Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 41

Thread: Okrecu li se Bosnjaci k Beogradu?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Okrecu li se Bosnjaci k Beogradu?

    Lista za Sandžak ušla u vladu
    - 22. septembar 2005.


    Nosilac Liste za Sandžak Sulejman Ugljanin danas je potpisao sporazum o pristupanju vladajućoj koaliciji. Sporazum je u ime vladajuće koalicije potpisao predsednik Demokratske stranke Srbije i premijer Vojislav Koštunica. Lista za Sandžak imaće tri zamenika ministra, po jednog u ministarstvima prosvete i sporta, za državnu upravu i lokalnu samoupravu i za kapitalne investicije, a poslanik Liste za Sandžak Bajram Omeragić biće imenovan u Savet Vlade Srbije za evropske integracije. Sporazum je zaključen u skladu sa zajedničkim opredeljenjima za što brže uključivanje Srbije i Crne Gore u evropske integracije i ulazak u Evropsku uniju, jačanje lokalne samouprave, ravnomeran ekonomski razvoj zemlje, poštovanje ljudskih i prava nacionalnih manjina i njihovo učešće u institucionalnim telima, navodi se u saopštenju Kancelarije vlade za saradnju s medijima. (FoNet)
    ************************************************** *****
    Sada je pitanje hoce li Bosnjaci sa crnogorskog dijela Sandzaka pratit pazarske sandzaklije i okrenut se put Beograda takodje?Vlada CG spava misleci da su im bosljacki glasovi bogom dati sto moze da im se osveti.
    Dr.T.Gajic psihijatar u Valjevu: "Mi, kao narod, imamo kompulsivno ponavljanje patologije, a kako nas lečiti, verujte, pitanje je koje svakodnevno postavljam sebi".

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Politika ti je stvar interesa i trgovine. Saradjuju oni koji imaju interesa sa onima koji nude vise. Izgleda da Beograd Bosnjacima ima i moze da ponudi vise od Podgorice.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad vlastima u Beogradu zatreba vazda je tu Suljo Ugljanin, a kad se jos doda da mu se obeca da nece u zatvor bogomi ce trcati sve u sesneste

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Srbija mora da ucini sve da prihvati Bosnjake kao punopravne i jednopravne gradjane Srbije-- oni moraju ucestvovati u strukturama vlasti, i gdje su vecina, moraju imati pravo da njeguju sopstvenu kulturu (na jedan nacin koji ne ugrozava druge). jednostavno, bez pravne drzave, bez socijalne integracije svih grupa, bez razumijevanja-- vazda cemo imati probleme koje smo do sad imali.

    to je nesto najosnovnije, i Vlada Srbije je ta koja mora preduzeti mjere i odgovornost za smanjivanje unutrasnjih podjela-- a to ce se odraziti pozitivno i po okolinu, pogotovo u CG (gdje Bosnjaci jesu integrisani u vlast i socijalno, ali se diskrimise protiv Srba).

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Suljo nije sam vec predvodi najbrojniju pol. partiju na sandzaku.Ne ulazeci u karakterisanje njega sama cini mi se da ova nagodba moze da ima posljedice i u crnogorskom dijelu Sandzaka pogotovu ako se zna da npr. Milova vlada nije dala opstinu Petnjici a jeste Andrijevici iako su obije izgubile status opstine pedesetih i jednako ispunjavaju uslove za povracaj statusa opstine.Iz mojih kontakata cini mi se da se podrska DPS-u osipa kod Bosnjaka na sjeveru sto ne znaci da je tacno ali ima indicija.
    Dr.T.Gajic psihijatar u Valjevu: "Mi, kao narod, imamo kompulsivno ponavljanje patologije, a kako nas lečiti, verujte, pitanje je koje svakodnevno postavljam sebi".

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I jos nesto: Omeragic je izjavio da je Suljina stranka prisla Vladi Srbije zato sto se slaze sa njenom politikom ocuvanja drzavne zajednice.
    Buduci da je i Ljajiceva stranka u Vladi, pitam se sta ce sada uraditi Milo da pokaze da on bolje razume i tumaci bosnjacke/muslimanske interese nego Ugljanin ili Ljajic?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Kad vlastima u Beogradu zatreba vazda je tu Suljo Ugljanin, a kad se jos doda da mu se obeca da nece u zatvor bogomi ce trcati sve u sesneste
    Sulejman Ugljanin je kopile koje je izaslo ispod kaputa Alije Izetbegovica i vjerni je agent srbijanske UDBE, isto kao sto mu je i politicki otac bio.

    Koliko je meni poznato ova najnovija kombinacija sa Vladom Srbije nece imati znacajnijeg uticaja u Crnoj Gori jer je gadjenje prema srbijanskoj politici daleko vece, nego sto bi bile nekakve simpatije u tom pravcu.

    Iskreno jos licno ne poznajem niti jednog crnogorskog Bosnjaka koji nije za nezavisnu Crnu Goru.

    Inace ove primjedbe upucene na racun Vlade Crne Gore stoje i tu bi morali biti malo aktiviji. Pogotovu kad srbijanska cudovista pokusavaju sa raznim podvalama, koristeci se svim i svacim, cak, evo i Bosnjacima - konzerviranim agentima kao sto je Suljo Ugljanin kojeg su sad aktivirali.
    Last edited by Dobrusky; 22-09-05 at 21:12.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    I jos nesto: Omeragic je izjavio da je Suljina stranka prisla Vladi Srbije zato sto se slaze sa njenom politikom ocuvanja drzavne zajednice.
    Buduci da je i Ljajiceva stranka u Vladi, pitam se sta ce sada uraditi Milo da pokaze da on bolje razume i tumaci bosnjacke/muslimanske interese nego Ugljanin ili Ljajic?
    Cu, sta ima da pokaze Milo !!!!!!!

    Nema Milo tu sta da pokazuje. I Ljajic i Ugljanin su kompromitovane cetnicke podguzne muhe i nemaju sta da traze medju crnogorskim Bosnjacima.

    Eno im Kostunjica neka se **** sa njim.
    Last edited by Hari Krisna; 22-09-05 at 21:49.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    I Ljajic i Ugljanin su kompromitovane cetnicke podguzne muhe
    Dobro, de. Pa za njih glasaju redovno desetak godina SVI Bosnjaci/Muslimani u Srbiji. A oni cetnicke podguzne muhe?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Dobro, de. Pa za njih glasaju redovno desetak godina SVI Bosnjaci/Muslimani u Srbiji. A oni cetnicke podguzne muhe?
    Nazalost, tako je. :-(

    I Alija je poklonio cetnicima pola Bosne, pa su opet za njega glasali.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U Crnoj Gori po potonjem popisu ima 49 000 Bosnjaka, 27 000 Muslimana, 23 000 Crnogoraca Islamske vjeroispovjesti i 350 Srba islamske vjeroispovjesti.

    Dakle sto se tice glasova mislim da mozete da razunate na ovih 350 sljedbenika DR Smaja Sabotica i na oko 1000 do 2000 glasova Bosnjaka, mozda jos par stotina glasova Muslimana i niti jedan ili manje od 100 glasova Crnogoraca islamske vjeroispovjesti...tako to stoji...zivi bili pa vidjeli...

    PS. mozda sam cak malo i pretjerao, mislim da ce u sustini znatno manji procenat glasati za zajednicu, ali neka stoji ovako dane ispadne da sam ovakav ili onkav
    Last edited by JUSTICE; 22-09-05 at 21:38.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    U Crnoj Gori po potonjem popisu ima 49 000 Bosnjaka, 27 000 Muslimana, 23 000 Crnogoraca Islamske vjeroispovjesti i 350 Srba islamske vjeroispovjesti.
    Sve su to Bosnjaci.

    Mislim da srbijanska politika nece imati prodju.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Sve su to Bosnjaci.

    Mislim da srbijanska politika nece imati prodju.
    Ja nemam pravo da sudim kako je u u stvari, to je licna stvar svakoga covjek a kako ce se izjasniti samo sam prenio zvanicnu statistiku.

    A srbijanska politika svakako nece imat prodju...niti kod Bosnjaka niti kod Crnogoraca niti kod Albanaca niti kod jednog djela Srba

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako objasnjavate to da je jedan od celnika pokreta za samostalnost po nacionalnosti Srbin iz veoma tradicionalne srpske familije u Boki?

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Nema Milo tu sta da pokazuje. I Ljajic i Ugljanin su kompromitovane cetnicke podguzne muhe i nemaju sta da traze medju crnogorskim Bosnjacima.

    Eno im Kostunjica neka se **** sa njim.
    Govor mrznje, jednog sitnog fasiste, koji vidi buducnost regiona u klanju i stalnim tenzijama. Ovaj covjek je zreo za zatvor ili ludnicu.

    Ja inace ne vidim sta je tu lose da se ljudi medjusobno uvazavaju i saradjivaju na obostrani dobitak, kao i na dobru svih ljudi sirom Balkana. ekstremista ima svugdje, i njih treba marginalizovati.
    Last edited by Njegus; 22-09-05 at 22:14.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Kako objasnjavate to da je jedan od celnika pokreta za samostalnost po nacionalnosti Srbin iz veoma tradicionalne srpske familije u Boki?
    Nema tu sta da se objasnajva. Svi cestiti Srbi u Crnoj Gori su za samostalnost. Oko toga se jogune samo veljesrbi - chetnici.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    Govor mrznje, jednog sitnog fasiste, koji vidi buducnost regiona u klanju i stalnim tenzijama. Ovaj covjek je zreo za zatvor ili ludnicu.
    Hehe !!!!

    Ko mi kaze. :-)

    Po cemu u klanju i stalnim tenzijama.

    Tvoji su ti koji izazivaju tenzije i koji su remetilacki faktor na Balkanu.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Dobrusky
    Nema tu sta da se objasnajva. Svi cestiti Srbi u Crnoj Gori su za samostalnost. Oko toga se jogune samo veljesrbi - chetnici.
    Slazem se u potpunosti...ali za njih onaj koji nije czetnik ne moze biti Srbin...to sam licno cuo mnoge eksponente te politike u privatnim razgovorima da ponavljaju....jednostavno toliko je jedan broj ljudi zagrizao u mrznju da je to nevjerovatno

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Slazem se u potpunosti...ali za njih onaj koji nije czetnik ne moze biti Srbin...to sam licno cuo mnoge eksponente te politike u privatnim razgovorima da ponavljaju....jednostavno toliko je jedan broj ljudi zagrizao u mrznju da je to nevjerovatno

    Tacno tako. Takvi ce se morati suocit sa Pravnom drzavo, jer su nosioci mrznje i razdora, a to se u samostalnoj drzavi Crnoj Gori nece tolerisati bez obzira od koga dolazilo.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno...i bicu krajnje posten...do samoga kraja sto ne ocekujem od Cetnika...u samostalnoj Crnoj Gori prva stvar koju treba zabranit je CKL ili ih natjerat da budu zaista CKL...to vam kaze neko ko se deklarise kao Crnogorski nacionalista uvjek....od vas Cetnici to ne ocekujem...vi nemate sirine da izustite ovako nesto za bilo sta vase...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Slazem se u potpunosti...ali za njih onaj koji nije czetnik ne moze biti Srbin...to sam licno cuo mnoge eksponente te politike u privatnim razgovorima da ponavljaju....jednostavno toliko je jedan broj ljudi zagrizao u mrznju da je to nevjerovatno
    znam dostinu koji su nacionalno Crnogorci, pricaju srpski jezik, i zalazu se za zajednicku drzavu. jesu li i oni cetnici?

    dakle, ako si za SCG, onda si ******?? hmmm... nesto tako reci je nezamisljivo. i ne znam zasto zelite srpski/crnogorski narod da dijelite na cetnike i partizane? izvinite ako sam vas razocarao, ali u CG ima VRLO MALO cetnika! i bar polovina onih koji su za zajednicku drzavu u CG bih bili uvrijedjeni da ih neko zove cetnikom.

    .
    Last edited by Njegus; 22-09-05 at 22:45.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Djolja Varosh
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    [QUOTE=Njegus]znam dostinu koji su nacionalno Crnogorci, pricaju srpski jezik, i zalazu se za zajednicku drzavu. jesu li i oni cetnici?

    QUOTE]

    Ja ne poznajem niti jednog....

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    znam dostinu koji su nacionalno Crnogorci, pricaju srpski jezik, i zalazu se za zajednicku drzavu. jesu li i oni cetnici?
    .............
    bar polovina onih koji su za zajednicku drzavu u CG bih bili uvrijedjeni da ih neko zove cetnikom.
    U potpunosti se slazem sa navedenim i zaista molim da se da se takvi "epiteti" ne upotrebljavaju jer izostavljajuci takve kvalifikacije diskusija ne gubi ni na znacenju ni na sadrzaju..

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podrska Bosnjaka nezavisnoj Crnoj Gori

    2005
    sep 69.4%
    maj 75%
    jan 81.1%

    2001
    mar 89% Muslimana za nezavisnost
    Last edited by isokrat; 22-09-05 at 23:17.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Texas
    Posts
    963
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JUSTICE
    Kako objasnjavate to da je jedan od celnika pokreta za samostalnost po nacionalnosti Srbin iz veoma tradicionalne srpske familije u Boki?
    Шта ту има лоше? Није проблем у независности Црне Горе већ у начину како до ње доћи!

    Мило Ђукановић се одлучио да крене путем изазивања мрже и неслагања међу грађане Црне Горе! Тај Србин кога ти помињеш, који је тај? Како му је име и на који начин он хоће да се бори за независност ЦГ?
    Главу дајем крајину не дајем ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trazim stan u Beogradu!
    By shake in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 10-07-05, 23:59
  2. Machinehead u Beogradu!
    By Sofronije in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 11-11-04, 20:28
  3. Benediction u Beogradu
    By Night_Blade in forum Muzika
    Replies: 0
    Last Post: 16-08-04, 22:37
  4. MUP u Beogradu priveo 88, Rasim se sastao sa ambasadorima
    By Savindan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 20-03-04, 12:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •