Page 391 of 644 FirstFirst ... 291341381387388389390391392393394395401441491 ... LastLast
Results 9,751 to 9,775 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #9751
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Sinod SPC (patrijarh), u Beogradu.
    Сабор а не Синод.
    У преводу скупштина а не влада.

    Све владике (и патријарх) учествују у избору нових.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  3. #9752
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Bio je neko ođe na forumu ko je tvrdio, kad je pandemija počela, da vjerujući ljudi a posebno crkveni velikodostojnici, ne mogu dobiti koronu. Ne mogu da se sjetim ko je to bio, sjeća li se ko ili neka se javi.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  4. #9753
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Bilo ih je enormno...samo molitva,tamjan kadjenje pricesce i to je to..
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #9754
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Сабор а не Синод.
    У преводу скупштина а не влада.

    Све владике (и патријарх) учествују у избору нових.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tačno tako. Hvala na ispravci.

    Da li znaš možda kakvo je stanje tamo? Čija struja ima prevagu trenutno? Amfilohijevim odlaskom bi vjerovatno Grigorije preuzeo "opozicionu" palicu, ali ne vjerujem da bi mogao da obezbijedi podršku kao on.
    Last edited by johnny bravo; 07-10-20 at 08:39.
    In vino veritas

  6. #9755
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Bio je neko ođe na forumu ko je tvrdio, kad je pandemija počela, da vjerujući ljudi a posebno crkveni velikodostojnici, ne mogu dobiti koronu. Ne mogu da se sjetim ko je to bio, sjeća li se ko ili neka se javi.
    Прије или након што је од короне умро ваљевски владика?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #9756
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Прије или након што је од короне умро ваљевски владика?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne sumnjam da bi ovaj o kome pričam i za to imao neko objašnjenje.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  9. #9757
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Umnožimo molitve za našeg mitropolita Amfilohija, onako kako se on uvijek molio za Crnu Goru. Molitve i podrška svim oboljelim od Covid-19 i našim zdravstvenim radnicima širom Crne Gore
    Novi premijer je u toku sa svjetskim "thoughts and prayers" trendovima, a odje mu neki spocitavaju da je fundamentalista i da nije moderan. Salu na stranu, ne bi valjalo nikako za Amfilohija da se ljudi za njega mole onako kako se on za Crnu Goru molio
    Last edited by augustin; 07-10-20 at 09:52.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to augustin For This Useful Post:


  11. #9758
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by augustin View Post
    Novi premijer je u toku sa svjetskim "thoughts and prayers" trendovima, a odje mu neki spocitavaju da je fundamentalista i da nije moderan. Salu na stranu, ne bi valjalo nikako za Amfilohija da se ljudi za njega mole onako kako se on za Crnu Goru molio

    Можда је кривокапић мислио на ово :

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  12. #9759
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Gospodin je pod imenom gojko vujovic 54 godiste testiran na koronu u cetinjskoj bolnici.

    https://www.antenam.net/drustvo/1738...li-u-manastiru
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  13. #9760
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Gospodin je pod imenom gojko vujovic 54 godiste testiran na koronu u cetinjskoj bolnici.

    https://www.antenam.net/drustvo/1738...li-u-manastiru

    Ovo već ne razumijem, zbog čega tajnost, nije sramota biti inficiran.

  14. #9761
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Gospodin je pod imenom gojko vujovic 54 godiste testiran na koronu u cetinjskoj bolnici.

    https://www.antenam.net/drustvo/1738...li-u-manastiru
    Pitam se hoce li policija ispitati i urednike CdM i Antene M, koji su krsili zakon objavljujuci povjerljive medicinske podatke bolesnika.

  15. #9762
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ovo već ne razumijem, zbog čega tajnost, nije sramota biti inficiran.
    Jasno zasto, kad se testira dosla bi informacija do nasih "vladinih" medija koja bi od toga napravili cirkus bio pozitivan ili ne.

  16. #9763
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ovo već ne razumijem, zbog čega tajnost, nije sramota biti inficiran.
    Ma nije sramota, ali ce ispasti da tamjan i molitve ne djeluju:

    https://volimpodgoricu.me/2020/03/15...ta-kaze-nauka/

    A postavlja se i pitanje onog sto je Mitropolija porucila: “Čuvaj se, i Bog će te čuvati”.

    Pridruzujem se molitvama za brzo ozdravljenje. Ma sto ko mislio o Amfilohiju, cinjenica je da je u par navrata sprijecio krvoprolice u CG, a na koncu je odigrao kljucnu ulogu u skidanju s vlasti DPS-a. Za ovo dvoje mu Crna Gora duguje veliku zahvalnost.

  17. #9764
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jasno zasto, kad se testira dosla bi informacija do nasih "vladinih" medija koja bi od toga napravili cirkus bio pozitivan ili ne.
    Isto tako je jasno da se to ne može lako sakriti pa mislim da je bilo bolje da su regularnim putem išli a ne ovako da se daje "municija" dps medijima.

  18. #9765
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pitam se hoce li policija ispitati i urednike CdM i Antene M, koji su krsili zakon objavljujuci povjerljive medicinske podatke bolesnika.
    Eto ima i na face-u...pa samo neka upru
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  19. #9766
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Eto ima i na face-u...pa samo neka upru
    I CdM i Antena M su citirali "izvore iz bolnice", a ne FB postove. Dakle, krsili su svjesno zakon prenoseci povjerljive medicinske podatke bolesnika koje su dobili od nesavjesnog radnika bolnice.

  20. #9767
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Isto tako je jasno da se to ne može lako sakriti pa mislim da je bilo bolje da su regularnim putem išli a ne ovako da se daje "municija" dps medijima.
    Koliko cujem, testirao se prije 10ak dana pa su racunali da je sigurno i sad negativan. Da je tako ispalo izbjegli bi ovaj cirkus, ali su se pogresno kladili.

  21. #9768
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Originally Posted by remark
    Nema toga predstavnika bilo koje vjere koji bi me ubijedio da naćeram dijete da puzi i ljubi pločice, zemlju, parket, ili bilo što ispred njega, zato sam i tražio mišljenje roditelja, a odakle se vuče običaj me ne zanima, jer iz Crne Gore nije sigurno.
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Metenisanje, na ove prostore došlo iz Rusije. Nije se praktikovalo u crnogorskim (ubijeđen sam i srpskim) hramovima. Rusi tvrde da je to običaj još iz Jerusalima. Poenta, uvezeno, kao i, recimo, plivanje za krst.
    Nakon sto sam iscitao vecinu postova po ovoj temi, nasao sam se pozvan da o svemu dam i svoje misljenje jer me na to obavezuje i cinjenica da sam ovaj thread licno postavio na ovaj forum. Ovoga puta bicu u prilici da iznesem licno svjedocanstvo kako je t nekad bilo u Crnoj Gori i to u godinama nakon 2. Svjeckog Rata kad su pobjednici preuzeli vlast ali ne na nacin kakoolako pretpostavljaju naivni forumski mislioci; sve onako komesarski...

    Daleko od toga, dA su narodnooslobodioci olako preduzimaju radikalne mjere jer su itekako dobro poznavali svoj narod, njegovu narav i obicaje te im nije bilo ni na kraj pameti da namecu ishitrene i stroge ideoloske ukaze. Dobro se sjecam obaveza koje je nametala crkva a narod slijedio i bez ikakvih primisli vodio sa sobom i svoje potomstvo. Sjecam se da sam i sam ucestvovao u tom "metanisanju" vise iz radoznalosti nego li iz obaveze kad smo u seoskoj crkvi stupali u skoro vojnivkoj formaciji; ispred ikonostasa muski po starosti, za njima zene a potonja djeca...

    Kad sam razgledao prilozene slika iz barskoga hrama, osjeto sam zavist zato sto su djeca onako slobodno na koljenima puzala po glatkom mermernom podu dok smo mi morali, postrojeni u formaciji, klecati na grubo klesanim plocama i poslusno slijediti ustaljeni proces uobicajene - metanije. No kako nama - djeci - niko nije mnpgo sto objasnjavao a jos manje nas za nesto pitao, mi smo od svega cinjeli zabavo time sto smo se kladili ko ce kada i prvi, u klececem molitvenom stavu i - prnut!

    Ovaj pomirljivi stav pobjednika prema crkvi je nastavljen do kraja 40. godina, tako da smo u (osnovnoj) skoli na Ceinju imali vjeronauku do 3. razreda a nju nam je predavao jedan maniti pop koji nam je odvaljivao takve samare da smo naprosto "padali s nogu", te su zbog njega nasi roditelji ustali i konacno izdejstvovali zabranu. Kasnije, razmisljajuci o svemu ovome, naslutio sam da su nam komunisticki pobjednici namjerno "namjestili" ovoga popa kako bi im nasi roditelji odrijesili ruke da crkvu i popove i konacno skinu...

  22. The Following 5 Users Say Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  23. #9769
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Je li moguće, koliko sam ja shvatio poslije rata su popovi strijeljani a oni te si pretekli su po zatvora završili. Okle se stvorio taj u školu nije mi jasno, i još vjeronauka u vrijeme kad su slave bile zabranjene i đeca se krijući krstila, jeste li sigurni da ste to dobro zapamtili

  24. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  25. #9770
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Poštovani Metuzaleme,

    Lijepo je čuti jedno drugačije svjedočenje iz prve ruke. Crkva priča da su posle Drugog svjetskog rata, popovi mahom pobijeni, a da su one koje nisu ubili komunisti jahali pred ljudima i čupali im brade. Zvanični crkveni narativ je i da su u crkve utjerivana goveda i sve je to bila naravno bogomržnja&brozomora koja je tako trajala nekih 40+ godina.
    Odjednom, metanije, molitve, vjeronauci...
    Biće da su ljudi izgleda zaboravili na popove kako im je rastao standard i istima se vratili kad su se fabrike zatvorile.

  26. #9771
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    Nakon sto sam iscitao vecinu postova po ovoj temi, nasao sam se pozvan da o svemu dam i svoje misljenje jer me na to obavezuje i cinjenica da sam ovaj thread licno postavio na ovaj forum. Ovoga puta bicu u prilici da iznesem licno svjedocanstvo kako je t nekad bilo u Crnoj Gori i to u godinama nakon 2. Svjeckog Rata kad su pobjednici preuzeli vlast ali ne na nacin kakoolako pretpostavljaju naivni forumski mislioci; sve onako komesarski...

    Daleko od toga, dA su narodnooslobodioci olako preduzimaju radikalne mjere jer su itekako dobro poznavali svoj narod, njegovu narav i obicaje te im nije bilo ni na kraj pameti da namecu ishitrene i stroge ideoloske ukaze. Dobro se sjecam obaveza koje je nametala crkva a narod slijedio i bez ikakvih primisli vodio sa sobom i svoje potomstvo. Sjecam se da sam i sam ucestvovao u tom "metanisanju" vise iz radoznalosti nego li iz obaveze kad smo u seoskoj crkvi stupali u skoro vojnivkoj formaciji; ispred ikonostasa muski po starosti, za njima zene a potonja djeca...

    Kad sam razgledao prilozene slika iz barskoga hrama, osjeto sam zavist zato sto su djeca onako slobodno na koljenima puzala po glatkom mermernom podu dok smo mi morali, postrojeni u formaciji, klecati na grubo klesanim plocama i poslusno slijediti ustaljeni proces uobicajene - metanije. No kako nama - djeci - niko nije mnpgo sto objasnjavao a jos manje nas za nesto pitao, mi smo od svega cinjeli zabavo time sto smo se kladili ko ce kada i prvi, u klececem molitvenom stavu i - prnut!

    Ovaj pomirljivi stav pobjednika prema crkvi je nastavljen do kraja 40. godina, tako da smo u (osnovnoj) skoli na Ceinju imali vjeronauku do 3. razreda a nju nam je predavao jedan maniti pop koji nam je odvaljivao takve samare da smo naprosto "padali s nogu", te su zbog njega nasi roditelji ustali i konacno izdejstvovali zabranu. Kasnije, razmisljajuci o svemu ovome, naslutio sam da su nam komunisticki pobjednici namjerno "namjestili" ovoga popa kako bi im nasi roditelji odrijesili ruke da crkvu i popove i konacno skinu...
    Gled'o sam vam metanije,
    Kad varate Boga živa;
    Gled'o sam vas, gde se pije,
    Gde se jede i uživa.

    Sluš'o sam vas, kad kunete
    Svoje stado, svoje verne,
    I kad tajni prizovete,
    Licemerni, licemerne!

    Gled'o sam vas — ne da nisam,
    Kad razbludom usplamtite;
    Gled'o sam vas, ne da nisam,
    Licemerni, upamtite!

    Đura Jakšić, pjesma "Kaluđeri" (1877)
    In vino veritas

  27. The Following 3 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  28. #9772
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li moguće, koliko sam ja shvatio poslije rata su popovi strijeljani a oni te si pretekli su po zatvora završili. Okle se stvorio taj u školu nije mi jasno, i još vjeronauka u vrijeme kad su slave bile zabranjene i đeca se krijući krstila, jeste li sigurni da ste to dobro zapamtili

    Itekako sam siguran dobri moj, jer me još bride obrazi šamara koje nam je zadavao takoreċi „iz zatrke“. Kasnije kad sam nešto jado sazrio, naslutio sam da ovi njegovi (bez)obzirni postupci vjerovatno i nijesu bili motivisani ličnim ocjenama naših – pogrešnih – odgovora, jer ih je on, vjerovatno, smatrao izvjesnom „blasfemijom“, pošto je one, koji bi njegove riječi ponovili bez greške, ponekad i pohvaljivao.

    O ovome bi vam najbolje mogao posvjedočiti Ivanbegovac, iako nešto mlađi od mene, jer sam siguran da bi i on posvjedočio kako su nas „dežurne“ babe sa svojih škanjeva opominjali da popu – u prolazu – pritrčimo i poljubimo ruku a mi to spremno i činjeli…

    A onda se, takoreċi za dan dva, sve stuboka promijenilo te, ne samo da su neka od đece stala da popovima dovikuju kojekakve „bezobraštine“ iza ċoškova a izgleda da su na to čak i namjerno navođeni…

    Osim toga se dobro sjeċam da su popovi redovno dolazili da bi kadili po kuċama i opominjali na obavezu svih (vjernika i ostalih) da barem tri puta dnevno izmrmljaju „Oče Naš“, što sam ja smatrao toliko strogim da sam se požalio Babi Iki, majci tri priznata i odlikovana prvoborca, nakon čega mi je ona umjesto odgovora postavila pitanje; da li nam je (đeci) pop ispričao nešto o tome kako je Bog – svevideċ, sveznajuċ i svemoguċ!

    Nakon što sam joj, uz dozu čuđenja potvrdio, baba Ike je značajno promrmljala:

    • „E kad je tako, onda mu, barem ti, ne moraš dosađivat“.


    Tako me je dobra Baba Ike, svojim savjetom oslobodila jedne (lažne?) obaveze i učinjela pravim i jednstvenim – vjernikom!
    Last edited by metuzalem; 08-10-20 at 09:44.

  29. The Following User Says Thank You to metuzalem For This Useful Post:


  30. #9773
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default


  31. #9774
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Siromasi nikad nisu voljeli bogatase tj popove

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  32. #9775
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Poštovani Metuzaleme,

    Lijepo je čuti jedno drugačije svjedočenje iz prve ruke. Crkva priča da su posle Drugog svjetskog rata, popovi mahom pobijeni, a da su one koje nisu ubili komunisti jahali pred ljudima i čupali im brade. Zvanični crkveni narativ je i da su u crkve utjerivana goveda i sve je to bila naravno bogomržnja&brozomora koja je tako trajala nekih 40+ godina.
    Odjednom, metanije, molitve, vjeronauci...
    Biće da su ljudi izgleda zaboravili na popove kako im je rastao standard i istima se vratili kad su se fabrike zatvorile.
    У књизи "Кратка историја Митрополије Црногорско приморске" Алескандра Стаматовића, постоји списак 101 поменице наведеног свештеника МПЦ (дакле без свештеника Епархије будимљанско никшићке) који су убијени од комуниста (4 од усташа, 2 од стране њемаца, 1 од албанаца а 1 од савезничког бомбардовања).
    Такође је наведен и списак свештеника који су били на страни комуниста а убијени су од стране италијана, четника и њемаца њих 10орица.

    За стање цркава и манастира у то доба, најбоље се обратити Јовану Маркушу, који има фотографије стања појединих цркава и манастира у то доба.

    Лако је рећ да метанисања није било, нити овог нити оног, али је теже потражити мало извора или доказа па смислити шта је тачно а шта не.

    О положају цркве или само митрополије црногроско приморске говори и то да су нове власти укинуле државне плате свештеницима, како пише звездан фолић, нови митрополит арсеније брадваревић је осуђен 1954 године и затворен а касније и протјеран из цг, за избор новог владике није се могао наћи нико из црне горе, тојест у црној гори није било/остало свештеника који су завршили богословски факултет, па је зато изабран владика данило који је тада био у србији, а све уз амин блажа јовановића наравно.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  33. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


Page 391 of 644 FirstFirst ... 291341381387388389390391392393394395401441491 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •