Page 430 of 446 FirstFirst ... 330380420426427428429430431432433434440 ... LastLast
Results 10,726 to 10,750 of 11142

Thread: Crkva nad Crkvama…

Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    72 Posts

Premijer Zdravko Krivokapić prisustvovao je uskršnjoj misi u konkatedrali Svetog Petra Apostola u Baru.
    Kako je saopšteno iz Vlade, misu je služio nadbiskup barski monsinjor Rok Đonlešaj, koji se premijeru zahvalio na dolasku.
    "Lijepo je biti zajedno, slaviti i živjeti zajedno", poručio je barski nadbiskup.

"Lijepo je biti zajedno, slaviti i živjeti zajedno", poručio je barski nadbiskup

">

https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ao-misi-u-baru

2. The Following 2 Users Say Thank You to nenocopy For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    883
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    223 Posts

Srecan katolicki uskrs,svima koji slave

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    46 Posts

Quote Originally Posted by početnik View Post

Pokojni Antonije Abramović je bio pravi čovjek za to, ali Mihailo Dedeić nije.
    Brdsko-brzinski uljegoh na forum, samo da namjernike uputim na činjenicu da se gore opisani, sramni opštenarodni ugođaj na cetinjskom „Trgu od Kurčenja“ (Ma(r)šala Tita/Dvorski) dogodio u vrijeme i uz učešće velečasnog Antonija Abramovića…

Poenta posta jeste i u tome da općinstvo shvati da cetinjski vjernici ne vjeruju ni u SPC ni u CPC već isključivo u UDB!

Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    241
    Thanked in
    168 Posts

Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    731
    Thanked in
    439 Posts

Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    46 Posts

Podjele zasnovane na vrijednosnim sudovima su nepomirljive

Nikola Belade u svojoj rubrici STAV se osvrnuo na svojevoljni poraz crnogorskog naroda nad sobom ...

Zabrinjava činjenica da mnogi u Crnoj Gori se još nijesu osvijestili i spoznali što se desilo na izborima, avgusta 2020. godine. Jednostavno rečeno, došlo je do prevage duhovnog nad svjetovnim. Dobili smo društvo u kojem primat ima teokratija. Vrijeme će pokazati i biće predmet posebnog izučavanja kako je moguće da u srcu Evrope za period od 30 godina jedan čovjek i četiri eparhije strane crkve u Crnoj Gori uruše institucije jedne države, izvrše neviđenu manipulaciju narodom, nezakonito se upišu na vjerske objekte i zemljište neprocjenjive vrijednosti, unište istorijske dokaze crnogorskog postojanja i postanu najmoćnija ekonomska, politička i vojna snaga u Crnoj Gori. Pri tome zgrnu na stotine miliona eura mimo legalnih tokova novca i pored činjenice da nemaju pravni subjektivitet u Crnoj Gori.

8. The Following User Says Thank You to metuzalem For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    993
    Thanks Thanks Received 
    2,179
    Thanked in
    824 Posts

Jecli ovaj jedan čoVek Milo Đukanović ili ja pogrešno razumijem tekst?

10. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    46 Posts

Quote Originally Posted by remark View Post
    Jecli ovaj jedan čoVek Milo Đukanović ili ja pogrešno razumijem tekst?

Evo da postavim link kako bi ti pomogao:

https://www.portalanalitika.me/clana...u-nepomirljive

Thanks Thanks Given 
    343
    Thanks Thanks Received 
    398
    Thanked in
    147 Posts

Default Crkva nad Crkvama…

Bojim se da ce crnogorci morati da nestanu da bi ponovo nastali. Kuća koja je podignuta na temelju koji čini jedan samo čovjek i to čovjek koji je u najmanju ruku kontroverzan nije bas sjajno rjesenje. Drugo, noseci zidovi nisu izvedeni kako treba. Statika slaba jbg. A ovo trusno podrucje ne tolerise slabu statiku. I tako slab kvalitet radova, trusno podrucje... Ovaj lament nad ovakvom kucom koliko god draga bila je neizdrživ. Vrijedja jer je to zapravo pravi poraz.
    Last edited by Caesar; 10-04-21 at 11:33.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

13. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    8 Posts

Crnogorci ne moraju da nestanu, niti da ponovo nastanu - mi postojimo, vjekovima se uspjesno odupiremo hegemonima, okupatorima, fašistima... Mi smo iznad Crkve, iznad imaginarnog, ne zavisimo od raznoraznih trivijalnosti. Dok je opstanak ove nakaradne svetosavske sekte, koja je okupirala crnogorske svetinje, upitan.
    Ovaj priprosti narod koji slijedi crnu ideologiju klerika se jednog dana mora probuditi iz sna u kojem caruje neznanje. Šuplje glave ce zakrpiti te rupe da ne duva i doći do spoznaje da genocidni ljudi ne mogu biti sveci. Mi ne brinemo, istina će pobijediti laž!
    Tamo gdje postoji volja, postoji i način...​

15. The Following 8 Users Say Thank You to magicform For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    343
    Thanks Thanks Received 
    398
    Thanked in
    147 Posts

Default Crkva nad Crkvama…

Quote Originally Posted by magicform View Post
    Crnogorci ne moraju da nestanu, niti da ponovo nastanu - mi postojimo, vjekovima se uspjesno odupiremo hegemonima, okupatorima, fašistima... Mi smo iznad Crkve, iznad imaginarnog, ne zavisimo od raznoraznih trivijalnosti. Dok je opstanak ove nakaradne svetosavske sekte, koja je okupirala crnogorske svetinje, upitan.
    Ovaj priprosti narod koji slijedi crnu ideologiju klerika se jednog dana mora probuditi iz sna u kojem caruje neznanje. Šuplje glave ce zakrpiti te rupe da ne duva i doći do spoznaje da genocidni ljudi ne mogu biti sveci. Mi ne brinemo, istina će pobijediti laž!
    Burazere divim se tvom žaru i ne bih da te obeshrabrujem. Ne brane se brda, doline, rijeke itd. Brane se vrijednosti. Noseći zidovi. CG je zemlja gdje je uspjeti u zivotu za sramotu za razliku od nekih zemalja gdje je neuspjeti za sramotu. Bojim se da se danas u CG biti crnogorac svelo na ne biti srbin i obrnuto. Nema tu razlike. Trop ste i jedni i drugi jer za vas je drzava identitetsko, a ne vrijedonosno pitanje. Da je ovo drugo bilo bi vam nebitno jel zastava Srbije, Svedske ili Albanije na jarbolu. Od 2006 do danas ste sve uradili i jedni i drugi, a pogotovu vi crnogorci jer ste vlast imali, da CG izgubi vrijednosti cojstva, junastava, pravde, jednakosti... I u pravoslavnu crkvu ste politiku unijeli te je bitnije danas jel S ili C od onog PC. I velis Vi i Oni. Kamo lijepe srece da nestanete zajedno i vi i oni.
    Last edited by Caesar; 10-04-21 at 20:15.

17. The Following 2 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    296
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    253 Posts

Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Burazere divim se tvom žaru i ne bih da te obeshrabrujem. Ne brane se brda, doline, rijeke itd. Brane se vrijednosti. Noseći zidovi. CG je zemlja gdje je uspjeti u zivotu za sramotu za razliku od nekih zemalja gdje je neuspjeti za sramotu. Bojim se da se danas u CG biti crnogorac svelo na ne biti srbin i obrnuto. Nema tu razlike. Trop ste i jedni i drugi jer za vas je drzava identitetsko, a ne vrijedonosno pitanje. Da je ovo drugo bilo bi vam nebitno jel zastava Srbije, Svedske ili Albanije na jarbolu. Od 2006 do danas ste sve uradili i jedni i drugi, a pogotovu vi crnogorci jer ste vlast imali, da CG izgubi vrijednosti cojstva, junastava, pravde, jednakosti... I u pravoslavnu crkvu ste politiku unijeli te je bitnije danas jel S ili C od onog PC. I velis Vi i Oni. Kamo lijepe srece da nestanete zajedno i vi i oni.
    Apsolutno tacno, sve osim da je u crkvu unesena politika, znaci spc je odavno politicka organizacija i kao takva je zajedno sa politickim partijama kreirala ovaj ambijent koji sad imamo.

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    8 Posts

Crnogorci i brane vrijednosti, a crnogorske svetinje, s druge strane, su same po sebi vrijednost, to je naša kulturna baština, nije dosao Marko iz Surdulice da ih gradi. Nama ne treba država da bi u njoj živjeli samo etnički Crnogorci, ima mjesta za sve vjere i nacije, ali prvo budi čovjek, pa onda biraj naciju, religiju. Mi ne krademo tuđu teritoriju, ne krademo crkve, manastire, ne gradimo ni vjeru ni naciju na ideji fašizma. Ko želi da bude Srbin, to je njegovo pravo, to mu niko ne osporava, neka traži svoju kopču po istoriji CG, ali ne moze da je prepravlja. Nije moj problem sto ljudi ne znaju što je pomjesna crkva, kao sto ne znaju ni što je etnofiletizam. Crnogorska pravoslavna crkva, ili Pravoslavna, nebitno, je pomjesna, jer je teritorijalno u CG, tice se svih pravoslavaca: i Crnogoraca, i Srba, i Rusa... A svetosavksa sekta se ne može nametati Crnogorcima, jer je ta Crkva bruka za hrišćanstvo. Od 2006. godine Crnom Gorom vladaju, uglavnom, konvertiti... šta se moglo od njih očekivati?

Branićemo i dalje i državu i vrijednosti i od lopova, i od hegemona, i od šovinista, i od fašista...
    Last edited by magicform; 10-04-21 at 20:49.

20. The Following 4 Users Say Thank You to magicform For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    343
    Thanks Thanks Received 
    398
    Thanked in
    147 Posts

Quote Originally Posted by opmne View Post
    Apsolutno tacno, sve osim da je u crkvu unesena politika, znaci spc je odavno politicka organizacija i kao takva je zajedno sa politickim partijama kreirala ovaj ambijent koji sad imamo.
    Ma kako god, neko je unio tamo ili ovi ili oni skroz mi je nebitno. Kad cujem ove komite ili litijase znam da je ili IQ dvocifren ili iznos višecifren. Napravio bih betonski bunker na Cemovsko ka u Černobil i sve ih zatvorio i dao im noževa, mačeta, boksova, čaklji... i ostavio par dana pa ko izadje posle da prica jel vrijedilo toga.

Umjesto da bečim u jednu tačku i vičem OOooommmm ja gledam jesul mila i brana pricerali uz zid i jel Zdravko popio koju. A nemojte.

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

Živim za dan kad ćemo povratit Cetinjski Manastir crnogorskom narodu.

23. The Following 3 Users Say Thank You to Trebjesа For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    296
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    253 Posts

Ma kako god, neko je unio tamo ili ovi ili oni skroz mi je nebitno. Kad cujem ove komite ili litijase znam da je ili IQ dvocifren ili iznos višecifren. Napravio bih betonski bunker na Cemovsko ka u Černobil i sve ih zatvorio i dao im noževa, mačeta, boksova, čaklji... i ostavio par dana pa ko izadje posle da prica jel vrijedilo toga.

Umjesto da bečim u jednu tačku i vičem OOooommmm ja gledam jesul mila i brana pricerali uz zid i jel Zdravko popio koju. A nemojte.
    Sve to stoji, samo opet napominjem da crkvu treba posmatrati kao politicku organizaciju, doduse perfidniju od ostalih.

Thanks Thanks Given 
    343
    Thanks Thanks Received 
    398
    Thanked in
    147 Posts

Quote Originally Posted by magicform View Post
    Nije vrijedno komentarisati, ali tako obicno razmišljaju ljudi kad umisle da su iznad podjela :-)
    Moram priznati da si donekle u pravu. Svi mi pripadamo ovima ili onima htjeli ili ne. Odlika civilizivanog uma je da u mirnodopskim uslovima umisli, kako ti rece, da je iznad podjela. Vremenom ce to postati priroda ljudska i zvacemo ga evolucija svijesti.

Naravno razumijem da evolucija svijesti nije nesto sto ce ici brzo ali vremenom ce se primjetiti smanjenje broja ljudi koji blokiraju raskrsnice i puteve, po foruma promovisu podjele... To ce biti prvi znak.

U ratu naravno mora se izabrati strana jer je neproduktivno i nepotrebno izigravati Isusa ili Budu sta vec ko voli ali do tada ipak da nas bude sto vise koji umisljaju.

26. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    8 Posts

Moram priznati da si donekle u pravu. Svi mi pripadamo ovima ili onima htjeli ili ne. Odlika civilizivanog uma je da u mirnodopskim uslovima umisli, kako ti rece, da je iznad podjela. Vremenom ce to postati priroda ljudska i zvacemo ga evolucija svijesti.

Naravno razumijem da evolucija svijesti nije nesto sto ce ici brzo ali vremenom ce se primjetiti smanjenje broja ljudi koji blokiraju raskrsnice i puteve, po foruma promovisu podjele... To ce biti prvi znak.

U ratu naravno mora se izabrati strana jer je neproduktivno i nepotrebno izigravati Isusa ili Budu sta vec ko voli ali do tada ipak da nas bude sto vise koji umisljaju.
    Na to sam i mislio. Razumije se, i ja bih volio da je svijest na mnogo većem nivou, da budemo sposobni viđeti čovjeka, a ogromna većina ga ne vidi jer ga posmatra na način da samo uočava ili dodaje etikete. Ni ja, dakako, ni ti, najverovatnije, nećemo dočekati takvo društvo u kojem je svijest na najvećem mogućem nivou.

Na svakom pojedincu je odluka da li će ćutati ili se pobuniti protiv fašizacije društva.

Ajnštajn je nadnacionalan, Njegoš je nadnacionalan... ali pokašuaj da objasniš ovcama koje burliču da je Njegoš Srbin, a u njegovoj fikciji pronalaze svoj identitet. Kad čovjek nama nikakav identitet, on se onda pronalazi u kolektivnom.

Moram da pozdravim velikog Bozz-a :-)

28. The Following 2 Users Say Thank You to magicform For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    648
    Thanks Thanks Received 
    1,135
    Thanked in
    585 Posts

Quote Originally Posted by Trebjesа View Post
    Živim za dan kad ćemo povratit Cetinjski Manastir crnogorskom narodu.
    Svakako je to imovina Prijestonice Cetinje po evidenciji katastra iako to SPC vješto izbjegava da konstatuje.
    E sad jedno je posjed a drugo je državina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

30. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    182 Posts

@Director, je li ovo uvreda za crkvu?

https://video.twimg.com/ext_tw_video...ouUo1ckj_1.mp4

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    In vino veritas

Thanks Thanks Given 
    1,651
    Thanks Thanks Received 
    2,112
    Thanked in
    1,109 Posts

Quote Originally Posted by johnny bravo View Post

Johnny druže, meni lično su sve ovo teške budalaštine. Ja ne vezujem misao o Bogu za bilo koju zastavu ili nacionalnost. Svuđe možeš naći loše primjere ali i izuzetne ljude, pa i u samoj Crkvi. Na nama je kako i što ćemo prihvatiti. Što je sve Mikele izjavljivao, pa pretekosmo...priznaćeš, glupost. Mene svi ti ljudi i izjave ne dotiču jer postoji mnogo zdravijih ljudi i misli koje treba čitati.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    71 Posts

Svaka cast za ovaj stav, trebali bi i ostali predstavnici vjerskih zajednica da urade ovako.

"Reis Rifat Fejzić je potvrdio da vakcina protiv koronavirusa ne kvari post, pa se pozivaju vjernici da se i u narednim danima slobodno vakcinišu", navodi se na Tviteru Vlade.

https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-ne-kvari-post

34. The Following User Says Thank You to autoput For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    993
    Thanks Thanks Received 
    2,179
    Thanked in
    824 Posts

Quote Originally Posted by johnny bravo View Post

Prosto izbija duhovnost iz svake rečenice, nadam se da će Vučić prepoznati njegov talent, idealan je za trenera topovskog mesa.

Thanks Thanks Given 
    906
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    63 Posts

Quote Originally Posted by remark View Post
    Prosto izbija duhovnost iz svake rečenice, nadam se da će Vučić prepoznati njegov talent, idealan je za trenera topovskog mesa.
    Ovaj je, da ja znam, vec pasao Bogu na istinu, nista od treniranja.
    Jeste da ne pamtim lica narocito, ali mi se cini da je Krivokapic iz Kotora.

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    182 Posts

Quote Originally Posted by Low-key View Post
    Ovaj je, da ja znam, vec pasao Bogu na istinu, nista od treniranja.
    Jeste da ne pamtim lica narocito, ali mi se cini da je Krivokapic iz Kotora.
    Tako je, riječ je o pokojnom Momčilu Krivokapiću.
    Inače je riječ o prvom "rektoru" Cetinjske bogoslovije nakon pada socijalističkog režima 1992, pa možete zamisliti šta je prenosio i čemu je podučavao generacije sveštenika u Crnoj Gori.

Inače se "proslavio" i stavovima o pričešću i načinma liječenja od korona virusa, odbivši naredbu vlasti o zabrani pričešćua istom kašičicom:

Sve što ostane u putiru, kada se završi sveto pričešće sveštenik upotrebi. Kao što vidite svi smo zdravi i nikome se nikada ništa nije desilo. Važno je ostati u čistoj vjeri i zato se ne bojte nikakvih priča. Preko svetog pričešća se ne može niko zaraziti. Pričešće je znak naše vjere.
    Nekoliko mjeseci nakon toga je umro. Od korone. I to je, na ovih par primjera nesrećnog Krivokapića, sve što treba da znate o SPC.
    Last edited by johnny bravo; 13-04-21 at 08:53.
    In vino veritas

Page 430 of 446 FirstFirst ... 330380420426427428429430431432433434440 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)