Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
@Director Ja shvatam novcanu barijeru da se kupi parfem po punoj maloprodajnoj cijeni ali love se snizenja, kupuju se dekanti, traze se dobre kopije ili se istrazuju parfemi slicnih nota(evo za city glam kazu da je dobra alternativa dunhill icon). Ja sam u pg kupio samo par parfema i to kad sam imao dobre popuste. Dosta parfema sam lovio na fragrancex dok su besplatno slali ovdje i cesto sam po forumima trazio one kodove za popuste tamo. Sto je poenta- ne treba nista stavljati na listu nedostupnih parfema samo treba kopat dok ne ispadne neki dobar dil. Druga stvar vecina parfema kojih se sjecam iz mladjih dana kao wow danas ako ih nadjem i pomirisem nisu ni priblizno zadovoljavajuci pa ni ne pomisljam da kupujem prekinute linije skupe. Toliko ima dostupnih savrsenih parfema da ne treba biti nostalgican jer te dobro ozeze po dzepu.

@green arrow Ja ne mislim da parfemi postaju sve gori i gori i svidja mi se sto ima dobrih kopija jer za male pare moze da se osjeti dio te posebnosti velikih mirisa. Lose kopije se prepoznaju i nose se da bi probao nekog da zavaras, a ne zato sto volis original...
Za ovo drugo, kao sto kaze Laz, razvija se culo mirisa, mijenja se ukus sto smo stariji. Meni nikad nije postao odbojan ni jedan parfem koji sam imao osim one milliona i to mojom greskom jer sam ga jednom u kancelariji stavio tonu. Pocelo je jako grijanje i imao sam da se ugusim. Sad kad ga osjetim na nekome glava me zaboli i muka uvati. Neke od "bivsih" ne bih nikad vise kupio ali ih ne mrzim.

@Laz Ja sam prije mrzio, a sad sam se otvorio i za slatkaste parfeme kod kojih je ta slatkoca odradjena kao protivteza nekim ludacko jakim i suvim notama. Sto vise ulazim u pricu sve mi vise, ajde da ih nazovemo "unisex", nota postaju prihvatljive ali i dalje iste ove note koje si pobrojao obozavam+duvan, insens, suvo voce...
Ja sam u ovom dijelu istraživanja alternativa i oživljavanja foruma bio sigurno među prvima ovdje tako da veoma sam dobro upućen i istražio sam sve moguće varijante. Dva parfema sam čak i u Americi kupio koristeci usluge forward firmi. Mnogi Xerjoff dekanti uopšte nisu jeftini , tako da iz tog ugla posmatrano, radije bi uzeo recimo neki klon od 100ml nego što bi za dekant dao isti iznos. Ako nekad budem naletio na parfimeriju koja ima Xerjoff kompletnu liniju, probaću ono što sam naumio. Dunhil uopšte nije sličan City Glam-u i njega sam probao ali stvarno šteta što su ga ugasili jer je bio fenomenalan dizajnerski miris.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk