Page 80 of 90 FirstFirst ... 3070767778798081828384 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 2235

Thread: Suplementacija/Ishrana

  1. #1976
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ja mislim da je najbolje, za one koji nemaju kad da se bave naucno-istrazivackim radom, da odu kod nutricioniste. Onaj koji zna posao ce te pitati sta volis da jedes i na osnovu toga ti propisati sta po danima da jedes. Za obje varijante, za dijetu i za izgradnju misicne mase.

    Ako sam skinuo 26kg za 6 mjeseci mogu i 10 za sedam, ali bash prelagano. Samo što ti reče proces ide malo sporije, sto je valjda normalno.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #1977
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    211
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Sinoc gledam neki klip na Yt.
    Prof. dr neki prica o suplementaciji.
    Studija kaze, da kreatin nedovoljno rastvoren daje samo oko 20% efekta u odnosu na rastvoreni i popijeni kreatin.
    Uzeh da muckam kreatin ( my protein, crepure) jer znam da kad god ga pijem kao pijesak da sam popio. Posle pola sata muckanja stanje skoro nepromijenjeno.
    Ako neko ima neki drugi da testira da vidimo jel ima veze do proizvodjaca ili je on svakako tesko rastvoriv.

    Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk

  3. #1978
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ja čitah neke tekstove o nutricionizmu. Zbore da se većina nutricionista slaže da tijelo ne može kako treba da iskoristi preko 30-40gr proteina po jednom obroku. Onda se zapitam što mi je trebalo da jedem 400-500gr mesa za ručak.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  4. #1979
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja čitah neke tekstove o nutricionizmu. Zbore da se većina nutricionista slaže da tijelo ne može kako treba da iskoristi preko 30-40gr proteina po jednom obroku. Onda se zapitam što mi je trebalo da jedem 400-500gr mesa za ručak.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Naucna istrazivanja govore potpuno drugacije. Neka hrana se vari i po par dana, to da se toliko moze iskoristiti je po meni glupost. Citao sam bas neki tekst od jednog tipa na fb, ima covjek znanja, vjerovatno neki znaju odje o kome pricam. On je radio eksperiment sa nekim momkom 20 sati gladovanja i u 4 sata unese hrane (kalorija) koje bi inace unio tokom citavog dana. Rezultat je da u kilazi i snazi ne opada, sve ostaje isto. Nauka ovo potvrdjuje. E sad da se tako treba hraniti ne kazem, ali da se ni ja vise ne opterecujem da imam 5-6 obroka na dan, to sigurno, 4 kvalitetna i sve OK

  5. #1980
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Osnove treninga i ishrane su sasvim proste, posebno za pocetnike. Izmislja se topla voda. Ovaj sto kaze da su 1-2 ponavljanja za masu, a 4 za definiciju, zezas li se to? Misic se adaptira nacinu treninga, ako dizes vece tezine, ali ne na ustrb tehnike, misic ce imati tendenciju da se poveca jer je veci misic snazniji misic. Ako se tezi povecanju tezine u zadnjoj seriji, normalno je da ces raditi manji broj ponavljanja (ne ispod sest), jer ako savladas neku tezinu i pocnes da je radis u seriji sa vise ponavljanja, normalno je da ces podici tezinu sa kojom ces moci manji broj ponavljanja. Intenzitet diktira koliko ti je uspjesan trening, ako su i visoka ponavljanja i velike tezine bez tehnike i ako se ne rade sva tri elementa ponavljanja: pozitivno, negativno i staticno - to nije pravilna tehnika.
    Ta prica da je manje ponavljanja za masu, vise za definiciju ne drzi vodu. Logicno je samo u smislu, ako radis definiciju i kalorijskom deficitu si nemas snage i energije za velike tezine, pa onda intenzitet nabijas povecanjem ponavljanja. Ako je vjezbac iskusan, na skidanju masnoce nece imati potrebu da mijenja trening sa opterecenjem, kardio se uvodi, dijeta i to je to.

    BTW, sad vidjeh da je na akciji neki "Syntha Whey", ali kad sam malo istrazio vidjeh da je laznjak, orginal se zove "Syntho Whey" od UN.
    Last edited by DavidM; 17-11-19 at 16:08.

  6. #1981
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    @koktahn
    Svaki se teze rastvara. Pojedini su ga rastvarali u vrucu vodu pa dodaju u sejk.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  7. #1982
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Neka me neko ispravi ako griješim ali zašto to isto NE može - zato što mišić raste dok odmara, i nakon treninga, i samim tim ako danas radiš tegove i ispucaš mišić, ti opet moraš narednih dana da budeš u suficitu, sa odgovarajućim nutrijentima, da bi on porastao. A ako ćeš dan dva posle toga da radiš cardio ili bilo šta drugo, i budeš u deficitu - ne može da poraste nego čak može doći i do katabolizma.. Isto tako, da bi mišić rastao, trebaju ti UH, a da bi gubio salo, ne smiješ da unosiš UH, tako da je jednostavno nemoguća misija da postižeš gubljenje sala i rast mišića u isto vrijeme


    Jer nije ti dovoljno da budeš u kalorijskom deficitu i da to znači da se gubi salo, naprotiv, sve ostalo ćeš gubiti osim sala, zato moraš da uvedeš keto dijetu za pravi učinak...


    Ugljeni hidrati ti nisu potrebni da izgradis misic, oni jesu gorivo misica ali je protein taj koji gradi misic posle treninga. Zato se i preporucuje da se pojede nesto na bazi UH prije treninga.

    Misic nece biti razgradjen samo ako odes u deficit. Ako unosis dovoljno proteina i treniras, sprijecices razgradnju misica.
    U slucaju deficita kalorijskog tijelo ce da uzima energiju iz sala i to je sve, i samim tim gubis salo a isto tako gradis misic (jer treniras). I naravno da moze da raste jer ako u teretani progresivno dodajes kilazu ti ces nacerati misic da raste kako bi mogao da se prilagodi novoj tezini.


    Tako da je svakako moguce graditi misic i gubiti salo istovremeno jer je taj sami misic katalizator gubljena sala posle treninga.

    Vidim koristi se rijec kardio mnogo. U slucaju da vam je cilj da gubite salo a dodate misic onda definitivno kardio nije bolji u odnosu na trening sa tegovima upravo zbog onoga gore sto sam napisao a to je da misic nastavlja da trosi energiju tijela i posle treninga dok u slucaju kardia to to, nema produzenog rada misica.


    Ono sto je po Meni idealno je da se bude u blagom kalorijskom deficitu (da bi se salo koristilo), da se vjezba progresivno u teretani, da se unosi malo veci % proteina i to je sve, misic ce da raste a salo da se gubi.

    Da dodam da ovo nije lako, tj biti u kalorijskom deficitu i vjezbati sa tegovima, posebno dodavati kilazu redovno, ali je itekako moguce (ja sam sebi primjer) i rezultati budu fantazija
    Last edited by nimfa; 17-11-19 at 16:35.
    Sate sate sate

  8. #1983
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    @nimfa

    Nidje veze sve sto si napisao. UH nisu potrebni za izgradnju misica ? Kako ces onda izgraditi misic, sa unosom velike kolicine proteina ?

  9. #1984
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Pa napisao sam gore za sta su ugljeni hidrati a za sta protein zasluzni.

    Misic posle treninga ne koristi UH da se izgradi nego Protein.

    Ugljeni hidrati su tu kao gorivo prije treninga a amino kiseline su te koje grade misic posle treninga.

    Ne kazem ja da UH nemaju ulogu svoju ali to kako ih ti predstavljas a pogotovo ovo za suficit/deficit je po meni skroz pogresan pristup.

    Sve moze u isto vrijeme, samo ide malo sporije nego kad bi isli ovo vase bulking/cutting faze. To cu ostaviti ovima sto se spremaju za takmicenje. Skroz ali skroz nepotrebno za normalnog coveka.

    Evo garantujem svima da ako radite kao sto kazem da cete izgledati nikad bolje (mozda i neke plocice padnu)
    Last edited by nimfa; 17-11-19 at 17:04.
    Sate sate sate

  10. #1985
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default



    Evo, i da ne bude, ovo nisam od njega prepisao . Jednostavno se zna kako idu stvari neke
    Sate sate sate

  11. #1986
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Masa bez UH je moguca, ali dosta tesko. Mnogi tesko nabacuju kilograme sa gomilom UH a ne jos bez njih. UH su vise potrebni posle treninga nego prije treninga, bas zato da bi taj protein posao onamo dje treba. UH posle treninga ce sprovesti taj protein bas do misica kako treba.

    Nista nije nemoguce, ali ako neko ko ide par godina u teretanu radi na taj nacin kako si ti predstavio, mislim na to da gubi masti i dobija misice to je gotovo nemoguce

    Za pocetnike koji su tek poceli u teretanu sve je moguce

  12. #1987
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post


    Evo, i da ne bude, ovo nisam od njega prepisao . Jednostavno se zna kako idu stvari neke
    Ovako pobro...
    Ja mogu sad da se skinem, oklembesim ramena, malo napuvam stomak i okacim tu fotku, a odmah zatim popravim polozaj tijela, zategnem misice i opalim drugu fotku...
    Bodi transformejsn u 10 sekundi, a po fotkama bi se reklo da sam izgubio 5 kila sala a dobio 5 kila misica...
    Ili da okacim fotku nakon sto sam se nekoliko dana urnisao od pica i alkohola, a onda nekoliko dana trenirao i dijetom izbacao tu vodurinu koju sam navukao, razlika bi bila i veca...

    Ne kazem da je to slucaj sa ovim likom iz klipa koji si izbacio...
    Medjutim, ono sto sa sigurnoscu mogu da ti recem, momak na slikama nije totalni pocetnik, vec se radi o covjeku koji je trenirao (kolko tolko, ne kazem da je profi) ispao iz forme i zapustio se... vidi mu se po bicepsu, podlaktici i sl...
    Poceo je ponovo da trenira, odradio je neku dijetu par mjeseci, onda neki kraci bulk ili reverse, misicna memorija je uradila ostalo...
    A to je nesto sto je jako bitno, ja sam skoro cijeli zivot trenirao, desavalo mi se da se zapustim, da ne treniram po pola godine i da me bude sramota kad se skinem, ali za bukvalno par nedjelja bih se doveo u red... tj vratio raniji izgled, ali misice nijesam dobio...
    Tako da ti iz iskustva kazem, pretvaranje sala u misice nije moguce...

    Volio bih da nam kolega Kimmi bude istrajan i da dodje ispod 100 kila, sto bi na njegovu visinu bila super kilaza i linija...
    Nek drzi dijetu, nek nastavi da buca kilo mesa, pije whey, a hidrate da drzi nisko ili da ih skroz izbaci...
    I sad odmah mogu da ti recem da ce i sa 100 kila opet da mu ostane odredjeni visak, i da nece izgledati kao momak na klipu... ali ce izgledati daleeeekooo bolje nego sa 140 kg...
    Samo da se ogradim- ne poznajem Kimmija, smatram da je covjek sigurno dobio par kila misica za ovaj period iako je izbubio skoro 30 kila... razlog- nije bio skroz istrajan i disciplinovan, sigurno je malo zabusavao, opusti se nekoliko dana pa uzme da krka i resetuje organizam, prekidao je trening, itd, itd... ali to ne znaci da je istovremeno gubio salo a dobijao misice, ili kako kazu- pretvarao salo u misice...

    Evo volio bih da nam Kimmi bude zamorce, nek krene sa dijetom, tu smo da ga podrzimo, pa nek javi rezultat na kraju...
    Procitah da mu se svidio recept-whey, led i sumsko voce...

    Inace, nijesam nikakav profi, niti sam veliki fan likova sa realx3m foruma, proseravaju se momci samo tako, ali opet iz nekog iskustva ovo pisem i stojim iza svake rijeci...
    Last edited by karamazov; 17-11-19 at 18:50.

  13. #1988
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,256
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    On je radio eksperiment sa nekim momkom 20 sati gladovanja i u 4 sata unese hrane (kalorija) koje bi inace unio tokom citavog dana. Rezultat je da u kilazi i snazi ne opada, sve ostaje isto.
    tacno ali to je ako brojis kalorije jesti manje obroke u pravilnim razmacima treba da se zeludac ne bi sirio i da ti organizam ne bi trazio vise hrane, ja znam kad rasporedim dobro zadovoljim se relativno manjim obrocima ako jedem samo par puta dnevno zeludac mi se rasiri i onda iducih dana jedem kao alav
    She is only here to annoy herself!

  14. #1989
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Kako nisu UH zasluzni za izgradnju misica? Pa od kog nutritienta zavisi bolja apsorbcija proteina, pogotovu za pwm?

  15. #1990
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Nimfa, ne zamjeri, ali baš sve što si napisao je totalno "niđe veze" i ništa tačno nema u tome, ali baš ništa
    Bez UH mišića nećeš gledat, jer ti je UH potreban da bi se podigao insulin, koji će sav taj protein koji pominješ da "povede" do mišića, i zakrpi oštećenja, a bez UH to se ne može desit..
    A najveća je zabluda kod ljudi da kad si u kaloriskom deficitu, sav taj deficit se nadomještava crpljenjem energije iz sala..
    Salo je energetska rezerva, i tijelo njega prži na samom kraju, a prije toga će sve drugo da iscrpi nego li krene od sala da "uzima", zato i preporučivah keto dijetu, kod koje se zbog stvaranja procesa - ketoze, tijelo pri kalorijskom deficitu odmah okreće na topljenje masti
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 17-11-19 at 22:15.

  16. #1991
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    А немам што замјерат, свако мисли да је он у праву, зато сам и поставио онај горе видео у коме лик, који тренира спортисте свјетске , објашњава управо ово што сам ја рекао.

    Е сад ок је да ја немам везе с овим, али ти значи тврдиш да овај горе тип не зна што прича јел? Ако је тако , искључићу се који дан са теме док не пређемо на нешто друго .


    Али ми је од свега најјаче како сви заједно причате о угљеним хидратима као да сам ја рекао да их не треба уносити. Наравно да треба али нису толико важни колико ПРОТЕИНИ у очувању мишића , поготово при калоријском дефициту, и то је све. Понављам за све , амино киселине су те које граде МИШИЋ, без њих су вам џабе сву угљени хидрати овог свијета. Угљени хидрати су потребни, на свој начин , да, међутим много мањи удио него протеини.



    А што се тиче кетозе, као и свака ДИЈЕТА, постиже резултате али неодржива на дуже стазе самим тим срање. Такође никада се не бих одрекао воћа , што је основа кето дијете.



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  17. #1992
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    To je kao da si rekao da konstrukcija zida zavisi samo od dobrog izbora cigle, a da vezivni malter ne igra nikakvu ulogu.

  18. #1993
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    А ђе сам то тачно рекао? Да не зависи?

    Угљени хидрати играју улогу али ни приближно толику колико је ође прича направљена у вези њих.

    Такође прича је била како одржати мишић тј повећати га при калоријском дефициту. Да неко ко појма нема чита ово све горе помислио би да су угљени хидрати све што му треба а то није ни близу тачно.

    Поента цијеле моје приче је да је могуће градити мишић при дефициту калоријском, са правилном исхраном. Па ја то радим ево годину дана и не мањка ми мишића а масти сам изгубио и дошао на 11% а можда и испод

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  19. #1994
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    nimfa

    Brkas pojmove brate, svi znamo sto su proteini i da se trebaju unositi, ali ti nista napravio nisi samo sa njima. Momci u teretana zive u zabludi da ce se nabiti ako piju Whey posle treninga, a ja im kazem dzabe ti jedna kanta da je ispijes za dan neces dobiti mase. To je poenta citave price. Bas kako rece momak ne izgradjujes kucu samo ako imas cigle.

    Sad ti pominjes ulogu proteina u ocuvanju misica, to niko nije pominjao. Poenta moje price je ako radis masu: da li ces unositi 200 gr proteina na dan ili 300 ili 400 svejedno je (jedino moras ispostovati neki minimum 2 gr po kg), a da li ces unositi 200 ili 300 ili 400 gr UH nikako nije svejedno. Ako si na definiciji sa proteinima je potpuno ista stvar, dok se sa UH pravi detaljan plan sto i kako. Tako da je igranje sa UH svakako bitnije u izgradnji tijela, a to da se bez proteina ne moze izgraditi tijelo to znaju ptice na granu.

    Ne vidim zasto je Keto ******, daje fantasticne rezultate i ima ljudi u svijetu koji zive sa Keto ishranom, ja je ne bih radio duze od 2 mjeseca, ali za taj period bas se moze napraviti cudo. I sto je najbitnije ako se radila kako treba posle dijete ako se nastavi sa clean ishranom, salo se nece vratiti a moze se nabaciti za tih mjesec-dva vise misica negoo za citavu godinu.


    Edit:Odrzati misic i povecati ga, su potpuno dvije razlicite stvari, a ti ih poistovjecujes.

    Bas bih volio da vidim tu kolicinu misica koju imas na 11 % Bf

  20. #1995
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Ја не знам, ми онда причамо о потпуно другим стварима.

    Ти говориш о некаквој маси и вјероватно мислиш о некаквом буџењу ђе се повећаваш драстично и набацујеш огромну мишићну масу. Мислим да то не занима пуно људи на овом форуму јер су питања већином била почетничке природе.
    Ја сам од почетка говорио да врло једноставно је могуће губити масти и добијати мишић, не неким темпом и не неки боодибилдер ниво мишића али да, могуће је и то потврђују људи који провјерено знају шта причају.

    Па за мене је видиш све срање што ми лимитира шта ја могу да једем а кето то ради. Није лак за издржати самим тим сигурно неће (код обичних људи) упалити јер ће прекинути и затим брзо се вратити старим навикама јер ће им вољу убити.

    Ништа се за 2 мјесеца не постиже. Све испод 6 мјесеци је на препад





    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  21. #1996
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    To je dosta individualno, nimfa, kao i vecina stvari. Neko ce za to 6 mjeseci napraviti cudo, neko nista. Rece mi prije neki dan covjek iz teretane da trenira vec cetiri godine, nisam pozloban, ali stvarno nije nista postigao. Kad nemas bar jednu od stvari koje trening i ishrana uzrokuju...snagu, masu, definiciju ili bar neku pristojnu figuru, ajde i izdrzljivost - nisi nista postigao i bolje je da ne treniras nego da zalud trosis energiju, idi i vozi rolere ili vec sta. Tvoj bf od 11 je za pohvalu, opet ni to ne moze imati svako i takodje je za to dobro zasluzna genetika.

  22. #1997
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja kad kazem masa mislim na kvalitetnu misicnu masu za koju se zna ishrana kakva treba da bude. Obicnu masu i kilazu svako moze nabaciti neka buca pizza,bureka,hamburgera,slatkisa i eto ti mase.

    Jedan OK clanak https://wwwogistra-nutrition-shop.bl...danje.html?m=1

    Uglavnom pocetnici pogotovo oni koji su gojazni, koji imaju visok stepen masnoca mogu gubiti masti i graditi misic jer oni su daleko od svog genetskog limita. Osobe koje su na hemiji takodje mogu ovo raditi. Sto je covjek vise utreniran nemoguce je u isto vrijeme gubiti mast i stvarati misice

  23. #1998
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Uglavnom pocetnici pogotovo oni koji su gojazni, koji imaju visok stepen masnoca mogu gubiti masti i graditi misic jer oni su daleko od svog genetskog limita. Osobe koje su na hemiji takodje mogu ovo raditi. Sto je covjek vise utreniran nemoguce je u isto vrijeme gubiti mast i stvarati misice
    E ovo je suština, i najveća istina od svega..
    A uz to ide i vizuelna varka ljudi, koji misle da su dobili mišić dok su mršali, zato što samo na oko tako djeluje, jer su makli sala i mišići se bolje vide i dođu do izražaja, ali mišić je isti ostao...

  24. #1999
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Sa sasvim prostom ishranom i bez suplemenata svako moze izgraditi solidnu figuru. Ta ambicija novonastala da pocetnici upraznjavaju neke posebne sisteme treninga ide na ruku raznim "individualnim" instruktorima, a slozena ishrana raznim "nutricionistima" i naravno prodavcima suplemenata. A stvar je prosta, da prostija ne moze biti, ljudima je ili tesko da misle svojom glavom ili koriste ove gore navedene iz cistog pomodarstva, da se eto ima licni instruktor i nutricionista i da se piju sejkovi - "ja volim onaj ukus, taj je najbolji".
    Last edited by DavidM; 20-11-19 at 20:56.

  25. #2000
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Čitah nešto da su ispitivanja pokazala da se bitno više gubi body fata uz korišćenje kazeina u komparaciji sa wheyom...

    Ima li to neko utemeljenje?

    Ne jedem sireve (sem topljene u jelu) pa ni one grčke pune kazeina koji se preporučuju uveče prije spavanja... Možda da kupim za neki shake prije spavanja i ujutro uz ovsene???

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Page 80 of 90 FirstFirst ... 3070767778798081828384 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana pasa...
    By mixailo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 154
    Last Post: 17-11-19, 22:09
  2. suplementacija , tech talk
    By sparco in forum Medicina
    Replies: 20
    Last Post: 16-02-12, 15:30
  3. Suplementacija u ishrani
    By getaway blues in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-11, 13:55
  4. Ishrana
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 29-08-10, 09:36
  5. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •