.

Sjecate li se Filareta? Za zaboravne

Name:	filaret_nova_001.jpg 
Views:	55 
Size:	12.9 KB 
ID:	163417

SPC je mnogo prije poznata po huskanju na rat i podrsci ratnim zlocincima. Neke je proglasila za svece.

Ko o cemu, SPC o miru i medjuetnickom skladu.

A ne branim nikoga. Ali kad se u svijetlu zadnjih poteza vlade i vjere pocne da drzi strana tako sto se kaze “da je srece za dubrovnik bi risto bio u spuzu”, vjerovatno bi i mogao, ali je realno x-ti u redu po odgovornosti u odnosu na DPS/RTVCG/Pobjeda.
    Imalo bi ih dosta prije njega nego ajde sad
    Sto treba da znaci ovo "vjerovatno bi mogao" ako nije problem da mi pojasnis to? Slazem se ja da on nije prvi po redu ali sigurno jest drugi. Kazem ti ja mrka kapa kad ateista popa brani.

NIKO medju tih 200 ili 300 dusa nije bio iz Svaca. Njima je bio zabranjen pristup. Da se ne bi desili incidenti koji su se desili prosle godine. Onaj ko imalo mozga ima, trebalo bi da mu je jasno da se odje ne radi o vjeri i religiji, nego o o onome sto ker radi uz banderu, kako prije napisah. Veli pop da oni pokusavaju da ih zavade s komsijama Albancima? Ko su to "oni"? Sto ne pita te "komsije Albance" sto oni misle o "liturgiji" u Svacu? Oni su to jasno kazali prosle godine. Ko sto su jasno kazali sto misle o onoj konzervi na vrhu Rumije, koja po SPC doprinosi "sabornosti".
    Jes, vala, SPC poznata po porukama mira.
    Jest vala, a i arheolozi su poznati ratni huškači i zapišavači bandera.

http://www.visit-ulcinj.com/blog/2012/11/21/barikade-na-arheoloskom-lokalitetu-svac/

November 21, 2012

ULCINJ – Ekipa arheologa koji u starom gradu Svaču rade već 60 dana jutros (subota) je barikadama koje su postavljene na lokalnom drumu spriječena da nesmetano dođe na lokalitet i nastavi istraživanja.

– S obzirom na to da je naš boravak organizovan u jednoj kući u selu Šas, na oko dva kilometra od lokaliteta, moramo ići kolima, zbog crteža, sitnog alata i vrijednih elektronskih stvari. Nijesmo mogli da zamislimo da će nas dočekati prave barikade – kazao je za Pobjedu rukovodilac istraživanja Mladen Zagarčanin.
    Gromade na drumu
    Na putu do kontejnera u kom arheolozi ostavljaju alat i pribor neko je postavio kamene gromade.

– Shvatili smo to kao nedobrodošlicu u jednoj sredini koja nas je u početku odbijala, a onda bila veoma uz nas i naša istraživanja koja se tiču arheologije Crne Gore. Uostalom, nije to samo arheologija Crne Gore, nego i regiona, i mnogo dublje prodire u slojeve ljudskog bitisanja na ovom prostoru – istakao je Zagarčanin.

Opstrukcija
    Vidno rezigniran on je kazao da ne zna kome smeta prisustvo arheologa i istraživanje Svača.
    – Za postavljanje velikih gromada na sred puta bilo je potrebno nekoliko jakih momaka i zlomisao… Suština našeg posla nije mržnja nego nauka. Na terenu rade 12 ljudi albanske nacionalnosti i naše druženje je izvanredno. Zajednički smo u ovom velikom poduhvatu koji valorizuje ogromno kulturno nasljeđe, koje se naslojavalo preko 2.500 godina. Narod u Vladimiru je dobronamjeran i miran, prevashodno dobar i pošten. I mi se pitamo zašto nas neko permanentno opstruira. Obijaju nam vrata gdje je smješten alat i drugo, pišu ružne parole, dolaze da nam prijete, govore da to nije Crna Gora itd.- svjedoči Zagarčanin.

Priča za sve nas
    Mladen Zagarčanin je podsjetio da je Svač „prvenstveno priča države Crne Gore, ali i priča svih koji žive na tom mjestu“.
    – To je priča suživota ljudi koji imaju veliko utemeljenje u svakom kamenu. Nadam se da će nadležni reagovati, da će kazati stanovnicima da radimo u dobrobit svih. Ako se ne desi pomak, i pojedinci se ne izoluju, naš strah od boravka ovdje se povećava. Šta poslije obijanja vrata, šta poslije metal-detekroraša koji rovu po našim iskopavanjima, šta poslije stotinu kila teškog kamenja na putu koji vodi do lokaliteta prve kategorije… – zapitao se Zagarčanin.

Svač (grad crkava) pripada kulturno-istorijskim spomenicima prve kategorije i mada je prema predanju imao 365 crkava, za svaki dan u godini po jednu, u ruševinama ovog srednjovjekovnog grada naziru se temelji samo njih osam. Ovo malo utvrđenje udaljeno je 25 kilometara sjeveroistočno od Ulcinja, a tokom viševjekovnog postojanja bilo je izazovno mnogim osvajačima, putopiscima, arheolozima i sveštenicima.

Pavle Pejović: Nije u redu da se ovo dešava

Istraživanja arheološkog lokaliteta Svač dio su projekta „Putevi kontinuiteta“ čiji je nosilac Ministarstvo kulture, a realizator Narodni muzej Crne Gore. Nakon što je obaviješten o zbivanjima u starom gradu Svaču, direktor Narodnog muzeja Crne Gore Pavle Pejović upoznao je sa problemom predstavnike lokalne uprave u Ulcinju. Kako je kazao, odgovorni ljudi najavili su brzu reakciju komunalne policije.

– Nije u redu da se ovo dešava i da se ljudi ometaju da obavljaju posao za koji ih je država delegirala. Nije to dobro – kazao je Pejović za Pobjedu.
    V. Simunović
    Izvor: Pobjeda

Quote Originally Posted by Dača View Post
    Jest vala, a i arheolozi su poznati ratni huškači i zapišavači bandera.

http://www.visit-ulcinj.com/blog/2012/11/21/barikade-na-arheoloskom-lokalitetu-svac/

Pa pop rece da su odnosi s komsijama Albancima dobri. Nego postoje neki "oni" koji bi da pokvare te odnose. Koji se, kao sto je poznato, tradicionalno dobri. Mislim, SPC i Albanci.

Mislim da su argeolozi kolateralna steta i da ce se njihov problem rijesiti. Problem izmedju "komsija Albanaca" i SPC - malo teze. Vjerovatno nikad. U tome je razlika. No, da ne zurimo sa zakljucima. Vrijeme ce pokazat.

Da ima malo pameti u SPC, izukli bi pouku i ne bi vise pokusavali. Glavom u zid. No, ne radi se o tome da li ima razuma, nego sto se stvarno zeli postici i da li se zaista zele dobri odnosi s Albancima. Ako se zaista zele dobri odnosi, prije nego sto se uopste pokusala odrzati liturgija, trebalo je razgovarati s "komsijama Albancima" i uvjeriti ih u dobre namjere. A ne ici s objavama o liturgiji, bez ikakvog dogovora sa lokalnim stanovnistvom. Za koga se uopste namjeravala odrzavati liturgija u mjestu dje zivi muslimaski albanski zivalj?

Naravno, u svakoj naciji postoje nerazumni ljudi, nacionalisti, tvrdoglava celjad. Dovoljno ih ima u Crnoj Gori, u svakoj naciji, da ne idemo dalje. Ako vec uporedjujemo Srbe i Albance, cinjenica je da mnogo vise mrznje i svakolike pakosti, sve do nepriznavanja crnogorske nacije, crkve i istorije, dolazilo i dolazi iz Srbije. Uostalom, dovoljno je reci da su Albanci u ogromnoj vecini podrzali nezavisnost Crne Gore, dok znamo ko je bio najvise protiv njene nezavisnosti. Pametnome dosta.

Dačo, ima Srbija svojih problema s Presevskom dolinom i sjevernim Kosovom. Da "nepriznatu drzavu Kosovo" ne pominjem. Pusti ti Crnu Goru, dako nekako preteknemo. A vi vidjite kako cete rijesiti vase probleme s "komisjama Albancima".

Srbija je pokazala da ne umije rijesiti probleme sa susjedima i zbog toga je tesko postradala. Zato je bolje da Srbija drugima ne daje savjete. Kad nije znala rijesiti svoje probleme, kako moze rijesiti tudje?

A kako to dođe do priče o Srbiji? Država Srbija je odgovorna i za ovo što se u Ulcinju dešava jel? Interesantno. A još je interesantnije to što si podmuklo provukao to kako su Albanci prijatelji Crne Gore jer su bili za nezavisnu, a ljudi koji su bili protiv su odmah neprijatelji.
    Dobro je jedino što ovakvim objavama otkrivate ko ste. Nisi jedini.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 37 of 40 FirstFirst ... 273334353637383940 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)