Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 82 of 82

Thread: Zlo

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zar i u ovim stvarima moraš da iskažeš snisohodljivost prema američkoj kulturi , pravi pravcati a-fil hahahahaha

    Misliš da je tekst na nematernjem jeziku te čini....duhovitijim, najblaže rečeno



    jedan je Zdravko čolić
    Last edited by gaul; 10-02-13 at 19:04.

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  3. #78
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    A tebi smeta engleski?
    naravno afile, mnogo mi smeta -

    Last edited by gaul; 11-02-13 at 04:13.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da bi se dao konkretan odgovor na ovo ....treba odgovoriti na pitanje "KAKO MI RAZLIKUJEMO DOBRO I ZLO" odnosno po kojim kriterijumima djeluje naša savjest???
    pominjali ste neku genetiku u ranijim postovima, genetiku kao u smislu predodredjenosti na zlo....što mozda i jeste njen uticaj prisutan ali samo u razlikovanju pomenutog DOBRA I ZLA ujedno kao prigovor na našu savjest ali nikako da ima uticaja na naš izbor što cemo odlučiti da uradimo!!!
    gaul ti si mozda i jedan od najinteligentnijih ljudi na kompletnom forumu (sudeci po onome sto sam čitao ) ali nemoj da dozvoliš da te to "ušuška" i da tvoju inteligenciju uguši tamo neka samopravednost
    nadam se da cete se složiti sa mnom da su inteligencija i razum dva različita pojma a???
    pa shodno tome možda i tu možemo naći definiciju što je zlo....ja bih definisao to ovako: "zlo je odsustvo razuma" eto
    lično ja razum doživljavam kao neki bedem koji nas štiti od zla, mada kadkad tu i tamo neizostavno prisustvo emocija poput cunamija preplavi taj "bedem" ali ipak se sve ubrzo normalizuje i opet se sve vrati u željeno stanje
    Imam nekih kaznenih poena, kompezovao bi ih za razno

  5. #80
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    uguši tamo neka samopravednost
    Ovo stvarno nešto ne kontam ponajbolje.
    Kakva moja pravednost ili samopravednost? Ko ćera pravdu?

    lično ja razum doživljavam kao neki bedem koji nas štiti od zla,
    Fortifikovati ličnost zbog lošh stvari čini baš da se one nesmetano razvijaju. Ignorisanjem ili pasivnošću, pa čak i fortifikacijom (što se može uzeti kao oblik agresije usmjeren doduše na kontra stranu), se nijedan problem nije nikada riješio, kad se nadene prilika mora se pronaći način da se suoči sa onim lošim što mu se dešava ma gdje ono bilo.
    Mentalna higijena je mnogo bitna, ako uopšte čovjek ima neku potrebu ili želju za razvijanjem, valjda se to aktivira kod svih, tako vele.

    "KAKO MI RAZLIKUJEMO DOBRO I ZLO"
    Uglavnom veoma lako, za većinu stvari znamo da su loše ili dobre, bilo da ih mi radimo ili da ih neko radi. Uglavnom svjesno i racionalno donosimo takve zaključke, za one komplikovanije oblike, bar možemo na osnovu nekog osjećaja da donesemo samokritiku i da to eleminišemo.
    Ako nije to baš kristalno jasno onda su nam bar poznate namjere.
    Međutim ima nešto što se zove ekonomija duhovnosti, to nije rijetkost da se sretne takav stav. Koliko nam je isplativo ili u interesu da se obračunamo sa lošim, da li je ono sastojalo iz prostog osjećaja zadovoljavanja kada se nekome rade pakosti ili da se udenemo kao žrtva što opet ima totalno regresivni učinak.

    Moje mišljenje je da treba imati asertivni stav prema tome, suočiti se sa tim lošim situacijama, bile da su subjektivne ili objektivne.
    U nekim objektivnim situacijama, uglavnom su tu gomila licemjerja i laži pretočeno u neko vajno obrazlaganje,što je problem onoga ko radi loše, ali svakako u većini slučajeva otkloniš smetnju. Nevaspitanje ostaje takvo kakvo je establirano, a što veli Jung, budala se samo opterećuje sa tuđim pogreškama.
    Last edited by gaul; 21-02-13 at 08:43.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    prvi put cujem da inteligenciju moze da ugushi samopravednost.

    Preispitujem masu u poslednje vrijeme stvari koje sam slushao tamo od ljudi a koje odje ljudi ne spominju vec cesto sasvim suprotno.

    Izgleda da je ljudima onako kako vjeruju u sustini...

  7. #82
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ljudi cesto sumnjaju u Istinu a u laz ne sumnjaju.

    "Sto je Istina?" uzviknu Pilat...

    Ko nezna, sto mu je onda istina...

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •