Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 121

Thread: Васојевићи

  1. #51
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    To sto pricas sa pet padeza ne dokazuje da si Crnogorac nego da si nepismen.
    Upravo si rekao za Njegosa da je nepismen.

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Sto se Vasojevica tice-o tome sto su oni odlucuju.Ako vecina kaze da su Marsovci-onda su Marsovci.Ako vecina kaze da su Srbi-onda su Srbi.
    Bar to bi svakome trebalo da bude jasno.
    "Ako vecina kaze" koje godine? I sto cemo sa manjinom?
    Last edited by Nobelovac; 17-05-07 at 06:15.

  2. #52
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Vasojevići su vjekovima ubijali i pljačkali Srbe, to Vasojevići odlično znaju!

    Vasojevići su se iz svoje matice - Lijeve Rijeke, prije nekoliko vjekova sputili u dolinu Lima i tamo su zatekli sebre, ljude koji su na tuđoj zemlji ivjeli i obrađivali, ljude koji su sami sebe zvali SRBIMA (Srbljacima). Te Srbe Vasojevići su prezirali i vjekovima su ih ubijali i pljačkali.
    Ovo je opte poznata stvar u Vasojevićkom plemenu.

    Iz knjige :arrow: Radoslav Rotković: Kratka ilustrovana istorija Crnogorskoga naroda

    Srpski knez Aleksandar, Karađorđev sin, pie Njegou u pismu od 28. X 1850. godine, da mu se Srbi ale na Vasojeviće:
    "Kau da im oni ne daju mira, da ih svaki dan napastvuju, globe, ubijaju, ene im otimaju i nebrojano često im drugih zala čine".
    Komentari su Dr Radoslava Rotkovića




    Prvi put na www. exluzivno!
    Last edited by Ćipur; 15-02-10 at 06:58.

  3. #53
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Овај Ротковић је изгледа једини историчар на свијету, само његове књиге треба да се читају..


    Него, користим прилику да поздравим аутора топика, и да пренесем лично задовољство што видим да постоји на овом форуму још један Васојевић свјестан тога ко је и што је.
    Ви и ја, господине, а и они који Вама и мени опонирају, одлично знамо од када се подручје племена Васојевића на мапама налази у границама Црне Горе. Свачије је право данас, па и сваког Васојевића да се изјасни као Црногорац, али Васојевићи, који су релативно кратко, историјски гледано, дио Црне Горе, никако не могу бити црногорско племе, када говоримо о поријеклу.

    То неки, очито, не могу да схвате.
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  4. #54
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    Овај Ротковић је изгледа једини историчар на свијету, само његове књиге треба да се читају..
    Ma kakvi, Rotkovic samo navodi istoricara - akademika Dasica, unutra ti stoji fino.

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    Него, користим прилику да поздравим аутора топика, и да пренесем лично задовољство што видим да постоји на овом форуму још један Васојевић свјестан тога ко је и што је.
    Ви и ја, господине, а и они који Вама и мени опонирају, одлично знамо од када се подручје племена Васојевића на мапама налази у границама Црне Горе. Свачије је право данас, па и сваког Васојевића да се изјасни као Црногорац, али Васојевићи, који су релативно кратко, историјски гледано, дио Црне Горе, никако не могу бити црногорско племе, када говоримо о поријеклу.
    Neozbiljno.
    Fino sam pokazao, ono sto uostalom svaki Vasojevic zna.
    Da su Vasojevici vjekovima ubijali i pljackali Srbe.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    И фино си показао карту страног историчара, који је написао "Срби" на територији на којој живи племе које је тема овог топика...

    или си ту карту заборавио?
    Најгоре је - бити између.

    Слава је - бити изнад.

  6. #56
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boxy View Post
    Него, користим прилику да поздравим аутора топика, и да пренесем лично задовољство што видим да постоји на овом форуму још један Васојевић свјестан тога ко је и што је.
    Ви и ја, господине, а и они који Вама и мени опонирају, одлично знамо од када се подручје племена Васојевића на мапама налази у границама Црне Горе.
    Ocito je da ne znate da Vasojevici nisu pripadali Brdima vec Uskocima (najvecim dijelom oko 90% Vasojevica).

    Druga je prica sto poneki trecerazredni istoricari pokusavaju raznim insinuacijama da podijele Crnu Goru po nacionalnim i teritorijalnim savovima. Medjutim, dok god se ti trecerazredni istoricari i politicari budu pozivali na Njegosa i Petrovice jezgro svih Crnogoraca ce bit Cetinje.

    "To znadite i da ste zdravo!" - Vladika Rade

  7. #57
    Join Date
    May 2007
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dje mi ode prethodni post....????, Interesuje me da li smo mi Vasojevici imali svoju republiku, u nekom Cetinjskom muzeju video sam staru kartu na kojoj je pisalo republika Vasojevici, koja je obuhvatala prostor Andrijevice i okoline do Podgorice i deo Kosmeta. Da li neko moze da odgovori, a da ne citira Rotkovica i ostale fanatike, nego neke istorijske cinjenice koje su se dogodile.

  8. #58
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serbon Mijovic View Post
    Dje mi ode prethodni post....????, Interesuje me da li smo mi Vasojevici imali svoju republiku, u nekom Cetinjskom muzeju video sam staru kartu na kojoj je pisalo republika Vasojevici, koja je obuhvatala prostor Andrijevice i okoline do Podgorice i deo Kosmeta. Da li neko moze da odgovori, a da ne citira Rotkovica i ostale fanatike, nego neke istorijske cinjenice koje su se dogodile.
    Postojala je ideja da se stvori drzava Vasojevica koja se trebala zvati 'Holmija'. Zaboravio sam kako se zvao covjek koji je bio vizionar te ideje, ali se sjecam da postoji verzija da je Njegos naredio njegovu likvidaciju.

    P.S. Za vrijeme jedinstvene drzave koja se tada zvala Crna Gora i Brda (za vrijeme Knjaza Danila), zbog knjazeve spoljne politike (nije htio da ratuje Turcima i da bude otvoren saveznik Rusije u Krimskom ratu) sjever (Brda i Uskoci) su htjeli da se odvoje od Crne Gore (koja je tada bila nesto sira od danasnje opstine Cetinje), ali je to Knjaz sa svojim Perjanicima sprijecio.

  9. #59
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Novica Cerovic (veliki junak iz Vasojevica) na pitanje Knjaza Danila ko je bolji Crna Gora ili Srbija odgovorio "Srbija, jer je jaca i bogatija", na sto se Knjaz naljutio. Ovo je interesantno zbog toga sto skoro isti odnos prema Crnoj Gori i Srbiji imaju danasnji potomci Katunjana i Vasojevica (ne treba generalisati, ali po brojkama i izbornim rezultatima se to moze vidjeti). Naravno da ce to da se mijenja u korist Crne Gore, jer sada konacno imamo stabilnu i suverenu drzavu.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nobelovac View Post
    Novica Cerovic (veliki junak iz Vasojevica) ...
    ?????? NOVICA CEROVIC - crnogorski vojvoda i senator (Tusina, Drobnjaci, Durmitor, 1805-1895)

  11. #61
    Join Date
    May 2007
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rasrbljivanje Balkana

    Da Francuska i Engleska nisu nezainteresovano (informisanosti radi) pratile politička i ratna zbivanja na Balkanu u 19. veku pokazuje nam i njihov pozamašni projekat stvaranja jedne katoličke države na srpskim etničkim teritorijama. Takva država bi onemogućila fizički dodir Srbije i Crne Gore, a time i njihovo planirano ujedinjenje. Što se tiče srpskog stanovništva u ovoj zamišljenoj zemlji, ono bi bilo pokatoličeno i vremenom denacionalizovano.

    Iskustvo s islamiziranim i ranije pokatoličenim Srbima davalo je zapadnoevropljanima dovoljnu garanciju da će i novopokatoličeni Srbi biti lako korišćeni protiv srpskih država s većinskim pravoslavnim stanovništvom. A to uverenje ih je i podstaklo da uspostave državu "Holmiju", koju bi činile zemlje: Raška, severna Crna Gora, severna Albanija (gde je tada bilo Srba) i istočna Hercegovina. ("Holmija" je značila isto što i "Brda", od stare srpske reči "hlm" - "brdo"). Predviđeno je i pokatoličavanje Crne Gore Petra Petrovića Njegoša.

    Slobodan Jarčević

  12. #62
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serbon Mijovic View Post
    Rasrbljivanje Balkana

    Da Francuska i Engleska nisu nezainteresovano (informisanosti radi) pratile politička i ratna zbivanja na Balkanu u 19. veku pokazuje nam i njihov pozamani projekat stvaranja jedne katoličke drave na srpskim etničkim teritorijama. Takva drava bi onemogućila fizički dodir Srbije i Crne Gore, a time i njihovo planirano ujedinjenje. to se tiče srpskog stanovnitva u ovoj zamiljenoj zemlji, ono bi bilo pokatoličeno i vremenom denacionalizovano.

    Iskustvo s islamiziranim i ranije pokatoličenim Srbima davalo je zapadnoevropljanima dovoljnu garanciju da će i novopokatoličeni Srbi biti lako korićeni protiv srpskih drava s većinskim pravoslavnim stanovnitvom. A to uverenje ih je i podstaklo da uspostave dravu "Holmiju", koju bi činile zemlje: Raka, severna Crna Gora, severna Albanija (gde je tada bilo Srba) i istočna Hercegovina. ("Holmija" je značila isto to i "Brda", od stare srpske reči "hlm" - "brdo"). Predviđeno je i pokatoličavanje Crne Gore Petra Petrovića Njegoa.

    Slobodan Jarčević
    Slobodan Jarcevic je samoprozvani ministar spoljnih poslova Republike Srpske, a njegovo poznavanje istorije je na nivou Zorana Zizica koji nije znao da je Duklja bila kraljevina. Inace, sva njegova politika se svodi na to da su svi bili Srbi, ali su se onda rasrbili i poceli da unistavaju Srbe, a na to su ih nagovorili Vatikan itd. Ima li sto novo?

  13. #63
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    ?????? NOVICA CEROVIC - crnogorski vojvoda i senator (Tusina, Drobnjaci, Durmitor, 1805-1895)
    Moguce je da sam zamijenio Drobnjake sa Vasojevicima, ali se sustina ne mijenja, jer su i jedni i drugi Uskoci (najblize komsije). Znam da je jedan ogranak Sekularaca od Novice Cerovica, a ti Sekularci su danas Vasojevici, vjerovatno sam zbog toga zamijenio bratstvo, ali sustina se ne mijenja.

  14. #64
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pa lako.
    Plemena ne postoje kod nikoga na Balkanu, osim kod Crnogoraca i Albanaca.
    Recimo, nemas nikakvih plemena u Macvi, Sumadiji, Juznoj Srbiji, Bosni, Slavoniji.
    Dakle to ti je vrlo lako shvatiti, ili su Albanci ili Crnogorci, trece ne mogu biti jer su pleme, a plemena postoje samo kod Albanaca i Crnogoraca.
    Plemena su postojala kod svih naroda Balkana, a zadržala su se tu gde su se zadržala, a ti sam vidi zašto je to tako, to nije teško objasniti. Zar nema Crnogorca koji nije iz nekog plemena? Videli smo i da neki Albanci pripadaju plemenima, neki ne. Ukratko, loš argument isto kao ono da su Srbi svi oni koji imaju porodične slave. Šta meni to znači danas da sam iz nekog plemena, a pre recimo samo 100 godina je to stvarno nešto značilo? Meni ništa, lepo je znati ali je irelevantno. I da, Vasojević sam poreklom, fino je to znati ali je irelevantno jer ne živim ni u kakvom plemenu, bratstvu i slično tome. Živiš li ti u nekom plemenu? Ko vam je poglavica?

  15. #65
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Plemena su postojala kod svih naroda Balkana, a zadržala su se tu gde su se zadržala, a ti sam vidi zašto je to tako, to nije teško objasniti. Zar nema Crnogorca koji nije iz nekog plemena? Videli smo i da neki Albanci pripadaju plemenima, neki ne. Ukratko, loš argument isto kao ono da su Srbi svi oni koji imaju porodične slave.

    Plemena kod Srba i kod ostalih, postojala su u I mileniumu, dakle prije 1300 godina otprilike, rastočena su u prvom naletu vizantijske administracije.
    Plemenska organizovanost drustva je karakteristika Crne Gore, to ne postoji kod Srba.
    Jednom rijecju istorije Srba i Crnogoraca su razlicite.

    Šta meni to znači danas da sam iz nekog plemena, a pre recimo samo 100 godina je to stvarno nešto značilo? Meni ništa, lepo je znati ali je irelevantno. I da, Vasojević sam poreklom, fino je to znati ali je irelevantno jer ne živim ni u kakvom plemenu, bratstvu i slično tome. Živiš li ti u nekom plemenu? Ko vam je poglavica?
    Dna danas se u Crnoj Gori gleda ko je iz kog plemena, plemenici se medju sobom vrlo pomazu, to je tradicija i dalje prisutna u CG.

  16. #66
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Serbon Mijovic View Post
    Rasrbljivanje Balkana

    Da Francuska i Engleska nisu nezainteresovano (informisanosti radi) pratile politička i ratna zbivanja na Balkanu u 19. veku pokazuje nam i njihov pozamani projekat stvaranja jedne katoličke drave na srpskim etničkim teritorijama. Takva drava bi onemogućila fizički dodir Srbije i Crne Gore, a time i njihovo planirano ujedinjenje. to se tiče srpskog stanovnitva u ovoj zamiljenoj zemlji, ono bi bilo pokatoličeno i vremenom denacionalizovano.

    Iskustvo s islamiziranim i ranije pokatoličenim Srbima davalo je zapadnoevropljanima dovoljnu garanciju da će i novopokatoličeni Srbi biti lako korićeni protiv srpskih drava s većinskim pravoslavnim stanovnitvom. A to uverenje ih je i podstaklo da uspostave dravu "Holmiju", koju bi činile zemlje: Raka, severna Crna Gora, severna Albanija (gde je tada bilo Srba) i istočna Hercegovina. ("Holmija" je značila isto to i "Brda", od stare srpske reči "hlm" - "brdo"). Predviđeno je i pokatoličavanje Crne Gore Petra Petrovića Njegoa.

    Slobodan Jarčević
    Slobodan Jarčević bi trebao da zna da je Srbe ijekavce izmislio Vuk Karadić, te prema tome nijesu mogli imati nikako srpsku svijest Vasojevići i ostali zapadno od Tara-Drina.
    No, Slobodan Jarčević je iz čuvene kole svetosavske jedine kole koja je bajke proglasila za istoriju.

  17. #67
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Plemena kod Srba i kod ostalih, postojala su u I mileniumu, dakle prije 1300 godina otprilike, rastočena su u prvom naletu vizantijske administracije.
    Plemenska organizovanost drustva je karakteristika Crne Gore, to ne postoji kod Srba.
    Jednom rijecju istorije Srba i Crnogoraca su razlicite.

    Dna danas se u Crnoj Gori gleda ko je iz kog plemena, plemenici se medju sobom vrlo pomazu, to je tradicija i dalje prisutna u CG.
    No dobro, to plemensko uređenje ima veze sa stvaranjem nacija ali vrlo, vrlo malo. Pa nacija sama po sebi stoji u kontradikciji sa plaemenima, nacionalna država nije stvorena zbog plemena, nego uprkos plemenima. To je deo istorije, i hteli mi to ili ne plemena se gube, jedino pamćenje ostaje. Srbi i Crnogorci su dve nacije, ali plemena tu igraju jako slabu ulogu. Činjenica je da nisu svi koji pripadaju nekom plemenu nacionalni Crnogorci, niti svi Crnogorci pripadaju nekom plemenu (takvih je istina manje, ali će ih biti sve više).

    Svi koji slave slavu su Srbi, slažeš li se? Naravno da se ne slažeš, ni ja se ne slažem.

    Mora se jednom povući crta iza običaja i tradicije i modernih nacija, ja to stalno pokušavam da istaknem. Nacija je sastavljena od ljudi koji imaju svest o zajedničkoj, kulturnoj, ekonomskoj, političkoj i i sigurnosnoj sudbini u prošlosti - a naročito u budućnosti. To ti je moderna nacija, i Vasojević po tebi ne može biti Srbin a svojim očima ih gledaš, vidiš da postoje.

  18. #68
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Plemenska organizovanost drustva je karakteristika Crne Gore, to ne postoji kod Srba.
    Lepo si rekao - Crne Gore. A u njoj danas, Crnogorci, Albanci, Srbi, Bošnjaci - svi imaju ili su imali plemena.

  19. #69
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    te prema tome nijesu mogli imati nikako srpsku svijest Vasojevići i ostali zapadno od Tara-Drina.
    Možda, ali nisu imali ni crnogorsku ni hrvatsku ni bošnjačku niti bilo koju drugu nacionalnu svest.

  20. #70
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    No dobro, to plemensko uređenje ima veze sa stvaranjem nacija ali vrlo, vrlo malo. Pa nacija sama po sebi stoji u kontradikciji sa plaemenima, nacionalna drava nije stvorena zbog plemena, nego uprkos plemenima.
    Tako je, a savremena crnogorska nacija je ustvari, ogromnom vecinom skup plemena.

    Svi koji slave slavu su Srbi, slae li se?
    Ako je jedina odsrednica jedne nacije religijska pripadnost, vjerska, ako se nista drugo ne broj osim religija.
    Kolko su Bosnjaci Turci, jer su im Turci donijeli islam, tolko su i Crnogorci Srbi, jer su im pravsoslavlje donijeli Nemanjici.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Koliko je loše za Srbe da se određuju isključivo kao vernici SPC toliko je loše za Crnogorce da se određuju isključivo kao pripadnici plemena, to je put ka autizmu i izumiranju.

    Dubrovčanin Ivo Vojnović recimo, šta je on bio...? Nema veze nacionalni duh sa religijom i plemenima, odnosno ima onoliko koliko se mogu (zlo)upotrebiti za nacionalne političke ciljeve i to su radili i rade svi, bez izuzetka. Formula Srbi = pravoslavni, iako misliš da je donela srpskom nacionalnom političkom pokretu velike koristi ja mislim da im je šteta bila još veća. Ako je neko danas Srbin samo zato što ide u SPC, neka mu je srećno srpstvo ja to ne gledam tako.
    Last edited by ssin; 20-05-07 at 19:25.

  22. #72
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nobelovac View Post
    Ocito je da ne znate da Vasojevici nisu pripadali Brdima vec Uskocima (najvecim dijelom oko 90% Vasojevica).
    Muci jado - Vasojevici dio Uskoka?
    Uskoci su posebno pleme, dok su Vasojevici uvijek smatrani jednim od sedam brdskih plemena.

    Je li tako CIpure?
    Vecina ljudi je zla

  23. #73
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Plemena kod Srba i kod ostalih, postojala su u I mileniumu, dakle prije 1300 godina otprilike, rastočena su u prvom naletu vizantijske administracije.
    Plemenska organizovanost drustva je karakteristika Crne Gore, to ne postoji kod Srba.
    Jednom rijecju istorije Srba i Crnogoraca su razlicite.
    Cipure, plemena kod Srba i svih ostalih Slovena naseljenih na Balkan su psotojala do manje vise istog perioda. Stvaranjem drzava ona polako nestaju.
    Crnogorska plemena su mladjeg datuma i nastaju upravo zbog nestanka slovenskih drzava. Razlog zbog cega su se plemena formirala kod Crnogoraca i Albanaca imaju ponajvise veze sa geografijom, koja je za sobom povlacila izolovanost i specificnu privredu, nacin zivota i sl. Proces formiranja crnogorskih plemena (kakve danas poznajemo) je zavrsen tek u XVIII vijeku.

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    plemenici se medju sobom vrlo pomazu, to je tradicija i dalje prisutna u CG.
    Ma naravno. Pogotovo kad se treba neki marifetluk zavrsit
    Vecina ljudi je zla

  24. #74
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Muci jado - Vasojevici dio Uskoka?
    Uskoci su posebno pleme, dok su Vasojevici uvijek smatrani jednim od sedam brdskih plemena.

    [/COLOR]
    Znas li jos nesto vise o uskocima? Daj neki link pliz ako ti se ne pise...
    Last edited by odli; 20-05-07 at 20:06.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  25. #75
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Muci jado - Vasojevici dio Uskoka?
    Uskoci su posebno pleme, dok su Vasojevici uvijek smatrani jednim od sedam brdskih plemena.

    Je li tako CIpure?
    Naravno, tako je, Uskoci su posebno pleme.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •