Page 490 of 610 FirstFirst ... 390440480486487488489490491492493494500540590 ... LastLast
Results 12,226 to 12,250 of 15245

Thread: Degenerici...

  1. #12226
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Kad izađeš iz NK prije pumpe ima nekoliko tabli sa gradovima i kilometražom.
    Za podgoricu piše 44km. Ako se ta razdaljina prolazila za pola sata onda se vozilo konstantno kretalo briznom od 88kmh.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  3. #12227
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Komanski most - ta pomenuta benzinska u Nikšiću je 44 km.
    Kada se vozi regularno (bez zastoja) to je za 40 min.
    Tako kaže i Google maps.



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #12228
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Po ograničenjima da
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #12229
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Često to vozim kad idem za Hn, Blok 9 preko Mareze, Nikšić oko 45min.

  6. #12230
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,901
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    niskicki put je toliko prometan postao da se ugalvnom vozi u koloni.... sreca je sto ta kolona obicno ide 70-80km/h....

  7. #12231
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    tiče se autoputa i puta PG - KL kroz kanjon, neđe sam čuo jedan komentar
    da je auto put isplativ samo iz jednog razloga a to je da će se smanjiti saobraćaj kroz kanjon i da će se sačuvat bar jedan ljudski život!
    koliko je put PG - KL kroz kanjon realno vrlo opasan!

  8. #12232
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kanki View Post
    tiče se autoputa i puta PG - KL kroz kanjon, neđe sam čuo jedan komentar
    da je auto put isplativ samo iz jednog razloga a to je da će se smanjiti saobraćaj kroz kanjon i da će se sačuvat bar jedan ljudski život!
    koliko je put PG - KL kroz kanjon realno vrlo opasan!
    Vezano za to,mada nisam stručnjak pa ne znam može li se upoređivati,ali: ko nađe podatak koliko je ljudi izgubilo život na staroj trasi puta Vilusi-Risan(ko je to vozio zna kako je put izgledao) a koliko na novoj trasi za isti vremenski period,sve će mu biti jasno.Nemam ni ja zvanične podatke,ali čujem od ljudi koji žive tamo da je drastično veći broj teških saobrać.nesreća


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #12233
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    298
    Thanks Thanks Received 
    704
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Vožnja autoputem se razlikuje od vožnje magistralom, mnogo se brže vozi i greške se skupo plaćaju. Koliko ljudi kod nas zna da vozi na autoputu i ima kulturu tek ćemo da vidimo. Što se tiče puta kroz Platije mogu reći da ja kao neko ko je tuda prošao nebrojeno puta mnogo opuštenije vozim i ne vidim ništa strašno, valjda što mu znam svaku rupu i krivinu. Doduše, svega sam se nagledao tuda i izbjegao sudare nekoliko puta, jednom i bježao na proširenje da me ne bi pokupio lik, lijegao na kočnicu da me autobus ili kamion ne izguraju jer voze sredinom i slično. Rekao bih da nije problem put već vozači koji prave katastrofalne greške. Na drugim nekim dionicama te greške i taj način vožnje možda ne bi bili toliko problematični ali kroz Platije lako mogu biti kobne.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  11. #12234
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Kroz platije nema opustanja , dobra koncetracija na krse na put i budale u susret.
    a dobro rece kolega gore kad se otvori autoput pa ce biti ovih sto ga gale 80 na sat a drugi otpozadi pristize sa 180....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  12. #12235
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    298
    Thanks Thanks Received 
    704
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Opuštanje u smislu da ne nabijam sebi bespotrebno nervozu jer su to Platije, nego jednostavno vozim normalno.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  13. #12236
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    platije su u sustini dobar put (s izuzetkom lose podloge, ali nije o tome rijec)...
    Problem se javlja u vidu 2 stvari:
    1. svemoguci vozaci kojima su ogranicenja i isprekidane linije nesto za slabice
    2. zgranute vozace - koji nijesu dovoljno zgranuti da se skrajnu s vremena na vrijeme, ali im se na pravce dje bi ih neko mogo preteci ucini da je to pravo vrijeme da ubrzaju sa 40 na 80 sto preticanje ucini nemogucim ili opasnim

    sto se autobusa i kamiona na sredini puta tice - to je vec razlika u visini vozila danas i prije 50 godine ;/ prije neki dan sam sreo sleper koji je ogulio cijelu ceradu i rakance i potom stao (i napravio haos jer je stao na 10m od tunela)

    u sustini, ko se drzi ogranicenja ili tek zeru preko vozi i otvori cetvoro ociju (sto se kaze) nema problema

    i najbitnija lekcija koju su mene ucili (a bezbroj puta sam je se u praksi sjetio) - kad vidite da vam u susret ide kobi, autobus ili kamion (bilo sta "neprovidno") racunajte da ce iza njega neko da krene u preticanje... narocito su zeznute one kratke pravine oko kupine ili manastira za te susrete jer je iza njih cesto neki nervozni vozac koji je 5x kretao u preticanje i odustajao i sad mu je vec um pomucen i izfrustriran je

    savjet za mladje kolege - koga je strah, samo nek se "nadoveze" na neki autobus ili prazan kamion i prati ih na 50-100m... voze dovoljno brzo, imate prostora da reagujete itd
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  14. The Following 5 Users Say Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  15. #12237
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    298
    Thanks Thanks Received 
    704
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Problem je i par isprekidanih gdje se ja ni u ludilu ne bih usudio da pretičem, i par njih koje su prije 20 godina imale smisla ali danas više ne jer je rastinje ispod puta najahalo i zatvorilo pogled. Ima mjesta gdje je potpuno opravdano da kamioni bježe od stijena ali isto tako ima vozača koji bježe i đe za tim nema potrebe.

    Ovo ubrzavanje na pravcu mi je poseban vid degenstva i kažnjavao bih to da ikako postoji način.

    Najveća trauma mi je bilo nalijetanje nizbrdo na kamion koji ide 15 na sat kroz tunel koji je u krivini posle tri trake pri tom mu pola signalizacije ne radi.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  17. #12238
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,690
    Thanks Thanks Given 
    1,959
    Thanks Thanks Received 
    822
    Thanked in
    548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Problem je i par isprekidanih gdje se ja ni u ludilu ne bih usudio da pretičem, i par njih koje su prije 20 godina imale smisla ali danas više ne jer je rastinje ispod puta najahalo i zatvorilo pogled.
    Upravo ovo

  18. The Following User Says Thank You to mur3633 For This Useful Post:


  19. #12239
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ono kad te Bog pogleda i spasi... Preticanje 3 auta na punu liniju u krivinu i jos na tri trake. Put NK-HN

    https://drive.google.com/file/d/1JYr...w?usp=drivesdk

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
    Last edited by cradoje; 18-06-21 at 22:39.

  20. #12240
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ovo su oni idioti o kojim sam pisala koji misle da je treća traka zajednička pa ko je prvi uvati. Užas

  21. #12241
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Retard maloumni...
    #fakenews

  22. #12242
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Nema veze sto moze satrijet i tebe i svu ti familiju, zuri on nedje, moguce u tramontanu da da mu ko ne uzme mjesto do mora.
    Tacno pistolj treba imati u auto.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #12243
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Zamišljam psihu ovog lika. On bi ubio nekog bez problema, trepnuo ne bi.

  24. #12244
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Nema tu psihe, adrenalin ne razmisljas samo gas...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  25. #12245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Razmišljali bi da ih neko oklapi po džepu ili pošalje malo u čuveno francusko ljetovalište kod Danilovgrada.

  26. #12246
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,901
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    ne treba da ljetuju u zSpu.... treba odrediti koliko sati drustvenog korisnog rada...pa lijepo kosijer, kosacicu i sto god treba pa ga posaljes da se nedelju dana kupa u svom znoju dok cisti puteve i sl.....

  27. #12247
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ovi sto ostave clana famiije u ginats da potrguje nedelju dana voca i povrca , pa umjesto da fino parkira auto na BESPLATNI parking (eo mi se za godinu dana jos nije desilo da nisam nasao mjesto ,makar na pijesak ) ,ili da plati 40 centi prokletih na parking pored ,on stane po sred ulice ,tj ulaza/izlaza na kruzni tok.Takodje ima parking ispod , preko puta kod skole i iza zgrade ogromni,svako ko tvrdi da nije nasao parking -laze .Ne obaziru se na katastrofu nikad , sve se nadaju da ce se problem rijesit sam od sebe ,pa nakon 20 sekundi sviranja , pomjere auto 10 cm , pa kad ukapiraju da ce im neko potencijalno glavu otvoriti ubrzo, onda nonsalantno uhvate krug na kruzni i vrate se na isto mjesto .
    I sto je najgore ,u 99% slucajeva , taj pateticni pritisak na gas papucicu u trajanju od 5 -6 sekundi je SVE sto je potrebno da se guzva ocisti .
    Sve i da ne krse pravila , sve i da je pozicija njihovog zaustavljenog auta opravdana i po propisima , kako mozes biti tako bezobrazan da ignorises s***e koje si ti napravio , dok se pravis lud , ja ne znam .
    Bas sam postao gori i ogorceniji covjek od kako sam poceo da vozim .
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  28. #12248
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Pg- ju402 golf 5 plavi, sinoc su vozac i putnici u njega prezivjeli zahvaljujuci velikom kocenju kamiona koji je dolazio iz suprotnog smjera i mene koji sam bio u koloni i napravili mu mjesta da bi mogla ta velika faca vozacka da pretekne 3-4 auta na silu i u krivinu, nadam se ako ovo cita da ce mu doc iz guzice u glavu da je mogao sinoc da pobije nekoliko neduznih ljudi

  29. #12249
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Dashcam kao u Rusiju, pa odma snimak nadleznima.

    Vozim prije kroz naselje, 45km/h, spusteni prozori, cujem zvuk motora s desne strane...
    Dvije djevojke u scenika me preticu desnom stranom, prosirenjem za autobusko stajaliste.
    ++++++++++



  30. #12250
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Plava laguna karavan juče, idemo od dječije bolnice, prolazimo semafor, pored capital plaze i multicoma, on vidi da u suprotnij traci od kružnog nema nikoga, n emogu vam iposati to neglo skeratnje preko pječačkog i prolazi onaj dio koji spaja trake, ulazi svom brzinom u suportonu traku i ulazi u capital garažu, horor. Sreća d aniko nije naišao, istala sam u šoku. Znaži trebalo je samo da prodje kružni i vrati se. Degenerik.

Page 490 of 610 FirstFirst ... 390440480486487488489490491492493494500540590 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •