Page 541 of 614 FirstFirst ... 41441491531537538539540541542543544545551591 ... LastLast
Results 13,501 to 13,525 of 15339

Thread: Degenerici...

  1. #13501
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Kružni tok (roundabout, kakvi kod nas jedino i postoje) i kružni tok (traffic circle) nijesu ista stvar. Važe drugačija pravila, drugačija ograničenja brzine plus traffic circle može da ima semafore. Roundabout ne može.
    Ne znam da se iđe kroz Evropu više koriste traffic circles. Svugdje su sad uglavnom roundabouts. Inače, roundabout može imati semafore za regulisanje saobraćaja. Obično bi to mogao biti neki veći roundabout, sa 3-4+ trake. A nije neobično da semafor bude postavljen na nekom od izlaza. Ali u najvećem broju slučajeva semafori nijesu potrebni.

    Što se razlika tiče, dizajn TC-a je omogućavao veću brzinu prilikom ulaska. I mislim da su prednost imali oni koji ulaze u TC. Medžutim, zbog mogućnosti ulijetanja u isti većom brzinom, bilo je i više (težih) udesa, odatle i semafori/stop znakovi na ulasku.

    Na roundabout se inače prešlo zbog toga što se (zbog načina projektovanja) moralo sporije ulaziti u isti. I da po pravilu prednost ima onaj ko je u kružnom toku (ako signalizacijom nije drukčije određeno). Zbog toga vozači opreznije prilaze kružnom, ali isto tako ne moraju da se zaustavljaju po pravilu. Ovo je doprinijelo manjem broju udesa i tečnijem odvijanju saobraćaja. Čak mislim da je smanjena i količina izduvnih gasova 😎

    Tako da sam prilično siguran da korišćenje semafora u kružnom toku, na tlu Evrope, nije zabranjeno. Samo su tako projektovani da za tim uglavnom nema potrebe. Traffic circles su više karakteristični za USA. To je neko moje viđenje ove teme 🙂

  2. #13502
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Da li je? Nešto ne mogu sad da se sjetim da prije kružnog postoji znak za zabranjeno zaustavljanje, ili da negdje to izričito piše.

    Vozači ne smiju da se zaustavljaju tamo gdje je zabranjeno (zakonom, saobraćajnim znakom), ili ako tako ugrožavaju bezbjednost drugih učesnika.

    U kružnom se moraš zaustavit prilikom izlaska, da bi npr. propustio pješaka na prelazu. Ko je imao priliku da putuje, mogao je da naleti na semafor po sred kružnog..

    Ako griješim za zaustavljanje kod nas, volio bih da me ispraviš i kažeš gdje to piše.
    Zaustavljanje u kružnom toku nije dozvoljeno iz razloga što ometaš i ugrožavaš bezbjednost saobraćaja.
    Na pješački si svakako obavezan da staneš.

    12. Zaustavljanje i parkiranje

    Član 56

    Vozač ne smije da zaustavi, odnosno parkira vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo bezbjednost drugih učesnika u saobraćaju ili predstavljalo smetnju za normalno odvijanje saobraćaja ili kretanje pješaka.
    Izuzetno, vozač vozila označenog znakom pristupačnosti u skladu sa članom 18 stav 3 ovog zakona, može da se zaustavi i na mjestu na kojem je to zabranjeno ovim zakonom, ako time ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju.
    Odredbe ovog zakona o zaustavljanju i parkiranju ne primjenjuju se na ovlašćene policijske službenike u obavljanju službene dužnosti, ako bi obaveza poštovanja odredbi o zabrani zaustavljanja ili parkiranja vozila omela uspješno obavljanje službene dužnosti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #13503
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zaustavljanje u kružnom toku nije dozvoljeno iz razloga što ometaš i ugrožavaš bezbjednost saobraćaja.
    Na pješački si svakako obavezan da staneš.
    Na pješački baš ne smiješ da se zaustavljaš. To je izričito zabranjeno zakonom. Za razliku od zaustavljanja na kružnom toku, koje izričito nije zabranjeno. Čak mislim da se na isti ne može primjeniti zabrana zaustavljanja na raskrsnici.

    Primjer - vozilo hoće da izađe iz kružnog, ali se zaustavlja prije prelaza da propusti pješaka. Što da rade vozila koja se kreću iza prvog vozila, a takođe žele da izađu iz kružnog toka. Treba li da promjene traku i fataju cijeli krug, ili da se zaustave iza prvog vozila i sačekaju da ono propusti pješaka i krene?

    Ovaj primjer koji gore navodi zvončica jeste na ivici prekršaja. Ali ne mora da bude. Nego odosmo suviše u off..

  4. #13504
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,836
    Thanks Thanks Given 
    2,682
    Thanks Thanks Received 
    2,561
    Thanked in
    1,449 Posts

    Default

    Redovno zaustavaljanje u kruznom toku kod atlas kapitala jednostavno da propustia pjesake moras stanuti u kruznom uh uh ko in tu nacrta.... bas smo nekulturni

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  5. #13505
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Je li vas kad ko propustio da se uključite u kružni u Mojanoviće. Kad se ljeti vrćete s mora, pa idete zaobilaznicom 🙂

  6. #13506
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Na pješački baš ne smiješ da se zaustavljaš. To je izričito zabranjeno zakonom. Za razliku od zaustavljanja na kružnom toku, koje izričito nije zabranjeno. Čak mislim da se na isti ne može primjeniti zabrana zaustavljanja na raskrsnici.

    Primjer - vozilo hoće da izađe iz kružnog, ali se zaustavlja prije prelaza da propusti pješaka. Što da rade vozila koja se kreću iza prvog vozila, a takođe žele da izađu iz kružnog toka. Treba li da promjene traku i fataju cijeli krug, ili da se zaustave iza prvog vozila i sačekaju da ono propusti pješaka i krene?

    Ovaj primjer koji gore navodi zvončica jeste na ivici prekršaja. Ali ne mora da bude. Nego odosmo suviše u off..
    Ti nas malo zajebavas ili sto? Nije veli izricito zabranjeno. Nista onda, ti se zaustavi u kruzni i cekaj da naidje policija pa im pojasni da nije izricito zabranjeno. Onda podji i na sud pa nam javi kako je sve proslo i koliko je kostalo.
    Zaustavljanje da bi pjesaci prosli ti je obaveza. Nisam mislio da se zaustavis na zebre, nego 10cm prije njih. Ako se nije podrazumijevalo izvinjavam se.
    Normalno je da ces na izlaz iz kruznoga stanut napjesacki da bi pjesaciprosli. Vozila iza njega moraju stanut ako ne misle da ga udare ili ce u najboljem da ga preskoce jump on funkcijom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #13507
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ti nas malo zajebavas ili sto? Nije veli izricito zabranjeno. Nista onda, ti se zaustavi u kruzni i cekaj da naidje policija pa im pojasni da nije izricito zabranjeno. Onda podji i na sud pa nam javi kako je sve proslo i koliko je kostalo.
    Zaustavljanje da bi pjesaci prosli ti je obaveza. Nisam mislio da se zaustavis na zebre, nego 10cm prije njih. Ako se nije podrazumijevalo izvinjavam se.
    Normalno je da ces na izlaz iz kruznoga stanut napjesacki da bi pjesaciprosli. Vozila iza njega moraju stanut ako ne misle da ga udare ili ce u najboljem da ga preskoce jump on funkcijom.
    Uzmi Zakon o bezbjednosti saobraćaja i član 60. Tu je taksativno nabrojano preko 20 situacija gdje je izričito zabranjeno zaustavljanje ili parkiranje. Vjerovao ti ili ne.

    U svim drugim situacijama, (ne)ugrožavanje bezbjednosti se dodatno dokazuje. A na sudu su obarane i ozbiljnije optužbe, a kamoli glupost zvana "propustio sam nekog da se uključi u kružni". Osim toga, eno se narod parkira u kružnim tokovima, pa nikom ništa. Sprdnja.

    A oko ovoga "zahebavam li se" - molim te prestani da nastupaš s neke visine. Ako se već praviš pametan, onda makar obrati pažnju što i kako pišeš. To za zaustavljanje na pješačkom je samo primjer koliko mlatiš, u fazonu "poslije vi pogađajte što sam zapravo mislio". Nije problem pogriješiti, ali kad se neko ironično izvinjava (sa sve rolleyes), onda to dovoljno govori.

    Vozi kako ti volja igumane, i ne brini za manastir 🙂

  8. #13508
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,836
    Thanks Thanks Given 
    2,682
    Thanks Thanks Received 
    2,561
    Thanked in
    1,449 Posts

    Default

    Vala ima dosta pješački prelaza koji nisu bezbjedni npr na izlaz iz krivine pjesacki?!

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #13509
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Kod nas su pješaci najsigurniji kad prelaze van pješačkog.

  10. #13510
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Uzmi Zakon o bezbjednosti saobraćaja i član 60. Tu je taksativno nabrojano preko 20 situacija gdje je izričito zabranjeno zaustavljanje ili parkiranje. Vjerovao ti ili ne.

    U svim drugim situacijama, (ne)ugrožavanje bezbjednosti se dodatno dokazuje. A na sudu su obarane i ozbiljnije optužbe, a kamoli glupost zvana "propustio sam nekog da se uključi u kružni". Osim toga, eno se narod parkira u kružnim tokovima, pa nikom ništa. Sprdnja.

    A oko ovoga "zahebavam li se" - molim te prestani da nastupaš s neke visine. Ako se već praviš pametan, onda makar obrati pažnju što i kako pišeš. To za zaustavljanje na pješačkom je samo primjer koliko mlatiš, u fazonu "poslije vi pogađajte što sam zapravo mislio". Nije problem pogriješiti, ali kad se neko ironično izvinjava (sa sve rolleyes), onda to dovoljno govori.

    Vozi kako ti volja igumane, i ne brini za manastir 
    Nema potrebe da uzimam zakon znam ga odlicno.
    Zaustavljanje u kruzni tok je ugrozavanje bezbjednosti u saobracaju. To sto se svi zautavljaju a niko ih ne kaznjava radi toga je nemoc drzave i raspad institucija a ne sto je to dozvoljeno.
    Ne pravim se pametan, nego ocekujem racionalno bice sa druge strane. E sad je li to sa visine gledanje moze biti nisam znao da si tako senzitivan. Jer je inacwe praksa da se stane na pjesacki, nikako se ne podrazumijeva da se zaustavljas ispred zebre.
    Za razliku od tebe, druge ne vrijedjam i ne pisem da mlate ali dobro je to.

    Ne brinem ja za manastir a ti slobodno. A to da svako vozi kako mu volja se i vidi. Zbog ovakve nekulture u saobracaju, ovoliko udesa i izrecenih kazni je i razlog sto nam je vozacka priznata u 5 drzava u svijetu.
    Kad ugrabis podji do Slavije i stani u kruzni da vidis jesu li makli smopenik Dimitriju Tucovicu. I kod trijumfalne kapije u Pariz zaustavi se da opalis selfi.
    Nije eksplicitno zabranjeno zakonom da ne mozes to da radis, sto znaci da je dozvoljeno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #13511
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nema potrebe da uzimam zakon znam ga odlicno.
    Zaustavljanje u kruzni tok je ugrozavanje bezbjednosti u saobracaju. To sto se svi zautavljaju a niko ih ne kaznjava radi toga je nemoc drzave i raspad institucija a ne sto je to dozvoljeno.
    Ne pravim se pametan, nego ocekujem racionalno bice sa druge strane. E sad je li to sa visine gledanje moze biti nisam znao da si tako senzitivan. Jer je inacwe praksa da se stane na pjesacki, nikako se ne podrazumijeva da se zaustavljas ispred zebre.
    Za razliku od tebe, druge ne vrijedjam i ne pisem da mlate ali dobro je to.

    Ne brinem ja za manastir a ti slobodno. A to da svako vozi kako mu volja se i vidi. Zbog ovakve nekulture u saobracaju, ovoliko udesa i izrecenih kazni je i razlog sto nam je vozacka priznata u 5 drzava u svijetu.
    Kad ugrabis podji do Slavije i stani u kruzni da vidis jesu li makli smopenik Dimitriju Tucovicu. I kod trijumfalne kapije u Pariz zaustavi se da opalis selfi.
    Nije eksplicitno zabranjeno zakonom da ne mozes to da radis, sto znaci da je dozvoljeno.
    U kružnom toku kod Trijumfalne kapije si prinuđen da se zaustavljaš, kako bi propuštao i koga hoćeš i koga nećeš.

    Inače, ja ovdje pokušavam argumentovano da objasnim kako nije svako zaustavljanje u kružnom kažnjivo ili ugrožavanje bezbjednosti. A ti sad pominješ selfije? Klasična zamjena teza, samo da bi bio u pravu. Jer ne možemo sopstveno neznanje pokrivati navođenjem nekih ekstremnih primjera. Ili možemo izgleda.

    I konačno - kažeš da ne vrijeđaš, a prva rečenica upućena meni u prošlom postu ti je "ti nas malo zahebavaš". Ili si zapravo želio kulturno da mi se obratiš, pa sad ja treba da pogađam što si mislio.

    Kao što si i sam rekao - dobro je to. Idemo dalje, neka svako vozi kako zna i umije.

  13. #13512
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Stanes u kruzni da pustis pjesake nije zamjena teza u odnosu na pitanje je li zabranjeno zaustavljanje u kruzni?
    Ehhh zamjena teza bice da je to problem.
    Dobro je to, poznajem nam se.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #13513
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ili da napraviš selfi u kružnom..

  15. #13514
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,031
    Thanks Thanks Received 
    1,645
    Thanked in
    846 Posts

  16. #13515
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    404

    Nema ga

  17. #13516
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,031
    Thanks Thanks Received 
    1,645
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Evo ga ovako onda...da je bio neko na motor ili auto koje je islo malo brze, cao

    https://streamable.com/y7t1c6
    Last edited by Laz; 16-01-23 at 16:08.



  18. #13517
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    1,085
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    E kako se nije zakucao u stijenu gov*o. Ovakve mi nije zao ni 1%.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to HaRRyy For This Useful Post:


  20. #13518
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,393
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,213
    Thanked in
    1,676 Posts

    Default

    Idiot.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  21. #13519
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Mitro, saobraćaj ne poznaje viteštvo i dzentlmenstvo?! Kad bi svi glumili lijepo vaspitane i dobrocudne osobe javasluk bi zavladao u saobraćaju, samo sto je kod nas zavladao zbog nepoznavanja pravila i bahaćenja, a tik uz bahaćenje su nesigurni vozači! E sad, ja i to mogu da razumijem, neko je početnik, ali onda brate ide po pravilima maksimalno! Kako bi drugačije naucio?! Meni recimo nikada nije smealo kad vozilo auto skole napravi zastoj...vrlo sam strpljiva i nikad ne sviram i ne maltretiram početnike tim stresom.
    Inače se ne bi dešavale situacije da ti neko stane u kruznom (pošto tebi treba pojasnjavati jer ti ne podrazumijevas nista, sva ova priča, kao i ona gore na koju si reagovao se odnosi na normalne uslove saobraćaja...ne podrazumijeva zastoje dje propustis i u kruznom i svuda onoga ko se ukljucuje, neko nepisano pravilo je da svako drugo auto ide iz bocne ulice) ali ako nema guzve, to je glupost!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #13520
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mitro, saobraćaj ne poznaje viteštvo i dzentlmenstvo?! Kad bi svi glumili lijepo vaspitane i dobrocudne osobe javasluk bi zavladao u saobraćaju, samo sto je kod nas zavladao zbog nepoznavanja pravila i bahaćenja, a tik uz bahaćenje su nesigurni vozači! E sad, ja i to mogu da razumijem, neko je početnik, ali onda brate ide po pravilima maksimalno! Kako bi drugačije naucio?! Meni recimo nikada nije smealo kad vozilo auto skole napravi zastoj...vrlo sam strpljiva i nikad ne sviram i ne maltretiram početnike tim stresom.
    Inače se ne bi dešavale situacije da ti neko stane u kruznom (pošto tebi treba pojasnjavati jer ti ne podrazumijevas nista, sva ova priča, kao i ona gore na koju si reagovao se odnosi na normalne uslove saobraćaja...ne podrazumijeva zastoje dje propustis i u kruznom i svuda onoga ko se ukljucuje, neko nepisano pravilo je da svako drugo auto ide iz bocne ulice) ali ako nema guzve, to je glupost!
    Đe bi nam bio kraj da su naši vozači kulturni, vaspitani i dobroćudni.

    A za taj tvoj konkretan slučaj - meni je upalo u oči da si je nazvala debilom.

  23. #13521
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    vidim da se tema zove degenerici, i da u okviru te teme postavljamo ljude koji krse pravila i zovemo iz po defaultu degenerici....ja je nazvah debilom (nije neka razlika, i oba naziva imaju veze sa bahaćenjem, apsolutno nikave veze sa stepenima menatalnog oštećenja, te se slažem da možda iz tih razloga nije prikladno koristiti ovu terminologiju, ali ovdje se valjda služimo malo slobodnijim riječnikom), jer mislim da je debil neko ko u kruznom STANE da te propusti...ne zezaj Mitro! Nista manji debil nego onaj koji se parkira na sred ulice i to po defaultu bira mjesto da što bolje zakrči saobraćaj, obavezno stane preko puta drugog isto tako parkiranoga debila...ne bi tri metra nize ili visocije, ako vec mora da izigrava debila, da naprvi da se moze proć, no tačno tako da zakrči!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #13522
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,780
    Thanks Thanks Given 
    2,399
    Thanks Thanks Received 
    4,503
    Thanked in
    2,605 Posts

    Default

    Zenska neka, degen, PGJN520, danas PG-UL, ne postoji jedno koje je pretekla na isprekidanu, sve preko pune i rizikovala masu puta:

    https://streamable.com/qnth5t


  25. #13523
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Evo ga ovako onda...da je bio neko na motor ili auto koje je islo malo brze, cao

    https://streamable.com/y7t1c6
    119km/h. Ni da je Ferari vozio ne bi uhvatio krivinu svojom trakom.
    Nije vala teško policiji naći Volvo džipa koji je divljao ovom dionicom.
    Ovo je ubistvo u pokušaju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #13524
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,450
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,536
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Ovaj ostaje živ poslije ovakvih avantura jer je dobar vjernik.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  27. #13525
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,245
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem da neko ovako ostavi kola.


Page 541 of 614 FirstFirst ... 41441491531537538539540541542543544545551591 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •