Page 3 of 90 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 51 to 75 of 2235

Thread: Suplementacija/Ishrana

  1. #51
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Sa druge strane to je samo surutka u prahu. Sticajem okolnosti nekada su surutku prosipali kao otpad, a sada je obradjuju i skupo naplacuju. Bez obzira na tehnologiju kojom je izoluju i konzerviraju, to je samo surutka. Ne sumnjam da je svaka koja nema pretjerano secera i masti dobra. Uporedni testovi i rezultati ne postoje. Kako se onda procjenjuje kvalitet?! Rijec je o surutki, zaboga. Odlican suplement i nista vise od toga.

  2. #52
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Neki se kunu u taj hydrowhey od the nutr. dok neki drugi bas nisu odusevljeni..ovo odusevljeni nema veze sa ukusom i tim glupostima vec o kvalitetu itd.
    Ja ga licno nisam probao.
    Malo i logike..kako je moguce da kupis 3ipo kg extra proteina po cijeni od 60e?
    Ne mozes nikad u zivotu da kupis extra robu za male pare,osim ako je ukradena ili je ta osoba sto prodaje u gov****.Neko moje misljenje,daleko od toga da te ubjedjujem da ne uzmes
    Ja sam ga vec kupio ...moje neko laicko misljenje,nije tesko testirati ove proizvode,ja sam siguran da postoji nesto da ne "stima" u njemu da bi se sad uveliko pricalo o tome..to pod broj 1..

    A pod broj 2

    Kad bolje razmislim i nije da je bas cudno kao sto ti kazes cijena-kvalitet,jer pogledaj npr ovaj sajt http://www.myprotein.com/sports-nutr.../10530911.html znaci na njemu se slican protein po kvalitetu moze naci za 50-55 eura,a pouzdano znam da su proteini i sve sotalo sa ovoga sajta 100% ispravni (ujedno ovo je i da kazem "najjeftiniji" sajt i uopste izvor kupovine bilo kojih suplemenata) ali mislim da ne moze dostava u C.G,a i da moze bila bi skupa pa onda izadje na isto.

    Znaci htio sam da kazem da ko npr moze kupiti sa ovoga sajta on moze kupiti za 50-60 eura 3-4 kg Whey proteina i to sa 90% proteina,sto izgleda nama ovdje nemoguce,ali je upravo tako,a druga stvar je sto se uvoze razliciti Whey proteini iz Amerike,Velike Britanije,Njemacke i tamo kostaju 50 eura a odje 80 eura.Pa bi opet moj laicki zakljucak bio,ovaj od The nutritiona Whey vidim uvozi se iz Belgije i mislim da je jeftin jer su sve te takse i porezi mali u odnosu na uvoz iz drugih zemalja.
    Last edited by Pterodaktil; 29-04-13 at 16:46.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino
    Posts
    2,687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeli imao ko iskustva sa U.N.-ovim Iso Sensation 93?
    "Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"

  4. #54
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    @Jony knoxville
    Odlican!Medju najboljim,ako ne i najbolji/cistiji prote.

    @Rigodo,Pterodaktil
    Ok momci,kako vi kazete..laicko misljenje
    Last edited by dontigar; 30-04-13 at 00:38.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Ja jesam laik i postavljam još jedno laičko pitanje. Ako je potrebno 2 mjeseca da se popije 70mjerica whey-a (ako uzimaš svaki dan po mjericu, tj. treniraš SVAKI dan), koliko je mjeseci potrebno da osjetiš da li te radi baš taj whey ili možda dobar trening? A onda koliko raznih whey brendova trebaš da probaš da daš komparativnu sliku?? Po meni ne manje od jedno 5-10 godina degustacije... Čisto me zanima.

  6. #56
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Prvo,nidje ne pise da je potrebno mjesec ili dva ili pet da se popije whey,whey se moze piti i u toku jos nekog obroka,ne samo poslije treninga.I niko nije lud da trenira svaki dan.
    Drugo,da osjetis da te whey RADI?!hahah,drug,sam kazes laik si,zasto se upustas u nekakva prepucavanja kad nemas pojma oko suplementacije?mozda je tebi zanimljivo,ali meni stvarno nije..Kako ces da osjetis da te whey radi?o cemu pricas ti?
    I nema potrebe da probas xxx brendova i to da ih isprobavas 10godina i onda da tek provalis koji je onaj PRAVI koji te RADI
    Ima nesto sto se zove label,to se procita,procitaju se jos neke stvari i taj koji zna sta to sve znaci,znace da li taj whey,blend,no,kratin i milion drugih stvari!valjaju ili ne.Pozdrav

  7. #57
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Ok. Objasnjeno. Label procitas (i jos neke stvari procitas), procesiras procitane informacije i platis. I onda ne pricas kao laik vec kao expert. O surutki. :wink::wink:

  8. #58
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Stvarno Rigodo...don tigar je u pravu....mislim,kako se uopste moze osjetiti da li Whey "radi"...jedan momak koji mi je donosio dostavu suplemenata,pita me prije neki dan "sto ce ti to,za cem sluzi?" i kaze on meni "meni prijatelj uzima to,ali njega to nesto ne "radi",nije mu povecana snaga itd itd" (misleci na whey),stvarno onda nisam znao sa koje strane da krenem,pocnem da objasnim momku (Iako sam laik,znam neke stvari,dosta sam nacitan barem po ovim sajtovima,forumima,ali za mene laik obuhvata sirok pojam)...

    Tacno se zna koji je kakav Whey,kada se procita sastav tako da tu nema filozofije

  9. #59
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Ja pouzdano znam da whey "radi", kao sto radi i biftek i riba i jaja... I ja (kao laik) znam sta su blendovi, a sta izolati. Pitanje je bilo kako da znam koji "bolje" radi? Ako popijem mjericu i po blenda ili mjericu izolata? Dymatize, Prostar ili Labrada ili Optimum Gold ili...?? Ko je strucan da kaze?? A na netu ima diskusija na gigatone na te teme. Ko ima vremena i strpljenja.

    Optimum Gold je u USA dzabaleska (mislim da ga ima i po 35$ za 5 pound), ovdje je 70e. Toliko o prici cijena=kvalitet.

    Nisam zelio da budem cinik prema dontigru. Vjerujem da su genetika+ishrana+trening=rezultat. Ja samo mislim da je genetika 70%.


    P.S. Jedna od boljih marketinskih fora kada prodaju Blend od Izolata, Koncentrata i Hydro wheya. Meni je to ocigledan primjer da se "smijesano najlakse piju" tj. prodaju.
    Last edited by Rigodo; 30-04-13 at 20:35.

  10. #60
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rigodo View Post
    Ja pouzdano znam da whey "radi", kao sto radi i biftek i riba i jaja... I ja (kao laik) znam sta su blendovi, a sta izolati. Pitanje je bilo kako da znam koji "bolje" radi? Ako popijem mjericu i po blenda ili mjericu izolata? Dymatize, Prostar ili Labrada ili Optimum Gold ili...?? Ko je strucan da kaze?? A na netu ima diskusija na gigatone na te teme. Ko ima vremena i strpljenja.

    Optimum Gold je u USA dzabaleska (mislim da ga ima i po 35$ za 5 pound), ovdje je 70e. Toliko o prici cijena=kvalitet.

    Nisam zelio da budem cinik prema dontigru. Vjerujem da su genetika+ishrana+trening=rezultat. Ja samo mislim da je genetika 70%.


    P.S. Jedna od boljih marketinskih fora kada prodaju Blend od Izolata, Koncentrata i Hydro wheya. Meni je to ocigledan primjer da se "smijesano najlakse piju" tj. prodaju.
    whey= "ne radi",Whey+pravilna ishrana="radi", .....pa apsolutno je isto da li Whey od UN,od Dymatize,od Olimpa ukoliko taj whey ima isti omjer Proteina,UH,masti,aminokisjelina....znaci uvijek se trazi onaj protein sa vecim sadrzajem proteina,manjim uh i masti i bogat aminokisjelinama za sto manju cijenu

    P.S Genetika 70% to prvi put sad cuh,kakve veze ima genetika osim u izgledu tvoga tijela (kada ga nabildujes).Ishrana je minimum 70%,kada se ona sredi,ima da se raste kao kvasac.Imam i ja par poznanika (od 17-18 godina) koji su dosta onako razvijeni a nikad u zivotu nisu vodili racuna o ishrani,pa cak ne idu ni u teretani,cijenim ja da je to u tim godinama OK,e tu je u pitanju genetika,ali oni su sada dostigli svoj genetski vrhunac i polako idu nazad (bez pravilne ishrane)
    Last edited by Pterodaktil; 30-04-13 at 20:58.

  11. #61
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Zatvorenici i crnci po getoima sigurno imaju sredjenu ishranu, a svima biceps 50+ sa sve venom po meridijanu. Moj brat od tetke sa planine buca skorup i mesinu pa stotka na vratilo i stotka u kg. Ruke armirani beton, ramena sifonjeri. Primjeri su statistika. Batalimo...
    Kad vidim okruglu vodenu glavudzu bez vrata momaka iz teretana sve mi je jasno. To je ta sredjena ishrana? I moja baba je imala biceps od 70.

    Odoh predaleko. Ja bih se odjavio sa diskusije.

  12. #62
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rigodo View Post
    Zatvorenici i crnci po getoima sigurno imaju sredjenu ishranu, a svima biceps 50+ sa sve venom po meridijanu. Moj brat od tetke sa planine buca skorup i mesinu pa stotka na vratilo i stotka u kg. Ruke armirani beton, ramena sifonjeri. Primjeri su statistika. Batalimo...
    Kad vidim okruglu vodenu glavudzu bez vrata momaka iz teretana sve mi je jasno. To je ta sredjena ishrana? I moja baba je imala biceps od 70.

    Odoh predaleko. Ja bih se odjavio sa diskusije.
    E brate,to tako izgleda na filmovima...diluje se,diluje...ne samo droga...diluju se sterodi,suplementi,hrana

  13. #63
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Rigodo...totalno ti je prica nidje veze.
    Prvo pocinjes o tome kako whey radi,pa onda zavrsi na crncuge kojima je ruka 50.Pa dje su ti getasi sto imaju ruku 50 a da imaju tu do 100kg sa bfom od max 10%?!Nemoj da siris nekakve nebuloze.
    Mislis da je onaj hanibal sto se vije ka' tarzan da je onakav od oonoga,da nema veze sa hemijom?kao i vecina onih crncuga?ee,nemas ti pojma.
    Tvoje pitanje kako da znas koji bolje radi..Opet je glupo pitanje.Sto radi whey prvo mi objasni?Drugo,ti,kao ni ja,kao ni 80% rekreativaca necemo osjetit razliku pili whey poslije treninga,pili blend poslije treninga ili naaajbolji izolat.Odma da ti to kazem.
    Ima na netu diskusija masu,ima na netu textova masu,ima sve ga na netu..ali isto treba znat sta je stvarno tacno i istinito,evo i ovo je na netu,pa ce doc neki momak od 17,18god procitat tvoje postove i uzet da je to tacno i rece nekom drugom ja to procitao na net.Razumijes sto hocu da kazem?
    Ako vec oces da se bavis ovim,da diskutujes,da dijelis misljenja..uzmes nekoliko knjiga koje idu malo opsirnije sto se tice ishrane(samih nutrij.),biomehanike,fiziologije covjeka itditd..citas neke textove od nekih vodecih ljudi u bb svijetu,itd.
    Tvoj iskaz kako je 70% genetika je opet nebuloza,znaci samo pricas nesto sto nema veze sa zivotom.
    Tvoj brat sto buca skorupa i ne znam cega i ima ruke kao armirani beton...vjerujem ja da je tako,imas takvih primjera masu..ali tvoj brat sa 100kg neka dodje u teretanu da radi cucanj npr,i neka dodje utrenirani momak sa 80kg koji ce 2x svoju tezinu izbacit,dok tvoj brat nece.Kako da ti laicki objasnim...ima razlicitih tipova snage,misicnih valkana,itd..e sad udjoh bas duboko dosta je...
    Last edited by dontigar; 30-04-13 at 21:59.

  14. #64
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Drugo,ti,kao ni ja,kao ni 80% rekreativaca necemo osjetit razliku pili whey poslije treninga,pili blend poslije treninga ili naaajbolji izolat.Odma da ti to kazem.
    Pa mogli smo odmah da se pobratimimo. To je to. Mada i ostalo si u pravu.. Kris Hemsvort ima 190+cm i genetika nema veze sa njegovim izgledom. Vjerovatno

  15. #65
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Nemam pojma sto si htio da kazes sa krisom.
    Ali OK,rasprava sa tobom kao pisanje uz vjetar
    Kako god...

  16. #66
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Pa kad ne kapiras da su i kosti genetika. Ne mogu se nabildati. Na kosku od pola metra ide drugaciji misic sa drugacijim vlaknima nego na kosku od 30cm. Biti zdepasti bilder i visoki bilder nije isto. Ni vizuelno, a ni isti trud se ne ulaze.
    Ako tome dodas predispozicije za hipertrofijom i anabolizmom (genetika), sirinu ramena i kukova (genetika), vrijeme oporavka i izdrzljivost(genetika) dobijes famoznih 70% u ovoj prici.

    Fora je da sve skupa, posle mukotrpnog rada, drugacije izgleda. Evo nacrtacu ti pa cu okaciti.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Hahaha,ja ne vjerujem o cemu tii pricas
    Svako dobro,pozdrav

  18. #68
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Da kacim sad milione linkova na ovu temu, ne vrijedi... Ne vjerujes pa to ti je.
    Da na covjeku postoji labela sa specifikacijama mozda bi povjerovao.
    Otpozdrav.

  19. #69
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Nemam pojma sto si htio da kazes sa krisom.
    Ali OK,rasprava sa tobom kao pisanje uz vjetar
    Kako god...
    pa pričaš don tigar o kvalitetima wheya, kako je jedan bolji, pa kako ljudi neke ne hvale...a onda kažeš da treba da se čita sa tabele, da se razlika ne osjeća, da ne može da se osjeti tek posle 3-5-10godina testiranja.
    Genetika ima sigurno prednosti...neko sa mnogo manje truda i odricanja postiže rezultat U smisli metabolizma, snage, konstrukcije itd...
    Jedno su prednosti trenutne - određena vrsta treninga, način ishrane, drugo su prednosti koje se rođenjem dobijaju, ili npr životom na sjeverni pol, afriku il npr USA đe imaš i klimu dobru i supplemente sve džabaluk


    I nemojte da drvite i da se prepirete i pametujete...Testosteron ostavi za gym, ođe relax mudonjice moje pametne
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  20. #70
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Da,treba da se cita label,iliti supplement facts.Rekao sam da mi,odnosno 80% vjezbaca nece osjetit razliku,ali da naravno postoji.
    Ne mozes rec da je,pr..Ironmaxx protein 90,koji na 100gr ima 86gr bjelancevina!(sto je baas dosta) cijena mu je 45e,da je bolji od npr twinlabovog koji je 70-75% i koji kosta trenutno 55e.Sad neki 'laik' bi rekao ovaj ironmax ima vise %bjelancevina i jos je jeftiniji,jer je to evropska firma,a ovaj tw se uvozi iz pm i zbog toga je skuplji.E onda dodje neko ko zna nesto malo i procita taj label i shvati ocemu se radi
    Dalje..nisam rekao da genetika nema prednosti,rekao sam da genetika nije 70%,pitaj bilo kojeg profesionalca u polju bb,pl,trenera.
    Kakvu spominjes sad klimu?sto klima je bolja u afriku ili usa za gruvanje misica nego kod nas?
    Sto se cijena tice..naravno da je kod njih sve jeftinije i plus bolji standard.Ali ko god krene da se ozbiljno(profesionalno) bavi bbom zna kolika je cijena toga.Sad nismo razgranicili pricamo li o profima ili ljudima koji to rade iz hobija ili opet nekima koji su u sredini.
    Nit se drvimo,nit pametujemo...ovo se naziva rasprava.Ja mislim jedno,on drugo,ti trece,itd.Mudonjice tvoje pametne?O Boze...:cower:

    ii mislim da je ovo tvoj post
    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    ne razumijem se u supplemente, al mi ga drug koji je manje više semi-pro uzima...tako da ne brigaj :
    pa ako se vec ne razumijes,zasto omalovazav tudja misljenja?ti da se razumijes sad u molekularnu bio.i ja pocnem neku pricu sa tobom,a ti mi stavis do znanja da se kreces kroz te krugove,ja bih to postovao i ne bih tvoje misljenje omalovazavao i ponasao se kao ti.
    po slikama sto si postavljao i postovima rekao bih da treba da si zahvalan genetici na onakvom izgledu,sigurno ne na striktnom drzanju neke ishrane,dobrom treningu,suplementaciji,itditd.sad ces ti rec pa evo vidis da je genetika velikim dijelom bitna.jeste,ali ne 70%.Sad kad bi htio da se popravis jos npr 10kg(kvalitetnih) neces se popravit od genetike!nego velikim trudom i radom,odricanjima itd.Nadam se da si shvatio sto pokusavam da kazem
    Last edited by dontigar; 03-05-13 at 01:46.

  21. #71
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Ja sam jasno naglasio da je moje misljenje o 70% ucinka genetike u BB. Evo neka bilo ko od nas zamisli da je trener i da ima priliku da u srednjoj skoli probere djecake za treniranje koji prethodno nikad teretanu nisu vidjeli. Ja bih znao sta da trazim.

    Genetika 70% je jednako tacno kao Ishrana 70%. A svi dobro znamo da je TRENING 70%.

    Loveclocker je u pravu. Pravac teretana.

    Mada je procenat Crnogoraca koji su napucani ovih dana too damn high!!! Ja bih rekao opet da je genetika, ali da ne zapocinjemo.... Ajde da pricamo sta valja od suplemenata. Meni jedino whey i kreatin imaju smisla. Omega 3 i vitamine uzimam, ali ne iz istih razloga.

  22. #72
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    ima li dje u pg lipo6black da se uzme zna li neko?

  23. #73
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citizen pg... View Post
    ima li dje u pg lipo6black da se uzme zna li neko?
    Imas pm

  24. #74
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Da,treba da se cita label,iliti supplement facts.Rekao sam da mi,odnosno 80% vjezbaca nece osjetit razliku,ali da naravno postoji.
    Ne mozes rec da je,pr..Ironmaxx protein 90,koji na 100gr ima 86gr bjelancevina!(sto je baas dosta) cijena mu je 45e,da je bolji od npr twinlabovog koji je 70-75% i koji kosta trenutno 55e.Sad neki 'laik' bi rekao ovaj ironmax ima vise %bjelancevina i jos je jeftiniji,jer je to evropska firma,a ovaj tw se uvozi iz pm i zbog toga je skuplji.E onda dodje neko ko zna nesto malo i procita taj label i shvati ocemu se radi
    Dalje..nisam rekao da genetika nema prednosti,rekao sam da genetika nije 70%,pitaj bilo kojeg profesionalca u polju bb,pl,trenera.
    Kakvu spominjes sad klimu?sto klima je bolja u afriku ili usa za gruvanje misica nego kod nas?
    Sto se cijena tice..naravno da je kod njih sve jeftinije i plus bolji standard.Ali ko god krene da se ozbiljno(profesionalno) bavi bbom zna kolika je cijena toga.Sad nismo razgranicili pricamo li o profima ili ljudima koji to rade iz hobija ili opet nekima koji su u sredini.
    Nit se drvimo,nit pametujemo...ovo se naziva rasprava.Ja mislim jedno,on drugo,ti trece,itd.Mudonjice tvoje pametne?O Boze...:cower:

    ii mislim da je ovo tvoj post

    pa ako se vec ne razumijes,zasto omalovazav tudja misljenja?ti da se razumijes sad u molekularnu bio.i ja pocnem neku pricu sa tobom,a ti mi stavis do znanja da se kreces kroz te krugove,ja bih to postovao i ne bih tvoje misljenje omalovazavao i ponasao se kao ti.
    po slikama sto si postavljao i postovima rekao bih da treba da si zahvalan genetici na onakvom izgledu,sigurno ne na striktnom drzanju neke ishrane,dobrom treningu,suplementaciji,itditd.sad ces ti rec pa evo vidis da je genetika velikim dijelom bitna.jeste,ali ne 70%.Sad kad bi htio da se popravis jos npr 10kg(kvalitetnih) neces se popravit od genetike!nego velikim trudom i radom,odricanjima itd.Nadam se da si shvatio sto pokusavam da kazem
    Čuj, rekao sam konkretno sve za ove vaše prepirke koji je protein bolji. Nema šta tu da dodam.
    Klima druže, jer nije isto ako se znojiš po vas dan kao prase, il se smrzavaš kao p1cka, il imaš prosjek 25 stepeni...bez obzira što postoje klima uređaji itd. I ne znam što se uvati baš toga, to mi je najmanje bitno na listi.
    Drugo, pa imaš tu neku dozu brecanja, kad dođe neko sa drugim mišljenjem odma se vrijeđaš, kao da si neki profesor pa ono ironično: "Aj dobro ja pojma nemam, vi najbolje znate"

    Treće, eo ga opet, đe sam u toj rečenici tebe pomenuo ili omalovažio? Jbte hahah Taj drug se sigurno razumije 10puta bolje od tebe u BB, mnogi ga znaju, jedan od najbolje građenih momaka u CG...a ima i snage mnoogo, da ne slažem sad za težine, al mislim čučnjeve sa 250kg il više...

    Četvrto, opet mi ubacuješ riječi u post Đe sam ja napisao da je 70%? Napisao sam da "SIGURNO IMA PREDNOSTI". Moja je banja, jedem ko svinja, jedem slatkog koliko ocu, a ne vidi mi se, lean sam skroz, a s vrlo malo treninga mišić mi raste manijački. To za 10kg se slažemo, mada i nije preveliki trud i odricanje, jedeš malo više piletine i jaja, pa polako...Ne može se za 3 mjeseca pred ljeto sve...Realno ja bi taj cilj za godinu dana postavljao, bez stresa. Shvatio shvatio


    Quote Originally Posted by Rigodo View Post
    Ja sam jasno naglasio da je moje misljenje o 70% ucinka genetike u BB. Evo neka bilo ko od nas zamisli da je trener i da ima priliku da u srednjoj skoli probere djecake za treniranje koji prethodno nikad teretanu nisu vidjeli. Ja bih znao sta da trazim.

    Genetika 70% je jednako tacno kao Ishrana 70%. A svi dobro znamo da je TRENING 70%.

    Loveclocker je u pravu. Pravac teretana.

    Mada je procenat Crnogoraca koji su napucani ovih dana too damn high!!! Ja bih rekao opet da je genetika, ali da ne zapocinjemo.... Ajde da pricamo sta valja od suplemenata. Meni jedino whey i kreatin imaju smisla. Omega 3 i vitamine uzimam, ali ne iz istih razloga.
    Nisi me shvatio u potpunosti. Sve zavisi koje ciljeve čovjek ima. U globalu genetika je ono što ističe jedne ispred drugih, pogotovo kod profi BB(gdje u poslednje vrijeme teže Ogromnim konstrukcijama), nije isto imao 1.65 i 1.85 i 1.95, isto tako za širinu ramena, jačinu zglobova, uopšteno snagu, itd... Ona se ne može ničim nadomjestiti il nadograditi.
    Svako se može odrijet u teretanu...to i nije neki uspjeh. Uspjeh je jesti 6 obroka dnevno, motati se po gradu sa pakovanjima obroka i time pobijediti genetske nedostatke, slabe partije mišića itd. A kod nas se i nema nekog izbora bez pileće bijelo, jaja, mlijeka, par vrsti ribe i sl...pa to još dodaje na dosadi
    Last edited by Loverclocker; 04-05-13 at 11:12.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  25. #75
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    936
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    @loverclocker
    Prvo nemam nikakvu dozu brecanja,bas ne,nisam takav tip.
    Ovo ostalo...sve je ok,upravu si
    Eee da ti ovo ispricam..Vjerovatno znas za Colemana,dok je trenirao,dok je bio mr.o pitali njega sto je zma,covjek nije znao.To ti kazem na osnovu ovoga tvoga imam druga bildera koji izgleda predobro.
    Da ne sirimo dalje,upravu ste za genetiku i sve sto ste rekli,ajmo daljee

Page 3 of 90 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana pasa...
    By mixailo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 154
    Last Post: 17-11-19, 23:09
  2. suplementacija , tech talk
    By sparco in forum Medicina
    Replies: 20
    Last Post: 16-02-12, 16:30
  3. Suplementacija u ishrani
    By getaway blues in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-11, 14:55
  4. Ishrana
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 29-08-10, 10:36
  5. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •