Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: Moralna odgovornost političke elite

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default Moralna odgovornost političke elite

    “Ja nisam nikoga ugrozio, samo sam sebe ugrozio. Ne dešava se ništa u radnom vremenu i ne vidim da sam išta ugrozio, bilo koga sem sebe”, rekao je Ivanišević,
    Ček', je l' ovo poželjan obrazac ponašanja jednog funkcionera i reakcija na isti? Ako javna figura ugrozi sebe, pa valjda je ugrozila/omela vršenje javne funkcije, što vodi ugrožavanju državnog interesa.


    Zašto je još uvijek ostavka iz moralnih razloga ovdje nepoznanica, i zašto naši političari ne smatraju da bi oni trebali biti primjer odgovornog ponašanja u crnogorskom društvu?

    Ko je kriv - mi ili oni?
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Sto se mene tice nek radi sto oce u privatno vrijeme ali s obzirom da je u kancelariji ono snimano i vjerovatno tokom radnog vremena, a i vjerovatno trosene drzavne pare na tu.. off with his head.
    rm -rf /

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja ne volim da sudim bliznjeme svome,
    ali mene AGNOSTIKA,
    uzdrmaju cinjenice, pa mi se ucinji,
    da ima BOGA, da je koliko macka.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko je bez grijeha, neka prvi baci kamen...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zašto je još uvijek ostavka iz moralnih razloga ovdje nepoznanica,..
    To je najvisa prdnjava koja bas nista ne znaci osim prazne prdnjave. Ostavka iz moralnih razloga??? hahhahaha
    Kad neko ima morala ne radi to zbog cega treba da daje ostavku, a kad uradi onda kakav je to moralni razlog nemoralne osobe?
    Sad je ta osoba dala otkaz i odma postao moralan posten, vitez ... e kad je takav onda neka ne daje ostavke jer steta onoga koji postuje moralne norme. Interesantno je kako se nabubace neke floskolu koje veze s mozgom nemaju i onda se oko toga pravi filozofija. Zlo vrijeme doslo pa i qu... postale nemoralne i bez moralnih kodeksa, a vala bi iz moralnih razloga dati neki popust ili preskociti jednu naplatu.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kad Moraca pere SVIJETLE CRNOGORSKO-SRPSKE OBRAZE,
    ni ronioci ne mogu naci utopljenika,
    a ja sam uzdrman kao AGNOSTIK, jer vidim da ima BOGA,
    da je koliko MACKA,
    opra je TALIJANSKI OBRAZ, ali ovaj DOMACI ne moze ni MORACA OPRAT,
    u Dansku su kaznili BENDTNERA NIKLASA, sa 6 mjesci zabrane igranja za NACIJONALNI TIM, jer je mrtav pjan vozio u suprotnom pravcu u jednosmjernoj ulici,
    u Italiji biraju je:aca Berluskonija, mi USTAVOLOMCA FILIPA TRECEG-NEJAKOG, NJEMCI HITLERA, NORVEZANI KVIZLINGA, NIKO NIKOGA NE NAGRDI, KAO NARODI SAMI SEBE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    U Crnoj Gori ne postoji koncept moralne odgovornosti, samo moralne pobjede. Kad već ništa drugo ne možemo da dobijemo, tješimo se moralnom pobjedom. Kao i sad, mrtvi smo zadovoljni što su Ivaniševića uhvatili spuštenih gaća, a pare koje je sklonio - nikom ništa. A on je samo vrh ledenog crnogorskog brijega.

    Moralan čin bi bio da je neko pod njegovom upravom napravio neko srnje, a on podnio ostavku jer osjeća odgovornost po komandoj liniji. Tako nešto. Ovo je kao da kažemo da se kriminalcu treba uzet kao olakšavajuća okolnost to što se predao kad je već otkriven, opkoljen i višestruko nadjačan, a pucao dok nije ostao bez municije.

    Moralan čin dolazi iznutra, nije iznuđen spolja. Nije njemu žao zbog toga što je radio to što je radio, nego zbog toga što je uhvaćen. Inače bi davno podnio ostavku i napustio državnu službu zauvijek.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    ...
    u Dansku su kaznili BENDTNERA NIKLASA, sa 6 mjesci zabrane igranja za NACIJONALNI TIM, jer je mrtav pjan vozio u suprotnom pravcu u jednosmjernoj ulici...
    Cudno jedno da u Danskoj nije trazeno da selektor podnese ostavku zbog toga iz moralnih pobuda. Kod nas je Milovane sve naopako i nidje niko da zucne oko toga koliko su kostali advokati u Italiji i sve iz budzeta, ali kad je rijec o prcanju e onda je to najvaznija stvar na svijetu i paśa bruka sto ne napisase kakve poze voli ministar.
    Sve se lopatom zgrće moralnost pa u sredini nasoj, ne Danskoj, dje kumovi vade levore i pištoljaju se jer jedan ponasao po onoj "kumstvo za se a kumu podase" odjednom cudo velje. E sta dobri i pomalo posteni Miško uradi uh..., ali evo se popravi i sad je moralan jer je podnio ostavku

  9. #9
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ja ne znam ni zasto je podnosio ostavku. za ovo moralna nacela i sl vjerujem da imam i gore misljenje o tome od tebe hari. kada pricamo o moralnim nacelima valjda se uzimaju opsteprihvacena u drustvu, a kod nas ovo nesto ne dolazi pod stavku nemoralno. mogu misliti dolazak jutros na posao covjeka. garantovano ga je nekolicina potapsala po ramenu, a makar jedan rekao Dje si J****U

  10. #10
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ko je kriv - mi ili oni?
    Mi smo krivi, jer ne želimo da ih mijenjamo, sve pod nekakvim izgovorima (kao što sad i Ivanišević i njegovi opravdavaoci prdnjave sa nekakvim naknadnim izgovorima)... ne želimo da biramo drugoga da ove smijenimo više, pa onda i druge da mijenjamo ako ne rade kako valja... da imamo naviku da (lako) smjenjujemo vlast ako ne radi kako valja, jer ovako stvaraju atmosferu svemoći i bahatosti jer su nesmjenjivi.

    Dakle, mi smo krivi, a oni samo koriste ono što im ne sprečavamo, jer svojim vječitim glasanjem za njih pokazujemo da nam to ne smeta i opravdavamo takvo ponašanje.

    Malo sad glasaš nekog drugog, pa ako nisi zadovoljan onda nekog trećeg, pa opet DPS ako treba (ako se poprave i zasluže) itd.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Sto se mene tice nek radi sto oce u privatno vrijeme ali s obzirom da je u kancelariji ono snimano i vjerovatno tokom radnog vremena, a i vjerovatno trosene drzavne pare na tu.. off with his head.
    Pa i da je van radnog vremena, opet je za osudu i kaznu, jer kancelarije nisu za to. Najbolje da sad svi krenemo popodne i vikendom po kancelarija da se sehamo. Ako se ko do sad ustručavao da tamo to obavlja popodne, evo sad zna da može, jer je Ivanišević braneći se od optužbi rekao da se to u kancelariji dogodilo van radnog vremena.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Ja ne shvatam zašto je čovjek podnio ostavku. Pogotovo mi nije jasno u dijelu moralna itd. Da bi javni funkcioner podnio ostavku potrebno je da prekrči norme i pravila koja vladaju u toj društvenoj zajednici što ovđe sigurno nije slučaj.
    Onaj Lompar je podnio ostavku kad su izginuli ljudi pa ostade na položaju još godinama-blam 100 puta veći od ovoga.
    Mnogo više bi me zanimalo da se malo pročačka otkud njemu udio u desetinama firmi i višemilionski štekovi po bankama ali to ćemo saznati ako se on zamjerui ne zakonu,pravdi i građanima nego onima sa kojima je to sve stekao.
    Vjerujem da ovakvi materijali postoje o manje više svakom narodnom prvaku koji po inostranstvu priređuju takve bahanalije kakve su se viđale samo kod rimskih imperatora a ne kapiraju da ih snimaju po 5 kamera

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zašto je još uvijek ostavka iz moralnih razloga ovdje nepoznanica, i zašto naši političari ne smatraju da bi oni trebali biti primjer odgovornog ponašanja u crnogorskom društvu?
    Ovo je ostavka iz NEmoralnih razloga :mrgreen:

    Idu izbori, mora se pokupiti koji poen, pa su mu vjerovatno "prijateljski" savjetovali da je bolje da sam da ostavku nego ga smjenjuju sa funkcije... Zatim, najlakše će "ugušiti" pritisak javnosti ako se odmah povuče (već očekujem da prekosjutra u medijima ne bude ni riječi o ovome, odnosno da se ekspresno zataška cijeli slučaj i baci u zaborav - Pobjeda ništa nije ni objavljivala, očekivano).

    Ali bez brige, vratiće se Miško vrlo brzo na neku od funkcija kao da ništa nije bilo

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Drugi put pametnije...Za pocetak neka nadje neku te nije u srodstvu sa novinskim urednicima...

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se divim ovome čojeku. Čojek je podnio ostavku. Uvatili su ga đe taslači neku tamo i to je isključivo njegova moralna briga i sramota. To taslačenje, mene kao građanina, nije koštalo jednoga centa. Drugi taslače i pomoćnice i sekretarice i ljubavnice i budžet i na kraju mene kao građanina bez trunke stida. I to taslačenje me, kao građanina, itekako košta. Ivaniševiću, obzirom da si političar, ti si u mojim očima esencija ljuckosti i čojstva. Da si običan čojek reka bih ti sram te i stid bilo i ne zaboravi onu: Čast i bruka žive dovijeka! A ovako si ispa čojek među političarima
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  16. #16
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Ja se divim ovome čojeku. Čojek je podnio ostavku. Uvatili su ga đe taslači neku tamo i to je isključivo njegova moralna briga i sramota. To taslačenje, mene kao građanina, nije koštalo jednoga centa. Drugi taslače i pomoćnice i sekretarice i ljubavnice i budžet i na kraju mene kao građanina bez trunke stida. I to taslačenje me, kao građanina, itekako košta. Ivaniševiću, obzirom da si političar, ti si u mojim očima esencija ljuckosti i čojstva. Da si običan čojek reka bih ti sram te i stid bilo i ne zaboravi onu: Čast i bruka žive dovijeka! A ovako si ispa čojek među političarima
    To ti mislis da te nije kostalo
    Dzip, stan u Vektri, stan u Blok 5, za sad... haha

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim konkretno na, da izvineš, sam čin taslačenja. Ono me nije koštalo ništa a to je uzrok njegove ostavke. Eto, barem toliko obraza čojek ima
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Pa teslačenje je glavni uzrok svih kriminalnih djela. Ada niko ne krade da bi gomilao pare samo radi para, nego da bi mogao da ih troši. Nije Frojd baš toliko lud bio.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kažem samo da je, za moj pojam, krađa, a posebno jednog naroda, mnogo veći grijeh no teslačenje. A niko nema toliko moralne odgovornosti da zbog krađe podnese ostavku. Zato se divim čojeku koji je radi običnoga parčeta pice podnio ostavku dok drugi rade mnogo gore stvari i idalje se preko malih ekrana smiju narodu u brk
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,873
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,407
    Thanked in
    2,217 Posts

    Default

    Mislim da nisi uhvatio suštinu. On radi iste stvari koje rade i ostali, samo što je uhvaćen za ovu "sitniju". Isto kao kad neko ubije čovjeka, a uhvate ga zbog krađe pa on prizna krađu da se ne bi dalje istraživalo. Čista formalnost. I Al Kapone je osuđen zbog utaje poreza, a ne zbog ubistava, reketiranja i ko zna čega sve još.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #21
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BrunoX View Post
    Mislim konkretno na, da izvineš, sam čin taslačenja. Ono me nije koštalo ništa a to je uzrok njegove ostavke. Eto, barem toliko obraza čojek ima
    Ponavljam ti, bas to taslacenje te je kostalo svaki put. To je sad izaslo u javnost, ali evo neki jos ne vide

  22. #22
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    O grehovima pred popa i sv. Petra ili koga god...ovdje se radi o Drzavnoj instituciji i drzavnoj funkciji...jel moguce da se drzava toliko ne postuje kad je imperativ sex odnos a ne ukaljanost ugleda drzave ..institucije i pozicije? Ovo nije normalno uopste... Hvala drugim drzavama koje me naucise da ih cijenim pa kroz njih posebno moju Patriju...
    Ostalo sto je iskrslo iz tog neprofesionalnog odnosa i nepostovanja je za desetu diskusiju...
    Pitanje... Da li vi na faxu, na postiplomskim imate etiku kao obaveznu materiju ?po mnogim komentarima nesto sumnjam...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-03-13 at 21:51.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Majo, ovo je Crna Gora, a njen ugled je davno ukaljan.
    Pogresno ste postavili redosled stvari (pogresno za CG,a ispravno za mnoge zemlje). Iz ukaljanog ugleda su proizasle ovakve situacije, a ne obrnuto.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    "Ja nisam nikoga ugrozio, samo sam sebe ugrozio."

    Kad malo razmislim biće da mu je izjava na prvu loptu bila najtačnija.
    On najbolje zna kakva mu je porodica, partija i vlada. Ako on kaže da ih ovo ne ugrožava, možemo samo da mu vjerujemo na riječ.....i da se pitamo.....pa kakva je to porodica, partija i vlada.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  25. #25
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To je najvisa prdnjava koja bas nista ne znaci osim prazne prdnjave. Ostavka iz moralnih razloga??? hahhahaha
    Kad neko ima morala ne radi to zbog cega treba da daje ostavku, a kad uradi onda kakav je to moralni razlog nemoralne osobe?
    Sad je ta osoba dala otkaz i odma postao moralan posten, vitez ... e kad je takav onda neka ne daje ostavke jer steta onoga koji postuje moralne norme. Interesantno je kako se nabubace neke floskolu koje veze s mozgom nemaju i onda se oko toga pravi filozofija. Zlo vrijeme doslo pa i qu... postale nemoralne i bez moralnih kodeksa, a vala bi iz moralnih razloga dati neki popust ili preskociti jednu naplatu.

    Nevjerovatno!
    The more things change, the more they stay the same.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moralna KATARZA
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 50
    Last Post: 25-05-12, 22:51
  2. Odgovornost..
    By Raquel in forum Ljubav
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-12, 21:02
  3. Liberalna partija - odgovornost i smisljenost
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 17-07-06, 07:55
  4. Moralna pobjeda
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 28-04-06, 17:28
  5. Odgovornost
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 27-03-05, 03:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •