Page 279 of 404 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329379 ... LastLast
Results 6,951 to 6,975 of 10080

Thread: [MEN] Koji parfem koristite trenutno?

  1. #6951
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    3,226
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ako ima neko tu 32 -ku neka se javi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #6952
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Ako ima neko tu 32 -ku neka se javi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nema niko,a ako se nekad javi,prepolovicemo je:lolblue:
    ...

  3. #6953
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ja ga nikad nisam probao. Pretpostavljam da ima miris onih starih krema za brijanje. Iako klasika i nešto što ide uz mnogo starije generacije, volim takve mirise kao podsjetnik na prethodna vremena i drage osobe.
    I ja sam mislio ali ne. Kazu da ova reformulacija nema veze sa originalom ali parfem je prelijep, svjez, starinski muski ali moderan. Bas sam se odusevio.

  4. #6954
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ti stari žanrovi (fougere i chypre) su najgore prošli uslijed ukidanja/nestanka određenih sastojaka, uglavnom prirodnih. I to posebno nekih vrsta mahovine, koja je bila ključna za većinu parfema. Još kad su, zbog etike, izbacili sastojke životinjskog porijekla (cibetka, kastoreum, mošus), pa vremenom počeli da štede na kvalitetu sintetičkih materijala, sve je to pošlo po onoj raboti.

    Ko god je imao priliku da poredi stare/prve verzije parfema sa današnjim, vidi razliku. Mada je ta potraga za vintage parfemima popeimila dozu ludila kada su cijene u pitanju.

    Zato sam i odustao da semplujem te novije pareme na bazi klasika. Posebno dizajnerske. Na jedan da valja dođe 10 loših. Prosto je teško napraviti pitu od loših elemenata.

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Jes,podje na razmjenu,a chitao sam samo pozitivne komentare za njega,posebno su ga hvalili za ljeto,kolko se sjecam,imao je note koje su mi ok,valjda.
    Dobar je za proljeće. Ljeto malo teže pada - na foru je vanile i bijelog cvijeća, a skoro da nema veze sa starim Fahrenheitom. Osim lijepe bočice. Ali iskreno, da nije Fahrenheit flanker i da mu nije prekinuta proizvodnja, mislim da bi svakog boljela tuki. Ako već imate želje za takvom vestom parfema, probajte npr. Nikos Sculpture. To je taj stil, samo što je Nikos dostupniji. I svježiji. Mnogo bolji za ljeto.

    Ali ako ste se baš nameračili, onda da vas ne sputavam U međuvremenu, ako naletite na parfem Eight and Bob, testirajte ga jer su slični. Čisto da znate što da očekujete.
    https://www.fragrantica.com/perfume/...BOB-16295.html

  5. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  6. #6955
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Ja iskreno ne patim za vintage parfemima jer mislim da sto se izgubilo ukidanjem prirodnih sastojaka dobilo se ogromnom kreativnoscu i globalizacijom mirisnih nota. Prije se znalo kako mirise muski parfem u zapadnom svijetu i bilo je varijacija i remek dijela ali mnogo manje nego danas ili u najmanju ruku da kazem dostupnost je bila mnogo manja nego danas. Dizajnerski parfemi jesu poceli da oponasaju jedni druge(jer zasto bi kvarili recept koji jednostavno radi kod vecine) ali svake godine postaje dostupno vise unikatnih dizajnera nego za citave decenije ranije. O niche i indie da ne pricamo. Super je onaj film Midnight in Paris-uvjek nam je masu romanticnija i ljepsa prethodna epoha nego ona u kojoj zivimo bez obzira u kojoj epohi zivimo. E ta nostalgija se placa. Jeste tesko napraviti pitu od losih elemenata ako priznajes za dobar element samo ono sto si navikao da vidis u toj piti. Slazem se da je dosta parfema unisteno i da se kvalitet koji se dobija za odredjeni novac smanjio, a opet postoji dosta klasika koji su prilagodjeni jako dobro modernom covjeku i postoji dooosta jako kvalitetnih novih parfema. Nema tu mjesta patnji za vintage-om, pravom cibetkom i zeludacnim sokom kita. Hemija ih je zamijenila jako dobro i prilagodila potrebama danasnjice.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Milosmmm For This Useful Post:


  8. #6956
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Imao sam priliku da poredim vintage i aktuelne verzije raznih parfema. Razlika je uvjek bila primjetna, često i očigledna laiku. Prije svega u mirisu, kako se razvija na koži, pa drydown. Onda i performanse. Nije to nostalgija, već činjenica da samo kvalitetni sastojci mogu dati kvalitetan proizvod. Hemija je dala mogućnost da se proizvodnja parfema olakša, pojeftini, omasovi i da joj se pruži kontinuitet. Prirodne sastojke je nekad teško ponoviti da budu isti, omogućiti dovoljne količine da se podmire zahtjevi tržišta, dobijaju se sporije, zavise od drugih stvari (vremenski uslovi, vrijeme berbe isl.). Tako da je hemija bolja zbog mnogih stvari, ali da je kvalitetnija od prirodnih materijala - pa to nije baš logično

    Današnji parfemi su prilagođeni potrebama današnjih ljudi. Sve je uniseks. I više se ide na kvantitet, iako ima kvaliteta dosta. Čak i nekih vrhunskih patfema, o kojima smo prije 20-30 godina mogli da sanjamo. Ali opet su to parfemi koji koriste uglavnom rijetke prirodne supstance, vrhunskog kvaliteta. Nisu možda prilagođeni današnjem prosječnom nosu koji je navikao na mejnstrim. Ali pitaj ovdje većinu kako su do skoro percipirali niche parfeme. Prvi ja nisam bio spreman za nešto izvan mejnstrima. Pa onda, malo po malo, nos evoluira i receptori počinju da hvataju neke nove akorde. I taman kad pomisliš da je to to, da nema zahtjevnijeg mirisa preko Interlude, uleti nekakav agar ili animalni kožnjak..

    Ja iskreno žalim što nemam priliku da nabavim neke od tih vintage parfema. Makar dekant. Jer nisam uspio da nađem odgovarajuću zamjwnu za npr. Uomo Trussardi. Ili plišanu D&G. S druge strane sam otkrio ogroman broj odličnih mirisa, možda još boljih. Ali takvih kao npr ova 2 ne.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  10. #6957
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Čovječe Uomo Trussardi sam dobio pred maturu Gimnazije 1996 godine od strica. Teške godine , iscrpljeno sve od sankcija i inflacije a onda sam uz taj miris kupio majicu istig dizajnera koliko sam volio taj miris. Nije on bio za moje godine ali je bila parfemčina. Slično je bilo i sa vintage Zino Davidoff kojeg pamtim kao zvijer. Nakon svih tih parfema od jedne pripadnice ljepšeg pola dobijem Kenzo na poklon i od tada počinješ da razaznaješ što su "vodice" a što stara škola parfema. Dizajneri su imali kroz decenije fenomenalne mirise. D&G je bio jedan od njih, Armani takođe je imao dobre mirise i da ne nabrajam. Sada imamo daleko veći izbor i pristupačnost mirisa i to je tako dobra stvar isto kao i iskustva koja nam prenose ljudi na internetu, ovdje i svuda. Vintage Kouros kojeg je stric nosio... to je brutala ali ga nisam na sebi mogao podnijeti...mlad sam bio

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 22-05-20 at 07:56.

  11. #6958
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    3,226
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Od tih starijih dizajnera ja sam se odusevljavao sa YSL Kouros iako sam tek od svake trece osobe dobijao kompliment. DG BY je bio strasn miris onda Paco Rabbane prvi XS i Photo Karl Lagerheld


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #6959
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ja nisam probao jedino original Kouros iz 1981. Taj je navodno sadržao pravu cibetku u pojačanim količinama, mogu mislit kako je to bilo jako i moćno. Životinjski parfem.

  13. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  14. #6960
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ja nisam probao jedino original Kouros iz 1981. Taj je navodno sadržao pravu cibetku u pojačanim količinama, mogu mislit kako je to bilo jako i moćno. Životinjski parfem.
    Negde krajem 80-ih sam ga kupio u Bari i odmah je nastala pomama od par drugova,daj daj,i ode ne znam kako ga nazvat adekvatno,mudonja pravi,da.
    ...

  15. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  16. #6961
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ja mislim da sam, od prve reformulacije s kraja 80tih, probao svaku. Ne znam ko te stare animalne verzije može iznijeti u današnje vrijeme, na pravi način. Alfa miris. Kad gledam Wall Street, Majkl Daglas me podsjeti na nekog ko bi to mogao.

  17. #6962
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Al Pacino bi mogao bez problema


    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  18. #6963
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    On mi je više za Chanel Antaeus. Prikrivena zvijer. Ali to je taj profil

    Ima odličan stari parfem - Givenchy Gentleman. Žuta tečnost. Ko voli Kouros i Antaeus, neka potraži vintage verziju istog. Ovdje je akcenat na pačuliju, ali ima tu svega.

  19. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


  20. #6964
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Antaeus se meni nikad nije dopadao.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  21. #6965
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default




    Stiglo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. The Following 4 Users Say Thank You to Tefrola For This Useful Post:


  23. #6966
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,538
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    997
    Thanked in
    439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tefrola View Post



    Stiglo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Opa mačka

    Srećan bio.

    Uporedi ga malo sa Pure Havana kad budeš u prilici.

  24. #6967
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Opa mačka

    Srećan bio.

    Uporedi ga malo sa Pure Havana kad budeš u prilici.
    Hvala brate!

    Uvijek sam pricao da je luksuzni Pure Havane imam i njega. Ali ovo je mnogo kompleksnije, kvalitetnije...

    Ne moze da se spere ovaj djavo evo 3 puta ruke oprah


    Izvadi mi Milos, Isto Xerjoff More Than a Word...

    Kaze samo 1 spric je dovoljan... ja reko daj, zna da sam samo u beast mode-u.

    Jedan spric na ruci napravi oblak u prostoriju, isprva kao da mi je polio rakiju na ruku.

    Ali sad, uh kako je dobar. Nije ovo za ljeto nikako ali je premocan.

    Irish Leather od Mema.
    Kilian Black Phantom, pa jao..

    Drugar je kupio FM Music for a while. Takav ananas u pitanju kao da ga je na lice mjesta iscijedio - perverzija.

    Nishane Ani - poput marcipana, nekog kolaca.. naginje vise ka zenskom...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Tefrola For This Useful Post:


  26. #6968
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Pozdrav, drustvo.
    Ovo je moja trenutna kolekcija, uz jos par semplova...
    Dekanti su TF TV, Mancera HK i Prof Roma Arso.
    Generalno, svaki ima svoje mjesto za odredjeni dan i priliku, lise Iceberga Twice i Opiuma.
    Opium ima 20ak god otkad se trosi, a jos koji ml ima zivota u njega.
    Arso je cudo, djeluje kao parfem koji je sa druge planete, mada ga ne bih mogao podnijeti cesto.
    Cudo da i Versace 'Homme ne mogu cesto, iako mi je najmiliji.



    Last edited by CHARRO; 22-05-20 at 18:34.

  27. The Following 4 Users Say Thank You to CHARRO For This Useful Post:


  28. #6969
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    201
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    a Tefrola brate, pun si keša :glee: Svako malo čoek kupi parfem od 300 eura, razbolim se odje kad udjem :biggrin:

  29. #6970
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kanda90 View Post
    a Tefrola brate, pun si keša :glee: Svako malo čoek kupi parfem od 300 eura, razbolim se odje kad udjem :biggrin:
    Zrtvovao sam dio kolekcije... Volio bih da sam sve mogao da zadrzim. Cekam jos i Hacivat za 12-13 dana i eto, dosta dok ne zazimi

  30. #6971
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kakav je Miloš meraklija. Nisam odavno bio do njega ali kada odem i izađem kao da sam bio na neku terapiju. Šta sve ima čovjek od semplova , pa kad počne da pokazuje, ne znaš što bi radije da probaš

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  31. #6972
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kakav je Miloš meraklija. Nisam odavno bio do njega ali kada odem i izađem kao da sam bio na neku terapiju. Šta sve ima čovjek od semplova , pa kad počne da pokazuje, ne znaš što bi radije da probaš

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ono je da izludi coek.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #6973
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tefrola View Post



    Stiglo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sve se nema i ne moze, a eurokrem se na prsutu maze
    Zdravo ga trosio i boljim zamijenio !

  33. #6974
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Čovječe Uomo Trussardi sam dobio pred maturu Gimnazije 1996 godine od strica. Teške godine , iscrpljeno sve od sankcija i inflacije a onda sam uz taj miris kupio majicu istig dizajnera koliko sam volio taj miris. Nije on bio za moje godine ali je bila parfemčina. Slično je bilo i sa vintage Zino Davidoff kojeg pamtim kao zvijer. Nakon svih tih parfema od jedne pripadnice ljepšeg pola dobijem Kenzo na poklon i od tada počinješ da razaznaješ što su "vodice" a što stara škola parfema. Dizajneri su imali kroz decenije fenomenalne mirise. D&G je bio jedan od njih, Armani takođe je imao dobre mirise i da ne nabrajam. Sada imamo daleko veći izbor i pristupačnost mirisa i to je tako dobra stvar isto kao i iskustva koja nam prenose ljudi na internetu, ovdje i svuda. Vintage Kouros kojeg je stric nosio... to je brutala ali ga nisam na sebi mogao podnijeti...mlad sam bio

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

    Dobro si se sjetio Zina, a Versace L'homme i Azzaro Pour Homme niko da pomene, ogrijesili ste se

  34. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  35. #6975
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ja nisam probao jedino original Kouros iz 1981. Taj je navodno sadržao pravu cibetku u pojačanim količinama, mogu mislit kako je to bilo jako i moćno. Životinjski parfem.
    Kouros koliko god reformulisali ne moze se razblaziti, zamislimo sto je to cudo bilo kad se pojavio i jos ga prati reklamni slogan kako je to davno izgubljeni miris Bogova.

Page 279 of 404 FirstFirst ... 179229269275276277278279280281282283289329379 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Parfem Carolina Herrera CH Men Privé
    By 1987pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 07-05-16, 14:15
  2. Kupujem Parfem A*Men Refill Bottle
    By Sceko in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 31-07-14, 09:59
  3. P: Parfem YSL Kouros (100ml Men`s)
    By February_13 in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 25-09-11, 12:39
  4. P: parfem BECKHAM signature(for men)
    By Rudolf.NK in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 11-03-11, 21:54
  5. Koji parfem/dezodorans koristite?
    By Been in forum Teenland
    Replies: 36
    Last Post: 31-12-04, 16:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •