Results 1 to 16 of 16

Thread: Strijetine

  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Angry Strijetine

    E ovako. Nikad toga jada ne vidjeh, a ni celulita. Cijelu trudnocu se mackam, i odjednom kontam da mi par strijica u nastajanju pochinje kvariti raspolozhenje (rozikaste kretenke) :hororr: Ja sam do sada koristila neku slovenachku kremicu, ali izgleda da me je prodala kad nije trebalo.

    Iskustva sa drugim kremama, melemima ili sl?
    Last edited by luv_is_a_verb; 08-04-13 at 23:02.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  2. #2
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Indijke imaju jedan `trik` za tu boljku. Svaki dan pojedu jedan badem. To je sve.
    Ća je život vengo fantažija!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Kažu da što god mackaš ništa ne pomaže ako ti je genima koža podložna strijama tokom trudnoće,ono kako i majki tako i tebi...
    Znam da mi je kuma mazala stomak sa Šaljićevim melemom,dvoje djece je rodila i stomak joj je bez strija.Sjećam se da mi je govorila da ako zaboravi da ga stavi neku noć stomak je očajnički svrbi.Moja majka nije recimo ni sa čim mazala,sestra starija je davno mazala pavlovićevom,tako su tad govorili da je najbolja(a nidje veze jer ne upija) i obje imaju stomake baš onako grdne od strija dok sestra mladja nema niti jednu,stomak joj je kao da nikad radjala nije,a isto je mazala sa melemom od Šaljica...
    Ne znam,vjerovatno da ima neke veze sa tipom kože ali ništa ne košta da probaš ovaj melem.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #4
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čuh i da je ulje od kokosa dobro, ali gdje se može nabaviti pojma nemam. A Indijkama da je dovoljan badem dnevno, pa moramo malo uračunati i njihovu ishranu i način života.

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Kažu da što god mackaš ništa ne pomaže ako ti je genima koža podložna strijama tokom trudnoće,ono kako i majki tako i tebi...
    Znam da mi je kuma mazala stomak sa Šaljićevim melemom,dvoje djece je rodila i stomak joj je bez strija.Sjećam se da mi je govorila da ako zaboravi da ga stavi neku noć stomak je očajnički svrbi.Moja majka nije recimo ni sa čim mazala,sestra starija je davno mazala pavlovićevom,tako su tad govorili da je najbolja(a nidje veze jer ne upija) i obje imaju stomake baš onako grdne od strija dok sestra mladja nema niti jednu,stomak joj je kao da nikad radjala nije,a isto je mazala sa melemom od Šaljica...
    Ne znam,vjerovatno da ima neke veze sa tipom kože ali ništa ne košta da probaš ovaj melem.
    e vidish, tu ima problemchic. moja gdja mama nema problem ni sa strijama ni sa celulitom. nisam ni ja do sad, pa me je fras ima' strefit kad sam vidjela :hororr:
    btw a shaljicev melem su mishljenja podijeljena...
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    kako god okreneš,ne možeš sto posto biti sigurna u neku kremu,mogu ti svi reći da je neka najbolja i ti koristiš al te zezne



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    http://www.oceni.rs/lepota_i_velnes/...otiv-celulita/

    uzmi ovo izuzetno je Thiomucase se zove mast ili krem, ne znam šta je, ima malo neprijatan miris iz ovčije vune se vadi ta sirovina i gadno miriše ali je izuzetno efikasna..doduše, nekad davno kad sam ja bila trudnica je tako mirisalo, ali danas su je možda nečim obogatili
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ako zelis da pokusas ovu kremu pa taman da nam javis rezultate


    Evo isjecak sa sledecih linkova:
    "Ulje crnog kima, ili ćurekotovo ulje, odlično je protiv bora,
    strija, perutave kože, gljivica, raka....kad se pije pola kafene
    kašičice dnevno, snižava holesterol. Na Istoku ga smatraju lekom za
    sve."
    Link: http://www.prva.rs/sr/blog/post/20/M...+zdravlja.html

    "Dermalna primjena ulja crnog kima

    Uz oralnu primjenu ulja crnog kima uspješno se primjenjuje i dermalno (utrljavanjem na kožu). Na taj način dobro djeluje kod psorijaze, neuridermatitisa, strija, ekcema, akni, razacee, uklanjanja bora te kod svih upalnih procesa."
    Link: http://www.zdravljeizprirode.hr/tema.php?id=12

    Ovo je za ulje, ja takodje imam i kremu pa uzmi sta zelis i probaj
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...a-100-prirodno
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Za prevenciju protiv strija (posto one koje vec imas ne moze nikako skinuti sa sebe ) kupi bademovo ulje. Odlicno je, provjereno, ja ga koristim umjesto mlijeka za tijelo jer je prirodan proizvod. Koza je bas lijepa nakon njega. Kod mene kosta oko 7 eura. Pise na njemu da se preporucuje i zenama u trudnoci samo treba da ga mazu 2 puta na dan. Ne znam gdje ima da se kupi kod nas, al sigurno u nekoj apoteci ces pronaci nesto slicno.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,971
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    ja bi se realno smorio da sam zensko

  11. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    To treba mazat i mazat posebno naveche ...
    ...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    ja bi se realno smorio da sam zensko
    Ajde ti, lijepo je bit zena
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Za prevenciju strija mislim da je najbolje bademovo ulje. Ima u apotekama za sitne pare da se kupi. Doduše, istina je ako je nekome koža sklona nastanku strija da će ih teško spriječiti da se pojave.

    Problem sa već nastalim strijama je taj što se pukotine nalaze u dermisu (dublji sloj), a sve kreme i mazalice djeluju samo na nivou epidermisa (površinski sloj) i ne prodiru tamo gdje su potrebne. Međutim, izmišljena je jedna stvarčica koja se pokazala dosta dobrom da doskoči i dubljim problemima kože, a to je derma roller, iliti valjak sa mnoštvom minijaturnih iglica. Kad se problematična mjesta pređu s njim nekoliko puta u svim pravcima, stvori se mnoštvo mikro kanalića koji otvore put do dermisa, tako da kozmetički preparati dospiju do njega. Ti kanalići (nevidljivi golim okom) se zatvaraju u roku od otprilike par desetina minuta do sat vremena i time zarobe aktivne sastojke preparata da se npr. ne operu s kože. Sve što tretman ostavlja na koži je izvjesno crvenilo koje prođe za par sati, a tokom tretmana se tu i tamo može pojaviti malo krvi na tačkice. Druga prednost derma rollera je što u procesu zarastanja tih mikro-povreda izrazito pospješuje proizvodnju kolagena. Proguglajte, ima da se naruči za 15-20€, samo treba obratiti pažnju na dužinu iglica jer ima u više veličina što za lice - što za tijelo, pa izabrati odgovarajuću (za strije mislim ne manje od 1.5mm), tako da može sve da se radi kod kuće. Ne treba pretjerivati ni bockati više od 2-3 puta sedmično, jer upravo onih 2-3 dana "zarastanja" znači više nego samo bockanje.

  14. #14
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e sad znajuci mene, ima sve ovo da potrgujem i da ne stanem dok mi se nesto ne ugodi

    radi se o tome da ni tih par sto su izasle nisu smak svijeta, nisu velike i necu umrijeti, ali su tu!! i ta spoznaja me jako iritira!

    takodje znam da ce biti tu vjerovatno zanavijek, ali hocu da ih saniram najvise sto budem mogla
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  15. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,179
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Mislim da je bolje da pogledaš sa curama koje su bile trudne ili su, pa njihova iskustva npr. http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=28309.0 i http://www.ana.rs/forum/index.php?topic=118073.0 pa čitaj
    Ovaj roller ne znam da li bi smjela u trudnoći da koristiš, a videh da je djelotvoran samo mislim da bi i to trebalo raditi pod nadzorom stručnog lica-dermatologa, a ne samostalno kući.
    S obzirom da su ti rozikaste (crvene) takve obično prolaze samo od sebe, mazanjem ili ko ima para za bacanje laserima. Bijele su problem i one se ne mogu maknuti, tu je koža pukla i kraj.
    Davno isčitavah o tome, pa kako smo različiti ljudi, različiti tipovi kože, različite stvari nam i odgovaraju. Nisam se dala u tu avanturu da pronalazim moj sikret ingridijant, niti me zanima.

    o.t.
    Koliko ti je vremena trebalo da doneseš dijete na svijet, toliko vremena će ti trebati i da tijelo vratiš u normalu. Samo polako. Viđeh da umiješ biti disciplinovana sa ishranom pa posle dojenja ubaci i vježbanje i bićeš ti super zdrava mama spremna za novu ulogu.
    Mislim da je to ono na šta bi buduće majke prevashodno trebale da obrate pažnju. Održavanje zdrave psihe.
    Neurotična mama, nezadovoljna sobom, guranjem izgleda u prvi plan, posebno one što smršaju mjesec dana nakon porođaja… nezdravo... zaista takvo dijete nikad neće imati kvalitetan uzor niti biti stabilna ličnost sigurna u sebe već dovijeka infantilan kao i majka mu.

    S obzirom da si se uputila na to putovanje uživaj u njemu i ne dozvoli da te u tome ometaju sekundarne stvari u životu.
    Djetetov zagrljaj će ih izbrisati. :bee:

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koza je koza, mackanje nikakvo spolja nece pomoci ako si podlozna ali! ono sto ja sigurno znam da pijem po kasicicu maslinovog ulja svakoga dana kako zbog zdravlja tako i zbog koze i njene elasticnosti i priprema za trudnocu. To je ono najbolje sto mozes da uradis za sebe. Treba ga jako dugo piti kontinuirano.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •