Page 74 of 90 FirstFirst ... 246470717273747576777884 ... LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 2235

Thread: Suplementacija/Ishrana

  1. #1826
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Varira oko 60, vec godinama je tako. A whey mi svakako pomaze oporavku, to kazem iz iskustva svog i nekih drugova koji redovno treninraju, tj. u svoje ime govorim, jer osjecam kako je kad ga uzmem i kad ga ne uzmem. Ja ga samo zbog toga i uzimam, ne da bih nabio proteinski unos.

  2. #1827
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    ista stvar, ko ne osjeca razliku taj ne trenira kako treba ili ga ne uzima kako treba
    She is only here to annoy herself!

  3. #1828
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,787
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Ja sam tek poceo da ga koristim ove godine,do sad sam na suvo trenirao,ima razlike naravno ali moze se i bez njega


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1829
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Varira oko 60, vec godinama je tako. A whey mi svakako pomaze oporavku, to kazem iz iskustva svog i nekih drugova koji redovno treninraju, tj. u svoje ime govorim, jer osjecam kako je kad ga uzmem i kad ga ne uzmem. Ja ga samo zbog toga i uzimam, ne da bih nabio proteinski unos.
    Ja vala iskren da budem ništa osjetio nisam ni da mi što pomaže ni odmaže i ako 41-u gazim a kažu godinama treba povećati unos WP tako da sam stvarno sad u dilemi što uzet,ne ganjam neke rezultate u izgledu i snazi zadovoljan sam sa time,nego sam umoran od trke oko obaveza,nervoze,žene i đece i baš sam umoran

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  5. #1830
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    Ja vala iskren da budem ništa osjetio nisam ni da mi što pomaže ni odmaže i ako 41-u gazim a kažu godinama treba povećati unos WP tako da sam stvarno sad u dilemi što uzet,ne ganjam neke rezultate u izgledu i snazi zadovoljan sam sa time,nego sam umoran od trke oko obaveza,nervoze,žene i đece i baš sam umoran

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk
    Stvarno, ima svega na trzistu, pa nije ni isti efekat svakog proizvoda. Ali pristojan whey, ko ima za neke kvalitetne amino kisjeline i dobar multi vit/min, sigurno doprinose boljem oporavku i tom osjecaju svjezine uopste, redukuju taj osjecaj umora koji nije ni malo prijatan, posebno za vjezbace koji intenzivnije treniraju. A u 41. je vec i test na nizem nivou, pa se i tome treba prilagoditi, ne raditi nesto na silu ili izvan okvira mogucnosti vlastitog tijela/doba.

  6. #1831
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Hmmmm...
    Vezano za puls, sad sam mjerio, danas nikakvih aktivnosti nijesam imao, sem sto sam jutros prosetao kafu da popijem... vratio sam se prije 3 sata...
    I sad mi je puls 65...
    Zadnjih godinu dana sam bas slabo trenirao, nikad nijesam u goru formu bio, kardio odradim mozda 10x godisnje, a svaki dan ispusim kutiju cigara

    Kad sam prije nekoliko godina bio u top formi, trcanje skoro svaki dan, puls mi je po ustajanju bio oko 45-6...
    U mirovanju ovako oko 50...
    Koliko kardio znaci

  7. #1832
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,787
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    A cus,kardio je odlican za cijelokupni organizam,znam covjeka koji trci svaki dan po 14-25 krugova na stadion pa mu je puls oko 55 a ima 58 godina...
    Cudo je kardio za srce i sve kardiovaskularne puteve,naravno umjereno dok se ne dostugne forma i kondicija...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #1833
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Kad izmjeriš puls nakon treninga sjedi minut pa ponovo izmjeri ako ti padne puls za 20 otkucaja dok si u mirovanju u dobru ti je formu srce i krvni sudovi

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  9. #1834
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Jednom sam na nekom rutinskom pregledu dobio podatak da imam sportsko srce, tako da mi to omogucava da bez obzira na interval pauze sa kardio treninzima brzo postignem potreban intenzitet. Posle se ispostavio da i neki drugi ljudi, za koje znam da od djetinjstva treniraju, isto imaju sportso srce. Nije dovoljno istrazeno stanje srca i kardio sistema, ali u svakom slucaju nema nista negativno vezano za njega, eto cisto da zna neko ko kao i ja kasnije to sazna.

  10. #1835
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Koliko vam ide max puls...
    Ranije kad bih radio bas jaci kardio, pri onom najvecem naporu, znao je da mi ide i do 190...
    Tada bih prestajao, prosetam minut, pane na 140-150...
    Cini mi se da sam nedje procitao da se neki krajnji max puls odredjuje tako sto se od 220 oduzme broj godina

  11. #1836
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mozes ti prebacit i 200, ali je opasno. Ni do maksimalnog izracunatog se ne valja mnogo zadrzavat.

    Ja gledam da ne prebacam 170, 175.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  12. #1837
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    do 180 i kusur na momente
    She is only here to annoy herself!

  13. #1838
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,787
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Meni kad radim mrtvo dizanje,cucanj, se digne puls do 180 od prilike,ali odmaram po min-dva i spusti se...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1839
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Puls na treningu u mnogome zavisi i od pravilnog disanja. Kad vidim kako neki disu tokom teskih vjezbi, dobro je i da preteknu bez srcanog udara. Ako je nekome prioritet misicna masa, i/ili snaga, nema potrebe da nabija jak i brz tempo na kardio treningu, tu je bitniji faktor vrijeme, a tempo treba biti umjeren.

  15. #1840
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Kad smo već kod mjerenja pulsa,jel pouzdan onaj mi band 4,više mi smor ručno da mjerim

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  16. #1841
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,787
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Znas kako,svi su ti oni “od prilike” tako da to i nije bas 100% ali je priblizno,i daje neki uvid u to...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1842
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Lele...chitajuci ove poslednje postove,ja koji vishe od 10g pijem terapiju za visoki prit. sam u strahu sad da li smijem vishe zgibove,propadanja i ostale zayebancije teže raditi uopshte...?
    ...

  18. #1843
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Lele...chitajuci ove poslednje postove,ja koji vishe od 10g pijem terapiju za visoki prit. sam u strahu sad da li smijem vishe zgibove,propadanja i ostale zayebancije teže raditi uopshte...?
    A to bolje sa kardiologom da se posjavetuješ,nebi ti bilo loše da uradiš ergometriju,ako već nisi,eto da si miran po pitanju toga,tu će ti doktor odma reć najpribližnije koje su ti mogućnosti da se baviš sportom što se tiče srca

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  19. #1844
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Izgleda da cu morati tako...probadanja gore u grudima osjecam chesto,ali rachunam da to mishici rade svoj posao pa se puno ne zabrinjavam...nisam pametan sad.
    ...

  20. #1845
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Izgleda da cu morati tako...probadanja gore u grudima osjecam chesto,ali rachunam da to mishici rade svoj posao pa se puno ne zabrinjavam...nisam pametan sad.
    Slazem se, prvo konsultovati doktora - mada i oni imaju razlicita i podijeljena misljenja. Znam ljude kojima su doktori zabranjivali odredjen nacin ishrane ili aktivnosti, pa su ih oni primjenjivali bez problema, jer su i jedno i drugo planirali pametno. Mislim da bi uz redovan umjeren kardio trening i te tvoje vjezbe bio bezbjedan u tom domenu, samo iznosim svoje misljenje, ne savjetujem.

  21. #1846
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Mi Band 4: U toku treninga zna da blokira. Tipa treniraš i samo zakuca na po minuta/minut i ne mrda. Ali izmjeri tačno kad krene opet. Na trening od sat vremena izgubi mi 7-8 minuta mjerenja otkucaja i kalorija.

  22. #1847
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Slazem se, prvo konsultovati doktora - mada i oni imaju razlicita i podijeljena misljenja. Znam ljude kojima su doktori zabranjivali odredjen nacin ishrane ili aktivnosti, pa su ih oni primjenjivali bez problema, jer su i jedno i drugo planirali pametno. Mislim da bi uz redovan umjeren kardio trening i te tvoje vjezbe bio bezbjedan u tom domenu, samo iznosim svoje misljenje, ne savjetujem.
    Pa i ja mislim da si u pravu,jer evo dugo vremena problema nema da kucnem,jer nisu ovo neke prezahtjevne vjezbe,to je samo odrzavanje tijela da izgleda kako treba,nishta neko forsiranje ili pumpanje ikakvo,svakako teretane ne posjecujem,sve ovo radim doma,sa istezanjem ne traje ni sat ukupno.
    ...

  23. #1848
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    265
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pa i ja mislim da si u pravu,jer evo dugo vremena problema nema da kucnem,jer nisu ovo neke prezahtjevne vjezbe,to je samo odrzavanje tijela da izgleda kako treba,nishta neko forsiranje ili pumpanje ikakvo,svakako teretane ne posjecujem,sve ovo radim doma,sa istezanjem ne traje ni sat ukupno.
    Obratiti paznju na pravilno disanje, cest faktor odnosno uzrocnik bola u grudima je pritisak koji se stvara na grudi prilikom nepravilnog disanja.

    Quality over quantity.

    Takodje, veoma je bitno ukljuciti cardio trening (ne setnja obicna i ne light joging) vec malo napredniji vid cardio treninga (ne mora ni HIIT bas ali osrednje nesto) 2x nedeljno, kako bi se sa tog aspekta mogla otkloniti svaka sumnja negativna.

    Ishrana bez secera, u startu bih i veoma nizak udio masti u toj ishrani trazio, a ako imas malo problema sa kilazom onda u kalorijski deficit kako bi izgubio neki negativni visak koji takodje moze biti uzrocnik raznih srcanih tegoba i tegoba grudnog kosa uopsteno.

    Nije svaka bol znak da je nesto lose, ali je znak da nesto moze biti lose ako se ne promjeni neka navika.

    Kod doktora bi svakako trebao da odes ako nisi bio, ultrazvuk srca da odradis i ekg, ako je to sve okej onda implementacijom ovoga gore nemas cega da se brines.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #1849
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,787
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    463
    Thanked in
    248 Posts

    Default

    Ja sam bio grudni kos malo zeznuo na razboj,preduboko sam se spustio i samo je kvrcnulo nesto,i sad po malo kvrcka ali nije nista strasno(tako doktor rece)
    Cak mi rece da popijem koju kafu vise jer mi je nizak pritisak,a ja popijem bar 4-5 dnevno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #1850
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pa i ja mislim da si u pravu,jer evo dugo vremena problema nema da kucnem,jer nisu ovo neke prezahtjevne vjezbe,to je samo odrzavanje tijela da izgleda kako treba,nishta neko forsiranje ili pumpanje ikakvo,svakako teretane ne posjecujem,sve ovo radim doma,sa istezanjem ne traje ni sat ukupno.
    Da, to su gimanasticke vjezbe, imaju dobar efekat, a ako sam nijesi previse tezak, pretpostavljam da imas razumnu kilazu, sigurno ti nece skoditi, samo vodi racuna o ravnomjernom i pravilnom disanju, ko god da ne dise ispravno pri treningu ne moze imati dobar puls. Neke atlete u svakodnevnoj rutini imaju vjezbe disanja, potrazi po netu ako te zanima. Redovan kardio trening i ojaca i stabilizuje rad kardiovaskularnog sistema. Plus obrati paznju na ishranu, i sa tim se moze pristojno stabilizovati pritisak.
    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Ja sam bio grudni kos malo zeznuo na razboj,preduboko sam se spustio i samo je kvrcnulo nesto,i sad po malo kvrcka ali nije nista strasno(tako doktor rece)
    Ovo sam cuo od jednog moma u teretani, ista prica. Ja licno, kad vidim da mi neka vjezba ne odgovara, distanciram se bar neko vrijeme od nje, jer svaka vjezba ima srodnu vjezbu. Npr. umjesto propadanja moze da se radi kontrakosi benc sa vecim nagibom, ili jos bolje, ako ima dips machine u teretani.
    Last edited by DavidM; 30-09-19 at 16:58.

Page 74 of 90 FirstFirst ... 246470717273747576777884 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana pasa...
    By mixailo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 154
    Last Post: 17-11-19, 22:09
  2. suplementacija , tech talk
    By sparco in forum Medicina
    Replies: 20
    Last Post: 16-02-12, 15:30
  3. Suplementacija u ishrani
    By getaway blues in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-11, 13:55
  4. Ishrana
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 29-08-10, 09:36
  5. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •