Page 288 of 404 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338388 ... LastLast
Results 7,176 to 7,200 of 10080

Thread: [MEN] Koji parfem koristite trenutno?

  1. #7176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Mislim da ima i dalje, samo su bili poslagani kao knjige na polici pa se nisu toliko primjećivali.

    Amouage je jedna od jačih kuća kada je u pitanju cijena/kvalitet odnos. I nude parfeme za svačiji ukus.

  2. #7177
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Taman da obratim pažnju kada sledeći put odem do cosmeticsa

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  3. #7178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Samo viđi prvo na fragrantiku o čemu se radi. Imm osjećaj da su zeznuti mirisi.

  4. #7179
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Obozavam amouage. Imam journey, honour, interlude i jubilation. Cekam myths man koji je nesto najfascinantnije sto sam pomirisao. Pisao sam ovdje vec o hebenom shoku kad sam ga prvi put probao. Jubilation je jedan od najboljih mirisa koje sam probao u zivotu. Imam novu bocicu sa magnetnim cepom za koju pricaju da nije ni priblizno potentna kao stara verzija i da nemam problem sa performansama bio bi mi najbolji miris svih vremena. Kupina, smola, viski, a onda se osusi i mirise kao neki barberahop parfem. Nerealna prica.
    Opus vi je sa razlogom opjevan milion puta. Library linija je u krv skupa i mislim da je vec potpuno kolekcionarska prica jer nema tamo parfema koji je iole lagan. Najupecatljiviji mi je Opus ix. To je tona cibetke, probajte to ludilo, ima u cosmeticsu.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Milosmmm For This Useful Post:


  6. #7180
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    514
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Po meni je Amouage kuca jedna od najboljih sto se tice kvaliteta sastojaka u samoj bocici. Svaki njihov parfem koji sam omirisao je jednostavno mirisao skupo, sto nikako nije slucaj sa dosta niche kuca, koji koriste brdo sintetike i jako su neinspirativni. Amouage razbija, u svakom pogledu. Sto se njihovog izbora tice, opet su glavni, sirok spektar svega i svacega, za svakoga po nesto, a opet svaki sa njihovim orjentalnim pecatom. Sto se tice njihovih bestelera, mene taj Reflection nije odusevio. Par puta sam ga probao, mene cak podsjeca na skupi Nikos Sculpture. Mada cu mu opet dati sansu, kompleksni su to mirisi i par probanja nikako nije dovoljno. Interlude je dobar, nije moj tip mirisa, ali vrhunski kvalitet i originalnost na nivou. Glas koji ga bije da je Blue Beast, mene nije fascinirao, jer na mojoj kozi se ne cini toliko projektivan. Taje bas dugo, na kozi ostane grdilo, ali mi se cini da se ne projektuje tako strasno, kao sto vele. Journey mi se jako dopao, posto obozavam duvan u mirisima. Bio je i jedan drveni miris, ne mogu se sjetit koji je, on mi je bio bomba isto. Bilo je tu dosta dobrih mirisa, ali najbolji medju njima, ne samo medju Amouage kolekciju, nego mozda i najbolji, najljepsi miris koji sam do sad probao, iz mog mirisnog putovanja je Jubilation XXV. Sjecam se kad sam ga prvi put pomirisao, davno je to bilo, jos nisam zakoracio u niche svijet, nije mi se dopao uopste. Onda sam ga posle toga probao jos nekoliko puta, pa sam ga nosio par puta, i kraj, opcinio me totalno. Dan danas nisam mirisao tako kompleksnu strukturu mirisa, a tako izblendano do perfekcije. Smole takodje obozavam, Jubilation je krcat smolama i balzamima. Tesko bi mogao napravit recenziju ovog mirisa, sve i da je bocica pored mene, ovo se jednostavno mora probat. Nazalost, reformulisan je, nova formulacija sa zlatnim magnetnim cepom se dosta slabije projektuje, ali traje poprilicno dugo. Imao sam prilike da probam staru verziju sa bijelim cepom, i zbilja je bolji, sto se projekcije tice. Ja taj parfem moram imat u svoju kolekciju, samo cekam, priliku daako budem te srece, pa ugrabim prvu formulaciju. Ako ne, bicu zadovoljan i sa ovom drugom, jer miris je fantazija. Da, to je prava rijec.

  7. The Following User Says Thank You to Groover For This Useful Post:


  8. #7181
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jasno. Meni djeluje da su apsolutno u niche svijetu No.1 što se tiče odnosa cijena/kvalitet a dodatno u prilog moje ocjene ide i činjenica da je makar meni ogromna većina svih parfema u ponudi koje sam imao prilike pomirisati zaista remek djelo svaki na svoj način i za svačiji ukus. Mene takođe veoma fasciniraju i Xerjoff parfemi, to je isto bilo na izuzetnom nivou od parfema koje sam probao. Nisam imao mogućnost da od njih pomiriše širok asortiman koji imaju ali su fakat izuzetni ali iskreno za mene su preskupi.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  9. #7182
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    514
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Tacno, remek djela, bukvalno. Doduse vecina njihovih kreacija nije bilo za mene, ali kapiram sad totalno njihovu namjenu i svrhu. Na visokom nivou su i bocice, sprejeri, cepovi, kutije, komplet prezentacija, ali ja najvise cijenim ono sto je u bocicu, kvalitet sirovina koji koriste, i prije svega originalnost.
    Sto se Xerjoff-a tice, nisam imao prilike da ih isprobam toliko. Probao sam nekoliko iz linije Casamorati, nikako mi se nisu dopali. Ovamo s druge strane, nisam probao njihove bestselere Nio, Renaissance i Naxos, no kako cujem i citam, nisu im bas najoriginalnije kreacije, malo su potezali sa strane, sto Italijanima nije strano . Svakako bi volio i njih da probam, i ostale kreacije Xerjoff kuce, kao i njihovu Sospiro liniju.

    Spominjao je neko Roja parfeme odje. Najvece razocarenje mi je onaj njihov cuveni, u milion rivjua opjevani Elisyum. Odma iza njega po faktoru razocarenja ide Aventus Cologne. Da me ko ne shvati pogresno, mirisi su vrhunski, kvalitet stoji, sam miris prijatan, dopadljiv, lijep, ali niakko niche, i NIKAKO cijena koja je stojala ispod njih. Ova dva mirisa su tacno dijametralno suprotni od ove nase danasnje teme, znaci odnos cijena/kvalitet/originalnost. Pakao vijetnama.

  10. #7183
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Dodao bi i Manceru takođe. Oni su još jeftiniji, ne toliko kvalitetni kao Amouage ali izuzetno nosivi i itekako imam isto lijepo mišljenje o toj kući. (Nisam mogao editovati prethodni komentar)

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  12. #7184
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Creed je fakat veoma precijenjen. Da su cjenovno u rangu Amouage-a pa ajde nekako i da razumijem, mada bi radije kupio Amouage parfem nego Creed. Ja lično ne bi imao ništa protiv da imam Aventus ili Aventus Cologne kojeg nisam probao ali zaista ne vidim smisao davanja 200 eura sa Cologne koji vjerujem traje kraće od Aventusa...da je cijenom 70 eura pa ajde...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  13. #7185
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    514
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Aventus je kostao u porto montenegro 350e 100ml, a Cologne je bio 380, kad sam ja bio. Da ne postoji Aventus, rekao bih za ovaj Cologne da je lijep miris. I dalje je lijep, ne svatite me pogresno, ali je citrusna i blijeda verzija pravog Aventusa. Dakle originalnost 0, performanse dupla 0, cijena trostruka 0. Inace, ljubazna prodavacica mi tada rece da 25% komplet prodaje iz njihove lijepe parfimerije, ide samo na jedan parfem, pogodite koji. Jeste, Creed Aventus.
    Ne znam sto bih ti rekao za Creed kucu. Naplacuju oni debelo njihovu istoriju, tradiciju i sve to. Na kraj krajeva, opravdano, nema tu price. Mada, prica se da su zastitna lica Creeda, od Frenk Sinatre do Klin Istvuda, Sona Konerija, Elvisa Prislija i Kenedija, itd, cista laz i marketinski trik. Sto se njihovog pravca tice, meni su oni na granici sa dizajnerima, u isti kos kao Mancera, Tiziana Terenzi i ostali entri level niche brendovi. S druge strane, kvalitet stoji, tu nema price, ali opet, ni blizu Amouage-a. Trece, ,mirisi poput Bois De Portugal, Green Irish Tweed, Millesime Imperial, Silver Mountain Water, Original Vetiver i Neroli sauvage su originalni, izuzetni, gospodski i smekerski mirisi. Zao mi je za jednu stvar, sto sad ljudi nesto hejtuju Aventusa. To mi je bas bzv, nisu realni uopste. Lako je sad pricat kad je mozda dosadio, ne sami Aventus koliko njegovi klonovi, njegov dnk. Sad kad je toliko puta razrijedjen, reformulisan, lako je pricat da nije nista specijalno i da ne valja boba. Volio bi ti isti ljudi da su ga pomirisali prije 10 god. I kolko god pricali lose ili dobro o njemu, Aventus je usao u parfemsku istoriju, i parfemi ce se dijelit do Aventusa i od Aventusa.
    Mancera/Montale su vrh vrhova, po meni, naravno kad pricamo odnos cijena/kvalitet. Nisu originalni, kopiraju sve zivo, ali opet, imaju neki svoj pecat. Sintetika gola, Montale pogotovo, ali ne mogu da se naljutim zbog toga. Njemu je onaj sinteticki oud postao zastitni znak. Kao sto rekoh, nisu originalni, ali brate, nema te kuce koja ima toliki izbor. Za novce dizajnerskih brendova, dobijas odlicne mirise, dosta kvalitetne, kvalitetnije od dizajnera, i 99% njih sa vrhunskim performansama, po cemu su i poznati.

  14. #7186
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Do maloprije bio brat @opmne,donio arsenal da isprobam,i da mi dekantuje,od Coll Watera,preko raznih Alexandria,TT Foconero,Laudano Nero...do Xerjoff Home,evo me namirisan kao jelka najjachi utisak ovaj Homme,a bogami svaki je lijep,i Foconero izvrstan.
    P.S.Vidjecemo sad nakon treninga i tusha koji ce se osjecat,mislim da ce se Homme i nakon tusha osjecat,premudat parfem!
    P.P.S.Rekao sam i bratu,sve ovo da mi stavish,i na drugu stranu Trussardi Uomo stari,zna se shto bih pokupio ipakshto cu,tako je kako je
    ...

  15. #7187
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,031
    Thanks Thanks Received 
    1,646
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Ima li dje kod nas da se proba eventualno kupi sta od Alexandria kuce?



  16. #7188
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja vjerujem da makar 90% ljudi koji hejtuje aventus, da nisu probali original. Svijet je prepun kopija. Aventus sam probao i onaj za koji kažu da je bio "zadimljeniji" i ovaj noviji batch u kojem su voćne note naglašenije. Iz mog skromnog poznavanja, mogu reći da apspolutno nijedan klon nije se ničim ni približio Aventusu. Po meni, svako ko kaže da je Armaf CDNI 99% Aventus , veoma lošeg njuha ili da priča prazno. Aventus je daleko bogatiji, prefinjeniji, dublji i ljepši od takozvanih kopija. Ne mislim da je Armaf CDNI loš, daleko od toga, lijep je miris, planetarno možda i najprodavaniji miris ali neuporediv sa Aventusom. Ja bi Aventus vjerovatno imao da sam kojim slucajem neki bogataš, pa ono ajde da ga imam u kolekciji ali ne vidim razlog da bi dao za njega tolike pare... Svakako Cedrat Boise mi je sasvim ok, ima tu koliko hoćeš drugih, sasvim dobar je i explorer, makar na mojoj koži.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  17. #7189
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ima li dje kod nas da se proba eventualno kupi sta od Alexandria kuce?
    Alexandria je poput ovih prodavnica parfema na točenje ali sa malo ljepšim mirisima. Parfums Vintage takođe. PV je preskup iako ih hvale...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  18. #7190
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    514
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Koliko je Armaf CDNI sintetican i jeftin miris, nisam znao dok nisam poceo da koristim Aventusa. Imao sam tu srecu da dobijem na poklon Aventus iz 2017-e, ne bi ni ja dao nikad tolike novce za njega, niti imam, realno. CDNI je miris koji podsjeca na Aventus, pa ajde da kazem mozda nekih 60-70%, i to da budem velikodusan. Zbilja na prvi njuh, i onako iz vazduha kad se osjeti, bas su slicni, ali kad se nosi jedan, pa drugi... razlika ogromna. Da se neko ne uvrijedi ko koristi CDNI, koristim ga ja i dalje, uglavnom zbog performansi i univerzalnosti, i respektujem taj miris samo tako, najvise zbog njegove cijene. Uspjeli su oni da se priblize Aventusu, ali cijena je tu najbitnija. Po meni, nijedan klon ne bi trebalo da kosta preko 30e, koji god proizvodjac da stoji iza njega, Armaf ili Montblanc ili taj isti Creed, sto kopira i krade ideje. Tudja kretivnost se moze ukrasti, ali nikako uzimati parce kolaca od originala, jer original ce vazda bit original, a svi ostali, kolko god dobri bili, bice i ostat kopije/klonovi.

  19. The Following User Says Thank You to Groover For This Useful Post:


  20. #7191
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Nije mi dobro kad se sjetim te pomame za Aventus klonovima.

    Xerjoff je vrhunska parfimerija. Ali isto tako košta. Roja Dove mi je bolji, ali preskup. Za dosta toga što nude, može se trgovat približan kvalitet za manje para. Mada za neke parfeme i ne, stvarno su vrh kvaliteta što se tiče sirovina i umjeća.

    Mancera i Montale su brendovi koji za malo para nude dosta. Ali po mom mišljenju to uglavnom nisu meraklijski parfemi, stvoreni za uživanje. Već za to da budete primjećeni. Posebno taj sintetički aoud raznosi.

  21. #7192
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Što znam, meni je svaki parfem koji mi se sviđa meraklijski, nebitno od cijene ili kuće od koje dolazi.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  22. #7193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ponavljam, po mom mišljenju. Prenaglašena sintetika, kao i kod Nasomatto i Orto Parisi, nije nešto što ću prsnuti kući i meračiti. Dopadaju mi se, ali su mi parfemi za nošenje izvan kuće.

    Nema to veze sa cijenom, već sa tim kako je kreiran. Odnosno da li je kompleksan i uglađen, ili sirov.

  23. #7194
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    514
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Dobro si naveo Nasomatto, to je gola sintetika, a reklo bi se tako prestizan i skup brend. Razumijem sto si htio rec za Mancera/Montale mirise, isto te tako razumijem za mirise koji se merace doma. Ja sam vise za ovu varijantu dje se miris moze nosit. Umjetnicki parfemi su umjetost, kao slika, skulptura, gledas/mirises ga i divis mu se, i svaka cast na tome, ali zaista ne mogu zamislit bilo kojeg covjeka ili zenu da nosi parfem koji mirise na nutelu ili marokansku pustinju. Kad vec spomenu Nasomatto brend, oni su mi isto nenosivi. Parfem koji mirise na zemlju ili bure viskija, svaka cast na kreativnosti, i miris je prelijep, ali mi nije nosiv. To je to sto rece ti, za kucu da se prsne na ruku i tako da ga mirises. Sto se mene tice, ja biram nosivu stranu, i iz tog razloga imam pik na Parfums De Marly mirise, niche kvalitet sa dizajnerskim vajbom. Ne znam dje to da probam, nema ih nidje.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Groover For This Useful Post:


  25. #7195
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Opet dolazimo do te priče o uglađenosti koja je po mom skromnom mišljenju kod Mancere vrlo dobro urađena bez obzira na sintetiku prisutnu kod velike većine parfema. Terroni je recimo vjerovatno potpomognut sintetikom , nekome vjerovatno djeluje sirovo, jer sam čitao i takve komentare ali ja u njemu mogu uživati i u kući i vani i ne mislim da nije uglađen. Meni je Fiero od Xerjoffa uglađen i prefinjen, nekome vjerovatno nije.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 30-05-20 at 13:33.

  26. #7196
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Groover View Post
    Dobro si naveo Nasomatto, to je gola sintetika, a reklo bi se tako prestizan i skup brend. Razumijem sto si htio rec za Mancera/Montale mirise, isto te tako razumijem za mirise koji se merace doma. Ja sam vise za ovu varijantu dje se miris moze nosit. Umjetnicki parfemi su umjetost, kao slika, skulptura, gledas/mirises ga i divis mu se, i svaka cast na tome, ali zaista ne mogu zamislit bilo kojeg covjeka ili zenu da nosi parfem koji mirise na nutelu ili marokansku pustinju. Kad vec spomenu Nasomatto brend, oni su mi isto nenosivi. Parfem koji mirise na zemlju ili bure viskija, svaka cast na kreativnosti, i miris je prelijep, ali mi nije nosiv. To je to sto rece ti, za kucu da se prsne na ruku i tako da ga mirises. Sto se mene tice, ja biram nosivu stranu, i iz tog razloga imam pik na Parfums De Marly mirise, niche kvalitet sa dizajnerskim vajbom. Ne znam dje to da probam, nema ih nidje.
    Ako budeš u PG dolazio možeš kontaktirati Miloša, doći do njega i unaprijed vudjeti ima lj dostpnih semplova Parfums De Marly

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  28. #7197
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    Ima li dje kod nas da se proba eventualno kupi sta od Alexandria kuce?
    Bio je oglas na forumu ovdje nedavno, neko je prodavao neka 2 njihova...
    Last edited by Ben Dover; 30-05-20 at 13:50.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  29. #7198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    U mom slučaju, nošenje tih prejakih parfema kući = terorisanje familije Isto ide za posao, ko radi u kancelariji s još nekim. Za Terroni mi se desilo da mi društvo za stolom prigovori kako sam se okupao u parfemu. A ja se samo jednom naprskao. Slične komentare bih pokupio za Gucci Guilty Absolute - lijep miris ali raznosi u zatvorenom.

    Ja ne kažem da su to loši mirisi, jer dopadaju mi se. Ali su toliko jaki, linearni, grubi, sa prenaglašenim sintetičkim sastojcima, da meni prosto nisu zanimljivi za neku analizu. Nemaju tu prefinjjenu ljepotu i kompleksnost, već idu na čistu snagu i dopadljivost okolini. Ali dopadljivost koja umije da pređe u napornost, posebno u slučaju onogkoji ga nosi.

    Još jedan takav primjer - Acqua di Sale. Svako mi je pohvalio taj miris, ali mene on počinje brzo da umara. Jednoličan je, svaki put je isti, podsjeća me na kupku Felće Azura. S druge strane, kupi komplimente jer je očigledno pun jake sintetike koja traje i pomaže prirodnim sastojcima da dođu do izražaja. Slično bih rekao za BR540. Laudano Nero npr. ima ponešto s obije strane. Jak je i raznosi, ali opet toliko kod njega ima promjena, da svaki put uhvatim nešto deugačije. Stvarno je kompleksan. No ne nosim ga kući zbog radijalnosti, koju duguje prenaglašenoj sintetici.

    S druge strane, uzmite neki vintage parfem. Veća količina prirodnih sastojaka obično daje veću kompleksnost. Česte promjene. Zavisno od temperature, broja aplikacija, vašeg raspoloženja, svaki put je drugačiji. Ali i prjatan, nemate osjećaj da vam grebe nos. Posebno u drydown fazi, gdje dosta današnjih parfema ne isporučuje.

    Trenutno testiram Hermes Bel Ami Vetiver. E to je dobar primjer za parfem vrijedan analize. Koža, začini, vetiver, smole, mrvicu animalan. Jedan dan mi sliči na neke kožne parfeme, drugi dan u drydown podsjeti me na Eau Sauvage Parfum. A mislim da nije preko 100 eura. Međutim kreirao ga je Jean Claude Ellena, na bazi originalnog Bel Ami. Tako da nema greške. Da ne idemo još dalje u taj žanr i parfeme koji su nastali na bazi ovog popularnog kožnjaka.

    U tome je ljepota parfema. Za svakog se nađe ponešto.
    Last edited by Mitro; 30-05-20 at 14:15.

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Mitro For This Useful Post:


  31. #7199
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kapiram ali da u društvu imaš recimo ljude koji vole parfeme, vjerovatno bi umjesto komentara tipa "okupao si se u parfemu" dobio komentar "ao brate kako je dobar parfem"
    Kao što rekoh, za mene lično je svaki parfem koji mi se dopada meraklijski. Jasno je da jaki parfemi mogu da smetaju čestim korišćenjem i da zbog snage ostavljaju utisak linearnisti ali opet ne mora da znači da nisu uglađeni jer i uglađenost ostavlja jak utisak

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  32. #7200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Vole ljudi parfeme, ne znam kako si to zaključio Samo im je navedeni bio prejak. Zanimljivo da nisu jedini koji su slično prokomentarisali Terroni, tako da..

    Uglađenost - ostavlja ne jak nego najjači utisak, ali ne na takav način. Ne sirovošću i brutalnošću, jer kod uglađene osobe je sve s mjerom, ne štrči, ne vrišti. Prenaglašeni parfem nije nešto što bih ja svrstao u tu kategoriju.

    Oko meraka se isto nećemo saglasiti. Nije mi sve što mi se dopada merak. Mora da bude baš posebno, da mi se ugodi i da ga tek s vremena na vrijeme koristim. Pa bilo to parfem, hrana, kontemplacija. U suprotnom više nije merak.

    Na kraju, to su sve subjektivne kategorije. Bitno je da svako nađe ono što ga ispunjava.

  33. The Following User Says Thank You to Mitro For This Useful Post:


Page 288 of 404 FirstFirst ... 188238278284285286287288289290291292298338388 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Parfem Carolina Herrera CH Men Privé
    By 1987pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 07-05-16, 14:15
  2. Kupujem Parfem A*Men Refill Bottle
    By Sceko in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 31-07-14, 09:59
  3. P: Parfem YSL Kouros (100ml Men`s)
    By February_13 in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 25-09-11, 12:39
  4. P: parfem BECKHAM signature(for men)
    By Rudolf.NK in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 11-03-11, 21:54
  5. Koji parfem/dezodorans koristite?
    By Been in forum Teenland
    Replies: 36
    Last Post: 31-12-04, 16:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •