Page 59 of 90 FirstFirst ... 94955565758596061626369 ... LastLast
Results 1,451 to 1,475 of 2235

Thread: Suplementacija/Ishrana

  1. #1451
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Evo da vam bacim jedan recept za niskokaloricni dezert...
    Mjerica proteina od jagode, 100 ml mlijeka i vode (moze i bez mlijeka) i 150gr smrznutog voca-lego/frikom i sl (ako je vjerovati deklaraciji oko 30 kcal na 100 gr)
    Sve to u nutribulet, dodje tako gusto da moras kasikom da jedes, nesto kao sladoled od jagode kad se malo rastopi... sve to ima manje od 200 kcal a 30 gr proteina...
    Ukus perverzija

  2. #1452
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ne znam ima li prikladnije teme od ove ali eto.. kratko samo...

    Konfleks (ne znam ni kako se pravilno kaze na naski 'cornflakes' ali nije kako bi trebalo) ne konzumiram cesto ali uzmem ga nekad izjutra ili uvece umjesto da jedem nesto 'teze'...

    Elem, BONAVITA mi odgovara ukusom i hasam 'suv', bez mlijeka ili icega, nesto kao grickanje umjesto sjemenki i sl., za promjenu. Sa mlijekom mi ovaj konkretno nikako ne odgovara...

    Juce uzeh kao neku 'dijetalnu' verziju, cisto da probam. A ubijedjen da je svakako bolja u svakom smislu od 'obicne'. Nisam gledao brojke u prodavnici.

    Tacno je da ima nesto manje kalorija, malko vise vlakana ali ima skoro duplo vise secera pa je kod mene doslo do WTF efekta. (6.1gr kod 'obicne' VS 11gr kod 'dijatalne' opcije - na 100gr svakako)

    Eto... vise informativno nego sto zapocinjem neku diskusiju ili dijelim neku izuzetno korisnu informaciju...



    Energy value: 1 640 kJ / 386 kcal
    Fat: 1,2 g
    - of which saturated fatty acids: 0,3 g
    Carbohydrate: 85 g
    of which sugars: 6,1 g
    Proteins: 7,9 g
    Salt: 1,5 g
    Fibre: 2,0 g



    Nutritional values (100g)

    Energy value: 1401 kJ/332 kcal
    Fat: 2,2 g
    - of which saturated fatty acids: 0,3 g
    Carbohydrate: 61 g
    of which sugars: 11 g
    Fibre: 12 g
    Proteins: 11 g
    Salt: 1,1 g
    Last edited by Fidel Castro; 12-06-19 at 22:25.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #1453
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Fidel,

    Ajde da i ja napisem koju... Ja ti se necu mnogo zadrzavati na dio teme, koje od ove dvoje da uzmes, jer tu je li sve pise u tim brojkama, pa sam vidis, sta ti i kad treba...
    Ja cu vise napisati ono sto meni bode oci, kad je vec na ovoj temi, racunam da si u nekom treningu itd... to je ovaj dio, uzmem ga ujutro ili uvece da ne jedem nesto "teze" ...

    E bogami, tesko da se moze za naveche pojesti STO GORE od ovoga
    Cornfleks, ako ti se bas svidja, okej je da pojedes shaku uz whey posle treninga, cisto radi podizanja insulina itd itd ...
    A uzimati ga za veceru je bogami mnogo lose...

    Ljepse ti je uzeti neki sir, shaku badema i tako nesto ...
    F.C.F.

  4. #1454
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Tema je pored suplemenata i o ishrani, cini mi se. Ishrana ne mora nuzno biti uz neki trening.

    Cornflakes u svakom slucaju nije nesto sto smatram dobrim i 'ispravnim' za svakodnevnu konzumaciju ali ga imam i povremeno uzmem saku istog. Ova kesica od po' kile mi traje skoro mjesec dana tako da ne mislim da se previse trujem sa istim.

    Sir obozavam ali sam znacajno smanjio konzumaciju istog jer nije ni on 'cvijece', pogotovo u kolicinama u kojima sam ga do skoro konzumirao.

    Hvala na 'input'-u u svakom slucaju
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #1455
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Tema je pored suplemenata i o ishrani, cini mi se. Ishrana ne mora nuzno biti uz neki trening.

    Cornflakes u svakom slucaju nije nesto sto smatram dobrim i 'ispravnim' za svakodnevnu konzumaciju ali ga imam i povremeno uzmem saku istog. Ova kesica od po' kile mi traje skoro mjesec dana tako da ne mislim da se previse trujem sa istim.

    Sir obozavam ali sam znacajno smanjio konzumaciju istog jer nije ni on 'cvijece', pogotovo u kolicinama u kojima sam ga do skoro konzumirao.

    Hvala na 'input'-u u svakom slucaju

    Okiii, onda mozemo ovako... Obije varijante ovog sranja su pune secera i ne valjaju nista ako vec vodis racuna o ishrani...

    A ko nije sad pod nekim striknim dijetama, onda ni koja kockica cokalade nije veliki problem pred spavanje ali ovo je kao da raspravljamo je li pred spavanje bolja Milka ili Najljepse zelje

    Malo se salim, ne shvati me pogresno ti si pametan momak... nego 90% nase populacije kad cuje "pahuljice" misli ako uzme cornfleks da on od tog trenutka pazi na ishranu... I pojeo je nesto lagano... A ustvari je pojeo shaku secera... ... ovdje pricam o cornfleksu i slicnim pahuljicama... ne o npr ovsenim koje bi ujutro mogle naci svoju jako kvalitetnu primjenu itd itd, al to je vec siroka tema

    Ljepse mu je i zdravije pojesti 4 jaja na maslacu, nego ovo .. E aj ti to sad objasni, zato sam malo skrenuo sa teme... zivjeli...
    F.C.F.

  6. #1456
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Slazem se ja u potpunosti.

    Moj post je bio samo neka vrsta skretanje paznje na razliku izmedju ova 2 proizvoda a takvih primjera ima gomila. Gdje 'dijetalna' varijanta nije nesto bolja od 'obicne' a nerijetko je i losija, kao u ovom slucaju.

    Pored toga sto, makar po meni, ima znatno losiji ukus, visociju cijenu, ima i 2x vise secera...

    To je bila svrha post-a, nikako "jedite corflakes, on je odlican za pravilnu ishranu"
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #1457
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Neznam jel vezano za temu al eto ođe ima svega od ishrane,suplementacije,treninga,fizičke izdržljivosti i zdravlja pa i da ja kažem nešto manje bitno.Živim u Zetu pa ko oće da dođe da ga prošetam kroz moje selo da vide ljude od 60 do 75 godina kako rade od jutra do mraka i pored svih trimera oni najstariji još uvijek ručnom kosom kose travu što nije lako lako vjerujte mi e sad meni nije jasno kako ti ljudi pored tih godina imaju takvu izdržljivost bez kornfleksa,avokada,čija sjemenki i ostalih budalaština što su evo aktuelni 5-6 godina

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  8. #1458
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ok. Ali ne živimo svi u Zetu da imamo zemlju da obrađujemo ili livadu ispred kuće da kosimo. I to nisu budalaštine, nego namirnice za koje je nauka dokazala da pozitivno utiču na zdravlje. Prije to nismo znali, a sad znamo - ne znam što je tu loše.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  9. #1459
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Ok. Ali ne živimo svi u Zetu da imamo zemlju da obrađujemo ili livadu ispred kuće da kosimo. I to nisu budalaštine, nego namirnice za koje je nauka dokazala da pozitivno utiču na zdravlje. Prije to nismo znali, a sad znamo - ne znam što je tu loše.
    Da takođe je nauka dokazala da svinjsko meso i masti životinjskog porijekla nije zdravo pa eto praksa je pokazala drugačije, što se tiče ljudi koji žive na selo,mada imam komšiju koji uzgaja svinje svake godine dolaze mu iste mušterije iz Podgorice da kupuju svinje, interesantno da su to penzioneri i izgleda da njima nije zanimljiva ishrana od sušenih travčica

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  10. #1460
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    https://m.facebook.com/story.php?sto...87864237958440

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  11. #1461
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    https://m.facebook.com/story.php?sto...87864237958440

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Procitah ovo. Lik koji dovodi u pitanje zasto voce je za mene debil koji samo trazi paznju i pokusava da se napravi pametan.

    Svi koji znaju ista o zdravlju generalno, znaju da izbalansirana ishrana ukljucujuci dosta voca je ZDRAVA i tu nema sta dalje pisati.

    Cu on se sad gadje sa fruktozom i procentima nekim i pi. Nemoj ga vise pratiti


    Da ne bude zabune, kapiram ja njega sto prica i povrce i vitamini i sve to. Medjutim ovo kako on pise i sta prica ce navesti nekoga sa manje mozga da shvati pogresno i bukvalno, i da smanji ioanko mali unos voca u svoj organizam.
    Last edited by nimfa; 13-06-19 at 15:59.
    Sate sate sate

  12. #1462
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Pretpostavljam da je kolega htio da poentira kako da ne treba vjerovati nauci, pa je postavio ovaj biser, koji piše da je nauka dokazala da voće nije zdravo. Ono što kolega treba da zna jeste da ne treba da vjeruje u sve što pročita, naročito ne na Fejsbuku, a NAROČITO ne kada iskaz nije potkrijepljen odgovarajućim izvorima.

    I još jedna stvar, Pelex. Kad sam rekao da se saznanja o ishrani zasnivaju na naučnim dokazima, nisam mislio na nauku od prije 20 i više godina. Granice znanja se toliko brzo pomjeraju da mnoge stvari koje su važile prije samo desetak godina više ne važe. To se odnosi i na svinjsku mast - postoji sve više dokaza da svinjska mast nije tako nezdrava kao što se dugo mislilo - zapravo, zdravije je koristiti mast za prženje nego rafinisano suncokretovo ulje. Tako da ljudi sa sela imaju pravo.

    Krajem dvadesetog vijeka ljudi su bili opsjednuti zasićenim mastima, vjerujući da one škode zdravlju. Dvadeset prvi vijek kaže drugačije: šećer je mnogo opasniji igrač.
    (pritom se, naravno, misli na vještačke šećere).
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #1463
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Zna nauka odavno što je zdravo što nije samo što nauka uzima velike pare od proizvođača i raznih uvoznika svega i svačega tipa sjemenke itd.samo da se isforsira proizvod na tržište kao zdrav,evo recimo dijete jogurt il' fit se forsira kao zdrav a ima oko 20 grama šećera? Pođeš da kupiš u voli,laković il' neđe drugo kikiriki,badem il' lješnjik na mjeru ja pitam dobro jel ovo svježe zna li se od kad je okle je stiglo kolko stoji ovo ođe il' se samo zna o proizvodu kolko ima grama i stvarno stave datum kad je izvagano.Ukratko oću da kažem da nas rasadiše sa uvoznim ******m za koju kažu da je zdravo a Crna Gora može sama vala za nas da proizvede i mesa i voća i povrća eto da se iole malo zdravo hranimo

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  14. #1464
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Jogurt "fit" sa 20gr secera moze kao 'dijetalni' da reklamira iskljucivo proizvodjac.

    Nadji mi naucnu studiju ili bilo koji dokument koji kaze da je takav jogurt zdrav i da zavrsimo ovu pricu.

    A ako samo pises radi pisanja, bez ikakvih dokaza i izvora onda isto mozemo da zavrsimo pricu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #1465
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    Zna nauka odavno što je zdravo što nije samo što nauka uzima velike pare od proizvođača i raznih uvoznika svega i svačega tipa sjemenke itd.samo da se isforsira proizvod na tržište kao zdrav,evo recimo dijete jogurt il' fit se forsira kao zdrav a ima oko 20 grama šećera? Pođeš da kupiš u voli,laković il' neđe drugo kikiriki,badem il' lješnjik na mjeru ja pitam dobro jel ovo svježe zna li se od kad je okle je stiglo kolko stoji ovo ođe il' se samo zna o proizvodu kolko ima grama i stvarno stave datum kad je izvagano.Ukratko oću da kažem da nas rasadiše sa uvoznim ******m za koju kažu da je zdravo a Crna Gora može sama vala za nas da proizvede i mesa i voća i povrća eto da se iole malo zdravo hranimo

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    A okle, vidis kako se sve zivo uvozi zato sto im je jeftinije da uvoze smece od mese iz Brazila, Spanije itd nego da placaju malo vecu cijenu nasim stocarima.
    To ti je ta racunica.

    Sto se mesa a i voca i povrca tice, treba se malo povezati tj informisati i sve kupovati od ljudi koji to domacinski drze, nije da ih nema mada isto kapiram da nema svako vremena i zivaca za to. Zato i imamo toliko uvozne hrane...

    Ove akcije kupujmo domace i slicno podrzavam maksimalno. Samo domace i u sezoni i nema brige
    Sate sate sate

  16. #1466
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Jogurt "fit" sa 20gr secera moze kao 'dijetalni' da reklamira iskljucivo proizvodjac.

    Nadji mi naucnu studiju ili bilo koji dokument koji kaze da je takav jogurt zdrav i da zavrsimo ovu pricu.

    A ako samo pises radi pisanja, bez ikakvih dokaza i izvora onda isto mozemo da zavrsimo pricu.
    Što se mene tiče nemam namjeru iznosit naučne činjenice o ishrani jer i ti isti kao što sam naveo lažu zbog novca i koristi

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  17. #1467
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    https://m.facebook.com/story.php?sto...87864237958440

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

    hhahah najčuveniji fake natty u Srbiji, ako što mrzim to su likovi koji izigravaju nutricioniste na osnovu izgleda koga su stekli steroidima i na osnovu završenog kursa za nutricionistu drugi i po stepen u donjoj žagubici i onda prodaju ljudima skype treninge iliti maglu ...
    She is only here to annoy herself!

  18. #1468
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    kao što ovdje bračni par Vukotić prosipa pamet i prodaje maglu, dobija prostor na TV, javnom servisu itd... i glumi ludilo cijela sekta...

  19. #1469
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Treba izdurati na ispod 1500 kalorija qq ostalo mi još 400 a tek je 15h

    Kriziram 2 put da se zapljunem možda me prođe

  20. #1470
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,838
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Koliko unosis dnevno kalorija?
    Sate sate sate

  21. #1471
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Do sad nisam nikad brojala. CEnim da sam do skoro bila tu oko 2k kalorija. Budući da imam neki, ajde da ga nazovemo cilj, treba da pratim jer sam ovako bila "opuštena" što se unosa tiče, pa treba deficit za 500, bar za početak.

  22. #1472
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Do sad nisam nikad brojala. CEnim da sam do skoro bila tu oko 2k kalorija. Budući da imam neki, ajde da ga nazovemo cilj, treba da pratim jer sam ovako bila "opuštena" što se unosa tiče, pa treba deficit za 500, bar za početak.
    Na zalost nema sanse da se ocijeni slobodnom procjenom, vjeruj mi. Ja sam se godinama zavaravao da "dobro ocijenim" ali tek kad sam namjerno, ne bih li provjerio, uzeo vagu i poceo da vagam sve nekih mjesec dana, shvatih koliko sam odstupao. Em sto vecina ljudi nije dobra pri ocijenjivanju gramaze namirnica koje jedu, em sto ne znaju koliko sta ustvari ima kalorija...

    Jedino rijesenje ti je vaga i tacno zapisivanje barem par sedmica. Znam da je uzasno dosadno i da ce neki da te prozivaju kao ludu, al' tako je kako je.

  23. #1473
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

  24. #1474
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa uzela sam nju i onu aplikaciju na tel da pišem kao evidenciju. Juče je pala odluka, iako su mi rekli da ne krećem odmah, danas mi je prvi dan pa vidjećemo. Teško mi je palo u dva navrata jer osjećam pad energije, pa imam potrebu odmah nešto da pojedem

  25. #1475
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Extreme weight loss 1300

    Ranio si me lagano.

Page 59 of 90 FirstFirst ... 94955565758596061626369 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana pasa...
    By mixailo in forum Kućni ljubimci
    Replies: 154
    Last Post: 17-11-19, 23:09
  2. suplementacija , tech talk
    By sparco in forum Medicina
    Replies: 20
    Last Post: 16-02-12, 16:30
  3. Suplementacija u ishrani
    By getaway blues in forum Medicina
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-11, 14:55
  4. Ishrana
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 29-08-10, 10:36
  5. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •