Results 1 to 8 of 8

Thread: Vivax klima multisistem inverter

  1. #1
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vivax klima multisistem inverter

    Ineresuje me ima li ko iskustva sa vivaksovim invertorskim multisistemom, koja mu je cijena, kojeg je kvaliteta... Sve informacije su dobro dosle.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    252
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koji je tacno model, mozes li da mi posaljes sliku ili nesto barem...

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam Fujitsu multisistem inverter i prezadovoljan sam. Kako zimi tako i ljeti. Evo već 4tu godinu za redom radi u toku čitave i nije bilo nikakvih problema. Par puta je samo čišćena i to ono redovno održavanje. Kako sam planirao da radim još jedan takakv sitem na drugom objektu majtor koji mi je to radio i inače održava mi je preporučio da stavim Vivax jer je ogromna ušteda a da po pitanju kvaliteta ne igra bitnu ulogu. Prenosim ti znači preporuku moga majstora u kojeg imam povjerenja i koji mi ne bi to uvalio da bi on imao posla..

  4. #4
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    171
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Linno View Post
    Ja imam Fujitsu multisistem inverter i prezadovoljan sam. Kako zimi tako i ljeti. Evo već 4tu godinu za redom radi u toku čitave i nije bilo nikakvih problema. Par puta je samo čišćena i to ono redovno održavanje. Kako sam planirao da radim još jedan takakv sitem na drugom objektu majtor koji mi je to radio i inače održava mi je preporučio da stavim Vivax jer je ogromna ušteda a da po pitanju kvaliteta ne igra bitnu ulogu. Prenosim ti znači preporuku moga majstora u kojeg imam povjerenja i koji mi ne bi to uvalio da bi on imao posla..
    Ja se isto mislim izmedju Fujitse i Vivaxa, dosta ljudi kaze da nema bitne raslike u radu sistema a u cijeni je razlika 1000e za ovo sto ja ocu, a to je jedna spoljna i 3 unutrasnje (jedna 12tica podna i dvije 9tke zidne)

  5. #5
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11,816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Uzeo sam ja vivax sa invertorom u radnju/mislim da je neki model GECI/...cijena oko 500e i radi odlicno.grije,nevjerovatno...radi defrost svake papine smrti,struje trosi malo...prezadovoljan sam.moja preporuka.ipak je fujitsu mnogo skuplji...ali dobro,to je moje misljenje.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo da i ja pitam nesto, pa ako neko pouzdano zna da odgovori.
    Htio sam da ugradim inverter klimu Vivax i pitah majstora kojeg znam duze vrjeme, on kaze da je Vivax ok, ali ako nijesam potpuno siguran da je napon stabiljan ili sto bi se reklo da je dobra struja,
    da ne uzimam inverter klimu vec obicnu, jer su one navodno mnogo osjetljivije na variranje napona od obicne klime pa bi se brzo pokvarila.
    Kako mi klima treba za kucu na periferiji Podgorice dje nijesam siguran koliko je stabilan napon, ne bih uzeo inverter ako je ovo tacno.
    Unaprijed hvala i nadam se da nijesam na smetnji

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,041
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    E pa inverter klime su bas za lokacije dje je lose napajanje, jer one imaju laganiji start i ne cimaju napajanje kao obicne. Provjereno u praksi na spasu iznad budve dje obicna klima nije mogla da radi nikako invertorska obavlja odlican posao evo par godina. Klima o kojoj pricam je fujitsu, vivax je mozda malo manje kvslitetna izrada ali princip rada je isti

    Sent from my U8650 using Tapatalk 2
    Last edited by masster; 02-03-13 at 18:29.
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vivax se dosta dobro pokazao ali daleko od toga da se moze porediti sa Fujitsu (to je kao da poredite Daciu i BMW)
    Srijetao sam se sa Fujitsu inverterom koji poslije 6-7 godina radi bez ikakve buke i suma a sa istim intezizetom kao da je nova klima u pitanju.
    Inace invertor je jos bolji od standardne klime po pitanju ustede energije ,zimi grije na vrlo niskim temperaturama a i lakse podnosi nizak napon.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I.K: Inverter
    By notifikacija in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-11-11, 22:20
  2. K: Inverter za Toshibu L300
    By fit4life in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 14-06-11, 19:17
  3. K:Buksnu za Inverter(kontrolnu tablu display-a)
    By fit4life in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 27-05-11, 18:29
  4. P: DVD VIVAX - nov
    By svireee in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 05-11-09, 17:58
  5. LCD Inverter gdje nabaviti?
    By Batan in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 04-03-08, 17:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •