Page 483 of 614 FirstFirst ... 383433473479480481482483484485486487493533583 ... LastLast
Results 12,051 to 12,075 of 15344

Thread: Degenerici...

  1. #12051
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ali bukvalno dva mjeseca. Uvedes zakonski onu kandzu na tocak i kazna na licu mjesta novcana. I samo cepas
    Pauk je njesra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  2. #12052
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ne mora ni kandža, samo bi se pravila gužva. Fotografišu se kola za potrebe dokazivanja na sudu i ostavi se kazna. Kad bude koštalo po 100 eura svaki put kad se kola ostave samo na minut nešto da se završi, tek onda će se nešto postići. Usput bi mogli i negativni poeni uz vozačku da se prikupljaju pa da se i vozačka oduzima i da se šalje na ponovno polaganje vozačkog ispita.

  3. #12053
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    200
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Nasao sam danas na udaren auto koji je bio parkiran. Neko je udario kraj branika i pocetak krila sa vozaceve strane, morace limar to ispeglati i krilo mozda ofarbati jer je malo farbe oguljeno. Nije puno, nema farbe od auta drugog i ne znam...izgleda mi kao da je neko to namjerno nogom udario ili mozda kukom kad se okretao. Imaju u blizini kamere ali moram cekati ponedeljak ujutro da bih vidio jesu li mogle snimiti to mjesto. Ako bude snimljeno, da li da idem u policiju sa tim? Je li to validan dokaz? i ako ga budem znao, je li gore za njega da idem u policiju ili da mi on jednostavno plati stetu ovako? Jer za ovaj bezobrazluk hocu da sto gore prodje.

  4. #12054
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ali bukvalno dva mjeseca. Uvedes zakonski onu kandzu na tocak i kazna na licu mjesta novcana. I samo cepas
    Pauk je njesra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mislim da bi i 15 dana bilo dovoljno. Samo u jedan dan podijelit par hiljada kazni, proculo bi se brzo.
    Fotoaparat koji stampa kaznu sa uplatnicom i pod brisac. Neplacena kazna odmah blokada JI, zaplijena auta, 10 negativnih bodova na vozacku pa se inati mili do iznemoglosti i izigravaj mudonju kao odje kod NLB dje imas 2 parkinga za placanje ali ne ti si bitan i prebitan.
    Ima tacno 10tak mjesta dje to treba odraditi na par najprometnijih ulica svbe bi se sredilo ocas posla.

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne mora ni kandža, samo bi se pravila gužva. Fotografišu se kola za potrebe dokazivanja na sudu i ostavi se kazna. Kad bude koštalo po 100 eura svaki put kad se kola ostave samo na minut nešto da se završi, tek onda će se nešto postići. Usput bi mogli i negativni poeni uz vozačku da se prikupljaju pa da se i vozačka oduzima i da se šalje na ponovno polaganje vozačkog ispita.
    Sve to postoji u zakonu odavno, ali primjena istog je boljka. Nije PG velegrad, no je bas lako rijesit ovu bahatost po ulicama.

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Nasao sam danas na udaren auto koji je bio parkiran. Neko je udario kraj branika i pocetak krila sa vozaceve strane, morace limar to ispeglati i krilo mozda ofarbati jer je malo farbe oguljeno. Nije puno, nema farbe od auta drugog i ne znam...izgleda mi kao da je neko to namjerno nogom udario ili mozda kukom kad se okretao. Imaju u blizini kamere ali moram cekati ponedeljak ujutro da bih vidio jesu li mogle snimiti to mjesto. Ako bude snimljeno, da li da idem u policiju sa tim? Je li to validan dokaz? i ako ga budem znao, je li gore za njega da idem u policiju ili da mi on jednostavno plati stetu ovako? Jer za ovaj bezobrazluk hocu da sto gore prodje.
    Pa ako ga budes znao jos lakse je, samo reces dodji za kljuceve da vodis kod majstora, ili jos bolje rekao ti je majstor da ovokosta toliko i toliko pa mu ponesi molim te, ne mogu ja ic taxiem.
    A ako ne budes znao, krivicnu priajvu za bjezanje sa mjesta udesa pa ce te molit da odustanes i sve platit. Samo ako budes vidio tablice, sve je lagano zavrsiti.
    Last edited by hercules; 13-02-21 at 17:40.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #12055
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default Degenerici...

    Ja se npr uvijek kod skolijere zaustavim... Njima da ogradu stave mogu ugasiti posao....


    Mogu da razumijem DONEKLE to 5min ali sa neko sjedne u kafic na sat, sat ipo i ostavi na bulevar....

  6. #12056
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Jes, nego stalno ih ima na po 5 minuta, pa je to onda trajno parkiranje a ne na 5 minuta jer se mijenjaju. Ja ne razumijem ljude koji idu u NLB i znaju da ce sed zadrzat ostave auto na bulevar. Plati parking 50 centi oganj u njega.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  8. #12057
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,245
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Od jutros vidim da je ovako parkiran, šta li je sinoć bilo sa suvozačem...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  9. #12058
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Live stream, reci ce neko da imam nesto protiv nasih dragih dama ali je makar u saobracajnim prekrsajima primjer ravnopravnosti polova kod nas.

    Predlazem izmjene i dopune ZOBS-a:
    -da se uvede pojam 'rano crveno'
    -da se uvede pojam 'kasno crveno, jos malo pa zeleno'

    Primjer drugog je u prilogu:

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  10. #12059
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    "Svakog dana, u svakom pogledu, sve više napredujem"

  11. #12060
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ne znam kako da opišem ljude koji istovremeno skreću i pale žmigavac, bilo da se prestrojavaju kroz ove gužve pa oće da me udare, bilo da čekam nekoga da prođe da bih ja skrenuo a taj neko upali žmigavac skoro ispred mene i onda i on skrene.

  12. #12061
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Live stream, reci ce neko da imam nesto protiv nasih dragih dama ali je makar u saobracajnim prekrsajima primjer ravnopravnosti polova kod nas.

    Predlazem izmjene i dopune ZOBS-a:
    -da se uvede pojam 'rano crveno'
    -da se uvede pojam 'kasno crveno, jos malo pa zeleno'

    Primjer drugog je u prilogu:

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Kod ovih "lijevih skretanja" gotovo je uobicajeno da udjes u raskrsnicu, postujes prednost i dok prodjes na semafor lajt sou se obrne jedno dva - tri puta.

  13. #12062
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne znam kako da opišem ljude koji istovremeno skreću i pale žmigavac, bilo da se prestrojavaju kroz ove gužve pa oće da me udare, bilo da čekam nekoga da prođe da bih ja skrenuo a taj neko upali žmigavac skoro ispred mene i onda i on skrene.
    Desava se da pazis ka jazavac da ne udaris u onoga ispred sebe ili tako nesto pa ti je zmigi poslednja stvar na pameti. Naravno ima dosta drajvera koji bas udaraju po gasu sa agresivnim prestrojavanjima. I na kraju ulice i ti i on zajedno na raskrsnicu.

  14. #12063
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    ja sam davno ukapirao da nema vajde od neke trke prevelike..... narocito ne kroz grad....jer mi se desavalo da me neko opuva od bd prema pg....gine usuput bukvalno i onda na pokojne semfore kod dakica stojimo zajedno na crveno...

  15. The Following 3 Users Say Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  16. #12064
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne znam kako da opišem ljude koji istovremeno skreću i pale žmigavac, bilo da se prestrojavaju kroz ove gužve pa oće da me udare, bilo da čekam nekoga da prođe da bih ja skrenuo a taj neko upali žmigavac skoro ispred mene i onda i on skrene.
    Inercija.
    Kako okreće volan u stranu zakači prstom dršku i upali žmigavac.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #12065
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Prije bih rekao da je u pitanju ispunjavanje puke forme. Tipa dao sam žmigavac, u čemu je problem. Problem je što prvo treba da upali žmigavac pa da gleda može li da skrene tamo đe je namjerio a ne da je već krenuo u skretanje i tek onda daje žmigavac. Pritom ne mislim na likove koji stisnu gas pa šetaju između traka kada nema gužve, nego na kola u gužvi koja se jedva kreću. Previše se oni oslanjaju na tuđe sposobnosti da reaguju na njihove iznenadne poteze.

  18. #12066
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Staro dobro pravilo u PG - kad god 'otkriješ svoju namjeru' i na vrijeme daDNEš žmigavac da se prestrojiš u drugu traku, vozilo pored tebe, iz jedne potpune nezainteresovanosti i hibernacije, prelazi u mod zvani "e nećeš da hebe oca očinjeg" i daje gas.

    Što se mene tiče, dobro je samo kad uopšte i daju žmigavac.

    Inače, osobe koje najviše drobe o tuđoj nekorektnosti, kao po običaju su takvi crnjaci u vožnji i životu. Otprilike ako ne ispoštuješ bečku konvenciju i sva moguća pravila bontona prilikom saobraćajne interakcije s njima, a ne bi te pustili kad imaju prednost, pa da ti život zavisi od toga.

    Tako da treba pokazati malo širine u vožnji. Degenerika će uvjek bit, ali ne trebamo pomagati da ih bude još više 😂

  19. The Following 7 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  20. #12067
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    ...a dok degenerici ne nauce boje (daltonisti pozicije boja na semaforu), imamo novog kandidata za veceras
    Neka je sretno u oba doma

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  21. #12068
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ali kada je usao u raskrsnicu mozda je bilo zeleno. Sad mora da ceka one sekunde da ugrabi dok jedni ne stanu, a drugi ne krenu.

  22. #12069
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    a možda je samo policajac...
    She is only here to annoy herself!

  23. #12070
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,265
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Ali kada je usao u raskrsnicu mozda je bilo zeleno. Sad mora da ceka one sekunde da ugrabi dok jedni ne stanu, a drugi ne krenu.
    Nije nije
    Ispred mene je bio na semafor. Ovima preko puta se ranije pali zeleno a ovaj se popalio pa je previdio svoje crveno. Ne optuzujem napamet. Pride u zakonu pise da ne ulazis u raskrsnicu ako vidis da ce situacija biti takva da ce te crveno naci na pola puta (parafraziram hahah).

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  24. #12071
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    tužno li izgleda ovaj hotel bez svijetla ijednoga...
    She is only here to annoy herself!

  25. #12072
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    mi obozavamo da se takmicimo ko ce bolje da blokira raskrsnicu..... to nam je nacionalna disciplina.... samo mi nije jasno razmisljaju li iakd ljudi o posledicama toga...
    eto npr na toj istoj raskrsnici ovi koji skrecu lijevo prma kruznom toku a idu iz grada, rednovno vide da ne mogu da skrenu jer je komplet traka ona od kruznog do semafora popunjena, i onda i pored toga ulete ispred ovih sto idu iz smejra mareze i tako blokiraju njih kojima je sve cisto.... i onda imate kolone do sumice zbog toga...

  26. #12073
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Staro dobro pravilo u PG - kad god 'otkriješ svoju namjeru' i na vrijeme daDNEš žmigavac da se prestrojiš u drugu traku, vozilo pored tebe, iz jedne potpune nezainteresovanosti i hibernacije, prelazi u mod zvani "e nećeš da hebe oca očinjeg" i daje gas.

    Što se mene tiče, dobro je samo kad uopšte i daju žmigavac.

    Inače, osobe koje najviše drobe o tuđoj nekorektnosti, kao po običaju su takvi crnjaci u vožnji i životu. Otprilike ako ne ispoštuješ bečku konvenciju i sva moguća pravila bontona prilikom saobraćajne interakcije s njima, a ne bi te pustili kad imaju prednost, pa da ti život zavisi od toga.

    Tako da treba pokazati malo širine u vožnji. Degenerika će uvjek bit, ali ne trebamo pomagati da ih bude još više
    Pa to. Bolje sto smo svi razvili prorocke mogucnosti pa na osnovu kocnica i nacina voznje pogodimo da lik skrece.
    To davanje zmigavca kad i djete od 4 godine zna da ces da uradis ima samo jednu svrhu.
    Ako te ko raspali po automobilu da kazes da si dao zmigavac ekipi za uvidjaj. Nista vise. Zadoboljavanje forme.
    A taj refleksni potez sa volanom sam cuo objasnjenje kao tvoje. Ne tako uvijeno ali je sustina ista. Da ljudi ne znaju dje ce da krene. Nekate Eskobari, svakoga boli ona rabota dje ste vi krenuli, nego dajte taj zmigavac prije nego volan smotate.

  27. #12074
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ja mnim da pojedini imaju automatsku štopericu u auto, koja mjeri vrijeme od kad neko upali žmigavac, pa sve dok ne krene u prestrojavanje. Legenda veli da te možda i propuste, ako je preko 5 sekundi razmaka 😀

  28. #12075
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Danas odnosno juce jedan zanimljiv prizor. U ul. B. Bracanovica kod vojnih zgrada Reno Clio iz pravca podvoznjaka sa nekih 50 - 60 prelazi preko lezecih mislio sam ostace bez tockova. I prosao je mozda desetak metara kad 'bratina' sa Golfom valjda 5 lagano prelazi u suprotnu traku preko pune linije da se parkira na kontra stranu ulice odnosno krajnju desnu kolovoznu traku. I bogomi ukoci Clio kao na filmu. Nekih desetak sekundi su se odmjeravali preko soferki a onda se razminushe. Prodjoh i ja.
    Rekao bih i to da je Clio dodao gas kad je vidio da se ja ukljucujem iz sporedne ulice, odnosno da sam se gotovo ukljucio. Ni lezeci ga nije obeshrabrio ali na Golfa je ipak morao da koci kao na GTA.

Page 483 of 614 FirstFirst ... 383433473479480481482483484485486487493533583 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •