Page 495 of 610 FirstFirst ... 395445485491492493494495496497498499505545595 ... LastLast
Results 12,351 to 12,375 of 15245

Thread: Degenerici...

  1. #12351
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Jesu na parkingu, ali na putevima ipak dominiraju bahati vozači muškarci. I to je možda blaga riječ, za taj stepen džukelizma..

    Mene su skoro na oči dvije dame čuknule vratima prilikom izlaska iz kola. I ništa, složi se onaj blentavi osmijeh i idemo dalje. I što da joj radiš, bez da samo iskuliraš..

    Ali rijetko kad sam imao neku neprijatnu situaciju s damom u saobraćaju. Njih je jedino strah da im neko ne ukrade prednost. Ali su dosta opreznije i znatno se manje bahate.

    A s muškarcima je dovijeka kao dva ovna na brvnu. Da ne pominjem ludačku vožnju, đe sam par puta mislio nikad više u dom

    Tako da samo jedan apel damama - lakše malo s vratima kumim ve kapom 😀

  2. #12352
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Ja sam se smijao jednoj prošle nedelje,izadje žena iz auta i vratima udari drugo auto,ni da pogleda je li sto oštetila,samo nastavi dalje,istina oboje kola su tranje...
    Juče me jedna zamalo udari kako je išla u rikverc(ja pjeske) isto mi se desilo prije 2 mjeseca kod Kbc-a,posle mi se izvinjava neko njen na mjesto suvozača sto je bio,rek’o neka pazi zbog sebe,ja se izmakoh na vrijeme
    Juče jedna iskače iz neke ulice,umjesto da stane da pogleda idu li kola,ma kakvi,još me pogleda prije nego nastavi...definitivno bih postrozio polaganje vozackog za žene,a sto se muškaraca tiče u pravu si,bas ima bahatih vozača,mada su se mnogi od nas nekad bahatili,pa primirili


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #12353
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Ali ovo je najgore...kad mora bukvalno pola auta da se farba, jer ako se dobro ne odradi posere ti se na merak.

    Prosle nedelje se djevojka sa kliom zabila nama u kengua sa dobrih 20-30km/h, jer je auto ispred naglo ukocilo...
    Bogami smo poleceli dobro, taman sam bio pustio kocnicu i ovaj ispred mene krenu, da nije krenuo poslozi se 3-4 auta.

    Za divno cudo ne bjese nista ni na jedno ni na drugo auto...
    Ona mozda 18-19 godina, pretrnula kukavica i naravno instagram je gledala.


    Mada ne vjerujem sto nije ucerala sinu branika 2-3cm na klia.



  4. #12354
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Telefon ne može tokom vožnje, ali zato titranje touch screen infotainmenta može. Niđe logike.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  6. #12355
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Odje je izgleda Clio zamijenio Golfa dvojku kao kamikazu
    Kolegi s eneki dan u Audi Q5 zabio dostavni Clio (totalna šteta) u zadnji branik, 5500eur štete.

    Quote Originally Posted by coldplay View Post
    Od jutros



    Quote Originally Posted by Director View Post
    Veći , jer neka žena koja bi da se parkira pored njega, već vidim moguć scenario da mu je branik makar očešala.
    Ja sam mužem dijelim ovakav boks u garaži, još nisu stubovi, nego sa obje strane zid. Nisam mu se još ni primakla, a kamoli ga očešala

  7. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  8. #12356
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,743
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Žene su generalno lošiji vozači. Lošiji refleksi, mnogo lošiji osjećaj za prostor, pa svaki put kad me neko očeša ili udario je bila žena. Ne pričam ko je savjesniji, to žene sigurno jesu nego pričam o predispozicijama samo.


    Prije nedelju dana mi je oca u kolima udarila žena koja je jačim gasom sišla rikvercom sa trotoara (htjela da se isparkira). Ladno je gospođa (sa troje đece unutra) prešla rikvercom u suprotnu traku i zakucala u vozačeva vrata (otac vozio 10 na sat i tražio parking) Kad je vidjela da se zakucala ufatila je panika pa je onda umjesto da ode naprijed nabola gas, nastavila i bukvalno pocijepala zadnja vrata.

    Žena se izvinjava što će, a nije ni neiskusan vozač no eto, vratiti se na prvi pasus.


    Štete mislim ima dosta no se ne vidi na ovu sliku (otac "stručno" slikao) vrata zadnja će se možda trebat mijenjat, cirkus što Clio stari napravi... Kako se rješava zbilja kad je lim pocijepan, može li to limar sredit "a la fabrika" ili da ja fino osiguranju predračun za nova vrata iz Volija ispostavim? Ponavljam, nije ulubljeno no je lim na zadnjim vratima bukvalno iscijepan, rupa.



    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Samo da se povede u ovlasceni i trazice tamo nova vrata da se stave.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  9. #12357
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Meni žena ranije uzme auto, zaždi neđe i ispostavi na viber sliku štete na autu, mada je sreća što su uglavnom udari o bandere, zardinjere, ivice rampi i slično
    Inače mi je prije mjesec iskočila žena koja priča na telefon tokom ulaska u najgoru raskrsnicu na stari, pritom dvoje joj djece pozadi i da je ne udari šleper, uleti u moju traku , a ja da nju ne udarim skrenem u trotoar, pocijepam gume, iskrivim felne...svo zlo sa tim ali veli žena kad izađe iz kola dok je psuje vozač šlepera, veli mi "ja se nešto zanijela...

  10. #12358
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Telefon ne može tokom vožnje, ali zato titranje touch screen infotainmenta može. Niđe logike.
    Svaki infotainemnt ti obicno ima disclaimer da drzis oci na put
    Pa mijenjaj stanicu i klimu na semafore


    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ali ovo je najgore...kad mora bukvalno pola auta da se farba, jer ako se dobro ne odradi posere ti se na merak.

    Prosle nedelje se djevojka sa kliom zabila nama u kengua sa dobrih 20-30km/h, jer je auto ispred naglo ukocilo...
    Bogami smo poleceli dobro, taman sam bio pustio kocnicu i ovaj ispred mene krenu, da nije krenuo poslozi se 3-4 auta.

    Za divno cudo ne bjese nista ni na jedno ni na drugo auto...
    Ona mozda 18-19 godina, pretrnula kukavica i naravno instagram je gledala.


    Mada ne vjerujem sto nije ucerala sinu branika 2-3cm na klia.
    Ne brini, i zadnji kraj vama je nagrdjen, no se branik vratio ocito

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Odje je izgleda Clio zamijenio Golfa dvojku kao kamikazu
    Kolegi s eneki dan u Audi Q5 zabio dostavni Clio (totalna šteta) u zadnji branik, 5500eur štete.





    Ja sam mužem dijelim ovakav boks u garaži, još nisu stubovi, nego sa obje strane zid. Nisam mu se još ni primakla, a kamoli ga očešala
    Iz straha od razvoda ili se samo falis da vozis bolje od prosjeka <3 (shala, nek se ne zamjeri )

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Samo da se povede u ovlasceni i trazice tamo nova vrata da se stave.
    Ako mu stave nova vrata (a ne polovna), placa 5% cijene po godini starosti vozila, a do max 50% cijene (sem ako se nije sta mijenjalo kod osiguranja). Na polovne djelove ne umanjuju.
    Vrata, generalno, ako imaju stete po coskovima ili sredisnjoj strukturi (a ova ocito imaju) osiguranje samo pristaje da se mijenjaju zbog bezbjednosti, ali sa gore navedenim uslovom - polovna placaju cijela, za sve nove djelove sasije umanjuju do 50% cijenu

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni žena ranije uzme auto, zaždi neđe i ispostavi na viber sliku štete na autu, mada je sreća što su uglavnom udari o bandere, zardinjere, ivice rampi i slično
    Inače mi je prije mjesec iskočila žena koja priča na telefon tokom ulaska u najgoru raskrsnicu na stari, pritom dvoje joj djece pozadi i da je ne udari šleper, uleti u moju traku , a ja da nju ne udarim skrenem u trotoar, pocijepam gume, iskrivim felne...svo zlo sa tim ali veli žena kad izađe iz kola dok je psuje vozač šlepera, veli mi "ja se nešto zanijela...
    A desi se svima...
    Generalno sam misljenja da su zene prepadenije u saobracaju pa da samim tim vise i paze... opet, iz straha reaguju cesce "pogresno"... mada sam siguran da u ukupnome broju nesreca cine manji procenat i u steti i u brojnosti, no sto im je udio u broju vozaca
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #12359
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Što se pogrešnih reakcija tiče, oprezan i pomalo prestrašen vozač je daleko manja opasnost od bahatog kretena. Posebno kad poznaje i poštuje pravila.

    Ali nama je vazda neko drugi kriv kad pogriješimo 🙂

  12. #12360
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Tačno je da su muškarci kao vozači, skloniji izazivanju težih udesa ali su i brojniji učesnici u saobraćaju. Među ženama ima sjajnih vozača ali to je rijetko, makar iz mog životnog iskustva. Reakcije kod žena, tj refleksi jesu ne samo sporiji(naučno dokazano), nego su kod žena zbog opreznosti i bojažljivosti reakcije u opasnim situacijama vrlo zeznuta stvar. Mislim da sam do sada jedno makar 1000 puta imao situaciju da žena vozač iz suprotnog smjera u uskoj ulici ili traci sa suženjem jednostavno nastave istom linijom da se kreću, zbog straha od loše procjene desne strane. Dugačak je parking ispred zgrada gdje živim. Mislim da 90% žena koje voze, nemaju osjećaj prilikom parkiranja, nego je to po nekom defoltu tik uz liniju ili zauzmu dio parking prostora do. Tako se stvara nered u parkiranju, a ne samo to, nego oni koji se uglavljuju u suženom prostoru, nerijetko prilikom otvaranja vrata oštete farbu auta pored njih... Mislim, imao sam situaciju jednom da je koleginica čije je auto proklizalo, jednostavno vrisnula, i puštila auto da sletimo u Utjehu sa puta nekih 20 metara padom...A ništa ne bi bilo od toga da je na vlažnom kolovozu imala osjećaj kako da upravlja vozilom, jer vozi dugo, ali avaj...

  13. #12361
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Tačno je da su muškarci kao vozači, skloniji izazivanju težih udesa ali su i brojniji učesnici u saobraćaju.
    Treba to gledati proporcionalno. Nemam statistiku, ali ajde ovako 'odokativno' da probam - u saobraćaju učestvuje sigurno oko 15-20% žena. A kad pogledaš crnu hroniku, rijetko kad možeš vidjeti da je neka žena izazvala udes sa teškim/smrtnim posljedicama.. ja ne znam prelazi li taj procenat 5%, posebno kad se uzmu u obzir smrtni ishodi. Čak i kad voze nabudžene mašine (sve više i više u poslednje vrijeme), ne rizikuju u vožnji ni približno kao muškarci.

    Čukanje na parkingu ću nekako preživjeti, kao i bečenje u facu. Ali ne bih volio da se neko spuca u mene sa 100km/h ili više.

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  15. #12362
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

  16. #12363
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Za zatvor, ne zbog stete nego zbog bezobrazluka.


  17. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  18. #12364
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Za rad u javnom interesu i da plati kaznu i da nadoknadi stetu. I da ga stave na bilbord


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  20. #12365
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Slab taj ivicnjak bolje da su skuplje platili ivicnjAKE....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  21. #12366
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    fino postavis kameru i snimas svakog ko tuda prodje 2 mjeseca... potom ih sve privedes dok se utvrdi ko je i onda mu naplatis po svim osnovima
    i za unistvanje impovine i sve saobracajne propise koje je prekrsio i sveee
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  22. #12367
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,837
    Thanks Thanks Given 
    4,708
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Kamere, cio grad bi mi kamerama bio pokriven, ako može London može i Podgorica, ništa manja stoka nismo.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #12368
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kamere, cio grad bi mi kamerama bio pokriven, ako može London može i Podgorica, ništa manja stoka nismo.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    manja stoka? manja stoka?

    za nas je neki bombaj ili dhaka olicenje civilizacije i finog ponasanja u svemu, a oni ulice koriste ko nuznik
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  24. #12369
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Snaga sistema. Da nije toga, zlatni bi mi bili..

  25. #12370
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,038
    Thanks Thanks Given 
    707
    Thanks Thanks Received 
    1,903
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    onog momenta kad pocnemo da se bojimo da bi svaki dan mogli da platimo trocifrenu kaznu...pocecemo da se ponasamo kako treba....do tada mozemo da uzivamo kao i do sada... a ovdje ne mislim samo na saobracaj
    ali ne kaznu koju ce vam pola forumasa oboriti na sudu ili ce vam je bizbi izbrisati jednim pozivom.... nego lijepo pripremiti sve prvo sa pravne strane....a onda lijepo krenuti u akciju koja ce biti zaokruzena sa sigurnom naplatom istih...

  26. The Following User Says Thank You to E_K_V For This Useful Post:


  27. #12371
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    439
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    onog momenta kad pocnemo da se bojimo da bi svaki dan mogli da platimo trocifrenu kaznu...pocecemo da se ponasamo kako treba....do tada mozemo da uzivamo kao i do sada... a ovdje ne mislim samo na saobracaj
    ali ne kaznu koju ce vam pola forumasa oboriti na sudu ili ce vam je bizbi izbrisati jednim pozivom.... nego lijepo pripremiti sve prvo sa pravne strane....a onda lijepo krenuti u akciju koja ce biti zaokruzena sa sigurnom naplatom istih...
    Samo da to ne bude selektivno kao sto jeste, nego za sve da vazi.
    Pauk me dize neki dan i ja stigao, rekoh spusti samo auto, a kaznu napisi to sto moras i covjek mi se zahvaljuje jer sam korektan, kaze uglavnom svi krenu da prijete, znas li ko sam ja, da zovu neke ljude, o jadu nekom rade

  28. The Following 2 Users Say Thank You to sl0t3 For This Useful Post:


  29. #12372
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Isto mi se desilo ali su mi vec bili ponijeli auto. Ja znam da sma kriva, reko ja vam se izvinjavam, recite mi gdje da idem za auto. Kaze e kad se izvinjavate, sad cu zvati da se naplati samo dizanje jer nije jos pauk stigao pod Goricu bio. Kaze svasta nam ljudi govore i rade, pa je cudno kad vam se neko normalno obrati. Cak su me oni povezli da uzmem auto

  30. The Following 6 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  31. #12373
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    A nije ni cudo sto im ljudi svasta kazu. Meni je krenuo da dize auto u centru sa parkinga kod kanarinki.
    Prilazim i pitam sta rade, stao sam tockom na pjesacki. Da ne bude zabune auto je na placenom parkingu, samo su mi tockovi ostali ukoso od parkiranja u rikverc.
    50 vozila okolo parkirano nepropisno, a on dize meni auto.
    Samo sam sio u auto, ispravio tockove jer su ga vec zakacili.
    Slikao tako i rekao, ajde dizi pa se vidimo na sudu. Zakljucao i otisao.
    Da sam bio ljubazan, nisam, nego taman svasta.... Samo ga prsovao nisam zbog svog vaspitanja, a da je dzukela zasluzila i to, jeste
    Bukvalno sam stao na 15 minuta, platio parking i vracam se do kola i gledam avetinje stra rade. Poslije sio u kafanu ondje u zgradi i gledao ih 20 minuta kako vijecaju sta ce sad sa autom.
    Najbolje jos mi inspektor prilazi i kao da se dogovoriimo samo za dizanje. Ne, sjedi kafu ako ces da popijes, ako ne... razguli

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  33. #12374
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Mislim da si izuzetak i to što se tebi desilo nije pravilo. Mnogo je većih broj bukača koji počnu da divljaju iako znaju da su krivi.

  34. The Following User Says Thank You to Lackie For This Useful Post:


  35. #12375
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Ako vam ponude da pisu najmanju kaznu trazite da vam pisu da imate kuku.

    15 eura je kazna.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  36. The Following 5 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


Page 495 of 610 FirstFirst ... 395445485491492493494495496497498499505545595 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •