Page 296 of 341 FirstFirst ... 196246286292293294295296297298299300306 ... LastLast
Results 7,376 to 7,400 of 8517

Thread: Crkva nad Crkvama…

Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    32 Posts

Vašim odgovorima samo dokazujete da blage veze sa životom nemate. Vi ste ljudi moji, iskreno, daleko od civilizovanog svijeta. Naprednog, modernog, naučnog, demokratskog itd.

Nemam koristi nikakve od DPS-a. Nikad ih nisam glasao. Ja sam samo državan, a šta ste vi pokazaće vrijeme.

Kakvu vi korist imate svi znaju. Kakvu korist i cilj mogu da imaju npr. ovi iz DF-a ? To je svima jasno, a vi šta god hoćete.

Nego na kraju, kroz istoriju vi ste vazda volili ovakva okupljanja i MITINGE pa eto pametnome dosta. Mislim da nema na svijetu nikoga da više voli mitinge od vas.

Ja podržavam Srbe u Crnoj Gori, želim im sva prava kao svi što imaju, ali Srbi u Crnoj Gori žele da su iznad države. E to ne može i nikada neće moći. Zato vam je uzalud rabota, svhatite i ne glupirajte se više.

Sve više mi se čini da ste vi, kad smo već kod crkve i vjere, ono što je antihrist u pravoslavlju to ste vi Crnoj Gori. Ništa ne poštujete, tako da...

Pozdrav, neću više pisati na ovoj temi jer nemate odgovora na normalna i najobičnija pitanja... A u drugu ruku ih ni ne možete imati kad niste u pravu. Pozdrav i lupajte minuse kad odgovora nemate.
    Love, peace and respect.

Thanks Thanks Given 
    585
    Thanks Thanks Received 
    1,041
    Thanked in
    535 Posts

a kakvo onda mišljenje imaš o Crnogorcima koji učestvuju na litijama, baš me zanima?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Само њежно према себи.

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    54 Posts

Кажете против демократије смо? Зар демократија није владавина народа? Премијер јавно признао да се доносе одлуке које су мимо воље 85% народа. Већина народа је против овог закона. Па ко је ту против демократије?
    Иста ова Митрополија је поднијела амандман да се питање имовине одлучује на суду, власт одбила зашто? Кажете да се за "грађанско" друштво, али очигледно да у то друштво за Србе мјеста нема. Које искрено грађански оријентисан заиста схвата и види штетност овога закона.
    Last edited by Brk; 09-03-20 at 22:55.

Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    53 Posts

Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Hoćeš reći da je svako skrnavljenje obilježja stradanja, spomenika pa i samih grobova preminulih - beznačajno i opravdano, jer eto ta kategorija nema taj 'korisni' (upotrebni) element?

Auh.. Mene je nekad strah od pomisli kako su danas neke granice zdravog promišljanja i djelovanja u našem društu srušene..

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Pitanje na koje bih volio da mi se odgovori

Da li je krs' postavila Rumunija (ili Crna Gora na molbu Rumuna) ili Crna Gora ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    35 Posts

Quote Originally Posted by ASC View Post
    Metohija nije Kosovo.

A i nad Metohijom je Đurađ Balšić vladao od 1371. do 1378. godine a Kralj Nikola od 1912 do 1916. 11 godina ukupno, mada bi mnogi s one strane Brodareva rekli 4, jer "Crna Gora prije 15. vijeka ne postoji".
    Tanke su te pretenzije na "istorijsku crnogorsku zemlju", a i da su mnogo deblje u 21. vijeku im nije mjesto.

Dalje, kakve veze pjesme o srpskim pustim željama/odbjeglim pokrajinama imaju sa Crnom Gorom?
    Što se nas posebno tiče kosovski mit, kad Zeta pod Balšićima nije učestvovala u Kosovskoj bitki?
    ............Ah da, Crnogorci su Srbi, i sve što se tiče Srba tiče se i Crnogoraca. Got it.
    можемо све да извлачимо из контекста и свему се наругамо, није проблем, само показује ниво на којем дискутујемо.
    у 21вом вијеку само треба да смо људи, па ћемо лако за претензије, прије свега српске. (јеси ли мислио србијанске?)
    свакако у 21вом вијеку од србије страхује само дпс и сателити и терористи на косову.

да ли знаш ко је населио косово и ко је населио црну гору и опет косово и опет црну гору?
    мислим на оно рат дође па бјеж тамо па овамо и опет. мислим, да ли знамо окле нам назив љешанска нахија?
    претензије кажеш...
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

6. The Following User Says Thank You to dub_c For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    53 Posts

Quote Originally Posted by dub_c View Post
    свакако у 21вом вијеку од србије страхује само дпс и сателити и терористи на косову.
    I Hrvati i Bosanci (Muslimani i Bošnjaci)

Hoćemo li da citiramo izjave srppskih političara da viidimo imaju li pretenzije prema Crnoj Gori ili ne ?
    Last edited by Rakun; 10-03-20 at 00:01.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    69 Posts

Quote Originally Posted by ASC View Post
    Metohija nije Kosovo.

A i nad Metohijom je Đurađ Balšić vladao od 1371. do 1378. godine a Kralj Nikola od 1912 do 1916. 11 godina ukupno, mada bi mnogi s one strane Brodareva rekli 4, jer "Crna Gora prije 15. vijeka ne postoji".
    Tanke su te pretenzije na "istorijsku crnogorsku zemlju", a i da su mnogo deblje u 21. vijeku im nije mjesto.

Dalje, kakve veze pjesme o srpskim pustim željama/odbjeglim pokrajinama imaju sa Crnom Gorom?
    Što se nas posebno tiče kosovski mit, kad Zeta pod Balšićima nije učestvovala u Kosovskoj bitki?
    ............Ah da, Crnogorci su Srbi, i sve što se tiče Srba tiče se i Crnogoraca. Got it.
    А Војислављевићи?

Мит нам је усађен одавно, нису петровићи из шале плакали за косовом, почевши од владике данила.
    Прије пола вијека на косову је живјело скоро 40 00 црногораца, не може нам косово бит обичан сусјед никако.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    75 Posts

https://www.facebook.com/19228515420...8843621882860/

https://www.google.com/amp/s/www.vij...jdni-ton%3famp

Gore je izjava Djuroviceva prije donosenja ovog zakona. Dolje je njegova reakcija na sastanak CANU sa Markovicem. Predlog svima da procitaju.

Covjek je Cetinjanin, poznajem ga.
    Ako ne znate I niste culi za njega. Vjerujem da se mnogo toga moze izguglati.

Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    11 Posts

Quote Originally Posted by Rakun View Post
    naravno da nisu
    Pomiješao si pravoslavlje sa katoličanstvom (koje je jedinstveno), ako si zaboravio pravoslavne crkve stavljaju naciju ispred boga
    Ovo jednostavno nije istina, crkvama je na prvom mestu Bog i vera a tek za njima ide nacija.

Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    14 Posts

Default O koreografiji „događanja“ Litija

-

Dok čitam ove, veċinom plakativne priloge koje se više bave statistikom „događanja Boga i Naroda“ sasjetno se povrnem na priloge koje su, na početku ovoga threada pisali: El Re, pokojni Old Bone i Milovan, tada tek izdaleka nasluċujuċi ovo što se danas događa.

No ja ne svrċem na temu „događanja“ zbog broja stupajuċih (ne)vjernika, veċ mnogo više da bih se divio visokoumjetničkoj koreografiji istih, uspostavljenu od CRKVE NAD CRKVAMA, što se jasno vidi po umjetničkim (skupocjenim) transparentima i ostaloj ikonografiji a dovoljno je istu uporediti sa nepismenim i zbrdazdolisanim transparentima pošlih sletova i „događanja“.

Ponekad sam i sam zadivljen vidijeċi „pozlaċene“ predvodnike koju sa dostojanstvom stupaju pred „vjernicima“ koji nose veoma stilizovane trake koje me upuċuju na svu onu - šljašteċu - pozlatu odeždi, kreiranih kako bi zasjenili narod „koji se događa“u vjeri i dubokoj zaostalosti. Svakom ko umije zamanuti svojom glavom, jasno je da iza svega stoji veliki novac a i svemoċ sveprisutne - SLUŽBE…

12. The Following 3 Users Say Thank You to metuzalem For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

Da nema zlata i dijamanata na odorama da ne kazem uniformama kakva bi to poruka bila? Ovako je bitno da se narod divi svemogucim dijamantima, kao nekad nadprirodnim pojavama tipa grmljavini.

Pare ljudi, pare su samo u pitanju i pare samo njih interesuju, a obican narod kao uvijek slijepo vjeruje da tu ima nesto.

Zar je problem da se molis Bogu a nemas hram, nemas dzipove, nemas milione u keshu i nekretninama?
    Ja njih razumijem ali ne razumijem slijepi narod u svim vjerama kad su ove stvari u pitanju, a sad je tek doslo do izrazaja. Kad se mase velikim krstom od zlata to djeluje zastrasujuce, jer valjda to Bog cijeni strasno i mnogo ce kazna biti strasnija, a to sto se svasta radi cim se okrenu ledja tom krstu (u roku od sat vreemna) to je vec tema za sebe.
    ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!
    https://www.instagram.com/adv_montenegro/

Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    75
    Thanked in
    26 Posts

Evo kao odgovor na ovo gore, citat gospodina Steva Muka:

"Ja smatram da su “država u državi” DPS i Đukanović, a ne Crkva! Smatram takođe da su daleko štetniji koruptivni biznisi kojima se bave Đukanović i njegovi tajkuni, nego biznis kojim se bavi Crkva. Smatram da se već dugo, Đukanović i njegova medijska mašinerija, više bavi crkvom nego što se Crkva bavi politikom. Mislim da je u moru korupcije, sive ekonomije, neplaćenih poreza i doprinosa vrijednog nekoliko stotina miliona eura, dvolično govoriti kako “popovi ne plaćaju dažbine“. Smatram da nas u mraku istorije drži aktuelna vlast, dok nas istovremeno vodi u dužničko ropstvo."

Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

Evo i on kaze ono sto ja pricam, Crkva se bavi biznisom i politikom. Samo mi recite da je to u redu? To sto nekog kriminalca uporedjuje sa drugim kriminalcem i kaze a on je ok, on radi na sitno, ne znaci da je to ispravno. Naprotiv!

Molim vas ne opravdavajte milione koje crvke imaju, jos jednom podvlacim, svih religija, a djeca umiru od gladi, isti taj narod sto klice za njih zivi u siromastvu a bogastvo se samo gomila u riznicama. Sramno, sramno!

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    165 Posts

Vjernici daju pare Crkvi dobrovoljno a DPS krade od gradjana. Pametnome dosta ili treba da osudimo na smrt sve ljude koji daju prilog Crkvi jer mi mislimo da smo najpametniji.
    Last edited by PrijekiLijek; 10-03-20 at 10:30.

17. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

Ne zelis da me razumijes, zao mi je sto si se pronasao uvijedjen ali samo ne zelis a mozes da razumijes sta sam gore napisao.

Nije problem da se da prilog, ali je problem sta se dalje radi sa tim prilogom. I opet se pominje crkva u kontekstu politike, sad vidim da se mijesa i u sferu medicine, sto je sjajno, nikako srednji vijek da izadje iz nas.
    Last edited by VooDooPrle; 10-03-20 at 10:35.

Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    165 Posts

Ocigledno vjernicima odgovara kako Crkva trosi taj novac pa konstanto isti prilazu. Ili da damo Crkvu na upravljanje Vladi CG da ona uredjuje finansije.

20. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

A ne pitas se sta se radi sa porezima koje placamo i svim dazbinama koje nam drzava naplacuje? Nego se dovodi u pitanje dje idu pare od priloga crkvi.. Pa ovo je opste ludilo postalo..

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    194
    Thanked in
    110 Posts

Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    Nije problem da se da prilog, ali je problem sta se dalje radi sa tim prilogom.
    Pa cemo to da rijesimo tako sto ce DPS da otme komplet imovinu crkvi, jel to?
    Vidim metuzalem zapjenio zbog u krv skupe ikonografije, to mu je problem.. meleoni se daju na to, jes.. Tebi je problem sto crkva svakakve neke uzase cini sa tim parama, jes... Jesi ti svjestan koliko su to jadni argumenti naspram naroda koji jednostavno zeli da se ova najlopovskija vlast u nasoj istoriji okane jos jednog, mozda ponajveceg lopovluka od kad je zasjela na tron prije 3 decenije? Sta pokusavas ti ovime da opravdas? Sta zagovaras? Da narod treba da stavi prst na celo i kaze: "Aaaaa, oni ne idu prslija gaca i nisu napravili bolnice (sto je duznost ove vlasti) i nisu izgradili domove za nezbrinutu djecu (sto je duznost ove vlasti), pa hajmo svi da ne izadjemo i pustimo da DPS otme sve to na kumbulj..." A onda, ono sto se vjesto izbjegava u svoj toj vasoj prici, dolazimo do premudrog saopstenja naseg gospodara da ce da napravi NOVU crkvu. Novu crkvu koja, pretpostavljam, odise skromnoscu, poboznoscu i svime sto bi vi moralni kleptoljubci pozdravili? Sad je odjednom biranje izmedju dva zla (iako ja uopste crkvu u ovoj prici ne vidim kao zlo) deplasirano i treba se izmaci, distancirati od svega.. gledati uz kokice i pustiti da derikoze ovog naroda opeljese poslednje sto jos nisu opeljesili. Koga briga sto su komplet cetinjski muzej opustosili, to metu i prletu ne znaci nista, treba se izmaci... i pustiti da pred nasim ocima cerupaju i sve svetinje koje brani ovoliki silni narod. Nekad vam je biranje izmedju dva zla bilo "the must", a sad je kao grijeh, treba pustiti.. vazi...
    Last edited by ovizionizi; 10-03-20 at 10:55.

23. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    194
    Thanked in
    110 Posts

Quote Originally Posted by talija083 View Post
    A ne pitas se sta se radi sa porezima koje placamo i svim dazbinama koje nam drzava naplacuje? Nego se dovodi u pitanje dje idu pare od priloga crkvi.. Pa ovo je opste ludilo postalo..

Nevjerovatno licemjerje, zaista. Meni je to isto kao da je neki crni ciganin koji prosi na mostu uspio da prosjacenjem zaradi za novi BMW, a onda se mi svi pomamimo zbog toga i dreknemo: "Treba vlast da mu otme taj BMW, maaaaajku mu njegovu..." Krajnje sramna zamjena teza i gimnastika mozga, od koje mrkava svijest koliko je besmislena.

25. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    49 Posts

Nije problem da se da prilog, ali je problem sta se dalje radi sa tim prilogom.
    A što je to problem? Pogotovo, što je to tvoj problem ako već sam ne daješ priloge?

Prilozi crkvi nisu donacije nekim namenskim fondovima, pa da se s pravom postavlja pitanje jel se ta sredstva nenamenski troše.

Ljudi daju priloge crkvi na dobrovoljnoj bazi, valjda verujući da time kupuju milost od Boga.
    A znamo da Bog nema tekući račun.

Ako recimo Novak Djoković pljune neku grdnu lovu za crkvu u Jasenovom polju, odakle su njegovi...ja ne verujem da se on mnogo cima oko svakog centa njegove donacije.
    Možda će mu više biti krivo ako Milo tu crkvu proglasi državnom imovinom.
    Last edited by Dača; 10-03-20 at 11:01.
    Same razlike u izgledu između Srba i Crnogoraca više su nego očigledne.
    NHM

27. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    49 Posts

dupli
    Same razlike u izgledu između Srba i Crnogoraca više su nego očigledne.
    NHM

Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Nevjerovatno licemjerje, zaista. Meni je to isto kao da je neki crni ciganin koji prosi na mostu uspio da prosjacenjem zaradi za novi BMW, a onda se mi svi pomamimo zbog toga i dreknemo: "Treba vlast da mu otme taj BMW, maaaaajku mu njegovu..." Krajnje sramna zamjena teza i gimnastika mozga, od koje mrkava svijest koliko je besmislena.
    Nevjerovatno, ovo je poslo u toliku krajnost da mi nije jasno dje ovi ljudi zive.. Juce jedan uporedjuje klupe polomljene u park sa polomljenim krstom u kanjon morace, ovaj se pita dje ide prilog koji se crkvi ostavlja, cudo.. 30 godina brutalne pljacke drzave od strane jedne vlasti i njima je crkva sada problem. A sigurno su isti oni se krstili i vjencavali u tu istu crkvu, al kad treba da se bira izmedju partije i crkve, onda je partija na prvom mjestu..

30. The Following User Says Thank You to talija083 For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    40 Posts

Quote Originally Posted by samson View Post
    https://www.facebook.com/19228515420...8843621882860/

https://www.google.com/amp/s/www.vij...jdni-ton%3famp

Gore je izjava Djuroviceva prije donosenja ovog zakona. Dolje je njegova reakcija na sastanak CANU sa Markovicem. Predlog svima da procitaju.

Covjek je Cetinjanin, poznajem ga.
    Ako ne znate I niste culi za njega. Vjerujem da se mnogo toga moze izguglati.
    Nije cetinjanin no lješnjanin.
    I ja ga poznajem lično, jako dobro a i predavao mi je.
    Jako specifična osoba i jako čudna.
    Nesporno je da je odličan profesor i jedan od cjenjenijih predavača ali se upleo u ove "vode" zadnjih godina i potpuno pobudalio.
    Čovjek je pogubio konce i smatraju ga čudakom.

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    29 Posts

Ne zelis da me razumijes, zao mi je sto si se pronasao uvijedjen ali samo ne zelis a mozes da razumijes sta sam gore napisao.

Nije problem da se da prilog, ali je problem sta se dalje radi sa tim prilogom. I opet se pominje crkva u kontekstu politike, sad vidim da se mijesa i u sferu medicine, sto je sjajno, nikako srednji vijek da izadje iz nas.
    Какво је ово лицемерје. Ако даш еуро чоеку који проси тражиш ли му да ти састави реферат што ће да ради с тим парама? Тотално је друга ствар да ти га он сам узме, као што држава узима, онда ме итекако занима ђе иду паре. Апсолутно ме не занима какве бизнисе црква има и што ради с парама од добровољних прилога а не би ни тебе душебрижника требало да занима. . Мада схватам ја твоју поенту али опет не упиреш прстом тамо ђе треба, а то је оваква држава, да се живи добро, другачија би прича била, не би оволико подјела било.

33. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    194
    Thanked in
    110 Posts

[/QUOTE]
    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    I ja ga poznajem lično, jako dobro a i predavao mi je.
    Jako specifična osoba i jako čudna.
    Nesporno je da je odličan profesor i jedan od cjenjenijih predavača ali se upleo u ove "vode" zadnjih godina i potpuno pobudalio.
    Čovjek je pogubio konce i smatraju ga čudakom.
    Jos jedan odlican argument. Haha, pa ovo je presmijesno.. Ajde budi dobar, pa nam daj te neke linkove, citate, neki materijal koji svjedoci o tome koliko je pogubio konce, cudak, ludak, sta godj...
    Last edited by ovizionizi; 10-03-20 at 11:30.

35. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)