Results 1 to 3 of 3

Thread: Solana, ljutit,šutirao stolice i lupao šakom o sto

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Solana, ljutit,šutirao stolice i lupao šakom o sto

    NA SJEDNICI PREDSJEDNIŠTVA SKUPŠTINE KOSOVA PRED ALBANSKIM POSLANICIMA

    Solana, ljutit,šutirao stolice i lupao šakom o sto


    - Na sastanku sa specijalnim predstavnikom Evropske Unije Havijerom Solanom zatražili smo da spriječi etničko čišćenje Srba sa Kosova i da smijeni šefa UNMIK-a Harija Holkerija. Taj sastanak je brzo završen, nakon čega je Solana otišao da razgovara sa liderima albanske zajednice i predsjednikom Kosova Ibrahimom Rugovom. Tu se očigledno razočarao i napunio negativnom energijom, jer je Rugova počeo da se hvali progresom a da usput prikriva zločin nad Srbima. Poslije toga je uslijedila sjednica Predsjedništva Skupštine Kosova na kojoj je učešće uzeo Solana, prenio je za "Dan" atmosferu sa tog sastanka Gojko Savić, član Predsjedništva Skupštine Kosova. Tu je i počela prava konfuzija. Naime, predsjednik Skupštine Kosova Nexad Daci je krenuo sa hvalospjevima. Zahvaljivao se Solani za sve što je učinio za albanski narod. Daci je Solanu podsjetio da se na Kosovu nalazi u trenutku kada Albanci slave petogodišnjicu od NATO intervencije. "Albanski narod vam je zahvalan za sve što se učinili kako bi nas oslobodili", izjavio je Daci. Izlaganje Nexada Dacija je bilo kratko, jer je uočio da je specijalni predstavnik Evropske Unije vidno nervozan i da će, ukoliko nastavi sa pričom, bukvalno eksplodirati. Daci je riječ dao sledećem sagovorniku, takođe članu predsjedništva, Albancu, koji je nastavio da hvali međunarodnu zajednicu, ali ni u jednom trenutku nije pomenuo osudu etničkog čišćenja Srba. Tog trenutka specijalni predstavnik EU je prekinuo diskusiju počeo da lupa o sto, šutira stolice i kazao:
    - Ne trebaju meni riječi hvale. Vi meni ne morate biti zahvalni. Ja ovoga puta ne dolazim zbog toga. Došao sam da čujem od vas ko je ubijao Srbe. Zbog čega se to dogodilo? Zašto ste im kuće zapalili? Šta je sa manastirima i crkvama i ko ih je zapalio? Hitno tražim od vas da mi kažete šta ćete preduzeti oko izgradnje tih kuća i adaptacije vjerskih objekata - vikao je Solana.
    Albanci su bili zatečeni, ćutali su i nijemo gledali u Havijera Solanu.
    - Probao sam da od Solane iznudim odgovor na pitanje da li je sasvim slučajno baš na petogodišnjicu NATO intervencije u posjeti Kosovu. Da li osjeća grižu savjest jer je prije pet godina odobrio bombardovanje? Odgovor na to pitanje nijesam dobio, ali po njegovoj reakciji vidio sam da je užasnut onim što je vidio i time šta se dogodilo Srbima poslednjih dana na Kosovu - kaže član Predsjedništva Skupštine Kosova Gojko Savić.
    Solana je na kraju poručio Albancima da mu je žao što se na ovakav način vraća nazad i što će svojim ljudima u Evropskoj Uniji prenijeti nimalo prijatne vijesti.
    - Bio sam pun optimizma i mislio sam da ćete imati razumijevanja prema onome što se dogodilo poslednjih dana kosovskim Srbima. Ovdje sam čuo druge priče i ne želim više to da slušam - izjavio je Solana, a zatim demonstrativno napustio sastanak, pozdravljajući se samo sa članovima Predsjedništva Skupštine Kosova Oliverom Ivanovićem i sa mnom, rekao je Gojko Savić.
    I. BOŽOVIĆ

    Petak, 26. Mar. 2004

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Solana je kao prvo pjanica a drugo mogu se kladit da pola ovoga nije istina..

    Samo mi je mila ova slika iznad..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •