Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 30 of 30

Thread: Ajde da se snimamo

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Srpski narod je na našoj strani" - Slavko Perović
    Last edited by nihil; 11-03-13 at 14:45.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  4. #29
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Objavljeno: uto, 12. mar, 2013. Osvježeno: danas 3:07
    Crna Gora / Glavne / Politika


    Afera „Snimak“ (3): Koliko je Srpska narodna stranka plaćala glas

    Piše Srđan Kusovac
    Objavljujemo drugi dio sadržaja sjednice Opštinskog odbora nekadašnje Srpske narodne stranke (SNS) Herceg Novi održane 21. maja 2008. godine.


    Afera „Snimak“ (3): Koliko je Srpska narodna stranka plaćala glasRiječ je o sastanku OO SNS (Srpska lista) sa predsjednikom stranke Andrijom Mandićem, predsjednikom Izvršnog odbora SNS Goranom Danilovićem i članovima rukovodstva Milutinom Đukanovićem i Zoranom Nikolićem.


    Prenosimo samo neke djelove sastanka – ukupno nešto manje od 20 minuta od preostala dva i po sata. Sve izjave su autentično prenijete osim psovki. Kompletan snimak preostala dva i po sata sjednice poslušajte ovdje.


    Goran Danilović: Vidjeli ste ga juče (Dejana Mandića). To je jedini čovjek iz opozicije u Crnoj Gori koji je bio na ustoličenju gospodina Filipa Vujanovića. Šta to znači? To znači da je Filip Vujanović časno i pošteno pobijedio u Herceg Novom i da on nema primjedbu na to kako je on došao do svog izbornog rezultata. Dakle, gospodinu Mandiću je trebalo da prvo sklopi koaliciju, zbog toga što je navodno bilo uzmi ili ostavi, mi ćemo ako vi sad ovo ne potpišete, sjutra ovo ne važi, pa ne znam s kim će ići onda, a onda sa svima nama da nas, oprostite mi što ću to reći, da budem slikovit, ukrkači na leđa i ponese nas sve, ovdje posebno iz Herceg Novog, na Cetinje i kaže evo mene kao nekoga ko je gazda i kapo od grada, ko je dolje uspješan i napravio koaliciju, evo me sa sve svojim glasovima da vam kažem neka vam je sa srećom, prošeta crvenim tepihom i čestita čovjeku u ime Srba i Crnogoraca iz Herceg Novog…


    Glas iz pozadine: I pozdravi himnu.


    Ko kontroliše novac


    Goran Danilović: Mi vas upravo podržavamo u tome da se SNP-u stane na kraj. Da se stane na kraj tome da oni ovdje beskrajno vladaju bez obzira na to kakav ko postigne rezultat. Oni, gospodo, su zadržali sva ključna mjesta… Znam šta je ministar finansija lokalni.


    Goran Danilovic: Koliko je Srpska narodna stranka plaćala glasGospodine Majdov, taj se ne pita, zašto, što je postavljen da se ne pita. A ja vam dajem časnu riječ, da postavite čovjeka koji treba da bude sekretar sekretarijata za finansije, pa da preko njegovog potpisa stavi potpis gradonačelnik, nikad to neće uradit. Zato što to znači da namješta nekome posao. I njima je neophodno da kontrolišu ne budžet, nego prilive u budžet. Zbog toga ne daju administratora, zbog toga ne daju menadžera, zbog toga ne daju sekretara sekretarijata za finansije, urbanizam i prihode. Oni po dubini… Oni kažu na kraju naš budžet je 30 miliona, i kažu pa vidite, vaše rukovodstvo Srpske narodne stranke i vaša lista kontrolisaće 50 posto budžeta, 10 miliona, to su precizno uređene stavke. Mi smo izvođači radova, mi ne kontrolišemo priliv budžeta… I zašto na kraju, ajde i to da dovedemo, zašto mi na kraju ne bi smo bili ovdje u poziciji u Herceg Novom da činimo ljudima, pa da sjutra, zahvaljujući tome što mi činimo ljudima, dobijemo više glasova? Nijesu oni bolji ljudi nego mi. Nijesu njihovi kadrovi bolji ne znam koliko nego naši. Imaju više iskustva, ali u čemu je problem? Ne može Đorđe Ćapin s pozicije direktora muzeja da učini Hercegnovljanima toliko da ga glasa 1.000 ljudi više. Ali ako imate gradonačelnika, administratora, ministra finansija, prihode, i sve kontrolišete, naravno da ćete da dobijete i ako vas ne vole 2.000 glasova više.


    Andrija Mandić: Dolazi predsjednički kandidat Srpske narodne stranke ovdje na promociju. Vjerujte, da to što su mi priredili u Herceg Novi, to mi se nigdje nije desilo. To je bila jedna sramota i jedna bruka. I vi se čudite što se dobilo 2.400 glasova. Sjetite se one promocije u ovoj sali. Sjetite se… Ja ne znam. Ja sam došao na promociju i znam što se desilo na promociji. I konstatujem da posle takvih stvari, posle takvih poruka, ne može da se dobije ljudi mnogo glasova. Jer mi smo poslali poruku građanima Herceg Novog da mi nijesmo složna struktura.


    Pošto čovjek?


    Goran Danilović: Ni za jednu akciju, Gojko Raičević je imao odobrenje, samo ne za studente. Ne za studente, za Boku studenti ne mogu da se dovode, 100 ljudi ne možemo da platimo, 8.000 za to ne možemo da damo, ne isplati se, sa 1.000 evra možete da izvedete 100 ljudi, a ne da platite 8.000 za 100 ljudi, to nijesmo mogli, jer se prosto ne isplati.


    Nada, OO SNS HN: Smatram da je nama kultura ovde u Novom tolko ugrožena da su Dukljani zaposeli mnogo u kulturi i da nema više pravi, neka ko da im odgovori na ove sve… Ne možemo zapušiti rupe kolko ovi Dukljani buše i kolko probijaju. I to je velika, velika, za Herceg Novi će to biti poraz srpskog naroda da prepustimo kulturu. Ako ne dobijemo kulturu i ako prepustimo kulturu, mislim da je to temelj duhovni, i džaba nam posle i sve pare, i finansije, ako nam dovode sve, ovaj, bombarduju nas sa hrvatskim, sa bosanskim, sa muslimanskim, protiv crkve, protiv jezika… Sinoć sam bila prisutna na priredbi zabavišta, od zabavišta počinje asimilacija, to je bilo sve, jedan deo programa potpuno crnogorčenje, od malih, sa decom od pet godina. Znači, nemamo načina da se suprotstavimo nikome. Neće moći ni vi sa vrha da to uradite jer nema sloge kod srpskog naroda u Crnoj Gori, nećemo da priznamo da smo manjina, nećemo da tražimo manjinska prava, ne možemo, izgubićemo i jezik. Moju decu gledam sinoć kako asimiluju od zabavišta.


    Goran Danilović: Sjećate se da smo bili u onoj pušnici, da je tako nazovem, koja nam je pripala od opštine, kad smo dogovarali šta nam je važno i da smo vam tada rekli da ćemo uraditi sve da više tamo ne budemo. Večeras sjedimo ovdje. Ovaj klub je bio u funkciji prije izbora. To nam je bio cilj, odlagali smo njegovo osvještavanje da bismo pogodili trenutak da dođe mitropolit crnogorsko-primorski. Nije došao. Ušli smo u kampanju, gdje je svaki dan regulisan za danom, pa ste bez našeg prisustva to uradili, a mi došli sledeću noć da pravimo ovdje, ovaj, svoju promociju, odnosno trebali smo u velikoj sali, pa smo napravili u maloj.


    Goran Danilović: Bili s nama ljudi ovdje, dvoje, iz Beograda. Onaj dan kad smo imali promociju ovdje zakazanu. I nijesu više htjeli da dođu. Neka oni, nego ni rukovodstvo. Ne Andrija, nego potpredsjednici stranke. Zbog toga što kažu da ih niko nije ispsovao u njihovoj stranci nikad od kako se bave politikom kao ovdje. Ja ne mogu da utičem na gospodina Radulovića i gospodina Stanića, meni to nije smetalo, došao sam posle s Andrijom i bio i u Zelenici, i bio i na Podima, i šetali kroz Herceg Novi, oni nijesu htjeli. Pitaćemo ih zašto. Fijasko na promociji u klubu. Vi znate da su, doveli smo 60 ljudi sa strane i ovdje je bilo prijatno, makar što se broja tiče, ostalo neću da komentarišem. Ja to neću da komentarišem. Znači, što se broja tiče, 60 ljudi smo doveli, odveli ih posle sve na spavanje u Tivat, nastavili sledeći dan sa Kotorom, snijeli sve troškove, apsolutno sve troškove, u trenutku kad smo shvatili da ćemo se gore obrukati, naši ljudi iz obezbeđenja su prenijeli ozvučenje ovdje i stavili ga u funkciju“.


    Pare, a ne kultura


    Goran Danilović: Nismo mi smislili da pustimo Đorđa Ćapina. Ali kako ne propadne SNP, nego 12 mandata, ako nema kulturu? Znate kako? Tako što ljudi kontrolišu 100 posto finansija. I što uzalud svi kažu čestit čovjek Đorđe Ćapin, ima 6 presuda, tužio ga SDP, mi ne možemo da stignemo, niti on niti mi, da mu pomognemo da se oslobodi čovjek bijede, oće u zatvor da ga oćeraju, a ovi uzimaju pare, vaše, poreskih obaveznika, i daju, kupuju Srbe. Potpisi sa Andriju Mandića, svi zaposleni u Skupštini opštine da daju za Milića. Zašto? Zato što se ne boje Đorđa Ćapina, jer je on direktor kulture, al da je naš ministar finansija, il urbanizma, ne bi mogli da idu u kolonu da potpišu za Milića. Nego bi neko rek’o, stani prijatelju, ako ne budu potpisali za Mandića, mi smo lokalna vlast zajedno, bogomi ćemo se grdno posvađat. Ne može da naredi Sandra Bašić, zato što je ona direktor Herceg festa, zaštitićemo mi kulturu Herceg Novog najbolje ako budemo znali kolko para neko krade u ovom gradu.


    Goran Danilović: Da ga (Dejana Mandića) bezuslovno podržimo sledeći put i kažemo opet „Dejo, Srbine“, a on kaže: „Nijesu mene birali Srbi, nego građani Herceg Novog“. Ja neću to više da radim.


    Andrija Mandić: Oćemo li mi onda moći, ne razmišljajući i ovome hoće li rukovodilac hale zaposliti nekoga, nego napravimo spisak, pa Saša Mandić, Marko Marković, Janko Janković, ovi ljudi treba da budu činovnici u opštini. Ne, ne, ja govorim o tome da možemo da zaposlimo sve naše ljude, da možemo da imamo funkcije, i da možemo da budemo pošten ortak u ovom poslu, a da ispadnemo prave patriote u Herceg Novom, da neko ne kaže da smo se prodali zbog tri funkcije.


    Andrija Mandić: Dajmo vremena do 1. oktobra, dajmo vremena do 1. oktobra, da uđu novi kadrovi u Srpsku listu, da uđu novi ljudi, da imamo mjesta za sve. Da zaposlimo svakoga ko je nezaposlen ovdje večeras, da dobije privilegovano mjesto u opštinskoj administraciji, neko činovnik, a ono što potpišemo koalicionim ugovorom to će biti funkcioneri.

    Oca mu j****


    Goran Danilović: Onaj čovjek (Dejan Mandić) o kojem smo s pravom govorili svašta, taj čovjek je sinoć pokazao ko je. Sinoć je pokazao ko je. Sinoć je otišao na Cetinje da maše našim glasovima.


    Glas iz pozadine: „Oca mu j****.
    In vino veritas

  5. #30
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ajde da se pokucamo
    By Glenn_Q in forum Gastronomija
    Replies: 18
    Last Post: 17-04-12, 21:00
  2. ajde sad!
    By pappilon in forum Sex i erotika
    Replies: 61
    Last Post: 22-05-10, 22:58
  3. ajde pomozite
    By Mladjo in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 05-10-08, 21:30
  4. ajde ko zna...
    By ShEf.sAle in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 04-11-07, 21:21
  5. ajde da vas vidim?
    By DUKSTER in forum Sex i erotika
    Replies: 24
    Last Post: 27-06-05, 11:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •