Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 130 of 130

Thread: Porijeklo prezimena

  1. #126
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li ko što o prezimenu Čoković ?!


    Tapatalkin' w' my iP4s

  2. #127
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ove Čokoviće što ja znam, oni su muslimani...

    Čoković, Boljanići (Pljevlja); ranije Koljić iz Kolašina doselili u Rasovu (Bijelo Polje)

  3. #128
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Muslimani iz plemena Kuča, koji su naselili BJELOPOLJSKI KRAJ (dakle, ovdje je riječ samo o BP i okolini, što znači da ih na drugim mjestima ima još, ali nemam te podatke):

    Abdići, Adžajići, Adžibegovići, Alići, Aličkovići, Babajići, Bajramspahići, Bakija, Beganovići, Bektaševići, Bišo, Bišonjići, Višnjići, Drekovići, Durovići, Zaimovići, Zajimovići, Zejnilovići, Zećirovići, Kajevići, Kasumovići, Kolići, Kos, Kočani, Krsići, Kujovići, Kukaljac, Kuc(Č?)evići, Ličine, Lukači, Medunjanini, Mehovići, Mekići, Mekići (Ličine), Memići, Mulalići, Muratovići, Muslići, Numanovići, Omerovići, Omerhodžići, Pepeljak, Premtići, Radončići, Rastoderi, Rizvanovići, Smailovići, Smakići, Spahići, Stanići, Će(r)mani, Fetahovići, Fetići, Hadžajlići, Hadžibegovići, Halilovići, Hodžići, C(Č?)okovići, C(Č,Ć?)okorlije, Džogovići, Šabovići.

    Vjerovatno na neka od ovih prezimena postoji greška u ČĆŽĐ, kao i o tačnom obliku prezimena...

    Dakle, ovo su samo neka od muslimanskih prezimena koja su u jedan vakat migrirala za BP kraj... Spisak nije kompletan, vjerovatno izostaje veliki broj prezimena.

    U slobodno vrijeme volim da čitam o ovim stvarima... Kao što ranije navedoh, nailazio sam na mnoge oblike svog prezimena, kao i nevjerovatne greške...

    Znam da su moji stari još odavno pričali da smo tu neđe iz okoline skadarskog jezera.

    Evo i sada, lutajući netom, naiđoh na zanimljiv dio teksta:



    Novost mi je da smo, još dok smo bili tuda, već bili u Islamu... To mi je novi podatak.

    Ajde neka se neko od ovih poznavaoca istorije uključi, ima li kakav podatak kad se desila migracija kučkih muslimana?

    Nisam trenutno pri knjizi koja je ozbiljnije u ovoj tematici, pa ne mogu pogledati, ali ću provjeriti prvom prilikom.

  4. #129
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala ti

  5. #130
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav

    Čula sam da je prezime Nišević starinom iz Crne Gore. Znam da ima Niševića kroz CG (mada ne poznajem), ali mislim da ih ima više u SRB, CRO.
    Interesuje me, da li neko zna da li su oni stvarno starinom iz CG i iz kojeg sela? Čula sam da kod Bijelog Polja ima selo Ostrelj i da tamo ima Nišavića i Nišića, ali ne nailazim na Niševiće.

    bilo što, ako neko zna

    hvala


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Porijeklo prezimena Jaganjac
    By bossfaria in forum Istorija
    Replies: 3
    Last Post: 02-02-08, 17:22
  2. Porijeklo prezimena Mišur i Zubac?
    By donadini in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-07, 20:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •