Page 106 of 154 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116 ... LastLast
Results 2,626 to 2,650 of 3841

Thread: Viber

  1. #2626
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Nevjerovatno je kako tako jednostavne stvari upropaste.
    Sa jedne strane razumijem i kompaniju Viber jer je u suštini njihov proizvod besplatan a baza korisnika se povećava svaki dan, pa se time povećavaju i troškovi održavanja.
    Da bi se sve to redukovalo i serveri smanjili opterećenje odrađeno je ovo "nazovi rješenje".
    Pricas kao da Viber nista ne zaradjuje... Reklame... Viber out... pa i ostale gluposti poput stikera, igrica i sl. A i sve je to bzvz u poredjenju sa maticnom kompanijom Rakuten koja barata milijardama (i bilionima).

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sa druge strane videa koja primam na WhatsUp su mnogo boljeg kvaliteta nego na Viber, pa mi nije jasni kako misle da napreduju sa ovakvom konkurencijom.
    Svakako. WhatsApp bolji u svakom smislu, ukljucujuci i ovaj kvalitet slika i snimaka koji se salju.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    @Fidel Castro, čak i da se odradi ovo što ti kažeš meni ne može preko 200MB fajl.
    Pa dobro, i ti sad oces previse Kao sto tekoh, ja bi bio zadovoljan i sa dosta manje. Cak i da vrse neku kompresiju ok ali ne da se po$eru na snimak u potpunosti i da ga skroz uniste... Ne mogu postavljat' primjer (privatne prirode je snimak) ali vjerovatno vecina vas moze da zamisli kako bi izgledao snimak koji sa 60-ak MB se kompresuje na 3MB i to algoritmom koji nije bas zavidan.

    Ako oces bas velike fajlove da saljes onda nema druge opcije nego upload na neki cloud i slanje linka za download.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #2627
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    1,994
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Pa u podešavanjima vibera ima da se stavi high quality video and pictures

    I otkad sam to stavio sad kad šaljem snimke teži su 10x što se memorije tiče

  3. #2628
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Pa u podešavanjima vibera ima da se stavi high quality video and pictures

    I otkad sam to stavio sad kad šaljem snimke teži su 10x što se memorije tiče
    Mora da koristimo razlicitu dijoptriju...

    Ja citam "PHOTO quality" a ti citas "VIDEO AND PICTURES quality".

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #2629
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    1,994
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    E moguće, nisam obratio pažnju
    Ali mi se čini da video sa vibera je teži nego ranije

  5. #2630
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    E moguće, nisam obratio pažnju
    Ali mi se čini da video sa vibera je teži nego ranije
    Testiracu isti snimak (a i jednu 'random' sliku) sa sva 3 podesavanja kvaliteta pa javljam rezultate kasnije.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #2631
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Testiracu isti snimak (a i jednu 'random' sliku) sa sva 3 podesavanja kvaliteta pa javljam rezultate kasnije.
    Testirao...

    Sto se snimaka tice, ta opcija za "photo quality" nema nikakvog uticaja, sto sam i ocekivao.

    Medjutim, glavna razlika je da li se snimak salje preko WiFi mreze ili preko 3G/4G konekcije... Znaci kada bi slao preko WiFi, Viber bi odradio minimalnu kompresiju.. u pomenutom snimku bi od 64MB kompresovao snimak na 58MB sto je minimalna kompresija a razlika u kvalitetu je tesko uocljiva, sto je za ocekivati.

    Pri slanju preko 3G/4G mreze dolazi do one ultra agresivne kompresije koja snimak od 64MB 'spakuje' u samo 3MB i on naravno izgleda katastrofalno.

    Nisam primjetio nijedno podesavanje koje utice na kvalitet snimka koji se salje.


    Sto se tice slika... izgleda da WiFi ili 3G/4G ne utice na kvalitet poslatih slika vec samo ona opcija koju smo pomenuli - "Photo Quality" gdje ima "compressed", "good" i "excellent".

    Testirao sam sliku koju sam napravio sa 48mpx kako bi velicina bila sto veca i zahtjevalo agresivniju kompresiju.

    Originalna slika je bila 14MB.

    - Kada se poslala preko "excellent" kvaliteta, kompresija je smanjila na 450kb (3.2% u odnosu na original)

    - Kada se poslala preko "good" kvaliteta, kompresija je smanjila na 212kb (1.5% u odnosu na original)

    - Kada se poslala preko "compressed" kvaliteta, kompresija je smanjila na 45kb (0.3% u odnosu na original)

    Eto toliko iz ovih par testova.. dovoljno od mene.

    Note: rezultati mogu da variraju zavisno od verzije Viber-a, modela telefona a mozda i od same konekcije tako da ih treba uzeti sa rezervom.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. The Following 4 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  8. #2632
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ali to ne valja, jer pola sadašnjih uređaja ne čita h265

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Moguće da si u pravu ako se šalje originalni video fajl.
    Ali ako ga šaljem preko vibera puno bolje funkcioniše sa h.265, ne pikselizuje se, a i niko do sad mi nije prijavio da ne može da ga otvori.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  9. #2633
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pricas kao da Viber nista ne zaradjuje... Reklame... Viber out... pa i ostale gluposti poput stikera, igrica i sl. A i sve je to bzvz u poredjenju sa maticnom kompanijom Rakuten koja barata milijardama (i bilionima).

    Što je opet manje nego što ima vlasnik WhatsAppa

    U suštini, Viber je imao sreću da uspije (pravo vrijeme i mjesto) inače u današnje vrijeme teško bi se iko odlučio za njega...



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #2634
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Ima i ona opcija Restrict data usage za mobilnu mrezu. Moguce da i ona ima uticaj.

  11. #2635
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    1,994
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Testirao...

    Sto se snimaka tice, ta opcija za "photo quality" nema nikakvog uticaja, sto sam i ocekivao.

    Medjutim, glavna razlika je da li se snimak salje preko WiFi mreze ili preko 3G/4G konekcije... Znaci kada bi slao preko WiFi, Viber bi odradio minimalnu kompresiju.. u pomenutom snimku bi od 64MB kompresovao snimak na 58MB sto je minimalna kompresija a razlika u kvalitetu je tesko uocljiva, sto je za ocekivati.

    Pri slanju preko 3G/4G mreze dolazi do one ultra agresivne kompresije koja snimak od 64MB 'spakuje' u samo 3MB i on naravno izgleda katastrofalno.

    Nisam primjetio nijedno podesavanje koje utice na kvalitet snimka koji se salje.


    Sto se tice slika... izgleda da WiFi ili 3G/4G ne utice na kvalitet poslatih slika vec samo ona opcija koju smo pomenuli - "Photo Quality" gdje ima "compressed", "good" i "excellent".

    Testirao sam sliku koju sam napravio sa 48mpx kako bi velicina bila sto veca i zahtjevalo agresivniju kompresiju.

    Originalna slika je bila 14MB.

    - Kada se poslala preko "excellent" kvaliteta, kompresija je smanjila na 450kb (3.2% u odnosu na original)

    - Kada se poslala preko "good" kvaliteta, kompresija je smanjila na 212kb (1.5% u odnosu na original)

    - Kada se poslala preko "compressed" kvaliteta, kompresija je smanjila na 45kb (0.3% u odnosu na original)

    Eto toliko iz ovih par testova.. dovoljno od mene.

    Note: rezultati mogu da variraju zavisno od verzije Viber-a, modela telefona a mozda i od same konekcije tako da ih treba uzeti sa rezervom.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Sve u svemu ko želi da ne gubi na kvalitetu ima više opcija: bluetooth, cloud, USB-OTG, Wifi direct, itd.
    Nek zaobiđe messengere.

    Viber, Messenger, Instagram su samo za eto da pokažeš nekome nešto, ali nikako za nešto više i ozbiljnije.

  12. #2636
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    U vrijeme full HD i 4K snimaka na telefone da salje klip preko bluetootha? Golubom bi prije stigao sa sve 5.0 BT i teoretskih 2 Mbps.

    Google drive ili slicno je u ovim slucajevima najlakase rjesenje. Za nas mladje. Za starije generacije tu nema pomoci dok neko mladji to ne odradi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #2637
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    nikad se svima neće ugoditi! Eo sam pravio klip od 2 i po minuta, u 4k60fps, tačno 2GB ispalo.
    Da ga šalje bez kompresije, što bi mnogi ovdje, em bi ga slao 5 godina, em bi mi pojeo masu protoka, em ga većina telefona ne bi mogla otvoriti. Da ga kompresuje na 10%, opet bi mnogi protestovali. Neka zlatna sredina za sad bi bila 720p, IMHO.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  14. #2638
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    nikad se svima neće ugoditi! Eo sam pravio klip od 2 i po minuta, u 4k60fps, tačno 2GB ispalo.
    Da ga šalje bez kompresije, što bi mnogi ovdje, em bi ga slao 5 godina, em bi mi pojeo masu protoka, em ga većina telefona ne bi mogla otvoriti. Da ga kompresuje na 10%, opet bi mnogi protestovali. Neka zlatna sredina za sad bi bila 720p, IMHO.
    Zasto ne dati opciju da korisnik bira koliku ce kompresiju da radi, tj. koji 'target' da mu bude kad je trazina (u kb/mb) u pitanju.... ?

    Kao kad u nekom programu za slike smanjujes rezoluciju i odma vidis na 'output' koliko ce kb/mb da ti zauzme snimljena slika u toj rezoluciji na kojoj si trenutno. Cim malo smanjis/povecas, odma se reflektuje na pomenut 'output'.

    Elem, cak i kad bi se trazila zlatna sredina opet bi vecina bila zadovoljna. 720p je sasvim dovoljno za bilo kakav prikaz i gledanje na telefonu. Slike takodje mogu komotno da se kompresuju dosta a da se to opet ne primjeti gledajuci na telefonu (osim ako neces da zumiras na neki dio slike).

    Ali kad mi snimak od 64mb smanji na 3mb onda sva ova prica pada u vodu i jednostavno je neprihvatljivo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #2639
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Ada dovoljno bi bilo da piše ovako prilikom slanja... I bili bi top..

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  17. #2640
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Da, kod slika bi to radilo kako treba. Iako u vecini slucajeva nije problem primiti ni full slike jer su rijetko kad vise od par MB a to moze skoro svako da 'istrpi'.

    Pored toga, kompresija je mnogo laksa i izvodljivija.

    Veci problem je kad su snimci u pitanju. I sto se tice algoritma kompresije i sto se tice drugih tehnickih stvari...

    Iako bi i tu moglo da se ponudi par opcija i bujrum. 'Original' bi bilo samo ako je u postojecih 200MB limit-a (ne bi Viber dozvolio preko toga svakako) a onda dalje imas 'resize' (ipak nije to samo 'resize' kad je snimak u pitanju al' ajde, radi jednostavnosti) na 720p i na 480p. Mislim da je sve ispod toga prakticno neupotrebljivo ma koliko mali da je ekran.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #2641
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Large 1080p
    Medium 720p
    Small 480p

    I ovo bi lagano mogli da naprave...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  19. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  20. #2642
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zasto ne dati opciju da korisnik bira koliku ce kompresiju da radi, tj. koji 'target' da mu bude kad je trazina (u kb/mb) u pitanju.... ?

    Kao kad u nekom programu za slike smanjujes rezoluciju i odma vidis na 'output' koliko ce kb/mb da ti zauzme snimljena slika u toj rezoluciji na kojoj si trenutno. Cim malo smanjis/povecas, odma se reflektuje na pomenut 'output'.

    Elem, cak i kad bi se trazila zlatna sredina opet bi vecina bila zadovoljna. 720p je sasvim dovoljno za bilo kakav prikaz i gledanje na telefonu. Slike takodje mogu komotno da se kompresuju dosta a da se to opet ne primjeti gledajuci na telefonu (osim ako neces da zumiras na neki dio slike).

    Ali kad mi snimak od 64mb smanji na 3mb onda sva ova prica pada u vodu i jednostavno je neprihvatljivo.
    kontam da je ono što si i sam rekao: tu tešku kompresiju odradi kad se šalje preko mobilne mreže, preko wifi reče da skoro ne kompresuje? Onda se ta teška kompresija ne radi radi zaštite njihovih servera, nego protoka korisnika, ipak je Viber najprisutniji u ovim našim šnj zemljama, đe je Tcom do nedavno poklanjao svim korisnicima 10-20MB mjesečno, uz SMS "SURFUJTE BEZBRIŽNO!" :loyal:
    Slažem se da bi trebali da nas puste da biramo koliko ćemo kompresovati na mobilnoj mreži, neđe u advanced settings da se to stavi, ali slanje nekompresovanih fajlova ne podržavam, već sam objasnio zašto. Jedino da onaj file browser bolje urade, pa kad već želimo nekompresovano, da se to olakša.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  21. The Following User Says Thank You to verbalni_fajter For This Useful Post:


  22. #2643
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,074
    Thanks Thanks Given 
    437
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    117 Posts

    Default

    Ljudi ima li ko od vas ovu opciju da kreira stikere?

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

  23. #2644
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Imam ja odavno

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  24. #2645
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,074
    Thanks Thanks Given 
    437
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    117 Posts

    Default

    Kako da je dobijem na zadnju mi je verziju

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

  25. #2646
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    meni se pojavila čim sam pošao za inostranstvo, prije toga nikako :-/

    BTW, sad probah, video klip od 500+MB (30ak sekundi, 4K 60fps) mi je kompresovao na oko 5MB kad sam slao
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  26. #2647
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,287
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    4,614
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    meni se pojavila čim sam pošao za inostranstvo, prije toga nikako :-/

    BTW, sad probah, video klip od 500+MB (30ak sekundi, 4K 60fps) mi je kompresovao na oko 5MB kad sam slao
    Prertpostavljam da je u pitanju bilo slanje preko mobilne mreze, ne preko WiFi-a?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #2648
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    preko wifi.
    Aj mu ga znaj... Svakako rijetko šaljem video preko Vajbera, al eto, nek još neko proba 4K 60FPS, pa nek javi...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  28. #2649
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    na pc smo u firmi izgubili slike i poruke, postoji li mogucnost da se kako to povrati.... nemamo mobilni, samo pc viber aktivan

    hvala

  29. #2650
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,493
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _posmatrac View Post
    na pc smo u firmi izgubili slike i poruke, postoji li mogucnost da se kako to povrati.... nemamo mobilni, samo pc viber aktivan

    hvala
    Ako ste reinstalirali Pc,po meni ne moze sem ako niste uradili backup. Ako niste, slike imaju u poseban folder dje se cuvaju slike od vibera. Sto se poruka tice nzm

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Page 106 of 154 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako skinuti VIBER?
    By chiligreen in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 113
    Last Post: 20-08-17, 15:14
  2. Viber
    By Bugi in forum Apple
    Replies: 26
    Last Post: 18-08-14, 10:06
  3. Viber E52
    By miovrag in forum Nokia
    Replies: 3
    Last Post: 27-02-13, 12:42
  4. Viber problem
    By GaD in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 8
    Last Post: 02-08-12, 09:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •