Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Radio Televizija Crne Gore i Youtube vs MontenegrOnline

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default Radio Televizija Crne Gore i Youtube vs MontenegrOnline

    Zamolio bih da administrator skloni ovo sa foruma nakon što dobijem par odgovora...

    "Radio Televizija Crne Gore i Youtube vs MontenegrOnline"

    Prije par mjeseci sam tražio putem maila između ostalih i od RTCG televizije da mi jave da li smijem postavljati njihove sadržaje i pod kakvim uslovima i naveo sam da ne tražim ništa osim taj odgovor, jer nijesam želio da dođem u situaciji u kojoj se sada nalazi Montenegronline kanal na youtube koji ima preko 3500 video sadržaja i preko 2500 subscribersa.
    Na mail mi se javio gospodin Sabrija Vulić i rekao da će mi poslati odgovor nakon praznika (novogodišnjih) ali odgovor nijesam dobio do dan danas,jedini odgovor koji sam dobio je taj od youtube koji je rekao da će izbrisati kanal zbog kršenja prava na zahtjev iste televizije RTCG. Sporan je video između ostalog o dinastiji Petrovic koji ide subotom na RTCG.
    Mogli su poslati meni poruku od RTCG i ja bih sklonio taj ili druge za koje oni smatraju da ne trebaju biti na youtube.
    Kao šti svi vi znate ja uvijek stavim odakle je video preuzet i adresu sajta te televizije,ne vjerujem da neko drugi to radi osim mene ali eto ne valja ni tako.

    Još jedno upozorenje od youtube ako stigne kanal će biti obrisan sa svim sadržajima.

    Sve ovo pišem Vama ovdje zbog toga što želim da neko i od Vas koji imaju toliko vremena da izdvoje i pošalju možda i oni koji mail prema rtcg u vezi sa ovim...valjda se tada odluče da odgovore i napišu da li da brišem sve sadržaje RTCG ili ne.

    Jednom mi je već brisan kanal zbog slične stvari i ako se opet desi isto onda ne vidim zaista svrhu da se otvara opet kanal.

    Pozdrav...

    ...takođe da dodam da osim toga što može biti izbrisan kanal sada se više ne može postavljati video koji je duži od penaest minuta...to ide jedno sa drugim...
    Last edited by Montenegrino-CT; 22-02-13 at 09:21.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sabrija je očigledno bitanga...Obriši ti to svakako da ne stradaju drugi sadržaji.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobijas li ti para od toga ?
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ma kakvih para,nijesam ni tražio i ne treba mi,samo sam tražio da odobre pismeno na mail ili kako već oni žele i pod kakvim uslovima..obrisao sam ovu emisiju ali je dosta drugih emisija sa RTCG i na svaku mogu poslati prema youtube informaciju i kanal se gasi...mogli su meni poslati poruku i ja bih izbrisao taj video koji traže...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,233
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    a stvarno steta, jer je vise nego korisno imati takvu jednu arhivu prepunu materijala koji svjedoci o svakakvim ludostima ovoga vremena..



  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Br-Pg
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stavi ih na private, nemoj brisat

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by X men View Post
    Stavi ih na private, nemoj brisat
    Da mogao sam i na private toga se nijesam sjetio u pm...sad ih više nemam...

    ...javio se gospodin Sabrija i rekao da nije niko ispred rtcg poslao zahtjev za brisanje već sigurno produkcija koja je radila emisiju i da će se raspitati povodom toga,vjerujem da oće...inače je bio jako korektan u tekstu što jes jes...moram paziti ubuduće ko je vlasnik emisije koja se daje da ne bi dolazilo do ovakvih situacija...

  8. #8
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E steta stvarno da ti ugase kanal a koliko si vremena izdvojio da to sve arhiviras i serujes..
    Last edited by dinonodi; 22-02-13 at 12:10.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    999
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ja sam bio ubijedjen da ti radis u rtcg

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dinonodi View Post
    E steta stvarno da ti izgase kanal a koliko si vremena izdvojio da to sve arhiviras i serujesi..
    ...nadam se da neće doći do toga da se gasi kanal jer sam iskreno napisao ljudima u rtcg o čemu se radi,ne zarađujem ni pare ni ništa na sadržajima,nijedan video nije postavljen na monetering to jeste na zaradu od posjetilaca....prije par godina sam imao upozorenje od tv montena zbog jedne emisije i tek su prošle godine sklonili bili upozorenje i vratili mi mogućnost postavljanja videa dužih od petnaest minuta...zato se u tom periodu emisije kao replika i slićne bile iz više dijelova...

    Quote Originally Posted by Claudio CANIGGIA View Post
    ja sam bio ubijedjen da ti radis u rtcg
    ...ne radim u rtcg inače ne bi ni došlo do ovoga da je tako

  11. #11
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Na kraj krajeva mozes da stavis sve da je privatno a da odje obavjujes linkove. I to je bolje nego da se ugasi kanal totalno.
    Da moram izgleda tako i uraditi,tako da mogu gledati samo posjetioci caffe del montenegra...ima naših dosta po svijetu zato i stavim na public jer znam da ih interesuje sve što je iz CG...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve sto valja u svijetu cita CdM pa neka se odje informisu Da je sreće i da imaju malo sluha sama TVCG bi one emisije stavljala, ali vjerovatno se radi o tome sto je Sabrija napisao, da je prducent ili neko od njih intervenisao. Stavljaj ti to i frizider ako oćes ali da mi imamo jer mnogi ne stigne ili ne mogu gledati kad se emituje već kasnije.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sve sto valja u svijetu cita CdM pa neka se odje informisu Da je sreće i da imaju malo sluha sama TVCG bi one emisije stavljala, ali vjerovatno se radi o tome sto je Sabrija napisao, da je prducent ili neko od njih intervenisao. Stavljaj ti to i frizider ako oćes ali da mi imamo jer mnogi ne stigne ili ne mogu gledati kad se emituje već kasnije.
    Tako će i biti,dobro veliš sve što valja ođe je pa neka bude i to...postavljaću na private emisije te vrste samo ođe na cdm će biti postavljane adrese...valjda neće kad je na private biti problem...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Evo napravio sam kanal "caffe del montenegro" da bih mogao postavljati cijele emisije,svi sadržaji će biti na private postavljani i samo će ovdje biti postavljani...jer na montenegronline više ne mogu da se postavljaju videa duža od petnaest minuta...

    Nadam se da je u redu što koristim ime "caffe del montenegro" a ako nije javite mi nemoj da prijavite youtube ....mislim da je ovo dobra ideja...

  15. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Br-Pg
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mozes da uzmes tudje ime

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,233
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    a sto se cini od ovih autorskih prava, da covjek poludi!

    Kad ce vise ova Piratska partija zavladat svijetom, da pocinemo od kulaka..


  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by X men View Post
    Ne mozes da uzmes tudje ime
    ...nije tuđe nego svih nas valjda ...ma nema problema oko toga ja sam napisao ako ne može da mi jave jer nijesam još ni pokrenuo kanal samo je napravljen...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    a sto se cini od ovih autorskih prava, da covjek poludi!
    Kad ce vise ova Piratska partija zavladat svijetom, da pocinemo od kulaka..
    ...ja razumijem da ljudi žele da zaštite nešto zbog toga da bi zaradili pare ili nešto slično ali ne razumijem da je neko ko je vidio da kanal ima preko 3000 videa koji se tiču samo Crne Gore i na kojima niko ne zarađuje (mislim na mene) nije u stanju da pošalje poruku meni da izbrišem taj video već piše youtube a za to mu treba dobrih pola sata jer mora navesti koji video,kada je postavljen,ko je postavio,ko je vlasnik,dokumentovati da je vlasnik i sve to poslati youtubeu..meni da pošalje poruku je trebalo minut ili dva...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Sjetih se da imam jedan kanal od prije koji je bio otvoren baš zbog ove dužine videa "crnogorska televizija" tako da će ići tamo emisije koje su duže ....
    Last edited by Montenegrino-CT; 22-02-13 at 13:21.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    ...ja razumijem da ljudi žele da zaštite nešto zbog toga da bi zaradili pare ili nešto slično ali ne razumijem da je neko ko je vidio da kanal ima preko 3000 videa koji se tiču samo Crne Gore i na kojima niko ne zarađuje (mislim na mene) nije u stanju da pošalje poruku meni da izbrišem taj video već piše youtube a za to mu treba dobrih pola sata jer mora navesti koji video,kada je postavljen,ko je postavio,ko je vlasnik,dokumentovati da je vlasnik i sve to poslati youtubeu..meni da pošalje poruku je trebalo minut ili dva...
    To ti se zove nesojluk, ovim putem im porucujem da im se pokakim u video.

    Opučaš se tuda da bi nam omogućio da vidimo nešto i onda se neka gnjidica nadje povrijeđena.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Vjeruj da mi nije uopšte teško da postavim video jer mi je u interesu da i drugi pogledaju nešto i edukuju se kroz to jer valjda što više vidiš i čuješ onda valjda i više znaš...prije par godina su izbrisali kanal zbog jedne druge televizije od koje sam imao samo tri videaa na njemu je bilo oko 1000 videa ili malo više ne sjećam se...

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Mozda bi mogao neki kraci video da okacis i javno i da stavis note ili u description da se linkovi za ostale emisije nalaze na CDM forumu.
    Može samo slika da se postavi kao što rade sa sportom to jeste golovima i stave u opisu adresu sajta i slično,mada je i to onda public i opet može da pošalje info youtube da je kršenje autorskih prava...

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,233
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    ...ja razumijem da ljudi žele da zaštite nešto zbog toga da bi zaradili pare
    e ja ne razumijem ni to, jer sve sto moze da se kopira i TREBA da se kopira! Simple as that.. ali proci ce jos dosta godina, mozda i vjekova, dok covjecantvo ne skapira taj sveti princip...

    no da ne idemo u off sad...


  24. #24
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    A u sustini i ako je privatni video moze da prijavi ako dodje do linka. Odje je najteze nadji mjeru do granice da te neki nesoj ne prijavi.
    ..eto upravo je to jedina činjenica,htio sam napisati u prošlom tekstu ali se ne sjetih...jedino riješenje je da se dobije odgovor da li smije ili ne smije i pod kakvim uslovima...jer još jedno upozorenje i kanal ide na brisanje od youtube i sad treba znati koji od 3000 videa može biti razlog tome...takođe uvijek neko može i ko nije sa na primjer rtcg poslati da je "rtcg" i dok se dokaže kanal obrisan,ovako ako imam dogovor koji ja proslijedim youtube ne može doći do toga...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znamo kakav ugovor ima RTCG sa producentskom kućom i cija su autorska prava, ali ovo im je nesumnjivo besplatna reklama i gledanost nekih sljedećih emisija i .... Imaju volonterski rad za "dz", a ne uskracuje im se zarada jer nidje to ne prodaju i niko ne potpisuje njihov rad niti ima materijalnu korist. Sto neko rece radi se ocigledno o nekoj gnjidi koja samo da napakosti. Imamo prakticno primjer zbog kojeg su bili oni silni protesti sirom Evrope.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem WD TV Live - multimedijalni plejer HD, youtube, break.com,fox, tmz, revision 3, radio
    By n00b in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 08-04-13, 16:56
  2. TV 777 (Televizija Lutrije Crne Gore)
    By Kliker17 in forum Televizija
    Replies: 11
    Last Post: 09-12-12, 16:55
  3. Full HD video na YouTube iz Crne Gore
    By SaShock in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 22-06-12, 20:09
  4. Grčka televizija Antenna kupuje TV IN iz Crne Gore
    By darko cfc in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 20
    Last Post: 23-12-11, 18:01
  5. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •