Page 7 of 17 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 403

Thread: Oslobađanje od "otkupa tovarnog lista"

  1. #151
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Podji tamo i zavrsi to sam.

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,794
    Thanks Thanks Given 
    4,683
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Fedex su najveci smradovi na svijet, prije par godina sam im jebo majku majcinu preko telefona, sve se prave blesavi i samo izmisljaju neke troskove! Preko njih ne bih narucio ni lijek!!!


    Sent from my iPhone5 using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #153
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Presmiješno mi je što je par puta pomenula tu kopiju lične karte a nije se potrudila ni da mi objasni kome šaljem, na koji broj ako je faxom... Nije da me interesuje niti planiram to radim, no eto, profesionalni su baš baš.

    Naravno, otići ću tamo, u ponedjeljak/utorak...

  4. #154
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Preko njih ne bih narucio ni lijek!!!
    Jbg, drugačije se nije moglo, tako da sam svjesno ušao u rizik... No, ćeraćemo se

  5. #155
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    mrshni ih tamo.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  6. #156
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    cudi me da te secirovic secerovic kako li vec nije zvao?

    to su gadovi samo takvi..
    the World's leading dance event
    Sensation


  7. #157
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,272
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Evo, ima jedno 20 minuta kako me je zvala Danijela iz "FedEx Montenegra"...

    Započeli smo razgovor time kako imaju neki paket na moje ime kod njih, pitala me šta se u njemu nalazi a joj odgovorio sportski dres (i što jeste sadržaj paketa). Onda ona počinje kako im ja trebam poslati kopiju lične karte, da bi se obavio otkup tovarnog lista od carine i da bi mi oni dostavili paket, i da sve to košta 30€. Tu sam uskočio sa rečenicom "A mogu li ja kako to sve sam završiti, nije problem da dođem u Danilovgrad, nema potrebe da plaćam dostavu", na šta je ona rekla "A ne ne, vama je dostavna besplatna, oslobađanje mora da se plati". Moje pitanje - "kome, Upravi Carina?", njen odgovor - "da, i njima, i nama". Na to se dalje nadovezala kako se to može završiti i preko špeditera ali da to košta minimum 40€... ono kao, ovo ti je džabe, još ti mi činimo uslugu.
    Nisam ulazio u dalju raspravu, rekao sam da ću ih kontaktirati danas ili u ponedjeljak, što je ona prokomentarisala (razočaranim glasom) retoričkim pitanjem "a što, zbog lične karte?"

    Ne znam zašto, ali mi ovo pomalo smrdi na neki dil između carinske ispostave Danilovgrad i njih.
    podji tamo i uzmi papire, pozovi se da nemaju pravo da ti naplacuju nista kao fizickom licu ako hoces sam da odradis oslobodjenje i trazi da ti daju formular o oslobodjenju carine i pdv

  8. #158
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Thor, hvala!

    U međuvremenu, nisam sjedio skrštenih ruku no cimnuh poznanicu koja radi u Upravi carina, da mi se malo raspita u vezi te "takse koja mora da se plati". Čak je uspjela da se čuje sa kolegom u DG ispostavi, koja radi sa pošiljkama... Paket je kod njih, a to definitivno mora da se plati jer je to, navodno, taksa za usluge brze pošte. Nešto mi je pomenula da je to možda zato što nismo u EU, ali da postoji ta odredba, ili kako već.
    Koja usluga brze pošte kad sam platio shipping? Koja usluga ako npr ja dođem tamo i završim svu proceduru bez ovih iz FedEx-a? Jebe lud zbunjenog...

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Pođi tamo i pravi se mutav.
    Našoj carini ne treba da se plati jer je iznos ispod 150e.
    Fedexu je već plaćeno kada si naručivao.

    Ako ne daju u Fedex reci da si kontaktirao Fedex Austria i da su ti rekli da Fedexu nisi dužan da platiš ništa dodatno, a da znaš da carinu ne plaćaš jer je vrijednost ispod 150e po zakonima CG.


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 2 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #160
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Thor, hvala!

    U međuvremenu, nisam sjedio skrštenih ruku no cimnuh poznanicu koja radi u Upravi carina, da mi se malo raspita u vezi te "takse koja mora da se plati". Čak je uspjela da se čuje sa kolegom u DG ispostavi, koja radi sa pošiljkama... Paket je kod njih, a to definitivno mora da se plati jer je to, navodno, taksa za usluge brze pošte. Nešto mi je pomenula da je to možda zato što nismo u EU, ali da postoji ta odredba, ili kako već.
    Koja usluga brze pošte kad sam platio shipping? Koja usluga ako npr ja dođem tamo i završim svu proceduru bez ovih iz FedEx-a? Jebe lud zbunjenog...
    Lazu i mute.
    Kako smo mi sve to zavrsili sa DHL-om, tako mozes i ti sa FedEx-om. Mi nijesmo nista carini placali. Vrijednost ti je ispod 150 eur.
    Ne dozvoli im da te naprave ludim. Lopovska posla.

  11. #161
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    montenegrina, naravno da neću dati Pokušaću da u ovih par dana vikenda saznam još nekih (ne)zvaničnih informacija u vezi te takse, a u ponedjeljak ujutru pravac za DG...

    Poslah ovima u AU mail, da mi potvrde da li je shipping koji sam platio vezan za FedEx-ovu uslugu dostave (iz Australije do Crne Gore).

    Inače, evo kako izgleda trenutna situacija na trackeru:


  12. #162
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    fora je u tome sto su mu mozda oni odradili oslobadjanje pa oce da naplate
    trazi im racun, i ako ti ga daju tuzi ih
    Vrlo, vrlo moguće! Palo mi je to jutros na pamet...

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Ne znam sto cekas i sto odmah ne podjes tamo i zavrsis to. Ne moze za jedne da vazi procedura oslobadjanja, a za druge ne. Thor ti je objasnio sta da uradis.

    Nema veze ako su oni odradili, a on podje za paket. To je njima veci "trosak" nego oslobadjanje. I dhl odradi, pa ne naplati. Racun ce svakako izdati za njihovu "uslugu"...

  14. #164
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Na poslu sam, a ostatak dana mi je nagrdno isplaniran zbog fudbala večeras...

  15. #165
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,272
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Na poslu sam, a ostatak dana mi je nagrdno isplaniran zbog fudbala večeras...
    Evo ja sad sa carine i bas sam yvao neke prijatelje oko ovog tvog problema jer me je zanimalo.

    NIKO TI NE MOZE ZABRANIT DA SAM RADIS PAPIRE OSLOBODJENJA, CARINJENJA NARAVNO MOZE JER NEMAS LICENCU ALI OSLOBODJENJA NEMA SANSE.

    Podji tamo trazi im da ti ispisu racun i navedi da ces da ih tuzis jer zelis da zastupas sam sebe. E sad ne znam imaju li oni kakav dogovor sa carinskom ispostavom DG jer se u CG isti zakon tumaci drugacije u pojedinim ispostavama (npr od juce carinska ispostava aerodrom PG jedina u Evropi ne prihvata profakturu kao zvanican dokument)

  16. #166
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,272
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ima li kakvih noviteta oko ovog zakona ? kad stupa na snagu itd...
    Guraj jos sa onom robom i ne brini. Predlog za izmjena carinskog zakona je tek predat na razmatranje, onda se salje skupstini na izglasavanje a nakon toga treba da prodje neko vrijeme da se objavi u sluzbenom listu i bude vazeci. Do septembra/oktobra si sigurno miran

  17. #167
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Druže, nemoj centa da im daš, ni slučajno. To su lopovčine najveće. Ni centa!!!
    Ja kad sam cariniku rekao da mi je Semir Šećerović tražio 30 eura, kao taksu koju moram da platim, carinik je rekao, citiram od riječi do riječi: ''Šta radi taj čovjek, on nije normalan?!''

  18. #168
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Poslah ovima u AU mail, da mi potvrde da li je shipping koji sam platio vezan za FedEx-ovu uslugu dostave (iz Australije do Crne Gore).
    Hi Milos,

    Thank you for your email. That’s correct, $19.65 is the cost for shipping via FedEx. If you have any further question, please let us know. Thank you.
    Eto, saznao sam i to. Odštampaću potvrdu sa narudžbom (sa onim stavkama gdje šta košta) i ovaj mail, pa u ponedjeljak ranom zorom za DG.

    Hvala svima na savjetima! Valjda bude sve ok na kraju...

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Sta bi? Jel te docekao secerkovic?

  20. #170
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo me iz Dangrada... Mrka kapa, no da krenemo redom.

    Malo prije 12h sam stigao u "Montenomaks". U kancelariji nije bilo Danijele (te što me zvala u petak), ali kako je dijeli sa Šećerovićem - on me je dočekao
    Nisam nešto puno okolišao, nego sam mu odmah tražio formular za oslobođanje. Rekao mi je da oni nemaju taj formular, i da ustaljena procedura (koju je Bugi opisao) važi za granicu, ovo je carinska ispostava i da bez carinske deklaracije (koju oni izdaju) ne mogu podići paket na carini, tj da se mora odraditi špedicija. Na moje pominjanje da sam fizičko lice i da ne podliježem špediciji, odgovorio mi je da to kod njih ne važi i da svi (bilo pravna, bilo fizička lica) podležu toj tzv. špediciji, još mi je tutnuo par primjera/tabaka papira gdje je to sve odrađeno za fizička lica. Takođe, pomenuo mi je da mogu uzeti špeditera da mi to sve završi. Čak mi je elegantno provukao kako sam ja samo naručio paket i platio, i mislio da je to sve, i da sam trebao da ih kontaktiram gdje bi mi oni pomenuli te troškove od 30e (koji su, inače, za skladištenje i manipulativne troškove).

    Nije da sam nešto bio drzak, uglavnom Šećerović je vidio da ne padam na njegovu priču, te mi je ponudio da preuzmem papire vezane za pošiljku, da pođem do carinske ispostave sprat ispod njih i pokušam da preuzmem paket bez te deklaracije. Naravno, pristao sam na to i potpisao da sam preuzeo te papire.
    Spustim se do c.ispostave, i razgovaram sa carinicima. Predusretljivi ljudi, sliježu ramenima jer oni tu ne mogu ništa. Znaju kako se to radi na aerodromu, ali pominju da je to granica ali da je ovo kod njih - ispostava, tj da je paket prešao granicu i da u tom slučaju ne važi ta procedura. Jedan od njih mi je pomenuo da je djelovanje FedEx-a u skladu sa članom 6 Carinskog zakona (http://www.mf.gov.me/files/1220606850.pdf)... Preporučili su mi da nađem nekog špeditera, koji bi mi to pro bono završio. Zahvalio sam se ljudima, i pošao doma tj vratio se nazad na rabotu...

    Ako sam ja kao laik sve ovo dobro shvatio, Rhea Express apsolutno nema nikakve dodirne tačke sa FedEx-om. Sklopili su takav dil sa njima da se njima dostavljaju svi paketi koji stižu u CG FedEx-om i da oni to dalje distribuiraju do krajnjeg korisnika. Ono što su sami ubacili je da šklapaju narod 30 eura za sve to...

  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Veliki minus za Fedex.
    Treba ovo da prevedeš na engleski jezik i pošašalješ HQ za EU ili Balkan (obično je Austrija ili Slovenija).

    Opiši im detaljno problem.
    Ne vidim kako je nešto moglo da prođe carinu i da odjednom neka druga firma traži da se nešto njoj plati zbog skladištenja. Valjda su trebali prije skladištenja da te obavijeste o tome da je roba stigla pa da ti odlučiš šta ćeš..

    Inače kao što je Fedex carinska ispostava u Danilovgradu, mislim da je i DHL ispostava na aerodromu. I jedna i druga su ispostave..,


    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 2 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #172
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E tek mi sad ništa nije jasno... :lolblue:



  23. #173
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Odbijam da povjerujem da mi je Šećerović podmetnuo da potpišem papir da sam preuzeo robu, a ne papir da bih uzeo dokumenta (kako mi je rekao), i da je kasnije otišao na portirnicu i od portira uzeo broj moje lične karte... :shock:

  24. #174
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bi me čudilo. Samo najgore imam da kažem o toj firmi, zaposlenima u njoj (Ameli i Semiru)
    Evo ti moje iskustvo:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...!!!&highlight=

  25. #175
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Ako je tako ugasili su ga. Odmah to istrazi i podnesi prijavu za prevaru.

Page 7 of 17 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 31-12-11, 13:32
  2. Samoobnavljanje mozga, iz lista "Politika", 9. jul 2006. godine
    By Vlado Dapčević in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-06, 22:11
  3. "Drolja","laka zhena","droksa"
    By Shelly in forum Ženski kutak
    Replies: 73
    Last Post: 26-02-05, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •