Page 314 of 644 FirstFirst ... 214264304310311312313314315316317318324364414 ... LastLast
Results 7,826 to 7,850 of 16100

Thread: Crkva nad Crkvama…

  1. #7826
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Je li tacna informacija da je policija danas zatvorila neke crkve i istjerala svestenstvo iz njih?

  2. #7827
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Je li tacna informacija da je policija danas zatvorila neke crkve i istjerala svestenstvo iz njih?
    Ne cuh, ali se ne bih previse iznenadio. Ako je tacno, nije dobro. Bojim se da ce vlast krenuti protiv crkve, koristeci pandemiju. To be bilo vrlo lose.

  3. #7828
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nejasno sto si htio reci. Nijesam siguran ni da je tebi jasno. Gvozden put bara?! O cemu to? Kampanja DPS/DF? Dje to nadje? Ne interesuju me ni jedni ni drugi. A ponajmanje "kampanje". Bilo cije. Imam ja pametnija posla.

    Bacih pogled na profil i vidjoh da ubjedljivo najvise postova imas na temama o virusu. Tako, imalo bi vise smisla da si napisao "nas".
    Ne vidm nista cudno da si i ti "postrojen" na temi o virusu. Ta je tema zasijenila sve ostalo i postrojila cijeli svijet.

    A i tekst o "rukoljubu" je mogao ici na temu o virusu.

    Ljubiti ruke nekome...bez namjere da nekog uvrijedim, ali meni to djeluje nekako ponizavajuce...za nekog ko drzi do ponosa....mozda ne bih mario da je neka dama:anonymous:

    Svako ima pravo na misljenje, uvjerenje. I na izbor.

    Ne bi smjelo biti ljutnje ako neko kaze svoje misljenje. Ali, Crna Gora je ...aj necu...
    pa nisam ni tamo odavno pisao. uglavnom sam umio da iznesem misljenje za neke stvari koje smatram da je lose vodjenje politike u toku epidemije. kao i svi uglavnom.
    isto kao sto je tebi npr. problematicna crkva, meni je problematicno vodjenje terenske kampanje dok je 800 ljudi uhapseno i kaznjeno za istu stvar.
    dokle vi navijate za dps koji hapsi i tapsete mjerama, dok se istovremeno zgrazavate nad crkvenim ponasanjem, ja jednostavno necu.
    toliko licemjeran nisam da svoju licnu netrpeljivost pravdam nekakvom nazovi brigom za narod.
    ne mogu se sloziti oko zahtjeva koje je MPC postavila NKT, ali ne mogu njih napadati a cutati kada gvozden obilazi sela u zaledju bara.
    pa ako hapsimo/privodimo/ pozivamo na razgovore jedne, nije bas da druge pravdamo poslovnim zadacima. i ovome je poslovni zadatak kampanja za "stado" kao i ovome za glasove istog tog "stada"

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. #7829
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    pa nisam ni tamo odavno pisao. uglavnom sam umio da iznesem misljenje za neke stvari koje smatram da je lose vodjenje politike u toku epidemije. kao i svi uglavnom.
    isto kao sto je tebi npr. problematicna crkva, meni je problematicno vodjenje terenske kampanje dok je 800 ljudi uhapseno i kaznjeno za istu stvar.
    dokle vi navijate za dps ...
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja sam samo konstatovao ono sto sam vidio na tvom profilu. Ubjedljivo si bio najaktivniji na temi o virusu. Kao i ja, uostalom. Samo sto ti kazes da "vas" je tema o virus utjerala, umjesto "nas". I sad kazes opet "vi koji navijate za DPS". Dovoljno dugo sam na forumu da se moze pogledati sto sam pisao o DPS-u. To je mnogo veca posast za Crnu Goru nego corona. Izbori me ne interesuju, sto je i normalno. Tamo ne zivim. Odavno. I nemam se namjeru vracati. Ako je narodu dodar DPS, srecno mu bilo. Njihov izbor.
    A za SPC, otprilike su mi jednako dragi kao DPS. I to sam vise puta napisao na ovom forumu. Moze se naci. Neko voli DPS, neko SPC. A ja ne volim ni jedne ni druge. I to je moje pravo da tako mislim. Kome se ne svidja taj stav, njegov problem.

    Sto se tice mjera na suzbijanju corone, to nije tema za odje. Samo sam napisao da bi bilo lose da DPS pandemiju iskoristi za obracun sa SPC. Ma sto ja mislio o SPC, ne bih volio da se to desi. Smatrao bih to pogresnim i losim za Crnu Goru.

    Ljudi cesto gledaju na necije stavove "crno-bijelo". To nije dobro.

  5. #7830
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    gledas i ti. nije da sam se tebi licno obratio. iskreno, znam sta si pomenuo dje zivis pa se na tebe mozda i najmanje odnosilo, skoro pa nimalo. shvatam stav o crkvi, nedje se ne slazem sa svakim detaljem, ali ajde.
    ali ih ima ovdje dosta koji, automatski kad procitam na CDM nesto oko crkve, evo ih pokrecu raspravu i ovdje.
    htjedoh reci da mi se svidja jednoumlje. nikad ovdje nije komunizam umro. samo se sinjel zamijenio kravatom i dizajnerskim odijelom

  6. #7831
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    nikad ovdje nije komunizam umro. samo se sinjel zamijenio kravatom i dizajnerskim odijelom
    "nikad ovdje nije komunizam umro. samo se partijska knjizica zamijenila krstom oko vrata"

  7. #7832
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    "nikad ovdje nije komunizam umro. samo se partijska knjizica zamijenila krstom oko vrata"
    slozicu se. danas je vise ovih koji se danas odricu toga pa mi je blize moje vidjenje. od 90 do nedje pocetka vijeka su se i po 4-5 puta pojedini krstili, nije se moglo zivjeti od vjernika. sad su se "nazovi" emancipovali

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  8. #7833
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Pa to je zlatni standard SPC, njihov karakteristični modus operandi, pedantno osmišljen, koji se može sublimirati "svetim trojstvom" - jedno misliš, drugo pričaš, treće radiš. Zavijeno u kvazi-metafizičke oblande, dvosmisleno i prilagodljivo interpretacijama, sa istinom kao efemernom kategorijom, zavisno od potrebe i situacije, posebno pitko i usmjereno ka neobrazovanim, uniženim i poniženim - žrtvama i kolateralu, kojima su politika, ratovi i tranzicija otupili sposobnost slobodne i kritičke misli. Na njih SPC gleda ne kao na pastvu, vjernike i braću, nego na plijen, koji treba osvojiti, jer u njihovoj brojnosti i lojalnosti leži njihova snaga. A da bi pratioci bili konstantno pripravni, a energija se održavala, moraju se brižljivo i redovno huškati i militarizovati, pa tako oni koji traže utjehu i duhovnu hranu, u realnosti dobiju serviran najgori mućak, kojim se bude najniže pobude.


    Takav ambivalentni propagandni PR je do savršenstva doveo Amfilohije Radović (ili makar on vjeruje da je tako), koji se bori za mir tako što blagosilja paravojne jedinice i njihove tenkove, miri partizane i četnike tako što rehabilituje Dražu Mihailovića, svetkuje četničke koljače iz Pljevalja, a komuniste na freskama prikazuje u vatrama Pakla; ne miješa se u politiku tako što inspiriše i organizuje demonstracije, poštuje svetovne i crkvene zakone tako što na istim demonstracija svojim pristalicama usklikuje "Dolje Vlada"; odlikuje Isa Mahmutovića, a muslimane proglašava lažnom ljudima, lažne vjere; obnavlja manastire iz navodno 15. vijeka koji nikad nisu postojali; poštuje Crnu Goru, a organizuje proslavu dana kada je ona nestala itd. (lista dvolične prakse je predugačka da bi stala u jedan post).
    Ja jos uvijek gajim nadu da crkva ima dobre namjere samo sa su se kola otela kontroli i lete niz brdo. Nadam se da jos ima vremena za reformu ali polako i ja gubim nadu da ce se to desiti. Mozda ako bi golubice dominirale crkvom, a ne jastrebovi? Ljudima je i u normalnim okolnostima potrebna rijec utjehe a da ne pricam sada. Kakve su to poruke “nicija nije do zore gorjela”, “gotovi su kad sve ovo stane” itd. Jel te rijeci treba da su utjeha i melem na ranu sto cu nekog shebat kad tad? Ja ne znam ali ovo nije moje pravoslavlje.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  10. #7834
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    O Crnogorci
    Tako vi svega što je najmilije
    tako vi ovoga i onoga svijeta
    tako vi duše i obraza
    tako vi jučerašnjice i sjutrašnjice
    tako vi dana današnjega
    Tako vi vaše đece
    tako vi neba i mora na njinim rukama
    tako vi dana na njinome licu
    tako vi sunca u njinome glasu
    Ne budite tuđa metla i lopata
    ne ližite tuđe šake
    ne obijajte tuđe pragove
    ne dajte se varati
    ne dajte se kupovati
    ne budite tuđa sreća
    vrćite se sebi i svome
    Tako vi ljeba i vode
    tako se lako s dušom rastajali
    tako vi zemlje u koju ćete
    Ne režite jedan na drugoga
    ne pijte krv jedan drugome
    ne kopajte jamu jedan drugome
    ne radite za svoju pogibiju
    e vi sve ponesoše.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. #7835
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Христос воскресе , братки !

  12. The Following 5 Users Say Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  13. #7836
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Objavljen dijagram radi lakseg baratanja cinjenicama


  14. #7837
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Jedna od mogucih kolateralnh steta korona virusa jeste ostanak DPS-a na vlasti. Kakve to ima veze sa crkvom? Naravno da ima. Talas litija je bio ozbiljno uzdrmao DPS. Utisak je bio da su bili u velikoj nuzdi i da nijesu imali odgovor na proteste, ciji je crkva bila neprikosnoveni lider. Korona je sve promijenila. Bozji dar za DPS. Bozja kazna za Crnu Goru. Mada mozda bi bila jos veca kazna da je DPS vlast, koja je devastirala ekonomiju i uvela nakaradni sistem vrijednosti, bila zamijenjena retrogradnim idejama koje propagira crkva. Nazalost, Crna Gora se nalazi u procjepu te dvije opcije i jos nema kapaciteta za nesto bolje.

  15. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  16. #7838
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja jos uvijek gajim nadu da crkva ima dobre namjere samo sa su se kola otela kontroli i lete niz brdo. Nadam se da jos ima vremena za reformu ali polako i ja gubim nadu da ce se to desiti. Mozda ako bi golubice dominirale crkvom, a ne jastrebovi? Ljudima je i u normalnim okolnostima potrebna rijec utjehe a da ne pricam sada. Kakve su to poruke “nicija nije do zore gorjela”, “gotovi su kad sve ovo stane” itd. Jel te rijeci treba da su utjeha i melem na ranu sto cu nekog shebat kad tad? Ja ne znam ali ovo nije moje pravoslavlje.
    Nije pravoslavlje, jeste svetosavlje. Nažalost.
    In vino veritas

  17. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  18. #7839
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jedna od mogucih kolateralnh steta korona virusa jeste ostanak DPS-a na vlasti. Kakve to ima veze sa crkvom? Naravno da ima. Talas litija je bio ozbiljno uzdrmao DPS. Utisak je bio da su bili u velikoj nuzdi i da nijesu imali odgovor na proteste, ciji je crkva bila neprikosnoveni lider. Korona je sve promijenila. Bozji dar za DPS. Bozja kazna za Crnu Goru. Mada mozda bi bila jos veca kazna da je DPS vlast, koja je devastirala ekonomiju i uvela nakaradni sistem vrijednosti, bila zamijenjena retrogradnim idejama koje propagira crkva. Nazalost, Crna Gora se nalazi u procjepu te dvije opcije i jos nema kapaciteta za nesto bolje.
    Tačno tako, DPS je uveo nakaradni sistem !! Jedna od nakaradnijih stavki tog sistema kojeg je DPS uveo je SPC
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #7840
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Tačno tako, DPS je uveo nakaradni sistem !! Jedna od nakaradnijih stavki tog sistema kojeg je DPS uveo je SPC
    Nijesam bas siguran ko je koga uvodio. Milo i Amfilohije su stari partneri. Pomagali su se kad je trebalo reko' ratni drugovi. A ne bih mnogo ni pogriješio. .

    Kad vidim da DPS stalno pobjedjuje na izborima, a SPC po svim anketama uživa najviše povjerenje gradjana Crne Gore, prao da ti rečem, smrkne mi se.
    Nema tu sreće nit će bit sredjene države još par generacija. Dje su politička elita i crkva iznad i izvan zakona, tu nema vladavine prava, a bez toga ni demokratije.

  20. #7841
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Na velika vrata u društveno-politički život Jugoslavije, SPC je uveo Slobodan Milošević. 1989. g. na čuvenom mitingu na Gazimestanu se prvi put viorila crkvena zastava pored državne, a 1990. g. smjenom "komunističkog" patrijarha Germana na Saboru i ustoličenjem patrijarha Pavla, praćeno dubinskim kadrovskim promjenama kroz čitavu organizaciju (uključujući i postavljanje Amfilohija u Crnoj Gori), počinje strahovit uspon SPC.

    Mislim da je jedino pravilno konstatovati da je i Amfilohija i Đukanovića instalirao tadašnji Beograd, sa namjerom da budu komplentarni činilac podrške (servilnosti) Miloševiću. Ova tema je opširna i slojevita, ali najkraće, Milošević je koristio SPC, ali je i SPC koristila Miloševića (ovakav odnos se nastavio u određenoj mjeri sa svim narednim vlastima u Srbiji, pa donekle i u Crnoj Gori). SPC je za njegove ratove obezbijedila Miloševiću jaku ideološku podlogu u vidu svetosavskog nacionalizma Nikolaja Velimirovića i njegove "Velike, Nebeske Srbije", zauzvrat dobivši status, uticaj, moć, privilegije i materijalna bogatstva, kojih se od tada ne odriče. Ova saradnja je predstavljala prirodnu simbiozu srpskog klerofašizma i nacionalizma, a u punom efektu se manifestovala ratovima devedesetih u Bosni, Hrvatskoj i Kosovu.

    SPC je od devedesetih, pa do danas, bila i ostala najsnažnija poluga moći i instrument političkog uticaja vlasti u Beogradu, u Srbiji, ali i van njenih granica.
    Last edited by johnny bravo; 23-04-20 at 10:51.
    In vino veritas

  21. #7842
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Izvinjenje zbog tipfelera, edit opcija je istekla.
    In vino veritas

  22. #7843
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Nije problem da crkva organizuje setnje, litije, proteste i pomogne u smjeni vlasti i promjeni sistema, svaka prava pomoc je dobrodosla. Ali kad se sve ovo zavrsi, narod se treba okrenuti prema crkvi pa da se vidi kako i zasto crkva gradi stambene zgrade, hotele, restorane, itd itd dok narod krepava od gladi.

    Zasto crkva ne izadje sa paketom pomoci po 100e svakom punoljetnom gradjaninu? Imaju odakle. Ili makar svakom krstenom. :Lol:

    Zasto crkva ne napravi neke fabrike da narod nesto radi i proizvodi ili obraduje ili nesto...
    Last edited by novakb14; 24-04-20 at 23:03.

  23. #7844
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Nije problem da crkva organizuje setnje, litije, proteste i pomogne u smjeni vlasti i promjeni sistema, svaka prava pomoc je dobrodosla. Ali kad se sve ovo zavrsi, narod se treba okrenuti prema crkvi pa da se vidi kako i zasto crkva gradi stambene zgrade, hotele, restorane, itd itd dok narod krepava od gladi.

    Zasto crkva ne izadje sa paketom pomoci po 100e svakom punoljetnom gradjaninu? Imaju odakle. Ili makar svakom krstenom.

    Zasto crkva ne napravi neke fabrike da narod nesto radi i proizvodi ili obraduje ili nesto...
    Ovaj post mi lici isto kao poziv nkt
    Uplatite nam donacije da bi vam pomogli

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  24. #7845
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    aleksa11111 sjajan komentar...


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #7846
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Femić: Neće ga Risto i njegovi popovi uzimati moju đedovinu

    https://m.cdm.me/drustvo/femic-nece-...moju-dedovinu/

    Rekao sam zvonaru da pozdravi sve svoje crkvenjake i da sam spreman poginuti braneći đedovinu, pa da je u pitanju i 20 centimetara zemlje. Nije bitno kolika je kvadratura otuđenje parcele. To je moje. Sjećam se još kao dijete kada sam dolazio ovdje da mi je đed pokazivao što je naše, a dokle je crkveno. Uostalom, ovo se ne radi na ovakav način. Meni je žena radila 30 godina u sudu, ja u policiji i znam kako ide taj postupak. Na teren izlaze sudija, geometer, vještak i postupak razgraničenja se obavlja u prisustvu stranaka, a ne ovako. Braniću svoju đedovinu po cijenu smrti, pa da je dva centimetra imanja u pitanju. Ako smatraju da je to njihovo neka dovedu sud i ako sud utvrdi da je njihovo, neka im je srećno. Za ovo što ja tvrdim i znam da je moje spreman sam da dam život. Neće ga Risto i njegovi popovi uzimat đedovinu Žarku Femiću”, poručuje Femić.

    Kaže i da je dobio još jedan interesantan podatak, koji doduše nije provjerio, a to je da parcela na kojoj se nalaze crkva i kapela, ustvari nije crkvena imovina, već privatna, odnosno da je u vlasništvu jednog poznatog bjelopoljskog biznismena.

    Femić tvrdi i da on i njegova porodica, kao “veliki Crnogorci u selu u kojem su većinom Srbi, a i zbog političke pripadnosti štrče“, te da su zbog toga na meti.

    “Neki Srbi ovdje ne mogu očima da nas vide. Narodski rečeno – štrčimo. Ovdje su većina Srbi i smetam im, ali sada je kap prelila čašu. Prije dva mjeseca su mi na ulaz imanja pobacali flaše, čaše, nakon nekog okupljanja. To sam prijavio Komunalnoj policiji, a istu noć u kasnim večernjim satima sam dobio telefonski poziv od jednog mještanina koji je negodovao i prijetio mi zato što sam ih prijavio Komunalnoj policiji”, priča Femić koji je uvjeren da je na meti komšija samo zato što je dugogodišnji član i aktivista Demokratske partije socijalista.

    Зашто држава не стане у заштиту лојалном грађанину, већ мора преко медија да брани своју имовину?

    ПС.
    Није му ристо ту належан него јоаникије, да не буде да напада погрешног попа.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  26. #7847
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Femić: Neće ga Risto i njegovi popovi uzimati moju đedovinu

    https://m.cdm.me/drustvo/femic-nece-...moju-dedovinu/

    Rekao sam zvonaru da pozdravi sve svoje crkvenjake i da sam spreman poginuti braneći đedovinu, pa da je u pitanju i 20 centimetara zemlje. Nije bitno kolika je kvadratura otuđenje parcele. To je moje. Sjećam se još kao dijete kada sam dolazio ovdje da mi je đed pokazivao što je naše, a dokle je crkveno. Uostalom, ovo se ne radi na ovakav način. Meni je žena radila 30 godina u sudu, ja u policiji i znam kako ide taj postupak. Na teren izlaze sudija, geometer, vještak i postupak razgraničenja se obavlja u prisustvu stranaka, a ne ovako. Braniću svoju đedovinu po cijenu smrti, pa da je dva centimetra imanja u pitanju. Ako smatraju da je to njihovo neka dovedu sud i ako sud utvrdi da je njihovo, neka im je srećno. Za ovo što ja tvrdim i znam da je moje spreman sam da dam život. Neće ga Risto i njegovi popovi uzimat đedovinu Žarku Femiću”, poručuje Femić.

    Kaže i da je dobio još jedan interesantan podatak, koji doduše nije provjerio, a to je da parcela na kojoj se nalaze crkva i kapela, ustvari nije crkvena imovina, već privatna, odnosno da je u vlasništvu jednog poznatog bjelopoljskog biznismena.

    Femić tvrdi i da on i njegova porodica, kao “veliki Crnogorci u selu u kojem su većinom Srbi, a i zbog političke pripadnosti štrče“, te da su zbog toga na meti.

    “Neki Srbi ovdje ne mogu očima da nas vide. Narodski rečeno – štrčimo. Ovdje su većina Srbi i smetam im, ali sada je kap prelila čašu. Prije dva mjeseca su mi na ulaz imanja pobacali flaše, čaše, nakon nekog okupljanja. To sam prijavio Komunalnoj policiji, a istu noć u kasnim večernjim satima sam dobio telefonski poziv od jednog mještanina koji je negodovao i prijetio mi zato što sam ih prijavio Komunalnoj policiji”, priča Femić koji je uvjeren da je na meti komšija samo zato što je dugogodišnji član i aktivista Demokratske partije socijalista.

    Зашто држава не стане у заштиту лојалном грађанину, већ мора преко медија да брани своју имовину?

    ПС.
    Није му ристо ту належан него јоаникије, да не буде да напада погрешног попа.
    Znam ovog, ludjeg u selo nema, niko ne priča sa njim iz familije i komsiluka, ima 5 dijagnoza coek. :lolblue:

    Da se ogradim, pojma nemam jel stvarno njegova zemlja ili crkvena. Makar se danas to lako zavrsava, izadje geometar, izvuče liniju placa i zapisnik i tužba lagano.
    Last edited by lucke91; 28-04-20 at 20:06.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  27. #7848
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Луцке лонг тајм но си, фалио си ових првих неколико мјесеци 2020 године.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  28. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  29. #7849
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Луцке лонг тајм но си, фалио си ових првих неколико мјесеци 2020 године.
    Tu sam ja, samo me ne zanimaju ove politicke i dnevne teme, nemam vremena.. na drugim temama po potrebi ucestvujem.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  30. #7850
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    a bice da je njegovo ,nesto su se ovi geometri zeznuli

Page 314 of 644 FirstFirst ... 214264304310311312313314315316317318324364414 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. PDV i crkva
    By rain_wind_storm in forum Religija i filozofija
    Replies: 24
    Last Post: 08-10-10, 16:21
  2. Jos Crkva
    By Kod Pera na Bukovicu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 19
    Last Post: 13-10-07, 23:22
  3. Srbijanski zakon o crkvama
    By Old Bone in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 19-05-06, 08:55
  4. Replies: 0
    Last Post: 15-11-05, 04:04
  5. Crnogorci se mole u katolickim crkvama!
    By gromada in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-05, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •