Page 540 of 614 FirstFirst ... 40440490530536537538539540541542543544550590 ... LastLast
Results 13,476 to 13,500 of 15342

Thread: Degenerici...

  1. #13476
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  2. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  3. #13477
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Mi ne zaslužujemo da vozimo. Konj bi bolje znao.

  4. #13478
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Ovo su situacije koje treba da rjesavaju saobracajna i komunalna policija i to na vrlo jednostavan nacin ostavljanjem kazne na sofersajbni i slikanjem. Oni ne rade svoj posao i dok god bude tako ljudi ce se ponasati bahato.

  5. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  6. #13479
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,044
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Nije kod nas ali je vec pobjednik za 2023
    But if you never try, you'll never know..

  7. The Following 4 Users Say Thank You to LUKA! For This Useful Post:


  8. #13480
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Doktor! Uredno uz debelu stop liniju.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #13481
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,686
    Thanks Thanks Given 
    1,087
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Juce na putu Andrijevica - Berane, iza mene vozila pod pratnjom (Dritko) 4 auta, pa prosli su pored mene minimum 150kmh i pretekli vise vozila preko pune linije i upali u jedne dobre makaze, isao sam 80 na tempomat, ogranicenje je 70kmh.

    Za njih ne vaze saobracajni znakovi?

  10. #13482
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Juce na putu Andrijevica - Berane, iza mene vozila pod pratnjom (Dritko) 4 auta, pa prosli su pored mene minimum 150kmh i pretekli vise vozila preko pune linije i upali u jedne dobre makaze, isao sam 80 na tempomat, ogranicenje je 70kmh.

    Za njih ne vaze saobracajni znakovi?
    Vozila pod pratnjom. Za njih pravila ne važe. Ne smiju da se zadržavaju zbog bezbednosti.

    Послато са M2002J9G помоћу Тапатока

  11. #13483
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,686
    Thanks Thanks Given 
    1,087
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Znaci mogu da voze preko 150kmh i ugrozavaju druge u saobracaju, ok, da znam.

  12. #13484
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HaRRyy View Post
    Juce na putu Andrijevica - Berane, iza mene vozila pod pratnjom (Dritko) 4 auta, pa prosli su pored mene minimum 150kmh i pretekli vise vozila preko pune linije i upali u jedne dobre makaze, isao sam 80 na tempomat, ogranicenje je 70kmh.

    Za njih ne vaze saobracajni znakovi?
    24. Vozila pod pratnjom

    Član 105

    Vozilo pod pratnjom je vozilo kome je dodijeljena pratnja policijskih ili vojnih vozila kad daju posebne zvučne i svjetlosne znake. Kao vozilo pod pratnjom smatra se i samo policijsko ili vojno vozilo kad daje posebne zvučne i svjetlosne znake.

    Posebni svjetlosni i zvučni znaci vozila pod pratnjom su crveno i plavo trepćuće svijetlo koja se naizmenično pale (u daljem tekstu: crveno i plavo svijetlo) i zvučni znak promjenljive frekvencije (u daljem tekstu: sirena).

    Izuzetno od stava 1 ovog člana, vozilo pod pratnjom može davati samo posebne svjetlosne znake bez sirene, ako je omogućena dovoljna vidljivost tog vozila i bezbjednost učesnika u saobraćaju, osim kad se vozilo pod pratnjom kreće brzinom većom od dozvoljene na tom dijelu puta.

    Radi bolje vidljivosti, vozilo pod pratnjom može, pored trepćućih svijetla, davati i svjetlosni znak upozorenja iz člana 54 ovog zakona.

    Uređaji za davanje posebnih zvučnih i svjetlosnih znakova iz st. 1 i 2 ovog člana mogu se ugrađivati i postavljati samo na vozilima iz stava 1 ovog člana, namijenjenim da vrše pratnju.

    Uređaji za davanje posebnih zvučnih i svjetlosnih znakova iz st. 1 i 2 ovog člana, mogu se upotrebljavati samo na vozilima iz stava 1 ovog člana, kad ta vozila vrše pratnju.

    Vozila pod pratnjom imaju prvenstvo prolaza u odnosu na sva druga vozila, osim u odnosu na vozila koja se kreću raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svjetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima ovlašćenog policijskog službenika kad im je tim znakovima zabranjen prolaz.

    Na vozila iz stava 7 ovog člana ne primjenjuju se odredbe ovog zakona o ograničenju brzine, propuštanju pješaka, zabrani presijecanja kolone pješaka, zabrani preticanja i obilaženja vozila i zabrani korišćenja uređaja za komunikaciju, pod uslovom da ne ugrožavaju bezbjednost drugih učesnika u saobraćaju.

    Član 106

    Vozač koji na putu susretne ili ga sustigne vozilo, odnosno vozila pod pratnjom, dužan je da propusti ta vozila, da im omogući mimoilaženje i preticanje, odnosno obilaženje i, po potrebi, da ukloni vozilo sa kolovoza ili da se zaustavi, kao i da se pridržava naredbi koje mu daju lica iz pratnje, odnosno da kretanje nastavi tek kad prođu sva vozila pod pratnjom.

    Pješak ne smije da stupi na kolovoz, odnosno dužan je da se skloni sa kolovoza da bi omogućio nesmetan prolaz vozilima pod pratnjom.

    Na međusobno pravo prvenstva prolaza vozila iz stava 1 ovog člana primjenjuju se odredbe ovog zakona o prvenstvu prolaza.
    Srećno na sudu ko dokaže crveno.
    Vazda mogu reć ugrožena bezbjednost i slično.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #13485
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Sjecam se dritka kad je vozio raspali ford 50kmh uz Sozinu (jer nije moga brze) sad vozi 150 i to mu je malo ojha!

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  15. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  16. #13486
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Sinoc, kisa raznosi, ali bitno da se sto blize ulazu, parkira pa nema veze sto ne moze vise niko tuda, no moras skroz okolo



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  17. #13487
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,794
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default




    Kapitalac.


  18. #13488
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Danas, parkiran na raskrsnicu, cep se pravi svako malo



    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  19. #13489
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Pa tako je tu svaki dan, još i gore, pa se zaglave u ovoj ulici, pa više niko nidje ne može. A komunalnu plaćamo za ništa.

  20. #13490
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    2,688
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,450 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post



    Kapitalac.
    Bravuśan umjesto da napravi prolaz drugima ....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  21. #13491
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pa tako je tu svaki dan, još i gore, pa se zaglave u ovoj ulici, pa više niko nidje ne može. A komunalnu plaćamo za ništa.
    Kasd god sam zovnula komunalnu policiju, rekli su mi da je to slučaj za inspekciju i obratno...jednom sam ih pitala igraju li se to sa mnom i lijepo sam mail pisala na nadleznz adresu i zvao me je neki komunalni inspektor posle da se izvinjava i sl....ali brate, stvarno nicemu ne sluze i policija regularna isto...dosla sam do zaključka da ti se moze desiti da stoji saobraćajac pored tebe, da ti pridje neko sa oruzjem, hladnim kakvim god da ti prijeti nešto, iznudjuje pare, ovaj saobracajac bi ladno svoga posla gleda', jer to nije njegov resor...ili da neko na crveno prodje oni sto stoje i cuvaju skupstinu se prave mrtvi....uostalom kad se desila tragedija na Cetinju, mislim da su slične priče bile očevidaca, da su zvali policiju koja nije htjela da odreaguje poslije onolike pucnjave...oni su manastir čuvali...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  23. #13492
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    inače nekultura u saobraćaju, neznanje sve više uzima maha...doživjela sam da mi se žena zaustavi u kruznom i da me pušti da udjem u kružni....nijesam imala izbora jer reći debilu da to nije lijepo vaspitanje no glupost jednostavno nema svrhe... i da sam je čekala da ona krene desilo bi se da ja mašem rukom ka luda ono "idi jadna jesi li ti normalna" i da me ona gleda ono "boze kako je ovaj svijet nevspitan ni lijepo im ne valja, pi" pa bi onda ona smetena oće-neće kretala pa bi se desilo da krenemo odjednom ...te ja rekoh "HVALA" mada sam je pitala "štoezglavom"
    Last edited by zvoncica; 11-01-23 at 21:43.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #13493
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    inače nekultura u saobraćaju, neznanje sve više uzima maha...doživjela sam da mi se žena zaustavi u kruznom i da me pušti da udjem u kružni....nijesam imala izbora jer reći debilu da to nije lijepo vaspitanje no glupost jednostavno nema svrhe... i da sam je čekala da ona krene desilo bi se da ja mašem rukom ka luda ono "idi jadna jesi li ti normalna" i da me ona gleda ono "boze kako je ovaj svijet nevspitan ni lijepo im ne valja, pi" pa bi onda ona smetena oće-neće kretala pa bi se desilo da krenemo odjednom ...te ja rekoh "HVALA" mada sam je pitala "štoezglavom"
    Ako vas neko propušta da prođete, to znači da taj neko ima prednost. Može biti i da je nepoznavanje pravila kružnog u pitanju, ali i pored toga - ja na to gledam kao na jedan korektan vozački gest. Posebno ako je namjera dobra.

    Zamislimo da nije kružni tok, ali da se svakako uključujete sa sporednog puta. I neko vas s glavnog propusti da se uključite. Pa skoro sam siguran da ne bi nazivali debilom i ulazili u ovakve dubioze.

  25. #13494
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,242
    Thanks Thanks Given 
    924
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ako vas neko propušta da prođete, to znači da taj neko ima prednost. Može biti i da je nepoznavanje pravila kružnog u pitanju, ali i pored toga - ja na to gledam kao na jedan korektan vozački gest. Posebno ako je namjera dobra.

    Zamislimo da nije kružni tok, ali da se svakako uključujete sa sporednog puta. I neko vas s glavnog propusti da se uključite. Pa skoro sam siguran da ne bi nazivali debilom i ulazili u ovakve dubioze.
    U kruzni tok je zabranjeno zaustavljanje.

  26. The Following User Says Thank You to Martin Mcfly For This Useful Post:


  27. #13495
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Martin Mcfly View Post
    U kruzni tok je zabranjeno zaustavljanje.
    Da li je? Nešto ne mogu sad da se sjetim da prije kružnog postoji znak za zabranjeno zaustavljanje, ili da negdje to izričito piše.

    Vozači ne smiju da se zaustavljaju tamo gdje je zabranjeno (zakonom, saobraćajnim znakom), ili ako tako ugrožavaju bezbjednost drugih učesnika.

    U kružnom se moraš zaustavit prilikom izlaska, da bi npr. propustio pješaka na prelazu. Ko je imao priliku da putuje, mogao je da naleti na semafor po sred kružnog..

    Ako griješim za zaustavljanje kod nas, volio bih da me ispraviš i kažeš gdje to piše.

  28. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  29. #13496
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    676
    Thanked in
    327 Posts

    Default

    15h u špic gužve, samo da trknem do prodavnice...



  30. #13497
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Na sred bulevara


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  31. #13498
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,289
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Ali nije mi jasno zašto se barem ne pomjeri skroz desno do kraja trake

  32. The Following User Says Thank You to Ickorz For This Useful Post:


  33. #13499
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,712
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    676
    Thanked in
    327 Posts

    Default

    Zato što je degenerik. Logično...

  34. #13500
    Join Date
    May 2021
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Da li je? Nešto ne mogu sad da se sjetim da prije kružnog postoji znak za zabranjeno zaustavljanje, ili da negdje to izričito piše.

    Vozači ne smiju da se zaustavljaju tamo gdje je zabranjeno (zakonom, saobraćajnim znakom), ili ako tako ugrožavaju bezbjednost drugih učesnika.

    U kružnom se moraš zaustavit prilikom izlaska, da bi npr. propustio pješaka na prelazu. Ko je imao priliku da putuje, mogao je da naleti na semafor po sred kružnog..

    Ako griješim za zaustavljanje kod nas, volio bih da me ispraviš i kažeš gdje to piše.
    Kružni tok (roundabout, kakvi kod nas jedino i postoje) i kružni tok (traffic circle) nijesu ista stvar. Važe drugačija pravila, drugačija ograničenja brzine plus traffic circle može da ima semafore. Roundabout ne može.

Page 540 of 614 FirstFirst ... 40440490530536537538539540541542543544550590 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •