Page 337 of 404 FirstFirst ... 237287327333334335336337338339340341347387 ... LastLast
Results 8,401 to 8,425 of 10080

Thread: [MEN] Koji parfem koristite trenutno?

  1. #8401
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    94
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    klasika.
    a vole ga ljudi bas dosta, dosta sam komplimenata dobio predprosle sezone dok sam ga imao.
    Dobre 10 godina ga 'nosim', nema potrebe za drugim

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  2. #8402
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Enigma je gospoce za alexandriu. Ima miris koka kole na pocetku ali posle cista skupoca. Ja sam zaljubljen u taj miris. Moram taj cologne probati. Elysium mene podsjeca na dior eau sauvage na momente...
    Dobro je da si odma naglasio da si zaljubljen u njega, nijesi valjda pomislio da te povjeruje neko da je gospoce za Alexandriu Inace toj Enigmi nema po kome doci da je gospoce, onaj Roja je kao cobanin u odnosu na Moma, jedini njegov parfem koji bih volio da posjedujem je Fetish i to ne mnogo da bih se izlozio tolikim troskovima

  3. #8403
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Dobro je da si odma naglasio da si zaljubljen u njega, nijesi valjda pomislio da te povjeruje neko da je gospoce za Alexandriu Inace toj Enigmi nema po kome doci da je gospoce, onaj Roja je kao cobanin u odnosu na Moma, jedini njegov parfem koji bih volio da posjedujem je Fetish i to ne mnogo da bih se izlozio tolikim troskovima
    Ovo za gospostinu je naravno bila sala. Oba parfema su jebeno predobra na svoj nacin. Ali ipak kad vec uporedjujemo bilo sta sa bilo cim- Amouage pa 5 mjesta pa svi ostali. Nevezano za pricu

  4. #8404
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Zara haul od danas:



    Nesto cu mozda da poklonim. Nesto da zadrzim za sebe.
    Ne mogu da se odlucim koji je bolji. Ovaj Warm Black odlican. NPH V takodje jako zanimljiv i neobican sa dobrim performansama... Zara je definitivno neprevazidjena sto se ulozeno-dobijeno tice. Avon, Oriflame i ostali nemaju sta da traze pored njih. Svi su tu oko 13€, jedino je Vibrant Leather Oud oko 20€ ali je 120 EDP.
    Last edited by Emix; 19-09-20 at 21:15.

  5. The Following User Says Thank You to Emix For This Useful Post:


  6. #8405
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Odlucio sam da se, dok mi ova djeca ne pocnu u skolu i vrtic, pozabavim pralvjenjem tinktura.

    Tinktura je pravljenje ekstrakta - uz pomoc ulja ili alkohola. Stavi se, recimo, cvijet (latica, korijen ili nesto sto daje miris) u alkohol i nakon nekog vremena miris ostane zarobljen u alkoholu. Proces traje od par dana pa do godinu, u zavisnosti kakav je element. Ovo nisu etericna ulja vec u ovom slucaju dobijrni mirisni alkohol se koristi kao aroma ostatku parfema.

    Danas sam ubrao cvijet "Hristov vijenac" (blue passiflora) , vidjeh ga kod katolicke crkve u Kotoru pa ubrah par komada i sutra cu ih staviti u alkohol i pustit da odstoje dva mjeseca. Miris je bas lijep, samo je dosta slabasan, mene podsjeca na kombinaciju jasmina i jos necega, nekog cvijeta poznatog mirisa.


    Uvod u ovu pricu je da mi date ideje sto lijepo mirise, a da je egzoticno i rijetko (da nije ruza, limun, nana, jasmin i slicno)
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  8. #8406
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Uvod u ovu pricu je da mi date ideje sto lijepo mirise, a da je egzoticno i rijetko (da nije ruza, limun, nana, jasmin i slicno)
    Meni je cvijet kaktusa imao fin miris... Ne znam koji je kaktus...

    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  10. #8407
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Montenegro
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    169
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Odlucio sam da se, dok mi ova djeca ne pocnu u skolu i vrtic, pozabavim pralvjenjem tinktura.

    Tinktura je pravljenje ekstrakta - uz pomoc ulja ili alkohola. Stavi se, recimo, cvijet (latica, korijen ili nesto sto daje miris) u alkohol i nakon nekog vremena miris ostane zarobljen u alkoholu. Proces traje od par dana pa do godinu, u zavisnosti kakav je element. Ovo nisu etericna ulja vec u ovom slucaju dobijrni mirisni alkohol se koristi kao aroma ostatku parfema.

    Danas sam ubrao cvijet "Hristov vijenac" (blue passiflora) , vidjeh ga kod katolicke crkve u Kotoru pa ubrah par komada i sutra cu ih staviti u alkohol i pustit da odstoje dva mjeseca. Miris je bas lijep, samo je dosta slabasan, mene podsjeca na kombinaciju jasmina i jos necega, nekog cvijeta poznatog mirisa.


    Uvod u ovu pricu je da mi date ideje sto lijepo mirise, a da je egzoticno i rijetko (da nije ruza, limun, nana, jasmin i slicno)
    Probaj smilje, bosiljak ili nesto drugo sto mozes naci u Cg, bas bi me zanimalo kako bi sve to ispalo.

    Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to acodanilo12 For This Useful Post:


  12. #8408
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Meni je cvijet kaktusa imao fin miris... Ne znam koji je kaktus...
    Odlicna ideja! Ima mi drugar pozamasan broj kaktusa, doduse manjih, ali nijedan nije imao cvijet

    Quote Originally Posted by acodanilo12 View Post
    Probaj smilje, bosiljak ili nesto drugo sto mozes naci u Cg, bas bi me zanimalo kako bi sve to ispalo.

    Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
    Razmisljao sam da za pocetak testiram tinkture cajeva Josifa Pancica - imam doma nekoliko kesica, u ptianju su suvi plodovi i ne bi trebalo da su hemijski tretirani pa cu probati. A vidim da ima da se uzme od smilje i bosiljka (bosiljak imam kao etericno ulje).

    Inace, juce ubrana pasilfora, nakon samo dan susenja potpuno je izgubila miris, nikakv miris nije ostao. Svakako cu nocas staviti u etanol, mozda uspije da se izvuce nesto.

    A sto mislite, sto bi se moglo iskoristiti od drveca? Citam da se smole tesko razgradjuju cak i u 96% etanolu, a ne znam kako bi zarobio miris svjeze mlade odsjecene grane.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  14. #8409
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Kakav si ti majstor probaj da nekako dobijesh miris trave i zemlje odmah nakon kishe ili prskanja vodom...dooobro mirishe!
    Da,nije to onaj mirish pokoshenog sijena,stariji se sjecaju chuvenog Brut dezodoransa,ovo je puno bolje.
    ...

  15. #8410
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kakav si ti majstor probaj da nekako dobijesh miris trave i zemlje odmah nakon kishe ili prskanja vodom...dooobro mirishe!
    Da,nije to onaj mirish pokoshenog sijena,stariji se sjecaju chuvenog Brut dezodoransa,ovo je puno bolje.
    Upravo tako, tzv. Petrichor.
    Samo mislim da se takvo nešto može dobiti samo hemijskim kombinacijama, neki zemljani miris sa vodenim notama, teško za opisati

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  16. #8411
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    900
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Da nema ko na prodaju Mancera Aoud Exlusif, ostatak u boci ili dekant?
    Nema je kod prodavaca, bez u Cosmetics, po nekoj cijeni koju sam odma zaboravio.
    Kod Milosa je 90 eura za 120 ml ali je nema u nabavci.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  17. #8412
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Stize hladnije vrijeme, pa ako oce ko da se mijenja.
    Mancera Aoud Vanille 40/60ml.

    Mijenjam iskljucivo za neki drugi bojni otrov
    Samo jaki parfemi dolaze u obzir.
    Hindu kush, red tobaco, ili neki drugi brend

    Ovaj je jak pakao, kad sam ja koji sam krvnik za parfeme za sezonu uspio da potrosim samo 20ml

    Last edited by Laz; 20-09-20 at 20:42.



  18. #8413
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Kakav si ti majstor probaj da nekako dobijesh miris trave i zemlje odmah nakon kishe ili prskanja vodom...dooobro mirishe!
    Da,nije to onaj mirish pokoshenog sijena,stariji se sjecaju chuvenog Brut dezodoransa,ovo je puno bolje.
    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Upravo tako, tzv. Petrichor.
    Samo mislim da se takvo nešto može dobiti samo hemijskim kombinacijama, neki zemljani miris sa vodenim notama, teško za opisati

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Nisam majstor nego mi se cini da je pravljenje tih tinktura prirodan korak u pralvjenju parfema :]

    A sto se tice mirisa kise, tj. petirchor-a vec sam nabavio hemikaliju koja je upravo taj miris - Geosmin. Pisao sam o njemu odje ranije, tek je za kupovinu postao dostupan prije 3-4 godine.
    Kada se pomirise direktno iz bocice miris je mokre trave, ali kada se zatvori bocica u vazduhu ostaje miris kise. Nevjerovatna stvar i meni omiljena hemikalija za sad. Evo link ako ko krene da narucuje. Ako nekog interesuje sempl samo neka mi dostavi praznu dekant bocicu i napunicu mu 0.1% rastvora Ko zeli da kupi, ili procita komentare o Geosminu linkovi su ispod:
    https://pellwall.com/shop/ingredient...ids/geosmin-1/
    https://perfumersupplyhouse.com/prod...smin-1-in-dpg/

    Javicu utisak za tinkture :]
    Last edited by Antares; 20-09-20 at 21:24.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  20. #8414
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    I ja bih mijenjao u bočici 40ml (od 50ml)

    Il prodao

  21. #8415
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Odlucio sam da se, dok mi ova djeca ne pocnu u skolu i vrtic, pozabavim pralvjenjem tinktura.

    Tinktura je pravljenje ekstrakta - uz pomoc ulja ili alkohola. Stavi se, recimo, cvijet (latica, korijen ili nesto sto daje miris) u alkohol i nakon nekog vremena miris ostane zarobljen u alkoholu. Proces traje od par dana pa do godinu, u zavisnosti kakav je element. Ovo nisu etericna ulja vec u ovom slucaju dobijrni mirisni alkohol se koristi kao aroma ostatku parfema.

    Danas sam ubrao cvijet "Hristov vijenac" (blue passiflora) , vidjeh ga kod katolicke crkve u Kotoru pa ubrah par komada i sutra cu ih staviti u alkohol i pustit da odstoje dva mjeseca. Miris je bas lijep, samo je dosta slabasan, mene podsjeca na kombinaciju jasmina i jos necega, nekog cvijeta poznatog mirisa.


    Uvod u ovu pricu je da mi date ideje sto lijepo mirise, a da je egzoticno i rijetko (da nije ruza, limun, nana, jasmin i slicno)
    Probaj Pelin ili Mahovinu.

  22. #8416
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Probaj Pelin ili Mahovinu.
    Odlicne ideje! Procitah za mahovinu, kazu da je odlicna i kao tinktura. I kazu da je nekada mahovina superiornog kvaliteta dolazila iz Jugoslavije.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #8417
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Pomirisah nocas joop homme absolute. Jako simpatican miris koji je evo posle uru vremena skoro potpuno izlapio, osjeca se jos malo tonka i drvo. Na otvaranju stvarno solidan, biber, tamjan, tonka, sandalovina...podsjeca na azzaro visit, cak mi je i ljepsi od njega ali je azzaro cudoviste po trajnosti za ovo...steta.

  24. #8418
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    900
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Pomirisah nocas joop homme absolute. Jako simpatican miris koji je evo posle uru vremena skoro potpuno izlapio, osjeca se jos malo tonka i drvo. Na otvaranju stvarno solidan, biber, tamjan, tonka, sandalovina...podsjeca na azzaro visit, cak mi je i ljepsi od njega ali je azzaro cudoviste po trajnosti za ovo...steta.

    Juce sam ga probao, sramota koliko malo malo traje, mada na kozi ostane 3-4 sata, al se bas nista okolo ne osjeca posle sat.
    Inace skroz OK, puno mi je prijatniji od bilo kog drugog na tu JOOP temu.
    Generalno mi bas krivo kad naprskam 4-5 parfema i nijedan mi se ne svidi...

  25. #8419
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Pomirisah nocas joop homme absolute. Jako simpatican miris koji je evo posle uru vremena skoro potpuno izlapio, osjeca se jos malo tonka i drvo. Na otvaranju stvarno solidan, biber, tamjan, tonka, sandalovina...podsjeca na azzaro visit, cak mi je i ljepsi od njega ali je azzaro cudoviste po trajnosti za ovo...steta.
    Uzeo sam ga ja prosle zime u kozmetiks na akciju, neke smijesne pare.
    Ozbiljan parfem jako, pogotovo otvaranje, ali bas ne traje.
    Na mene 45 minuta i to je to.
    Kao da je Zara ili nesto toga tipa



  26. #8420
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Narucih kod milosa amouage interlude. Pa da cekamo da stigne

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  28. #8421
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Narucih kod milosa amouage interlude. Pa da cekamo da stigne

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Blind buy?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #8422
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    Ne naravno

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  30. #8423
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Kako meni interlude smrdi na propolis kapi. Opisat vam ne mogu. Plus kao mali sam imao bronhitis pa su propolis kapi bile sastavni dio dana i sad ih ocima gledat ne mogu. Kad sam naprskao interlude imao sam povratit

    Sent from my p30pro using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to AmFi For This Useful Post:


  32. #8424
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Momci, imam ođe jednu grupu parfema koju bih da razmičem. Slabo pratim temu pa pišite na PP. Nisam zainteresovan za razmjene, jer bih da smanjim kolekciju što je moguće više. U rotaciji je već duže samo par parfema, tako da mi neće biti žao da udomim ostatak

    Cijene su jače jer su parfemi rariteti i više za kolekcionare i nudim ih po nabavnoj cijeni. Potrošeno je možda par sprejeva, bočice su pune. Šaljem slike na PP.

    Na početku, tu su dva mini parfema (po 9ml) od niche brenda Bortnikoff - Oud Monarch i L'Heure Exquise. Vrhunske prirodne sirovine i mirisi koji su stvarno unikatni. Prodajem ih u paketu za 150EUR (na poklon ide sempl njegovog parfema Musk Khabib). Nabavljeni su direktno od Dmitrija Bortnikofa.

    U sledećem paketu su dva parfema iz Dior Homme linije - 50ml EDT iz 2013. godine (batch 3R01) i 75ml Parfum iz 2016. godine (6P01). Parfum je prva (nereformulisana) verzija i fenomenalan je, a i EDT je jedna od starijih reformulacija. Oba sam 2x kupovao jer sam mislio da ću ih koristiti, ali prosto mi samo skupljaju prašinu. Cijena za oba parfema je 230EUR (dhp 150 i dh 80), a uz to, kao poklon, ide i sivi Narciso Rodriguez for Him 50ml.

    Dodao bih još i YSL M7 Fresh 65/100ml. Nisam formirao cijenu tako da šaljite predloge u inboks.

  33. #8425
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,035
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    302
    Thanked in
    186 Posts

    Default



    Poklon od Milosa za rodjendan. Zvao me
    I iznenadio.

    Ovako se cuvaju klijenti, potezi za postovanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. The Following 11 Users Say Thank You to Tefrola For This Useful Post:


Page 337 of 404 FirstFirst ... 237287327333334335336337338339340341347387 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Parfem Carolina Herrera CH Men Privé
    By 1987pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 07-05-16, 15:15
  2. Kupujem Parfem A*Men Refill Bottle
    By Sceko in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 31-07-14, 10:59
  3. P: Parfem YSL Kouros (100ml Men`s)
    By February_13 in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 25-09-11, 13:39
  4. P: parfem BECKHAM signature(for men)
    By Rudolf.NK in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 11-03-11, 22:54
  5. Koji parfem/dezodorans koristite?
    By Been in forum Teenland
    Replies: 36
    Last Post: 31-12-04, 17:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •