Quote Originally Posted by karamazov View Post
Auuu brate, zaebano...
Mada jos uvijek nijesi slatkokrvan, tako da glavu gore, nije tako strasno...
Vele da je za to dobar taj hrom, onda kokosovo ulje i sl, potrazi vec na internetu...
Realno, mislim da je to sve sviranje murici, ali probaj kad vec ne moze da skodi...
Na tvom mjestu bih totalno promijenio nacin ishrane, slatkise (naravno) i voce izbaci totalno, hleb gledaj da smanjis na minimum... nesto kao low carb ili keto ishrana...
Znaci, lagano meso, riba, dosta povrca, malo laganog sira i jaja... moze tu da se vrti dosta raznolik jelovnik...
Setnja, cardio, neki lagani trening...
Probaj tako jedno pola godine pa onda iskontrolisi stanje...

Meni pola familije ima secer, najpodmuklija i najodvratnija bolest... zajednicko svima njima je da nikad nijesu bili gojazni, ali su secer dobili od nekog stresa, problema na poslu, familiji i sl... sa druge strane, imam tetku od 120 kila, svako jutro doruckuje 2 bureka, a nalazi su joj kao djetetu...
Neki od njih su na insulin 30 godina, nikakvih komplilacija nijesu imali, ali ishrana im je pod konac, stvar navike...
Znaci, promjena ishrane, i izbjegavaj prejedanja ili sto bi bilderi i fitnes koucevi rekli punjenja, ono 10 dana hedes sve kako treba, a onda se 11og razvalis, to moze da ti bude okidac za secer, makar je to moj zakljucak...
Uglavnom, jos uvijek si zdrav, tako da opusteno, nije strasno ali moze da bude
A ja ti to imam već nekoliko godina i držim pod kontrolom i to upravo na način koji si ti opisao.
Juče čuh od kolege za ove tablete pa rekoh da pitam za iskustva, iskreno sumnjam u te čudotvorne pilule ali ne škodi da se proba.